Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt, úgy könnyebb fórum

Fogyjunk együtt, úgy könnyebb (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1219. Kantara (válaszként erre: 1218. - Naphal)
2014. júl. 18. 05:54

Na, hát én is elaludtam, pedig a kedvenc sorozatom ment.

Mikor is mentek nyaralni?

Nagyon finom lett a csibemell tényleg, egy szeletet félretettem magamnak is. Meg a maradék salátát. Egyébként ezeket a husikat tetszőlegesen fűszerezheted ízlés szerint, jó ízt ad neki még a zsálya, vagy kurkuma, curry, bármivel ízesítheted. A lényeg a csibemellnél, hogy forró serpenyőbe tedd, hogy hirtelen kapja össze, és ne kis lángon szárítsad. Akkor fojtós lesz, így meg omlós. Régebben, mikor még gyakorta csináltam rántott husit, (paleos változatát olykor ma is készítem, csak nem szeretek panírozni) a husit megszórtam vagy szezámmaggal, vagy kókuszreszelékkel, és ezek a bunda alatt befelé puhítják a húst. Azóta hogy meséltem, kolléganőm is mindig így csinálja. És a kókusztól nem lesz kókuszízű, pedig az ember azt gondolná.

1218. Naphal (válaszként erre: 1217. - Kantara)
2014. júl. 17. 22:22

Már valóban késő körülnéznem a konyhában, hogy mi van még, mert a fiam már lepihent.

Vmit már kitaláltam, de most elfelejtettem, hogY mi volt az...:-D


Ez a szezámos húst viszont ki fogom próbálni a nyaralás után, hátha ízlene a fiamnak is. Elég finnyás, de hátha...:-)

1217. Kantara (válaszként erre: 1216. - Naphal)
2014. júl. 17. 22:02

igen, a répásra gondoltam, szinte elképzeltem az ízét.

Persze, most jövök a konyhából, megcsináltam a holnapi kajáját a fiamnak, meg jutott nekem is belőle. Annyira finom lett, bepácoltam a csibemellet, olivaolaj, só, bors, kakukkfű, mustár, kis citromlé, szezámmag, aztán ilyen vastag aljú serpenyőben fedő alatt megpároltam, de úgy hgy kicsit legyen piros a külseje. Mellé meg salátát: uborka hagyma paprika avokádó, citromlé olivaolaj bazsalikom. Annyira finom lett!

Hú, az édességes tanácshoz valószínűleg későn értem ide már, igaz? De ebből a kevéskéből nem is nagyon tudnék mit kitalálni. Bár ezek kombinálásával szerintem ilyen kis linzerszerűt is lehetne sütni, esetleg kis kakaó bele, de jó a fahéj is. Pici kókuszzsír meg hát tojás.

Ha kihűl, akkor picit ropog is. Olyan masszásra hogy ne tapadjon nagyon, kis pogikat lapítani és úgy kisütni.

1216. Naphal (válaszként erre: 1214. - Kantara)
2014. júl. 17. 19:31

Ezért írtam, hogy elbeszéltek egymás mellett.

Én személy szerint nem éreztem sértőnek, de nehéz úgy megfogalmazni a mondandót, hogy azt és úgy értse mindenki, ahogy szánjuk.


Szóval a répásra gondoltál? Azt sajna csak szombaton vagy vasárnap tudom megcsinálni, mert hétfőn visszük majd magunkkal a nyaralásra és a speckó lisztjeim onnan vannak, hogy a barátom hozza.

Magas a vércukra és nem nagyon akar lemenni. :-(

Gyogyszart meg nem akar szedni, így igyekszem vhogy segíteni neki.



Holnap mi lesz a menü?

Holnap uzsira még passz, hogy mit fogok enni és most kong a hűtő. :-(

Zabpehely van itthon, zabkorpa is, zabtej, 1ek utifű maghéj, fahéj, stb.

Fehérje habot nem tudok verni. Nem ugrik be vmilyen egyszerű recept vmilyen édes dologra?

Zabkásán kívül, mert abból már annyit ettel, hogy a fülemen is az folyik...

1215. Naphal (válaszként erre: 1213. - Kantara)
2014. júl. 17. 19:08

Melyikre gondolsz? :-)


Szerintem az tök jó (lenne), ha mindketten itt lennétek, mert ingától is olvastam jó ötletet, ételt, receptet és te is tudsz olyan dolgokat, amit pld. én.is hasznosítani tudok.

1214. Kantara (válaszként erre: 1212. - Naphal)
2014. júl. 17. 19:03

Ha te is úgy gondolod hogy én veszekszem, akkor nem jövök többet, de ezt igazságtalannak érzem, hiszen folyton én kaptam a fejemre, hát néha csak felemeli az ember a hangját olyankor.

Természetesen nem akarok feszkót sehol, ha nem kíváncsi senki rá amit mondok, akkor nem mondok semmit.

szép estét nektek, én megcsinálom a holnapi ételeinket.

azért majd ha a sárgarépást megcsinálod, lécci mondd el már hogy hogy ízlett, tényleg érdekel. Én mégsem tudom megcsinálni ma, mert nincs meg minden hozzávalóm, meg megcsúsztam időben. Szedtem egy rakás fűszert a kertben, azt akarom még itt a főzőcske mellett kiszárítani aszalóban.

1213. Kantara (válaszként erre: 1211. - Csikil4ny)
2014. júl. 17. 18:57

csiki, hidd el, én is ezen voltam, hogy nem szólok hozzá (visszanézhatő) de folyton kóstolgat.

Figyu, ha te meg Naphal is úgy gondoljátok, hogy semmitérők a tanácsaim, nem vesztegetem az időt feleslegesen. Kéretlenül nem erőszakolom senkire az információt.

Nagyon sokat tanulmányoztam a táplálkozást, és nem gondoltam álmomban sem, hogy ha azt megosztom, amit eddig megtudtam, megismertem, akkor ekkora ellenszenvet váltok ki. Nem beszélve arról, hogy szerintem kulturált formában közöltem mindig, mégis kioktatást meg leoltást kaptam cserébe. Az sem mondható, hogy bármit bárkire ráerőltettem volna, hiszen az információ az csak egy közlés, a másik vagy él vele, vagy nem. Sosem mondtam, hogy ne egyen bárki ezt vagy azt, esetleg azt mondtam, hogy azt én nem eszem. Attól még más eheti.

Na mindegy, majd főnökasszony tudja a tutit.

Pedig nagyon nagyon sok hülyeséget nem javítottam ki. Pont azért, mert már korábban is tapasztaltam, mennyire felkapja a vizet a legegyszerűbb információn is. Holott ez a fórum a fogyást célozná (mellette nem árt az egészséget is) és roppantmód elkanyarodott ettől a sok tésztafélével.

De hát nekem tulajdonképpen nem oszt nem szoroz.

Azért Naphal sütijére kíváncsi lettem volna, hogy sikerül.

1212. Naphal
2014. júl. 17. 18:50

Szerintem is hagyjátok egymást, vhogy "elbeszéltek" egymás mellett és ennek így semmi értelme.

Kíváncsiságból visszanéztem annak az ominózus Norbis fórumnak a régebbi hozzászólásait. Kantara tényleg nem megy utánad, mert már 2013. augusztusi hozzáállásai is vannak (korábbra nem mentem vissza).



Az életmódbeli különbségek nem adnak okot arra, hogy egymás torkának ugorjatok, viszont segíthetnek másokat a számukra megfelelő étkezés kialakításában.

Ne sértesgessétek egymást, hanem toleráljátok a más nézetet.

1211. csikil4ny
2014. júl. 17. 15:32

Inkább ne szóljatok egymáshoz, ha ennyire nagy a nézetkülönbség. Az emberkék azért fognak távozni innen mert minden nap egymásnak ugrotok!


Én ezt a fórumot azért szeretem mert megbeszéljük az étkezéseket, recepteket cserélünk, jó lenne megmaradjunk e témánál. Aki meg valamit nem eszik, vagy nem szeret az nem veszi azt fel a menüjébe és kész!

1210. Kantara
2014. júl. 17. 14:21

Vanessza nem zavart el. Annyit mondott, hogy olyanokat vár, akik a testedzés megszállottjai. Én nem az vagyoko, ezért nem írtam többet. Nem kergetett el.

megsajnáltál? hát nem tudom kit kell szánni már...

1209. Kantara
2014. júl. 17. 14:20

én komolyan mondom, hogy te paranoiás vagy. A norbis fórumon azóta ottvagyok hogy beléptem a hoxára. Miért mennék én teutánad? Valaki egész más személynek adtam jó tanácsot, abba is beleugattál. Hát hogy jössz te ahhoz, hogy mindenütt a főnököt játszod, meg eltanácsolsz embereket? Hát szállj már magadba kicsit.

Itt sem miattad vagyok, képzeld, hanem épp a többiek miatt.

2014. júl. 17. 14:15

Kantara már a Norbis fórumra is utánam jött, már ott is kötözködik velem.

Megírtam neki, hogy ezt a fórumot is és a norbisat is felejtse el!

Csináljon magának egy külön fórum-kiírást, és aki majd tőle akar kérdezni valamit, az oda, arra a fórumra megy, és felvési ott a kérdését.


Lehet, hogy ez nem tetszik nektek, de nekem sem, ahogy mászik utánam, akárhol is vagyok... elegem lett belőle.

Ezek szerint nem véletlen, hogy egy hónappal ezelőtt Vanessza olyan hangon zavarta el a saját fórumjáról (Akik már lefogytak...), én hülye pedig meghívtam ide, közénk, mert megsajnáltam.

Két nap óta csak a feszkót gerjeszti, pedig azelőtt egészen jól meg voltunk együtt! Sajnálom!

1207. csikil4ny
2014. júl. 17. 09:34
Egyszer próbálkoztam a céklás turmix-szal, ki kellett öntsem, nyersen nem szeretem. De főzve tényleg finom tud lenni.
1206. Kantara (válaszként erre: 1204. - Csikil4ny)
2014. júl. 17. 08:58

régebben én is kizárólag a hagyományos céklasavanyúságot ismertem, aztán később ismerkedtem meg a reszelt céklasalátával, amit lehet nyersen vagy főve, almával, répával keverve, és meglepődtem milyen finom. Végülis a cékla édeskés. Ma meg már kísérletezgetek vele, mai tökös-mángoldos-szalonnás tojásomba is pároltam. Tettem bele szotyit, meg füstölt sajtot, meglocsoltam olivaolajjal.

Hát én ezt meg tudnám enni naponta. Mondjuk, majdnem így is van, mert gyorsan kész, nem értem rá sokáig bíbelődni.

1205. Kantara (válaszként erre: 1203. - Naphal)
2014. júl. 17. 08:55

olvasgattam a hozzászólásokat és volt aki hajdinaliszt helyett kókuszlisztet tett bele és finom volt úgy is.

nekem sincs csak ledarált hajdinám, de a hajdinában se kevés a ch. Mondjuk a kókuszlisztben sem, de messze kevesebb kell belőle mint a hagyományos lisztből.

1204. csikil4ny
2014. júl. 17. 08:45
A céklát valahogy én is meg kellene szeressem, sajnos csak savanyúságnak(tormával) eszem meg.
1203. Naphal (válaszként erre: 1202. - Kantara)
2014. júl. 17. 08:41

A céklára én is gondoltam, a vas miatt.

Hogy gondoltad pontosan ezt a lisztes dolgot?


Kókusz, mandula, gesztenye lisztem tutira van. Meg zabkorpám - alapvetően egyenlőre csak a barátomnak azoktam ezekből sütni muffint (én meg "megvámolom").

Majd ha összeköltözünk, már másképp lesz.

1202. Kantara
2014. júl. 17. 08:08

hoppá. Céklám is rengeteg van. Ezt a répásat céklából is meg lehet csinálni. Vannak céklás sütik is.

Ja meg ha nincsen hajdinaliszted, kókuszlisztet is lehet helyette.

1201. Kantara (válaszként erre: 1198. - Naphal)
2014. júl. 17. 07:53
ha lesz rá érkezésem, lehet hogy ma letesztelem. Bár nekem ilyen kis kosárkasütőm van most jut eszembe, ez nem is muffinsütő. Kéne vennem egyet. Igaz, régebben ebben szoktam muffint is sütni de nehéz kikönyörögni belőle a recés széle miatt. Ez inkább linzerkosárkának való.
1200. Naphal
2014. júl. 17. 07:50

Sziasztok!



Itt tegnap is jó volt bés ma is napos az idő - persze én meg melózok látástól Mikulásig....

Remélem a jövő hét eső mentes lesz ott, ahol mi fogunk járni. :-)

1199. Kantara (válaszként erre: 1197. - Csikil4ny)
2014. júl. 17. 07:48
nálunk tegnap dörgött, villámlott aztán kisütött a nap. Pedig kéne az eső. Legalább éjjel esne, nappal meg lehetne napfürdőzni.
1198. Naphal (válaszként erre: 1195. - Kantara)
2014. júl. 17. 07:47

Engem is az fogott meg. :-)


A hétvégén meg is fogom csinálni, köszi szépen őket!

1197. csikil4ny (válaszként erre: 1191. - Kantara)
2014. júl. 17. 07:46

a répatortát is szeretem, tehát a cukkinis dolgok is bejöhetnek, csak ki kell próbálni.


Jó reggelt mindenkinek! Nálunk be van borulva, remélem kitisztul mert mára strandolás van tervezve.

2014. júl. 17. 07:29

Szervusztok!

Jó reggelt mindenkinek!

Itt a kánikula!

1195. Kantara (válaszként erre: 1192. - Naphal)
2014. júl. 17. 06:48

jó, hogy megkérdezted, ez a pocakpannás nagyon felkeltette az érdeklődésemet, szerintem megcsinálom, de most nekem tökből van sok, a répám még kicsi, lehet csinálok egy tököset. Bár arra meg azt hiszem, megintcsak van recept, meg is keresem.

Tényleg, van pár tescos répám, na délután meglátjuk, lesz-e rá időm.

1194. Kantara
2014. júl. 17. 05:53

pocak pannánál találtam, de azért még keresek, tudjál válogatni. Első olvasatra egész jónak tűnik egyébként.

[link]

ebben mák is van:

[link]

paleovitalos:

[link]

válogassál. :D

1193. Kantara (válaszként erre: 1192. - Naphal)
2014. júl. 17. 05:45
szia, úgy emlékszem, hogy osztottak ilyet is fészen, nekem nincs meg, de keresnem kell. Lehet, paleovitalon ilyen is van, mindjárt megnézem.
1192. Naphal (válaszként erre: 1191. - Kantara)
2014. júl. 16. 22:51

Kantara,

Sárgarépás muffinra nincs véletlenül recepted?

A paleo lisztes teljesen jó lenne.

1191. Kantara (válaszként erre: 1190. - Csikil4ny)
2014. júl. 16. 21:35
jó, hát ha tartasz tőle, hagyd, csak nekem rengeteg tökfélém nőtt, és kapóra jön édességkészítésnél is. Múltkor a lányom valami cukkinis piskótát készített, annyira finom volt, kár hogy nem írtam le, olyan íze volt, mint a gyümölcskenyér. És nem is lehetett érezni benne a cukkinit.
1190. csikil4ny (válaszként erre: 1188. - Kantara)
2014. júl. 16. 21:30
Én nagyon nem bírok az új ízekkel megbarátkozni, de van ami kifejezetten ízlik, ki kell próbáljam az újakat is, legfeljebb a férjem fog furán nézni rám, ha nem jön be, általában ő a konyhamalac.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook