Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Figyeljünk magunkra, amíg nem késő! fórum

Figyeljünk magunkra, amíg nem késő! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Figyeljünk magunkra, amíg nem késő!

1 2 3 4 5
75. Lhara
2013. febr. 3. 21:01
Ja és még valami. Időnként csinálok egy 3-4 hetes vesetisztító teakúrát. Azt nagyon meghálálja a szerveztem, egészen megkönnyebbedek tőle.
74. Lhara
2013. febr. 3. 20:54

A lényeg, hogy gyógyszer nélkül tudjunk élni! Lehetséges, velem is megtörtént, hogy még a gyógyszerfüggőségtől is meg tudtam szabadulni, a gyógyszermérgezésből is kigyógyultam. Annyi jó módszer van... A paleolit most került a látószögembe és nagyon érdekel.


A vízhajtásra még nagyon jó a zeller gumója párolva, a petrezselyemzöld bármely módon. Ezeket rendszeresen fogyasztom.

2013. febr. 3. 17:27

Ezek már folyamatosan gyakorlatban vannak , de ilyen eredmény még nem volt !!Nagyon örülök , mert a lábaim, amik amúgy is nagyon rozogák, most ennyivel könnyebb , főleg ha képes vagyok kitartóan - és véglegesen így csinálom!!

Ezt amit itt írunk , egymásnak , remélem olyan is olvassa , aki hasonló gonddal él !Nagyon nagy eredmény , gyógyszer nélkül !

Kitűnő ez fórum !!Örülök Nektek !!


Üdv Kuvaszka


Köszönöm szépen , üdv

72. Panda68 (válaszként erre: 70. - 1dd00295ba)
2013. febr. 3. 16:46
Egyébként ha csalán teát vagy zöld teát iszol vízhajtásra az is nagyon jó. Bár a csalánt nem szabad folyamatosan inni, tartani kell benne mindig pár nap szünetet.
71. Icuska538 (válaszként erre: 48. - 2aca49b63b)
2013. febr. 3. 15:44
Sziasztok mindannyian ! Tőled szeretnék kérdezni , hogy egyáltalán mit eszel ? Azt értem , hogy nincs panaszod , de orvos tudtával hagytad abba a gyógyszer szedését ? Nem veszélyes amit csinálsz , persze tudom a túlsúly is nagyon sok veszélyt hordoz magával !!! Egyébként gratulálok , a fogyásodhoz !!! Vigyázz rá és tartsd meg !!!
2013. febr. 3. 13:19

TÖRTÉNT A KEZDET ÓTA EGY NAGYSZERŰ VÁLTOZÁS!

A KÉT LÁBAM, A BOKÁM OLYAN VOLT MINT AZ ELEFÁNTÉ, MEGÁLLT BENNE A VÍZ , NEM MENT KI VÍZHAJTÓVAL SEM!VOLT , AMIKOR KI IS FEKÉLYESEDETT, MERT A VIZ SZÉTFESZÍTETTE A BŐRT ! A DOKIM AZT MONDTA , CSAK ÚGY JAVÚL , HA A VÍZ KIMEGY , JÖTT A NAGYROHAM, INJEKCIÓS VIZHAJTÁS!

IGEN ÁM , ÉN NAPONTA 5 DL VIZET , HA MEGITTAM, MOST 2 LITER TEÁT!! SOLKSZOR MEGYEK P..ILNI, ÉJSZAKA IS ÖTSZÖR HATSZOR, MÉG JÓ ,HOGY GYORSAN VISSZAALSZOM!

LÁSS CSODÁT : A LÁBAIM " CSINOSAK " , NEM DAGADT , VAGY CSAK EGY KICSIT !

EZ MÁR MEGINT EGY NAGY LÉPÉS A JOBBULÁSHOZ!!

69. Panda68 (válaszként erre: 68. - Ragyogás)
2013. febr. 3. 11:45

Milyen érdekes amit írtál. Én majdnem egy ellenkező életmóddal - mint amit te írtál tartom a súlyomat! Félre ne érts nem vitatkozni akarok veled, mert mindenkit nagyon becsülök aki veszi a fáradságot és átalakítja az étkezését, csak azt akartam ezzel írni, hogy milyen sok féleképpen lehet célt érni.

Én vegán vagyok, próbálkozom a nyers evéssel is, bár ez még előttem áll, de nagyon szeretném elérni - majd meglátjuk mi lesz (semmi állati eredetű), én eszem pl. barna rizst, kölest, hajdinát. De semmi bolti meg egyéb műanyagot, meg pl. burgonyát se nagyon eszem.

Vannak ismerősem Paleosok és mind dicsérik. Vannak egy internetes oldaluk, szoktam olvasni, nekem vagy családnak való receptek miatt.

Egyébként én is nagyon jókat eszem...most megyek is, mert mindjárt ebéd!


Hajrá, mindenkinek!!!

68. Ragyogás (válaszként erre: 67. - Panda68)
2013. febr. 3. 11:25
Egyet értek :) Fogyókúrában benne van az elnevezésben hogy kúra...és amint vége van akkor kezdődik minden előről. Egy teljes táplálkozási szokás változtatás segített nekem is sok sok jojo effektus után. 3éve megtaláltam azt az életmódot amiben finomakat ehetek..sosem koplalok és tartom a súlyom. Én is ilyen súlyt fogytam mint Te 33kg-t. 3éve nem híztam egy dekát..fogyókúrával ezt nem lehet így tartani! Alap: aki fogyni akar az messziről kerülje el a burgonyát és a rizst is a gabonák mellett! Inzulin bomba és farkaséhséget csinál..és egyre jó..tömeget növelni. Semmi egyébre! Mai menü: Húsleves sok húsival és zöldséggel,sült tarja és zsírban sül sárgarépa a köret. (mennyei)Paleo szerint 3éve nem ettem étolajat és margarint. Csak mangalica zsírt használok főzéshez és vajat evéshez. Amikor a legtöbbet fogytam a fő kajám a csülök volt és a tepertő :) Rengeteg kovászos uborkát ettem! A gyümölcsből keveset naponta és az is a savanyúbb fajta. Semmi light-os terméket!!!Mert lehet cukor mentes de tele van transzzsírokkal ! Minden szenvedés és éhezés nélkül sok sok energiával boldogan fogytam! Korábban meg sanyargattam magam mindenféle szezonális kúrákkal...Sok sikert mindenkinek :) Megéri!!
2013. febr. 3. 09:11

Szia!

Olvastam soraidat és nagyon jó, hogy változtatni akarsz! Ugyanis minden fejben dől el. Én nagy fogyókúrás vagyok, pontosabban életmód változtató. Ahogy elkezted csnálni az szerintem jó. Én is fogytam 30 kg, amit akkor nem tudtam megtartani, mostmár sikerül, mivel én is túl vagyok egy nagy táplálkozási reformon. Én sosem tartottam diétát se 90 naposat se semmilyet. Mégis lefogytam mégis tudom tartani a súlyomat.

Viszont van egy két apró trükk amiben tudok még neked segíteni, hogy hogyan menjen jobban az életmód váltás.

De egyébként hajrá! Nehéz az eleje de nem lehetetlen.

66. 1dd00295ba (válaszként erre: 63. - Gabriellaxp)
2013. febr. 3. 07:48

Szia !Még azt , hogy most mértem : 20 nap , minusz 3.8 kg !Örülök, mert nem szenvedek, de gondolkozom a finom kajákon!

Néztem a lapodat,szép kutyáid vannak!

Én is kutyás vagyok , de nagyon !Nekem Kuvaszkám van, ő az élettársam! Na meg tündéri trikolor cica , akit 1 Ft-ért vettem 3 éve a vaterán. Azóta is szorgalmasan dolgozik!Nam rég , amikor még a Bükkalján éltünk , sokszor hozott egeret , vakondot , amit megfogott!Tegnap az ajtóm elött megint ott volt a bizonyíték !Egy kövér egér !!

Csak tudnám , hogy van az : mindig az ajtóm elött van az áldozat !Ezt a másik macskám is csinálta !!

Figyelem a sikeredet , légy ügyes !Üdv Éva

65. 1dd00295ba (válaszként erre: 63. - Gabriellaxp)
2013. febr. 3. 01:59

Valamikor csináltam , nem sokáig, de nem bírtam, elfárasztott, kiüített!A barátnőim bírták, de amikor abbahagyták és a szokásaik visszaálltak , akkor visszajött a súly hamar!Örökké meg nem lehet csinálni .

Én amit most elkezdtem egész egyszerűnek érzem, nem koplalok. Meg kell szoknom az 5 -szöri evést, de sokszor elfelejtem, pedig az jobb , mert nem falok a főtt ebédnél. . Mellőzöm a pékárút, tésztát, cukrot,sajtot ..de sok mindent ehetek.

Meglátjuk, a siker nagyon erősít!

Minden jót, üdv

2013. febr. 2. 21:30

Fantasztikus film, sok embernek erőt adott! Nézzétek meg érdemes:)

[link]

2013. febr. 2. 19:53
Szia! Én a 90 napos diétát kezdtem el. ez a 3-ik hét már. 35 kg kell leadnom. Már tropára mentem, a vérnyomásom, a sok gyógyszer kicsinálta a gyomrom. Állandó betegségek. 1 éve, sehova nem tudok eljárni, annyira fáj a lábam. Most már nem szedem a gyógyszereket, a diéta levitte a vérnyomásom, jó a közérzetem, és a fogyásom is megindult. Most erősnek érzem magam. Sikerülnie kell, drukkolok neked is.
62. 1dd00295ba (válaszként erre: 35. - Gumicsirke)
2013. febr. 2. 14:51
Köszi, üdv Éva
61. 1dd00295ba (válaszként erre: 46. - 8a9f750ff1)
2013. febr. 2. 14:50
Köszönöm , tarts velem , velünk kérlek !Várlak !Üdv Éva
60. 1dd00295ba (válaszként erre: 48. - 2aca49b63b)
2013. febr. 2. 14:49

Köszönöm szépen !Tetszik, eddig nem ismertem!MAjd tanulmányozom , hogy jobban megismerjemérdes és érdekel !

Nem adom fel, ne adjuk fel!

Köszi , üdv Éva

59. 1dd00295ba (válaszként erre: 43. - BuksiCica)
2013. febr. 2. 14:34

Ez a paleó nekem új, nem ismertem!ost utánna néztem kissé , majdnem hasonlít arra amit én most csinálok.

Ha van egy kicsit több kedvem , akkor végig lapozom

a neten az elérhető infókat !Szinpatikus ...!!

Mozgásnak kezedetben... ? ÁÁÁÁ , hát én mozgok ám , csak én sietni szeretnék !!Na meg biklizni !!!

Látod , miről álmodik a lány ??!!!

Üdv Éva

58. 1dd00295ba (válaszként erre: 49. - Galery)
2013. febr. 2. 14:29

Örülök Neked figyeld leveleket és a naplómat is!

Ne fogyózz , változtass !!

Sok sikert !

Üdv Éva

57. 1dd00295ba (válaszként erre: 50. - 3532273647)
2013. febr. 2. 14:24

Drága Ildi!

Szép vagy és fiatal!Dagi valamennyire, amitől féltelek , hogy az idő múlásával még rosszabb lesz , ha nem fordulsz vissza!Oda lesz a egészség , mint nekem !

Próbálj meg kérlek , ne fogyózni, hanem változtani az étrendeden!Én egyre jobban el vagyok a kenyérféle , a tészta féle nélkül. A főzésemhez csak egy csipet olajat használok , hogy a lábos alján csillanjon , aztán úgy csinálom a főzést !Könnyebb nekem, mert egyedül vagyok csak magamnak kell ebédet csinálni !De lehet neked is külön főzni egyszerű főtt ebédet , vagy esetleg amit főzöl a család is eheti, hiszen nem különleges , csak soványabb és a liszt is csak egy kicsi van benne !Olyan finomakat főzök néha , ha lenne társam , nyugodtan ehetne belőle , legfeljebb megtoldanám neki a ráadást . Ma csináltam párolt káposztát, teszek rá csirkehúst majd !Ebből aztán ehetek holnap ebédre.Te ha ilyent csinálnál , akkor magadnak egy kis csirkemell, a családnak comb .. vagy ami kell grillesen és nekik krumpli is !! Kész a menü!Ez nem jó nekik? Lehet , akkor gondolkodj , mit lehet még , minnél többet , változatosan !

Hozattam ma 10 kg célkát , megfőzök valamennyit , lereszelem , kedvemre fűszerezem aztán egy kis hússal ez is jó , ezt ehetné a család is .. !


Ne várj arra , hogy majd valahogy lesz !!!!AMIT CSINÁLSZ AZ TÖRTÉNIK !, HA JÓL AKKOR SIKER ,HA ROSSZÚL AKKOR SIKERTELENSÉG!

SENKI NEM FOGJA MEGOLDANI , CSAK TE ! HA SIKERÜL , AKKOR MEGLÁTOD MILYEN BOLDOG LESZEL TŐLE!!

Várlak!

Üdv Éva

Üdv

56. 1dd00295ba (válaszként erre: 51. - 3532273647)
2013. febr. 2. 14:02

Én szedtem évek óta ,újra meg újra a Dona port, kúra szerűen, semmi javulás, feladtam, novembertől szedem a Béres porcerőt , 3 hónapig , ez sem javít. Az orvosom , aki majd műt , azt mondta , ha kevés a sérülés a porcokon akkor kicsit javít, vagy lassítja a romlást , de amilyen az enyém azon már nem változtat.Két csípő és két térd izület.Hozzátette: ha nem ekkora plusz súlyt cipelnék , a beteg részeim is jobban bírnák, esetleg nem romlanának ilyen gyorsan! Ezt én már régen elrontottam!

Ezért is írtam a cikket , mert a szívem fájdul meg , amikor látok egy fiatal dagi fiút, vagy lányt , mondanám neki , hogy figyelj , nézz rám és változtass , amig nem késő!!Állitom , hogy lehet és nem kell tabletta , meg csodaszer, ők , aki még nem rokkant egy kicsit mozoghat is többet , mint szokott!

KLUBBOT azért nem indítok, mert a hasonló , mglévőek mintha egykettőre inaktívvá váltak volna!Mintha elaludt volna az érdeklődés !


Nem tudom ez a fórum meddig mozog , én mindenkinek örülök!

Nagyon hiányolom , hogy nem közeli a kapcsolat egymással!

Az email címem a lapomon ott van , aki szívesen vállaja , az ott is megtalál !Nekem mindenkire szükségem van mindenhol!

Azt hiszem , gyönyörű erdmény annak a jó néhány Sorstársunknak, akinek sikerült tartósan lefogyni, megtartani amit elért ! Bár emlékeim szerintnekem az életemben háromszori nagy fogyás kb 10 év alatt jött vissza , lassan , minden esetben, azután kezdtem újra és újra 10 évenként az önkínzást!Azért mert a szokásaim maradtak!

Most valami mást érzek, lendületet , élni -akarást, keresést a szenvedésmentes életmódváltozáshoz és élethez MÉG !!!Szeretnék majd biciklini, sokat !

Aranyos levélírók, nyissátok ki a titkaitokat, aki már sikeres árulja el nekünk , aki meg bizonytalan jöjjön velünk és ne adja fel, kérdezzen és kövessen !Szerettel Éva / Kuvaszka

55. 1dd00295ba (válaszként erre: 53. - Mohika)
2013. febr. 2. 10:00

Szia !Köszzönöm kedves leveledet.Sajnálom , hogy itt néhány szóban a módszeredet nem tudattad velünk!Nagyon szép az erdményed. Azt írtad az oldaladon , hogy világéletedben fogyóztál!Ez nagy munka és áldozat , tehát nem könnyű!Én is többször megtettem ,szép eredményekkel , aztán néhány év alatt visszarontottam !Most csakis azokat a módszereket keresem , ami nem lemondás, nem gyötrődés!Abba ha belefáradunk, akkor abbahagyjuk!

Másként akarok étkezni , úgy tanulnám meg , hogy akár örökre is csak így legyen!

Ki kell alakítsam az új életvitelemet!

Sajnálom , hogy erősen mozgáskorlátozott vagyok, tehát azt , hogy edzés erősebb , aktív mozgás , az nem megy!De az előző pár hónapos vonszolódásom , mintha enyhült volna!Aktívabb vagyok a lakásban és az udvaron, sőt gondolkozom ,hogyan mernék elindulni gyalog a buszig -kicsit messze van , aztán busszal a barátnőmhöz!Csábít a menés ...!Jön a tavasz , engem feldob a szép idő!Csak ne lenne ilyen gyenge a két lábam, mintha rongyból lennének!A fájdalmat nagyon jól tűröm,

nem szedek fájdalomcsillapítókat, mert az nekem ellenség!

Tedd meg kérlek , hogy mesélj nekünk, -vagy nekem, hogyan csináltad ezt a szép erdményt !??

Az email címem a lapomon van , oda is írhatsz, örülnék neki !

Igaz szívemből azt kívánom, hogy az egész életedben majd ne fogyózz , hanem másként élj, mint régen!Könnyebb lesz megtartani , amit végre szépen elértél!!

Üdvözlettel Éva

54. 3532273647 (válaszként erre: 52. - Galery)
2013. febr. 2. 09:53
Van a Condrosulf kapszula(porcerősítő-regeneráló)-gyógyszertárban kapható.Lassan 15éve szedem,évente egyszer(a kúra 3hónapos).A többszörösen hátrányos helyzetű térdem teljesen jó állapotban van(túlsúly,térdkalácsficam,porcsérülések,szalagszakadás)Nem fáj a térdem,nem recseg-ropog,a novemberi artroszkópián tökéletes állapotú porcot talált.
53. Mohika
2013. febr. 2. 05:58
Szia! Először is nagy gratula az elhatározáshoz és a cikhez! Eldöntötted menni fog. Én 2-éve határoztam el magam hogy életmódváltásba kezdek.Igen dirrekt nem írtam fogyókúrát mert ezt most is folytatom.Először felező diétával kezdtem utánna szépen mindent átalakítottam.Nem volt nehéz viszont az eredmény én lefogytam (még tudom van bőven rajtam) nem szedek vérnyomás csökkentőt,fájdalom csillapítót a térdemr csípőmre.A párom cukorbeteg évek óta 2 fajta gyógyszert szedett magas dózisba.Most csak 1 fajtát kel szednie és teljesen jók az értékei.Szóval hajrá neked menni fog drukkolok! Ha van kérdésed írjál hátha tudok segíteni.A fürőruháról annyit ne szégyeld nincs mit vedd csak fel ha tudsz igenis ússzál nagyon jót tesz.Én bizony kiraktam a képemet itt is:) Nézd meg nem látni semmit csak a nagy hasamat! De ez is én voltam.
52. galery (válaszként erre: 51. - 3532273647)
2013. febr. 1. 23:46

C.ndr.s.lf,évi egy 3hónapos kúra



lehetne ehhez valami magyarazat ,hogy mikent is kene olvasni .erteni -ertelmezni ??????

51. 3532273647 (válaszként erre: 44. - 1dd00295ba)
2013. febr. 1. 23:17

Szerintem nyiss egy klubot,szívesen csatlakoznék,és szerintem nem lennék egyedül.Amennyiben megteszed,kérlek,akár csak egy jellel is értesíts.Porcregenerálásra nagyon jó a C.ndr.s.lf,évi egy 3hónapos kúra,és a novemberi artroszkópián tejesen jó porcot találtak...meg szakadt szalagokat.Keresztszalag pótlás,ha min. 25 kilót leadok..

Ildi

2013. febr. 1. 23:10

Sziasztok!

Amit leírtál,magam is írhattam volna.Fiatalabb vagyok ugyan,de akaratom sajnos-jelenleg mindenképpen-nulla.Meg én is az vagyok...Örülök,hogy leírtad,sokunknak adtál egy lökést,irányvonalat,hogy meg lehet csinálni,agyban dől el!

Tudom,ifjúkoromban 35kg-ot fogytam,de szép lassan visszakúszott.Szívem,térdem kivan,de szeretnék javítani.

Egy kispesti sorstárs-de most ez a "sorstárs" sajnos nem illik rám.

49. galery
2013. febr. 1. 22:24

szia Mindenki-nek !

Azt gondolom "hazatalaltam " ennyi sorstarssal regen talalkoztam

szoval tulsullyal kuszkodom tul egy infarktuson mozgas nehezkes balodali csiponyavalya miatt -- protezis az sacc/kb 10-15 ev mulva

a dokim aszongya valts eletmodot jaja csaladon belul az olyan ecceru lenne

vegig csinaltam south beach dietat jo draga vooot es jojo efektusban visszajott a cirka duplaja . most ott tartok ,hogy sajat fejbol probalok alakitani valamit DE nem artana nemi esszeru rendszer

minden kiprobalt es jolmukodo otletre vevo vagyok

szoval fulelek es figyelek

2013. febr. 1. 21:58

Kedves Kuvaszka!

BuksiCica ajánlotta Neked a paleo életmódot. Három évvel ezelőtt ismerkedtem meg ezzel az életformával és azóta szigorúan így élek. Rokkant nyugdíjas voltam (szív-és érrendszeri betegség, magas vérnyomás, nyirokrendszeri betegség, krónikus hörghurut, nikkel allergia miatt kezem-lábam ekcémás, komoly ízületi fájdalmak)). Nyolc gyógyszert szedtem (szívemre, vérnyomásomra, koleszterin szintemre, vérhígításra stb.) 25 kg súlyfelesleggel rendelkeztem: 163 cm-hez 83 kg. Jelenleg nem szedek semmilyen gyógyszert, a betegségeim teljesen eltűntek és 63 kg vagyok. Ezzel az étkezéssel soha nem fogok visszahízni és a betegségeim sem fognak visszatérni. Az életmód lényege: semmi gabona, semmi tej, tejtermék (kivétel néha egy kis kemény sajt), semmi répacukor. Ezen kívül nem eszem hüvelyeseket, krumplit, rizst, kukoricát, szóját, kész -és félkész ételeket (beleértve a felvágottakat, kolbászokat, szalámikat). Ez így elsőre nagyon keménynek tűnik, de mivel nagyon sokan vagyunk, akik így élünk és a fogyás mellett kigyógyulunk az összes betegségünkből, úgy gondolom ennél jobbat nem fogsz találni. Vagy tudsz olyan étrendet, amivel lefogysz, soha többet nem hízol vissza és a betegségeid megszűnnek? Az összes ételnek meg tudjuk csinálni a paleós változatát, mert a tilos ételeket lehet mással helyettesíteni. Nem akarok itt egy litániát írni, ha meg akarsz gyógyulni és le akarsz fogyni, akkor próbáld ki. A paleo életmód magyarországi elhivatott terjesztője dr Szendi Gábor. A honlapján minden fontos dolgot megtalálsz ezzel kapcsolatosan, még receptek is vannak:


tenyek-tevhitek.hu


Ezen kívül rengeteg helyen találsz még recepteket pl. paleovital).

Kívánom, hogy sikerüljön lefogynod és meggyógyulnod!

Szeretettel: Klári

47. 1dd00295ba (válaszként erre: 46. - 8a9f750ff1)
2013. febr. 1. 19:34

Köszönöm, kedves vagy !

Ha boldog és egészségesebb akarok lenni akkor nekem kell " megcsinálni "


Én mindig azt gondoltam , egész életemben , vagy én rontom el , vagy én csinálom jól!!!Az erő bennünk van !

Nem sokára tavasz lesz , kezdődik az újjászületés!!

Üdv szeretettel

2013. febr. 1. 19:20
Sok sikert kívánok! Változtatni sohasem késő. Tisztelem az elhatározásod, remélem sokak példaképévé válsz.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook