Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » FNH-sok beszélgessünk - a betegségről és a fogamzásgátlásról… fórum

FNH-sok beszélgessünk - a betegségről és a fogamzásgátlásról… (beszélgetős fórum)


2012. jan. 4. 22:26
Én se szedhetek semmit.De nem is szednék soha ezek után.....Én is érzem ezt a szúrást!!!!!!Ezt komolyan mondom!!!Állandóan érzem!!!!!!Amióta tudom hogy ott van...vááááááááá!!!!És testmozgásra, testhelyzetváltozásra néha enyhül a szúrás, fájdalom.Neked hány ilyen csomód van?Mindig érzed a szúrást?
2012. jan. 4. 22:18
KEttő csomó is volt a májamon...és meg is akartak müteni, mert nekem volt egy alapbetegségem sajnos.27 évesen vastagbélrákot diagnosztizáltak nálam, és azt hitték áttét van a májamon...májbipszia, pet ct, és kiderült nem az, hanem FNH!HÁla Istennek!Mütét előtt fél órával mondták le a mütétet.Le akarták vágni a 75 %-át a májamnak...és kitalálták a fogamzásgátlóból maradt ott a májamon a két kis csomó!Az egyik már el is tünt.A másik még ott volt.Majd most januárba megyek ct-kre, és kiderül mi ujság odabent.:-)Jó egészséget mindenkinek!Napsugár
2012. jan. 4. 22:16
Nekem is ez van!!!
3. 4c30444687 (válaszként erre: 2. - 4c30444687)
2012. jan. 4. 22:07
Ja, és a számomra nem javallt azt jelenti, hogy egyesek orvosok szerint tilos, mások szerint nem valószínű, hogy gond lenne, megint mások azt mondják, hogy ez egyénre szabott.
2. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Calla)
2012. jan. 4. 22:06
Nem ilyen betegség miatt, de nem javalt számomra a hormon. Kb. ugyanígy zártam ki mindent (leszámítva, hogy elbizonytalanított a nőgyógyászom a gumival kapcsolatban). Én inkább megbarátkoztam a spirállal, mint a terhesség vagy a folyamatos para, amitől aludni sem tudtam szó szerint.
2012. jan. 4. 21:56

FNH –t (focalis nodularis hyperplasia) diagnosztizáltak nálam.


Több orvos is azt mondta, az időnkénti UH – kontrollon kívül nincsen tennivaló. Azonban folyamatosan feszülő érzést tapasztalok a jobb bordaív alatt, időként nyilall és fáj. Azon kívül, hogy elviselem, lehet-e valamit tenni (fájdalomcsillapítók bekapkodásán kívül)?

Más is tapasztal ilyen tüneteket? Állítólag ez nem tipikus fnh-nál.



A másik nagy kérdés a védekezés. Fogamzásgátlót nem szedhetek a májdaganat miatt, spirált nem tesznek fel nem szült nőnek (egyébként sem szimpatikus), a hüvelyen belül használható spermicid szerek (krém, tabletta, kúp, lágy kapszula) Pearl-indexe nem túl biztató, pesszárium itthon nem kapható, de szintén nem túl biztonságos, marad talán a megszakított közösülés(szintén rizikós), és a gumi – amit meg nem szeretünk….

A Nuvaring hüvelygyűrű és a fogamzásgátló tapasz alkalmazható-e ilyen betegség esetén? Sok egymásnak ellentmondó választ olvastam erről.

Hogyan oldja meg a védekezést, aki nem szedhet/alkalmazhat hormontartalmú fogamzásgátlót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook