Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » FNH-sok beszélgessünk - a betegségről és a fogamzásgátlásról… fórum

FNH-sok beszélgessünk - a betegségről és a fogamzásgátlásról… (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
546. vgirl100 (válaszként erre: 545. - Detty78)
2015. júl. 14. 22:10

Szio.

Szerintem lehet hinni a ct-nek!

Ha ezek rossz indulatu elvaltozasok lennenek nem csak ennyi tuneted lenne.

Sárgaság, rossz májdunkcio jelentkezne.


De szerintem vastagbél tukrozest is lehet fognak csinalni mert a vastagbelrol megy az attet a májra.

De ha nincsen véres székleted hasmenés majd székrekedés akkor nyugi.


Az 5 db az jo sok. :(. Nekem 3 db van :((

En majd nemsokara megyek mutetre. Nekem olyan tunetem van hogy fogyok :(


Kitartast!! Es ne aggodj! Nem lesz semmi baj. Ezek tuti hogy joindulatu elvaltozasok.

Nekem nem volt biopsziam, e teren sajna nem tudok nyilatkozni.

Nekem vagy fnh vagy adenoma. A sebeszem mondta ha adenoma szedjuk ki mert oreg koromra benne van a pakliban hogy elrakosodik. Nem minden esetben de megtortenhet.


Szerintem nem fog fajni a biopszia, max kellenetlen. Hol vegzik??


No para, fo a nyugalom!! Minden oke lesz!!

Vgirl100

545. detty78
2015. júl. 14. 16:53
Sziasztok! Segítsetek legyetek szívesek, nagyon félek. Kb. 1 hónapja felhasi nyomás, igen ritkán kis nyilallás miatt epekő gyanúval uh, ahol nagyon megijesztettek. Kb. 5 daganat a májban, mi,den felé, 3-7.5 cm-ig. Lehet adenóma, hemangióma, metasztázis. A ct azt Írja: "leginkább adenómára jellemző morfológiai képletek". Normál májbiopsziát nem tudtak csinálni, mert rossz helyen vannak, az egyik rekesz alatt, a másik epehólyagba nyomul- valószínűleg ez okoz nyilallást, a többi kicsi. Holnap uh-vezérelt biopsziát próbálnak. Nagyon félek a vizsgálattól és az eredménytől is. Gondolom vékonytűs lesz, mert nem kell befeküdnöm. Volt valakinek ilyen? Tudtok vmi bíztatót mondani. Hullámokban jön a félelem, nagyon tartok attól, hovy nem jóindulatú, mert nem meggyőző a leginkább szó. Mennyire lehet hinni a ctnek? Feszülést, nyomást érzek szinte mindig, bár volt pár nyugisabb nap. Ha feszült vagyok- hogyne lennék, akkor jobban érzem, de nem fáj. Előre is nagyon köszönöm!
2015. júl. 5. 16:59
Nekem is a 6-osban van.
543. macliz (válaszként erre: 541. - Vgirl100)
2015. júl. 4. 19:24
szia, a 6 os szegmentumban van nekem.
542. macliz (válaszként erre: 540. - P.Petra)
2015. júl. 4. 19:21
szia, biztos hogy nőni fog vagy van kivétel is ?
541. vgirl100 (válaszként erre: 539. - Macliz)
2015. júl. 1. 22:34

Szió :)

Az még kicsi. Nekem a doki a 2cm-re mondta, hogy "az még kicsi" :)

De nekem 3db van. 2-3-4 cm-sek. Jobbnak látja kiszedni, mig nem nő meg :)

540. P.Petra (válaszként erre: 539. - Macliz)
2015. júl. 1. 21:39
Az picike, nyugi! :)
539. macliz
2015. júl. 1. 20:49
sziasztok, a 3x2 cm es fnh az nagynak számít? nekem azt találtak ct én, de kérdőjellel, fnh? a dokim szerint zsirgóc vagy mi, de ct után nem készült uh. azt mondta fél év után kell menni uh ra ellenőrizni.
2015. jún. 27. 22:53

Karcagon szültem.

Jelenleg nem készülök a műtétre...most voltam vervetelen. Az rendben van. Majd megyek uh-ra is, nézetni.

537. bekla (válaszként erre: 536. - Manoken27)
2015. jún. 26. 21:38

Nekem mindenképp azt javasoltak FNH miatt, hogy nem szabad erőltetni, ezért a terhesség is császármetszéssel javasolt.

Te hol szültél? SOTE-n?


Mire érted azt, hogy nem szeretnéd 10 napra otthon hagyni a kislányodat? Műtétre készülsz?

2015. jún. 25. 11:57

Azt mondtak h Fnh miatt nem feltétlenül indokolt a császár. Koszi!

Uh-val nezettem a terhesség alatt.


Most júliusban fogjak nézni, ill kertem vervetelt is.

Meg szoptatok! Nem szeretnem a kislányomat 10 napig itthon hagyni...

535. bekla (válaszként erre: 534. - Manoken27)
2015. jún. 24. 21:45

Szia manoken27!

Óriási dolog, amit írsz. Gratulálok a babához!

Hol szültél? Több orvosi vizsgálatra kellett esetleg az FNH miatt járnod?

Császármetszét csak a farfekvés miatt ajánlották, vagy azt az FNH miatt is mindenképp szükséges.

Köszönettel

Üdv a fórumon :-)

2015. jún. 23. 07:47

A nőgyógyásznak fogalma se volt rola, h mi is ez.

Pesten a SOTE 2.-n az igazgató.

533. vgirl100 (válaszként erre: 532. - Manoken27)
2015. jún. 22. 17:35

Szio:)

A nőgyógyászod mit mondott amikor megtudta hogy van fnh-d?

Ez nagyon jo hír hogy nem növekedett !


Neked ki az orvosod!? Hol lett volna a műtét?


Vgirl100

2015. jún. 22. 17:03

Sziasztok!


Szoval olyan 2 evvel ezelőtt találtak nAlam egy 5 centis Fnh-t. Mar volt műtétre időpontom, de közben kiderült, h babát várok. Mindenki azt mondta, h a terhességi hormon változás miatt nőni fog! Hat nem nőtt. 1 evvel ezelőtt született meg a kislányom császárral. (Farfekveses volt) Azota nezetem folyamatosan.

531. vgirl100 (válaszként erre: 529. - Bekla)
2015. jún. 15. 13:32

Szia Bekla

A műtét pontos napja nincsen meg, csak az hogy mikor menjek vissza és akkor bent kell maradni és rá pár napra megműt.. érdekes lesz :)

530. bekla (válaszként erre: 528. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 14. 18:18

Persze, egyetértek azzal, hogy ami nem odavaló, azt jobb, ha eltávolítják. Csak ha van erre egyszerűbb beavatkozás, mint egy nagy operáció, akkor szerintem jobb elkerülni.

Mint tudjuk, a műtéteknek is vannak következményei, melyeket te is megosztottál. Biztosan lehet ezzel is együtt élni, ebben nem is kételkedem, de az is igaz, hogy amihez egyszer hozzányúlnak, az soha nem lesz a régi.

A máj újraregenerálódik, de ott marad egy óriási heg, és a műtét többi mellékhatásai.

Én ezt szerettem volna mindig is addig elkerülni, amíg más módszert, lehetőséget nem próbálok ki.


Sajnos, nagyon sok beteget személyesen megismertem, akinek májműtétje volt vagy transzplantáltak. Látva mindezt, valahol örülök, hogy rám még nem került a sor.

529. bekla (válaszként erre: 525. - Vgirl100)
2015. jún. 14. 18:03

Szia vgirl100!


Ha ezt javasolták, akkor valszínűleg ez lesz a legjobb.

Nem gondolom, hogy bármilyen fájdalmas beavatkozástól tartanod kellene a műtét előtt. Szerintem csak rutinvizsgálatok (labor, UH, mellkas röntgen, stb) várhatóak.


Köszönöm az infot. Jó ilyen esetet is hallani, hogy az FNH terhesség alatt csökkeni is tud. Eddig ezt egyetlen orvos mondta nekem, hogy volt ilyen tapasztalata. Remélem én leszek a következő. :-)

Veled pedig minden rendben lesz. :-) Meg van már a pontos időpontod?

528. 4c1a787e8f (válaszként erre: 524. - Bekla)
2015. jún. 13. 11:07

Az, hogy neked nem műthető, az egy dolog, nyilván vannak speciális esetek, helyzetek..


De miért nem lenne jobb ezt az egészet 3 hónap alatt elfelejteni, és utána teljesen egészséges életet élni, mint mindig ekörül forogni, és azt tudni, hogy azért valami csak nem kerek?


Ez ugyanis azon ritka cucc, ami ráadásul teljesen gyógyul, és nincs utána semmi teendő, el lehet felejteni, nem szokott kiújulni, stb.

527. vgirl100 (válaszként erre: 526. - P.Petra)
2015. jún. 13. 08:56
:))) akkor jooo :)))
526. P.Petra (válaszként erre: 525. - Vgirl100)
2015. jún. 12. 19:58
Nyugi, olyan koktélt kapsz, hogy röhögcsélni fogsz, miközben felvisznek a műtőbe. ;)
2015. jún. 11. 22:11

szia Bekla


Nekem nem mondta ezt az embolizálást. Csak ezt a kimetszést, meg az RFA-s megoldást. A műtéti ambuláns lapra is ez van írva ez a 2 fajta módszer. Kettő a szélén van a felszínen, egy meg bentebb arra mondta az rfa-s megoldást. Nagy műtét ez a májműtét. sokszor elgondolkodom rajta, kell ez nekem??!!??


P.Petra felvett a saját klubbjába ahol egy nő írta hogy a terhessége alatt 6 FNH volt majd a terhesség végére 5 Db eltűnt. Szóval szerintem ha gyereket szeretnétek ne féljetek belevágni! És ne is szomorkodj amiatt hogy nem vagy műthető. Semmi problémád nem lesz, és nem mész át ezen a szörnyű disznóvágáshoz hasonlító műtéten :D És lehet neked pont így lesz a legjobb. Én néha már csak nevetek , látom magamat kibelezve szétszedve a műtőasztalon! Hogy velem mi lesz majd odabent ...ááá végem lesz..ha nem adnak a 10 napon keresztűl nekem nyugtatót és meg fogok bolondulni!

Meg a vizsgálatoktól is félek, remélem előtte nem lesz semmilyen fájdalmas beavatkozás.

524. bekla (válaszként erre: 521. - Vgirl100)
2015. jún. 11. 20:21

Nekem is Kóbori professzor állapította meg, hogy nem műthető az állapotom. Nekem megnézték a ct és mr felvételeim cd-it 2011-ben, akkor már mondta, hogy nem műthető. Csak akkor még semmilyen beavatkozást nem vállaltam, pedig már akkor is ajánlották. Akkor nekem 1 nagyobb volt (7-7,5 cm). 2013-ban mikor újra visszakerültem, mert kialakult még egy mellette, akkor nekem sem nézett meg semmit a professzor, csak a leleteket, és közölte, hogy műtét. Én megkérdeztem, hogy hogyan? Hiszen 2 évvel ezelőtt pont Ő mondta, hogy nagyon nagy a rizikója és kizárta a műtétet. Mikor befeküdtem, előtte átnézte a cd-imet.

Szóval, ne izgulj, előtte biztosan meg fognak vizsgálni, hogy pontosan merre vannak a gócok. Egy ilyen tapasztalt orvosnál nem történhet ekkora hiba, amitől aggódsz.

Nálad nem is merült fel az embolizálás? Mindenképp az operáció a legjobb megoldás?

Nem elbizonytalanítani akarlak, csak, ha lehet, jobb lenne ekerülni, ha van más módja.

Kitűnő a kórház, és nagyon segítőkészek. Látszik, hogy mindenki azon van, hogy minden lehetőséget megkapj a teljes gyógyuláshoz.

523. P.Petra (válaszként erre: 522. - Vgirl100)
2015. jún. 11. 17:55
A legjobb kezekben leszel ! ;)))))
522. vgirl100 (válaszként erre: 519. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 11. 14:18

Szia Szurikáta111!


Hát ebben teljes mértékben igazad van! MIndennek van mellékhatása meg járhat halállal. Ennyi erővel ne is menjünk ki az utcára mert elút az autó. De én úgy érzem ott jó kezekben leszek, az országban szerintem az eggyik legjobb klinika lehet ha májat is transzplantálnak. Szóval én csak bízni tudok, ne néha rám jön ilyen para. Amit előbb is leírtam Bleklának.

2015. jún. 11. 14:13

Sziasztok!


Én rákérdeztem, hogy nem adtak felvílágosítást ahova én eddig jártam kis kórházba. Szeretném tudni hogy mit kell ezzel csinálni, élhetek e vele életem végéig. Erre ő azt mondta, hogy mivel nem tudjuk hogy fnh vagy adenoma ezért vegyük ki. Az fnh-val nincsen semmi baj. De ha adenoma akkor az idővel elrákosodhat. Azt mondta nem ijesztegetni akar engem. Az se biztos hogy elrákosodna. Ő úgy van vele hogy szedjuk ki. Ha másik ajtón kopogtattam volna akkor lehet azt mondják ne foglalkozzak vele. de mivel hozzá mentem ő jobbnak látja ha kiszedjük.

Nekem eddig csak Ct és MR volt. ebben a kis kórházből nem küldtek biopsziára. Professzor úr sem küld el.


Csak nekem az a furcsa hogy ott rajzolgatta papirra a májamat, bele rajzolta melyik hol van. De a ct képeimet nem nézte meg. Csak a szöveget olvasta el és Ő onnan jelölte be a rajzán hol van ez.

Magyarázta hogy ez a kettőt kiresecalja (kimetszi), a másik mivel mélyen van elégeti RDA módszerrel és csak egy hegszövet fog a heylén maradni. Az egész gócot elégeti.

Nah most kérdem én honnan tudja hogy én mégis műthető vagyok?? Ha nem látta a ct képeket? De olyan határozottan mondta hogy ezt igy fogja csinálni eszembe se jutott hogy mondjam neki nézzük meg a ct képeket. Szóval most épp ilyen para jött rám, mi van ha felvágnak aztán varrnak össze hogy nem is lehet műteni!

Nekem 3 db van 20mm,36 mm, 42mm.

Egyből adott is műtéti papirt meg időpontot. Hogy akkor pár hónap múlva menjek nyár végén és akkor meg is műt, előtte lesz ilyen vér analizis vagy mi. Azon a műtéti papiron is az van hogy operáció ezzel a két fajta módszerrel. Még azt is megmutatta hol lesz a vágás a hasamon.


Bekla neked Ki állapította meg legelőször hogy nem vagy műthető? Kóbori?

520. 4c1a787e8f (válaszként erre: 518. - Bekla)
2015. jún. 11. 07:38
Szerintem csak az enyémnél, mivel eleve a műtét jött szóba, más céllal csinálták.
519. 4c1a787e8f (válaszként erre: 515. - Vgirl100)
2015. jún. 11. 07:37

Ugyanmár!


Manapság az Algopyrinen is rajta van, hogy meg lehet tőle halni, sőt, ha elolvasod, hogy milyen válogatott szenvedésekkel, akkor el is hiszed, hogy úgy is lesz..

Ma a lehetséges perek miatt van minden így leírva.


Nekem pont azt mondták, hogy a májat a legjobb műteni, mert abból, ha egy kisujjnyi ott marad, abból is képes magát a szerv regenerálódni.


A hormonhzáztartásom nekem is kicsit felborult, közvetlenül utána azt mutatta egy hormonszint vizsgálat, hogy nem is lehetek terhes. Aztán sajna pont emiatt a baromság miatt lett egy abortuszom, mert már akkor is lehettem... Akkor nagyon ki voltam arra a nőgyógyászra akadva, aki ezt mondta. Talán ez volt a legszarabb következménye az egész cirkusznak..


Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy adjatok a szervezeteteknek azért majd időt a regenerálódásra, akár 2-3 évet is. Mert jó eséllyel helyreállnak a dolgok.

518. bekla (válaszként erre: 514. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 10. 22:06
Hasonló a dolog, csak azóta fejlődhetett ez a tudomány is. Karomon keresztül a vénán vezérdrót segítségével érték el a májam, és az ereket, ami a gócot táplálja, azt próbálták elzárni többféle megoldással. Nem volt kellemes ébren lenni a beavatkozás alatt, illetve egy hosszú lázas fájdalmas időszak követte.
517. bekla (válaszként erre: 516. - Vgirl100)
2015. jún. 10. 22:01

Nekem dr. Doros Attila a dokim.

Nekem ilyen beavatkozás fel sem merült. A műtétet a rossz elhelyezkedése miatt kizárták, és csak ez az angiográfiai módszer maradt az embolizáció.

Ahogy korábban írtam, nekem nagyon jó tapasztalataim vannak, én már 4× feküdtem az osztályon. Kiváló intézmény.

A máj"csonkolás" következményeiről mem olvastam, hogy nekem ez nem került szóba. Erről szurikáta biztosan tudna többet mondani.

Nehèz a helyzet. Azt gondolom, hogy lehet, hogy jobb kint mint bent. De a kockázat sem kicsi.

Miért javasolta, hogy műteni kell? Pontosan mekkora a mérete? Biopsziád volt korábban?

Elő is jegyeztek műtétre?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook