Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hány évesen és miből lett saját lakásotok/családi házatok? fórum

Hány évesen és miből lett saját lakásotok/családi házatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
107. Magdalénia (válaszként erre: 98. - 328e1b30ab)
2016. aug. 30. 11:39

Amíg nyaralónk volt, alig vártuk, hogy nyárra kiköltözhessünk és szomorúak voltunk, amikor vissza kellett jönni a fővárosi panelba. Mi tavasszal és ősszel is mentünk egy-egy hétvégére.

A gyerekek is nagyon élvezték, állandóan vittük magunkkal a barátokat, rokongyerekeket, de ott is meg volt a baráti kör.

A szokásainkat áthoztuk a családi házba. Jó idő esetén a teraszon tálalok, kint vagyunk a kertben, akár fürdőruhában is. A kerti sütögetés is hétköznapi dolog és nagyon élvezetes a kerti csobbanás, ping-pongozás és egyéb kerti játékok a gyerekeknek. Mosás után a teregetés sem gond, ahogy a parkolás sem, mert biztosan ott lesz az autó a helyén reggel is.

Mi élvezzük minden percét, a közel 20 évi panel és 40 év Bp-i élet után. Nagyon jó, hogy tavasszal, ill. nyár végén nem kell költözni, mert az a kétlakiság tényleg fárasztó.

Munka után is felüdülés rögtön átvedleni. :)

106. Idhikai (válaszként erre: 105. - Cippora)
2016. aug. 30. 10:51

Azt mondják, hogy a panellakás a lusta emberek lakhelye. :) Van benn valami! Villámgyorsan takarítható, nagy problémák nem nagyon vannak.... legalábbis nekem 27 év alatt kétszer volt csőrepedés, egyszer a konyhában, egyszer a fürdőben ment szét a csaptelep. Más hiba nem volt. 10 évente egy felújítás, aztán kész. :)

Egyedül voltam a gyerekekkel, dolgoztam is, maszekoltam is, így pont remek volt.:)

De az unokákhoz már udvart akartam. Udvar már van, unoka még nincs... de maaaaaaaaajd... :))

105. Cippora (válaszként erre: 104. - Idhikai)
2016. aug. 30. 10:46
Igen,az is számít,hogy a családnak van-e kertje,hétvégi háza.Vagy anyukám olyan társasházban lakik,ahol van belső kert,ott van hinta a gyerekeknek,homokozó,tudnak bicajozni,az sem olyan rossz.Nekem egy lakótelepen élni most gyerekkel jelen pillanatban egy rémálom lenne.De a lányom már 5 éves,kamaszkorától már neki nem nagyon lesz jelentősége a kertnek.Azt mondják legalábbis.Érdekes amúgy,mert mikor kiskamasz voltam egy barátnőm a lakótelepen lakott,mindig ott voltam,és nagyon oda akartam én is költözni :) akkor tetszett a nyüzsgés.Mikor a szüleim újították a házunkat,és 3 hónapra albérletbe mentünk egy panelba,azt is nagyon élveztem,hogy belváros,gyalog közel minden.De most máshogy érzem.Ha felnőtt lesz a gyerekem,akkor úgy tervezem,hogy a házat eladom,veszek egy kis lakást,a többi meg neki beugró egy lakáshoz ha ő is úgy gondolja.Öregkoromra nem akarok itt maradni,mert akkor már valóban inkább csak teher.
104. Idhikai (válaszként erre: 103. - Cippora)
2016. aug. 30. 10:35
... nekem 50 éves koromra jött meg a kedvem a kis udvarhoz. :)) Addig panel. :)Mondjuk amikor a gyerkőcök picik voltak, vágytam egy udvarra... de anyumék egy ötcsoportos óvoda udvarában laktak szolgálati lakásban, és ott töltötték a gyerekek a nyarat, és anyósoméknak is volt hétvégi házuk az erdő szélén, így nem volt létszükséglet nekünk is.
103. Cippora (válaszként erre: 97. - 328e1b30ab)
2016. aug. 30. 10:31

Nem csak panelt vetek össze,sőt!

Mi társasba laktunk,tégla,de mégis folyamatosan át hallottam,ahogy fent szexelnek,oldalt ordítanak a gyerekkel...na mindegy,ez mondjuk annyira nem zavart,az már annál inkább mikor egy 12 órás éjszakai műszak után elkezdtek fúrni,és nem tudtam pihenni.

Ha minden hónapban 30.000-et kellene a fűtésre fizetnem,akkor nem laknék ebben a házban ahol lakok.De az is igaz,hogy én normális házban lakok,nem egy pénznyelőben ahol 100.000 a havi rezsi...

Én nem látom borzasztónak a családi házas létet,ahogy ezt annyira próbálják néhányan beállítani.1 óra a fűnyírása hetente-kéthetente,néha kicsit gazol az ember ahol kell.Van kis veteményesem (nem nagy) pár tő virágom,de nem érzem tehernek pedig én lusta vagyok :) az pedig,hogy egy gyereket úgy nevelhetek,hogy van kert,van kis hinta,csúszda,tudunk szalonnát sütni,kismedencében pancsolni,megfizethetetlen,ahogy a csend és a nyugalom is.Ha a barátok eljönnek hozzánk,a gyerekiket nem lehet becibálni a kertből.Pedig gondolom ők sem a 4 fal között ülnek mindig,de mégis ennyire élvezik.

de mint írtam nem vagyunk egyformák,az a lényeg (az lenne) hogy mindenki olyan környezetben éljen amilyenben jól érzi magát.

Majd ha 40-50 körül leszek,akkor eladom és veszek egy lakást.

2016. aug. 30. 10:30
Én 26, férjem 29 volt, amikor megvettük a házunkat, önerőből. Viszont rengeteg, nem anyagi jellegű szülői segítséget kaptunk: évekig szüleimnél éltünk, és a házfelújításnál is nagyon sokat segítettek-segítenek.
101. Idhikai (válaszként erre: 100. - Idhikai)
2016. aug. 30. 10:19
... bocsi...23 évesen, 27 éve. :)
100. Idhikai
2016. aug. 30. 10:18

... hja, saját lakásom 23 évesen (37 éve) ... anyuék befizették a beugrót (ez a lakás árának 20 %-át tette ki), én pedig fizettem a részleteket.

(A gyerekeimnek ugyanígy lesz, és kb. ennyi idősen (20 és 24 évesek) ... én fizetem a beugrót, kb. a lakás árának 50 %-át, ők pedig törlesztik a többit.)

99. Idhikai (válaszként erre: 97. - 328e1b30ab)
2016. aug. 30. 10:09

Panelban lakom kb. 30 éve, ez a második.. először 4. emeleten, és 18 éve földszinten. Mindkettőt szerettem,... szeretem. Tiszta, rendezett lépcsőházak, barátságos emberekkel. A gyerekeimet itt neveltem fel egyedül, mondhatni észrevétlenül együtt tanítottuk meg, hogyan közlekedünk, viselkedünk, hogyan élünk együtt más emberekkel.

Egy éve vettem egy 4 lakásos társasházban, saját udvarral, egy lakást... lassan át kellene költöznöm, hogy ezt a panelt eladjam, de méééég várok...mééééég várok...:) (A panelt, ha eladom, az a pénz megy majd kétfelé a két gyerekemnek, beugrónak egy-egy lakásra.)

Tehát én csak jót tudok írni a panellakásokról. :)

98. 328e1b30ab (válaszként erre: 93. - Magdalénia)
2016. aug. 30. 09:53
Nekem is van egy házam, de nem hívnám állandó nyaralásnak az ott tartózkodást (kétlakiak vagyunk a munka miatt). Hiába van felszerelve minden kényelmi berendezéssel, medencével. Ki az, aki az otthonlevést nyaralásként éli meg?
97. 328e1b30ab (válaszként erre: 90. - Cippora)
2016. aug. 30. 09:52

A szomszédok ellen két egyszerű kulcs van:

1, panelba nem, az áthallások és a nagy lakóközösség miatt

2, legfelső emeletre kell menni és egyszerűen körbe kell hangszigetelni a lakást.


Panelba soha nem mennék, ahogy apránként csinálgatható házba sem. Az a baj, hogy panelt vetsz össze házzal. Nem csak panellakások léteznek.


Rezsi: nagynéni panellakásának fűtése, havi átalányban 18 ezer ft, minden hónapban, egész évben.

Másik nagynéni átlagos házáé havi 30 ezer ft, minden hónapban átalányozva.

Az én lakásomé 6, azaz hatezer ft, havonta. Összesen. Egyedi mérővel, legújabb kazánnal, több, mint 130 nm-en.

96. 328e1b30ab (válaszként erre: 67. - C73db520ef)
2016. aug. 30. 09:48

Ez egy földszinti, udvari, sötét, ablaktalan lyuk, amibe tettek egy galériát, hogy dupla nagyságúként adhassák el, mint amekkora.


Közel a Lövölde térhez? Soha. ha az életem múlik rajta, akkor sem.

95. 328e1b30ab (válaszként erre: 84. - 937a2a883a)
2016. aug. 30. 09:46

Nem látom a rossz oldalát a családi házaknak. A tényszerű oldalát látom, melyeket az energiahatékonysági KSH-felmérések is alátámasztanak, mint tények. Ill. a saját szemed.


Soha nem jártam mélyszegény falvakban. De te csak az álmodozást látod, semmi egyebet.


1, Ahol 10 millióért komplett házat kapsz, oda minek költözni? Munkahely, lehetőségek, szórakozás, közlekedés, stb?

2, Nem, nem kell egy lakásban komplett falszigetelést vagy tetőszigetelést saját zsebből cserélni, esetleg aljzat-vagy komplett födémszigetelést. Valószínűleg kevesebbe kerül egy átlagos méretű lakás teljes fűtéskorszerűsítése, mint egy átlagos méretű házé.

3, Tele van az ország (KSH tényadat) rossz elrendezésű, hatékonytalan kádárkockákkal vagy a nyolcvanas években épült, mára minden szempontból elavult, rossz elrendezésű, teljes felújításra szoruló házakkal.

4, Egy átlagos kertet, akármennyire is minimalizálod, locsolni, füvet nyírni minimum kell: pénz, energia, ez sincs egy lakásban.

5, Egy alap, ronda kerítés legalább egymillió forint.

6, Stb.


Én nem a házak ellen beszélek. Hanem azt a gazdasági tényt mondom, hogy ha valakinek kilátása sincs egy normális helyen lévő normális házban élni, annak valószínűleg a járulékos költségekre sem futja-ez utóbbi szintén KSH tényadat.


Ja, és hiába csúsztatsz: NEM azt mondtam, hogy aki lakásban lakik, annak törvényszerűen van félretett pénze. Hanem azt mondtam, hogy akinek elérhetetlen vágyálom egy saját családi ház, mert szegény hozzá, annak félretett pénze sem lesz soha az életben, mert maximum erőn felül fogja nyökögni a hitelt meg a ház költségeit, ergo: egyenes út az elszegényedés és a minimálnyugdíj felé.


Csodás dolog egy saját ház. Luxus. Annak való, akinek futja rá.

94. c73db520ef (válaszként erre: 92. - Magdalénia)
2016. aug. 30. 05:47

Koszonom a tanacsokat! Az arat sokallom en is.

Sejtettem, hogy jo a fotos.

Majdnem ennyiert van 13. emeleti lakas is 57 m2-rel. Meg nem neztem meg szemelyesen egyet sem.

2016. aug. 30. 00:49
25 évesen volt lakótelepi lakásom és a férjemnek egy nyaralója. A kettőből lett 43 évesen családi házunk. Hitel nélkül. Nem bántuk meg, mert így állandóan nyaralunk. Életünk legjobb döntése volt. :)
92. Magdalénia (válaszként erre: 67. - C73db520ef)
2016. aug. 30. 00:32

Nem egy ideális lakás az biztos és horribilis az ára. A ház elég romos lehet kívülről, mert egy képet sem mutattak róla. Ez valamikor egy nagy belmagasságú szoba lehetett, amit így oldottak meg.


Az emeleten nincs víz, nem lehet rendesen takarítani, mindent fel kell vinni és le is kell hozni. Ha orvost kell hívni, problémás. A mentős le sem tud vinni.

Elég egy gyomorrontás v.felfázás és lent alhatsz a WC mellett.

Előbb-utóbb bokaficam, vagy törés, amikor rosszul lépsz a lépcsőn. Egy idő után meggondolja az ember, hogy mikor menjen le, ill. fel.


Laktam emeletes lakásban egy éven át, ahol nem volt az emeleten vizesblokk. Soha többet!

91. zebracsikó (válaszként erre: 67. - C73db520ef)
2016. aug. 29. 23:26
piszok drága ez a sötét lyuk, meg ne vedd!
2016. aug. 29. 22:58

Mi családi házban lakunk,én azt mondom felbecsülhetetlen az,hogy van kert,hogy csend van,és nem kell igazodnom,alkalmazkodnom a szomszédokhoz,mert a szomszéd falnál mindent hallok.5 éves a gyerekem és be is csavarodtam volna,ha a gyed időszakát egy panelban kellett volna kihúznom,ás minden áldott nap a játszótéren kellett volna dekkolni,hogy friss levegőt szívjunk.Majd megyek panelba ha már öreg leszek!

Mi nem élünk luxusban,de apránként amit meg kell csinálni,azt megcsinálgatja az ember,ez nem gyakori,és olyan őrületesen nagy pénzt nem kell költeni rá,ha az ember normális házat vesz,tehát le van szigetelve,rendben van a tető,az ablakok stb. 120 nm2-es a ház,és kevesebb a rezsije mint egy panelnak,ez nem vicc,mondjuk lehet ezért is vagyok családi ház párti.Laktam társasházban is néhány évet,én nem szerettem,pedig akkor még gyerek sem volt.

De nem vagyunk egyformák, a múltkor egy ismerős aki 10 emeletes panelba lakik,azt mondta a világért nem menne családi házba mert abban nőtt fel,és nem szerette.Nem vagyunk egyformák.


Egyébként megnéztem a belinkelt kis lakást,szerintem borzasztó fénytelen mint egy pincelyuk. Voltunk olyan hotelben ahol a fenti részhez hasonlóan voltak kialakítva az ablakok,iszonyatosan nyomasztó volt,szinte bedepizett tőle az ember...

2016. aug. 29. 18:07

Egyébként panelban lakom. Bp-en, jó környék, zöldövezet, terek, fák, virággal beültetett, bekamerázott utcák és maga az épület is kamerával felszerelt, kiváló közlekedés. 30 éve vettük újonnan, akkor épült. Azóta panelprogram, szigetelés, új nyílás zárók, radiátorok. Kényelmes, tiszta, egyforma meleg mindenhol. 6-8 évente, festés, tapéta, parketta, csempézés, járólap kinek mi az igénye és évekig nem kell hozzá nyúlni.

Volt idő mikor mi is néztünk kertes házat, de csak perem kerületben kaptunk volna. Ma már nem vágyom rá, pedig megtehetnénk. Telkünk mindig is volt, a szüleim ma is családi házban hatalmas kerttel, gyümölcsfákkal, tehát ha vágyunk rá kimegyünk.

A lányomék néznek most családi házat Budán. 50-60 millánál kezdődnek és mindegyiken lenne mit csinálni. Szóval attól is nagyon függ, hol van az az ingatlan.

Ja...és nehogy azt higgye valaki, hogy a jó karban és jó helyen lévő panel olcsó. Egy 2-3 szobás 70-80 négyzetméter keményen 20 milla fölött.

88. 31bc25d879 (válaszként erre: 87. - Unom)
2016. aug. 29. 17:54
Ugyanezt akartam kérdezni?
87. unom (válaszként erre: 84. - 937a2a883a)
2016. aug. 29. 17:29

10 millióért ház? Hol?

Van ott munka, iskola, középiskola? Vagy ezek nem számítanak neked?

86. c73db520ef (válaszként erre: 83. - Michelle.r)
2016. aug. 29. 17:28

Csak tajekozodom.

A tobbihez viszonyitva pedig viszonylag rendben van.

Viszont rengeteg szoszerint lepukkant lakast arulnak. Nem a foldszint az igazi almom. akkor inkabb a 13. emelet.

85. andi6020 (válaszként erre: 67. - C73db520ef)
2016. aug. 29. 17:27

Ez egy sötét egérlyuk.


Mondjuk a környéket sem kifejezetten nekem találták ki, de másnak azért még nyilván lehet szuper.

Egyedül költöznél ide? 2x 17 m2, hát....


De legalább a fotós érti a dolgát.

84. 937a2a883a (válaszként erre: 81. - 328e1b30ab)
2016. aug. 29. 17:23

Nem, én azt látom, amit látok. Mivel 25 évig családi házban laktam és a szüleim több, mint 50 éve. Én azt látom, hogy te csak a rossz oldalát látod egy családi háznak. Mindenre tudok ellenpéldát írni, de nem fogom koptatni a billentyűzetet. Neked is van egy véleményed és tapasztalatod, meg nekem is.


Amúgy amiket felsoroltál, azt egy lakásban is mind-mind ki kell cserélni (most itt lakunk, tudom) és azt sem az állam fogja összedobni, hanem a lakók által befizetett pénzből és max egy kis támogatásból kell fizetni. Úgy látom te csak olyan falvakban jártál, ahol mélyszegénység van. Ja, meg attól, hogy valaki lakásban lakik, szerinted az egyenlő azzal, hogy van félmilliójuk váratlan esetekre? Ugye csak viccelsz?


Szóval én inkább veszek 10 millióért egy családi házat kis kerttel, mint 17-ért egy panelt, amit barátnőmék tettek.

83. michelle.r (válaszként erre: 67. - C73db520ef)
2016. aug. 29. 17:20

Udvari, földszinti lakást a VII. kerületben? 470.000 forintos négyzetméteráron? Én a helyedben átgondolnám.


Szerinted miért égnek a villanyok minden fotón?

82. 328e1b30ab (válaszként erre: 51. - 9a095cf031)
2016. aug. 29. 16:50

Akkor majd akkor éltek családdal családi házban, ha meg tudjátok fizetni.


Vagy képzés, munka után menés stb.

81. 328e1b30ab (válaszként erre: 73. - 937a2a883a)
2016. aug. 29. 16:48

De luxus.

Vidéken a lakásállomány iszonyúan lepukkant, nem energiahatékony, nincs pénzük megfelelőn korszerűsíteni, a szabad mozgás gátja, sok az eladhatatlan, röghöz köt stb.


Nem, tetőt nem kell 10 évente cserélni. De a hőszigetelést és a fűtési rendszert korszerűsíteni kellene a legtöbben, nem szólva a nyílászárókról, csövekről, vezetékekről, burkolatokról stb.


Pont emiatt a gondolkodás miatt, amit írsz, hogy "max. a kerti munka több" is vannak ilyen rettenetes állapotban. A másik meg a pénzhiány. Olyan emberek birtokolnak családi házakat, akiknek nincs félmilliójuk tartalékban váratlan esetekre, nulla nyugdíjmegtakarításuk van, ugyanez igaza gyerek iskolájára, ha kiesne hirtelen fél évre valaki a munkából, kb. éhen halnának, nem futja egy mosógépcserére.


EZ a valóság. Te meg csak az ábrándjaidat látod.


A családi ház luxus. Ezért van sokaknak csak egy (le)romló házuk nem forgalomképes helyen: mert nem futja erre a luxusra.

80. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 70. - C73db520ef)
2016. aug. 29. 10:35
Ja, nem úgy értem :) hanem amikor a fele cuccod az emeleten van, elindulsz otthonról, otthon hagysz valamit, vissza, cipő le, akkor mindenért állandóan fel-le szaladgálni, pláne mikor kisgyerek van... Á, mi is kétszintesben lakunk, de sokszor átkozom :)
79. c73db520ef (válaszként erre: 76. - 9a095cf031)
2016. aug. 29. 10:13

Aki egy picit elore gondolkodik, nem lesz 2 gyereke... hacsak meg nem engedheti maganak anyagilag.

Amugy a berlakasnak is van elonye.

Nincsenek bizonyos kotelezo kiadasaid.

De ugye nalunk a sajat tulajdonu ingatlan az atyauristen.

78. jozsi.38 (válaszként erre: 74. - 9a095cf031)
2016. aug. 29. 10:04

a szülőktől az is nagy támogatás, ha ott laktok néhány évig, és közben nem kell albérletet fizetni, hanem beszálltok a rezsibe, és közben félretesztek annyi pénzt, amennyit csak tudtok.

Egyébként pedig ahogy előttem is írták, vagy egy kisebb ház vagy panellakást vesztek és spóroltok mellette.

Én amúgy egy olyan családi házat akarok venni egy év múlva kb. ami kisebb felújításra szorul. Lakható állapotban, és a saját ízlésemre/igényemre alakítom majd. :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook