Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Halál minden fogyókúrára! fórum

Halál minden fogyókúrára! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Halál minden fogyókúrára!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
19. fadigflo (válaszként erre: 15. - D6b5d42050)
2009. ápr. 24. 19:03

Norbi... na jó. Ez külön téma. Épp írtam valahol, mi a vélemélyem a családi bizniszükről.

Nincs jó fogyókúra, erről kellene leszokni..:)

18. fadigflo (válaszként erre: 14. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 24. 19:02

Szebben sem írhattad volna.

Amúgy is szeretem a hozzászólásaidat. Csak úgy mellékesen. :)

Sajnos én sem érzem magam sokszor tökéletesnek, nőiesnek, szépnek. A média az oka, kishitű vagyok.

17. Katthy (válaszként erre: 13. - Any19)
2009. ápr. 24. 19:02

Azért én ehhez hozzátenném, hogy nem mindegy, milyen ideálképet közvetít felénk a média - mert ez befolyással van ránk, akár bevalljuk, akár nem. Ha nem xxs-es modellek, filmsztárok, hírességek és celebek integetnének tévéből, filmből, divatbemutatókróol és még ki tudja honnan, nem lenne ennyi önértékelés-zavaros ember, erre a nyakamat teszem. Egyszer láttam egy interjút egy híres divattervezővel, akitől megkérdezték, miért ilyen kicsik a méretek. A válasz pofonegyszerű volt: a kevesebb anyag kevesebb befeketetést és munkát igényel. Szép, mondhatom... főleg, ha a rengeteg fogyókúrázó tizenévesre gondolok, akik még a serdülőkort is alig érték el.

Én szerencsére gyári defektes vagyok, és sosem értettem, mi a jó abban, hogy Naomi Campbellre akarjak hasonlítani, vagy éppenséggel Britney Spearsre. Az én példaképem az apukám (bár a sörhasát azért nem irigylem :DD), főleg, mert tudom, hogy milyen ember valójában.

A cikkel amúgy nagyjából egyetértek, de szerintem a nem "egészséges" fogyókúrákat követő emberek tisztában vannak azzal, hogy ártanak maguknak. De úgy döntenek, hogy vállalják a kockázatot a gyorsabb hatás, stb. érdekében (és marhára nem mindegy, hogy az embernek 4-5 kiló feleslege van, 20-30-40). A fogyás aztán vagy bekövetkezik, vagy nem. Sokan lefogynak gyógyszerrel, hiper-szuper kúrákkal, de még többen vannak, akik nem. Azért, mert ahogy mondtad, a szervezet a hirtelen megvonásra pánikszerűen reagál, amikor meg ismét "normális" mértékű ételt kap, raktároz, mint a vadliba. Az életmódváltás tehát elkerülhetetlen.

Nekem is sok időmbe telt ezt belátni, de már 3 hete egészségesen étkezem (fehérjedúsan, rengeteg zöldséggel) és sportolok, és lassacskán látszik is az eredmény. Türelem, türelem, miniszoknyát terem :))

16. 2d5a00656a (válaszként erre: 15. - D6b5d42050)
2009. ápr. 24. 18:43
:o)
15. d6b5d42050 (válaszként erre: 12. - Fadigflo)
2009. ápr. 24. 18:41

De a rossz módszererek a tudatlanság miatt jönnek létre, és a többi tudatlan meg követi.

Ez az "Egy bolond százat csinál." téma.

Be kéne látni, hogy nem mindig úgy van ahogy mi gondoljuk, vagy a másik aki okosnak hiszi magát.Update Norbival az élen...

14. 2d5a00656a (válaszként erre: 12. - Fadigflo)
2009. ápr. 24. 18:40

Hát az utosó mondatod az volt a legnagyobb igazság a diétákkal kapcsolatban.:)

Nézd meg a 80-90 kilós nigga csajokat ahogy feszesebbnél feszesebb rucikban rázzák,és hatalmasak mégis csinosak!Mertt süt róluk az önbecsülés és az elégedettség a a nőiességükkel szemben.De abban a kultúrában a nő az darab ,nem ropi.Itt Európában az xs a trendi,és a nagyobb darab nőkkel ezt a média nap mint nap érezteti.

Talán ezért is vagyunk ilyen kishitűek magunkkal szemben,és így nem is hisszük el hogy plusz kilókkal is jól nézünk ki:)

13. Any19 (válaszként erre: 12. - Fadigflo)
2009. ápr. 24. 18:35
Ez így van!Ha valaki annyira nem elégedett az alakjával úgyis elkezd fogyózni.Mert hiú az ember.Valaki csak 5 kgot de akad aki pl. 60at akar leadni, mindkettőt ugyanúgy zavarja a dolog.Mert aki elégedett a testével az eleve nem fogyózik...Egyszerű a dolog.
12. fadigflo (válaszként erre: 10. - D6b5d42050)
2009. ápr. 24. 18:30

Tud, ha többet nem is, de tud, hidd el.

Szinte ugyanaz.

Adott egy 60 kilós csaj, aki 50 kilósan éri magát és egy 80 kilós, aki pedig 60 kilósan. A lényeg ugyanaz: fogyókúra, melyet akár túlzásba is vihet a CÉL érdekében. És mindkét esetben egy szó a fontos: a CÉL. Teljesen mindegy, hogy túlsúlyosan, vagy normális súllyal indul neki, az első az, hogy hagyja, hogy átgázoljon rajta 10 féle fogyókúra, mely (naná, hogy ..) hoz eredményt, eleinte... De aztán jön a +10 -20 kiló, a leadott 5 helyett. És akkor az 50 kilós ugyanúgy hízik, mint a 60 kilós.

Nem a kilók, nem az alak, nem más számít, csakis az, hogy magunkkal mennyire vagyunk megelégedve. Ha nem vagyunk , akkor mindegy hogy, csak "tökéletesek" szeretnénk lenni... Szerintem. :)

11. Any19
2009. ápr. 24. 18:29
Amúgy rajtam is van legalább 8 kg és eléggé zavar mégsem koplalok.Sajna akaraterőm sincs.Szerintem ha több lenne,akkor sem csinálnám.Felfogtam, hogy semmi értelme.Aztán meg mindenki úgy fogy ahogy akar és ahogy jól esik neki.
2009. ápr. 24. 18:23
Azt mondják "Mit tudhat egy 60 kilós erről, nem tud semmit..."
9. d6b5d42050 (válaszként erre: 8. - Fadigflo)
2009. ápr. 24. 18:22
Nincs mit, de meggyőzni nem fogod...
2009. ápr. 24. 18:21

Csalánlevél! Nekem volt gondom. Nem 20-30 kilóra gondolok, de "agyban" mégis annyi feleslegem volt. Úgy láttam magam 60-63 kilósan, mint 100 kilósan. Nem voltam az, persze, de az érzéseim... azok hasonlóak voltak.


Amúgy köszönöm a hozzászólásokat, dicséreteket, kiegészítéseket. Remélem sikerül meggyőzni az állandó koplalókat! :)

2009. ápr. 24. 18:17

A cikk jó,és vannak benne igaz részek is,de abból is látszik ,akik hozzászóltak, hogy csak olyan embereket ragadott meg ,akik nagyon fiatalok és egyébként soha nem volt súlyproblémájuk.Könnyű a másik oldalról ítelkezni,ha még nem jártál a"túlparton".

Az élet sajna nem fekete és fehér,azt hiszem az árnyalt szürke a legtöbb.Nem a koplalás és az evés a diéta lényege ,és nem azt kell eldönteni eszel vagy sem.Csak a mennyiséget és minőséget kell belőni,mert az alaptézise a cikknek nem igaz.Nem tudod vékonnyá enni magad,ha a kalóriát nem csökkented,és nem lehet csak pusztán a kalóriaégetés emelésével/sport/lefogyni.Formásodni,feszesedni és soványabbnak TÜNNI lehet,de ez nem fogyás.

Ha valaki súlyos kilókat/még inkább kilódekádokat/ akar fogyni nem elég enni és sportolni.Ezt azok gondolják, akiknek még 2-3 kilón kívül nem volt küzdelmük a testükkel.

De a cikk maga azért aranyos,nagyon pozitívéletszemléletű,és ha Fadigflo hozzátette volna ,hogy pár kiló túlsúllyal rendelkezőknek,akkor lett volna igazán élethű.

2009. ápr. 24. 17:56

Éhezéssel biztos, hogy nem megy senki semmire. A szervezet ilyenkor túlélésre rendezkedik be.

Nem mintha nagy szakértője lennék a témának, nekem soha nem kellett fogyókúráznom. Mindig vékony alkat voltam, amit örököltem. 173cm magasággal 43kg vagyok. Én inkább hízni szeretnék, de nem nagyon megy, pedig eszem rendesen. Viszont végignéztem jó pár barátnőm kínlódását a fogyókúrával... Mozgás nélkül nem igen fog menni!

2009. ápr. 24. 17:46

Pár dolog ami talán segíthet...:


-Sokan gondolják, ahogy a cikkben is le van írva, ha nem eszek, akkor fogyok.De nem!Előszór a szervezet az izmot építi le, mivel nem használjuk, nem mozgunk, azt hiszi, hogy nincs rá szükség.Megfelelő fehérjebevitel kell, hogy ez ne következzen be, és tiszta fehérje, sovány húsból.Pl.:csirkemell!


-Másik tévhit, hogyha felüléseket végez az ember akkor a hasáról eltűnik a zsír.Mindenki jegyezze meg, hogy "HELYI ZSÍRÉGETÉS NINCS!!!"

Nem lehet csak egy bizonyos helyről eltüntetni a zsírt.


-A normális étrend után a legfontosabb a mozgás.

Itt nem a futásra gondolok, mert nem mindenki teheti meg.

"Nem futhatsz, hogy fitt legyél, fittnek kell lenned ahhoz, hogy fuss." Ha mindenki elkezdeni futkározni, akkor elég rossz lenne a helyzet.Van akinek nem bírja el a dereka a felső testét, mert futás közben többszörös terhelés éri a derekat.

DE nem otthon ülve kell várni a csodát, még a gyaloglás is mozgás, ebben is a legfontosabb a fokozatosság!

Nem Kínába kell gyalogolni, kevéssel kezdeni, és szép lassan emelni a távot.


Nem okoskodni akartam, csak gondoltam segíthetek...

2009. ápr. 24. 17:44
Lehet, h sokaknak ez a cikk nem fog tetszeni, de végre mindenki elfelejthetné már a fogyókúrát! Ez őrület! Ekörül forog minden. Legyen mindenki jó úgy, ahogy van!
2009. ápr. 24. 17:44
Teljesen egyetértek én is!Fejcsóválva olvasom a fórumokat, ahol éhezéssel fogynak.Egyáltalán nem megoldás.Tisztelem őket, mert akaraterejük az van, de feleslegesen kínozzák a szervezetüket.Nem fogyókúrára születtünk!De sajnos ezt hiába írtad le, mert elolvassák akik illetékesek ebben, eleinte megszívlelik és utána újra fogyókúrázni fognak,mert a gyors fogyás a cél.
2009. ápr. 24. 17:32

Maximálisan egyetértek veled.

Nagyon jó a cikked.Gratulálok!

2009. ápr. 24. 17:03
Talán furcsának találhatod a címed, de ami még jobban szemet szúrhat neked, az a cikk írója... Egy átlagsúlyú nő hogyan írhat ilyen felháborító című cikket, egy olyan oldalon, ahol köztudott, hogy egyre csak növekszik a fogyni vágyók klubja...

Ugrás a teljes írásra: Halál minden fogyókúrára!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook