Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


1855. killah fr.bulldog (válaszként erre: 1852. - Julywhite)
2009. szept. 28. 12:04
Nekunk gyomorsavra az orvos piskotat ajanlott.Probald ki, ha sulyosbodna fordulj orvoshoz.
1854. abb9705ce4 (válaszként erre: 1853. - Marcell1)
2009. szept. 27. 09:35

Szia! Mi is valahogy 3 hónapos korunkra már elég szépen horkoltunk :).


[link] Vhogy így:)


Jó hozzáteszem, hogy a magas decibel a hanyattfekvésnek is köszönhető, de már mis is horkolásztunk. :)


Ez az idő teltével szépen erősödött :), de már megszoktam, s már ha nem hallanám hiányozna.


Örülök, hogy az IMMUNOVETről neked is jó tapasztalataid vannak, köszönöm, hogy leírtad.

1853. Marcell1
2009. szept. 27. 08:59

Sziasztok.

A Francia Bulldog mikor kezd el horkolni?

Mert mi elkezdtünk, pedig még csak 3 honaposak vagyunk. Vagy megfázott? Mi is használjuk az IMMUNOVET nekünk a doki adta amikor bélgyuladásunk volt, azt mondta imunrencert is erösiti.

Nekünk jot tett mert fényes a szöre és nem hullik.

De viszont étvágyat csinál.

Minden másnap adunk neki egy késhegynyit mert Yoda még csak 2,5 kg. Én ajánlom mindenkinek.

1852. julywhite
2009. szept. 26. 07:59

Sziasztok!

Úgy vettem montanában észre,hogy kicsit sok a nyomorsava a kutyimnak.Ti mit adtok ilyen problémákra?

1851. abb9705ce4 (válaszként erre: 1850. - Julywhite)
2009. szept. 25. 14:24

Nagyon szépen köszönöm a kielégítő válaszod. Második napja adom még csak neki, de ő sem veszi észre a kajában :), úgyhogy nincs pazarlás :).

További szép napot Mindenkinek!

1850. julywhite (válaszként erre: 1849. - Abb9705ce4)
2009. szept. 24. 20:08
Biztos nem csináltál rossz business-t,én sem bántam meg a vásárlást.Sőt legközelebb is veszek,azt mondta a doki,hogy ez kimondottan növényi anyagokat tartalmaz,tehát folyamatosan adható neki.Hát mi 14 kg-ot nyomunk,én egy teáskanálnyit szoktam adni,kicsit megpúpozva.Bár ezt nem lehet túladagolni azt mondta a doki.Sokáig elég az biztos.Én sokféleképp adom,szoktam májkrémbe keverni,konzervbe,de van amikor csak simán a tápra szórom,kicsit elkeverem és kész.Észre sem veszi,hogy a kajában van.Nagyon szívesen adtam tanácsot,mert nekünk bevállt,ha nem lenne jó nem reklámoznám,mert a kutyi egészsége az első:):):)!!!
1849. abb9705ce4 (válaszként erre: 1847. - Julywhite)
2009. szept. 24. 17:54
Szia! Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Már rég fontolgattam a dolgot, de ma meg is vettem... s örülök a véleményednek, mert megerősítettél, hogy nem csináltam rossz business-t :). Remélem mi is hasonló "élményekkel" számolhatunk be. Te betartod az 1g-ot? Bár mi 11 kg-osak vagyunk, de sztem nem oszt nem szoroz. Max 1 nappal tovább tart ki a 100 g, de egy helyre kerül s sztem ez a lényeg :). Ezek szerint akkor nem csak jó, de praktikus is, mert akkor kb. 100 napig elegendő. Te mivel kevered neki össze? Köszönöm még egyszer a válaszod.
1848. abb9705ce4 (válaszként erre: 1846. - Toika)
2009. szept. 24. 17:51
Nagyon szívesen. Örülök, hogy segíthettem... s akkor várom majd a beszámolót :). Sok sikert
1847. julywhite (válaszként erre: 1845. - Abb9705ce4)
2009. szept. 24. 16:55

Szia!

Mi már 4 hónapja használjuk,és mondhatjuk nagyon jó,a szőrünk sem hullik azóta!Aktívabb,játékosabb lett a kutyus,kevesebb betegséget kap el.Én csak jót mondhatok róla.

1846. toika (válaszként erre: 1844. - Abb9705ce4)
2009. szept. 24. 15:46

Szuper,elolvastam,és tesztelni fogom ezt a citromos pisi és szagsemlegesítő módszert.

Nagyon köszönöm a segítséged.A későbbiekben beszámolok a hatásfokáról is.

2009. szept. 24. 15:44
Csak egy kérdés. Valakinek valami véleménye, tapasztalata az IMMUNOVET-ről? Szándékomban áll beszerezni egy 100g-os adagot, sok jót hallottam róla. Valakinek személyes tapasztalat? Köszönöm
1844. abb9705ce4 (válaszként erre: 1842. - Toika)
2009. szept. 24. 15:34

Pont a minap itthon voltam betegség miatt, s kihasználva az időt, elég sok kutyás honlapra ellátogattam, s olvastam is erről, s szerencsés vagy, mert meg is találtam a linket. Érdemes végig olvasni, sok mindent ír. De az hogy hatásos vagy sem, azt nem tudom, mert nálunk nem volt ilyen gond, viszont egyéb hasznos dologról is ír, úgyhogy ajánlom mindenkinek.


Remélem tudtam segíteni Rajtatok s a Szőnyegen :)


[link]

1843. Picúrka_89 (válaszként erre: 1842. - Toika)
2009. szept. 24. 08:50
Sajnos ebben nem nagyon van ötletem,nálunk egyáltalán nem volt erős szaga, nem is lehetett szinte érezni.Azt szokták mondani,hogy valami fertőtlenítővel pl,de azt se szabad,hogy tűl erős szaga legyen a szernek.
1842. toika
2009. szept. 20. 18:20

Köszönöm a válaszokat.Természetesen türelmes vagyok,nem akarok semmit siettetni.Idővel remélem megoldódik ez a számomra zavaró probléma.Nem voltunk itthon 2 napig és jó volt hazajönni a nem lehetett érezni a pisi bűzt.

Tényleg erre ötlet tipp,mármint a pisi szag semlegesítésére? Bármivel próbálkozunk,nem az igazi.

2009. szept. 19. 08:39
Azt akartam még mondani,hogy ne aggódj,3hónaposan még mi sem voltunk szobatiszták,kellett neki egy kis idő még megtanulta.De el jön nálatok is,ne add fel :)
1840. Picúrka_89 (válaszként erre: 1837. - Toika)
2009. szept. 18. 21:57

Az egyik ismerősöm,meg azt csinálta,hogy ha elkezdte bennt a dolgát végezni,abban a pillanatban megfogta és kirakta az udvarra, jelezve,hogy kinnt kéne csinálni.Nálunk ez nem vált be mert előlem elugott,mert tudta hogy valamit nem jól csinál...kinnt meg nem volt hajlandó megcsinálni. Akkor kezdtük el,hogy addig sétáltunk vele amíg kinnt a réten pl akár egy pisit is elejt és akkor minden dicséret.

Tanácsot is kérhetsz ezzel kapcs.ban az állatorvosnál,hátha van valami használható ötlete,illetve e-mailon is kérhetsz tanácsot. Én pont ma írtam egy doktor nőnek más témában,és segítőkészen,jó ötelettel egyből ma vissza is írt.Te is írhatsz ilyesmi oldalra. Nekem ennyi lenne az ötletem :) Remélem segíthettem

1839. tofika03
2009. szept. 18. 21:27

sziasztok

1 éves francia bullinknak kislányt keressünk :)

1838. toika (válaszként erre: 1836. - 77258fc9b4)
2009. szept. 18. 20:18

Szerintem nem,a program ajánló sem írja.

[link]

1837. toika (válaszként erre: 1835. - Picúrka_89)
2009. szept. 18. 20:13

Szia,próbálkoztunk az újságpapiros verzióval,de teljesen eredménytelen.Sőt ahogy beér,már vizel is,és mintha a kaka is jobban esne benn neki.

A vizelést,még érteném,területet jelöl.A vizelet és a kaka mindig gondosan van likvidálva.Természetesen ha kin végzi szükségleteit,meg van dícsérve.A jutalom falatos verziót kipróbáljuk szerintem.

2009. szept. 18. 18:47

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy lesz-e holnap bulldogtali a Pecsánál? Ha lesz, hány órakor?

1835. Picúrka_89 (válaszként erre: 1834. - Toika)
2009. szept. 18. 18:36

A mennyiséggel szerintem nincs baj,ennyi normális ilyen korban. Nekem az lenne a kérdésem,hogy milyen módszerrel próbáltad eddig kintre szoktatni? Ha kinnt végzi el megdícséred? Szerintem ez a legjobb taktika,hogy ha jó helyen végzi el azonnal halálra dícsérni,dögönyözni,jutalomfalat.Ha a lakásban,akkor meg igazából figyelmen kívül hagyni, és megpróbálni eltűntetni a szagát.

Nekünk a lakásban újságpapírra végezte el a dolgát, és úgy lett szobatiszta,hogy többször kivittük és amint pisilt vagy kakilt egyet,jól megdícsértük.....hamar rájött a dolog lényegére.

1834. toika
2009. szept. 17. 13:20

Sziasztok.Szerencsés ember vagyok,mert van egy 3-rom hónapos Francia Bulldogom.

Minden szép,minden jó,de a segítségeteket kérném.A fő probléma,az állandó vizelése,és a napi 5-7 kaka.

A problémák 80%-át a lakásban végzi el.

Napközben kint van a tágas kertben,ott ez nem gond,de inkább a lakásban könnyít magán.

Várnám az építő jellegű válaszokat,tippeket.

1833. Ági111 (válaszként erre: 1832. - Marcell1)
2009. szept. 16. 13:26
Sziasztok!11hetes kutyusom okozott ma nekem fejtörést. Lassan egy hete tökéletesen felállnak már a fülei és ma mikor kiudrott az ágyból már csak az egyik állt fel(és még most is) a másik meg olyan mint 1héttel ezelőtt. Mi lehet a gond??? Előre is köszönöm a segítséget!
1832. Marcell1 (válaszként erre: 1831. - H.Ancsi)
2009. szept. 14. 19:27

Szia. Most jöttek meg a páromék a dokitol, azt mondta nem lát semmi problémát. De csak 2 dkg fogytunk a 6 helyet. Megkapta az elsö adag oltásokat, visszaállhatunk a normális táplálkozásra is.

Mivel érdemes a száraz tápot keverni, irtad hogy tészta, fött csirke husi. Van még valami?

Azt is mondta a doki hogy külön nem kell neki csont erösitö mert a royal caninban van annyi ami az ö szervezetének kell.

De viszont sokan azt mondták azért adjak neki.

Teszek föl pár uj képet néze meg mindeki.

1831. H.Ancsi (válaszként erre: 1830. - Marcell1)
2009. szept. 14. 08:17

Ok, igy már rendben:DDD, reméljük már rendben a kutyusod és nem kell diétáztatni, egyébként lehet venni diétás tápot - jó drága persze -, én anno 10 kg fogyasztottam le az egyik nagykutyámat fenti fogyitáp, és a pehelymix variációjával, igy nem éhezett soha.

Nekünk olyan kövér volt a francia bulldogunk kölyöknek, hogy nem tudott normálisan leülni, tudod mi a legjobb fogyó, a másik kutyánk, akivel anyit rohangálnak nap mint nap, hogy mára nádszálkisasszony lett:DDD

1830. Marcell1 (válaszként erre: 1827. - H.Ancsi)
2009. szept. 13. 21:22

Szia. Nem csak a hizás volt a fő probléma hanem bél gyuladásunk volt és ahoz hogy kipucolodjon rendesen kevesebb kaját kell adni neki, ö már a harmadik orvosunk és sokak tanácsára mentünk hozza de mondjuk ez nekem is fura volt hogy kölyöknek kevesebb kalyát kell adni.

Szerintem már rendbe jött mert már fényesebb a szöre, jokedélyű. Holnap megy vissza a dokihoz.

De mondtam apáromnak ha még mindig kevesebbet kell neki adni nem anormális adagot otthagyjuk öt is.

Az elsö orvosunk semit sem csinált vell meg se vizsgálta, mindig csak rá nézet és kész. Ezért fizettem.

Ez a mostani normális mert mident elmagyaráz mit miért kell mit miért csinál.

A bélgyuladás miatt kell fogyozni, meg a növés is, de fö ok a bélgyuladás .

mert ha normál adagot kap nem tud rendesen kipucolodni.

A száraz tápot keverjük valami bélnyuktato konzrvel. Amit ö adott valami (enukab) vagy valami ilyen. Nem vettem rossz néven söt örülök ha tanácsokat adnak mer nekem az elsö kutyusom.

Nyugodtan mond meg a véleményed. Szia

1829. H.Ancsi (válaszként erre: 1828. - R75)
2009. szept. 13. 20:14
szerintem annyi vele a gond, hogy a kutyáknak is jólesik néha mást is enni, kissé unalmas lehet mindig ugyanazt. egyszerüen a változatosság és az élvezet miatt.
1828. R75 (válaszként erre: 1827. - H.Ancsi)
2009. szept. 13. 20:02

majdnem fél éves koráig a mi kutyánk is csak szárazat kapott, ezzel nem értem, hogy mi a gond??


Amúgy a fogyókúrát én sem értem, illetve nem értek egyet vele...

1827. H.Ancsi (válaszként erre: 1823. - Marcell1)
2009. szept. 13. 19:52

szia, ne haragudj, de feldühitett amit irtál, egy kölyökkutyát éheztetni, gyorsan keress másik orvost. talán adj neki más kaját, ne csak szárazat, például konzervet, vagy főtt hust keverve gabonapehellyel, de tilos éheztetni.

tudom, sokan azt gondolják, hogy csak százazat kell enni, mert abban van a lényeg, persze száraz legyen a fő kaja, de nyugodtan adhatsz neki mást is, akár házi kaját, hust, tésztát.

remélem nem vetted rossz néven, igazándiból az ilyen orvosoktól ver ki a viz.

1826. dastin
2009. szept. 13. 16:22
Sziasztok ha gondoljátok nézzétek meg Bekit,nem vallami jó minőségű a videó mert telóval csináltam :( [link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook