Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Halál minden fogyókúrára! fórum

Halál minden fogyókúrára! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Halál minden fogyókúrára!

2009. máj. 4. 09:46
hja és mégvalami. Igen, a nagyiknak nem volt szüksége méregtelenítésre, de sajnos nekünk valóban vannak. Szerintem. Még hozzá azért, mert a nagyik idejében nem voltak a kaják megtömve ennyi mű dologgal, ami nem valószínű, h teljes mértékben kiürül a szervezetből. És nem kell ehhez mcdonaldsba menni, h mű kaja legyen. Elég ha a zöldségesnél megveszed a paradicsomot, ami agyon van vegyszerezve, h olyan szép piros és nagy legyen... mégfóliában sem lehet paradicsomot nevelni télen vegyszerek nélkül... és szerintem ez igaz mindenféle zöldség-gyümölcsre. Ugyanez van az allergiára is. A nagyik nem voltak allergiásak, most meg nézd meg hányan szenvednek tőle (beleértve engem is)
2009. máj. 4. 09:43
nem csak az agy nem tud CH nélkül élni, hanem te magad sem, a szervezeted sem. Nem tudom, én elég sűrűn voltam vele úgy, ha huzamosabb ideig lemondtam a csokiról, sütiről, meg ilyenekről, ingerlékeny voltam, és nem egyszer esett le a cukrom. Pedig ettem mellette. Pont most reggel néztem, h mintha kezdene hatni megint a torna:) pedig nem igazán válogatom meg amiket eszek, csak igyekszem mértékkel és többet mozogni. Szóval kapja be az összes reklám, meg média meg minden kutyafüle:)
167. c4cd20e0ca (válaszként erre: 166. - 130454e42d)
2009. máj. 3. 23:46
Azt hiszem a rosttartalma miatt jobb állítólag..., de akkor is... Mondjuk az biztos, én cukrot eszem, mert szerintem a szacharin meg ezek az édesítőszerek "vegyszerek". Inkább "mérgezem" magam TERMÉSZETES cukorral... És a barna cukor meg azért jobb (de szerintem annyi jelentősége ennek sincsen...), mert nem esik át azokon a fehérítő-finomító eljárásokon, mint a fehér cukor. Aztán meg mit lehet tudni... Minden a pénzről szól! Sajnos...:S
166. 130454e42d (válaszként erre: 165. - Fadigflo)
2009. máj. 3. 21:47
Nekem a kedvencem: a nádcukor jobb, mint a répacukor, nem hízlal annyira. Amikor az élettani háttérről érdeklődöm, mert engem meg lehet győzni, általában reklámlinkeket kapok, amik persze bujtatott reklámok.
165. fadigflo (válaszként erre: 164. - C4cd20e0ca)
2009. máj. 3. 21:36

Meg a gyomorgyűrű. Zsírleszívás? Ugyanaz. Ha utána zabál ugyanúgy. Csak a bőre lesz rondább és szánalmasabb. Szóval... pénz, pénz, pénz. Ennyi. Áh. Nemhogy gondolkodnánk... Én meg ma puncsos sütit meg zserbót ettem és fú de nem érzem a lelkiismeret-furdalást. A divat szerint kellene. És most menjek le edzeni minimum 2 órát. Jajj már. A hülye is tudja, hogy ezzel semmi sincs megoldva.

Meglepő számomra, hogy milyen nyájasan tudja egy-egy magazin rábeszélni az embert a fogyókúrára... Mintha ez lenne az első biciklije, vagy valami. Örülni kell neki.

Bírom.. színes NEM KELL ÉHEZNI szalagcímek alatt saláták tömkelege. DE csak saláták. Húst ne egyél, savasít. Tejet ne, zsíros, kenyér, sok CH. Szánalom.

Épp most olvastam, mit művel Tom Cruise "szegény" Katie Holmes-szal.. Nem vagyok oda a "sztárokért", de ezt felháborodva olvastam...

164. c4cd20e0ca (válaszként erre: 163. - Fadigflo)
2009. máj. 3. 21:27
Így van. Nagyon sok pénz van benne. Nagyon sokan nyernek rajta, és nagyon sok az elkeseredett ember, aki képes rengeteg mindenre... És még a fogyókúra egy dolog, ami rosszabb ennél, azok a mindenféle tabletták, meg labdák, amik felfújódnak a gyomrodban... Na az már mindennek a teteje... Ezzel nagyobb kárt okozol a szervezetnek, mint akármi mással... És én elhiszem, hogy el vannak keseredve az emberek, de tényleg az egyetlen hosszú távú megoldás az az életmódváltás. És akkor még az is belefér, hogy időnként megeszel egy-egy sütit, vagy sült szalonnát, stb.
163. fadigflo (válaszként erre: 162. - C4cd20e0ca)
2009. máj. 3. 21:19

Kérdezem én, nagymamámnak pl. mikor volt szüksége méregtelenítésre? ? ?

És még mindig él.. Egészséges (viszonylag).

Ahogy mondották volt: reklám az egész. Undorító. És van, aki beveszi. Van, aki erre teszi fel egész életét. :S

2009. máj. 3. 21:16
Sziasztok! Hát ez az... az agy nem tud meglenni szénhidrát nélkül... Én egyszer próbáltam léböjt kúrát csinálni azzal a Neerával, vagy mivel, mondanom sem kell mennyibe került :S, és 2 nap után abba kellett hagynom, mert fájt a fejem, és nem tudtam dolgozni, minden bajom volt. Valaki esküszik a léböjtkúrákra, de szerintem, ha általában "normálisan" eszel nincs rá szükséged egyszerűen... Ahogy a fogyókúrára sem.
161. fadigflo (válaszként erre: 160. - 130454e42d)
2009. máj. 3. 21:11

Mókuk. :) Ez aranyos. Tudom gépelés, de jól hangzott. :)


Na, igen. Én is jojóztam. Hát mit ne mondjak. Inkább bele se megyek. Szenvedés volt az egész. Púp a hátamon. És tényleg lefogytam. IZOMBÓL, VÍZBŐL, akármiből, de nem zsírból.

90 napost próbáltam, de nem tudtam végig csinálni. Az agyam annyira arra kapcsolt, hogy minden nap kell CH, protein, zsír. . .

De mit beszélek, pár éve még engem sem tudott volna senki meggyőzni.. Emberek vagyunk, esendők, sajnos.

160. 130454e42d (válaszként erre: 158. - Fadigflo)
2009. máj. 3. 21:03

Az a baj, hogy sokkal könnyebbnek hangzik, hogy 2 hétig-90 napig megmondják, mit egyek, és utána egy életen át vékony leszek, mint egészségesen, ésszerűen kajálni. Olvasgatok pár naplót az elejétől, nagyon jól követhető a jojó effektus. (tudom, ez a mániám, de én is emiatt szívok)

És a legrosszabb: nem veszik észre, hogy ugyanabban a mókukerékben vannak.

159. lilura (válaszként erre: 158. - Fadigflo)
2009. máj. 3. 20:50
A szex az fogyaszt ;).
158. fadigflo (válaszként erre: 157. - Kicsikezseni)
2009. máj. 3. 20:49

Hát épp ez az. Életmód, életvitel az egész. . .

Mégis, itt a fórumon is vannak még 1000 kalóriás, 90 napos, 2 hetes diétázós emberek. Mire jó az önkínzás? Fogyni nem igen fognak tartósan. Ezért írtam a cikket. Amúgy épp ma ütöttem fel egy régi újságot. Sikk vagy Blikk nők, nem tudom. Minden második oldala diéta. Így fogyj, úgy fogyj. Liz Hurley hetekig búzafűlén él és lám milyen csinos. Áh. Kiakaszt. Na persze , hogy ott alul a reklám: xY bűzafűléje a legjobb, vedd ezt, olcsó, stb...

Pénz az egész.

Két állandó dolog van amivel el tudnak adni dolgokat.

A szex.

És a fogyókúra.

157. kicsikezseni (válaszként erre: 156. - 130454e42d)
2009. máj. 3. 19:58
van benne valami. Csak tényleg szörnyű, h mennyi rácáfolást hallani és olvasni, és sokan mégis reménykednek 1-2 csodadiétában. Pedig valóban nem kerülne sokba leadni a fölös kilókat. És a média ahelyett hogy a diétákat reklámozná, inkább serkentené az olvasókat, nézőket a mozgásra. Énis tapasztaltam, h diétákkal csak magamat tettem tönkre, haszna nem sok volt...most h mozgok, és szinte mindent ugyanúgy eszek mint eddig, van látszatja 2-3 hét után.
156. 130454e42d (válaszként erre: 155. - Kicsikezseni)
2009. máj. 3. 17:22
Ne csodáld. A lakosság felhílalása majd fogyasztása az egyik legjobb üzlet. Ha a fogyasztás végleges lefogyasztás lenne, ugrana a bevétel.
2009. máj. 3. 16:51

Sziasztok!


Teljes mértékben egyetértek a cikkel... a hócipőm ki van, amikor egy nő heti magazin kiad egy extra fogyókúrás számmal... és 15 féle diétát közöl benne, ami különbözik, mégis ugyanaz a hatás... sőőt!! Ezek a diéták külön testrészekre vannak osztva... és az a szomorú, h ezt tényleg sokan el is hisszük... pedig valóban a mértékletességben és a mozgásban van a hangsúly.

154. fadigflo (válaszként erre: 152. - Nyuszihopp)
2009. máj. 3. 13:59
Igazad lehet.... sajnos elfelejtek mindig tükör elé állni reggelenként...
153. fadigflo (válaszként erre: 149. - 5193772e0c)
2009. máj. 3. 13:58

Drága 58 éves a fogyókúráról mindent tudó!

Kérlek szépen, vedd a fáradtságot és olvasd el a cikket. :)

Ahogy a szavaidból kiveszem, fütyültél arra, hogy ez egy cikk és némi kultúrát igényel.

Lássuk csak. Tényleg nem vagy 40en túl, DE azt neked is tudnod kellene, hogy a gyors fogyókúrától hiába is vár valamit az ember. Nos... volt még egy olyan, hogy én megvagyok elégedve magammal. Ha (mint minden normális ember, mielőtt kritizál) utána olvastál volna a súlyomnak, az én álláspontomnak, itt a kommentek között, talán te magad is rájöttél volna.

Örülök a 46 kilódnak, én 8 kilóval és 14 centivel vagyok több. A derekam 59, a csípőm 80, a combom 48. ÉS. Vigyáznom kell az alakomra. NEM, nem eszek, mindig mindent mindenhol. Sportolok, de nem kínzom magam. Amiről is a CIKK szól, amit Te, drága hozzászóló nem olvastál.

Én nem irigyellek, fiatal vagyok, bocsi. Ha már itt tartunk.

Felnézek a túlsúlyos hölgyekre, akik minden kívánságukat és étvágyukat sutba vágva kezdenek neki a fogyókúrának. Igen, szeretek gratulálni , amikor egy teltkarcsú hölgy lead 5 kilót. Ezzel semmi baj. De mint a CIKK (rémlik?) is említi, az ideiglenes fogyitippek semmi jóra nem vezetnek. Az oké, hogy ennyi a súlyod, keményen megdolgoztál érte, ám ha az orvosilag nem elfogadható, kérdés mennyi ideig élsz még minden betegség nélkül... GONDOLJUNK CSAK az alma-diétára, például. Gyomorfekély. Kezdésnek.

Aztán az Atkins, koleszterin. És súlyos szén-hidrát szegénység.

90 napos, e kettő egyike, vagy talán mindkettő. Ráadásul dupla hízás, amint vége a KÚRÁNAK( figyelj, mert ez a szó, még fontos lesz később!).

Két hetes diéták. Reggel éhezz, este zabálj törvény. Kinek jó? Hát a szervezetednek nem!

Anorexia? Bulimia? Orthorexia? Exorexia?

Ezekbe üldöz mind. A megfelelni vágyás, maximalizmus.

"Megdolgoztam érte". Na bumm. Rajtad kívül még ezren... fiatalok és öregek egyaránt.

Én is. FIATALON!

Mondták e valaha neked, hogy kövér vagy? Hogy akkor a s*gged, hogy lassan be se férsz rajta...? Csúfoltak valaha kis gömbőcnek? Mondta e valaha a saját anyukád, hogy jó jó csinos vagy, de innen-onnan fogyni kéne...? Hogy testvéreid mellett te voltál PAN, ők meg STAN? Hogy te voltál a köztudatban a ducika, a pufi, a... ? Folytathatnám.

Nem hiszem. Azt mondod mindig is ennyi volt a súlyod, legalábbis ekörül.

Szóval megjártam poklok-poklát, majdnem anorexiás lettem, aztán exorexiás, mígnem felnyitották a szemem: NEM KELL FOGYÓKÚRÁZNI.


Kedvesem. A cikk üzenete: ÉLETMÓDVÁLTÁS.

Ne hagyd el a húst 2 hétig, ha utána úgyis enni fogsz.

Ne koplalj napokig, ha utána rád tör a zabaroham?

Ne fuss 15 kmt egy hétig, ha majd utána elhagyod a mozgást.


NEM a fogyással van a baj, ami ugye a cikkben benne van, hanem a móddal. Ne így. NE éhezz. Ne szenvedj. CSak pl. hagyd el a fehér kenyeret, helyette egyél rozsost. Csak több gyümölcsöt. Csak soványabb húst. Csak kevesebb zsírt. CSAK TÖBB MOZGÁST.


Remélem kimerítő volt a válaszom erre a picikét alattomosan támadó hozzászólásra. Ja, még annyit, hogy hívd a "többséget", mert itt rajtad kívül senki nem támadott ennyire. Köszi. :)

Máskor azért olvass utána, hacsak nem személyi edző vagy vagy valami ilyesmi. 58 évesen elvárja az ember, hogy először gondolkodjon, majd járjon a szája.

Persze, negatív vélemény is vélemény. DE legalább ne azzal támadj, hogy én tökéletesnek hiszem magam. Csak ismételni tudom önmagam: olvass, olvass, olvass....

152. nyuszihopp (válaszként erre: 142. - Fadigflo)
2009. máj. 3. 11:47
A tükör a barátod, csak meg kell szelídíteni. Az én egyik lakótársnőm minden reggel odaállt pucéran vagy egy szál bugyiban az egész alakos tükör elé, a tükörképére nevetett és közölte, hogy "egy szexszimbólum vagyok". A valóságban szó sincs arról, hogy szexszimbólum lett volna, a testalkata nem igazán tartozott a favorizáltak közé (enyhe elhízás, és sporttól elég durván megvastagodott izmos váll és kar - bármelyik fiúnak dicsőségére válna az az izomzat). Elég mókás reggeli rituálé volt ez, mindketten sokat nevettünk ezen, de valószínűleg sokat hozzátett a magabiztosságához, és bizony egyre több helyen helyen kezdtek úgy hozzáállni a pasik, mintha ő lenne ott a legszexibb csaj (jófej és nyitott volt, de nem öltözött kihívóan egyáltalán).
151. lilura (válaszként erre: 149. - 5193772e0c)
2009. máj. 3. 10:55
Az a baj, hogy picit félreértelmezted a cikk üzenetét. Arról szól, hogy "halál a divatos fogyókúrákra", amik heti 3-4 kg fogyást is igérnek akár, aztán az ember szépen visszatér a megszokott életmódjához és csodálkozik, ha gyorsan visszajönnek a kínkeservvel leadott kilók. A lényeg az életmódváltáson van. Egészséges étkezéssel, mozgással lehet valóban tartósan megszabadulni a feleslegtől.
150. 5193772e0c (válaszként erre: 145. - C4cd20e0ca)
2009. máj. 3. 10:39
Tüneményes vagy! De ezzel én is így vagyok. A legnagyobb ellenségem a mérleg, és ezáltal a pánik. Én pont így vagyok, mint Te. És aztán jön az Atya Úristen mennyi, és én is már fél kiló után rászt kapok. Tündérien reagáltál a dolog, de így igaz.!
2009. máj. 3. 10:37
Hogy lehet ilyen hülyeséget leírni, már megbocsáss! Én 46 kg vagyok, de tisztelem azokat a hölgyeket, akik igenis le akarnak fogyni, és én is egész életemben vigyáztam a súlyomra, ha úgy tetszik mindíg odafigyeltem arra, mit és mennyit eszem. Ha kellett és felment 2-3 kiló azonnal le. Miért baj az, ha valaki csinos és karcsú akar lenni. Nem tudom, hogy Te milyen súlyú vagy és hány évesen hogy nézel ki. De ha fiatal vagy, és mindent ehetsz, mert nem látszik, akkor közlöm Veled, hogy 40 után, de nagyn szerencsés esetben 50 után úgy rakódik rá, hogy észre sem veszed, mert más az anyagcseréd, és akkor már nehezebb megszabadulni a feleslegtől. Ha viszony molett vagy és Te így is tökéletesen meg vagy eléged magaddal, és a párodnak is így vagy a legszebb az a Te ügyed, de nem kell elítélni másokat, mert nem mindenki örül úgy a XXXL-nek mint Te. Ja igen, tudod egyszer eljöhet az az idő, amikor Neked esetleg orvosi utasításra kell diétázni, fogyózni, akkor mit mondasz, ugyanezt, hogy "halál minden fogyókúrára. Mi van akkor, ha megállapítják, hogy sok a koleszterin, noha egészségesen étekezel és fogyózol, de az orvosod közli, hogy diétáz még jobban. Szóval, akkor kell véleményt mondani, ha az megalapozott. Én mondhatom, mert 58 évesen és 160 cm magasan 46 kg vagyok, azt mondják fiatalok is megirigyelhetnék az alakomat és derakam 62 cm, DE kemény munka van mögötte, és tisztelem azokat akik fogyókúráznak. Sok kolleganőm kezdett bele, és én mindíg igyekeztem erőt adni, és mondani, hogy milyen csinosak 5-5 kiló leadása után, és boldogok voltak. És ha hiszed, ha nem tényleg kezdtek egyre jobban kinézni és esztétikusabbak lenni. Fiatalon egy hét alatt leadsz 4-5 kg. különösebb megerőltetés nélkül. Idősebb korban viszont havonta talán egy. Ez a különbség, és ez a véleményem, szerintem a többség nevében is.
148. fadigflo (válaszként erre: 144. - Sena)
2009. ápr. 27. 20:41

51? Az bőven kevés :))

De én is ilyen vagyok, sajnos.

147. fadigflo (válaszként erre: 146. - A9e1c02a7b)
2009. ápr. 27. 20:40
Köszönöm szépen :)
146. a9e1c02a7b (válaszként erre: 142. - Fadigflo)
2009. ápr. 27. 11:55
Jé, te írtad ezt a cikket? De ügyi vagy! :)
2009. ápr. 27. 11:05
Hú ezt a tükrös módszert nekem is el kéne sajátítani! :) A mérlegre meg már tudatosan nem állok rá minden nap, mert ha véletlenül egy ici-picit többet mutat bepánikolok... Csak egy héten egyszer, annyi pánik elég is... :D
144. Sena (válaszként erre: 142. - Fadigflo)
2009. ápr. 27. 10:50
Annyira hat az emberekre a médiából sugárzott "legyél te is sovány" életérzés, hogy még rám is hat, hiába vagyok 50 kiló. Tegnap ráálltam a mérlegre, 51-et mutatott és rögtön az futott át az agyamon hogy jajj híztam! Aztán persze tudosult bennem hogy az 51 kiló semmi (pláne hogy terhes vagyok) de azért érdekes hogy az első gondolatom rögtön az volt hogy híztam és ez rossz. :S Meghülyíti az embert hogy még a csapból is a fogyókúrás csodatippek folynak.
143. lilura (válaszként erre: 142. - Fadigflo)
2009. ápr. 27. 08:37

Én ma nem tükröztem...:) félkómában indultam el futni, copfba fogtam a hajam, ennyi idő volt a tükör előtt:D.

De holnaptól próbálkozom, igérem:).

142. fadigflo (válaszként erre: 141. - Binky)
2009. ápr. 27. 07:51

:)))


Én is méricskélek, betegesen, komolyan. Látok egy csajt az utcán, rögtön az első gondolatom, vajon szebb, vékonyabb nálam? Borzasztóan féltékeny vagyok a szépekre és ... elég rossz érzés. Mármint a méricskélés. Mindenhonnan azt folyik, hogy ne mérd magad másokhoz, blabla... de kimondani könnyebb, mint megtenni :(


Kipróbáltam, mosolyogtam, levetkőztem, a tükör elé álltam. Nem vártam csodát, nem is jött, de jobb érzés volt, mint bármikor tükör elé állni. Nem hánytam el magam :D De már ez is jó, nem? Jó lenne úgy tükör elé állni, hogy tetszik, amit látok. Na , minden napomat ezzel kellene kezdenem ... :)

S ti?

141. Binky
2009. ápr. 26. 23:50

lilura, egyátalán nem beteges, és egyátalán nem egyedülálló példa:)

sajnos sokakaknál tényleg az önbizalom hiánya láttatja velük a kövérséget...vagy amiatt lesznek kövérek... vagy amiatt nem tudnak lefogyni, vagy attól lesznek önbizalomhiányosak, hogy kövérek és nem tudnak lefogyni:)

a fene, csak ki lehetne ezt valahogy küszöbölni. valahol minden ember el van veszve, mert másokat csesztet, hogy másnak is rossz legyen, aztán az a bizonyos másik továbbadja, hátha akkor neki lesz kevésbé rossz. ritka az olyan ember, aki a cseszegetésre nem dühvel válaszol és elfogadja... minimum szentnek kell lennie.

Mindenesetre sok szerencsét mindenkinek, hogy összekaparja a mardék önbizalmát. Én a tettek embere vagyok, sokszor cselekszem gondolkodás helyett, így én filozofálgatás helyett pl. ráálltam a témára, hátha szebbé tudom varázsolni magam. Ha nem sikerül, akkor majd lesz valami...

140. jolvagyok (válaszként erre: 139. - Lilura)
2009. ápr. 26. 23:47

Sziasztok!

ezzel én is így voltam, sokat méricskéltem magam centiben is, másokhoz is. amióta tudatosan figyelek erre, kevésbé vagyok ráparázva a súlyomra, azóta sokkal jobb a közérzetem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook