Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


989. LTP ÁKOS (válaszként erre: 985. - Siposka)
2009. máj. 29. 08:43

Szia Siposka:)


Ha nem lakáscélra fordítod, és rövidebb, mint 8 éves, akkor nem jár rá az állami támogatás, csak a betétkamat, ami a 4év 4hónapos változatnál évi 1%, tehát kb 1 milla lesz lejáratkor a 980 ezer Ft befizetésre.


Nem csak vásárlásra tudod fordítani, hanem pl. felújításra, beépített konyhabútorra, mindenre, ami nem mozdítható. Korszerűsítésre, építésre, bővítésre is használható, valamint lakáscélú bankhitel előtörlesztésére is.


Ha egyik sem lesz érdekes 4év múlva, akkor meg lehet hosszabbítani 8 évesre. Ez azért jelenthet előnyt, mert szabadon felhasználható a megtakarítás állami támogatással és betétkamattal együtt is, nem kell lakáscélt igazolni! Ez benne van a lakástakarékpénztárakról szóló 1996.évi CXIII. tv-ben.

988. LTP ÁKOS (válaszként erre: 984. - Hedge)
2009. máj. 29. 07:50

Szia Betty!


Persze:)

987. Agica74
2009. máj. 27. 21:18

Sziasztok!


Egy fundis faxszám: 411-8011


Sajnos a csekk másolatával nem sokat fognak kezdeni, mert a rendszer automatikusan mondja fel azokat a szerződéseket amelyekhez meghatározott ideig nem érkezik meg a szükséges befizetés. Azért egy próbát megér, esetleg a call center többet tud segíteni a már előző hosszászólásban szereplő számon.

986. nmona (válaszként erre: 978. - LTP ÁKOS)
2009. máj. 27. 01:26

Szia Ákos!


Köszönöm a választ!

A 3 millió megtakarítás jól hangzik, de a jóval magasabb majd 100ezres havi törlesztő már meredek volna. Jó lenne az eredeti részleten belül maradni, ami a 9 millió kamattámogatásosra lenne, olyan 73.000 körül (legalábbis előreláthatólag ezt mondták)

Viszont gondolom amúgy is más a helyzet, mivel egyedül leszek tulajdonos. Egy Fundi köthető egy személynek?


A banknál - ha odajutok, hogy szerződjünk - elintézik egy kalap alatt, egy ügyintézővel a kombi hitelt? Lehet arra számítani, mivel van ilyen hitelkombinációjuk, hogy ott is tudnak ilyen részletes felvilágosítást adni, hogy könnyebben megtaláljam a legjobb konstrukciót a konkrét szituációban? Vagy a banknak ez nem igazán érdeke, hogy ennyire beleépüljön a Fundi, ekkora szerepe legyen, mint ahogy például Te vázoltad a lehető legjobb megtakarítás esetében? Ezek hogyan mennek a gyakorlatban?


Ja, és szándékomban áll idővel előtörleszeteni is, ahogy módomban fog állni. Ez megtehető a Fundamentás hitelnél is?


köszi

mona

985. siposka
2009. máj. 26. 11:16

Kedves Ákos !

Szeretnék kérdezni pár dolgot.

Mi most fogunk kimászni egy hitelből, így erre mostanság nem lesz szükségem, de szeretnék takarékoskodni, lehet hogy pár év múlva újra nekivágnák a költözésnek (ha már a mostani után rendbe jövünk anyagilag) de akkor már úgy hogy sok tőkénk legyen és minimális hitelünk. A fundamentát néztem ki, de lenne pár dolog ami nekem nem tiszta most.

Ha kötök egy 4 + 4-es csomagot havi 20 e ft-osat (de lehet 2x kötném) ha letelik az idő és mondjuk én nem szeretnék lakást venni belőle, akkor mennyit kapnék a kifizetésnél?


A másik ami foglalkoztat az euro bevezetése. tudom hogy ez a veszély mostanság minket nem fenyeget de ha mégis? Erről lehet tudni valamit?


Válaszát előre is köszönöm

Anett

984. hedge (válaszként erre: 979. - LTP ÁKOS)
2009. máj. 26. 07:57

Szia Ákos!


Köszönöm a gyors választ.

Bocsi, nem tudtam h. olyan dolgokat kérdezek, amik nem publikusak.

Priviben esetleg kereshetnélek a kérdéseimmel?

Előre is köszi!

Betty

983. LTP ÁKOS (válaszként erre: 982. - Fodbetti)
2009. máj. 26. 07:08
Gondolom ez egy jó régi Fundi hiteltörlesztője lehet... Mindenképp hívd fel őket, hogy tudják, hogy befizetted, rögzítik a beszélgetést. Náluk az számít, mikor látják a számlán, hogy megjelent, ezért érdemesebb utalni, vagy csoportos beszedési megbízást megadni, az gyorsabb.
982. fodbetti (válaszként erre: 980. - LTP ÁKOS)
2009. máj. 26. 06:49
Szia! Igen, ma felhívom őket, hogy mi legyen. Azért kellene a fax, mert már jött a levél ha nem fizetek, 27-ével felmondhatják a szerződést. Én tegnap befizettem a csekket, de mint tudjuk a csekk egy hét mire beér.
981. LTP ÁKOS (válaszként erre: 956. - Gebe69)
2009. máj. 25. 23:47

Szép napot gebe69!


Talán:)

980. LTP ÁKOS (válaszként erre: 970. - Fodbetti)
2009. máj. 25. 23:43

Szia Fodbetti!


Szerintem hívd fel a 411-81-81-et, hogy hová faxold, én nem tudok róla, hogy ilyet faxon kérnének...

979. LTP ÁKOS (válaszként erre: 971. - Hedge)
2009. máj. 25. 23:36

Szia!


Nekem az a tapasztalatom, hogy a rendszeres megtakarítók mind megkapják, ha nincsenek BAR (KHR) listán. A 3 hónap az a normál lejáratnál van, áthidaló esetén másfél hónapon belül pénzt láttok, ha minden rendben.

Olyanokat kérdezel, ami nem publikus:)

Szerintem megoldható jövedelemigazolással VAGY ingatlanfedezettel, mert már a végén jártok.

978. LTP ÁKOS (válaszként erre: 954. - Nmona)
2009. máj. 25. 23:29

Szia nmona!


Ha a honlapon lévő kalkulátorról beszélünk, ott lehet választani, hogy rövid(4éves)vagy hosszú (8éves) módozat legyen, de létezik jópár kalkulátora a banknak. Általában az az alap, hogy annyit fizess, amit egyébként is kellene, de a tőkét a Fundiba tegyed, ahol hozzájön 30%, és alapból a 4éves van a kalkulátorban belőve.

Ha visszaszámolom, hogy jön ki a 400e előny, ez 22 ezer Fundi 4évre, 20év futamidőre van, ha jól sejtem, nem tudom, milyen adatokkal számoltál. Ebből a Fundik számlanyitás díja kb 28e Ft, és 2x 5e Ft zárolás, tehát 38e Ft. Számolj havi 150 Ft számlavezetési díjjal is.


Ha komolyabb előnyt szeretnél elérni, nekem a kedvenc konstrukcióm az, ha az egész hitelösszeget lefeded Fundik szerződéses összegével, és kiváltod a fix 3,9%-os hitelével.

Ezt a következőképp érheted el legnagyobb előnnyel, ha két tulajdonos lesz a megvásárolandó ingatlanban: 2x20e 8éves Fundi kezdeti 175.300 Ft költséggel (vagy befektetés?), ebben a zárolás és első havi megtakarítások is benne vannak.

20év támogatott hitel 5éves kamatperidusra:

A banknak 8évig 52425 Ft + Fundi 40300 Ft= 92.725 Ft. 8 év után felveszel 9 milliót a Funditól, melyből 5,146e a saját megtakarításod hozamokkal, a többi fix 3,9%-os lakáscélú kölcsön a kiváltásra.

8 év után csak a Fundinak fogsz tartozni 3.854e Ft-tal, melyet törlesztesz fix 56.800 FT-tal 6év 8hónapig.

Így kevesebb, mint 15év alatt le van tudva, és össz visszafizetendőkben az előnyöd:

3 MILLIÓ FT!

977. LTP ÁKOS (válaszként erre: 950. - Betti1013)
2009. máj. 25. 22:46

Kedves Betti1013!


Értékbecslés csak bizonyos hitelösszeg felett szükséges.

Az értékbecslést neked kell megrendelni, a honlapon fennt vannak a régiók szerinti értékbecslők, akikből tudsz választani, és időpontot egyeztetni.

Befogadták a hitelkérelmeket?

Ha a kölcsönszerződést kiküldik, visszaérkezésétől 15 napon belül utalnak.


Néhány dolog nem tiszta nekem az általad írtakban, privátban írok 1-2 kérdést, hogy segíthessek. Egyébként ha sürgős, be is tudtok menni az ügyfélszolgálatra, ahol kinyomtatnak belőle, aláírjátok, és akkor nem kell 2 postafordultával húzni az időt.


Úgy sejtem, március-április-május a 3 hó kiutalási időszakod, május 31. a kiutalás időpontja, kifizetés június 15-ig.

Ez a 15 nap kifizetés gyorsabb szokott lenni, csak ez a max, amit le is írnak.

976. LTP ÁKOS (válaszként erre: 949. - Vzotyo)
2009. máj. 25. 22:37

Helló Vzotyó!


Egy kölcsönkérelmi nyomtatvány, adásvételi, és tulajdoni lap fog kelleni az indításhoz.

Lehet előszerződés is, de kifizetési feltétel lesz a végleges adásvételi és széljegyes tulajdoni lap benyújtása. 30 napon belül megvan a bírálat és a kölcsönszerződés, aláírásától és benyújtásától 15 napon belül utalnak. (gyakorlatban az egész 3-4 hét is lehet, de jobb az óvatosság a fizetési határidő miatt, amiről az adásvételiben rendelkeztek, érdemes 2 hónapot írni bele)

Ha van Fundis ismerős, biztos segít, ne kelljen rohangálnod sehová.

975. LTP ÁKOS (válaszként erre: 948. - Jimmy23)
2009. máj. 25. 22:32

Szia Jimmy23!

1. Nem kezdődik elölről, csak a megtakarítási időszak lesz hosszabb.

2. beleszámít az eddigi 4 hónap is, havi 10e Ft-tal 4évesnél kb 1,55 milliót igényelhetsz, 5évesnél kb 1,75 milliót.

3. a 2) pont szerintiek mindenképpen jelzálogbejegyzéssel mennek.


Ha az a célod, hogy ne legyen jelzálog, maradjon a 6ezer Ft és a 4év 4hó-ra rövidítés, 1.070.000 Ft-os szerződéses összeggel. Ha lesz adóstársad, és van jövedelmetek, jelzálogbejegyzés nélküli lehet, mely önerőnek számít egy kerbankos hitelfelvételnél és nem rontja az ingatlan terhelhetőségét.

2009. máj. 25. 22:20

Sziasztok!

Bocsi azoktól, akik a tőlem megszokott gyors válaszokat szokták meg, nem voltam 2 hétig.

973. gebe69 (válaszként erre: 972. - 679d52e274)
2009. máj. 25. 16:51

Szia Móni82!

A legegyszerűbb megoldás, ha hívod a személyi bankárod. A telefonszáma rajta van az ajánlaton.

2009. máj. 25. 14:27

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni első lakás vásárláshoz.

Van két fundamentánk, az egyik 700.000ft körüli és már 3 éve lejárt, a másik 1.320.000 ft, de ez csak jövőre jár le.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen hitelt tudnánk ezzel felvenni, ha kb 6,5 m-ra van szükségünk?

Melyik banktól érdemes? Többet kell-e fizetni a hátralévő időben a fundamentának?

Köszi

971. hedge
2009. máj. 25. 10:32

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy mi a tapasztalat ha rendszeres megtakarító az ember, mennyire biztos h. megkapja az áthidaló kölcsönt. Van 1,1m-s és egy 2,5m szerződéses összegű szerződésünk ami jövőre járna le. Szeretnénk ház vásárlására felhasználni és jó lenne tudni h. mennyire biztos ez a pénz. Arra gondolok h. fogalmam sincs pl. milyen szempontok vannak a hitelbírálatnál. Azt tom, h. jelzálog bejegyzés az lesz, de az nem gond mert más hitel nem lesz a házon. Azt hallottam pl. h. háromszoros kereset kell mint amit a fundinak fizetünk és ráadásul átutalással kell igazolni. Ez igaz?

És még egy kérdés, aki tapasztalt benne: mennyi idő alatt kapja meg az ember a pénzt, itt is 3 hónap van?

Előre is köszi!

Betty

2009. máj. 25. 07:48

Sziasztok! Van kéthavi elmaradásom a fundamenta felé, amit ma csekken befizetek, de el is kéne faxoljam, de fax számot nem találok sehol. Tud ebben segíteni vki? Előre is köszönöm!


Betti

969. HViki (válaszként erre: 968. - Jimmy23)
2009. máj. 23. 11:15
Igen, azt még jelzálogmentesen megkaphatod.
968. Jimmy23
2009. máj. 22. 21:34

Kedves HViki!

Köszönöm a válaszod, tehát a 8éves szerződésem módosítom 5évesre akkor 1év után kaphatok 1070ezer forint áthidaló kölcsönt a mostani 6ezer forintos havi befizetésemet tartva, jelzálog bejegyzés nélkül.

Köszönöm!

967. HViki (válaszként erre: 961. - Bushy188)
2009. máj. 21. 20:52

Én elég rendszeresen figyelem, hogy mikor milyen állami támogatás csökkentést terveznek, de a lakástakarékpénztárakról még nem hallottam. Örülnék neki, ha elküldenéd, hogy hol találom meg az erre való utalást. Mert bár mindent nyirbálnak erről még nem hallottam.

Köszönöm!

966. HViki (válaszként erre: 964. - Jimmy23)
2009. máj. 21. 20:49

Szia Jimmy23!

Ha 1 év után felveszed a szerződéses összeget, akkor az azonnali áthidaló kölcsön.

1. A megtakarítás idő akkor kezdődött, amikor az első havi megtakarítás a számládra került. Az eddig eltelt idő, tehát beleszámít az 1 évbe, független a szerződésmódosításoktól.

2. Ha felemeled a havi megtakarítást 10-15 ezer Ft-ra, akkor a szerződéses összeged 1.610 - 2.410 ezer Ft-ra emelkedik. Ha 5 évesre is megemeled ezzel együtt, akkor 1.780 - 2670 ezer Ft-ra emelkedik. Az eddig eltelt megtakarítási idő minden esetben beleszámít az 1 évbe.

3. Az áthidaló kölcsönhöz a jelzálogbejegyzés a felvett összeg függvénye. 1MFt-ig nem kell, de a fölött már számíthatsz rá.

965. HViki (válaszként erre: 963. - Bushy188)
2009. máj. 21. 20:29
Engem különösebben nem izgat, úgyhogy nyugodtan őrizgetheted a titkod, de Marciinak azért megírhatnád priviben, mert Ő az aki ott nyitott számlát és nem tudja, hogy ez számára mit jelent.
964. Jimmy23
2009. máj. 21. 19:43

Kedves Bushy188!

Ákos azt mondta, hogy ha módósitóm a havi 6ezer forintos 427es szerződésem 5évesre akkor 1070ezer forintot vehetek fel 1év után.

(ez az azonnali áthidaló kölcsön ugyebár?)

3. kérdésem fakad ebből.

1. Ha módosítom 5évesre akkor az 1év megtakarítás elölről kezdődik?(február óta fizetem)

2. Ha felemelném a havi 6000ft-ot mondjuk 10-15ezer ft-ra akkor mennyi lenne a felvehető kölcsön amit 1év után kérhetek,és elölről kezd ketyegni az 1év megtakarítás, vagy beleszámít az eddig eltelt 4hónapom is?

3. Az áthidaló kölcsönhöz kell e jelzálogbejegyzés?

Előre is köszönöm válaszod.

2009. máj. 21. 19:22
Ja és tényleg nem a kiutalásra vonatkozik, de az hogy mire az így már maradjon az én titkom!
2009. máj. 21. 19:21
HViki! Tényleg bocsi ha annak láttad!
2009. máj. 21. 19:20

Kedves HViki!

Örülök, hogy ennyire fényezed au LTP-t az hogy milyen megnyirbálásról beszélek, ha egy kicsivel is tájékozottabb lennél akkor tudnád hogy államunk kiadáscsökkentés indokával mindenfajta adókedvezményt és állami támogatást meg fog vonni minden intézménytől 2010 januárjától azt mondom aki még most köt LTP-t annak nem para de aki az említett időpont után szeretne állami támogatást kihasználni az már bukta, most kössön mindenki, ja nem ügyfélszerzés, bocsánat nekem nem lényeg,hogy kit hol basznak át!

960. HViki (válaszként erre: 957. - Bushy188)
2009. máj. 21. 15:30

Kedves Bushy188!

Nagyon örülök, hogy ilyen jól tájékozott vagy az LTP-vel kapcsolatban. Elárulnád, hogy milyen állami támogatás megnyirbálásról beszélsz? Tényleg érdekel.

Az egyéb, ügyfélszerző tevékenységedet pedig légyszíves külön fórum keretében végezni. Végigolvashatod a fórumot, láthatod, hogy itt tanácsadás volt, ügyfélszerzés nem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook