Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri Kaáli Intézet infók fórum

Győri Kaáli Intézet infók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
24851. Hanga05 (válaszként erre: 24847. - Babuka2017)
2018. márc. 17. 22:58

Semmi sem tökéletes, mint ahogy a többi intézet sem. Túlzás lenne persze csak dicsérni Győrt, de eviol "kritikája" is több helyen túlzó, a saját sérelmeire összpontosító kirohanás. Ugyanúgy nem hasznos, mint a vak dicséret.

A stimuk alatt többször van vérvétel és UH, pedig úgy tudom, ez nem minden intézetben van így.

Az hogy a háziorvos vagy más nőgyógyásznak fogalma sincs a vizsgálatokról, amit Kőrösi dr kiírt, az inkább őket minősíti, mint Kőrösi dr-t, illetve nekik nem is szakterületük.

Mi mindig tudtunk kérdezni Kőrösi dr-tól, és választ is kaptunk.

Az jó lenne, ha az intézeteknek nem kellene sakkozni a keretszámokkal, és annyi beavatkozást végezhetnének, amennyire tényleg szükség lenne.

És én sem vagyok ott dolgozó, sem annak rokona.

24850. Lucia08
2018. márc. 17. 21:38

Paciens vagyok. A rosszindulat kiolvasható a sorokból!

Járnak oda nagyon elégedett betegek is!!!

Aki egy ilyen felületet nem segítségnyújtásra használ, az is tanulhat az okosaktól.

Az ott dolgozók nem a mi lelki sérelmeink orvoslására vannak ott. Azt máshol érdemes kezeltetni, akár e fórumon is, de a bántó szó senkinek nem hoz nyugalmat.

Ha érdemi kérdésed is lenne, boldogan felelek.


Nem kéne személyeskedni a fórumon!

24849. Brigee77 (válaszként erre: 24846. - Lucia08)
2018. márc. 17. 21:38

Szerencsés vagy hogy csak pozitív tapasztalataid vannak ! Mindenhol túlterheltek a dolgozók, ezt meg is értjük. Az orvosok szakmai tudását sem vitatja senki.

De a hónapokig tartó telefonálgatás, a hozzáállás, a modor nem ezen múlik.

Tényleg tudnom kellene fél évre előre mikor lesz a mensim? Sajnos a következőt sem tudom, mert nem tankönyvi és sosem volt az. Ha viszont nem akkor van amikorra mondtam, akkor nem lesz beültetés , mert az már nem fér bele abba a hónapba ... és ki tudja akkor melyikbe fér bele?

Más társintézetben ezt miért tudják kezelni?

Normális az ha szeretnék soron kívül konzultálni az orvossal, akkor telefonálgassak 100 x, vagy be tudnak kapcsolni hozzá vagy nem? Vagy várjak amíg konzultációs időpontot adnak ki és vagy elcsípem vagy nem?

Nem az alázaton múlik.

Ha kérdésed van akkor azt igen is fel kell tenni , ha problémád van el kell mondani, lehet hogy az is

1 lépés a siker felé.

24848. Brigee77 (válaszként erre: 24843. - Eviol)
2018. márc. 17. 21:13

Gratulálok a kisbabátokhoz !!! Sok boldogságot kívánok !!!

Igazad van, sajnos sokan megtapasztaltunk dolgokat abból amit leírtál :( Örülök hogy végül megtörtént a csoda Veletek !!!

Egy aprócska kis megjegyzésem lenne csak a leírtakhoz: szerencsére Győrben is van vv a stimu alatt.

24847. babuka2017 (válaszként erre: 24846. - Lucia08)
2018. márc. 17. 20:14

Az intézet dolgozója vagy?

Mert ami jó, azt nem kell reklámozni!

Olvass vissza, mert volt itt már több negatív vélemény is és biztosan nem alaptalanul. Sajnos semmi sem tökéletes......

Okos ember meghallgatja a kritikát (is) és tanul belôle.

24846. Lucia08
2018. márc. 17. 19:12

Nekem nagyon jó tspasztalataim vannak!

Minden vizsgálatot elvégesztettem, ahol kérték! Nem kérdeztem , nem okoskodtam, mert az alázat egy ilyen vállalkozásban fél siker! Az dolgozók túlterheltek, ez is munkahely, csak ők életet teremtenek! Gondolj bele kedves csalódott beteg, hogy ez teher is az ott dolgozóknak!

Dr. Kőrösi doktor úr nemzetközi ismertséggel rendelkező tudós, tiszteletet érdemel! Több ezren vagyunk, akik nem kevés időt, energiát töltöttünk vele türelemmel, sokszor várakozva a sorban , a recepción, hogy az életünk tartalmat nyerjen! Ha feladtad útközben, akkor ne a doktor urat és a győri csapatot okold.

Nem érdemlik meg az ilyen anonim, sötétbe meghúzódó bántó beszédet!

Én hálát és köszönetet érzek, ha a mosolygó gyerekemet látom! Évekig jártam én is ezen az úton!


Gratulálok a babához!

Kívánom legyen egészséges és boldog gyermek!

24845. mandarin13 (válaszként erre: 24843. - Eviol)
2018. márc. 17. 18:39
Eviol! Köszi az írást, elgondolkodtató! Gratulálok a sikerességhez! Megkérdezhetem hogy végül hova mentetwk?
24844. nanosz (válaszként erre: 24843. - Eviol)
2018. márc. 17. 11:19
Mi is sajnos hasonlókat tapasztaltunk (korábban már leírtam). Én az esélyt sem kaptam meg, hogy kipróbáljam a győri kezelést, mert az első konzultáció után miután minden kért vizsgálatot elvégeztem és elküldtem, felhívattak egy nővérrel hogy engem nem altatnak el mert nem lehet.(a miértekről sok hétig nem kaptam magyarázatot nem értem el senkit, teljes pánikban volt az egész család hogy esetleg bajom van, mert az egyetlen info az volt hogy küldenek majd egy hivatalos levelet várjam azt) Gondolom én is rontottam a statisztikát az alapbetegsegem miatt. Irigy vagyok arra aki itt megkaphatta az áhított kisbabáját és megértem h miért védi az egész intézményt. De amilyen hozzáállást bánásmódot és stresszt itt kaptam azt nem kívánom senkinek, jogosan vagyok felháborodva, ezt még az állami intézmény se engedi meg magának. Nekünk csak 7 hónapot vettek el a drága időnkből és nem kaptunk érdemi választ az elküldésre sem. Le kell ezt írni, hogy fel tudjuk dolgozni a csalódást és sérelmeket, Eviol. Gratulálok a kisbabádhoz, és a bátorságodhoz, hogy továbbléptél.
24843. eviol
2018. márc. 16. 16:58

Kedves Győri Kaálisok!

Szeretném megosztani Veletek a Győrben tapasztaltakat.

Általában a rosszat nem szokták leírni a páciensek, mert igyekeznek túllépni rajta és elfelejteni, de ha én olvastam volna olyat, amit most megosztok Veletek, akkor nem biztos, hogy az első akadály után tovább küzdök. Alapvetően nem vagyok az a feladom típus, ezért is mentem mindig előre, bízva a legjobbakban, de sajna Györben nem kellett volna.

Először is, mint tapasztaljátok, nagyon nehéz bekerülni, protekció nélkül szinte lehetetlen. Másodszor nem kell elfogadni, hogy a recepciós személyzet úgy kezel bennünket, mint egy senkit, ugyanis belőlünk élnek, sajnos még ha sokan is vagyunk. Harmadszor, ha kaptatok is időpontot a konzultációra valamikor a távoli jövőben, az nem azt jelenti, hogy hamarosan neki is futhattok az inszeminációnak, vagy az IVF-nek. Általában az első konzultáció után még hónapok múlva sem tudnak időpontot adni a stimuláció megkezdésére. Negyedszer pedig, és ez a legfontosabb, ahogy kéritek az időpontot a stimulációra, már hónapokkal előbb meg kell tudnotok mondani, mikor lesz a ciklusotok első napja. És szerintem kevesen vagyunk, akiknek napra pontosan a megadott időpontban lesz fél év távlatában az a bizonyos első nap. Na és ha nem, akkor telefonáltok, hogy ekkor és ekkor jött meg, mire közlik Veletek, hogy sajnos nem a megadott napon hívtátok őket, így ebbe a hónapban, már nem fértek bele, de adnak egy másik időpontot ismételten a távoli jövőben, csak addjátok meg a ciklusotok első napját. Ugye látjátok milyen ördögi kör? Az intézet ugyanis minden hónapban túltervezi mind az OEP-es, mind a fizetős IVF-eket legalább 10%-kal. Veletek aláíratják, hogy másik intézményben nem próbálkoztok, hanem kivárjátok a sorotokat, ők meg játszanak Veletek, hisz csak egy adat vagytok, nem emberek.És így mennek el fél évek, évek, és még semmi sem történt. Na most ez 35 felett már igen veszélyes.


Aztán ha hónapok, félévek múlva mégis eljuttok egy stimulációig, attól függően milyenek az eredményeitek tovább játszadozik Veletek az orvosigazgató. A rendelője várója ki van tapétázva a statisztikáival. Azt azért nem árt tudni, ezek az OEP felé leadott eredmények, a fizetőseket nem kell elküldeni, -így most jön még egy csavar-, akinek nem olyan jók a várható eredményei, igyekszik kitenni fizetősre, vagy a már megkezdett stimulációba oly módon belenyúlni, hogy abból ne legyen beültetés. Sajnos a saját szememmel láttam, hogy a kórlapmat a már elkezdett stimu alatt hibajavítóval mázolták át, biztosítva az embriotranszfer elmaradását. Ugyanis a TB-s IVF-eket az ET elvégeztével adják le, később pedig erről küldenek eredményességi beszámolót. És hát ezért is lehet a győri kaáli eredményességi mutatója olyan kiemelkedő az országos statisztikához képest.


Mindezek mellett szinte mindenért fizettetnek, nem keveset. Nekem pl. a konzultációs díj, a spermiodiagramm, a hormon monitorozás melett összeállított egy olyan hematológiai, immunológiai, genetikai vérvizsgálati csomagot Kőrösi, amire mind a háziorvosom, mind a nőgyógyászom csak nézett, hogy minek, és legtöbbjét TB-s alapon nem is csinálták meg (vagy ha mégis, annak eredményére szintén hónapokat kellett várni- ugye megint az idő!), és kifizetve otthagytam a legolcsóbb labornak- mert közben tájékozódtam az árakról- 200.000 Ft-ot.


Így eshetett meg, hogy a 2016. nyarán lefagyasztott embriót, majd egy év távlatában sem sikerült visszaültetni, úgyhogy 2117.májusában egy másik intézménybe jelentkeztünk be. Állami intézet, semmiért sem fizettünk a gyógyszereken kívül, és a konzultációs időpontot követően (amire másfél hónapot vártunk a bejelentkezéstől, az meg kellett egy frissen levett ciklus 3. napi, és 21. napi hormonkép miatt) a júniusi ciklussal indult az IVF. Most 40. hétbe lépett kismama vagyok, és nagyon boldogok vagyunk, várva napokon belül születendő kisfiunkat.


Láthatjátok, ha mindezt előre tudom, nem teszem ki magam a győri légkör, etikátlan bánásmódja miatti idegeskedésnek, hanem az első rossz tapasztalatnál intézményt váltok, akkor már sokkal korábban lehettem volna várandós.


Ha van valaki aki mindez idáig elolvasta írásom, akkor azt tudom tanácsolni, olyan intézményt válasszon, ahol a stimuláció alatt van legalább 2 vérvétel. Ahol úgy adagolják az FSH szurikat, hogy figyelnek arra ne legyen túlstimulálva, mert sérülve a petesejt, nem fog megtermékenyülni, de ha mégis, nem lesz életképes embrió, ahol az orvostól kérdezhettek, és nem néz hülyének (mert Győrben Kőrösitól nem lehetett kérdezni, hiába mentem orvos párral), és ahol egy recepciós nem úgy beszél veletek, mint akit a seg.... ből rántottak elő.


A mi történetünk happy enddel zárult, de nem a győri intézetnek köszönhetően. Kívánok mindenkinek jó döntéseket, és sikeres várandósságot!

24842. Eliza7780 (válaszként erre: 24841. - Picibabaravarva)
2018. márc. 15. 08:18
Szia! Én az áprilisi programban vagyok. Te mikor kaptad az idöpontot áprilisra?
2018. márc. 14. 21:30
Sziasztok! Van olyan, aki az áprilisi programban benne van?
24840. Zafi (válaszként erre: 24839. - Whiteswan)
2018. márc. 12. 13:33
Szia. Utóbbi kérdésedre tudok csak válaszolni. Jelenleg a TB lista júliusnál tart.
24839. whiteswan
2018. márc. 12. 11:09
Sziasztok! Meg tudja valaki mondani, hogy Kőrösi doktorhoz mennyi idő alatt lehet bejutni, valamint hogy jelenleg kb mennyi Győrben a TB-s várólista? Köszönöm.
24838. Mery83 (válaszként erre: 24833. - Ivenn)
2018. márc. 11. 22:19
Igen ez egy külön vizsgálat,ezt Budapestre küldik.
24837. sampler12 (válaszként erre: 24836. - Kiwi08)
2018. márc. 11. 21:59
Köszi! És hogy zajlik egy ilyen dolog? Mivel kell készülnöm, mennyi ideig tart? Mennyit kell ott lenni? Orvossal lehet utána beszélni?
24836. kiwi08 (válaszként erre: 24834. - Sampler12)
2018. márc. 11. 20:15
A belgyógyásznak kellhet friss. Ekg szokott lenni meg általános belgyógyászati vizsgálat. Ad egy igazolást hogy nincs semmi bajod.
24835. Lucia08
2018. márc. 11. 13:49

Ha valaki még nem tudná, felhívnám a figyelmet egy fontos orvosi díjra, ahol

Kőrösi professzor urat is benevezték. Szerepel a neve a Szent-Györgyi Albert Orvosi Díj jelöltjei között!


A meddőség területén Kőrösi doktor úr a legjobb orvos, a legnagyobb szaktekintély! Neki hála, van egy csodálatos gyermekem!

Egy szavazat semmi , amivel köszönetet lehet mondani!


A díj honlapján lehet leadni a szavazatot.

24834. sampler12
2018. márc. 11. 10:19
Sziasztok! Áprilisban lesz méhtükrözésem és biopszia altatásban. Nem tudjátok, hogy vérkép mennyire kell, hogy friss legyen? December végén csináltattam, amikor a többi egyéb vizsgálatot, amit kértek. A belgyógyászati vizsgálat mit jelent? Azt is kérnek.
24833. Ivenn (válaszként erre: 24832. - Mery83)
2018. márc. 11. 08:25
Koszi!Akkor ezt ugy kell erteni h.17 ezer a spermiogram +33 ezer ez?
24832. Mery83 (válaszként erre: 24831. - Ivenn)
2018. márc. 10. 23:45
33.000-ft volt.
24831. Ivenn
2018. márc. 10. 19:51
Sziasztok!Ferjemnek jovo heten lesz spermavizsgalata,doki felirta hozza az acrosomia reakcio vizsgalatot is a papirra.Arat nem talalok hozza a Kaalis listan.Tudja esetleg vki h.mennyi?
24830. kiwi08 (válaszként erre: 24826. - Vzsu82)
2018. márc. 9. 21:53

Nekem volt. Tuti a hormonok jatszanak.

Én lefoglaltam magam majdnem végig dolgoztam. Ja es torna. Nekem R R terhes tornája bevált.

24829. kiwi08 (válaszként erre: 24825. - Nita90)
2018. márc. 9. 21:51
Majd en is fülelek ha ott vagyok és jelzem ha van info.
24828. Hanga05 (válaszként erre: 24826. - Vzsu82)
2018. márc. 9. 08:02
Szia! Szerintem érdemes egy pszichológust felkeresni, pl autogen treninget végezni. Megérdemled, hogy élvezni is tudd a várva várt terhességet, és a stressz nem tesz jót a babának, se neked.
24827. Mery83
2018. márc. 8. 22:33
Nyugi biztos emelkedik a prolaktin szinted ami stresz hormon.
24826. Vzsu82
2018. márc. 8. 13:17
Sziasztok!van valaki akinek volt szorongasa a 14heten sokadik beultetes utan?szorongason azt ettem h nem tidja elfogadni feldolgozni h vegre sikerult a baba es minden ok.ha igen ti mit csinaltatok h lekuzdjetek?
24825. Nita90 (válaszként erre: 24823. - Bridgem)
2018. márc. 1. 13:21
Kőrösi doktor március közepe körül fog megadni új időpontokat, nekem legalábbis ezt mondta a recepciós hölgy. Ha pont mákod van, és akkor elcsípsz egy szabad időpontot, szerintem az 1-2 hónapon belülre fog szólni. Sok sikert!
24824. Nita90 (válaszként erre: 24822. - Kiwi08)
2018. márc. 1. 13:18
Köszi a biztatást, igyekszem azóta is, szinte már megsimerjük egymást a recepciósokkal :) Mondjuk az nem hangzott túl biztaóan, hogy a "Körülbelül mikorra várhatók új időpontok, mikor érdeklődjek?" kérdésre a "Nem tudjuk, de hívjon nyugodtan mindennap, minket nem zavar" választ kaptam. Hétfőn egykor még nem volt új időpont, szerdán egykor pedig már nem volt... egyszer majdcsak sikerül jókor érdeklődnöm. Próbálok nem arra gondolni, hogy voltaképp ez még az egész precedúra legkönnyebb része, az igazán nehéz időszak még csak ezután következik...
24823. Bridgem
2018. febr. 27. 16:43

Sziasztok'

mennyi ido most bekerulni Gyorbe,a Korosi dokihoz?

24822. kiwi08 (válaszként erre: 24819. - Nita90)
2018. febr. 24. 22:01
Hajrá Nita 😉
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook