Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Halál minden fogyókúrára! fórum

Halál minden fogyókúrára! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Halál minden fogyókúrára!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2009. máj. 5. 12:33
Nemrég láttam kb. 10! évvel ezelőtti felvételeket, meg valami fürdőruha fotózásról szólt, tehát manökenek voltak benne, és elképedtem. Az ember szeme tényleg hozzászokik ahhoz a képhez, amit most lát újságokban, tévében... Egyszerűen teljesen normális nők voltak, csinosak, sportosak, és nem felfújt 300 köbcentis mellekkel, lufiszájjal stb. Mert nekem semmi bajom a plasztikai műtétekkel, de ez most már olyan szintű a mai világban... Már sokan azt hiszik, ez a normális. És ez csak 10 éve volt. :S
198. kicsikezseni (válaszként erre: 196. - Szabotimi)
2009. máj. 5. 10:41
vmilyen szinten nem is baj ha úgy nézünk ki. Csak azzal van a baj, hnem írják oda h agyonplasztikázott, és 3 órás photoshoppos igazítás áll a dolgok mögött
197. kicsikezseni (válaszként erre: 195. - Fadigflo)
2009. máj. 5. 10:40
szívemből beszéltél:)
2009. máj. 5. 10:37
nem csak fogyókúrára "halál" hanem arra töménytelen retusált "tökéletes" nőre akik a magazinról és a tv-ből azt sugalják a fiataloknak,hogy így kell kinézni:(
195. fadigflo (válaszként erre: 192. - Csera)
2009. máj. 5. 10:25

:)))

nem is baj, hogy nem futja rá, ne bánd! :)


Amúgy az állam azt támogatja, ami nem kell senkinek, mert így lesz nyereséges, de hogy ne mondhassa, "én támogatom a ... vásárlását", csak ugye az senkinek nem kell. Vagy: megveszi, mert olcsó.

Épp ezért pénzfuttatás az egész. De azt hiszem hosszútávon megéri az egészségért. (Én sem vagyok gazdag meg ilyesmi, van, amivel spórolok, de próbálok egészséges, olcsó cuccokra beruházni..) De maximálisan igazad van.


Na de pl. fogamzásgátlás. (Nem ide illik, mégis..) . Szóval tizenéves csajszi elhatározza, hogy ő most nemi életet fog élni. De a heti 3-4száz forintos zsebpénzből nem jön ki fogamzásgátlóra (jobb minőségűek már min. 8000 nél kezdődnek!), óvszer nincs mindig nála, na meg az is lassan 1000 forint. És akkor. Nem vesz. Egyiket sem. Mert nincs rá pénz. De a szex meg kell. Szóval itt jönnek a tinédzser-szüléses, abortuszos történetek.

Mindez az állam miatt.

Mert ki lehetne hozni olcsón is azokat a gyógyszereket, de nem akarja.


Allergia gyógyszer dettó. Én már nem is szedek, pedig kellene.. Volt, hogy fűnyírás közben már szó szerint NEM LÁTTAM SEMMIT. De ezért nem veszem meg a sok gyógyszert, hogy enyhítse a tüneteket. Még meg sem szünteti...


Krémek, ha leforrázom a kezem, vagy megsérül a bőröm: neogranormon jóval 1000 forint felett van, és elég kb. 5 használatra.


Édesapámnak speckós sampont kell használnia a bőre miatt. 200 ml -is kétezervalahány forint.


És, hogy csak visszatérjünk a témához, már a zabpehely (ha nem nézed , milyet veszel) pl. az Alexandrás is az ezret üti, 250 grammos azt hiszem. Vagy 300. Mindegy.

Ami olcsó ( pl. sikk, blikk nők, ...), az újságok, melyek azt hirdetik: KOPLALJ, FOGYJ LE, RONDA VAGY ÉS RÁNCOS, SZÉPÜLJ MEG, .. és a többi. Megveszi az asszony, mert olcsó,... Ahelyett, hogy az életén változtatna.


Liszt, cukor, kenyér. Minden, ami ebben egészségesebb, drága.


Na még a gyümölcsre tudom azt mondani, hogy annyira nem, de nyáron volt olyan alma, aminek kilója 600 forint volt. Felháborító. . .



Ja, visszatérve: a fagyasztott gyümölcsök azért nem jók ( én a boltira gondoltam!!), közel nem az van benne, aminek kellene. Tartósítás, szinezés, ezaz, amaz, és rögtön nem olyan, mint a friss.


Otthoni fagyasztás oké, szoktam kapni Nagyitól én is /mi is. Azzal semmi gond. Viszont néha nincs gusztusom megenni, mikor átveszi a mélyhűtött kaják szagát =(

194. fadigflo (válaszként erre: 191. - Kicsikezseni)
2009. máj. 5. 10:14

Van zabpelyhes süti receptm. Ááááááállati finom és segít :)))


Na. Akkor gíy mindenkihez: köszönöm, nagyon okosakat írtatok, gratulálok. Okultam tőletek.


Étcsoki tényleg. De ezt írtam is. Szerencsére nem szeretem... :)

2009. máj. 5. 08:39
igen, nekem is pénztárca függő a dolog nagyon:S de hát ez van. Palacsintában bayon ügyes lehetszm ha olyan lisztből is sikerült. Nekem eddig a sima fehérliszt volt a nyerő:) de hát sztem ennyi belefér. Én még nem érzek nagy gondot magamnál, főleg most h megint tornázok rendesen, így lassan megleszek elégedve magammal, már nem kell sok:)
192. csera
2009. máj. 5. 08:26

Na nem semmi eszmefuttatás volt itt tegnap :)! Nem győzlek benneteket visszaolvasni.

Az én meglátásom, hogy mindenki a meggyőződése szerint egyen-igyon, persze az is változhat az idők során. Ja, és nem mellékesen pénztárca függő :(.

Milyen jó lenne, ha az "egészségesebb" (tényleg egészségesebb) változatokat támogatná az állam! Szerintem hosszú távon megérné, mert esetleg a gyógyszertámogatást lehetne csökkenteni és az emberek is biztosak lehetnének benne melyik a jobb. Tudom ez hiú álom, mert a lobbik pénze és a bürokrácia pénzéhessége ennek gátat szab.

Én is próbálkozó vagyok, ami az egészségesebb életmódot illeti, de amikor csak krumplira, meg száraztésztára futja nehéz. Ami viszonylag elérhető áron van és a gyerekeim is szeretik, az a káposzta. Összevágom 3-4 cm-es kockákra és chips helyett rágcsáljuk! Már ez is jó szerintem.

A palacsintáról, én szoktam zabkorpa, zabliszt keverékéből sütni, szerintem finomabb mint a fehérlisztes változata. Május 1-én csináltam egy "Reformkonyha" bemutatót, ahova vittem ilyen palacsintát, még meg sem kezdődött a kóstoló a palacsinta fele elfogyott, még a gyerekek is mellé ülte és ették, ették. Volt meggyes-mákos és kakaós, fele cukor, fele édesítővel ízesítettem, de mindenki azt mondta, hogy nincs különbség.

A steviát én is kipróbálnám, de nem futja rá :(!

2009. máj. 4. 22:13

nah majd kipróbálom.


Jóéjt mindenkinek!

190. Binky (válaszként erre: 189. - Kicsikezseni)
2009. máj. 4. 22:05
valamivel elkeverve (joghurt)/belefőzve/belesütve(pl zabkorpás muffin)
189. kicsikezseni (válaszként erre: 187. - Binky)
2009. máj. 4. 21:49
nah majd ezt a triót kipróbálom... ezeket hogy szoktad enni és milyen rendszerességgel?
188. Binky (válaszként erre: 186. - C4cd20e0ca)
2009. máj. 4. 21:31

láttam, gondoltam, hogy te arra gondolsz

'nálunk' csak cukorrépából készült cukor van, és a nádcukor 'rendes, barna' változata

187. Binky (válaszként erre: 185. - Kicsikezseni)
2009. máj. 4. 21:29

köszi, évekig gond volt ilyen téren, de a zabpehely, zabkorpa, búzakorpa trió nálam mindent megold:))

főzni, sütni is szoktam velük szinte napi rendszerességgel, szóval azóta már jól vagyok:)

nah majd meglátjuk, a narancsos étcsokit eléggé szeretem, majd megpróbálom csak azt enni

186. c4cd20e0ca (válaszként erre: 184. - Binky)
2009. máj. 4. 21:28

Ezt onnan szedtem ki, amit küldtél:


Cukornád-kristályosított:


A cukornádat préselik, a szirupot tisztítják, és változó ideig kristályosítják. A maradék sziruppal színezik vissza a kristályokat. Sötét vagy világosbarna lehet, a hozzákevert melasz arányától függően. Tápanyagértéke kevés.


Itt, ahol én élek kapható a cukornádból készült fehér cukor, és annak még kevesebb tápértéke van. Azt elismerem, hogy a "nádcukor", ami a nád kipréselt leve, nagyon jó, és értékes. Én az előbb is a kristályosított formájára gondoltam, lehet azért értettük félre egymást. :)

2009. máj. 4. 21:24
nah csokikkal énis bajban vagyok, abból nekem is elég sok lemegy sajnos:( biztos a gének:)azért kívánom ennyire. Keserűcsokival sztem vigyázz, szorulást okos nagy mennyiségben. Szóval sztem abból ne egyél annyit mint tejcsokiból:)csak egy jótanács.
184. Binky (válaszként erre: 182. - C4cd20e0ca)
2009. máj. 4. 21:20

bocsi hoxa, linkelek


[link]

183. Binky
2009. máj. 4. 21:15

nálam kb ugyanaz mint nyuszihoppnál, aki nem mellesleg a nicknévdruszám, ugyanis a két szó kb ugyanazt jelenti, csak a binky angol:))


nálam nagy gondok vannak édességterén, mert a 90 napos után nagyon elegem lett a gyümölcsökből, ráadásul már a családom se kedvez nekem, így magamnak kéne bevásárolni...ammeg sokszor bajos

szóval változó, hogy mit eszek, de legalább rostosan táplálkozom. Sajnos nekem minden csokiból lecsúszik egy jókora adag. Azt hiszem ezentúl csak keserűt veszek, pedig azt utálom...

Pont azért.

Nekem nem hiányzik a tej, mivel nem tudom megemészteni, néha nyomok le egy tejeskávét, és arra nekem jó a zsíros tej. Közelünkben van igazi tej, de mint már mondottam én olyan ritkán iszok, hogy meg se érik megvenni. Zöldség amia zöldségesnél kapható, rengeteg gomba meg salátának való.

Viszont örülök neki, hogy vizet iszok, citromos vizet, teát, néha-néha kávét és egy spec. italt (valami ázsiai, és min. kalóriás, cseresznyés és imááádom, de max egyszer egy héten), lónyálat viszont már nem.

A vacsival sajnos mindig elrontom a napot, mert sokat bűnözök...

2009. máj. 4. 21:13
A nádcukor is kapható "fehér" változatban, az ugyanúgy finomított, viszont a barna az jó. :)
181. Binky (válaszként erre: 179. - 130454e42d)
2009. máj. 4. 21:09
Nem nagyon ismert...mint ahogy a stevia sem. Ezért kétlem, hogy valaki direkt szánt szándékkal erre hajazna, kül. az egészből már rég divatot, kampányfogást csináltak volna. Az édesítők jobban benne vannak a cukoriparban, mint az olyan alternatívák, hogy nádcukor. (Az egyik kedvenc könyvembő olvastam cukorra, olajra, sóra alternatívákat, köztük volt a nádcukor és a méz is mint megoldás.)
2009. máj. 4. 21:01

Akkor én is vallok:


Édes: Én most még erősen a súlycsökkentő szakaszban vagyok, úgyhogy édesítő, de csak kevés dologhoz (pl puding, süti). Nem vagyok nagy édesszájú, tea, kávé cukor nélkül, gyümölcsjoghurt= natúr joghurt+ gyümölcs cukor nélkül (nekem a bolti túúúl édes) Néha persze rám jön az édességevés, főleg menses előtt, de akkor nagy tételben, és olyankor csinálok valami édesebbet. Ha elérem a kívánt alakot, ami még soká lesz, mert persze csak lassan egészséges, akkor MÉZ. Kistermelőtől közvetlenül. Mert az egészséges, mert az finom. De sajnos az is hízlal, úgyhogy mértékkel.


Tej: Nekem bolti műtej, zsírszegény. Itt a fővárosban nem tudom megfizetni a házi tejet. Otthon anyu azt vesz, de nekem nehéz, nem tudom meginni, csak a télit szeretem. (más az íze attól függően, hogy mit eszik a tehén) Sose szerettem igazán, viszont anyu csinál belőle túrót, nekem az az igazi. Ha boltban veszek túrót, akkor zsírszgényt. Joghurt, kefír csak natúr - ezek sajnos mindig boltból.


Vaj/margarin: én egyiket sem. A vajat jobban szeretem, de nagyon ritkán eszem. Azt gondolm amúgy, hogy a margarin-műanyagok alattomosabbak, mint a vaj telített zsírjai - abban legalább mindenki tisztában van, és ezért mértékkel fogyasztja.


Zöldség gyümölcs: otthonról a legjobb, az anyu óriásparadicsománál nincs édesebb és finomabb sehol a világon. De a városban nincs lehetőségem ilyet enni. Megveszem az üvegházasat, meg a spanyol paradicsomot is, amikor éppen nincs más.

Fagyasztás sztem oké, de nem a bolti, hanem a saját. Otthon szoktunk pl spárgát fagyasztani, télvíz idején hatalmas élmény elővenni egy adagot :)


Gabonafélék, lisztek: finomlisztes cuccokat én nem eszem. Persze a vendégség, a mamasütije az mindig kivétel, de magamnak nem veszek, nem csinálok. Szeretem az összes barna és magos kenyeret, a korpáskekszet meg minden ilyesmit. rizsből barna, tésztából durum. mondjuk azt én nem hiszem, hogy a durumtészta egészségesebb, csak nekem jobban ízlik.


Folyadék: Víz. Nekem jó a csapvíz is, bár sokszor ízesítem citromlével. Ásványvízből szénsavas, de azt ritkán iszom, nem az teszi ki a folyadékbevitelemet. Teák: zöld, gyümölcs, mate.

Gyümölcslé: 100%-os néha 2-3 deci. Legjobb frissen facsart, de én otthon olyat nem tudok.


Csoki: étcsoki. tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés. :) Kevesebbet eszem belőle, elég 1-2 kocka. A tejcsoki túl édes, de ha belejövök, akkor egy fél tábla előtt nincs megállás, úgyhogy inkább nem kezdek bele. székrekedéssel nincs gond, ha iszom eleget.

179. 130454e42d (válaszként erre: 177. - Binky)
2009. máj. 4. 20:52
Ne haragudj, de ezt kétlem, szerintem pr. Másként nem tudnák rávenni az embereket, hogy többet fizessenekérte. Ráadásul piszokul szennyezi a környezetet, mivel messziről szállítják. (Igen, zöld is vagyok, sokszor haragoszöld)
178. Binky (válaszként erre: 176. - Kicsikezseni)
2009. máj. 4. 20:52

búzakopra, zabkorpa és a fele tészta helyettesítve teljes kiőrlésűvel (tudom elég kesernyés íze van, azért félsz tőle)

sok gyümölcsé, kicsi szénsavas víz, kicsi olaj, kevés tojás, pár csepp citromlé, kis tej


épp csak annyi olívaolaj, hogy kikend (érdemes sütőecsettel)

177. Binky
2009. máj. 4. 20:50

A barna cukor nem jó, mert a színén kívül semmi nem különbözik a finomított cukortól. A nádcukor elvileg azért jobb(nádcukor nem azonos a barna cukorral, bár mindkettőnek barna színe van:)), mert kevésbé dolgozzák fel, az értékes anyagok benne maradnak, finomabb, és kevésbé megterhelő.

A bvarna cukor sokszor csak színes fehércukor, vagy egy kissé 'nyers' cukor, de semmire nem jó.

2009. máj. 4. 20:00

teljes mértékben igazatok van. Mondjuk én annyira nem figyelek oda pl h margarin vagy zsír vagy vaj... sajnos mostanában nem tehetjük meg a nagy válogatást, pedig igen, megtenném szívem szerint. De ami van, abból kella legjobbat kihozni:( mondjuk én olaj párti vagyok, sütésnél pedig margarin. Liszt pedig csakis fehér liszt. Van itthon teljeskiörlésű vagy micsoda, de a palacsinta szörnyű volt vele meg kell h mondjam. Vagyis itthon senkinek nem jött be. Ízlések és pofonok. Viszont zöldség gyümölcsben igyekszem én megtermelni amit eszünk, h az év nagy részében 100%ig vegyszermentest együnk:)én azoktól félek nagyon.

Barna cukrot, nádcukrt még sosem próbáltam, amint lesz lehetőségem kipróbálom:)

175. 130454e42d (válaszként erre: 173. - Fadigflo)
2009. máj. 4. 19:35

Én is mézpárti vagyok, a mákos guba isteni vele. Rengeteg fajtája van, érdemes kipróbálni a napraforgómézet. A lényeg: termelőtől vedd, én mindig ugyanahhoz megyek.

Sajt: na, itt nem izgat a zsírosság, inkább a mennyiségre vigyázok. Sokszor szintén piac, juhsajt, kecskesajt...

Tészta: durumtésztára váltottam, nem vették észre. A gáz az, amikor a férjem vásárol, tehát ez nem 100%,.

Vaj-margarin: én is a margarint szeretem, ízlés dolga. Bármelyikről lehet találni olyan tanulmányt, ami támogatja, és olyat, ami tiltaná.

Zsír: zsírosdeszka nyami. Persze nem naponta, de belefér. Idén nem tudom, ettem-e, de jó ötlet.

Kenyér: a tönkölykenyér bejött, teljes kiőrlésű, és állítólag bio. (na ja, Csernobil után)

Tej: attól függ, mennyi időm van, lehetőleg házi, de megiszom a boltit is.

Gyümölcs: semmi bajom a fagyasztottal, én primőrt nem veszek soha. Anno a múlt évezredben, mikor a nagy volt kicsi, meghalt egy 2 éves kisgyerek, a primőrtől. Kösz, nem.

Csoki: szeretem az étcsokit, ráadásul abból nem tudok megenni egy táblát. Mióta rendszeresen mozgok, nincs gondom a székrekedéssel.

Ital: ritkán iszom, de ha igen, akkor azt, amit szeretek. Jó bor, whiskey...

Gyümölcslé, kóla: nem kívánom, de vízből csak bubisat iszom meg. Ezt szeretem.

Igen, hedonista vagyok. Szenvedve is lehet fogyni, de sokkal nehezebb.

174. c4cd20e0ca (válaszként erre: 173. - Fadigflo)
2009. máj. 4. 15:33

Nem vagyok szakértő a témában, csak érdekel.


A cukrokhoz, mint már mondtam nem tudok sok mindent hozzászólni, a barna jobb talán, mert rostos, és nem finomított. De attól még cukor. Ugyanaz a finomított cukor van a csokoládéban is, meg a Jó reggeltben, és sok müzliben is, vagy ha nem, akkor glükózszirup, ami semmivel sem jobb. Persze még akkor is jobb, mint a vaníliás karika.


A vaj annyiban egészségesebb, én azt eszem, mert lehet, hogy sok benne a telített zsír, (különben a tejben, tejszínben is ugyanez a zsír található meg, háziban még nagyobb arányban) de viszonylag keveset eszel meg belőle, és a szervezet hihetetlenül könnyen képes megemészteni. Ami még nálam a margarin ellen szól, hogy a margarin előállításához nagyrészt igen alacsony minőségű növényi olajakat használnak, amiket már nem használnak másra. Aztán ezt tuningolják fel mindennel. Ha viszont vaj ellenes valaki, azt tudom ajánlani, hogy pirítóssal isteni finom az extra szűz olívaolaj, csak meg kell szokni, amerre én lakom, gyakran eszünk ilyeneket.


Joghurt... Hát nem tudom. Általában 3,5%-os tejből készítik, a házi tejnek a zsírtartalma ezt meghaladja. Nem szeretem a zsírtalanított, tuningolt dolgokat. Inkább legyen természetes. Különben én nem iszom tejet. Soha nem bírtam meginni. Csak a tejfölt, egyes sajtokat, és egyes joghurtot vagyok képes megenni, a tejszín már necces...


Az édesítőt én is elítélem.


A fagyasztott gyümölcs pedig jobb, mint a semmi, ha épp nincs otthon semmi más. Különben nem veszt a tápanyagtartalmából, ha betartják a kiolvasztás aranyszabályát: mélyhűtőből kivétel után a hűtőben kell kiolvasztani, és ha már ott is teljesen kiolvadt, akkor kell kivenni a hűtőből. Így még levet is alig enged. Ezt alkalmazzák éttermek is, akár még felvert tejszínhabot is lehet így tartósítani, nem veszt az értekéiből.


Vizet inni a legjobb, ha mindig kéznél van egy 2-3 decis pohár, és kortyolgatunk rendszeresen. Ha hirtelen sokat megiszik az ember hirtelen felhígul a vér is. El is lehet ájulni tőle. És, hacsak nem végez valaki olyan jellegű fizikai munkát stb, majdnem nincs is szükség 2 liternél több folyadékra, de asszem ezt is ki lehet valahogy számolni. Evés után is kell inni, segíti az emésztést.


Ezt csak hozzáfűztem kiegészítésképpen, és nem kritikának szántam. :) Szeretem az írásidat. :) Különben is ez csak az én véleményem.

173. fadigflo (válaszként erre: 172. - Binky)
2009. máj. 4. 12:57

Igen. Szerintem azért a méz még mindig természetesebb, mint a finomított cukor. Persze, van, hogy azt "sem tudom " elkerülni. Pl egy-egy süteményben (amit nem én készítek).

A méznek amúgy is pozitív hatásai vannak. Nádcukrot nem értem.. Barna cukor talán.

És ugyanígy a lisztnél. A baj csak az, hogy család, ismerősök nem tudom mennyire tolerálnák , ha pl. a palacsintát ezentúl rozsliszttel készíteném. Van itthon pedig rozsliszt, fehér rozsliszt, graham liszt, teljes kiőrlésű. kell ehhez-ahhoz. Kenyérhez.


Édesítő: gyűlölöm.

Gyakorlatilag azon nőttem föl, kicsi koromban azzal ittam a teát, polisweet volt azt hiszem, nem tudom. Az egész család azzal itta. Hogy miért? Mai napig nem tudnám megmondani.

Szépen lassan átszoktam a mézre, majd a cukormentes teára, kávéra. Kb. 5 éve iszom ezeket így. És már máshogy nem is tudnám... De süti azért ma is volt, finomliszttel és finomított cukorral, persze. Nagyi. :)


Az életmódváltás nem azt jelenti, hogy elhagyunk dolgokat, csupán próbáljuk helyettesíteni könnyebben emészthető, egészségesebb testvéreivel... Akár a cukor, akár a liszt , akár a zsír. Bár a zsír... az külön téma. Egyesek szerint a vaj, zsír, jobb, mint a margarin. Én elhiszem, hogy abban nincs rákkeltő anyag, de ha belegondolsz.. tömör telített zsír az egész.

Na mindegy. Én margarinos vagyok.


Tej? Tehéntej, háztól. Én legalábbis. Ha nagyon nagy a hiány, akkor bolti, de meg sem közelíti a tej ízét. Víz és sok E anyag az egész.


Kenyér téma megvolt. Én mindig rozsos kiflivel vagy zsömlével kezdem a napot, nagyon jót tesz az emésztésnek.


Süti. Büntetlen örömök, pl, mézből és zabpehelyből készült aprósüti. (Nem a reklám helye, de van pár ilyen receptem az adatlapomon..).


Gyümölcs, legjobb háztól, kertből, igaz ritka ma már a bio gyümi, de ha te permetezed, még mindig jobban tudod mennyire mérgezett a gyümölcs, stb... Fagyasztott cuccokat el kell felejteni. Gyümölcsből ezernyi jó dolog készíthető: ananászos csirkemell, gyümölcs borhab, gyümölcssaláta, barackos husi, szőlőlé, bor, joghurt, ...


Joghurt, sajt, túró. Csak a zsírszegény fajta (lehetőleg), amúgy annyi benne a zsír, hogy el nem tudnád képzelni... MI mindig tejüzemből vesszük. Megbízható, full egészséges.


Bolti nasik. Inkább müzli szelet & jó reggelt, mint bolti linzerkarika és társai... A jó reggelt amúgy teljes értékű gabonából van...


Csoki. NE étcsoki, ha jobban megnézed, semmivel sem kevesebb benne a CH (elenyésző a különbség) meg a zsír, ha bűnözöl, bűnözz rendesen. Az étcsoki székrekedést okoz. Ráadásul ha nem szereted, akkor még szenvedést is... Szóval nem kell belehalni egy tábla Milka mogyorókrémes csokiba...


Főzés, sütés saját részre. Talán nem meglepő: minél kevesebb zsírral, olajjal, liszttel. Zabpehely, búzakorba csodákra képes.


Italok. Napi egy pohárka bor állítólag jót tesz, max. annyi kcal van benne, mint egy szelet zserbóban. Nem gáz.

Szénsavas puffaszt, de telít. Ha szereted a bubis vizet, igyad, de ha lehet inkább "bubimenteset". Én is azt iszom. Edzés előtt fél liter, utána egy. Ez már 1,5 liter. Reggeli, ebéd, vacsi előtt egy pohárka. utána egy pohárka és megvan a napi vízmennyiség.

Gyümölcslevek, kólák? Felejtős. Én nem is szeretem őket. Ha már gyümölcslé, akkor házilag készíts. talán többe kerül majd, de tuti tudod mi van benne.

Tej, igenis jó. Igyuk :)


És ennyi. Azt hiszem. Kifejtettem a véleményem a főbb táplálékokról. Kritikát, véleményt kérek. Támadjatok nyugodtan :)

172. Binky (válaszként erre: 168. - Kicsikezseni)
2009. máj. 4. 12:01
Szerintem csak minőségileg javíts, pl. méz, nádcukor, és a fehér cukrot, porcukrot kell hanyagolni.
171. c4cd20e0ca (válaszként erre: 169. - Kicsikezseni)
2009. máj. 4. 11:31
Igen, azt hiszem igazad lehet... Tényleg tele van minden méreggel :S
2009. máj. 4. 09:48

hja és még valami kimaradt:)

Előbbivel nem azt akartam mondani, h támogatom a méregtelenítő kúrákat. Más, természetesebb dolgokhoz fordulva elfogadott dolog szerintem, mint pl gyógyteákkal. Nekem legalábbis bevált, és közben nem koplaltam meg nem éheztem. Nem tudok éhezni:)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook