Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt, úgy könnyebb fórum

Fogyjunk együtt, úgy könnyebb (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2014. júl. 13. 18:41

De jó lenne, ha találnék itt vmi rendes fehér héjú főző tököt!

Annyira szeretnék egy kis hazai tökfőzeléket, vagy ezt a reszelt tököt kisütve....Nagyon jól hangzik!

Itt ilyen sárga héjú van, abból is jó vajon?

1098. magicmag25 (válaszként erre: 1079. - Naphal)
2014. júl. 13. 18:34

Szia, segédápoló vagyok, a beteg az mindig beteg, ha ünnep, ha nem ünnep, ha hétvége, ha nem, akkor is menni kell.


Biciklizek napi kb 12 km-t a munkahelyemre, nem akarok ellustulni, hogy busszal menjek, vagy esetleg vennék egy kocsit.

Rájöttem, hogy nekem kocsit venni nem lehet, mert tuti mindig mindenhova azzal mennék, s rövid idő alatt felfújódnék, mint egy léggömb.

Szóval jó nekem a bicikli is. KArban tartja az izmaimat, az tuti.

1097. 7e137d638c (válaszként erre: 1094. - 2b523fc5d7)
2014. júl. 13. 18:23
Köszi, közben utána-néztem a havernál (google), és ismerős a dolog: reszelt krumpli + egyebek ... de ezzel a tökös-módival még nem találkoztam, pedig valóban jó. Tele vitaminnal, ráadásul most a tök még olcsóbb is, mint a krumpli! :)))
1096. Kantara (válaszként erre: 1092. - Vacsa)
2014. júl. 13. 17:32
a meggyed nem fog, a cukkini kényesebb, a legközelebbit megfőzöm és úgy teszem üvegbe meg dunsztba. Csak némely üveg teteje nem volt tökéletes asszem.
1095. Kantara (válaszként erre: 1093. - 7e137d638c)
2014. júl. 13. 17:30
ja, mostanában minden kajámban van. Most a sárgákat főzöm ki tökpudingnak, de ahogy nézem, megint jön az eső, lesz utánpótlás.
1094. 2b523fc5d7 (válaszként erre: 1089. - 7e137d638c)
2014. júl. 13. 17:20
én zsírban sütöttem, nem lesz kemény ezért kanállal veszed ki és belapítod mikor már betetted az olajba, ma csináltam,nagyon fincsi lett
1093. 7e137d638c (válaszként erre: 1090. - Kantara)
2014. júl. 13. 15:41

Semmi gond!

Éppen a tökropogóst kavarjuk-gyúrjuk-sütjük mi is! Tök-tök, így vagy úgy, has telik vele! :)))

1092. vacsa (válaszként erre: 1091. - Kantara)
2014. júl. 13. 15:39

:-) :-) :-) :-)


Bocs de olyan jót röhögtem:-)

Csak nehogy megforrjon a meggyem ;)

1091. Kantara
2014. júl. 13. 15:30
jaj, bocsássatok meg, nem ebbe a fórumba akartam ezt írni, csak nemrék ébredtem sziesztából, most iszom a kávét és nem oda böktem, ahova néztem. Ugorjátok át :D :D :D
1090. Kantara
2014. júl. 13. 15:29
Mariann, megforrt a tököm. 3 üveggel a 7-ből. Lehet, régi módszerrel kell elraknom, előfőzve.
1089. 7e137d638c (válaszként erre: 1088. - 2b523fc5d7)
2014. júl. 13. 14:56
Zsírban sütöd mint a fasírozottat, gombóc alakban, vagy csak vékonyan elnyújtva, mint a palacsinta, vagy a sztrapacska, stb. stb. ?????
2014. júl. 13. 12:47
Sziasztok, én is hoztam egy ötletet, főleg,hogy a napokban elég sok szó volt a tökről, a neve tökropogós, kettévágod a tököt, kiszeded a magját félreteszed mivel erre is szükség van, lereszeled, egy tojást adsz hozzá, só,bors, pirospaprika, liszt amennyit felvesz, ez lehet tk vagy zabpehely,kinek mi fekszik jobban, hozzáadod a magot, összegyúrod és gyors lángon kisütöd,fincsi akár csemegének akár ételnek is:)
1087. Naphal
2014. júl. 13. 12:18

Ha meg tudjátok nézni a neten a Több mint testőr mai adását (most megy a Tv2-n), nézzétek meg.

Jó dolgokat mondanak benne.

1086. 7e137d638c (válaszként erre: 1083. - Vacsa)
2014. júl. 13. 11:57

Fincsi lehet, köszi, majd kipróbálom.

Én is írok ide nektek, most raktam be éppen a hűtőbe, uzsira már kész is lesz:


2 db alma + egy db-ka uborka felkockázva, hozzá 4 db főtt tojás, az egészet 1 pohár joghurt/kefír (aki akarja lehet tartár-mártás) felönteni, 3-4 órát a hűtőben összeérnek az ízek!

D.u. már uzsira kész is!

1085. vacsa (válaszként erre: 1083. - Vacsa)
2014. júl. 13. 11:26

jajj, a meggyet kihagytam a felsorolásból:)

30 deka meggy kell. De lehet több is:)

1084. Naphal (válaszként erre: 1083. - Vacsa)
2014. júl. 13. 10:32

Ez jól hangzik! :-)


Remélem egyszer majd én is megehetem. A diétámnak (mégha nem is 100%os ahogy betartom) határozottan van értelme. Már tudok gyümiket enni a héjjukkal és paradicsomot is! (tavaly október óta nem tudtam, fájt tőlük a gyomrom). :-))

1083. vacsa
2014. júl. 13. 10:27

Hoztam nektek egy receptet, egészséges, diétás és nagyon jó reggeli. (Tej, túró nálam zsírszegény változat, de normálból is jó)


10 deka zabpehely

1 tojás

1 dl tej

2 dl natúr joghurt

20 deka túró

édesítő

fahéj

kevés keményítő, vagy vaníliás pudingpor


Meggy kivételével összekevertem. Meggyet felfőztem édesítővel, keményítővel besűrítettem. Zabos keverék jénaiba, meggyes trutyi a tetejére.


Megsüt, naggyon nyami :) kb. 800 kalória, bár pontosan nem számoltam ki. Reggelire az 1/4-e elég volt, tehát 200-250 kalória max.


Jó étvágyat :)

1082. 7e137d638c (válaszként erre: 1081. - Naphal)
2014. júl. 13. 10:20

Tudod legalább a fél ház kimegy így vasárnap a piacra. Vannak barátnők, akik együtt járnak, a legtöbbje felül a kerékpárra, vagy beül az autóba.


Az az igazság, hogy senki nem szeret a másikhoz igazodni, akár ott a sorok között, hogy merre menjünk, másrészt szinte mindenki beütemez magának (ha már arra jár) egyéb boltokat is, ami viszont itt a központban nincs: = halas-bolt (élő- és fagyasztott, mélyhűtött halak, (mire végigjárja a piacot, meg is pucolják neki azt, amit élőben kiválasztott!!) vagy éppen tanyasi-csirke-kakas!!! bolt, hasonlók.

A gondom egyelőre a lábaimra nehezedő túlsúlyból ered, arra pedig nem hat a gurulós-bevásárló! :))

1081. Naphal (válaszként erre: 1080. - 7e137d638c)
2014. júl. 13. 10:12

Áá, így már világos. :-)

Most, hogy mondod, a kínai piac régen nálunk is Kgst volt. Aztán elkezdtek "beszivárogni" a külföldiek, ma meg a 90%uk vietnámi, stb.

Persze itt Pesten minden 5. üzlet az övék - ami vegyes illatszeres boltokat és a kisebb ruhásakat illeti.


Nincs húzós kocsid? Tudod, olyan kerekes bevásárló. Régen utáltam, mert hogy "ciki", csak az öregek járnak azzal, aztán 2 éve -amikor külön költöztem- elkezdtem aktívan használni...hiába, öregszem. :-)

Ha lenne vki, aki becsatlakozna a vásárlásnál, szerintem te is szívesebben mennél. Nincs senki, akit el tudsz "csábítani" magaddal?

1080. 7e137d638c (válaszként erre: 1079. - Naphal)
2014. júl. 13. 09:54

Zöldségpiac nálunk csütörtökön + vasárnap van, a másik, amit régen KGST-nek neveztünk, a város másik szélén, szintén ezen a 2 napon van, de onnét már a kínaiak elfogytak, tele a város a boltjukkal. Minden utcában legalább 3 kínai-üzlet van!!!!


Az a baj, hogy a zöldségpiac sem igazán a központban van, tehát ha oda indulok, akkor gyalog (nekem) az út odáig fél óra, vissza másik fél óra, plusz még egy óra mire végigjárom a sorokat, elmegy vele a délelőtt, és még cipelhetem is, amiket veszek.

Tehát egy-két db-ért nem gyalogolok ennyit (= végtére is fogyókúrázok!!), ha viszont tisztességgel bevásárolok, akkor pedig hosszú úton kell cipelni! :)))

Nehéz döntés! :)))

De tudod, a lustaság, fél egészség!

1079. Naphal
2014. júl. 13. 08:56

Sziasztok!


Inga14,

Milyen piacra mész vasárnap? Nálunk csak a "kínai" piac van ilyenkor.


Magicmag25

Embertelen ilyen sokat melózni! Mit csinálsz, hogy még hétvégén is menni kell?? Nem csodálom, hogy nincs kedved, energiád munka után még tornázni.

A bicaj nagyon jó ötlet, ezzel meg is oldottad a napi sportot. :-)

2014. júl. 13. 07:54

Szevasztok!

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!

Itt ragyogóan süt a nap, csak beköszönök és megyek a piacra. Majd még jövök vissza!

2014. júl. 12. 22:57

Sziasztok,nem tűntem el, csak nagyon sokat dolgozok mostanában.


Biciklivel járok dolgozni, naponta 60-70 percet oda-vissza....s mindennap nagyon tekerek, úgy,hogy az izaadság folyik rajtam, s rekordokat döntök,hogy hány perc alatt érek haza...Hazafelé nagyon nehéz, meredek nagyon, kb 12 km összesen naponta.Gyakran 12órázom, nos, utána nincs nagy kedvem még tornázni is. Így a szabadnapomon szoktam néha Norbi tornázni.

Most már csak a kajával kellene kicsit vissza fognom magam.Bizony nehéz megállni, hogy ne csússzon le egy-egy keksz...:(


Most megyek aludni, még holnap is dolgozok.

Mérni még nem mértem magam, de mintha kicsit könnyebben csúszna fel a nadrág rám...

1076. Naphal
2014. júl. 12. 19:11

Pár hét alatt teljesen át lehet szokni - ha vki valóban másképp akar táplálkozni és kb. 2-3 hét alatt össze is szűkül a gyomor.

Persze minden kezdet nehéz ill. lehet, hogy nem zökkenő mentes, ezért van szükség önuralomra és kitartásra.

1075. csikil4ny (válaszként erre: 1071. - 7e137d638c)
2014. júl. 12. 17:50
Nagyon hamar megszokja az ember gyomra, én egy ideig képes voltam húsi nélkül is enni egy kis tányér párolt zöldséget vacsira s nem voltam utána éhes.
1074. Kantara
2014. júl. 12. 17:07
cékla is nagyon finom párolva lila hagymán kis balzsamecettel, tényleg nagyon finom és laktató husival. Vagy összepárolom cukkinivel még pluszban, nagyon sok van belőle.
1073. Kantara (válaszként erre: 1071. - 7e137d638c)
2014. júl. 12. 17:06
hát bármilyen zöldség finom párolva meg laktatós is. Most pl szezámos cukkinis paradicsomos currys csirke volt az ebédem, nagyon jóllaktam tőle. 1 tányértól.
1072. 388b941089 (válaszként erre: 1068. - Naphal)
2014. júl. 12. 16:49
En erzesre ettem es mukodott
2014. júl. 12. 16:31

Én valójában azt szeretném elérni, hogy amit mások már alapból csinálnak, hogy kis szeletke párolt husi rengeteg párolt zöldséggel, és az nekik elég egy evésre.

Egyrészt el nem tudom képzelni, milyen fajta zöldségeket lehet úgy párolni,hogy finom is legyen, no meg laktató is legyen... vagy már a gyomruk szűkült össze annyira... vagy vajon hogyan csinálják????

2014. júl. 12. 15:09

Szevasztok!

Örülök nektek, már kezdtem azt hinni, hogy magamra maradtam.

A mai ebédre karfiol-pörköltet főztem nokedlivel.


Ha lehet, én is kérem a rakott cukkini receptet. Van egy cukkinim, van egy db-ka patisszonom, a következő napokban azok fognak sorra-kerülni.


Én alapjaiban ugyanazokat főzöm, mint fogyózás előtt, csak esetleg valamicskét változtatok rajta: pl. igyekszem kevésbé zsírosan pl. a marhapörköltet, vagy köretnek inkább főtt/párolt rizst, mint pl. sültkrumplit, a krumplis-tészta, mákos-tészta, tojásos-nokedli és hasonlókat ritkítani, most már nem rakom be hetente a sorba, csak amikor már igen-igen ráéheztem.


A kenyérfélét is igyekszem vissza-szorítani. Megfigyeltem pl. hogy a fehér-kenyérből megeszek egy szeletet, és lehet hogy még éhes maradok. Míg egy db. korpás-zsemle tökéletesen elég, vagy pl. a rozsos-kenyérből egy szelet is eltelít annyira, hogy eszembe sem jut a második szelet....


Most kb. egy hete, hogy a vacsorát is igyekszem, hogy minél könnyebben emészthető valami legyen + 1-2 szem gyümölcs, ha még kell "ráadásként".

Pl. főtt tojás, vagy nagyon kevés zsírral a hagymás-zöldpaprikás rántotta, tegnap este pl. "ráéheztem" a héjában főtt krumpli, vajjal, teával

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook