Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » FNH-sok beszélgessünk - a betegségről és a fogamzásgátlásról… fórum

FNH-sok beszélgessünk - a betegségről és a fogamzásgátlásról… (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2016. okt. 11. 18:04
Köszi szépen a részletes leírást :) Megkeresem a dokit, sokan dicsérik máshoz én már nem is akarok menni. Köszi mégegyszer!!!!!!!!
755. vgirl100 (válaszként erre: 754. - Csillubilu)
2016. okt. 11. 15:55

Szió.

Nem szedtem fogamzásgátlót . Mikor kiderült véletlen akkor volt még nőgyógyászati

Vizsgálatom.

Akkor írtak fel fog.gátlót. De csak 2 hónapig szedtem.

Az már nem számitott a kialakulásában.

Utána én magam hagytam abba. Itt senki nem tudta hogy szedhetem e.

Csak egymásra mutogattak...

Szóval, ha én a helyi illetékes kórházba megyek operáltatni magam, tuti még most is táppénzen lennék.

Nyilván a háziorvos sejt vmit, igen hogy nagyműtét. Lehet ezer szövődmény-- legvégén még halált is irtak.

Ami nem mindegy hova mész műtétre.

Én ezért választottam Pestet-sote transzplant-Kóbori!

Mert tudtam és éreztem, hogy jó kezekben leszek. A bizalom a legfontosabb!

Nem akarok én itt senkit semmit reklámozni :) de tényleg magas szinvonalu a klinika.


Felépülés: én 5 hét után mentem

Dolgozni.

6 hetet mondanak.

Könnyen átvészeltem a felépülést, igaz volt, hogy párszor eltörött a mécses, de nem a fájdalom miatt.

Hanem mert a sok fekvés gyengeség , pihenés ment már az agyamra.

Én rosszabbra számítottam.

Pozitivan csalódtam.

Én azt hittem óriási fájdalmaim lesznek, hogy a falat fogom kaparni. Abból indultam ki ha elvágom az újjam az mennyire fáj, akkor egy nagy hasi metszés az mennyire fog fájni.

Igy utólag a két esetnek semmi köze egymáshoz!

De az 1-2 év valóben kell a regenerációhoz.

Ha nem lenne itt a bőröm alatt az a pici ciszta akkor

Tényleg semmi "kellemetlenségem" nem lenne.

Ez is csak nekem van, akikkel eddig beszéltem senkinek nincs ilyen. Az én bőröm amúgyis hyper-sensitive, nagyon meg volt dagadva ott minden.

Én is nagyon féltem a műtét előtt, para voltam. Most már nem

Stresszelnék ennyit.

Ha bármikor műtétre szorulnék csak ODA mennék, máshova NEM!

Puszi

2016. okt. 10. 23:44

Szia vgirl!

Uh hát az nem lehetet egyszerű :0 Remélem nem lesz már gondod többet vele.

Fogamzásgátlòt te szedtél? Volt panaszod vagy véletlenűl bukanttak rá? Felépülés mennyi ideig tartott? Dolgozni körülbelűl hány nap múlva

lehet szerinted?

753. vgirl100 (válaszként erre: 751. - Csillubilu)
2016. okt. 7. 08:32

Szió.

Nekem több helyen volt.

Bal oldalt: amit szegmenttel együtt kiszedtek.

Közép tájékon: amit infiltráltak. Nem tudták kiszedni mert rossz helyen van.

Jobb oldalt egy pici amit kimetszettek.

Azért is mentem műtétre mert nem akartam őket megnöveszteni. Még idejében lehetett a rossz helyen levőt etanollal "hatástLanítani"

Nem akartam hogy a többi is annyira megnőjön, hogy nem lehet majd kiműteni.

Sajnos amitöl féltem be is igazolódott, mert ugye egy bennem maradt :((

De ettol nem fog nőni, elvileg!

Nekem aztán műtét közbe minden volt! Szét szedtek mint egy

Disznót, de össze is raktak :)))))

24 óra intenzíven kábán: ami a legjobb érzés: mint ha be lennél rúgva :)

Saját magammal beszélgettem, hogy most meg lettem e műtve mert semmim nem fáj :)))

Aki műtét előtt áll : nem kell félni!!

752. Judy80
2016. okt. 6. 10:33
Van közöttünk olyan, akinek embolizációs beavatkozás eredményeként megszűnt az FNH?
751. csillubilu (válaszként erre: 749. - Vgirl100)
2016. okt. 6. 00:17

Szia

Köszi az infòkat :)

Neked hol volt az fnh? Jobb vagy baloldalon? Vagx több helyen volt?

750. Judy80 (válaszként erre: 748. - Csillubilu)
2016. okt. 4. 13:16
írtam privátot Csillubilu!
2016. szept. 30. 09:31

Engem egy éve műtöttek, semmi szövődményt nem tapasztalok.

Annyi, hogy a hegvonalban egy 1cm pici ciszta közvetlen a bőröm alatt. De az nem fáj nem kell vele csinálni elvileg semmit. De ha ki is kellene szedni 1-2 öltéssel megvan.

Nincs se hasmenésem se székrekedésem a műtét óta.

Kicsi puffadás van, de az lehet műtét előtt is volt.

Nyilván egy év után még néha frontkor lehet érezni itt-ott pici szurkálást, Alsó bordaív érzékenységet, De ezek mind semmiségek.

Nekem a műtét óta megszüntek az émelygések. A fogyás is abba maradt szerencsére.


Aki még műtét előtt áll, nagyon nehéz a döntés. Megéri-e nem éri-e meg. Én örülök, hogy nincs bennem. Nagyon csúnya volt.

Engem idegesített a gondolat, hogy bennem van. Féltem , hogy az fnh olyan nagyra nő, hogy adenoma lesz belőle, ami el tud rákosodni.

Nyilván lehet májrák anélkül is, hogy góc lenne bennünk. Ezt nem lehet tudni. Ezért nehéz a döntés.

Én ezzel a gondolat sorral nem

Tudtam nyugodt maradni, és vállaltam a műtétet.

Én bíztam a klinikában, az orvosban, a szaktudásban, éreztem és tudtam, hogy Hiba nem lehet és jó kezekben vagyok.

Műtét után nem hánytam, nem

Voltam rosszul, nem fájt semmim. Egy erős menszesz görcs 1000x rosszabb!

A heg es a bordakosár fájt mikor testhelyzetet váltottam. De! Napról napra jobb volt.

2016. szept. 29. 23:29
Nekem is kis szúrkálások voltak már egy jòideje. Mostmár rosszabb a helyzet mert sportolni se tudok mert rögtön nyílal :( Pontosan nem mondta hogy milyen panaszaim lehetnek műtét után de szerinte egy ekkorra műtét biztos von magaután panaszokat. Hozzáteszem ezt egy gasztroenterològus mondta. De jò pár orvos akivel beszéltem le akart beszélni a műtétről. Nem tudom mi legyen :( A terhességtől félek h.nehogy baj legyen :/
747. Zsifi1 (válaszként erre: 746. - Csillubilu)
2016. szept. 28. 19:32

Szia! Én pár hete/hónapja a vesémet fájlalom. Ki is derült, hogy megint van kövem. Viszont ahogy már korábban itt írtam, jobb oldalon gyakran úgy érzem, mintha beszorult volna a levegő. Nyugalmi helyzetben is, tehát nyilván nem az. De hogy a májam lehet, vagy mi? Azt én se tudom... Mielőtt voltam a vizsgálaton, és kiderült az fhn, már akkor is éreztem. Tehát nem mondanám, hogy bebeszélem magamnak.

Nekem amúgy a hasi panaszok inkább a táplálkozás miatt vannak. Vagyis nem mindegy, hogy mit eszek, ne jöjjön fel a savam, stb. Más betegség miatt kell figyelnem az evésre.

Én nem nagyon szeretnék műtétet. Tök jól elpoénkodtam magammal, hogy milyen lenne már egy májműtét, meg aztán egy császár... Persze nem a külső dolgok határoznák meg ezt, de szeretném elkerülni a műtétet. Viszont csak decemberre van időpontom MR vizsgálatra. Úgyhogy addig nemigen leszek okosabb.

Milyen panaszokról beszélt a dokid?

2016. szept. 27. 20:16

Sziasztok!

Sajnos nekem is van egy fnh a májamon 5*6,5cm az mr szerint :( és benyomja a gyomrom falát is ami valòszínűleg okozhatja a hasi panaszainat /hasfeszülés,teltségérzés, szúrkálás/. Persze az orvosom szerint nem az fnh okozza ezeket a panaszokat mert az nem okoz ilyeneket.

Van esetleg köztettek olyan aki hasonlò panaszokkal volt/van az fnh miatt?

A másik fontos kérdésem az, hogy fnh műtét után vannak olyan negatív tünetek ami a műtététnek tudhatò be?

Ezt azért kérdezem mert az orvosom szerint ne műtessem meg magam mert már a műtét után soha nem leszek olyan mint azelőtt, mert ez egy nagyon nagy műtét és sok olyan panaszom lehet utánna ami egy életen át kitart :(

Kicsit elbizonytalanodtam.. Érdekes, hogy az egyik orvos elmondja ezt míg a másik Kòbori prof. meg az ellenkezőjét. "nincs mitől tartani, nincs komprikáciò, egyszerű műtét"! Akkor most ki mondja az igazat??

745. Zsifi1 (válaszként erre: 744. - Vgirl100)
2016. szept. 23. 09:48
Elküldöm a bibircsókot Indiába az asramba. :P
744. vgirl100 (válaszként erre: 743. - Zsifi1)
2016. szept. 23. 08:31
A bibircsókos mosoly is szép :) szépen lehet mosolyogni :)))
743. Zsifi1 (válaszként erre: 742. - Vgirl100)
2016. szept. 22. 16:21

Haha, az vicces. :D Én is ijedős típus vagyok. Kb. akkor felesleges elmennem.

Na, majd lesz valami. Az jutott eszembe, hogy az Ízek, imák, szerelmek c. filmben Ketut valami olyasmit mond, hogy mosolyogj a májaddal. Lehet, ezt kellene tennem. Én hiszek ilyenekben. Hátha segítene. :)

742. vgirl100 (válaszként erre: 741. - Zsifi1)
2016. szept. 22. 15:17

Az orvosok mindent mondanak. Én ilyenről még nem hallottam, hogy valaki azért halt volna meg mert fnh-ja volt. Ha netán a baba elnyomja a májat, akkor terhességmegszakitás.

A tv-be láttam, akinek egészséges volt a mája vagyis gócmentes, besárgult, enzimek az egekbe: de már a terhesség vége felé amikor a baba is életbe marad.

Ezt nem lehet kiszámitani, lehet mi 10 gyereket is kohordanánk, más bibircsók mentes kismama meg egyet sem.

Ez egy lutri! Mint ahogy az élet is egy nagy lutri!

MR-nél nem kell inni. Csak a gép össze-vissza kopácsol, hangosan búg, meg szűk a cső.

Nekem nem is sikerült a felvétel mert mindig megijedtem és elmozdultAm :) amikot a csendben hirtelen elkezd kopácsolni a gép jóhogy összerezzenek :)))

741. Zsifi1 (válaszként erre: 740. - Vgirl100)
2016. szept. 22. 13:40

De tényleg lehet, hogy mondjuk a baba elnyomja és meghalunk?

Az MR az ivós vizsgálat? Vagy ott nem kell inni semmit? Bocsánat a sok kérdésért.

740. vgirl100 (válaszként erre: 739. - Zsifi1)
2016. szept. 22. 13:24

nem muszáj megműteni, mert egyik orvos azt mondja kell, másik azt , hogy nem kell. A beteg dönt minden Eü beavatkozásban.

A tükrözés ideje, nah az jó kérdés. Nem tűnt hosszú időnek. Nem egészen végig fáj, csak a kanyarban :D


Amúgy ezt ne úgy vedd, hogy ez egy betegség, ez nem betegség, mert végúlis semmi bajod.

739. Zsifi1 (válaszként erre: 738. - Vgirl100)
2016. szept. 22. 11:22

És ezt muszáj megműttetni, vagy csak ha az orvos úgy ítéli meg? Neked mitől alakult ki, mit mondtak?

Meddig tart ez a tükrözés?

Nekem erre a betegségre nincs időm... :'(

738. vgirl100 (válaszként erre: 737. - Zsifi1)
2016. szept. 22. 11:06

Igen, a lelki dolgok biztos hogy kihatnak az egészségre.

De szerintem nincs olyan ember akinek ne lenne valami gondja-baja lelkileg. Akinek sok pénze van még többet akar, akinek nincs csak normális életet.

Meg ez a rohanó világ, néha kicsit lassíthatna :D

Vagy ez a sok szennyezett élelmiszer...


Nekem volt egyből vastagbél tükrözés. Állitólag a máj oda is ad áttétet, azért nézik meg.

Inkább egy májműtét mint tükrözés :))))) nekem nagyon fájt , mint egy erős gyomorgörcs csak 10000x erősebb.

Én pl a biopsziát nem hagytam volna. Hiába a papirra volt írva hogy biopszia kell. Nem vállaltam

Volna.

Szívedebben utaznék én is :) nem pedig Budapestre a klinikára :)

Tavaly a klinikán nyaraltam :))

737. Zsifi1
2016. szept. 22. 10:28
Tükrözés mindenkinél van? Semmiféle műszert nem akarok magamba. Én eddig örökéletűnek és egészségesnek hittem magam. Kivéve a szorongásom, pánikbetegségem. De testileg nem hittem, hogy bajom lehet.
736. Zsifi1
2016. szept. 22. 10:09

Hát a divatos cipők kevésbé érdekelnek. Én inkább utaznék, mint kórházba menjek. :D Kellett nekem ide találni... Most nagyon elkezdtem félni. :( Illetve... Korábban azon gondolkodtam, hogy ha nekem lenne egy nagyobb betegségem, akkor tuti, hogy felhagynék minden olyannal az életben, ami nem jó. Nem káros szenvedélyre gondolok, mert a kávén kívül nincs, hanem nem vállalnám a pénz miatt azt a munkát, ami felőröl lelkileg, mert nem az utamon vagyok. Szóval én összehozom a testi bajokat a lelkiekkel. De egyelőre ez sem tűnik akkorának, hogy váltsak.

A 7. szegmentben a leleten úgy szerepel, hogy 5,6. Ez nem 5 egész 6 tized?

Sajnos, csak decemberben megyek MR-re. Az endo dokihoz kell visszamenni, mivel ő utalt be. De az uh-s dokin kívül nem volt meglepődve senki, igazából ő se nagyon. Hisz csak egy eset vagyok neki, nem a lánya. Szóval ezidáig úgy van ez elkönyvelve, hogy ne szedjem a fogitabit, egyébként meg semmi probléma. Kb. elfér az ott. :P

Félnék a műtéttől. Vágástól, katétertől stb. :(

December 6-a után leszek okosabb. Nem tudom, mit terveznének velem. De ha úgy van, felkeresek először egy magán dokit is, hogy mit javasol.

735. vgirl100 (válaszként erre: 733. - Zsifi1)
2016. szept. 22. 09:30

Mindenki 29-30 év körüli :)

Lehetne nekünk egy 30-as klubb :) amiben nem a divatot , trendi ruhakat beszéljük ki, hanem a nyavajainkat ...durva hogy ilyen fiatalon ilyen máj-bibircsókjaink vannak... Meg ezen kivül más is.

És soha nem cigiztem, nem iszok, nincs káros szenvedélyem. Normálisan táplálkozom, és mégis előjön.

Néha kezdem azt hinni hogy az egészségesnek mondott életmód károsabb:))))

Ha jól értelmezem: vII szegmentben 5cm és 6cm góc?

VI szegmentben 6cm góc ami a vesére benyomatot hagy...


Kóbori tuti kiműti ha szeretnéd.

Transzplant klinikán.

De az jókérdés hogy fontos-e vagy nem fontos.

Én nem bántam meg. Mivel nekem volt tünetem.


Lehet azért fáj a jobb bordaived alatt. Feszül ott neked. Vagy lehet csak a levegő szorul be.


Olyan szinten befolyasolhatja a terhességet hogy hatására növekedni kezdd a góc.

De eddig senkitől nem hallottam h gond lett volna.

A baba elnyomhatja a májat, ezért sárgaság lehet a kismamánÁl, megnőnek a májenzim értékek. Ami nem feltétlenül jó dolog.

De ez egészséges májon is előfordul.

Nekem 3 gócom volt. Kettőt kiszedtek. Egy bennem maradt mert mélyen volt, azt etanollal körbefecskendezték.

734. Zsifi1
2016. szept. 22. 08:09
Ja, igen. A leletemből másoltam most a bibircsók jellemzőit. :)
733. Zsifi1
2016. szept. 22. 08:09

VII. szegmentum 5,6, VI. szegmentum 6 cm átm, hálóval körülvett, isoechogén, durvább szerkezetű, belső ereket, artériákat tartalmazó képlet látható. A VI-ban lévő elváltozás a vese kontúrján benyomatot okoz.

29 leszek novemberben, nincs még gyerekem, és jelen állapot szerint nem mostanában lesz. :P PCOS, IR és pajzsmirigy gondok is felmerültek mostanság. Nincs most párom, ezért még gyereken nem gondolkodok. :D De nem is gondoltam, hogy ez a izé még a terhességet is befolyásolhatja... Nekem senki nem festette le csúnyán ezt a betegséget. :( Panaszom sincs, asszem. Lehet, már pszichésen magyarázom be, hogy jobb oldalon néha olyan, mintha beszorult volna a levegő, és lehet ez a máj? Nem érzem, hogy fogynék. Ha kicsit is fogytam, az a stressztől. De nem emiatt stresszelek.

732. Zsifi1 (válaszként erre: 730. - Vgirl100)
2016. szept. 21. 23:00
Holnap mindenre írok! Köszönöm, hogy itt lehetek! :)
731. vgirl100 (válaszként erre: 730. - Vgirl100)
2016. szept. 21. 21:21
Ideg=igen :)))
730. vgirl100 (válaszként erre: 728. - Zsifi1)
2016. szept. 21. 21:19

Szió.

Üdv a klubban :)

Nem mostanság kaptál MR-re időpontot, nem sietik el.

Nehéz a döntés hogy érdemes e kiszedetni. Egyik orvos nem nyúl hozzá, más pedig ideg.

Függ van e gyerek,

Életkorodtól.

Én már túl vagyok a műtéten.

Ezt a gócot semmilyen étrendi változtatás nem tünteti el. Én mindent eszek műtét előtt után is. Ha a fejem

Tetejére állok sem tudom megakadályozni a gócok kifejlődését.

Nekem akkor szép nagy bibircsókom volt :))) szép meszes szikla :)

Olyan szép citrom nagysagú :))

Én ha nem mentem volna műtétre már a 40kg-hoz lennék közel Az tuti. Mert csak fogytam. Azóta nem fogytam, "normális" lettem.

Bármi kérdésed van nyugodtan írj :)

Neked mekkora a bibircsókod?:))

729. Zsifi1
2016. szept. 21. 12:11
Ja, és valami olyasmi van amúgy a leletemre írva (google előzmények nyomozásban látom :)), hogy benignus jellegű focális máj.
728. Zsifi1
2016. szept. 21. 12:08

Sziasztok!

Tök jó, hogy van egy ilyen fórum is. Én más miatt kerültem hasi uh-ra, ahol fnh-t állapítottak meg. Most munkahelyen vagyok, nincs nálam a leletem, de az endokrinológus (aki más miatt küldött amúgy hasi uh-ra) azt mondta, hogy a méretével van gond. Decemberre kaptam MR beutalót. Nekem a fogamzásgátlót kezdték el okolni, azt le kellett tenni. Beleolvasva itt a hozzászólásokba, elkezdtem parázni. A házi orvos azt mondta a leletemre, hogy ez olyan, mint egy bibircsók, semmi gond nincs vele. Semmilyen tükrözést és vágást nem szeretnék. :( Van, aki a táplálkozásán változtatott? Pl. gluténmentes étrend vagy ilyesmi? Nem tudtam még minden egyes hozzászólást elolvasni.

727. vgirl100 (válaszként erre: 726. - Nicky0329)
2016. szept. 15. 11:04

Szió :)

Ne félj!

Minden rendben lesz!

Van képem a hoxán. Meg tudod nézni az adatlapomon.

A legfontosabb! Telefonalj oda hogy van e vér! Ugyanis nálam akkor országos vérhiány volt. 5 nApig várKoztam.

A műtéttől ne félj. Én rosszabbra számítottam. Az intenzíven voltam a legjobban :)

Utána fáj, de ki lehet bírni. Egy erős menszesz görcs sokkal rosszabb mint a műtéti utáni állapot. Én amiatt szendvedtem a legtöbbet hogy a hátamon tudtam csak aludni egy hónapig. Mikor este arra kelek hogy a lábam vagy a kezem úgy elzsibbadt hogy azt hittem lebénultam. Meg a fáradékonyság rossz még.


Ki lesz az orvosod? Ki fog műteni?

Mennyi gócod van és hol?

Kitartást! :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook