Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha meghalt valakid, akit szerettél gyere ide fórum

Ha meghalt valakid, akit szerettél gyere ide (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
2009. jan. 27. 19:54

Szombaton voltunk lányaimmal a temetőben, felhős, esős szomorkás időben! :( Mikor hazaértünk, akkor már ragyogott a Nap ránk, de csak enyhíteni tudta a fájdalmunkat! Rendbe tettük a sírját, amennyire az idő engedte, a virágok mellé tettünk a kis kertünkből vitt friss hóvirágot. Elvittük Hozzá is a tavaszt, amit már nem élhetünk át együtt! :(

Szomorú nap volt, de úgy éreztem, úgy érzem, hogy talán "sikerült elengedni" Őt, ahogy szokták ezt "szakkifejezéssel mondani", de ez persze nem azt jelenti, hogy el is tudnánk/akarnánk Őt felejteni, viszont "kölcsönös tehertől" szabadultunk fel most! :( Nyugodjon békében, ahogy a többi fórumtársam szerettei is! Üdv! :-)

66. mh07 (válaszként erre: 62. - Molvertün)
2009. jan. 27. 19:41

Fogadd őszinte együtt érzésemet!

Nagyon szomorú amit leírtál. Időnként felszabadítja a feszültséget, ha beszélünk a bennünket ért tragédiáról. A fájdalom elmúlni úgy sem fog. A szeretett ember hiánya örök.

Amikor otthon vagyunk még ma is várom, hogy belépjen az ajtón. Sokszor van olyan érzésem, mint ha csak az udvaron lenne az apukám és hamarosan bejönne hozzánk.

2009. jan. 23. 18:31

Sziasztok!


Én a nagypapámat veszítettem el 15 éves koromban de a mai napig nem tudtam még teljesen feldolgozni,elfogadni ami történt.

Nekem olyan volt mint egy második apa,mindig lehetett rá számítani.

Ráadásul én találtam rá így még nehezebb.

64. tuti-tui (válaszként erre: 61. - Mh07)
2009. jan. 23. 18:24
Hiába tudtam én azt, hogy számára a sok szenvedés után szó szerint a "halál már csak megváltás" lesz, amikor tudatában voltam annak, hogy nélküle minden egész más lesz és hiába van lélekben még mindig velem, fizikai léte akkor is hiányzik! :( Próbálom, nem tudomásul venni, tréfálkozni is itt a fórumokon, de azt is jól tudom, hogy ez csak a menekülés egy formája, amivel halasztgatom a szomorú tényekkel való szembenézést... :(
2009. jan. 23. 11:10
Én első nagy szerelmemet veszítettem el egy autóbalesetben.Mindez külföldön történt,mert ott dolgozott.Mindig hívott vasárnapi napokon,így mikor nem hívott,nagyon rossz érzés kapott el...másnap reggel telefonáltam a szállásukra,ahol azt kérdezték,ülök-e vagy állok...na innen filmszakadás..nagyon kiborultam..1 évig tartott,mire úgy ahogy kihevertem,de azóta sem felejtem..
2009. jan. 23. 11:01
Sziasztok!Nekem Édesanyám halt meg 58 évesen 1 hét leforgása alatt.2008.nov.24-én este rosszul lett és dec.1-én itt hagyott bennünket.Az nap a rosszulléte elött beszéltünk és minden rendben volt nála nem panaszkodott,hogy nem érzi jól magát.Este 7-kor jött a telefon,hogy nagy baj van.A mentő bevitte az intenzív osztályra.Kapott egy agyi infarktust,hogy bal oldalára lebénult.Halála elötti napon is mikor kint voltam nála a kórházban már kezdtem megörülni a tornáztatásoktól megtudta a bal lábát mozditani.Komunikálni nehezen lehetett vele,de sikerült megértenem mindig,hogy mit is szeretett volna.Azon a utolsó végzetes napon sajnos elfoglaltságaim miatt nem tudtam bemenni hozzá.Apukám volt kint nála,tőle érdeklődtem,azt mondta ,hogy se nem jobb ,de nem is rosszabb az állapota.Ezért is ért fájdalmasan a hír ,hogy elment.Az egészben talán még is az volt a legrosszabb mikor délután érdeklődtünk a kórházban és nem mondták meg a szomorú hírt csak egymásra utaltak,hogy csak a kezelő orvos adhat felvilágosítást a beteg állapotáról,de ő már csak másnap lesz bent a kórházban.Így az egyik ismerősünket kértük meg aki ott dolgozik egy másik részlegen,hogy nézze már meg mi újság és ő tudatta velünk a szomorú hít ,hogy délután 2-kor kapott egy újabb agyi infarktus ami már végzetes volt.Ezt mi este fél 9-kor tudtuk meg,csak azt nem értem,hogy miért kérik el a hozzátartózók elérhetőségét,ha mégsem hajlandok szólni.Nem mondja meg telefonon,hogy meghalt csak legalább annyit mondtak volna,hogy menjünk be mert valami nincs rendbe.Nekem is az 5 éves kislányom segít feldolgozni a történteket,de mikor haza megyek az Apukámhoz és látom az üres lakást nélküle a torkomban dobog a szívem.Nagyon hiányzik.Köszönöm ,hogy mindezt meg írhattam és enyhíthettem a nyomáson ami bennem van.
61. mh07 (válaszként erre: 60. - Tuti-tui)
2009. jan. 7. 10:20

Köszönöm együttérző szavaidat.

Elég "harcedzett" embernek gondolom magam, de ez az egyetlen történés amire nem lehet felkészülni. És átérezni sem tudja csak az aki már átélte. Bár azt kívánom, hogy minél később következzék ez be bárki életében is.

A szeretteink elvesztésével járó fájdalom feldolgozása pedig mindenkinél más.

Sok erőt kívánok!

60. tuti-tui (válaszként erre: 58. - Mh07)
2009. jan. 3. 05:11
Őszinte részvétem! Együtt érzek Veled, és olvasni is megrázó volt a történteket, gondolom átélni pedig szinte elmondhatatlan. Sajnos, nekem még most sincs erőm összefoglalni az eseményeket, bár van régebbi, és nagyon friss élményem sorozata. Mindig is vidám embernek tudtam magam és úgy ismertek, de azt hiszem, hogy egyre kevesebb erőm van "szerepet játszani", és előbb-utóbb, nem csak priviben, hanem itt a fórumon is megírok mindent! Üdvözletem!
59. tuti-tui (válaszként erre: 56. - Frutty)
2009. jan. 3. 04:57
Privát üzenetben írtam meg, remélem nem zavarok?! Üdvözletem: ¤tui¤ - Imre :)
58. mh07 (válaszként erre: 54. - Tuti-tui)
2008. dec. 30. 20:18

Ne gondold, hogy a téma vált ki érdektelenséget az emberekből. Sőt!

Végig olvastam a beírásokat és könnyeimet nyelve kezdtem ehhez a pár sorhoz.

Több mint négy éve kezdődött, amikor imádott édesapámnál hasnyálmirigy daganatot állapítottak meg. Ekkor még csak 58 éves volt. Egészségesen, tele tervekkel készült a nyugdíjas éveire. Letaglózott mindannyiónkat a hír. Kórház, orvosok - sok-sok "hálapénzt" - műtét, kemoterápia. Átmeneti javulás - az zárójelentés szerint: további beavatkozást nem igényel. Fél év elteltével ismét betegség - még több hálapénz, sok-sok ígéret - 2006. életem eddig legpocsékabb nyara, édesapám elment. Egy jó ember, egy szerető férj, nagyszerű édesapa, egy unokáiért élő nagyapa.

De ezzel a család megpróbáltatásai még nem értek véget, 2007. februárjában nagymamám szíve megállt - belerokkant abba, hogy nem Ő ment el 85 évesen, hanem a veje!

2007. áprilisában pedig elaludt a férjem édesapja, élt 76 évet.

Az édesapám hiánya napról-napra erősödik, mint ahogyan az a lelkiismeret furdalás is, miszerint a drága nagymamámat - akinek nagyon sokat köszönhetek - igazán meggyászolni sem tudtam, mert az édesapám hiánya miatt érzett szörnyű fájdalom minden érzés felülmul.

57. tücsimücsi (válaszként erre: 52. - 70a5a27405)
2008. dec. 30. 20:01
Én nem láttam, mert szerencsére nem voltam otthon, és csak akkor mehettünk haza amikor Anya szólt, hogy már elvitték.... Anya látta és ő is azt mondta, teljesen el volt torzulva ( így akartad írni Te is, ugye? ).
56. frutty (válaszként erre: 1. - Edenke)
2008. dec. 30. 19:47

részvétem!

nekem,az apukám és aposom halt,meg.

3hónap eltéréssel aszt,hittem nem élemtúl.

de,ott volt a,kisfiam és a,férjem,,

55. katácskák (válaszként erre: 13. - Edenke)
2008. dec. 25. 05:07

nekem is a :)Reménysugaram a:Hitem.

Mióta elveszítettem :( imádott Apukámat Testvéremet

2008. dec. 25. 04:01
Sajnos, nem nagyon látogatott ez a fórum téma, így inkább nem írok, ha egy hónap után sem jön válasz! Különben is nagyon friss még el sem hiszem, hogy ilyen megtörténhet, de jó lett volna kibeszélni, ha nem is épp fórum téma, de priviben, vagy cseten... Kár, hogy az ilyen komoly témákra "nincs vevő", de a sok "zöldség" télen is kelendő! :( Akivel mégis lehet "csevegni" a témáról, megtalálhat itt! Üdv és őszinte részvétem a hozzászólóknak!
53. zezsua
2008. nov. 14. 07:21

2008.11.03.-án halt meg édesapám.

Délelőtt volt szikrázó napsütés,beszélgettünk,igaz álmosnak mondta magát,de nem volt feltünő ez nekünk.Egyszer nem vett levegőt és ilyen csendben ment el.A halál olyan békés volt,és ő annyira nem szenvedett.Hálát adok a jóistennek hogy szenvedés nélkül kellett megélnünk az édesapám halálát.Talán most napokkal később még sokkal nehezebb.Nagyon nagy az ür.Őt nagyon lehetett szeretni,jó ember volt.

52. 70a5a27405 (válaszként erre: 51. - Tücsimücsi)
2008. nov. 2. 23:33
Borzasztó volt látni a halál beállta után a megviselt arcát, minta 20 évet öregedett volna :(
51. tücsimücsi (válaszként erre: 50. - 70a5a27405)
2008. nov. 2. 22:26
Az én apukám is ugyanígy halt meg.
2008. nov. 2. 22:25
Édesapám 2006.09.19. Sajnos itthon halt meg, a szemünk láttára, pár perc alatt..
2008. okt. 28. 12:56
Sziasztok.Én 2005 májusába az öcsémet veszitettem el.Rá öthónapra november 1jén az édesanyámat vesztettem el.Még a mai napig nemtudok belenyugodni,mivel sajnos nemlehettem ott a betteg ágyánál,mivel,100kmre laktunk egymástól,és sulyos mozgáskorlátozott vagyok,még a temetésekre is igen nehéz körülmények között tudtam eljutni.Csak az bánt még a legjobban,hogy azóta sajnos egyszer se tudtam eljutni a sirjukhoz.És nemtudom hogy miért de ritka az az éjszaka hogy ne álmodjak édesanyámmal,és az a szomoru az álmomba hogy soha nemszól hozzám,és ez nekem borzalmas lelki fájdalmat okoz.Igen sokat sirdogálok hogy nemtudok elmenni legalább egyszer a sirjukhoz.
48. zsazsa77 (válaszként erre: 32. - Adfe1d9c94)
2008. okt. 10. 16:04

Sziasztok!

2008. aug. 17-én veszítettem el szintén bölcsőhalálban a 2 hónapos kisfiamat. Egészséges, anyatejes, 6 kilós baba volt.

2008. aug. 17. 23:30
Nekem Anyum halt meg, most volt május 17-én 2 éve. Most 18 éves vagyok. Nagyon megviselt, de hála' már túlléptem rajta valahogy, hogy ne fájjon annyira. Lelkibeteg volt, és nem bírta már sokáig, ezért az öngyilkosságba menekült. Ráadásul az egyik "leghatásosabb" módszert választotta, az akasztást. A mai napig nem tudom felfogni, hogy ez valamikor, - régen is, meg nem is, de megtörtént. Őszintén szólva nem is akarom felfogni, mert az emlékeimben örökké fog élni, és Ő nekem mindig 36 éves lesz. Pedig csak aug. 1-én töltötte volna a 36-ot! Felnézek rá, mert elég sok mindenen átment. Ahogy elgondolkoztam, lehet hogy én már nem bírtam volna ilyen "sokáig", mint Ő! De azt mondom, inkább legyen boldog, minthogy "ébren" szenvedni lássam. Végre (az Ő szempontjából) nyugalomra lelt. Mikor meghallottam, hogy mi történt vele, nem akartam elhinni. Csak reménykedtem magamban, csendben: "Anyu, nem lesz semmi baj, kitartás"...de akkorra már meghalt. Halála napján a kórház közepén odítottam, sírtam. Szinte már olyan gyenge voltam, hogy nem jött ki minden fájdalom! Szóval azt mondom mindenkinek, hogy kitartás. Én (is) azt hittem, hogy én nem bírom tovább nélküle, feladom én is. De itt vagyok, élek, kisebb-nagyobb sikerrel. Most nagyszüleimmel lakom, akik nemsokára 70 évesek lesznek (nevelő nagyszülők végülis). Testvérem nincs. "Soha nem vedd magától értetődőnek, hogy valaki melletted van!" - barátokra sem lehet mindig számítani. Hála égnek azért megtaláltam nemrég a nagy Őt, és remélem ő lesz az utolsó férfi az életemben, akiben boldogságomat lelem :)) Puszi mindenkinek :*
2008. júl. 26. 12:30

Sziasztok!


Nekem az Apukám halt meg 2,5 éve. Rákos volt. 5 évig élt vele "normálisan", nem fogyott, jól volt, kemot sem kapott. Aztán hirtelen rosszra fordult az állapota. Ez 2005 telén volt. Karácsonykor már láttam rata, hogy fogyott, és ingerültebb volt, mint máskor. Ezután akárhányszor hazamentem, mindig láttam, hogy már megint soványabb. Március közepén besárgult. Azt mondták, májgyulladás. Beutalták kórházba. Hétfőn bement, kedden meghalt. Előtte másfél órával beszélt anyukámmal, hogy mit vigyen másnap neki a kórházba. Májkóma vitte el. Próbálták újraéleszteni, de nem sikerült. Soha egy kortyot nem ivott...

Aki kérdezte, hogy meddig tart ez a fájdalom: nem akarlak elkeseríteni, de nekem nem enyhült még 2,5 év után sem. Bár ez is biztosan emberfüggő. A mai napig nem tudom elhinni, hogy SOHA TÖBBÉ nem találkozhatok vele, nem kérhetem ki a véleményét, nem mosolyog rám, nem vár otthon, stb... Borzasztó. Csak az időben bízok.

45. mtt80 (válaszként erre: 42. - 6c91d15a46)
2008. júl. 10. 14:33

Szerintem normális, hogy így érzel. Hiszen csak a legjobbat akartad neki, hogy ne szenvedjen. Bár csak én is így tudnék érezni! Hiszen akkor legalább egy kicsit megnyugodnék, hogy jobb így. De én egyszerűen nem tudok belenyugodni a történtekbe. (Az én anyukám is leukémiás volt.) Neki csak 1 év adatott meg, miután kiderült a betegsége.

Apukád kapott rendesen kemot? Anyukám csak infúzióban kapott valamit. Na és persze kb. 2 hetente vért is kapott.

Minden nap vele álmodok...

44. mtt80 (válaszként erre: 43. - Adfe1d9c94)
2008. júl. 10. 14:28

Húúú! Így ha lehet, még szörnyűbb! Gondolom teljesen váratlanul történt! Elhiszem, hogy még mindig nem tértél teljesen magadhoz! Én nem is tudom, hogy mit csinálnék, ha velem történne meg ugyanez!

Nagyon sajnálom!

43. adfe1d9c94 (válaszként erre: 36. - Mtt80)
2008. júl. 9. 15:18
Makk egészséges volt bölcső halálban halt meg de még valami segit a fiam de nem annyira.
2008. júl. 9. 15:15
De a fajdalmon kivul azt is erzem, hogy jobban jart igy. Hogy nem szenvedett sokat. Amikor decemberben 100-rol 66 kilora lefogyott 3 het alatt, mindenki azt hitte, h itt a veg. De rendbejott es 80 kilo lett. De amikor lattam, h miken megy keresztul egy-egy kemo utan es mennyit kell szenvednie es mekkora fajdalmai vannak, akkor mindig arra gondoltam, h miert nem lesz mar ennek vege? Most vege lett es valahol orulok neki. Lehet, nem igy kellene ereznem. Mert hianyzik nagyon es megis az Apukam volt es fajdalmat es uresseget erzek. De kozben azt is, hogy o mar nem szenved tobbet. Neki jo. Es ezert orulok is es ez vigasztal. Nem annak orulok, h meghalt, hanem annak, h nem szenved es nincsenek fajdalmai tobbet. Normalis dolog, ha en igy erzek?
2008. júl. 9. 15:09

Nekem APukam halt meg. Penteken lesz egy hete, hogy eltemettek. Azert irom, h temettek es nem temettuk, mert en nem lehettem ott. Sajnos. Es igy nagyon lezarni sem tudom magamban es elhinni sem. Nagyon beteg volt. 3 evig kuzdott a leukemiaval, az allando kemoterapiaval. Vegul a kemo tonkretette a belso szerveit es tudogyulladas miatt halt meg. 62 eves lenne ket het mulva.

Szoval en amerikaban elek es epp otthon voltunk 3 hetes vakacion. O jol volt, bar panaszkodott, hogy nem bir annyit es izzad. de ebben a melegben ki nem izzad? Meg o jott ki ertunk a repuloterre kocsival. Indulas elotti nap kerte, hogy kivjunk mentot, mert nem erzi jol magat es ugy erzi megfullad. A mentoben szepen mindenkitol elbucsuzott. Mi meg nem hittunk neki. Azt hittuk, megint csak sajnaltatja magat. En nem mentem be vele a korhazba, mert ment anyukam, ocsem es sogornom. gondoltam, majd vasarnap reggel, utban a repuloterre beugrok a ferjemmel. Maskor is volt korhazba es mindeg kijott. Aztan szombat ejjel mar ugy jottek haza anyukamek a korhazbol, h azonnal elaltattak es lelgezteto gepre tettek. Az intenziven van es nem lehet latogatni. Mi akkor a ferjemmel megprobaltuk a repulojegyet elcserelni, de nem lehetett. Vasarnap visszajottunk es o hetfon meghalt. Hianyzik.

40. mtt80 (válaszként erre: 37. - Macsusz77)
2008. júl. 8. 09:49

Tudom, hogy mit érzel. Nekem még nincs 4 hete, hogy elveszítettem az Anyukámat!

Nekem is sokszor az jut az eszembe, hogy (mivel majd szertnénk egy második babát is), már nem fogja megismerni a legkisebb unokáját. Na és hogy hogy fogom végigcsinálni a terhességet, szülést és az utána következő időszakot nélküle...

Ez soha nem lesz már jobb?

39. mtt80 (válaszként erre: 38. - Pepe 08)
2008. júl. 8. 09:44

Nagyon sajnálom!

Elhiszem, hogy fáj, de adjon erőt az, hogy legközelebb sikerül! Mert, hogy sikerülni fog! Csak erre szabad gondolni!

2008. júl. 8. 07:48
Én a pocakomban lakó kisbabámat veszítettem el, már több mint 1 hónapja! Még mindig nagyon hiányzik! :((
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook