Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2009. aug. 18. 11:12

Kedves Li-Ann!

Tudod a matematika szépsége abban rejlik, hogy ugyanabból a három számból még akkor is eltérő eredményeket lehet kihozni, ha a közöttük levő műveleti jelek az összehasonlítások esetében azonosak. A pénzügy szépsége pedig abban leledzik, hogy ha az ügyfélnek segítségre (és pénzre) van szüksége, akkor olyan megoldás áll rendelkezésre, amelynél biztonságosabb és kiszámíthatóbb a világon nincs és ezt bárhol, bárkinek bebizonyítom. És itt a lényeg a végösszegre hegyeződik ki, ami forintban mérhető.

2009. aug. 18. 08:59

Kedves Angika!


Amennyiben 4-5 éves futamidőben gondolkodsz, akkor választhatsz a 421, 422, 321, 322, 323 módozatok között. A négyes módozatokat én személy szerint jobban kedvelem, egyrészt azért, mert magasabb a hozzáférhető összeg, és a futamidő végén, ha igényled a kedvezményesen igényelhető lakáskölcsönt, akkor négyes módozatok esetén fix 3,9% a kamat, míg a hármas módozatok esetében 6% (ami még mindig sokkal jobb, báremlyik banki lakáshitelnél). A hármas módozatok hozam tekintetében kicsit jobb mutatókkal rendelkeznek, de a lakáskölcsön kamata magasabb. Fontos kérdés, hogy miben gondolkodsz?

1227. HViki
2009. aug. 18. 07:36

Szia Angika!


Ezeknek a paramétereknek több módozat is megfelel. Konkrét összeget, így nem tudok mondani, de a számlanyitási díj, mindig a szerződéses összeg 1 %-a, tehát attól függ, melyiket választod.

2009. aug. 17. 22:06

Sziasztok!


Mennyiért lehet most szerződést kötni (számlát nyitni) a Fundamentánál?

Havi 20.000 Ft-ban gondolkodom, 4-5 év futamidőre.


Köszönöm.

1225. e969510b45 (válaszként erre: 1224. - Li-Ann)
2009. aug. 17. 19:59
amit álítasz az továbbra is egy félremagyarázás és NEM IGAZ. de mindegy. ha te ettől jobban érzed magad akkor érezd jobban magad. a számolásod egyrészt helytelen másrészt pedig végig elvi síkon mozog. sokra megyek az elvi hozamal ha gyakorlatilag a felét sem kapom meg nem beszélve arról hogy a banki betétekre semmi de semmi gari nincsen. de nem baj, ha a te lelked nyugodtabb attól hogy egy halom elvi számsor mögé bújsz akkor tedd. olvastam fundás hozzászólásait és a hol kapsz te egy banktól 31% kamatot az csak neked olyan idegen. kamatot kapsz egy banktól is ekkorát? nem. akkor? itt meg többlet. ott meg többlet sem! amiről te beszélsz bankbetétről ott az a bibi hogy egyrészt nagyobb összeget kell betenni a fundit meg pont azoknak találták ki akinkek nnincs nagyobb öszegük. úgy látom te ezt valami hatalmi harcnak fogod fel. cska azt nem tudom minek dobálódzol a százalékokkal amikor a számok nem hazudnak. megmondják mikorra mennyi pénzed lesz. a bankok meg százalékoznak aztán meg megmagyarázzák hogy az nem annyi hanem amannyi. de mondom liann mutass egy konkrét bankbetétet ami jobba fundinál. ne általánosságokban beszélj mondj egy konkrétat ami szerinted jobb.
1224. Li-Ann (válaszként erre: 1205. - E969510b45)
2009. aug. 17. 16:51

Kedves Réka421,


meguntam a témát, de még egyszer és utoljára megpróbálom elmondani.

Egyrészt javítanálak, hogy FundásG igenis kamatot mondott többször is, a beidézett mondatban is látható. Én is kamatként neveztem, vagy betéti kamatnak megfelelő összegként, habár a jó szó rá a hozam.


Szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy az LTP hozamban igenis benne van a 30%-os állami támogatás.

Ti csúsztok félre abban, hogy a betéttel való összehasonlítás során a már eddig befizetett teljes összeg hozamát (kamata + állami támogatás) kell összehasonlítani. Te és FundásG is csak az adott évben befizetett összegről beszéltek és a hozzá tartozó hozamról. Így valóban 30% jön ki, hisz ez a lényege.


Csakhogy.

Első évben befizet az ember 12x20.000 Ft-t, azaz 240.000 ft-ot, amire kap 12x6.000=72.000 Ft-ot, és a befizetések időarányos részére éves 1% kamatot.

Nem akarok belemenni nagyon a matematikájába, de a lényeg, hogy éves szinten a betéti idő arányában elért hozammal kell számolni (nem csak egyszerűen leosztani, hanem időarányosan számolni). Nagyon leegyszerűsítve (mivel az 1%-al és a kamatos kamattal nem akarok kavarni) a következő a számolás:

éves hozam összege= 72.000 = 20.000 x H (12/12 + 11/12 + 10/12 + ... + 1/12), ahol H a hozam mértéke százalékban.

Így első évben elvileg (és mondom elvileg!) a hozam több, mint 55%.

A második évben viszont van egyszer 240.000 Ft, amit előző évben befizettél, és ott van, viszont amire NEM KAPSZ SEMMIT egész évben az 1%-on kívül, ellenben az abban az évben befizetett másik 240.000 Ft után megkapod a 30%-ot.

Így az éves hozam 72,000 = 240.000 x H + 20.000 x H x (12/12 + 11/12 + ... + 1/12), ahol az éves hozam már csak 19%.

És így csökken a hozam minden évben, mivel a MÁR BEFIZETETT összegekre csupán az éves 1% jár.

Egy 8 éves futamidőnél a 8. évben a hozam (amit a teljes befizetett összegre kell nézni) már 4%, hiszen 1,680,000 ft-ra nem kap semmit, és csak az abban az évben befizetett 240,000.-re kap 72.000 Ft-ot.

Mindenki tudja, hogy a betétnél a már befizetett összegekre ugyanúgy jár a kamat. Hiszen erről szól. Tehát hiába igaz, hogy az adott évben befizetett összegek után 30%-ot kap, ha az előző években befizetett után semmit se. Ekkor az szám semmit sem ér egy betéti konstrukcióval való összehasonlításban.


A fenti számoláshoz azonban hozzátartozik az is, hogy nem szabad így - évenként- számolni a hozamot. Helyette -ahogy a Fundi is tette nagyon helyesen- a teljes időszakra kell vonatkoztatni, és így lehet belőle éves átlaghozamot számolni, ami minden évben egyenlő mértékű. Ezzel az átlagos hozammal lehet jól összevetni egy éves betéti kamatot.


Megnyugtatlak, hogy a Fundi által közzétett számok teljesek, és MINDEN többlet benne van, amit csak kapsz rá. Az éves kamat és az állami támogatás egyaránt.


Csak azt nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni az igazságot. Ahogy te is mondtad, ez még akkor is egy jó konstrukció, mert stabil, kiszámítható, és ahogy már sokadszor mondom, a hitelkonstrukciója pedig bármilyen piaci hitelnél jobb.


Véleményem szerint, ha valaki hajlandó elismerni egy adott konstrukció gyengeségeit, akkor sokkal nagyobb súllyal esik latba, sokkal komolyabb, amikor az előnyeiről beszél. Főleg, ha az előnyök összességében nagyobbak, mint a hátrányok.


Csak annyit kértem FundásG-től már az elején, hogy ne támogassa azt a közhiedelmet, hogy éves 30-31%-os kamatozású (vagy mondhatjuk hozamnak, vagy mondhatjuk éves betéti kamatnak megfelelő) a LTP, mert ez így nem igaz.


Abban viszont egyetértek veletek, hogy az emberek többségének tökmindegy, ahogy az áthidaló kölcsönös dolog is, mivel nem számol utána. Viszont a döntését erősen befolyásolja egy olyan mondat, hogy "és hol kapsz te banktól 31%-os kamatot?" (idézet FundásG-től)


Persze, mindenki a maga kárán tanul, és mondhatnánk azt is, hogy miért nem olvassa el a szerződés feltételeit alaposan, mert ott minden le van írva.

És lehet, hogy abban is igazad is, hogy minek a fogyasztó érdekeit védenem, amikor ők nem akarják. Így hát a témát befejeztem.


Mivel egy ideje kezd kísérteni egy párhuzam, ezért röviden elmesélném a szlogenné vált történetet az emberről, akinek ellopták a kabátját. Bejelentette az ügyet, elkezdtek vizsgálódnak, haladt, haladt előre az ügy. Persze a tolvajt nem fogták el. Ahogy haladt előre a dolog, úgy módosult az ügy és a név, ahogy illették. Évekkel később az emberkét már csak úgy emlegették: tudod az, aki a kabátlopási ügybe keveredett!


Ha valakit érdekel az én "történetem", itt a fórumban vissza tudja olvasni. És ha eléggé objektíven szemléli a dolgokat, megláthatja a párhuzamot.

1223. kenwood
2009. aug. 16. 18:47

Szia Ákos!!!

Egy kicsi informáciora lenne szükségem!!

Bnőm szülei kb félk éve fizetnek 20eft-os fundit!


Most találtunk egy házat amit hitelre szeretnék megvenni a ház vételára 4250.000Ft.

kettőnk netto jövedelme kb 150.000Ft

Milyen lehetőség van e ház megvételére.

Ha lehetséges nem szeretnénk +házat felajánlani fedezetként.

Milyen felmerülő költségekre lehet számolni.

köszönöm válaszod.

1222. fe181302dc (válaszként erre: 1221. - Szdetti81)
2009. aug. 14. 20:15

Kedves szdetti81!


A Fundamenta olyan szolgáltatási, kivitelezési számlákat fogad el, amelyeken vevőként az a személy van megnevezve (a saját lakcímével), akinek a nevén fut a lakásszámla. Mosógép-, mosogatógép-vásárlásról, stb.. szóló számlát nem fogadunk el, hiszen ez nem fér bele a lakáscél fogalomkörébe. Ha a számla pl vízvezetékszerelésről, festés-tapétázásról, belső, külső burkolásról, egyéb kőművesmunkákról szól, vagy telefon, TV, informatikai hálózat építéséről, kútfúrásról, járdaburkolásról, aszfaltozásról, kerítésépítésről, stb. A számlák bemutatása a kiutaláskor esedékes, a rendelkezésre álló idő 90 nap. Ez a helyes információ. Vagyis csak azok a számlák fogadhatók el, amelyek ez időtartam alatt születtek.

1221. szdetti81
2009. aug. 14. 17:49

Sziasztok!


Segítségre lenne szükségem, két dologban is. Az egyik, hogy lakásfelújítás,-korszerűsítés esetén milyen számlákat fogad el a Fundamenta? Kicsit konkrétabb megfogalmazásra lenne szükségem, mint az ő fél mondatos leírásuk. Ugyanis a pénz nagyobbik részét, mi a konyhára, gépekre és bútorokra szántuk. Illetve, áthidaló kölcsön(régi Fundamenta kiutalási időszakában kötöttünk egy új szerződést, melyet most fel is veszünk) esetén mennyi idő áll rendelkezésre a számlák bemutatására a kiutalástól számítva? Mikor megkötöttük, az ügyintéző 4 évet mondott, most az egyik levelükben pedig 90 napot olvastunk, azért nagyon nem mindegy....

Előre is köszönöm a segítségeteket!

1220. extra000 (válaszként erre: 1219. - LTP ÁKOS)
2009. aug. 14. 13:41

Jelenleg 20.000 ft a megtakartításunk,(mindkettőnknek), de úgy gondolom, hitel mellett, havonta 40.000 ft-ot nem tudnánk megengedni, ezért gondoltunk arra, hogy módosítjuk az egyiket, így csak az első 3 év lesz nehezebb.

Köszönöm a segítségedet!

1219. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1218. - Extra000)
2009. aug. 14. 13:34

Igen, kérhetsz 500-at is. Lecsökkentheted 4évesre, 2000 Ft a módosítás díja, hogy 4 évesre rövidítsd a megtakarítást. A szülők házára is lehet tenni a jelzálogot, nem szükséges a célingatlant terhelni.


Jelenleg mennyit fizettek havonta megtakarításként?

1218. extra000 (válaszként erre: 1217. - LTP ÁKOS)
2009. aug. 14. 10:53

Ok, de nekem nincs szükségem 1,5 millióra, csak 500e.Ft-ra, annyit is kérhetek?

És ha a szülők házára tetetnénk a jelzálogot?

A szerződés módosításra nem írtál, azt lecsökkenthetem 4 évesre?annak mennyi a díja?

1217. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1207. - Extra000)
2009. aug. 14. 09:44

Kedves extra000!


Az 1,5 milliós jelzálogmentes lehetőség akkor igaz, ha megvan minimum 2 év rendszeres megtakarítás és bennt van a szerződéses összeg 25%-a (sajnos szigorodott, oka volt). Tudsz áthidalót kérni 1 év után is (azonnali áthidaló), de ez jelenleg mindenképp csak jelzálogbejegyzéssel és jövedelemigazolással működik. Ha külső bankhitel is kell hozzá, valószínű nem fog működni az ingatlan terhelhetősége miatt.


Ha még egy évet várnátok, gyűlne még pénz is benne, könnyebben kivitelezhető lenne.

Ha mindenképp most szeretnétek, lehet kombizni, csak akkor az önerő lesz kevés, azt más forrásból (kp vagy pótingatlan) lehetne megoldani.

Ha az eddigi megtakarítást szeretnétek kivenni (felmondás), az nem egy előnyös dolog, nem jár rá az állami támogatás, bukta a számlanyitási díj is, és 3 hónap a felmondás, vagy gyorsított 30 nap (-3%-ért)


Ha kevés az önerőtök, inkább várjatok még min 1 évet, könnyebb lesz később.

1216. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1207. - Extra000)
2009. aug. 14. 09:42

Kedves extra000!


Az 1,5 milliós jelzálogmentes lehetőség akkor igaz, ha megvan minimum 2 év rendszeres megtakarítás és bennt van a szerződéses összeg 25%-a (sajnos szigorodott, oka volt). Tudsz áthidalót kérni 1 év után is (azonnali áthidaló), de ez jelenleg mindenképp csak jelzálogbejegyzéssel és jövedelemigazolással működik. Ha külső bankhitel is kell hozzá, valószínű nem fog működni az ingatlan terhelhetősége miatt.


Ha még egy évet várnátok, gyűlne még pénz is benne, könnyebben kivitelezhető lenne.

Ha mindenképp most szeretnétek, lehet kombizni, csak akkor az önerő lesz kevés, azt más forrásból (kp vagy pótingatlan) lehetne megoldani.

H

1215. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1147. - Onlyinkenya)
2009. aug. 14. 08:56

Kedves onlyinkenya!


Jóval több adatra volna szükség ahhoz, hogy a hitelezhetőségről mondjak valamit, jelenleg a pénzintézetek is nagyon óvatosak. Elöljáróban annyit, hogy a kis településeken lévő ingatlanok finanszírozási aránya kisebb a bankoknál. A Fundamentát nem érdekli hol van, csak lakóingatlanként legyen nyilvántartva, vagy lehet akár tanya is, ha az önkormányzat ad igazolást, hogy az lakóingatlan. Bankhitelhez jelenleg Kb 30-40% önerő minimum kell, vagy annak megfelelő pótingatlanfedezet. Arra lehet számítani, hogy ősztől, vagy jövőre könnyebb lesz megint a hitelhez jutás, mert így a bankok sem élnek meg.


Ha még nem járt le a Fundi, vagy nem veszed ki áthidaló kölcsönként, még nem számít önerőnek egy bankhitelnél, de a bírálatnál mindig pozitív dolog, ha van megtakarítása az embernek.


Amit én csinálnék erre a célra, az 2 db 6.250.000 Ft-os Fundi, havi 2x20e Ft-ra, itt tudod a maxot kihasználni, 8év után 12.500.000 Ft-hoz juthatsz, mellyel kiválthatod a banki hitelt egy kedvező fix 3,9%-os forinthitelre. Míg nincs meg a 8év, addig kombi hitel esetén 40e Ft megy a Fundiba, hitelösszeg millió x 7300 Ft cca a bank felé fizetendő kamat euro alapon. Példaképp egy 10 millió Ft-os kombi lakáshitel: 40e Fundi + 73e bank, összesen 113e Ft/hó, míg le nem jár a Fundi 95+3 hónapja, ezért érdemes minél előbb elindítani, előbb jár le, kevesebb ideig tartjuk el a bankot. Ezután kiváltjuk a teljes bankhitelt, hogy a 6.250.000 Ft szerződéses összegből 5millát kérünk, ezt 2x, mert 2 szerződés, így megszűnik a bankhitel, és innentől már csak a Fundinak tartozunk a kedvező ft kölcsönnel, mely ez esetben további 8 év alatt havi 62e Ft lesz, mely végig fix.


Privátban írok még, mert ez csak egy elvi lehetőség, sok mindentől függ még, hogy a banki hitelt megkapjátok-e.

1214. fe181302dc (válaszként erre: 1213. - Márti51)
2009. aug. 13. 21:42
Szia! Ment a válaszom privátban.
1213. márti51
2009. aug. 13. 20:47
sziasztok. nekem is segítségre lenne szükségem. Van két egy éve fizetett 20 ezres fundamentám. mindkettőn más a kedvezményezett összevonható-e a kettő, s számítható-e így két évnek, s igénybe vehető-e az áthidaló. Az egyik kedvezményezett hitelre vásárolt lakást, s tudni szeretném, hogy lehet-e a fundinál valami jobb lehetőséggel segítenem őt. Köszi a választ előre is
1212. fe181302dc (válaszként erre: 1211. - S.gabi)
2009. aug. 12. 12:53
Nagyon szívesen, örülök, hogy jó hírrel szolgáltam!
1211. s.gabi (válaszként erre: 1209. - Fe181302dc)
2009. aug. 12. 12:29

Köszönöm a tájékoztatást,ezek jó hírek!

Üdv:Gabi

1210. fe181302dc (válaszként erre: 1202. - Li-Ann)
2009. aug. 12. 12:18

Kedves Li-Ann!

Ajánlom figyelmedbe az 1205. hozzászólást.

1209. fe181302dc (válaszként erre: 1208. - S.gabi)
2009. aug. 12. 12:15

Kedves Gabi!

Bár nem engem szólított meg, engedje meg hogy válaszoljak a felvetésére:

Amennyiben Önnek 2006 decemberben nyílt egy ltp számlája, azt Ön probléma nélkül módosíthatja 8 évesre és ezzel a szabad felhasználhatóság az Ön számára elérhetővé válik. Ennek oka nagyon egyszerű. A törvény 2009.07.01-vel lépett hatályba, vagyis a korábban megkötött szerződésekre még a régi törvény érvényes, hiszen bizonyára Ön is tudja, hogy Magyarországon a törvények nem visszamenőleges hatályúak. Ha tehát Ön a törvénymódosítás előtt kötött szerződést és azt 8 évesre módosítja, megmarad a szabad felhasználás lehetősége, hiszen az eredeti szerződés dátuma ezzel nem módosul, de még ennél is tovább megyek. Az a szerződés meg is osztható, s ezáltal a szab.fel. lehetőség is megtöbbszörözhető.

Ami a szerződésmódosítási díjat illeti: ha Ön több adatot kíván módosítani és azt egyszerre, egyazon bejelentőlapon ejti meg, akkor a szerződésmódosítási díj csak egyszer 2000 Ft.

1208. s.gabi
2009. aug. 12. 12:03

Kedves Ákos!

Szomorúan olvastam,hogy az újonnan kötött 8 éves szerződések futamidő végi szabad felhasználhatósága

megszűnt,pedig a 2006.decemberében kötött 4 éves szerződésemet most szerettem volna módosíttatni,éppen e szabadság miatt./Lakáscélra lenne felhasználva,de nem szeretnék tulajdonjogot szerezni benne/ Jól gondolom,hogy esetemben sincs már lehetőség?

Másik kérdésem pedig az lenne,hogy szerződésmódosítás esetén,ha 2 dolog változik,akkor 2x 2000.-Ft szerződésmódosítási díjjal kell számolni?

Segítségét előre is köszönöm!

1207. extra000
2009. aug. 12. 10:37

Kedves LTP Ákos!

A tanácsodat szeretném kérni, párommal most szeretnénk lakást vásárolni 8 M forintért. Mindketten 1 éve kötöttük meg LTP lakás megtakarításunkat 8 éves szerződéssel. Kérdésem:

Lehetőség van arra, hogy ha az én szerződésemet módosítjuk, 4 évesre hozzájussak az eddigi megtakarításaimhoz, továbbá kérjek még kb 500.e Ft-ot a Funditól? (ugyanis ennyi hiányzik az önerőnkhöz)Úgy tudom 1,5M-ig nem szükséges jelzálog. Van esetleg más lehetőség, vagy ötleted ezzel kapcsolatban?

Válaszodat, előre is köszönöm

2009. aug. 11. 21:36
még valami eszembe jutott. persze lehet hogy egy takszövös betét magasabb hozammal számol, (de abban nincs állami támogatás) de mi a garancia arra hogy azok a számok maradnak végig? mert hogy a fundinál garantáltan változatlanok a feltételek, a bank pedig ezt nem garantálja. biztos te is látod hogy milyen sokszor változtatják a szeződési feltételeket egyoldalúan. a fundinál hallottál már ilyenről?
1205. e969510b45 (válaszként erre: 1202. - Li-Ann)
2009. aug. 11. 21:29

akkor figyi liann, mert most elmondom hogy hol csúszol te állandóan félre.

az a helyzet, hogy a 31 % igaz, mint többlet. mert hogy az állami támogatás mértéke optimális befizetés mellett havi hatezerre jön ki. a hozamba viszont az állami támogatás azért nem számolódik bele, mert az állami támogatás nem kamat, viszont többlet, amit nem te raksz hozzá. vagyis igen, kamatként nem jelentkezik, ezért nem számolódik bele a hozamba, de attól még igaz, hogy neked a saját befizetésed 31%al gazdagodik. ez csak a szavakon lovaglás a dolog szempontjából. és ha jól emlékszem Fundás is csak azt írta, hogy 31%, nem írta, hogy az kamat.

1204. HViki (válaszként erre: 1201. - Li-Ann)
2009. aug. 11. 15:16

Bocsi, akkor valamit félreértettem. Az alábbiakat írtad:

"Így jött ki, hogy a 49+3 havi fundis szerződés végén (a megtakarítási felében)felvehető összeg betéti konstrukcióban egy éves 12, 8% betéti kamatú, havi kamatelszámolású (havi 20. 000 Ft befizetéssel)betét végösszegének felelne meg. Amiről egyébként el kell ismerni, hogy a jelenlegi betéti kamatok között nagyon jónak számítana.

Később láttam csak, hogy a Fundi honlapján kiszámolták az átlagos éves hozamot, ami a 49 havi megtakarítás esetén 10, 61%. Ez teljesen összhangban van az én eredményemmel (mert abból lejön a kamatadó, és a különbség innen adódik)."

Ezt értettem félre, mert én a fundis számlára vonatkoztattam. Elnézést kérek. :)

1203. Maya05
2009. aug. 11. 14:58
Köszi Ákos, megkérdezem!
1202. Li-Ann (válaszként erre: 1197. - E969510b45)
2009. aug. 11. 14:27

Kedves réka421,


A két dolog összevethető, ha a saját szempontomból nézem. Azaz havi rendszerességgel befizetek valahova x összeget, amelyhez y időn keresztül nem nyúlok, majd az érdekel, hogy az y idő letelte után mennyi pénzem lesz.

Ha az összehasonlítás egyike betéti konstrukció, akkor azt az éves kamat jellemzi a legjobban. Ahhoz, hogy összemérhető legyen az LTP-s konstrukcióval, ott is meg kell határozni egy olyan éves számot, ami összehasonlítható az éves betéti kamattal. Ez az átlagos éves hozam.

Ha olvastad a korábbi hozzászólásaimat, akkor láthattad, hogy a 4 éves LTP-re azt mondtam, hogy betéti konstrukcióval összehasonlítva nagyon magas éves betéti kamattal lehetne ezt az eredményt hozni. Egy még korábbani hozzászólásomban úgy fogalmaztam, hogy nem lenne egyszerű, de talán el lehetne érni ugyanezt az eredményt, ha az ember jó ütemben váltogatja a bankokat és kihasználja az akciókat, de ehhez nagy odafigyelés kell.

Amit nem említettem eddig, hogy a 8 éves megtakarításos részt (6 % éves hozam) simán le lehetne cserélni mondjuk egy egyszerű takarékszövetkezeti lekötött betéttel (8% éves betéti kamat).

Ami azt jelenti, hogy ha valaki nem akar hitelt felvenni a végén, akkor a 8 éves megtakarítást nem érdemes választania. Minden más esetben az LTP jobb konstrukció.


Azt hittem, hogy eddig is nyilvánvaló volt, hogy ezekkel IGAZOLTAM, hogy a Fundás LTP alapvetően jó, csak ismerni kell a céljainkat.


Az egész vita abból indult ki, hogy FundásG erre a típusú összehasonlításra a következő választ adta egy fórumtársnak:


"Ha betéti kamatról beszélgetünk, akkor jelzem, hogy nem 1, 5, hanem 1 % a betéti kamat, de állami támogatással együtt az már 31 %. Tudsz olyan bankot amelyik ekkora kamatot számol? Elég ha egyet mutatsz."


Mire megjegyeztem, hogy a kamat+állami támogatás mértéke nem felel meg éves 31% betéti kamatnak.


Ezt most is fenntartom.

De ha valaki ebben akar hinni, akkor hát tegye. Azért én a helyében kérném a beígért 31%-os éves kamat és a valós hozam közti különbséget.


Lassan kezdek benne hinni, hogy a hozzászólásaimon egy láthatatlan szűrő van, ami eltorzítja amit mondok.

1201. Li-Ann (válaszként erre: 1200. - HViki)
2009. aug. 11. 13:38

Ez hihetetlen! Senki nem olvassa el, amit írok?

NEM mondtam sose, hogy a lakásszámlán van kamatadó.

1200. HViki (válaszként erre: 1194. - Li-Ann)
2009. aug. 11. 09:40
Csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy a lakásszámlán nincsen kamatadó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook