Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


1705. digidagi (válaszként erre: 1702. - Panna11)
2009. júl. 31. 15:09
Az én kicsikém is véresre vakarta a fülét, hiába tisztogattam neki, nem múlt el a viszketés. Aztán a klinikán kaptunk egy Surolan nevű cseppett és attól 2 nap alatt elmúlt a viszketése, azóta sem jött vissza. Lehet hogy a tiednek is a fülében van valamilyen gyulladás.
1704. R75 (válaszként erre: 1702. - Panna11)
2009. júl. 31. 14:05
lehet allergiás vmelyik kajára, amit adsz neki, nem korpásodik a bőre?
1703. dastin (válaszként erre: 1702. - Panna11)
2009. júl. 31. 13:54
Az én Bekim 6 hetes kora óta fürdik kölyöksamponnal:) hetente 1 szer,és nincs vakarózás.Ugyhogy szerintem nyugodtan megfürdetheted csak vegyél neki kölyöksampont.Probáld megfürdetni hátha nem vakarózik anyira.
1702. panna11
2009. júl. 31. 11:26
a kiskutyám egyfolytában vakarja kívülről a fülét.már szinte véres a nyaka és tiszta seb a feje,kapott bolhaírtó cseppeket de semmit sem ért..ugyanúgy folytatja :S lehet hogy allergiás lenne? van ötletetek mi lehet a baja? amúgy 2naponta kitisztítom a füleit belülről,fürdetni viszont még nem merem hiszen csak 3hónapos. lakásban van, megkapott minden oltást amit eddig kellett kapnia..
1701. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 1700. - 3530c3fcb5)
2009. júl. 31. 08:38
Borvizet gyógyszertárban lehet venni. :))
1700. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 1694. - Dastin)
2009. júl. 31. 08:37
A bulldiknak ha álmosak, vagy ébredéskor mindíg vörös a szemük, ez természetes, de én azt javaslom, hogy forralt kihűtött vízzel, vagy borvízzel törölgesd át neki. Én nem javaslok semilyen szemcseppet, mert nem tudhatod milyen reakciót válthat ki. :))
1699. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 1695. - Abb9705ce4)
2009. júl. 31. 08:35
Örülök, hogy jobban van a kicsikéd! Csak így tovább, reméljük mostmár több ilyen nem lesz! :))
1698. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 1696. - Abb9705ce4)
2009. júl. 31. 08:33
Képzeld az én Williskémnek toklásza volt úgy kb két hete. Műtötték a kis drágámat. Hát a kanül biztonsági okokból a másnapi kontroll vizsgálatig még a lábában lett volna, ha nem operálja ki magának. Kint volt Wilcsum az erkélyen, nagyon csöndben volt, mondom már megnézem mit csinál. Erre látom hogy kiszedte a kanült, és szó szerint vigyorgott a képembe. Azt hittem elájulok, pedig le volt kötve, még egy zoknit is húztam a lábára, de nem tartotta vissza a szándékától. Hívtam a dokinkat, erre mondja a doki, hogy akár asszisztens is lehetne belőle, és röhögött... Azért elvittem hozzá, megnézettem vele, hogy nem-e tört bele valamit, de szakszerűen kiszedte. :)))))))))))))))))))))))
1697. julywhite (válaszként erre: 1689. - 3530c3fcb5)
2009. júl. 30. 21:13

Szerintem is nagyon jó,sokat változott a kutyim.

Jobb az étvágya,szép a szőre,sokkal elevenebb.

Szóval csak jókat tudok mondani én is!

1696. abb9705ce4 (válaszként erre: 1681. - 3530c3fcb5)
2009. júl. 30. 20:49

Köszönjük az aggódást, s a sok puszit. Jó hatással volt/van rá:).


Holnap kiveszik a branürt a lábából... el is hiszem, hogy zavarja a kis lábát... meg hát a nagy alvási technikákban nem olyan előnyös :).


Köszönjük

1695. abb9705ce4 (válaszként erre: 1692. - Killah fr.bulldog)
2009. júl. 30. 20:44

Köszönöm szépen! A puszit átadtam, még az étvágya is jobb lett :).


Én is örülök, hogy nem vagyok egyedül :)... bár sztem akinek van ilyen kiskutyija, s megérzi azt a szeretetet amit nyújtanak, s azok a csábos tekintetek, meg úgy az egész... szerintem még vagyunk egy páran "fanatikusok" :).


Sajnos tényleg ránk jár a rúd... de remélem ezzel itt a vége.


Egyébként pont hétfőn vittem ismétlő kombináltra, elvoltak ott halva rajta, meg mondta a doki, hogy nagyon szép, jó kondiba van. Erre szerdán meg teljesen kész volt a kis drágám :(.. .de kezd visszatérni a régi önmagához :).


Köszi mégegyszer!


Puszi

1694. dastin (válaszként erre: 1683. - 3530c3fcb5)
2009. júl. 30. 20:38

Szia hát akkor kihagyom a tojást és nem adok neki,de ugy nézem hogy kezd egyre kevesebb kiütés lenni reggel sokkal több volt,most fürdettem meg,és már alszik is ma elég sokat játszottunk kinn és elég koszos lett :)

tiéd is nagyon aranyos :)

A horkolás hááát majd kiderül hogy fogom birni,ha majd rázendit :)) De ugy imádom mikor már fáradt és aludni készül horkol egy nagyot,ez olyan sóhajtás féle nálla és már alszik is IMÁDOM :)

Jaa és még nemtudom kinél hogy van de néha eléggé piros a szeme :( Állatorvos azt mondta hogy lehet alergiás valamire ha kinn a fübe játszik és az mitt,vallami virágra talán.Ma is ahogy kinn játszottunk vele,bepirosodott a szeme,szomszédom ajánlotta hogy ilyenkor nyugodtan cseppentsek a szemébe Visinet mert az ő németh juhász kutyusának is néha piros a szeme.Szerinted,szerintettek ez nem gond ha Visinet cseppentek a szemébe?

1693. abb9705ce4 (válaszként erre: 1688. - H.Ancsi)
2009. júl. 30. 17:13

Köszönöm a jó tanácsod...megfogadom!


Köszönöm még egyszer, s vigyázok rá...úgy látszik még ennél is jobban :).


Puszi

2009. júl. 30. 16:44

Sziasztok!

Killah-fiu mar jobban van, el kellett ot vinnem orvoshoz,mert a kiutesek nagyon csunyak voltak.Kapott antibiotikumot es valami speci sampont.Mar szepen gyogyulgat.Megtalaltuk a megoldast is mi lehetett a baj.Fertozott toban furdott, de ki gondolna,h fertozott ha az emberek nyugodtan pancsikolnak benne. 2napja volt egy bulli is ugyanezzel problemaval es o is a toban furdott.


Cimike:

Hihetetlen,h mit vegigcsinalsz szegeny kutyival, nem irigyellek, eloszor a lopas most meg ez! vegigkisertem a lopas ugyet is-hat borzaszto es at tudom erezni mit erzel.En is mindent megtennek,h az en kis dragam boldog es egeszseges legyen. Szoval nem csak en vagyok ilyen fanatikus ennek orulok!!!!


Nagyon vigyazz a kis dragadra es nyomj egy puszit neki!

1691. 39f5844c76 (válaszként erre: 1682. - Dastin)
2009. júl. 30. 15:40
Szia!Nekem is van egy 4 hónapos kisfiúm:D Mi már horkolunk,úgyhogy készülj fel rá,mert ennyi idősen mint a tied még ő sem horkolt,kb 1 hete kezdte el..de elég rendesen!De sztem meg lehet szokni,nem vészes:DSok sikert a neveléséhez
1690. jucineni1
2009. júl. 30. 15:02
Köszönjük szépen, megpróbáljuk. ;)
1689. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 1687. - Julywhite)
2009. júl. 30. 13:57
Mi is azt szedjük, én is csak dícsérni tudom!!!
1688. H.Ancsi (válaszként erre: 1685. - Abb9705ce4)
2009. júl. 30. 13:47
örülök, vigyázz rá, és előre nézz ne hátra, nem lesz semmi baj.
1687. julywhite (válaszként erre: 1686. - Jucineni1)
2009. júl. 30. 13:44
Az én kutyim immunovet immunerősítő port kap,és megállt a szőrhullása!
1686. jucineni1
2009. júl. 30. 13:01
Sziasztok. Az én Boriszomnak a nagy problémája a szőrhullás. Sok fajta vitamint adtunk már neki de még mindig nem az igazi. Tud valaki vmi tuti tippet adni?
2009. júl. 30. 13:01

Sziasztok!


Köszönjük szépen a jókívánságokat! :*

Nagyon aranyosak vagytok!


Most jöttünk haza a controll-ról, szerencsére éjszaka nem volt semmi gond, aludt szinte végig, de enni-inni semmi :(.


Ma visszavittem, kapott infúziót megint, s 4 szurit, édesen tűrte... de szemmel látható volt, hogy javul, mert bejött egy angol bulldog, s a szuszogásban konkurenciát észlelt:D, s leugatta :). Most itt fekszik mellettem, szerencsére már ivott egy nagyot,s most piheni a két nap fáradalmát. Holnap még vissza kell vinni egy infúzióra...de azt mondta a doki, hogy ha visszatér az étvágya, s helyre áll a kis lelki világa, akkor jó esélye van, hogy maradandó károsodás nélkül megússza.


Igazán nem tudok haragost körülöttem, tényleg ott segítek mindenkinek ahol tudok, s sokszor viszonzatlanul... remélni tudom, hogy a mi "felelőtlenségünkből" rágott olyat, amit nem kellett volna, s nem kell lépten nyomon attól tartanom, hogy mikor tesznek kárt benne.


Igazán nem rég váltam én magam is olyan stabillá, hogy az utcán merem sétáltatni. A lopás után féltem / féltettem, mert a "becsületes megtalálókkal" mindig szerencsém volt összefutni, s úgy néztek/nézték, hogy ... szóval ők többen vannak... s a kis Hősöm sem a vadságról híres... nem igaz éreztem magam teljes biztonságban... s most ismét retteghetek.


A lényeg, hogy az életveszélyen túl van, s jó úton vagyunk a felépülés felé.

Kemény éjszaka van mögöttünk, de zene füleimnek ez a horkolás amit most is nyom... mert tudom, hogy itt van köztünk.


Még egyszer köszönjük!

Puszi, pofinyalás Nektek!

2009. júl. 30. 13:01

Sziasztok!


Köszönjük szépen a jókívánságokat! :*

Nagyon aranyosak vagytok!


Most jöttünk haza a controll-ról, szerencsére éjszaka nem volt semmi gond, aludt szinte végig, de enni-inni semmi :(.


Ma visszavittem, kapott infúziót megint, s 4 szurit, édesen tűrte... de szemmel látható volt, hogy javul, mert bejött egy angol bulldog, s a szuszogásban konkurenciát észlelt:D, s leugatta :). Most itt fekszik mellettem, szerencsére már ivott egy nagyot,s most piheni a két nap fáradalmát. Holnap még vissza kell vinni egy infúzióra...de azt mondta a doki, hogy ha visszatér az étvágya, s helyre áll a kis lelki világa, akkor jó esélye van, hogy maradandó károsodás nélkül megússza.


Igazán nem tudok haragost körülöttem, tényleg ott segítek mindenkinek ahol tudok, s sokszor viszonzatlanul... remélni tudom, hogy a mi "felelőtlenségünkből" rágott olyat, amit nem kellett volna, s nem kell lépten nyomon attól tartanom, hogy mikor tesznek kárt benne.


Igazán nem rég váltam én magam is olyan stabillá, hogy az utcán merem sétáltatni. A lopás után féltem / féltettem, mert a "becsületes megtalálókkal" mindig szerencsém volt összefutni, s úgy néztek/nézték, hogy ... szóval ők többen vannak... s a kis Hősöm sem a vadságról híres... nem igaz éreztem magam teljes biztonságban... s most ismét retteghetek.


A lényeg, hogy az életveszélyen túl van, s jó úton vagyunk a felépülés felé.

Kemény éjszaka van mögöttünk, de zene füleimnek ez a horkolás amit most is nyom... mert tudom, hogy itt van köztünk.


Még egyszer köszönjük!

Puszi, pofinyalás Nektek!

1683. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 1682. - Dastin)
2009. júl. 30. 12:34

Szia! NAgyon édes a kutyid. A Wlliske sem eszik csak tápot, szereti a csirkét, a tejfölös sajtos tésztát. Szerintem megkóstoltathatsz vele más ételt is, de a táp is nagyon fontos, rengeteg vitamin van benne. Hát a tojás, attól valóban kijöhetnek ilyen kiütések, szerintem azt ne adj neki. A csirkével is módján, először csak keveset adj neki, nehogy alergiás legyen rá. Wlliske is sokára lett szobatiszta, még van hogy most is sikerül neki bepipilni este, amikor séta után jól beiszik, elő szokott fordulni, de sebaj...

hihi, még nem horkol, majd fog, aztán lesz nemulass, én is együtt aludtam vele sokáig, aztán jött az elviselhetettlen horkolás, garantálom hogy nem fogsz hozzászokni, ha rázendít. :))))))))) Wilcsike ha annyira horkol, megbökdösöm, fordul egyet és már nem is horkol, 10 percig... :S

1682. dastin
2009. júl. 30. 11:42

Sziasztok nekem is van egy háromésfél hónapos Bekim :)Valószinü ő is allergiás mert a hasán kijöttek kis pici kiütések probáltam most mikor alszik kamillateás borogatást tennia pocijára szerintetek az jó?remélem elfog mulni neki mert agódom azért érte :( Tegnap adtam neki főtt tojást de nem sokat lehet arra lett alergiás vagy nemtudom.De mostmár csak kutya kaját fog kapni,bár nekem azt mondták ne csak kutya kaját adjak neki.


Szobatisztasággal még néha van gondunk de kertes házban lakunk és igy hogy jó idő van amikor szeretne akkor kitud menni játszani és pisilni de van hogy néha besikerül neki pisilni.

De nagyon imádom együtt alszunk éjszaka és még nem horkol és tudunk együtt aludni :))),de késöbb meg majd hozzá szokom a horkoláshoz.Remélem :))

1681. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 1674. - Abb9705ce4)
2009. júl. 30. 10:18
Jajj istenem, nagyon sajnálom, a kis drágát, nagyon szurkolok értetek, remélem mihamarabb felépül. Rengeteg gyógypuszit küldök Neki!!! :((((((
1680. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 1673. - Katibaba)
2009. júl. 30. 10:09
Először nagyon elkezdett hullani a szőre, mint aki vedlik, aztán a szőr tövében apró pici piros pöttyök jelentek meg, majd elkezdett neki viszketni.
1679. h.timkeee
2009. júl. 29. 22:57

Sziasztok ... bemásoltam újra ... igazából a méhgyulladás lenne a lényeg ... h kinek van valamiféle tapasztalata ... igaz már tünetmentes ... gyorsan elkezdtük gyógyszerrel kezelni .. de azt hiszem nem ez lesz a végleges megoldás ... :(

Sziasztok . . . lenne egy fura . . illetve lehet h másnak annyira nem is fura, kérdésem . . :D

van egy 4 éves bulldogom . . pár hónapja került hozzám . . mert a gazdája kiment külföldre . . hála az égnek nagyon jól érzi magát nálunk . . sőt :) és ami fura nekem . . hogy lehet az h képes végigülni egy filmet, mesét . . és nézni a tv-t? először azt hittem h csak a hangokra reagál . . és h látja max a színek mozgását . . de nem . . mert mikor futott egy kutya . . hang nem volt . . abba az irányba elkezdte kergetni . . persze a végkifejletet nem mertem megvárni . . mert féltettem a tvt . . :D és ugatott is mellé . . . amennyiben azt ugatásnak lehet nevezni . . olyan kis édes . . :D valaki mondjon már pár dolgot ezzel kapcsolatban . . . mert a neten semmit nem találtam róla . . viszont már a családomat is érdekelné h tulajdonképpen mi is ez . . . mert elég vicces :D

tapasztalatokat kérek :D:D:D:D:D

viszont ami már ennyire nem vidám . . de kérdés . . . és tanácsokat szívesen fogadnék . . visszatérő méhgyulladása van a kincsemnek . . . :( és sajnos megint kijött . . most adom neki a gyógyszert . . így tünetmentes . . . de ivartalanítás lesz sztem belőle . . mert nem akarom h szenvedjen miatt . . .

esetleg valaki akinek volt hasonló probléma a kutyájával . . . bulldogos kezdőként tanácsokat elfogadnék . . előre is köszönöm . . :D

Timi

1678. julywhite (válaszként erre: 1674. - Abb9705ce4)
2009. júl. 29. 21:26

Szia!

Örülök,hogy szerencsétek volt,remélem minden rendben lesz a kis drágával!Mielőbbi teljes felépülést kívánok!

1677. H.Ancsi (válaszként erre: 1674. - Abb9705ce4)
2009. júl. 29. 20:37

komolyan mondom, mikor ilyeneket olvasok, olyan dühös vagyok, hogy ölni tudnék.

A legaljasabb, leggyávább dolog a világon, hogy ha bajom van a gazdival, megmérgezem az állatát.

Ezeket a mocskokat szivem szerint börtönbe zárnám, de előtte egy kicsit elrendezném az arcukat az tuti.


Mi azért huztunk az utcai keritéstől 20 méterrel beljebb egy keritést, hogy a kutyák - akkor még a pireneusiak voltak - ne tudjanak odamenni és ne lehessen bedobni semmit. Sajnos nem minden kutyát lehet arra megtanitani, hogy ne egyen fel a földről semmit, főleg ha nincs ott a gazdája.


Drukkolok a kutyidnak, hogy minden rendben menjen.

1676. 99279bb06f (válaszként erre: 1674. - Abb9705ce4)
2009. júl. 29. 18:52

Nemcsak Neked, a többi kutya és macskatartónak is írom.

A mi falunkban egy 13 éves gyerek szúrkálta tele a kolbászokat, és azt dobálta be a kertekbe.

Nem tudom ki az a gyerek, de ha megtudom, akkor biztos, hogy nem fog tudni szaporodni.


A mi kutyánk, sőt a cicánk is meg van szoktatva, hogy az első falatot a gazda adja a szájába. Addig ott ül, és nem eszik.


Próbálja mindenki megszoktatni erre a saját kedvencét, hogy egy ilyen ócska gyerek ne tudjon kárt tenni bennük!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook