Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri Kaáli Intézet infók fórum

Győri Kaáli Intézet infók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
24881. kiwi08 (válaszként erre: 24880. - Jakee84)
2018. ápr. 10. 15:46
Fizu nélkülire?
24880. jakee84 (válaszként erre: 24878. - Kiwi08)
2018. ápr. 9. 14:58

Ha a munkahelyeden bejelented hivatalosan, hogy lombikozol, akkor el kell, hogy engedjenek a kezelésekre.

Esetleg a csúszó lehet még megoldás, ha rugalmasak bent.

24879. fabianoke (válaszként erre: 24877. - Whiteswan)
2018. ápr. 9. 14:12
Köszönöm!próbálkozok továbbra is az időpontszerzéssel..
24878. kiwi08
2018. ápr. 9. 13:11
Ti egy napokra szabit vesztek ki ha menni kell?
24877. whiteswan (válaszként erre: 24867. - Fabianoke)
2018. ápr. 9. 13:03
Szia. Úgy tudom, hogy március 22-én adott ki utoljára. Egy hónapban csak egyszer ad ki időpontokat, sajnos. Tehát valószínűleg valamikor most a hónap közepe/vége felé fog ismét.
24876. fabianoke (válaszként erre: 24872. - Sampler12)
2018. ápr. 8. 16:50
Nagyon köszi a választ!!
24875. CsKGy (válaszként erre: 24874. - Sampler12)
2018. ápr. 7. 13:38
De jó,megnyugodtam egy kicsit. Köszönöm a vâlaszt!
24874. sampler12 (válaszként erre: 24873. - CsKGy)
2018. ápr. 7. 08:44
Én hasonló cipőben vagyok. Tegnap azt mondták, valahogy meglesz a vérvétel. Még nem tudják hogy lesznek nyitva. De a 4 napban valamikor biztos dolgoznak. Majd érdeklődni kell. A húsvéti 4 naposban is dolgoztak szombaton.
24873. CsKGy
2018. ápr. 6. 23:56
Sziasztok! Hogyha màjusban elkezdhetem a stimulàciót de a vérzésem 2. napja hétvégére esik,a vérvétel hogy történik? Akàr csúszhatunk emiatt egy hónapot is?
24872. sampler12 (válaszként erre: 24871. - Fabianoke)
2018. ápr. 6. 21:16
Első konzultációra 1,5 hónapot vártam az idopontkerestol. Január elején májusra adtak lombik időpontot. A fagyasztottal kapcsolatban nem tudok segíteni.
24871. fabianoke (válaszként erre: 24870. - Kiwi08)
2018. ápr. 5. 15:36
És lombikra kb.hány hónapot?És fagyasztott embrió beültetésre mennyit?És szerinted/szerintetek egyáltalán egy megbeszélésre mennyit kell várni?...bocs a sok kérdésért☺
24870. kiwi08 (válaszként erre: 24868. - Fabianoke)
2018. ápr. 5. 12:34
Lombikra igen. Fagyasztott beültetésre nem.
24869. kiwi08 (válaszként erre: 24867. - Fabianoke)
2018. ápr. 5. 12:32
Jövő héten nem lesz bent az tuti.
24868. fabianoke
2018. ápr. 5. 10:29
És azt is szeretném kérdezni,hogy ha nem először megyek,hanem már van egy sikertelen januári lombikom náluk,akkor is sokat kell várnom időpontra?
24867. fabianoke
2018. ápr. 5. 10:26
Sziasztok!nem tudjátok Kőrösi dr úr mikor ad újabb időpontokat?
24866. kiwi08
2018. ápr. 4. 20:06
Ez a fórum kicsit megdöglött...
24865. sampler12
2018. márc. 29. 10:27
Ez engem is érdekelne.
24864. kiwi08
2018. márc. 28. 17:40
Tudja valaki hogy van nyitva az intezet az unnepek alatt?
24863. asvdorika
2018. márc. 27. 13:12
Sziasztok! Gondoltam kiírom ide a fórumra, hogy lombikból megmaradt gyógyszereim eladóvá váltak. Rakok fel képeket, ha esetleg vkit érdekel, akkor az keressen és adom az infókat. Köszi
24862. H.Barbi (válaszként erre: 24861. - Kátyahi)
2018. márc. 27. 04:46
Köszönöm szépen
24861. Kátyahi (válaszként erre: 24860. - H.Barbi)
2018. márc. 26. 11:06
Ismerősömnél van ilyen gond. Andrológushoz kell menni, ő végez spermavizsgálatot. Mivel a visszér miatt felborul a here hőháztartása, ezért nagy eséllyel még ott elpusztulnak a katonák. De lehet, hogy még visszérrel is jó számokat produkál. Ez csak vizsgálat során derül ki
24860. H.Barbi
2018. márc. 25. 18:28
Érdeklődni szeretnék hogy hereviszérrel hol érdemes kezdeni a kivizsgálást, mert úgy olvastam hogy akadályozza a teherbeesést!
24859. jakee84
2018. márc. 25. 13:46

Azért kérdezik, hogy mikor kezdődik kb a mensid, hogy ki tudják számolni, kb mikorra esik majd a leszívás és a beültetés, melyik hónapra. Körülbelül kell nekik, nyilván nem várják, hogy pontosan megmondd, mikor fogsz fél év múlva menstruálni.

Egyik doki sem bőbeszédű, de a kérdésekre mindig korrekt választ adnak. Feleslegesen meg minek szaporítsák a szót, ők is látják mennyien várnak rájuk.

Vérvétel több van stimuláció alatt is (nekem legutóbb kétnaponta volt, hétfő/szerda/péntek menni kellett, hogy megfelelően követhessük a tüszők érését), még FET-nél is volt vagy 3 vv beültetés előtt, hogy biztosra menjünk a spontán peteérést illetően.

A várólistáról nyilván nem ők tehetnek, sokan vagyunk és kevés a TB finanszírozott hely, de ez általános probléma a Kaálik esetében, az állam nem őket támogatja kiemelten.


A reménytelennek vélt esetekről pedig csak annyit, hogy ha valaki, hát én igazán nehezített eset vagyok (kétoldali elzáródott petevezeték, IR, pm gondook, MTHFR mutáció és kromoszómahiba miatt PGD-re van szükség), mégsem küldtek el, hanem kerestek megoldást a problémámra. Stimulációkor nem volt futószalag érzésem, hanem pont az ellenkezője: mintha egy nagy csapat lennénk, akik közösen hajtanak a sikerért. Éreztem, hogy figyelnek és vigyáznak rám, ezért sem bántam a gyakori utazást, pedig igencsak fárasztó volt. Volt, hogy a másik dokihoz kerültem uh-ra és tökéletesen képben volt az esetemmel, pedig akkor látott először.


Minden intézményre lehet jót és lehet rosszat mondani, kinek-kinek a tapasztalata alapján.

A fenti az én személyes tapasztalatom és bár nem tökéletes ez a rendszer sem, ma sem mennék máshová.


Meg lehet most engem is vádolni, hogy ott dolgozó vagyok, de ez nem igaz, szeretném itt leszögezni. Nem is fogok többet hozzászólni a topikhoz, szóval felesleges rosszindulatú megjegyzéseket írni, úgysem fogom őket elolvasni sem :-)

24858. kiwi08 (válaszként erre: 24855. - Sampler12)
2018. márc. 25. 13:12
Bármikor kérdezhettek Kőrösi dokitól.
2018. márc. 22. 11:18

Sziasztok!

Tud valaki szállást ajánlani Győrben? Csupán 1 éjszakára szeretnénk megszállni! Előre is köszönöm a válaszokat!

24856. Hanga05 (válaszként erre: 24855. - Sampler12)
2018. márc. 19. 13:47
Szia! Gondolom, amikor megjön, telefonálnod kell pontos időpontért, mert a ciklus első felében szokták végezni. A vizsgálat után én nem éreztem semmit, nem fájt, egy kis vérzés lehet, úgyhogy betétet vigyél ( mert én nem vittem, de valaki kisegített :)). Utána 2 óra megfigyelés, és elmondják, mit találtak.
24855. sampler12
2018. márc. 19. 09:29
Sziasztok! Igaz, még csak most kezdem a győri "kalandot", eddig egy társintézménybe jártam. Túl sok sikertelen lombikon. A másik intézménybe is voltak hibák. Az egész futószalagszerű, a lombikok alatt egy db vérvétel sem volt. Nem javasoltak semmit, mit vizsgáltassunk ki, mi lehet a probléma és a vetélések oka. Elmentünk Győrbe az első konzultációra, a doktor úr felírt egy csomó vizsgálatot, igaz egy részük önköltséges, de itt kiderülhet a sikertelenség oka. A régi helyen csak azt mondták, hogy próbálkozni kell, hátha a következő sikerül, persze, sok-sok százezerért. Ahelyett, hogy kiderítenék, mi a probléma, nem kellene feleslegesen lombikoztatni. Igaz nekünk már csak egy lehetőségünk van a korom miatt, nem tudom, hogy Győrben sikerrel járunk-e. De itt már mondták, hogy 3. napi vérvétel lesz a stimuláció hónapjában. Szóval itt van vérvétel. Az mondjuk igaz, hogy mondta a recepciós, számoljam ki a napokat. Így előre csak kb. értéket tudtam megadni, előre napra pontosan nem sok ember tudja szerintem ezt megmondani. Mondjuk a doktor úr sem túl bőbeszédű. Úgyhogy igazából úgy vágunk neki a dolognak, hogy semmit nem tudunk, mi hogy lesz. Pl. lesz egy méhtükrözésem áprilisban, de fogalmam sincs hogy zajlik. Semmit nem mondtak, azt is csak telefonban, mert rákérdeztem, hogy altatásban lesz-e. Erről tud valaki valamit?
24854. eviol
2018. márc. 18. 10:17

Kedves Hozzászólók az általam leírtakhoz!

Látom megosztottságot keltettem. Nem ez volt a szándékom.

Mikor 5 évvel ezelőtt mi nekivágtunk az orvosi segítségkérésnek, rengeteg fórumot elolvastam, próbáltam tájékozódni, kinek hol mi a tapasztalata, bújtam az eredményességi statisztikákat, s igyekeztem kiválasztani azt az intézményt, ami számunkra a legjobb lehet. Ha akkor egy hozzám hasonló cikkel találkozom, nem biztos hogy nem futok neki a győri kaálinak, de minden jelzésre odafigyelek, s nem megyek fejjel a falnak, hanem apróbb jelzésekre már előbb otthagyom. Amúgy Győr már a második Kaáli Intézet volt. És a "sztár orvosokhoz" sikerült bejutni!

Pont arra szerettem volna rávilágítani Győr kapcsán, hogy vannak az orvos által elkönyvelt a jövőben sikeresen végződő IVF-ek, és vannak az esélytelenek. Mivel véleményem szerint neki nagyon fontos a sikeres eresményességi mutató, és rengetegen küzdünk menddőséggel, van lehetősége válogatni. Mi sajnos az utóbbiba kerültünk, mármint az eredményességet illetően. Ezért is lehet, hogy így megoszlanak a vélemények. Szívből örülök azoknak, akiknek Győrben sikerült. Valóban vannak vérvételek UH-ok, és lehet az is, hogy az országban évtizednyi távlatból az orvosigezgató vezette be először, de fordítsuk meg! Máshol is van (állami intézet) ahol a stimu alatt vannak vérvételek, s persze UH-ok. Ezért is írtam hozzászólásom végére, hogy javaslatom alapján olyan intézményt válasszatok, ahol min. 2 vérvétel van a stimuláció alatt.

Tehát nem Kőrösi orvosigazgató szakmaiságát kérdőjeleztem meg, hanem a hozzánk való, általunk etikátlannak vélt viszonyulását.

Amúgy a szakmaisághoz egy apró szösszenet. Ugye a punctio nyáron volt, és a fagyasztás utáni ET, az már hidegebb időben lett volna, s meg is jegyeztem- mivel nekem pajzsmirigy alulműködésem van, de tiroxinnal jól kezelhető- a hidegben az egekben lesz a TSH-m, s majd aztán amiatt nem lehet az ET-t megcsinálni (mert ugye a sikeres IVF-hez az endokrinológusom javaslata szerint 1-2 közé kell beállítani a TSH-t). Erre Kőrösi doki annyit mondott, tudomása szerint a hőingadozás nem befolyásolja a TSH szintet. MIkor itthon az endokrinológusomnak elmondtam, annyit mondott rá legyintve, a nőgyógyászok nem szokták tudni. Azóta is persze vérvétellel ellenőrizve, télen kicsit több tiroxint, nyáron kevesebbet szedek. No comment!

Mindent az orvosigazgató javaslata alapján csináltunk. Mág a BEMER készüléket is megvettük 1 hónapnyi bérlés után. Ártani nem árt, de hogy használ-e azt nem tudom igazolni. Bizonyára ez is olyan lehet, mint a homeopátia. Aki hisz benne annak használ, aki nem annak nem. Utólag nézve, pénzkidobás volt.

Amúgy valóban elképzelhető, hogy az intézményből van aki olvassa a hozzászólásokat. Az általam leírtakból, és a náluk lévő kartonunkból tudja kik vagyunk, s ha úgy gondolná, hogy valótlanságot állítok, akár kezdeményezhetne egy polgári peres eljáráson belül becsületsértési pert, de nem teszi, mert tudja, hogy általam bizonyíthatóan minden igaz, amit leírtam.

Amúgy volt hozzászólás a túlterhelségről. Ehhez csak annyi a hozzáfűznivalóm, hogy bizonyára mindenki saját magától a legjobbat várja munkájában. Legalábbis én igyekszem így tenni. Ha pedig egy magánintézetbe elmegyek, ahol az állam kifizeti a részem, amit meg nem, azt kifizettetik velem, akkor elvárom, hogy ne hivatkozzon senki túlterheltségre, hanem beszéljenek velem ember módjára! Nem kérem , hogy ápolják a lelkem, arra valóban ott vannak a terapeuták, pusztán annyit kérek, hogy probléma esetén tisztességel kezeljék az általam felvetett dolgokat. Szerintem ez elvárható.

Amúgy volt egy kis fiatal szülésznő, aki a megyei kórházban dolgozik, s amikor valaki szabadságra megy, hívják helyettesíteni. Ha valaki leterhelt, hát akkor ő biztosan, de nem panaszkodott, jókat beszélgettünk. És szerintem ez a normális, azzal szemben, hogy UH-n várva az orvost, már a vizsáló asztalon fekve, felettem két nővér arról beszélget (mintha ott sem lennék) Waldorf iskolába járnak a gyerekei, és milyen az intézmény... Egy magánintézetben! Ennyit a szegény nővérek leterheltségéről.

Írhatnék még hasonló sztorikat, de igazából az egészet szeretném

elfelejteni, s koncentrálni a pocaklakómra. Holnap programozott császárral megszületik Dénes babánk, mindjárt indulunk a kórházba.

Kívánok mindenkinek olyan csodálatos babavárást, mint amilyen a miénk volt. Nagy kalandnak nézünk elébe. Legyen mindannyiunknak része benne!


Még annyit, hogy azért nem árultam el az állami intézet nevét, nehogy elfogultsággal vádoljon bárki is. Amúgy tudomásom szerint az állam 3 intézetbe tesz sok pénzt: BMC, SOTE meddőségije, és a pécsi egyetem Reprodukciós Intézete.

24853. Lucia08
2018. márc. 18. 10:06

Az én szavaimat őszinte köszönet öztönözte!

Hosszú út vezetett oda, hogy gyerekem legyen! Rengeteg probléma, ami mindig a következő konzira derült ki. Mentem tovább. Ha bármilyen kérdésem volt nekem mindenki válaszolt, a legtriviálisabb injekciózási problémáimra is!

Ez egy rögös út, sok erő kell hozzá! A sikertelnséget mindig fájdalmas feldolgozni. Nekem is jutott belőle, de senkit nem okolok ezért.

Babuka én Kőrösi doktornak köszönhetem a családi életem! És az ő csapatának! Igen hálás vagyok ezért és mindenkinek ugyanezt kívánom.

Mikor megszületett a gyerekem az összes addig engem meddőséggel kezelő orvosomnak boldogsággal üzentem! Nem szóltam be, hogy nesze te nem tudtál segíteni bezzeg mások!

Nem vagyunk egyformák!

Hanga köszönöm a hozzászólásodat! Értékesnek tartom!

Mindenkinek szép vasárnapot és sikeres utat a családhoz vezető úton!

Sok erőt kívánok hozzá!

Inkább gondolkodjunk pozitívan!

24852. babuka2017 (válaszként erre: 24850. - Lucia08)
2018. márc. 18. 09:29

Aha, az összesen 3 hoxás hozzászólásod alapján el is hiszem. Az 1. hozzászólásban Körösire kértél szavazást, a 2. hozzászólásban védjük meg a mundér becsületét akcióba kezdtél, a harmadikban pedig azt magyarázod, hogy páciens vagy. Mindezt alig 1 hét leforgása alatt.......és ezek tények, nem pedig rosszindulat!

De szerencsére mindenki azt gondol, amit akar.

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook