Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Halál minden fogyókúrára! fórum

Halál minden fogyókúrára! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Halál minden fogyókúrára!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
109. lilura (válaszként erre: 106. - Feher tulipan)
2009. ápr. 26. 21:28

Én észre sem veszem, mégis szinte mindig mosolygok.

most voltam szakmai gyakorlaton, ott is megkérdezték, hogy mi a titkom:), mert mindig ott bújkál a mosoly a szemeimben...Pedig nem volt tudatos, volt nem egy rossz napom, de azon túl kell nézni, mert az élet igenis szép:).

108. fadigflo (válaszként erre: 102. - Feher tulipan)
2009. ápr. 26. 21:28

Igen, meg tudom én is oldani. Legalábbis rajta vagyok az ügyön :) Voltam rosszabb állapotban is, amikor ha nem szólnak rám, anorexiás leszek. Na, az durva volt. És most próbálom a boldog ember látszatát kelteni. De már, hogy foglalkoztok velem, is dob az ügyön. Sőt. :)


Nekem is a gyerekkor hagyott mély nyomot, túl mélyet, mint Lilurának.

107. fadigflo (válaszként erre: 94. - Lilura)
2009. ápr. 26. 21:26
Dettó. A bátyám volt a mumus nekem is. De a fiúk (azóta már férfi :D) már csak ilyenek. Most már rosszul van az anorexiás és túl vékony csajoktól. Hát khm. :D
106. feher tulipan (válaszként erre: 103. - Lilura)
2009. ápr. 26. 21:25
Hat ez total igaz,egy ido utan mar automatikusan mosolygunk,annyira megtanultuk mar.Azt meg tudjuk,hogy mennyi minden fakad a mosolybol.Amugy en nem vagyok az a mosolygos ember,de napi feladatom reggel ebredeskor mindig mosolyogni!Nem konnyu...
105. fadigflo (válaszként erre: 95. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 26. 21:25
Köszi . Dob kicsit önbizalmon. :)
104. 2d5a00656a (válaszként erre: 102. - Feher tulipan)
2009. ápr. 26. 21:24
Nagyon nagy igazságokat pedzegetsz!amikor az ember igazán top formában van akkor nem érzi,hogy milyen jól is néz ki valójában!Aztán eltelik az idő és csak hasonlítgat a régihez:)
103. lilura (válaszként erre: 102. - Feher tulipan)
2009. ápr. 26. 21:17
Nekünk egyik óránkon említette az egyik tanárunk-aki a válságmenedzselésben elismert szaktekintély az országban-hogy minden nap csak 5 percet álljunk meztelenül a tükör elé és próbáljunk meg hangosan beszélni. Mindegy miről, csak folyamatosan. Ezzel is sok mindent le lehet győzni és egy idő után az ember nem is a kis húrkákra figyel, hanem inkább a mondanivalójára:).
102. feher tulipan (válaszként erre: 95. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 26. 21:12

Ez egy nagyon jo otlet,es ugyanez mukodik a tukorrel is,eleg minden reggel szembenezned onmagaddal esmosolyogni!Meg ha nem is erzed ugy,akkor is mosolyogni!Meg lehet tanitani az agyat arra is,hogy mas kepet adjon magunkrol,hiszen azok vagyunk akiknek erezzeuk magunkat.Igazabol persze nem ilyen egysezru a problema,gyakorlatban is sok mindent kell tenni azert hogy elfogadjuk onmagunkat es pozitivan gondolkodjunk magunkrol.ezekben segit a pszichologus is,o kitalalja a feladatokat,te megoldod,aztan megbeszelitek az eredmenyeket es maris elindulsz az uton.

Igazabol tenyleg orulnie kellene Flonak amiert szep es csinos,visoznt en meg tudom erteni,en is szep es csinos voltam annak idejen,megsem feleltem meg onmagamnak.Talan mert mindig azt ereztettek,hogy nem tudok semmit jol csinalni,ill. tul nagy elvarasaik voltak felem.

Visoznt konnyen egyenesbe lehet kerulni,kover voltam:letornaztam.Lelki gondjaim voltak:pszichologus.Most nagyon szuper minden,mar regota,vagyis:mindent meg lehet oldani,ha akarjuk.

2009. ápr. 26. 21:03
De korosztályos hiba:)
100. lilura (válaszként erre: 98. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 26. 21:03

De azért Neked sem lehet okod panaszra:). Nagyon szép kis családod van, azok a szemek...;)

A Vini az milyen név becézése? És a kutyák...:)

Ti vagytok az ideális család:), mi kellhet még?

99. lilura (válaszként erre: 98. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 26. 20:53
Én tisztában vagyok a hibáimmal, van belőlük bőven:D. Csak jó dolog az, amikor az ember megtanulja szeretni magát, és ezt még nem tanultam meg kimondottan kezelni-látod, ez is egy hiba;).
2009. ápr. 26. 20:45

Neked nincs mit szégyenleni sem itt sem máshol:)Azt hiszem aki fikázik az csúnya írígységben szenved:)

De ne szerersd magad túlságosan,az nem túl jó fényt vet rád..éselfogulttá tesz!Légy reális!Valami negatív biztos van amit még javítanod kell ha nem is kint/:)szemmel láthatóan/akkor bent.

97. lilura (válaszként erre: 95. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 26. 20:37
De egyébként köszönjük szépen:)!
96. lilura (válaszként erre: 95. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 26. 20:36

Jaj, Engem félreértettél, Én nagyon is szeretem magamat, talán túlságosan is:D-ez piszkálja is nem egy ember szemét itt a Hoxán, de túlzottan nem tud zavarni..:)

Csak épp' nem tudott teljesen megváltozni a testképem, hiába vagyok vékonyabb már a barátnőimnél, ott belül mégsem látom annak magam..a gyerekkor azért mély nyomot hagy az emberben.

2009. ápr. 26. 20:32

Lilu!Fló!

Most kezdjük!

Menjen rá mindenki a saját adatlapjának kép menüpontjára.Tekintse meg a látott képet!

Vonatkoztasson el attól,hogy önmagát szemléli!

Ítélje meg a látott képet!

Kezdje el szeretni önmagát!

Mosolyogjon,hogy ilyen szerencsés,mertilyen szépa külseje!

Szeresse magát belülről is!


Drágáim!Tényleg.......

94. lilura (válaszként erre: 91. - Fadigflo)
2009. ápr. 26. 18:50
Engem is a bátyám "terrorizált", mármint "Husinak" hívott meg "Digi-dagi-daganatnak":D na meg persze "Golyófejűnek":D, ez most már így kimondva vicces, de akkoriban nem élveztem annyira. Emlékszem, 16 éves korom körül volt, hogy mondta, hogy szerez Nekem tuti hostess-munkát csak fogyjak le pár kg-t...szóval mindig is ott volt a "biztatás"...Mondjuk Én akkoriban sem éreztem annyira vészesnek magamat, csak nagyobb voltam, mint most.
2009. ápr. 26. 18:46
"meg kell elégednem azzal , ami van."Tudod hányan odaadnák a fél karjukat azért ami neked van???
92. fadigflo (válaszként erre: 87. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 26. 18:42

Annyira nem volt nagy veszekedés, de sztem nem éltem vissza az életkorával. Csak ő azt hitte. Mind1.


Hát köszi, hogy így törődtök velem. :) Elég gyakran pörgetem agyamban a kockákat, meg kell elégednem azzal , ami van. Itt bennem kívül - belül. Talán egyszer elérem azt az állapotot...

91. fadigflo (válaszként erre: 86. - C4cd20e0ca)
2009. ápr. 26. 18:39

Talán mert Te is szűz vagy... :)

Egyébként, örülök, hogy rám akadtál. Hogy nem vagyok ezzel egyedül (hátterek...). És valószínűleg ha akkor nem bántanak, akkor ma is elégedett lennék (azelőtt az voltam...) De nincs mit tenni már. Csak a felfogáson lehet javítani.


Köszi :)

90. fadigflo (válaszként erre: 85. - Feher tulipan)
2009. ápr. 26. 18:37
Igazad lehet. Nem tudok még mit mondani. Csak köszi :)
2009. ápr. 26. 18:13

Mindenki mást mond,van aki soknak ítéli meg,van aki pont elégségesnek/RDA/és van aki kevésnek/Lenkey/a bevitt napi vitamint .Szerintem lehet ide vagy oda igazat adni,de az igazság odaát van:)

Egy biztos,mi nem fogjukmegtudnimi az igazság,a gyógyszerlobbi az egyik legnagyobb úr!!

Lilura!Ha az A vitamin étvágyat csökkentene sokkal nagyobb lenne a forgalma/pl,é személyesen is sokkal többet nyomnék:)/

88. lilura (válaszként erre: 87. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 26. 17:54

Pl Én szedek A-vitamint-na jó Béta Karotin formájában, de Nekem aztán nem csinál étvágytalanságot...:D

Jó, nem is adagolom túl, de azért nem bánnék néha egy ilyen mellékhatást:).

2009. ápr. 26. 17:42

Na lányok,micsoda vehemens vitatkozás volt itt tegnap!!Hát hiábamindig kimaradok!De Fló!Sokan sok okosat mondtak márneked,ésa pszichológusnagyon jó gondolat ahhoz,hogy helyretedd magad,és szeresd.A kiindulást/okot/ már megtaláltad önmagadtól,hogy elfogadd magad ez a legfonrtosabb lépés!

Binky,aki nem érti miért nem elég ehhez a kora amikről írt...Amikor még nem szembesültél a problémával,ne írj a problámáról kívülállóként mert hiteltelen,és támadó...Írj ahhoz a témához amit átélsz!

Kati 53!Ezek részigazságok a táplálkozáskiegészítőkről egy szemszögből...Vannak igaz és erőltetett részek benne,olvas több nézetű cikkeket a témához..

2009. ápr. 26. 15:36
Szia Flo! Teljesen elképedtem attól, amit írtál gyermek illetve fiatal korodról, és teljesen együtt érzek Veled, sajnos ugyanezt éltem meg én is pici koromtól kezdve! Csúfoltak az iskolában, szóltak, hogy ne egyek annyit stb... Most meg mindenki "etetni" akar. Pedig eszem én rendesen, csak egészségesen. Mellette sportolok. Persze, megváltoztam. Nagyon nehéz volt elfogadni magam, ma is sokszor állok meg egy-egy rosszabb nap után a tükörben, és keresem magamon a hibát, hogy min kéne változtatni! Na tudom hogy ez nem normális, és rögtön leállítom az agyam. Ez betegség. És igen, van rajtam most is pár kiló, amit én kiáltottam ki feleslegnek. Szóval azért harcolok még. Magammal. A testemmel meg a külvilággal... de legfőképp az önbizalmammal. És hogy ne akarjak maximalista lenni. Nagyon nehéz, de keményen és tudatosan dolgozom rajta! :) Gondolom nem nehéz kitalálni, hányszor próbáltam én is mindenféle fogyókúrát szakközepes koromban, inkább kisebb mint nagyobb eredménnyel. És tényleg nem ez a megoldás. Váltani kell, az agyban. Szóval szerintem jó a cikked, nagyon örülök, hogy "megíródott"! :) Bocs, ez kicsit hosszúra sikeredett, és leginkább magamról írtam, de iszonyú jól esett leírni ezt, remélem nem bánod! :)
2009. ápr. 26. 13:51

Atfutottam par hozzaszolast,es ugy latom van aki nincs tisztaban azzal,hogy az egeszseges eletmod nem egyenlo a dietaval!Nem a dietak jelentik az egeszseges ektekzest,hanem a gondosan megvalogatott etrend.

Azt meg ne mondja senki,hogy van ember aki elvezte volna valamelyik "csodadietat",utana meg nem szedte vissza amit leadott.Ha esetleg megmaradt a sulya,az csakis azert lehet,mert utana sem tert vissza az azelotti eletmodjara.Mert olyan nincs,hogy vege a dietanak,vissza minden ami azelott volt,a sulya meg maradt szepen...

Amugy meg a cikk cimet en is siman adtam volna az en cikkem cimenek,mert teljesen igaz.


Flo,gratulalok,es a keves onbizalmadon visoznt lehet segiteni!Keress fel egy ugyes pszichologust,nagyon sokat segitene kideriteni,hogy valojaban min kellene valtoztass,hogy elfogadd vegre magad.Valoszinu a gyerekkorodban lesz a nyitja.Nekem is volt effele gondom,pszichologussal szepen dolgoztunk rajta es sikerult megoldani!Nem szegyen segitseget kerni,amikor magunk mar nem tudunk segiteni.Aki mer,az nyer,aki nem,az marad a problemaval...

84. 56fa2106c6 (válaszként erre: 83. - Fadigflo)
2009. ápr. 26. 10:18

..Köszönöm a megtiszteltetést!

Ugyan miért haragudnék?

Szép napot-jó hétvégét! Kati

83. fadigflo (válaszként erre: 82. - 56fa2106c6)
2009. ápr. 26. 09:13
Esetleg nem bánnád, ha ezt beírnám a naplómba? Cakumpak, amit írtál? :) Köszi előre is , ha igen :)))
82. 56fa2106c6 (válaszként erre: 81. - Fadigflo)
2009. ápr. 26. 08:56

...Erre itthon azt szoktam mondani:

...Igazam van vagy igazam van?! :))))

...Köszönöm!

81. fadigflo (válaszként erre: 80. - 56fa2106c6)
2009. ápr. 26. 08:43
Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni. Egyszerűen csodálatos. Igazad van!
2009. ápr. 26. 07:59

...Hozzászólok a cikkhez ,mert nem álom meg.

Előbb hoztam egy kis cikk részletet :

"...Ma már mindenki számára hozzáférhetőek a vitamintabletták - ebben rejlik a túladagolás veszélye. Ha nem áll fenn betegség, akkor nincs szükség az étrendünk vitaminkészítményekkel történő kiegészítésére. Ezeket szervezetünk nem megfelelően hasznosítja: gyorsan szívódnak fel, lebomlanak, kiválasztódnak a székletbe, vizeletbe és kiürülnek. A készítmények nagy mennyiségű fogyasztása károsíthatja a szervezetet, betegség-, illetve mérgezéses tünetek alakulhatnak ki.


Az A-vitamin túladagolásakor például étvágytalanság, szédülés, hányinger, hányás, hajhullás, bőrgyulladás, csontfájdalom jelentkezik. D-vitamin túladagoláskor megnő a kalciumszint a vérben, mészlerakódás alakul ki az erekben, kisgyermekeknél pedig deformálódhatnak a csontok. Az Egyesült Államokban kutatásokat végeztek az E-vitamin szívre gyakorolt hatásával kapcsolatban is: ez a mikrotápanyag az ajánlott napi mennyiségben (10 NE/10-12 mg) antioxidáns, nagyobb adagban azonban ellenkező hatást fejthet ki - napi 200 NE egységnél több E-vitamin már árthat a szívnek.

-Zsírban oldódó (zsíroldékony) vitaminok


Ide tartozik az A-, a D-, az E- valamint a K-vitamin (jól megjegyezhető a "deka" szóval), felszívódásukhoz zsiradék jelenlétére van szükség. Ezeket képes tárolni a szervezet, K- és A-vitamint pedig elő is állít, ezért ezek túladagolásával vigyázni kell (táplálékkiegészítők, vitaminkészítmények nagy mennyiségű szedése).


Vízben oldódó (vízoldékony) vitaminok


Ide tartozik a C-, a B1-, a B2-, a B6- és a B12-vitamin, valamint a niacin, a folsav, a biotin és a pantoténsav. Ezeket a szervezet nem tárolja, így az adott napon a fel nem használt mennyiség a széklettel vagy a vizelettel kiürül, ezért túladagolásuk nem lehetséges, kivéve a B6-vitamint. Felvételükről naponta kell gondoskodni..."

Nem tudom ki mit ért ebből?

A lényeg ,ahogy én is,értelmezem,a testünknek,mindenre szüksége van,ahhoz hogy életben maradjon és rendesen tudjon működni!

Tehát még Zsírra is !!!

És a zsír és az olaj,(meg a margarin) nem egy és ugyan az!

Én annyi dolgot olvastam a fogyizásról,és egy sem tetszett.Mert tudom éhes leszek,és az rossz.Szeretek enni!

De találtam egy orvosi lapot ahol leírták, mi történik,amikor az ember kimondja a bűvös szót

-Fogyókúra !És persze nem elsőre mondjuk.

Az agyunk ezt a parancsot veszi mint egy számítógép.És feldolgozza!

Mivel az agy,már rendelkezik tudással,tudja,éhínséges idők jönnek! És berendezkedik erre az időre.Ő is kiadja a parancsot a testnek-Tartalékolni!

Hogy míg az a parancs-Fogyókúra-tart,fent tudja tartani az életet.

Az agyat nem érdekli az ember,számára csak az élet

a fontos!

...Hisz gondolj bele,például a hideg vízbe eset emberrel mi történik-Az agy leálitja a végtagok

vérkeringését azért hogy a nemes szerveket(az életet)megmentse.

Ezt már sokszor láthattuk a tv-ben!

Tehát térjünk vissza-bármit eszel ha teheti tartalékol.

És az is köztudott ha éhes vagy,és valamit mohón

meg eszel az is-hizlal!

Márpedig te éhes vagy,mert koplalsz-vagy nagyon keveset eszel.És az is nagyon diétás!

Éhezteted magad!!!!!

Ne éheztesd magad,mert annak úgyis előbb-utóbb

meg lesz a következménye.

...OLD FEL A PARANCSOT!....

...ÉS AZ AGY SZÓT FOGAD....

ő is feloldja a maga parancsát.

És már nem fog tartalékolni.

El kezdesz-Fogyni! Ha módjával és keveset mindenből!És innentől kezdve fogyni fogsz.

Varázslat? Nem!Tudomány!Psyhológia!

Ha szoktál olvasni nagy emberek bölcsességeit,

mit mondanak-az elküldött szó-vissza tér rád.

A lényeg amit kimondasz a száddal,hallja az agy is.

És az agynál csodálatosabb dolog nincs az életben!!!

Halhatunk csodával határos gyógyulásokról-az az ember megtanult az agyával kommunikálni,hatni rá!

Na ez a csodálatos!

Innen és ezekből induljál ki ha fogyni akarsz!

És azok az emberek akik elkezdenek mindenféle

magyarázatot adni-mit miért nem-ezt a tudást,elvetik,nem értik,megtagadják.

Saját maguk ellen harcolnak-vétkeznek.

Pedig csak egy kicsit kellene nyitni,és oda figyelni dolgokra, amik oly egyszerűek!

És így dönt el az ember Mindent-saját maga!

IGEN !

Erre is tudok egy nagyon érdekes példát hozni.

Az öreg indián aki úgy gondolta élt eleget és nem akar tovább élni,elment fel a hegyekbe,messzire mindenkitől,lefeküdt,és-MEGHALT!Mert meg akart

halni!

...hozzászólt-Péri Katalin

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook