Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1079. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1076. - Papjuli)
2009. júl. 31. 11:32

Az Erste-Fundamenta kombinált hitelnél kell, hogy minimum 1év legyen hátra lejáratig. Ezt az Erste adja, mindenképp jelzálogos, mely rontja az ingatlan további terhelhetőségét, ha más bankhitelt is szeretnél.


Az áthidaló kölcsön működhet, a teljes szerződéses összeget veheted fel előre lejárat előtt. Ilyenkor egy magasabb piaci kamatot kell fizetni a normál lejáratig, utána lép életbe a kedvezményes Fundi kölcsön. A minimum 1 év a megtakarítás kezdetétől feltétel, nem a lejáratig.

A gond, hogy mivel 5ezres csak és már a végén járunk, 1.66 millióig tudunk elmenni max.


Nem tudom, hogy a 3 millión kívül lesz-e szükséged bankhitelre. Fundin belül is meg lehet oldani, de az már csak jelzálogbejegyzéssel működik:

Tudjuk módosítani a szerződést 520-as módozatra, miszerint már le is jár, ez 1.130.000 Ft szerződéses összeg, és egyidejűleg új szerződés elindításával azonnali áthidaló 2.730.000 Ft-ra. Utóbbinak magas a kamata, de jóval egyszerűbb, mint egy bankhitel.

1078. fe181302dc (válaszként erre: 1072. - Mikmak)
2009. júl. 30. 13:50

Kedves mikmak!


Bár Ákos a lényegesebb szempontokat már kiemelte, néhány dologra én is felhívom szíves figyelmedet:

A hozzászólásodból kiderül, hogy "roppant jártas vagy pénzügyekben"...

Az is kiderül továbbá, hogy az életben nem volt lakásszámlád. Ha ügyfél lettél volna, nem mondanál ilyet. Viszont mivel nem voltál ügyfél, nem tudom milyen alapon mondasz ilyet? Mert hallottad egy ismerősödtől? remek....ugye nem kell elmagyaráznom, hogyan születnek a pletykák?


Az sem világos számomra, -félek számodra sem- hogy honnan szedted a kamatokra vonatkozó számokat? és mit takar nálad a banki kamat? MErt ugye azt tudod, hogy betéti kamat és hitelkamat, egymással szemben álló tényezők? Melyikről beszélsz? Ha betéti kamatról beszélgetünk, akkor jelzem, hogy nem 1,5, hanem 1 % a betéti kamat, de állami támogatással együtt az már 31 %. Tudsz olyan bankot amelyik ekkora kamatot számol? Elég ha egyet mutatsz.

Jelzem, folyószámlák esetében a betéti kamat 0.2 % jelemzően. LEkötött betét esetén pedig jelentősebb összegnek kell a rendelkezésedre állnia. És ugye egyetértesz velem abban, hogy ezt ma sokan nem tehetik meg?

További adalékként mondom, hogy a megtakarításod önerőt jelent a hitelben adott esetben, akkor milyen előnyt veszítesz el? A kiutalási időszak 3 hónap, ezt elmondjuk az ügyfeleknek, tudnak vele kalkulálni. Akkor mitől olyan macerás ez?

Ami pedig a devizahitelt illeti: nem tudom melyik országban élsz, de ha véletlenül ebben, akkor javaslom, nézd vissza a hátrahagyott lassan egy évet!

Szerinted miért van az, hogy ma a bankok alig adnak hitelt? Miért van az, hogy a hitelek zöme bedőlt? Miért van az, hogy vannak olyan bankok, amelyek konkrétan kijelentették, hogy 2009-ben egyetlen hitelt sem kívánnak kihelyezni? Miért került le a devizahitelek listájáról a svájci frank? Miért ugrottak meg a devizahitelek törlesztőrészletei? Mert olyan kiszámíthatóak és biztonságosak? Miért van az, hogy ma a lakáskölcsönhöz már 50 % önerőt várnak el? Ez csupa csupa előnye a devizahitelnek ha jól értem igaz?

Neekd szimpatikusabb egy olyan hitel, ami kiszámíthatatlan az árfolyamingadozás és a kamatmódosítás miatt? KEdvező egy olyan hitel, amit 20 év alatt fizetsz vissza és hitelösszegtől függően 1 -6 milliót adsz a banknak ajándékba kamat címén? Ha ezek neked szimpatikusabbak, akkor gratulálok! Remek döntés lesz, vágj bele bátran!

1077. fe181302dc (válaszként erre: 1076. - Papjuli)
2009. júl. 30. 13:33

Szia!

egészen pontosan az az áthidaló kölcsön feltétele, hogy függően az áthidaló, vagy azonali áthidaló kölcsönről beszélünk, legalább egy év és 25% önerő, vagyis megtakarítás szükséges. Az áthidaló kölcsön azért előnyösebb, mert 100 %_ban Fundamentás pénzügyi konstrukció, amelyet kedvezőbb és biztonságosabb feltételekkel igényelhetsz. Ha 2001 decemberben nyitottál számlát és 8 éves futamidővel , akkor az idén fog lejárni. Mekkora szerződéses összeggel kötöttél szerződést? Ugyanis azt az összeget mindenképpen fel kell venned kölcsönként. Bár így, a szerződés lejárta előtt 4 hónappal ez nem a legésszerűbb döntés lenne.

1076. papjuli (válaszként erre: 1074. - LTP ÁKOS)
2009. júl. 30. 10:26

Szia Ákos

Nagyon köszönöm a segítséget.

Az áthidaló kölcsönről a Fundamenta honlapján olvastam, hogy csak akkor vehető igénybe, ha legalább 1 év van még a szerződés végéig.Rosszul értettem?

2001 december végén kötöttem a szerződést.

3 mFt-ra van most szükségem összesen. Ajánlották a Fundamenta-Erste kombinációs megoldást.Ennél az áthidaló kölcsön előnyösebb?

üdvözlettel: Papp Juli

1075. Li-Ann (válaszként erre: 1072. - Mikmak)
2009. júl. 29. 15:07

Kedvesd Mikmak!


Én is ezzel kezdtem, hogy kiszámoltam, és hasonló eredményre jutottam. Be is írtam az ezzel kapcsolatos véleményemet ide a fórumba.

Azonban nem álltam meg csupán a betét oldalánál! Az a helyzet, hogy a hitel része sokkal kedvezőbb bármilyen mostani banki hitelnél, és nagyon fontos, hogy a hitelkamat egész futamidő alatt garantált. Ha valaki ki tudja várni a megtakarítási idő végét, és úgy vesz fel hitelt (azaz nem kavar be előrehozott banki hitellel), az összességében jobban jár, mintha most elkezdene saját magának gyűjtögetni és 4/8 év múlva banki hitelt felvenni.

1074. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1071. - Papjuli)
2009. júl. 29. 12:37

Kedves Julianna!


Az 5ezer FT-os 8 éves szerződésed 324-es módozatú, gondolom 2002-ben lett indítva.

1.310.000 Ft szerződéses összegű, ebből 465.000 Ft a saját befizetés, 139500 Ft az állami támogatás, 77307 Ft a betétkamat, és 628.193 Ft az igényelhető lakáskölcsön rész lejáratkor.

Áthidalót kaphatsz rá, felveheted előre az 1.310.000 Ft-ot, vagy módozatváltással (524-re) 1.660.000 Ft-ot.


Mi az, ami miatt szerinted nem felelsz meg az áthidaló feltételeknek?

1073. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1072. - Mikmak)
2009. júl. 29. 12:11

Kedves Mikmak!


Szerintem alapvető különbség egy banki lekötésnél, hogy ott nagyobb összeget tudsz csak egyszerre lekötni, a Fundamentában havi rendszerességgel tudsz gyűjteni lakáscélra. Az így számított hozamban van különbség, bankoknál nincs is olyan jelentős hozam, hogy havi 20e Ft-ot teszel be.

Másik előny, hogy számítható végig, fix, nem változhat, míg a banki lekötések 2-6-12 hó, amire fix hozamot garantálnak.

A Fundamentánál 4 év után kedvezményes fix 3,9%-os forint alapú kölcsön igényelhető lakáscélra.


Hitelezési tapasztalataim alapján csodálkozom a macerás ügyintézésen, hiszen kb 10-szer egyszerűbb és könnyebb a Fundi hitel, mint egy bankhitel, és meg lehet oldani jelzálogbejegyzés nélkül is.


Egyébként a legtöbb embernek nincs önuralma ahhoz, hogy havi rendszerességgel félretegyen. Lehet, hogy nem szuperhozamot kap, de legalább gyűlik.

Sok ember enélkül nem kaphatott volna bankhitelt, ha nem lett volna Fundiban összegyűjtve valamennyi, ezt közel ezer ügyfelem lehetőségei alapján írom, akinek mindent meg tudtunk oldani.


Lehet, hogy nem bombabefektetés, de nagyon sok előnye van, ha van, én megértem a véleményedet:)

1072. mikmak (válaszként erre: 1066. - Btunde78)
2009. júl. 28. 11:42

Kedves fórumozók!


Kiszámoltam, ha a valaki betette volna a bankba a havi 20.000-eket, akkor kb. ugyanennyi jött volna ki átlagos lakötött banki kamatokkal számolva, mint amennyi állami támogatással a Fundamentában összegyűlt. (2003-2009-es időszakra számolva)

Tehát akkor kié is az évi 72.000 Ft-os állami támogatás?


Sőt! Most már még rosszabb a helyzet, mert amíg mondjuk 2003-ban még csak 2 % volt a Fundamenta és a banki kamat közötti különbség (Fundamenta 3%, banki kamat 5%), 2009-ben már 8-9%

tehát (Fundamenta 1,5%, banki kamat 10%, aki most köt ilyen szerződést, az egyenesen rosszabbul jár (jelen gazdasági helyzetben)!


Nem beszélve arról, hogy mennyi macera és ügyintézés az egész. Nem beszélve arról a hátrányról, hogy az ügyintézése annak, hogy az ember megkapja a saját megtakarítását olyan macerás és annyi időt vesz igénybe, mint ha egy banki hitelt igényelne. Így tulajdonképpen már elveszti az ember azt az előnyt, hogy készpénzes vevőnek számítson. Ami a mai világban óriási előny lenne.


Ha meg esetleg úgy adódna - mivel honnan is tudná az ember előre 6-8 évvel, hogy mikor is szeretne majd lakást venni - hogy korábban kell a pénz, mint a szerződés lejárta, akkor kedvezményes 11 %-os "áthidaló kölcsön kamattal" juthat hozzá a saját megtakarításához... (Egyes bankoknál ennél "olcsóbb" a devizahitel..)


Tehát szerintem az jár jól lakástakarékos betétszámlával, akinek nincs annyi önuralma, hogy félretegyen kényszer nélkül havi 20.000 Ft-ot.


Üdvözlettel: Mikmak

1071. papjuli
2009. júl. 26. 17:38

Tisztelt LTP Ákos !

Bizalommal kérem a tanácsát, mert a fórumban olvasottak szerint Ön ebben a témakörben nagyon otthon van, és a bankoknál, tanácsadóknál annyiféle információt kaptam, hogy már nem tudok eligazodni….

A helyzet, amire megoldást keresek: 3 millió Ft-ra van szükségem, lakásvásárláshoz az önerő kiegészítésére.

8 éves (5.000 Ft/hó) Fundamenta Lakáskassza szerződésem van, 2010. februárban telik le.

Ha jól értettem az ügyfél tájékoztatóban leírtakat, akkor az áthidaló kölcsönfeltételeknek ez a helyzet nem felel meg.

Kb.200 e Ft. a nettó havi jövedelmem, másik ingatlan fedezet van, 2011-ben lesz lehetőségem végtörlesztésre is, ha ez a célszerű megoldás.

Segítségét előre is köszönöm: Papp Julianna

1070. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1068. - Zsebibaba27)
2009. júl. 26. 09:18

Szia Zsebibaba!

Most rendelkeztek Fundamenta előtakarékossággal?

1 év rendszeres megtakarítás után a Funditól is tudtok kölcsönt igényelni, külső bank bevonására sincs szükség.

Ha még nincsen, a kombinált hitel lehet előnyös, ha jól van összerakva. Ez alatt azt értem, hogy össz visszafizetendőket tekintve jobban jársz vele, ha nem 2 ezer, hanem 20 ezer Ft-osat indítasz, ugyanis itt fog gyűlni a tőkerész, amire jön a 30% állami támogatás, és 4 év után még kedvező 3,9%-os kölcsönt is tudsz felvenni, mellyel kiválthatod a teljes banki hiteltartozást.


Kombi hitelnél egy kereskedelmi bank adja a kölcsönt, neki csak kamatot és kezelési költséget fizettek, tőkét nem. A tőkét a lakástakarékban gyűjtöd, ami lejáratkor a banké lesz, és kedvező lakástakarékpénztári kölcsönt is vehetsz fel rá, mellyel kiválthatod.

Jelenleg felfüggesztésre kerültek a kamattámogatások és a szocpol, októbertől újra lesznek, ha megálmodják, milyen feltételekkel.

Addig vagy eurós hitelt vehetsz fel cca 8,5-9% körül, vagy piaci HUF hitelt 13-14% körül.

Mivel arányaiban nagy az önerő/hitel aránya, minimálbér is elegendő a legtöbb helyen jövedelemként.

2009. júl. 25. 00:57
Ja még annyit, hogy van esetleg esély arra, hogy visszaállítsák a szocpolt?
2009. júl. 25. 00:54

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni, mivel sokan elég sok ismerettel rendelkeznek a fundamentáról.

2 millió ft hitelre lenne szükségünk lakásvásárláshoz. Van 7.5 millió önerőnk. Jelenleg gyeden vagyok, a férjem még egy két hónapig minimálbéres, utána munkát keres az új városba, ahova költözünk.

Olvastam ezekről a kombinált hitelekről. Mi a véleményetek róla?

Mennyi lehet kb a kamat és a kezelési költség, amit a banknak kell fizetni?

Mennyi idő a hitelelbírálás?

Köszi, Zsebi

1067. cilus (válaszként erre: 1066. - Btunde78)
2009. júl. 23. 12:11
Annyira sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél!Írtam privibe.
1066. btunde78
2009. júl. 21. 20:44

VIGYÁZAT, MERT LEHÚZNAK!!!!

Úgy döntöttem, mielőtt újságcikket íratok és megteszem a hatósági és jogi lépéseket, beírok minden fórumba, hogy mások is okuljanak a történetemből, amit a Fundamentánál mint személyi bankár éltem át, és felhívjam a figyelmet a cégen belüli igazságtalanságokra, hazugságokra és átverésekre.

Mivel az illetékes személyek pontosan tudják, miről és mekkora összegről van szó, csak annyit üzenek a „zöldfülű”, átlagon felüli kereset reményében a Fundamentával szerződni készülő embereknek, hogy messzire kerüljék el Komáromi László, és azon belül is GEBAUER MAGDOLNA csapatát, vagy struktúráját, ugyanis ezek az emberek inkorrekt, hazug és jellemtelen személyek, akik mások kizsákmányolásából élnek. Én személy szerint több, mint fél éve harcolok a pénzemért, amiért hónapokon keresztül időt, energiát és egyéb költségeket nem sajnálva dolgoztam, mire Gebauer Magdolna azt felélte, és azóta sem hajlandó a rendelkezésemre bocsátani. Gerinctelenül az ember szemébe hazudik, majd a képembe vágja, hogy ne számítsak a pénzemre.

Mivel egy a munkatársait átverő ember az ügyfeleknél sem tud kibújni bőréből, ezúttal a fórumon keresgélő ÜGYFELEK FIGYELMÉT IS FELHÍVOM, hogy próbáljanak olyan személyi bankárt keresni, aki szakmailag kellőképp felkészült és célja nem az ügyfél lehúzása, hanem megfelelő tanácsadás nyújtása.

Az illető személy sem hívásaimra, sem SMS-eimre, sem e-maileimre nem válaszol, ezért itt üzenem neki, hogy amennyiben úgy dönt, hogy az összeget mégis hajlandó visszaszolgáltatni, úgy eltekintek a jogi és egyéb következményektől, ehhez viszont hozza tudomásomra, hogy mikorra tervezi az összeg kifizetését.

Az ügyet nem hagyom annyiban, addig megyek, míg a pénzemet maradéktalanul meg nem kapom, és bocsánatot nem kérnek a hazugságok és a jellemtelenségük miatt.


Legyen mindenki óvatos a pénzügyi tanácsadókkal!!!!

1065. Szilvia88
2009. júl. 20. 14:37
köszönöm
1064. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1063. - Szilvia88)
2009. júl. 20. 09:16

Szia Szilvi!


Nem akarlak elkeseríteni, de egy bankhitel sokkal nehezebben jön össze: se a személyi feltételek (igazolt jövedelem), se a településbesorolás (kis falu) nem fog megfelelni.


Egyébként a CIB-FUNDAMENTA DUETT egy kombi hitel, ami azt jelenti, hogy nem a banknak fizeted a tőketörlesztést, hanem a Fundiban gyűlik. A CIB banknak csak a kamatot és kezelési költséget kell fizetni. Fundi lejáratakor előtörlesztesz a banknak és kiválthatod a kedvezményes Fundi kölcsönnel a CIB hitelt. Itt az elején a CIB adja a kölcsönt, ő bírálja el a hitelképességet, ami szigorúbb a Fundi bírálatnál.


Javasolni azt tudom, hogy még 1 évig gyűjtsetek rendszeresen a Fundiban, és akkor próbáljátok meg a Fundi áthidalót, nagyobb rá az esély.

Csináltass a CIB-bel előminősítést, előzetes hitelbírálatot, ami nem kerül pénzbe, de a rendelkezésre álló adatok alapján szerintem semmi esélye, főleg az ingatlan elhelyezkedése miatt (kis létszámú falu)


(Kezesnek olyat érdemes behozni, akinek legalább 200 netto fizuja van, ami bankszámlára érkezik)

1063. Szilvia88
2009. júl. 18. 14:22

Szia Ákos!

A Cib- Fundamenta duett hitelről mit lehet tudni?

Ott volna valamilyen esélyünk?

kezest betudunk vonni 2 is.

A fundamentás értékbecslői papír megfelel?

Boldogkőújfaluban van és 15.972.000Ft forgalmi értékű.

Ha nem a mi nevünkön szerepelne hanem az anyósomén és ő jelzálog hitel kiváltására venné fel és kötnénk neki egy fundit.Mivel az ő és az após nevén van a lakás.Kérlek segíts!Köszönöm.

Mitől függ a felvehető hitel összege ? Kezesünk van!

1062. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1061. - Kisrimi)
2009. júl. 17. 15:53
beadástól 30 napon belül van bírálat, szerződés és kifizetési feltételek teljesítése után 15 napon belül utalnak. Kb másfél hónappal számolj, adásvételibe 2 hónapot érdemes írni.
1061. kisrimi (válaszként erre: 1060. - LTP ÁKOS)
2009. júl. 17. 14:59

Ákos, köszönöm a választ!

Kb. mennyi az átfutási ideje az áthidaló kölcsön igénylésének, iutalásának?

1060. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1054. - Kisrimi)
2009. júl. 17. 14:31

SZia Kisrimi:)


Igen, azonnali áthidaló kölcsön formájában hozzájuthatsz a teljes szerződéses összeghez, mely önerőnek számít lakásvásárlásnál.

Ha 17e/hó és 421-es módozat, akkor elvileg 2.740.000 Ft-ot jelent.

Ha külső banki hitelre is szükséged lesz, akkor kevesebb összeg igénybevételét javaslom, ami megúszható jelzálogbejegyzés nélkül, így rontja az ingatlan terhelhetőségét: 1,3 millió igénylés esetén ha van adóstárs, nem lesz jelzálog, tiszta marad a célingatlan.

1059. Piros5
2009. júl. 17. 09:24

LTP ÁKOS!


Mit kell tennem akkor, ha a Fundamenta szerződésem 2, 5 éves, de súlyos anyagi helyzetem(munkanélküliség, baleset)képtelen vagyok tovább fizetni.

Visszakaphatom a befizetett összeget? Elvesztem az eddig befizetett összegre jutő állami támogatást?


Köszönettel: Piros5

1058. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1055. - Adriennke88)
2009. júl. 17. 08:35
2 lakástakarékpénztár van Magyarországon, a Fundamenta LTP és az OTP LTP. Ez a fórum a Fundamentáról szól, és én is csak ebben tudnék segíteni. Ha az OTP-ben kötötted, akkor kizárt, hogy Fundamenta legyen, az OTP LTP. Erről abban a fiókban tudsz érdeklődni, ahol kötötted.
1057. Li-Ann (válaszként erre: 1055. - Adriennke88)
2009. júl. 15. 19:46

"Én miután megkötöttem az Otp-ben nem kaptam semmilyen papírt az után."


Biztos, hogy Fundamentás szerződésed van és nem OTP LTP?

2009. júl. 15. 07:36

"A Fundamentás 88000019-cel kezdődik, és 24 jegyű."


Nekem ilyen sehol nincsen, egyik papíron sem!

Na ilyenkor akkor mi van?:(

2009. júl. 15. 07:34

Kedves Ákos!


Én miután megkötöttem az Otp-ben nem kaptam semmilyen papírt az után. Ami ezen a szerződésen rajta van, ez 2 papírból áll, és a másodikhoz hozzá van csatolva egy kis papír az a visszaigazolási, és azon van az én banszámlaszámom, és egy másik ami 1177-tel kezdődik.

Még nem jutottam el odáig hogy átutaljam, de akkor most hová is utaljam?

Akkor az nem az enyém lenne?

Ez ugyanaz a számlaszám, ami a legelején van a papíron, hogy Szerződésszám/Számlaszám.

Leis írom neked az első 8 számjegyet.:

1177-3999

Akkor nem ez lenne az ahová utalni kéne?Ez a kedvezményezett számlaszám, és ott is az én nevem van.

Remélem értetted hogy mit írtam:)

Köszi a segítséget!

Adri

1054. kisrimi
2009. júl. 14. 20:39

Kedves Ákos!

Azt szeretném megtudni, hogy a kb 1,5 éve kötött és rendszeresen fizetett fundit használhatom-e önerőként lakásvásárláskor, ha igen mennyi a max. összeg amit így igénybe vehetek?

17000/hó fizetek, 421-es módozatú a szerződés.

Előre is köszi a választ

1053. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1052. - Szilvia88)
2009. júl. 14. 10:15
Ok. Írtam privátban:)
1052. Szilvia88
2009. júl. 14. 09:26
Kedves Ákos elküldtem a szerz.számot légyszíves nézz utána! Köszönöm!
1051. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1050. - Adriennke88)
2009. júl. 13. 22:15

Nem:)

A 1177... az az OTP-s bankszámlaszámod.

A Fundamentás 88000019-cel kezdődik, és 24 jegyű.

A kötés után kb 3 héttel kaptál egy visszaigazolást a szerződés létrejöttéről, és abban kell lennie a Fundamenta lakástakarékpénztári számlaszámodnak.

2009. júl. 13. 10:43

Kedves Ákos!


Nagyon szépen köszönöm a segítséget, ma utalom is, ténleg köszönöm szépen.

Akkor végülis mindvégig itt volt előttem hogy hova kell utalnom, és én észre sem vettem.

Akkor ez a lényeg, a Visszaigazolás átutalási megbízásról című lap.

Csak nekem nem 88, hanem 1177-tel kezdődik az a bankszámlaszám is.

Mégegyszer köszönöm szépen,

Adri

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook