Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt, úgy könnyebb fórum

Fogyjunk együtt, úgy könnyebb (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1159. 7e137d638c (válaszként erre: 1158. - Csikil4ny)
2014. júl. 15. 14:30
Akkor semmi gond, mert kb. 11 óra körül szoktam lefeküdni, addig nézem a tv-t. Igaz, hogy tegnap este kb. fél 11 volt, de biztos, hogy 10 előtt le nem fekszem!
1158. csikil4ny
2014. júl. 15. 14:27
Ha valami tejterméket eszel lefekvés előtt, akkor nem mérvadó a 6 óra, ha csak nem fekszel le 9 körül. A lényeg, hogy lefekvés előtt 2-3 órával ne rakd tele a pocakod.
2014. júl. 15. 14:24

Egészségetekre!

De gondolom azért, ekkorra már mindenkinél az ebéd.

Én lassan már uzsizni fogok, igaz, hogy a reggeli + tízórai nálam ki szokott maradni. Ezért van, hogy általában fél-dél körül ebédelek, majd fél 4 körül uzsi, fél 6 körül vacsi. Ami az után jön, az a ráadás, gyakorlatilag annak nem kellene jönnie!!!

Persze most már jól vagyok, hogy max. 1-2 szem gyümölcs, és ugye abból is az alacsony cukor-tartalmúakat vásárolom, de akkor sem biztos, hogy 6 után valóban kellene enni.

1156. csikil4ny
2014. júl. 15. 14:07
Egészségetekre, én még csak a levesen vagyok túl, alig várom a rakott tököt, már éhes vagyok (a sütőben van).
1155. Kantara (válaszként erre: 1154. - 7e137d638c)
2014. júl. 15. 12:19

egészségedre.

Én is megettem a maradék májat meg két almácskát.

2014. júl. 15. 11:29

Jelentem, bezabáltam:

3 szelet rántott patiszon = 10 dkg, + 20 deka fincsi petrezselymes krumpli = 325 kcal, a napi 1200-as keretből maradt még elegendő a nap hátralevő részére is.

Valóban fincsi lett a krumpli, így héjában főzve!

1153. csikil4ny
2014. júl. 15. 10:25
A szüleimnek van még a régiből, most először ástak az újból, szerencsére nem kell vegyünk krumplit a piacon, mondjuk sárgarépát is most vettem először. Nagyon sokat számít, hogy gondozzák a kertet. Én meg szégyen szemre az idén nem is láttam a veteményesem. :(
1152. 7e137d638c (válaszként erre: 1151. - Csikil4ny)
2014. júl. 15. 10:04

Akkor reménykedem, hogy valóban fincsi lesz. Eddig csak a rakott-krumplihoz főztem héjában.


Kb. 2 hónap óta újkrumplit veszek, nálunk kb. azóta ugyanannyiért adják a zöldségesnél, mint az öreget, és ebből ugye nem kell eldobálni semmit, mint ahogy az öregből....

1151. csikil4ny (válaszként erre: 1150. - 7e137d638c)
2014. júl. 15. 10:00
Én mindig hajában főzöm a petrezselymes krumplihoz, nekem az íze így sokkal finomabbnak tűnik. Kaptunk a szüleimtől újkrumplit, már alig várom, hogy juhtúrós kapros legyen belőle, persze nagyon kell figyelni a mennyiségre. :)
2014. júl. 15. 09:45

Leszeltem, felpucoltam, lesóztam a csillagtököt. Most hajában főzöm meg a körethez a krumplit, most tettem fel. Még így sem készítettem a petrezselymes krumplit, de jött az ötlet, hogy talán így megpucolva kevesebbet dobunk ki belőle, mintha nyersen pucolom... gondolom azért így is jó lesz!

Majd mondom!

1149. Kantara (válaszként erre: 1148. - 7e137d638c)
2014. júl. 15. 09:25

Én húslét is szoktam fagyasztani.

Inkább nem főzök olyat, amihez nincs alapanyag. De műdolgokkal nem mérgezem magamat meg a családot.

Ha van zöldség, ami ugye a vadas alapja és tésztával akarod enni, simán megpárolható az is, csinálni neki egy kis levet, esetleg besűríteni vagy egyazegyben összeturmixolni, kis bazsalikom, és ha nem is vadasmártás, de van egy tuti kajád ami még finom is.

1148. 7e137d638c (válaszként erre: 1147. - Kantara)
2014. júl. 15. 09:15

Hamis vadas-mártás: megpárolom a zöldséget a mártáshoz, és az eredetileg húslé helyett 1 szem kocka, ezt az ízt nem tudod másfajta zöldségek hozzá-adásával pótolni. Márpedig ha sokadika van, akkor ez a fajta mártás egy adag kifőzött tésztára tökéletes feltét még akkor is, ha éppen fogyózok!

Ismered a mondást: szükség törvényt bont!!

1147. Kantara (válaszként erre: 1146. - 7e137d638c)
2014. júl. 15. 09:11

értem. De azt meg nem értem, hogy ha nincs hús, miért kell húslevest hamisítani? Akkor már érdemesebb összekotorni, mi van a spájzban vagy a fagyasztóban, és rottyantani belőle egy leveskét.

Egyébként levesbe is szoktam cukkinikockákat dobni, finom. Kockára vágva lefagyasztom, aztán télen csak kimarkolok belőle. Meg pl. a zeller szára is zamatos, ha épp se zeller, se zellerlevél nincs, érdemes a szárat nem eldobni hanem lefagyasztani.

1146. 7e137d638c (válaszként erre: 1143. - Kantara)
2014. júl. 15. 09:06

Igazad van, nem tudhatom, illetve tudom, hogy akárhol is vásárolom a zöldséget (répa-gyökér, karaláb, káposzták, tökfélék stb. stb.) egész biztosan használtak valami permetszert, növényvédőt, gyomirtót, egyebet, mire az eladásra kerül!!!


No most akkor ha:

- hamis gulyás-leves = hús nélkül = 1 szem gulyás-leves kocka

- hamis halászlé = hal nélkül = 1 szem halászlé kocka

- hamis vadas-mártás = vad nélkül = 1 szem húsleves kocka

Ezek nem olyan kaják, amelyeket nap mint nap főz az ember, inkább csak amikor már minden kötél szakad, annyira "sokadika van"!

1145. 7e137d638c (válaszként erre: 1141. - Csikil4ny)
2014. júl. 15. 08:59

Köszönjük, hogy közreadtad. Én végig-olvastam és gyakorlatilag megdöbbentem... arról már olvastam, hogy az erősen ch-s kaják (kenyér, liszt-alapú kaják) azáltal csalósak, hogy gyorsan lebomlanak és hamar "ismét éhes vagyok" érzést eredményeznek. Így okozva ezzel a mértéktelen evés-spirál kialakulását.


De hogy ezt a különböző cégek, stb. stb. még üzleti érdekből fokozzák is, szóval az megdöbbentő!

És igen, nagyon is hihető!


Egyébként olvastam korábban valahol, hogy az agynak is vannak a túlevéshez vezető "téves üzenetei", és ha valaki nem ismeri fel, hogy az "éhes vagyok, enni kell" érzés nem más, mint az agynak egy téves üzenete, akkor ott is könnyen kialakul a túlevési, kényszerevési reakció!


Tehát arra is érdemes erősen figyelni, ha tudjuk, hogy kb. fél órával-órával előtte tisztességgel megebédeltünk, stb. stb. akkor a jelentkező éhség-érzet, semmiképpen nem lehet valós, tehát tudatosítsuk magunkban, hogy ez csak téves üzenet lehet.


Bocsi, ha esetleg hosszúra sikeredett, de a téma most adott volt!

1144. Kantara (válaszként erre: 1141. - Csikil4ny)
2014. júl. 15. 08:57

igen, ez így van. Igazat ír.

Annyiban kiegészíteném, hogy én ezeket a zsír-cukor kombókat ki is hagyom. Nincs olyan, hogy csak keveset, semmit. A fagyi sem nyűgöz le, csinálok magamnak oszt jónapot.

Nehezebb kicsit enni mint semennyit.

1143. Kantara (válaszként erre: 1138. - 7e137d638c)
2014. júl. 15. 08:55

olyan esetet nem ismerek, hogy elkerülhetetlen legyen a leveskocka használata.

Főleg, mióta elolvastam a leves hazudik c. könyvet. Kizárólag csak a természetes jöhet. Még abban is van rizikó, ha nem az én kertemből származik, de hát mindent nem lehet kiküszöbölni.

Volt, hogy alig volt valami zöldségem otthon, mégis olyan finom levest rittyentettem belőle hogy na.

Persze a te tányérodba nem szólok bele, csak mondom.

1142. Kantara (válaszként erre: 1139. - 7e137d638c)
2014. júl. 15. 08:51
a disznómájat tán kicsit tovább kell főzni de tuti abból is jó
1141. csikil4ny
2014. júl. 15. 08:46

Most kaptam ezt a hírlevelet az ismerős diabétikustól, nem teszem be a teljes nevet, nem szeretném reklámozni. Csak megfogott a cíkk, a túlevésről szól (csak az olvassa akit érdekel):



Szia!

Amikor elkezdtem dolgozni először dietetikusként egy egészségközpontban, számomra óriási volt a váltás. Azelőtt többnyire irodában dolgoztam, nagyrészt csak a kollégáimmal voltam kapcsolatban a munkaidőm alatt. Az egészségközpont viszont teljesen más volt. Naponta több új emberrel találkoztam, ismerkedtem meg, kiknek történetét akarva-akaratlanul megismertem. Itt jöttem rá arra, hogy a plusz kilók nem csak arról szólnak, hogy valaki kevesebbet, többet vagy összevissza eszik. És itt most nem csak a táplálkozás mögötti pszichés dolgokra gondolok (bár ez is megér egy misét - lesz is e téma kapcsán hírlevél), hanem arra is, hogy bizonyos anyagok fogyasztása hogyan váltanak ki túlevést és túltáplálkozási kényszert.


Meglep ha azt írom, hogy az ételeknek hatalma van az emberek többségén? Különösen azon ételekre gondolok, melyekben sok a cukor, a zsír és a só. Ezek az ételek hatalmukkal szabályozni tudják a viselkedésünket, rabul ejtenek, hogy aztán újra és újra visszatérjünk "hozzájuk".

Sokszor észreveheted magadon, hogy automatikusan nyúlsz a következő csokis keksz, vagy csak még egy darabka chips, még egy pár szem mogyoró után.


TUDTAD-E, HOGY...


az utóbbi évtizedben az élelmiszergyártók jócskán kihasználva az ember biológiai gyengeségét, folyamatosan és könnyen elérhetővé tették számunkra a tökélyre fejlesztett só-cukor-zsír kombináció mesterműveit (tudod, az a valami, amit bármikor, bármeddig, bármilyen mennyiségben képes lennél enni)

az ízletesség azt fejezi ki, hogy egy étel hogyan hat az összes érzékszervünkre

a zsír és a cukor kombinációját szeretjük a legjobban, a zsír adja számos étel jellegzetes textúráját, ízét és aromáját

mindenikünknek van egy optimális cukor-zsír-só arány preferenciája, mely számunkra a legtöbb örömöt okozza - amikor jó az arány, akkor a legfinomabb számunkra az étel

a magas cukor, zsír és só tartalmú ételek fogyasztása nyomán még több magas cukor, zsír és só tartalmú ételt kívánunk, és ezt az élelmiszeripar nagyon jól tudja

ma már alig kapni olyan sonkát, mely ne tartalmazzon legalább 1 féle cukrot



A csapda...


A feltűnő ételek magukra vonják a figyelmünket, a dopamin pedig támogatja a megszerzésükre törekvő magatartást. Egyszerű példa: gyermekkoromban 2 féle fagylalt létezett: csoki, vanília, ami különleges ínyencségnek számított, csak nyáron volt kapható és általában hétvégén volt számomra elérhető. Aztán jött a Riffifi (egy cukrászda, ahol elkezdték a gombócos fagyit árulni) ahonnan óriási fém kávés dobozban vittem haza a különböző ízű gombócokat a vasárnapi ebéd után. Most meg már olyan ízekkel támadnak, mint levendulás citrom, pezsgős eper. (Én a gyümölcsfagyikat kedvelem). Nem beszélve az önkiszolgáló joghurtfagyi pultokról, melyeknél magadnak adagolhatod a különböző ízű finomságokat és kedvedre válogathatsz a feltétek sokaságából, mely gyümölcstől kezdve a habcsókon és csokin keresztűl egészen a grillázsig bármi lehet. A fagyi ma már számtalan formában, ízben és variációban elérhető, minden érzékünket támadva.


Kísérletek bizonyítják, hogy a csokoládé a magas zsírtartalmával és a benne lévő cukorral még a jóllakott állatokban is megemeli a dopamin szintjét. Az édes üdítő hatása nem csak a benne lévő cukornak köszönhető, jelentős szerepe van a hőmérsékletnek és a csiklandó érzésnek is. Az ingerek összetettsége pedig fokozza a jutalommal való összekapcsolásukat. Az összetettség ez esetben az ismerős, kedvelt ízeket - főleg ha nem mindig elérhetőek -, egy egész sor különféle érzékszervi hatást, valamint azt a tanult tapasztalatot, hogy a múltban kellemes élményt éltünk át az adott étel fogyasztásakor. Minél többféle ízhatása van egy ételnek, vagy ha további, kompatibilis inger kapcsolódik hozzá, annál erősebb lesz a megerősítő képessége. Az "izgalom" az elülső agykéregben keletkezik, a mikor jóízű ételre vágyunk, növekszik a terület aktivitása, az összetett ingerek által generált izgalmi állapot pedig fokozza a vágyunkat a további ingerek iránt.

Megoldás


Hogyan tudunk tudatosabban ételt választani?

Amikor megnézünk egy ennivalót, az alapvető kérdés amit fel kell tenned:


Vajon ez igazi étel, vagy olyan amely rétegeiben és töltelékeiben cukrot, zsírt és sót tartalmaz?


Továbbá a mennyiség is nagyon fontos, próbálj ésszerű mennyiségű ételt elfogyasztani. Ha túl sok kerül eléd, inkább bele se fogj. Te határozd meg hogy mi az amivel jutalmazod magad, és azt is okosan találd ki, hogy hogyan fogod azt majd ellenőrzés alatt tartani. Tervezd meg, hogy hogyan fogod tudni kézben tartani a viselkedésedet. A megfosztás csak növelné az adott étel vagy nyalánkság jutalomértékét, tehát az nem működik. Tudd azt mondani, hogy nem, ezt most nem kérem. Amíg pl. minden édesség csábító számodra, addig nagyon nehéz ellenállni.


Persze vannak akik képesek kiegyensúlyozottan táplálkozni (egyre kevesebbek) és képesek egy vagy két kocka csoki után odébbállni. De azoknak akik nehezen uralkodnak az étkezési szokásaik fölött, muszáj megpróbálni másképp nézni az ennivalókra. Képesnek kell lenned azt mondani: "Igen, ez tápláló. Ettől jól fogok lakni. Ha ezt megeszem, jól fogom érezni magam." - vagy éppen ezt: "Lehet, hogy ez ízleni fog, néhány percig legalábbis, de húsz perc múlva már nem fogom jól érezni magam, ha megeszem."


Ha kérdésed van, várom. :)


Szeretettel,

Boglárka


Forrás: 'Muszáj ennyit enni?'

1140. csikil4ny (válaszként erre: 1135. - Kantara)
2014. júl. 15. 08:37
Köszi szépen, ezt mindenképp elkészítem!
2014. júl. 15. 08:37

Most jövök rá, hogy van a fagyóban egy adag sertésmáj felcsíkozva.

Hétvégére tökéletes lesz ez a cukkinis-máj recept, elébe egy tányérka zöldbab-leves!

Fejedelmi kaja!!!!

1138. 7e137d638c (válaszként erre: 1135. - Kantara)
2014. júl. 15. 08:28

Egyébként én is ellene vagyok a kész- és félkész ételek használatának. A különböző ételízesítőket, ízfokozókat én sem használok.

(Leveskockát csak akkor 1-1 szemet, ha nagyon-nagyon elkerülhetetlen! Évente max 2-3 alkalommal!)

1137. Kantara (válaszként erre: 1136. - 7e137d638c)
2014. júl. 15. 08:27

nagyon szívesen.

Tényleg, ez a répás dolog sem lehet rossz. Borsót én nem eszem, de hát annyi zöldségféle van amivel lehet variálni tényleg. Mivel a májnak azért elég erőteljes az aromája, direkt jó, hogy a tökféle meg meglágyítja az egészet. Kissé beszívja a levet és zamatossá válik az is. Ráadásul nagyon kevés ch van a tökben.

1136. 7e137d638c (válaszként erre: 1135. - Kantara)
2014. júl. 15. 08:25

Köszi!

Ez valóban finom, ilyesmit borsóval, karikával szelt répa-gyökér hozzáadásával szoktam készíteni, csak nem törtpaprikával, hanem őrölt bors+szerecsendió fűszerezéssel. De így a tökfélékkel összefőzve is jó (lesz) ez nekem is.

Még egyszer köszi!

1135. Kantara
2014. júl. 15. 08:16

naszóval egy kis olajon (én kókuszzsírt használok, vagy libazsírt) megpárolok egy szép fej hagymát, aztán egy gerezd fokhagymát is dobtam bele, majd rádobáltam az egy kiló csibemájat. Só, bors, majoranna. Lefedtem, levet engedett, néha megkevertem. Amikor késznek nézett ki, egy egész felkockázott cukkinit beletettem, öntöttem hozzá egy kis vizet meg tettem bele egy kiskanál fűszerpaprikát is. Megint lefedtem, jól összerotyogott. Mivel tegnap a kertből hoztam be jó adag kosszarvú paprikát, egyet belekarikáztam még, rottyant egyet, elzártam, megszórtam kicsi bazsalikommal aztán lefedtem.

Biztos jó főzőtökkel is, csak annak a belsejét ki kell gondolom kaparni és ha nem zsenge akkor meghámozni. A cukkini meg elég ha csak fel van darabolva.

A fűszerezés egyébként lehet tetszőleges, ki hogy szereti. Csak vegetát ne használjatok mert abban ízfokozó van és az nagyon egészségtelen. Én a morzsolt, szárított fűszereket preferálom, abban nincsen semmi. Főleg, amit én szárítok. :D

1134. csikil4ny (válaszként erre: 1131. - Naphal)
2014. júl. 15. 08:12
Elolvastam, jól hangzik! :)
1133. Kantara (válaszként erre: 1129. - 7e137d638c)
2014. júl. 15. 07:38
persze, mindjárt írom
1132. Kantara (válaszként erre: 1130. - 7e137d638c)
2014. júl. 15. 07:37
köszönöm, reggel nem eszem sokat, de ez a pici is jól esett.
1131. Naphal
2014. júl. 15. 07:36

Lányok-asszonyok! :-)


Tegnap este sütöttem köleses muffint, szerintem jó lett.

Nem száraz, pont elég édes és egészséges verzió.


Ha érdekel vkit, a sütis naplómba beírtam.

1130. 7e137d638c (válaszként erre: 1127. - Kantara)
2014. júl. 15. 07:28
Ja! Egyébként jó étvágyat!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook