Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » FNH-sok beszélgessünk - a betegségről és a fogamzásgátlásról… fórum

FNH-sok beszélgessünk - a betegségről és a fogamzásgátlásról… (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
726. Nicky0329 (válaszként erre: 725. - Vgirl100)
2016. szept. 14. 21:42
Szia.engem is ott fognak müteni 22én.....tiszta ideg vok....ha kérhetem mesélnél hogy zajlott esetleg ha nem nagy kérés a vágásrol egy képet az miatt még inkább kivok?!😰😰😰😰köszi
2016. szept. 7. 07:32

Ma vagyok 1 éves máj-műtött :))

Köszönet a Sote Transzplant Klinika orvosainak-nővéreinek, hogy szövődménymentesen épülhettem fel, ilyen nagy műtétből. Minden elismerésem a csapatnak, igazi profik vannak ott.

Legfőképp: Kóbori professzornak precíz-lelkiismeretes munkájáért.

724. vgirl100 (válaszként erre: 723. - Evi.PH)
2016. aug. 22. 09:49

Nem értek hozzá, de ha van magyar TB-d akkor szerintem fogadni fog.

Vagy ha nincs lehet van magánrendelése ott tuti fogad.

Majd írj hogy mit sikerült intézni. Sok sikert!

723. Evi.PH (válaszként erre: 722. - Vgirl100)
2016. aug. 16. 07:44
Koszonom 😊 remelem sikerul bejutnom,mert en Szlovakiaban elek es nemtudom hogy igy mehetek e hozza.pillanatnyilag nem kapcsoljak a rendelojet a szabadsag miatt..
722. vgirl100 (válaszként erre: 721. - Evi.PH)
2016. aug. 15. 16:37

Majd írj mit mondott a Prof :)

Ha felhivod a klinikat elég hamar adnak időpontot. Következő héten már mindig van hely.

Sok szerencsét!:)

721. Evi.PH (válaszként erre: 720. - Vgirl100)
2016. aug. 12. 16:13
De igen voltam 2 éve amikor megtalaltak.tukroztek felulrol alulrol..CT-n voltam,MRI-n is voltam...minden eredmenyem jo a vereredmenyek is minden..amikor kiderult,egybol lealltam a tablettaval akkor voltam CT-n...azutan 3honap mulva voltam eloszor MRI-n,akkor megallapitottak hogy a csomo osszezsugorodott..azutan fel evente MRI-re jartam es azota ugyanakkora..de semmi bajom...30 eves leszek nemsokara es nagyon szeretnek.babat ezert most probalkozom meg elotte a prof.al konzultalni.
720. vgirl100 (válaszként erre: 719. - Evi.PH)
2016. aug. 11. 15:31

Én nem szedtem hosszú távon fogamzasgatlót. Miután kiderült azután irt fel egy hülye nődoki fog.gatlot, de 3 levéllel szedtem be, Aztán letettem. Nem az orvosok miatt mert nem ajánlották, én jártam utána a dolognak. Akinek ilyen van a máján csak a transzplant klinikára menjen. Ott legalább tudják hogy mi ez. És nem húzzák az időt semmivel sem.

Szóval én nem szedtem fogamzasgátlot es megis lett ilyen gocom, 3-om is.

Biopszia? Vastagbéltükrözés sem volt neked? Nekem egyből tükrözés nem e rák, mert oda ad áttétet.

Kérdik volt fogyás?? Mondom igen!! Kész

Voltam :) 2 év telt el mire végre az asztalra csaptam, hogy na én megyek Pestre valahova ahol fel tudnak ez ügyben világosítani.

Te hány éves vagy?

719. Evi.PH (válaszként erre: 718. - Vgirl100)
2016. aug. 11. 08:33
Huu az kemeny...es neked is a fogamzasgatlotol alakultak ki?en 10 evig szedtem es az akkori nogyogyaszom nem vett le vert evente a majtesztek miatt..igazabol csak 1szer vettek vert a legelejen,azutan semmi...nekem csak ez az 1 van...de ettol sem.vagyok valami nyugodt.plane igy baba vallalas elott...nekem nem.faj semmim es a hizassal sincs gondom..az elmult 4 evben felszedtem par kilot,szoval nekem olyan mintha ott sem lenne.UH-n voltam egy teljesen mas prblema miat es akkor talaltak meg..koszonom az infokat
718. vgirl100 (válaszként erre: 717. - Evi.PH)
2016. aug. 10. 09:10

Egész augusztusban szabadságon van. Tavaly is ekkor volt szabin, idén is.

Nekem olyan tüneteim voltak hogy minden reggel énelyegtem hányingerem volt. Valamint nagyon sokat fogytam...

Ezek azóta elmúltak. Végre tudtam hízni.

A tiéd nagYon pici 3-4mm , fél cm sincs. Szerintem nem fognak hozzá nyúlni. Csak figyelni kell. Ha duplájára nőne is csak 1 cm-es lenne terhesség alatt.

Akiket műtenek 5 cm felett van, sok kicsi, vagy egy nagy van.

Nekem 3 is volt :(

717. Evi.PH (válaszként erre: 716. - Vgirl100)
2016. aug. 9. 16:09
Csak szept.ben fog ujra rendelni?mert en ugy tudtam hogy aug.10ig van szabadsagon...es meg azt elfelejtettem kerdezni hogy neked milyen tuneteid voltak??
716. vgirl100 (válaszként erre: 715. - Evi.PH)
2016. aug. 9. 11:00

Kóbori keddenkent rendel 9-13ig.

Most szabadságon van, szeptemberben lesz. Mindenképp kérdezd meg Őt.

Sok sikert!

715. Evi.PH (válaszként erre: 710. - Vgirl100)
2016. aug. 8. 21:13
Szia.azota voltam hepatologusnal aki azt mondta hogy rajtam all a dontes...de elmeletileg nem lehet terhesseg alatt nagyon nagy bajom..ha fajni kezdene a terhessegu hormonok miatt,akkor az anyukat nezik orvosi szempontbol..szoval meg is szakithatjak a terhesseget...azt mondta hogy nekem az epe vezeteknel van valahol,es ha elkezdene noni akkor max elzarja az epevezeteket es besargulok.ennel nagyobb bajom nem eshet.azt is mondta hogy ez nem daganat,tehat nem ureges igy nemtud beverezni sem kifakadni ha nol a baba es nyomna..meg 1-2 vizsgalat var ram a baba elott,es szeretnem a Kobori Prof.velemenyet is kikerni meg elotte.az enyem 3x4 mm kb.
2016. aug. 2. 10:04

Sziasztok.

Lassan "egy éves" leszek műtétileg. Tapasztalat így egy év után: ez az fnh igenis okoz tüneteket. Amióta kiszedték megszüntek. Nem fogyok tovább.

Babavárás miatt IS ki kellett szedni. Bárkinek kérdése van ez ügyben, ki-hol műtöttek, szívesen segítek. Ahol én voltam szerintem a legjobb Az országban.

2016. jún. 29. 20:49
sziasztok.nemrég kiderült hogy fnhm(9x6cm) van és sokat segitettek nekem az itt olvasottak.elég gyorsan történtek az események ugyhogy én már tul is vagyok rajta elég nagy mütét volt.mehenkivüli terhességem volt ami eléggé bezavart a daganatnak ezért kellett a mütét.szoval ha kérdésetek van szivesen válaszolok.
712. Judy80 (válaszként erre: 711. - Hetty78)
2016. jún. 7. 17:56

Szia Hetty78!

Érdeklődnék, hogy neked mekkora ez az FNH? Na és persze kihez jársz vele? Nekem 6*7*5cm a májkapuban. az egyik doki embolizálná(Transzplant klinika) a másik csak figyelgetné (hepatológus). Nem tudom mi tévő legyek....

711. Hetty78 (válaszként erre: 702. - Vgirl100)
2016. jún. 2. 17:05

Szia,vgirl100!

Kicsit eltűntem,bocsi.Írtam,hogy januárban a prof. nem akar hozzányúlni.Azután nem mentem sehova.Július végén kellene mennem megint kontrollra,de lehet,hogy nem megyek vissza.Elötte maszek úton elmegyek hasi uh-ra,aztán meglátom,mi lesz.

710. vgirl100 (válaszként erre: 709. - Evi.PH)
2016. máj. 2. 17:25

Szió. Én is még gyermekvállalás előtt állok. Nekem is van egy fnh-m a máj mélyében amit nem tudtak kiszedni a műtét alatt. Csak etanollal fecskendezték körbe, hogy ne nőjön.

Nekem is ezeket mondtak hogy terhesség hatására nőhetnek bevérezhetnek.

De soha nem hallottam olyan esetet hogy valaki emiatt hallt volna meg... Az orvosok mindent mondanak...

Úgyhogy hajrá!

Neked hol van a góc és mekkora?

709. Evi.PH
2016. ápr. 27. 17:01
Sziasztok.1 olyan emberke segitsègère,tapasztalatàra lenne szüksègem,akinèl talàltak a màjàn un.FNH daganatot ès mèg gyermekvàllalàs előtt àll..nàlam 2 ève talàltak ilyet.azòta folyamatosan fel èvente MR vizsgàlagot csinàlnak.megfigyelès szempontjàbòl.azt mondta a doki hogy teljesen jò indulatù daganatròl van szò,amivel együtt lehet èlni ha nem okoz fàjdalmat.műtètről tavaly volt szò,viszont nincs valami jò helyen a daganat igy mivel nem fàj nem nyùltak hozzà.most gyereket szeretnènk a fèrjemmel ès emiatt felkerestem a dokit hogy mi a vèlemènye..ő azt mondta hogy szerinte nem lesz gond,viszont hivatalos papirt erről nem kaptam.azt mondta hogy lehet rizikòs rèsze is terhessèg alatt(pl.bevèrezhet vagy hormonok miatt nőni kezd)..na ès akkor mi lesz?!szòval most 2 tűz között vagyok..nagyon jò lenne ha valaki tudna tanàcsot adni.köszönöm előre is
708. 4c1a787e8f (válaszként erre: 707. - Judy80)
2016. márc. 19. 13:50

Szia!


A 445-ös hsz-től kezdve írogattam. Ott esetleg elolvashatod, másoktól is vannak érdekes gondolatok.

Egyébként megműtöttek, azóta elvileg semmi gond..

Üdv

707. Judy80 (válaszként erre: 706. - 4c1a787e8f)
2016. márc. 19. 11:07
és mi történt veled? embolizálták, vagy műtöttek, vagy figyelgeted, hogy növekszik-e?
706. 4c1a787e8f (válaszként erre: 703. - Judy80)
2016. márc. 19. 08:37

Hát ilyeneket mondtak nekem is, tök ismerős..

A laborom nekem tökéletes volt..

705. bery7
2016. márc. 14. 19:45
Sziasztok!Rég jártam a fórumon és érdeklődnék valaki közületek csinálta e már bármilyen eredménnyel az Andreas Moritz féle májtisztítást? Én novemberben voltam uh on ma este megcsinálom másodjára és kíváncsi leszek uh n látszik e majd bármi változás.Az epehólyagom eddig tiszta képet adott de a nov i alkalommal latin szóval illették ami hasábost tagoltat jelent..remélem nincs epekövem..nem elég ez az fnh..szóval most követ hajtok dec ben 2cm sek is kijöttek reggel.Kevés vizet iszok az is baj tuti..besűrűsödik az epém.Gyógyulgatást mindenkinek majd beszámolok az uh eredményről.
2016. febr. 21. 00:46

Sziasztok!

30 vagyok ès a nyàron hasi ès gyomorpanaszokkal csinàltak egy gyomortükrözèst ahol làttak egy benyomatott a gyomromban, elküldtek ct-re itt làttak a màjamon egy fnh nak megfelelő elvàltozàst.. mri is volt ott szintèn fnh-nak írtàk a dokim szerint aki egyèbkènt gasztroenterológus biztos fnh mert hegesedèsek is làthatóak ès ezt tipikusan az fnh okozza. Nàlatok is írtak ilyet a ct-nèl vagy az mri-nèl? Szerinte a gyomorfàjàsomat a refluxom okozza. Pedig előtte nem fàjt nyàron kezdődött az egèsz. Egy èjjel arra keltem hogy szorít a mellkasom azt hittem szìvinfartust kapok😂 pedig előtte soha nem volt ilyen bajom. Egy csomó vizsgàlatot csinàltak ekg szìvultrahang ès persze semmit se talàltak a stresszre fogtàk. El is fogadtam pedig egy jópàrszor keltem gyors szívdobogàsra stb. Ez elmúlt viszont a gyomrom nagyon fàj az emèsztèsem meg katasztrófa nyàron a rosszullèteknèl hasmenès azt most vàltotta szèkrekedès ès akkorra a hasam mint ha terhes lennèk! 😣 mi jöhet mèg?! A màjfunkcióm mostanàig tökèletes volt jelenleg magasabb lett a referenciànàl. Valakinèl hasonló tünetek voltak? Màr kètsègbe vagyok esve hogy màs bajom is van..

703. Judy80
2016. febr. 9. 15:30

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Sajnos én is úgy találtam rátok, hogy nekem is FNH-t diagnosztizáltak.

Még a nyáron történt, hogy elmentem egy laborvizsgálatra, ahol magasak voltak a májenzimek. Jött az UH, majd az MR, ahol azt mondták, hogy FNH. Február 18.-án megyek vékonytűbiopsziára. Nem tudom milyen lesz, egy kicsit félek tőle. Na meg az eredménytől is. Nekem 1 db 6*7*6cm-es a mérete, elvileg nem operálható, mert a májkapuban helyezkedik el. A SOTE transzplanton embolizációt javasoltak, a belgyógyászaton, pedig évente UH vizsgálatot. Nem tudom mi tévő legyek. Nekem már van 2 gyermekem, tehát az nem befolyásolná a dolgokat. (ami érdekes, hogy egyik terhes UH-n sem vették észre, és spontán szültem, ja és a laborom már akkor jelezte hogy valami nincs rendben, mert a májenzimek emelkedettek voltak akkor is. Lehet, hogy el is patkolhattam volna?) A belgyógyász a bordaív alatti fájdalmamra azt mondja, hogy az csak a fejemben fáj. Pedig nem igazán vagyok egy hipochonder típus. Ami aggaszt, hogy az alkalikus foszfatáz és a GGT magas. Ennek nem tudja a miértjét. Nektek minden rendben volt a laborokkal? A Doros Attila doktor azt mondta, hogy akkor vérezhet ez be, ha mondjuk egy nagyobb autóbalesetben megütöm. Nem tudom, mert ugyanakkor azt is mondta, hogy nagyon "dús" az érhálózata.

702. vgirl100 (válaszként erre: 698. - Hetty78)
2016. jan. 26. 16:46
Szió! Hetty78! Sikerrel jártál?
701. vgirl100 (válaszként erre: 700. - Hetty78)
2016. jan. 23. 14:24

Szió...


Hát elég nagy darabot. Bal oldalról 2db szegmentet.


Jobb oldalról 1,5 cm nyestek ki :) Plusz még alkoholos roncsolás is volt.


Szorítok!!

Van fotóm fent, hogy milyen a heg műtét után 2 héttel... :) Szép dombocska :DD

700. Hetty78
2016. jan. 23. 09:27
vgirl100!Mekkorát vágtak a májadból???
699. Hetty78
2016. jan. 23. 09:20
A háziorvosom vigyorogva annyit mondott,mástól is fájhat.
698. Hetty78 (válaszként erre: 689. - Vgirl100)
2016. jan. 23. 09:19
Örülök,hogy túl vagy rajta.Én 25-én (hétfőn) megyek a féléves kontroll uh-ra.Nagyon kíváncsi vagyok.Jobb felhasnál,a bordaív alatt szúrkáló fájdalmakat érzek,ami átsugárzik a bal oldalra.Meglátjuk hétfőn!!!
697. macliz (válaszként erre: 696. - Vgirl100)
2015. dec. 22. 20:54

örülök hogy te is jól vagy! én is kívánok neked Boldog Karácsonyt és jó egészséget!


ati

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook