Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri Kaáli Intézet infók fórum

Győri Kaáli Intézet infók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
24821. kiwi08 (válaszként erre: 24815. - Nita90)
2018. febr. 24. 22:00
Durva...
24820. Nita90 (válaszként erre: 24817. - Nanosz)
2018. febr. 22. 10:34
Köszi előre is :)
24819. Nita90 (válaszként erre: 24818. - Mery83)
2018. febr. 22. 10:33
Igen, tudom, igyekszem rámenős lenni (bár alapból nem ilyen típus vagyok), a "bocsánat, hogy élek"-hozzállás itt nem segít rajtam. :/ Abszolút nem irigylem a recepicós hölgye(ke)t sem, már csak azért is átérzem a helyzetüket, mert három évig voltam telefonos "ügyfélszolga", ezért is próbálok nem nagyon kellemetlen, türelmetlen, főleg nem bunkó ügyfél/páciens, lenni. :) De ha kell az az időpont, sajnos kénytelen vagyok a saját érdekeimet nézni az ő kényelmükkel szemben. Minél előbb andak időpontot, annál hamarabb "szaabdulnak" tőlem ;)
24818. Mery83 (válaszként erre: 24815. - Nita90)
2018. febr. 21. 21:43
Ne foglalkozz vele, rámenősnek kell lenni....engem sem érdekelt de őket is meglehet érteni naponta legalább 100-szor elmondják,hogy nem tudnak időpontot adni.
24817. nanosz (válaszként erre: 24813. - Nita90)
2018. febr. 21. 19:55

Péntek este megyek újra és akkor meg is kérdezem neked. :)

És persze megírom.

24816. nazareth (válaszként erre: 24809. - Sampler12)
2018. febr. 21. 17:50
Tegnap délelőtt 10 óra után elértem Győrt, annyit sikerült megtudni, hogy Boga Dr. talán jövő héten kiadja az újabb időpontokat. Elértem a PRI-t is, ott annyival jutottam előbbre, hogy mehettem volna már a héten ha február 04.-én hívtam volna őket. Akkor voltam az 1. cn-on. Így hát meg kell várnom a következő első napot akkor majd telózhatok időpontért...
24815. Nita90
2018. febr. 21. 15:43

Közben sikerült valakinek időpontot szerezni?

Én továbbra is hűségesen hívogatom az intézetet, zéró eredménnyel. Reggel 8-kor már folyamatosan foglaltat jelez, így gondoltam, megfogadom az itteni tanácsot, és cselezek, legyen 7:57. Meglepetésemre azonnal felvették, és kaptam egy kissé ingerült emlékeztetést, hogy amúgy 8:00-kor nyitn(án)ak. Elengedtem a fülem mellett, de legszívesebben elküldtem volna nekik ezt a képet, megmutatva, mi történik, ha kivárom a reggel 8 órát... [link] (Igen, ez 10 perc hívogatás produktuma. Az a bónusz happy day felirat elég önironikusra sikerült :))

24814. Nita90 (válaszként erre: 24803. - Mery83)
2018. febr. 21. 15:28
Én úgy tudom, hogy ha megtermékenyül x számú petesejt, ebből ugyebár visszaültetnek 1-et vagy 2-t. Ilyenkor nyilatkozni kell, mi legyen azokkal, amiket nem ültettek be, de amúgy életképesek lennének. Lehet őket fagyasztva tárolni (arra az esetre, ha mégsem tapadnának meg az első körben beültetettek, vagy később kistestvéreket szeretne a pár), fel lehet ajánlani őket reprodukciós célokra más párok számára, fel lehet ajánlani őket kutatási célokra, vagy lehet kérni a megsemmisítésüket is (10 év után ez automatikusan megtörténik).
24813. Nita90 (válaszként erre: 24802. - Nanosz)
2018. febr. 21. 15:22

Én azért nem bánnám, ha egy picikét szegényesebb lenne az az út...:) De a végén annál nagyobb lesz így az öröm is, és talán még jobban megbecsülöm, mint ha "csak úgy", simán összejött volna. Talán.


Nekem van pár fölös kilóm, szerintem pont annyi, amennyi neked pluszban kellene. Odaadnám őket boldogan, ha lehetne. :D (Nem feltétlenül az számít, hányszor, hanem hogy mit és mennyit eszel. A sok gyorskaja és édesség péládul "csodákat" művel.)


Nagyon megköszönném, ha utána tudnál érdeklődni ennek a műtétnek, és - akár privátban is - megírnád a részleteket!


Igen, egyébként tényleg rugalmas szerv a méh, nő a babával együtt, ettől függetlenül azért félnék a vetéléstől és a koraszüléstől, elég sokat riogattak ezzel. Szóval ha műtéttel vagy gyógyszerekkel fel lehet valahogy készíteni, akkor biztosan megtenném.

24812. mandarin13
2018. febr. 19. 17:56
Köszönöm a tájékoztatást mindenkinek.
24811. nazareth (válaszként erre: 24809. - Sampler12)
2018. febr. 19. 09:53
Köszönöm szépen az információt!
24810. sampler12
2018. febr. 19. 06:33
Nazareth, bocs a nevedert, átirta a gép a neved automatikusan.
24809. sampler12
2018. febr. 19. 06:31

Mandarin, írtam privit tapolcarol.

Názáreti, Tapolcán ha oepes lombikot szeretnétek, több, mint 1ev a varolista. Győrben januárban májusra kaptunk időpontot. Azt nem tudom, melyik jobb, de nálad is számít az idő. Persze fizetosre lehet azonnal menni mindkét intézményben. Tapolcán a vizsgálatok rugalmasabban megvannak. Esetleg jelentkezz be Tapolcara, közben probalgasd Győrt. Azért az jóval közelebb van. Az időpontot le tudod mondani bármikor.

24808. nazareth (válaszként erre: 24805. - Mandarin13)
2018. febr. 18. 22:54

Kedves mandarin13!

2013-ban jártunk az akkori férjemmel a pri-ben. 39 éves voltam akkor. Van már egy 22 éves fiam, egy missed ab /2011./ és ezeken kívül jó sok évnyi védekezés nélküli házasélet, gyógyszerek, hiszem mindhiába. Azóta elváltam. Jelenleg új házasságban élek. Szóval annó eljutottunk Tapolcára Tatabányáról.

Talán 3. próbálkozásra sikerült őket elérni telefonon 21. Amikor megjött már mehettünk is. Vittük az addigi összes leletet, amit még kellett ők ott megcsinálták. Volt egy uh, akkori férjemnek vizsgálata. A következő időpontunk már a ciklus felében volt. Aztán meg kellett várni a 21. napi vvt is. Amikor a PRI részéről zöld lámpát kaptunk, akkor jött nálunk a buktautca. Röviden elváltunk. De! K.b. fél év után a PRI-ből hívtak telefonon és érdeklődtek, hogy akkor most mi történt velünk? Miért nem folytatjuk? Bár akkor mi nem csináltuk végig a lombikot, én maximálisan pozitív élményekkel gazdagodtam

Azóta új házasságban élek, a lombik megint képbe került. Győriek vagyunk. És ahogy olvasgatom a fórumot, hát nem tudom. Kitudja kapunk- e ide időpontot ez évre. Főleg 44 éven túliként. Kacérkodok a PRI-vel.

24807. kiwi08 (válaszként erre: 24805. - Mandarin13)
2018. febr. 18. 12:46

Én csak azt látom hogy az ott dolgozók is feszültek emiatt mert próbálnak benyomni mindenkit ahova csak lehet es az intézet mindig tele van. Nem fogadnak több konzultaciost mint amivel elbírnak.

Pörgés van es abban sem vagyok biztos hogy mindkét doki dolgozik most.

24806. Mery83 (válaszként erre: 24805. - Mandarin13)
2018. febr. 17. 18:47
Mivel két orvosuk van és az országban az egyik legjobb ezért véges a kapacitásuk.
24805. mandarin13
2018. febr. 17. 16:50
Igen, megköszönöm ha tudnátok írni a Tapolcai kaáliról is. Miért nem tud úgy működni a győri kaáli is időpont kérés ügyben, ez számomra felfoghatatlan. Miért jó, hogy minden áldott nap, több száz telefont fogadnak, s mindenkinek azt kell mondani, hogy nincs, próbálja máskor.
24804. mandarin13
2018. febr. 17. 16:49
Ezt tényleg felejtsd el, hogy selejtes vagy, ilyent még gondolni se merje. Sajnos sokunknak az adatott meg, hogy hosszú utat járjunk meg, még ha sokszor nehéz is belőle újra felállni. De szerencsére vannak pozítiv eredmények is, nekem is van olyan ismerős, akinek több mint 10 év után sikerült a baba, és nem adták fel.
24803. Mery83 (válaszként erre: 24795. - Nita90)
2018. febr. 17. 15:12
Talán mert nem tudják az emberek én sem tudtam,hogy van arra lehetőség ha megmarad a petesejt fel lehet adományozni,ezt szerintem a káliban senki sem mondta!
24802. nanosz (válaszként erre: 24799. - Nita90)
2018. febr. 17. 15:08

Ne mondd magadra hogy selejtes! Egyszerűen nekunk az anyaságig vezető út sokkal gazdagabb.

Cserelnek az 50- nel mert nekem meg minden orvos mondogatja h sovany vagyok. Pedig már szinte 5-6x eszek naponta.

Rakerdezek neked mert ez a méhes dolog valami nagyon egyszerű dolog ez a nagyobbítás. A pszichologusom több kliensének volt es mondtam h én még csak hallani se hallottam róla soha. Rákérdezek es megírom amit mond vagy valami orvost/linket/beavatkozás nevet. Tényleg kicsit kisebb mert nekem pl 6x3 cm pont neztem vonalzoval h akkora mint a tenyerem. Viszont nekem is azt mondtak h nőni fog amikor már baba lesz es nem számít h most mekkora. Egy embrio pár mm összesen.

24801. nanosz (válaszként erre: 24797. - Sampler12)
2018. febr. 17. 15:01
:) örülök a válasznak azért kicsit én is tartok ettől. Bar nem ez a legnagyobb problémánk. (Elvileg)
24800. Nita90 (válaszként erre: 24797. - Sampler12)
2018. febr. 17. 12:00
Nagyon köszönöm a biztató szavakat :) Remélem, igazad lesz.
24799. Nita90 (válaszként erre: 24794. - Nanosz)
2018. febr. 17. 11:59
Hű, köszi szépen! A leletemen konkrétan ez szerepel: "uterus corpusa 25 mm, cervix 20 mm"(utánanéztem, gyakorlatilag pont feleakkora, mint a normál méret), ezért extrém nagy lenne a vetélés kockázata. Eddig úgy tudtam, hormonokkal lehetne picit növelni, ez a műtéti megoldás új, de nagyon jól hangzik :) (Gondolom, nem kellemes és nem is kockázatmentes, de így is olyan selejtes szerencsétlen, hogy sok kárt már nem tudnak tenni benne). Rákérdezek majd, ha bejutok valamelyik dokihoz. Amùgy én 157 cm vagyok, de sajnos közelebb vagyok a 60 kg-hoz, mint az 50-hez. (45 kiló jaj de szívesen lennék...)
24798. sampler12
2018. febr. 17. 11:55
Bocsi, Nitának akartam írni.
24797. sampler12 (válaszként erre: 24794. - Nanosz)
2018. febr. 17. 11:50
Ne aggódj a kicsi méh miatt, tágulni fog, ahogy nő a baba. Atjarhatosagi vizsgálaton nekem is azt mondták, hogy kicsi, mégis szültem napra pontosan. A Kaális dokim is mondta, hogy ez miatt ne aggódjak.
24796. Nita90 (válaszként erre: 24793. - Mery83)
2018. febr. 17. 11:44
Bevallom őszintén, én nagyon félek az örökbefogadástól. Csak egészséges, fehèr újszülött jöhetne szóba (az örökbefogadható gyermekek legkisebb %-a ilyen), de ilyen gyerekre sok százan szeretnének, így akár 6 évet is lehet, hogy várni kellene, márpedig párom már 46 éves, és még 50 előtt szeretne/szeretett volna apa lenni. (Én pedig 30 előtt szeretnék/szerettem volna anyuka lenni, hát, ez valószínűleg elúszott). Félek a rengeteg alkalmassági cincálástól, nem akarom, hogy vadidegenek (gyámügyes, pszichológus) turkáljanak a lelkemben és az életünkben és tőlük függjön a gyerekvállalásunk (inkább ezer injekció, műtét, mint ez), félek, hogy a család nem tudná elfogadni a kicsit, vagy mi lennénk "a szerencsétlen pàr, akiknek nem lehetett saját gyerekük". Ha valaki a küszöbünkön hagyna nekünk egy kisbabát (cicát már találtunk így, de megtaláltuk a gazdiját :) ), őt szívesen megtartanánk, de ez sajnos nem így működik. Valamint úgy èrzem, amíg az orvosi utat nem jártuk végig, addig nem tudnék teljes szívvel belevágni az örökbefogadásba, mindig ott lebegne a "mi lett volna, ha".
24795. Nita90 (válaszként erre: 24792. - Mery83)
2018. febr. 17. 11:19
Sajnos a petesejt-adomány nekünk csak szép álom... ha nincs alkalmas rokon, nincs segítség, csak külföld (milliókért), vagy a feketepiac, amit nem vállalunk. Ingyen, önzetlenül, anonim módon nem ajánlja fel a petesejtjeit senki. (Van, aki próbálta, de nem fogadta el egyik intézet sem az adományt -"nincs igény rá", hazudták -, nem hitték el, hogy ingyen akarja adni egy ismeretlennek... bezzeg a férfiak örökítőanyagáért még költségtérìtés is jár. Pedig a női bonyolultabb, kockázatosabb, jogos lenne, ha nekik is járna, talán többen vállalnák). Én nagyon szívesen várnám a párom gyermekét, de ő fél tőle, hogy nem elég jók a sejtjei. Ezért választanánk inkább azt, hogy egy másik pár lombikprogramjából megmaradt, lefagyasztott embriót (amely egyébként a megsemmisítőben végezné, mert a pár már nem használná fel) ültessenek be. Viszont csak kevés pár dönt úgy, hogy a "fölösleges" embrióit egy ismeretlen párnak ajánlja fel - úgy tűnik, csak a győri Kaáliban van ere példa.
24794. nanosz (válaszként erre: 24786. - Nita90)
2018. febr. 17. 08:22
Szia. Ezt a kicsi méh dolgot hallottam már többször. Tudsz rola hogy van méhtagito műtét? Vagyis valami olyan eljárás ahol nagyítják a méhet. Nekem a pszichologusom mondta hogy több kliensenek is volt ilyen. Korabban nekem is pedzegettek h a 6x3 cm kicsi de aztan rajottek 160 cm es 45 kg vagyok tehát reális.
24793. Mery83 (válaszként erre: 24786. - Nita90)
2018. febr. 16. 23:03
Gondolom minden lehetőségbe és minden szalmaszálba kapaszkodsz,hogy legyen saját...A pároddal nem beszéltetek az örökbefogadásról?Nekem a szomszédom kb 3 és fél éve örökbefogadtak egy kislányt neki szerencséje volt szőke hajú kékszemű,nagyon szép kislány de ő tudta kb a megszületés előtt egy hónappal hogy kapnak egy babát nagyon megható volt mikor mesélte ahogy megszületett a pici és miután megvizsgálták (persze ő tudta mikor fog szülni)rögtön a csupsz melkasára tették az újszülöttet.
24792. Mery83 (válaszként erre: 24786. - Nita90)
2018. febr. 16. 22:48
Igen hallottam már a petesejt adományozásról....a Boga megmondja őszintén mi a teendő..elvileg külföldön lehetséges minden további nélkül sajnos Magyarországon ez még fényévnyire látszik.Ha jól értelmezem elvileg a Győri Káliba adhatnak minden pénzbeli juttatás nélkül adományba petesejtet.
❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook