Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


1735. enyikos
2009. aug. 7. 15:17
Nagyon rossz hallani, hogy milyen betegek a kiskutyáitok:( Arni kicsattan az egészségtől! Igaz még csak 3 hónapos. Remélem a későbbiekben is minden rendben lesz vele! Az biztos ,hogy a súlya rendesen gyarapodik:)
1734. tofika03
2009. aug. 7. 13:15

sziasztok :)

van egy fiú bulldogunk (nem törzskönyves csak hobby célon van ) de nagyon szép.

képeket küldök privibe ide nem tudom lehet e felrakni

szeretnénk neki kislányt---örömszerzés az elsö cél :)

ha neked van és szeretnéd irj

1733. Szuszuka (válaszként erre: 1732. - Killah fr.bulldog)
2009. aug. 7. 12:42
Hát igen nagyon cuki pofijuk van!:)És a tiéd törzskönyves és honnan vetted?Én Arnótról és nem törzskönyves csak hobbi szinten van és 40.000Ft-ért adták!
1732. killah fr.bulldog (válaszként erre: 1731. - Szuszuka)
2009. aug. 6. 18:26

Killah fiu 12-13kg kozott mozog /mikor beteg volt 9kg-ra lefogyott/. Nagyon vidam termeszetu, imad jatszani es bolodozni, nagyon imadnivalo.Mindog felvidit azzal a bambus pofijaval.

Persze nalam is csak a fr.bulldog johet szoba!!!

1731. Szuszuka (válaszként erre: 1730. - Killah fr.bulldog)
2009. aug. 6. 16:48

Szia!

Érdekes nekem még a szemével semmi baj,remélem nem is lesz,de látom a diétnek is sok komoly baja van főleg a hasnyálmirigy gyulladás és a kezdődő diszplazia!:(Neked milyen súlyban van amúgy a bulcsid,az enyém 11.5 kg,de nem az a nagy masszív fajta.De amúgy ezeket a betegségeket leszámítva neked is boldog a kutyid ugye?Én is mindent megteszek érte nekem mondjuk könnyebb itt az állatkórházban meg otthon is megszúrom bármi is van vele.Meg is érdemlik a törődést és a szeretetet,mert imádni valók!Akár milyen beteges fajta,de biztos ilyet vennék megint:)

1730. killah fr.bulldog (válaszként erre: 1725. - Szuszuka)
2009. aug. 6. 15:24

Szia!

Nalunk is elojott a szemen az a mirigy es az egyiket 4, a masikat 6 honapos koraban tavolitottak el.

Februarban hasnyalmirigy gyulladasa volt, amibe majdnem belehalt, de szerencseere itt van velem a kis szerelemem.

Telen rendszeresen mandula, torok vagy legcso-gyulladasa van, es sajnos gyogyszerallergiaja, ezert csak injekcio formajaban kaphat orvossagot

Februar ota dietan van a betegsege miatt, ja es kezdodo combcsont diszpalazioja van.Azt hiszem mindnt leirtam ,roviden ennyi.

De mindent mindig megteszek hogy ne fajjon neki semmi, barmi van futas a doki...rengeteg penzembe benne van a kis budos, de barmit megtennek,h jo legyen neki, mert imadom ot....

1729. Szuszuka
2009. aug. 6. 14:08
Köszönöm akik írtak,láttam már egy pár ilyen harder mirigyes műtétet meg mi egymást mivel asszisztens vagyok egy állatkórházban!:)Jó érzés segíteni a beteg állatokon!Amúgy attól függetlenül életvidám a kis röfögős,fingógép és nagyon imádni való!Ő amúgy boxernek hiszi magát,mert mikor megyünk sétálni 3 kutyával és a 2 boxi elkezd ugatni egy másik kutyára a kicsi is rögtön keménykedik meg fogja és belecsimpaszkodik a 3 éve boxi pofiába,az a gyagyás meg tűri is!:)Meg odamegy a nagy német juhászhoz a kerítéshez és incselkedik vele!
1728. julywhite
2009. aug. 5. 23:03

De szerencsések vagytok,hogy egészségesek!

Remélem mostmár az én kicsim is az lesz,mert sokat beteg volt!

1727. R75 (válaszként erre: 1726. - Picúrka_89)
2009. aug. 5. 20:48
nekünk is "csak" ennyi bajunk volt, mint amit te írtál, még 9hetesen műtötték az én kutyám szemét, Brooklyn most 3éves, de semmi gondja,baja nem volt (le is kopogom), sajnálom viszont, hogy neked ilyen gondjaid vannak, én még erről nem hallottam, így nem tudok segíteni...
1726. Picúrka_89 (válaszként erre: 1725. - Szuszuka)
2009. aug. 5. 20:44
Szia! Az én kutyusom 7hónapos,nekünk eddig hál Isten nem volt sok bajunk.A szemén jött ki egy bizonyos harder mirigy, ami ilyen piros duzzanat a szeme tövében.Egymás után (kb 1hónapos eltéréssel) mind a két szemén kijött,ezt leműtőtték és kész.Rövid orrú kutyáknál gyakori!Ezen kívül nem volt semmi ilyesmi komoly baj,mint amit írsz,uh sajnos ehhez nem tudok mit hozzászólni! Javulást és kitartást kívánok.
1725. Szuszuka
2009. aug. 5. 14:45
Sziasztok én tegnap regisztráltam magam a fórumon nekem van egy 1.5 éves fekete fehér francia bulldogom!Szeretném ha megosztanátok velem,nektek milyen jellegű betegségeik vannak a kutyusaitoknak,mert az enyém nagyon sokat hány és Pesten azt állapították meg,hogy légcső szűkülete és nyelőcső tágulata van azért hány sokat!:(Élete végéig hányáscsillapítót és savlekötőt kell szednie!
1724. enyikos (válaszként erre: 1723. - R75)
2009. aug. 5. 10:55
Köszönöm! Tényleg nagyon érdekes a foltozata!:)
1723. R75 (válaszként erre: 1720. - Enyikos)
2009. aug. 4. 14:33
Szia! Nagyon szép a kiskutyád, gyönyörű a színe!!!!:-) Nagyon tetszik!
1722. H.Ancsi
2009. aug. 4. 12:08
fotót az adatlapodra, vagy naplódba tudsz feltenni,
1721. panna11
2009. aug. 4. 11:40
fényképket nem lehet feltenni ennél a fórumnál?nincs ilyen galéria?vagy csak én vok béna és még nem találtam rá
1720. enyikos
2009. aug. 4. 11:01

Szia Mindenkinek!


Mi újak vagyunk itt. Arni 3 hónapos francia bulldog. 1 hónapja van velünk és imádjuk!!! Olyan kis rosszcsont!

A fórumot szoktam olvasgatni, sok hasznos információt kaptam a fajtáról és most láttam idejét annak, hogy mi is bemutatkozzunk:)

1719. julywhite
2009. aug. 4. 10:36
Én is örülnék,ha találnék olyan helyet,ahol együtt lehetünk a kutyimmal.Itthon szokott pancsolni a medencében,nem tudom hogy viselkedne a nagy vízben.
1718. julywhite (válaszként erre: 1717. - Picúrka_89)
2009. aug. 4. 10:33
Tényleg viccesen hangzik,de mégis igaz.Már 3 napja kap vaskiegészítő dolgokat,és már szinte nem is érdekli az ágy alja.
2009. aug. 4. 08:41

julywhite: Sajnálom,ha rosszul esett amit írtam,nem az volt a célom! Csak hirtelen kicsit viccesen hangzott,hogy ha nyalja az ágy alját akkor vashiánya van! Mégegyszer bocs.


killah fr.bulldog: Ne aggódj, az enyém is ugyanazt csinálja. Csak addig mer bemenni,amíg biztos talaj van a lába alatt. Párszor véletlen belecsúszott,de egyből visszafordul és kiúszik. Mi is próbáltuk kézbe bevinni,kapálózik ösze-vissza. De a víztől meg nem fél, még a fejét is beledugja,csak ha nincs talaj,akkor visszahátrál. Én reménykedem,hogy egyszer csak felbátorodik és beúszik:) (7hónapos)

2009. aug. 3. 22:02
Sziasztok!Nekem meg azt mondjátok meg,h hol lehet kutyával 1ütt fürdőzni ?Azt látom h kittybully-ék nem itthon pancsoltak.És ahonnan lehetőleg nem kergetnek el :-) Várom az 5leteket elörre is köszönöm!
1715. killah fr.bulldog (válaszként erre: 1713. - KittyBully)
2009. aug. 3. 20:58

Szia!

Megneztem a kepeket, nagyon edes a kis bullid.Imadni valo! A tied rendesen uszik? Lehet,h hulyen hangzik de az en "fiam" nem tud uszni, imad furodni de csak addig amig leer a laba.Mar probaltam,h beljebb viszem, de ugy hadonaszik a labaival,h nem neveznem azt uszasnak.

1714. julywhite (válaszként erre: 1713. - KittyBully)
2009. aug. 3. 20:54

Nagyon szépen köszönöm a tanácsot,azt mondta a doki,hogy ez az immunovit segít,aztán majd kiegészítjük még mással is!Már más is írta,hogy ez a készítmény jó.Már 3 hónapja folyamatosan beteg az én drágám,mindent elkap,amit csak lehet.

Csak hírtelen rosszul esett,hogy egy illető hülyének nézett.

1713. KittyBully (válaszként erre: 1712. - Julywhite)
2009. aug. 3. 12:54

Kedves julywhite!

Nyílván az orvos ellátott tanácsokkal és gyógymódokkal, de azért megosztok veled egyet én is hátha nem tudsz még róla és esetleg segít!Az én "babám" is enyhén vashiányos és azt tanácsolták, h alkalmanként pár csepp béres cseppet tegyek a vízébe, ez egészséges és hatásos is lehet, de ne vidd túlzásba!:) Remélem segíthettem!

1712. julywhite (válaszként erre: 1711. - Picúrka_89)
2009. aug. 2. 12:08
Nem,más okból kifolyólag azóta voltunk dokinál és csinált egy vérvizsgálatot is,és képzeld tényleg vashiányos kicsit.Megemlítem,hogy szegénykém elég beteges,és a szervezete sem százszázalékos.Amúgy nem ő az első kutyám csak ebből a fajtából ő az első,és mint írtam elég beteges kutyus,amúgy rajta kívűl most is van még 4,szóval hagyjuk az irónikus megjegyzéseket.A kutya mindent okkal csinál,a szervezetéből hiányzó dolgokat megpróbálja pótolni,ahogy tudja.Egy jó gazdi ezt tudja,még nem tévedtem ilyen dolgokkal kapcsolatban.
1711. Picúrka_89 (válaszként erre: 1710. - Julywhite)
2009. aug. 1. 20:27
:)))))))))Ugye ezt csak viccnek szántad?! :)) remélem
1710. julywhite
2009. aug. 1. 19:27

Sziasztok!

Észrevettem,hogy Stitchikém sokszor nyalogatja a vasat,pl az ágy alját.Gondoltam rá,hogy talán vashiánya van???Mit adjak neki,ami pótolja számára?

2009. aug. 1. 18:15
Sziasztok!Lenne 1 kérdésem..Sergio 2 napja zöldeset kakil,de nem evett semmi változatost,féreghajtva is nem rég volt!Mi lehet a baja?
1708. panna11
2009. aug. 1. 09:52
köszi a tanácsokat akkor megpróbálom először a fürdetést..:) kajából csak royal caninos junior tápot kap beáztatva..amúgy olvastam h mennyire fontos a kálcium nekik.külön vegyek neki és adjam a kajájához vagy eleget biztosít belőle a tápja is?
1707. Picúrka_89 (válaszként erre: 1703. - Dastin)
2009. júl. 31. 21:27

Hetente egyszer? Az kicsit sok! Nem jó,ha ilyen gyakran van fürdetve a kutyus. Én havonta fürdetem!

Ha túl sokszor fürdetjük, megfosztjuk bőrét a természetes olajoktól,kimoshatunk a kutya bundájából sok alapvető fontosságú anyagot,lemegy a védőréteg úgymond! És persze a legjobb,ha a sampont higítva használjuk. Ezt nem kioktatásként írom,csak így helyes! Akkor szoktam előbb fürdetni,ha mondjuk nagyon koszos lett egy kirándulás során pl.

2009. júl. 31. 16:41

Sziasztok!


A sok jókívánság, s a sok gyógypuszi meghozta gyümölcsét :).


Jól vagyunk!


Ma hazajöttem a tanfolyamról, s úgy fogadott mint mindig. Örült, ugrált, s hozta a sipilabdát egy játékra :).


Most jöttünk meg a korházból, kivették neki a branült, pedig ha tudom, akkor nektek szólok Katica_11 :).

Biztonság kedvéért még kapott egy szurit, de már infúzió nem kellett.


Az étvágya jó, az alvása a régi, s a kedve is szuper, csak kicsit még fáradékonyabb, de hát ez nem csoda, nagy dolgon ment keresztül.


Egy kérdésem lenne felétek, amit a nagy lázban elfelejtettem megkérdezni a dokitól.


Én Hétfőn vittem ismétlő kombináltra, a baleset szerdán történt. Szerintetek a sok injekció, infúzió nem csökkentette a hatását a kombinált oltásnak?


Köszönöm nektek a lelki erőt!


Puszika

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook