Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Figyeljünk magunkra, amíg nem késő! fórum

Figyeljünk magunkra, amíg nem késő! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Figyeljünk magunkra, amíg nem késő!

1 2 3 4 5
105. Lhara (válaszként erre: 101. - 1dd00295ba)
2013. febr. 6. 15:56

Azt hiszem valóban elég a legtöbbször a jó arányérzék... ha az eddigi táplálkozásom mellett ekkora súlyfeleslegem van, akkor a bevitelt elég korlátozni a megfelelő arányban. Ám, vannak ennél a szerencsés helyzetnél nehezebbek is. Akkor viszont meg kell ezt fűszerezni olyan további megoldásokkal, ami a problémának épp megfelel. Tudni kell a gond okát és keresni kell rá valami jó kis módot, eszközt, stb.


Mindezt azért gondolom igaz állításnak, mert tudni lehet, hogy már akkor csökkenhet a túlsúly, ha egyetlen korábban fogyasztott élelmiszert kihagyunk a táplálkozásból.

A legjobban, leggyorsabban és leghatásosabban akkor tudunk megfelelő eredményt elérni, ha megismerjük az emberi test alapvető működését és igényeit ehhez. Alapvető ismeretekre gondolok, nem kell professzorrá válnunk ehhez, elég a "józan paraszti" rálátás. Ezután könnyű belátni, hogy mit kell tenni, jó-e az a módszer, amivel ismerkedünk, mert a módszerek azért hasznosan tudnak lenni, de nem szabad elfelejteni, hogy nem létezik minden embernek, mindenkor alkalmazható egyöntetű módszer sem a táplálkozás, sem más területen. Szóval kicsit bonyolultnak tűnik, de csak bátran, mert minél jobban belejövünk, annál egyszerűbb lesz.

104. Lhara (válaszként erre: 91. - 07536d94a7)
2013. febr. 6. 15:37

Igen, én is ezt tapasztaltam az én módszeremnél is... erőltetetten nem lehet jó eredményt elérni... De amikor olyan lelkes és ijedt egyszerre az ember mikor belevág, hogy mielőbb le akarja adni a felesleget, de rögvest az egészet... és ijedt, mert fél, hogy idő előtt elfogy a lelkesedés vagy bármi más közbeszól.

A szervezet persze jobban tudja a ritmust és nem enged meg nyaktörő dolgokat... Elég figyelni rá és "szótfogadni".

Tegnap utána néztem a módszerednek és megvallom sok ellentmondással találkoztam úgy a vélemények tekintetében, mint a saját eddig összegyűjtött tárgyi tudásomat tekintve. Érdekel a Te személyes tapasztalatod is, szívesen beszélgetnék személyesen is veled erről... Évihez én is közel lakom, találkozhatunk, ha gondolod.

103. 1dd00295ba (válaszként erre: 102. - 2aca49b63b)
2013. febr. 6. 12:49

Köszönöm szépen, várom a recepteket!

Egyébként én magam is a zsír híve vagyok , meg nem vonom magamtól, amikor egy pici olajat írok a főzésnél akkor legtöbbször házizsír , egy pici , csak nem akarom a leírásokat tagolni ,Tehát zsír vagy olaj , de csak pici....

üdv

102. 2aca49b63b (válaszként erre: 101. - 1dd00295ba)
2013. febr. 6. 12:36
Kedves Kuvaszka! A zsírt ne hagyd el, mert nem ez hizlal, hanem a szénhidrátok. Persze nem az üzletben kapható zsírokra gondoltam, hanem amit saját kezűleg sütsz ki libahájból, zsírszalonnából. A zsír megvonása a szervezettől óriási hiba, mert így a zsírban oldódó vitaminok nem tudnak hasznosulni. Az üzleti olajok egészségtelenek, de nem azért mert hizlalnak. Az Omega 6 tartalmuk többszöröse annak, mint amire a szervezetnek szüksége van, plusz magas hőfokon való sütéskor rákkeltő anyagok keletkeznek. Vásárolhatsz egészséges olajat (Paleoolaj vagy Omega olajesszimó olaj) az első sütésre való és többször lehet benne sütni, a másodikat salátákba teheted. Aki teljesen átáll a paleora, annak nem kell a kalóriákat számolni, mégis le fog fogyni az ideális testsúlyára. Mellette fontos a mozgás és a vitamin szedése (alapvető a C, a D3 és az Omega 3). 2010 óta így élek és 20 kg-ot fogytam, nem is kell többet. Sokkal kevesebbet eszem (naponta ötször)és soha nem vagyok éhes. Egészséges margarint saját magadnak is tudsz készíteni, a bolti azért nem jó, mert hidrogénezik. Receptet tudok adni, ha érdekel.
2013. febr. 6. 10:14

" GONDOLKODOM, TEHÁT VAGYOK " !!!!!!!

....amik elhangzanak a különböző módszerekről, pirulákról,az egy sem ér semmit sem !Az csak a gyártók péztárcáját növeli .

EGYSZERŰ AZ EGÉSZ : ha kevesebb kalóriát eszel, mint amit a szervezeted eléget , rövid időn belül elindul a fogyás .

Magyarul: ha neked 2500 kalóriára van szüksége a szervezetednek , akkor nem kell enni csak 2100 kalóriát , a többit a a felhalmozódott súlytöbbletből pótolja, a felhalmozódott zsírréteg fog elégni !!!

Megkéne érteni ,hogy fogyni csak önerőből lehet ,nem holmi vicik vacakokkal !!Ezekkel csak az egészséged rongálod !!


Ezt "vargapeterjozsef" nevű Hoxa-társunk írta le egy hozzászólásában !!

Én magam is csakis igy gondolom!!

Nem számolgatok , nem veszek semmit , próbálok az eredeti étkezési szokásaimnál maradni , csak kalóriaszegényen főzni !Elhagyom a cukrot, lisztet , kenyeret , pékárút , zsírt , olajat , margarint , felvágottakat , illetve a fözéshez ha kell , csakis egy pici olajat teszek az edénybe , hogy le ne ragadjon...amit készítek !

A hagyományos ételekhez hasonló , de kissé átalakítot ételek érdekelnek , hogy legyen elég változatos a menüm!!!!!!

Az vettem észre , hogy sikeresen mellőzöm a kenyeret , pékárút , nem szenvedek értük!!

Ha esetleg egy kis szeletke szendvics korpáskenyeret eszem , nincs olyan vágyam , mint volt , hogy ez kevés !!

Régebben 30-40 dk kenyér, vagy 3-5 db zsömle volt a napi adagom!Jelenleg ha ennyit meg kéne ennem , nem sikerülne !!pedig csak kb egy hónapja kezdtem el a változtatást !!


Gyertek velem , megyek veletek !!

100. kovaevakiss (válaszként erre: 98. - 07536d94a7)
2013. febr. 6. 08:43
Kár, hogy én messzebb lakom Tőletek, én is megkóstolnám! Minden ilyen és hasonló kímélő receptet leírok, mert én is hasonló cipőben járok. A közeljövőben lesz a második csípőmútétem, szerencsére már sikerült 16 kg-ot fogynom, tavaly aug.eleje óta.
99. 1dd00295ba (válaszként erre: 98. - 07536d94a7)
2013. febr. 6. 07:28

Aranyos vagy !!Vigyázz , mert ha túl jól sikerül akkor én nem bírom abbahagyni, csak 1 db-ot hozzál !

Köszönöm szépen !!

98. 07536d94a7 (válaszként erre: 92. - 1dd00295ba)
2013. febr. 6. 06:58

Kedves Éva!

A jövő héten én is kipróbálom ezt, csak a rizst zabkorpával helyettesítem és a gombához én sovány darálthúst is teszek. Majd úgy főzöm, hogy neked is vihessek belőle kóstolót.

2013. febr. 5. 20:37
Nekünk hála Istennek 12 unokánk van, most a hét végén jön majd kettő, az apjukkal. Ők még kicsik, a sláger a gyümölcsleves és a palacsinta. Évek óta megsütöm a palacsintát, de már nem eszem belőle, pedig régen nem nagyon tudtam ellenállni.
96. Tavasz51 (válaszként erre: 95. - 1dd00295ba)
2013. febr. 5. 19:05

Az biztos, hogy az unokák nagyon tudnak velünk bánni, igaz nekem csak egy van. A hétvégén csináltam neki almás rétest, mert imádja, öröm volt nézni ahogy eszi az a csöpp gyerek.


Sütni már amúgy nagyon ritkán sütök ,sajnos nem tudom megállni és felkajálok akár egy egész tányérnyit is. Inkább nem sütök, főleg krémeseket azok a gyengéim.

Anno mikor még vékonyka voltan nem számított, de mostanra már nem ehetek efféléket.


Igaz azt mondta a dokim, hogy annak köszönhetem a 73 kilómat,hogy nagyon tudatosan eszem, ha nem így tennék ütném a 100-at. Persze ez nem vigasztal, mert szeretnék leadni kb 5 kilót, de nehéz

2013. febr. 5. 18:27

Káépzeljétek !!Miről álmodozom!!!

Láttam egy receptet : Madártej szelet !!!!

Olyan jól nézett ki , hogy ha elérem a 25 minuszt , azt fogok sütni, de csak egyet eszem én , a többit küldöm a családomnak !!

Van 3 kamasz unokám !

Az Előd egyszer egy vendégségben azt mondta a háziaszonynak : Babika , te nagyon jókat főzöl , sütsz , de olyan jót mint a Mama , senki nem tud csinálni !

Ez vagy öt éve volt , de én nem felejtettem el !!

94. 1dd00295ba (válaszként erre: 93. - Tavasz51)
2013. febr. 5. 18:19
Én egyébként fejeskáposztát ecetes sós vizben leforrázok, azt szedem leveleire ,és töltöm meg , jó nagy levelekbe , az apraját,a maradékot összevágom és a szálas savanyú káposzta közé keverem, a mennyiséget szaporítja , de nem kalóriás!!Aki a gombát szereti , az biztosan ezt szívesen eszi!!Ha sok, lehet fagyasztóba eltenni, bírja !!!
93. Tavasz51 (válaszként erre: 92. - 1dd00295ba)
2013. febr. 5. 17:49
Ez tényleg jól hangzik, sajnos a párom nem szereti a gombát, de lehet magamnak azért kipróbálom.
2013. febr. 5. 16:31

Ide írom, mert kérdezték, esetleg többeket is elcsábít!!

GOMBÁS TÖLTÖTT KÁPOSZTA !

25 dkg gomba hagyományosan pörköltnek ,csak pici olajjal, és több fűszert teszek bele,+ 1 húsleves kockát, lefőzöm a levét ,

10 dkg rizs , én barnarizst használtam ,félig megfőzve,

a gombát a rizst és 1 tojást összedolgozom, / tettem bele 1 nagy,finomra reszelt sárgarépát, nem rontotta el !/ káposzta levélbe beletöltöm , úgy mint a hagyományost

egy hagymát pici olajon megdinsztelem , rá pirospaprikát,rá egy marék szálas savanyúkáposztát, a tölteléket rápakolom közéje savanyú képosztát , a tetejére megint savanyúkáposztával betakarom , felöntöm vízzel , teszek a vízbe paradicsomlevet , vagy konzervet elkeverve ! Amikor felforrt akkor kb egy óráig nagyon pici lángon főzöm!

Nagyon nagy adag lett belőle és finom ! Képes vagyok egy hétig is egyfolytában enni , , hát eldugtam egy részét a fagyasztóba, -bírja !- 2 gombócos csomagolásban ! A vendégem nem fogyózik egy kis tejfölt tettem neki rá !Sikere volt !!


Igen soványan van készitve , szerintem nem sok kalóriája van !!

91. 07536d94a7 (válaszként erre: 88. - Lhara)
2013. febr. 5. 16:18
Tavaly már fogytam ezzel a diétával több mint 15 kg-t, csak akkor erőltetetten tovább akartam folytatni. Nekem ugyanis több mint 30 kg a súlyfeleslegem, ezért vagy 2 részletben adom le 15-15 kg-ként, vagy egyben. Tavaly még nem voltam rá ennyire felkészülve és nem ismertem fel bizonyos veszélyhelyzeteket, amikre most már tudok figyelni. Ezért addig szeretném csinálni a 2. szakaszt, amedig a szervezetem erőltetés nélkül enged fogyni, aztán átállok a 3. szakaszra. Ha végig tudnám vinni a 30 kg-t, az lenne a legjobb, mert nehéz ráállni erre a diétára. Egyrészt nagyon szigorú az alapanyagokat illetően, másrészt kegyetlenül büntet, ha vétkezel. Szóval, figyelni fogok a jelzésekre, hogy mikor kell átlépjek a súlymegtartó szakaszra, nehogy visszajöjjön megint az egész.
90. Lhara (válaszként erre: 88. - Lhara)
2013. febr. 5. 11:32
Bocs', most látom, hogy 4 kg-ot.
89. 2aca49b63b (válaszként erre: 71. - Icuska538)
2013. febr. 5. 01:03
Kedves Icuska! Köszönöm a gratulációt! A háziorvosom tudja, hogy már nem szedek gyógyszereket. Annyit szólt csak hozzá: Legyek óvatos, mert elég komoly a betegségem. Amit csinálok, nem tartom veszélyesnek, mert pont azokat az élelmiszereket nem eszem, amik a betegségeket okozzák. A gyógyszerek azok igen, veszélyesek voltak. A gyógyszer tájékoztatóban szereplő mellékhatások nagyon durvák voltak, rosszul is voltam szinte minden nap. Örülök, hogy rátaláltam erre az életformára, lehet már nem is élnék, ha tovább szedem a gyógyszereket. Már 3 éve élek így, de még most is állandóan tanulok ezzel kapcsolatban. Az interneten nagyon sok blog van, ahol rengeteg paleo receptet lehet találni. Semmi különös nincs benne, ugyanúgy főzök, mint azelőtt, csak bizonyos alapanyagokat nem használok, hanem mással helyettesítem. Ezt meg kell tanulni, nem megy öt perc alatt. Vásárolni csak a piacon és bioboltban szoktam. A kész- és félkész kajákat el kell felejteni, mert tele van káros anyagokkal. A bolti felvágottak, kolbászok és szalámik is idetartoznak, ezeket őstermelőktől, vagy ismerőstől, rokontól lehet megvenni, ha foglalkoznak ilyenek készítésével. A paleoban lehet enni: zöldség, gyümölcs, mindenféle hús,zsír, szalonna, hal, tojás, olajos magvak, maglisztekből lehet kenyeret és sütit csinálni. Nekem már nem hiányzik. Fontos a megfelelő vitamin szedése, mert a zöldségekből, gyümölcsökből naponta több kilót is megehetnél, mégsem tudnád így biztosítani a vitamin szükségletedet. Szedek: C vitamint, D3 vitamin cseppeket, Omega 3 halolajat és időnként még mást is. A mozgás nem az erősségem ,de minden nap reggelente megcsinálom az öt tibeti jógagyakorlatot és pár napja flabélos vibrációs tréningre járok (ebből 10 perc = 50perc kemény edzéssel). Tavasztól-őszig pedig kerékpározni szoktam. Amit nem eszek: gabonafélék, tej- és tejtermék, répacukor, hüvelyesek (amerikai mogyorót és szóját sem), burgonya, rizs, kukorica, az üzletekben kapható étolaj sem jó, kivéve az oliva, de ezzel nem szabad sütni, csak salátákhoz való. Most itt nem akarom részletezni, hogy a felsoroltakat miért nem jó megenni. A legtöbbet ezzel kapcsolatban dr Szendi Gábor honlapját olvasgatva ismertem meg. Ezen kívül már vannak olyan orvosok is, akik ezzel az étrenddel gyógyítják a hozzájuk forduló betegeket. Nézd meg, olvasgass! Senkit nem akarok erre rábeszélni, úgyis mindenki maga dönti el, hogy mit csinál. Ami a recepteket illeti, nagyon finom ételeket lehet készíteni. Amikor én kezdtem, akkor még szinte alig volt egy-kettő, most meg már több százból lehet válogatni. Csak annyit tegyél, hogy a Google-ba beírod paleo. Jó egészséget!
88. Lhara (válaszként erre: 81. - 07536d94a7)
2013. febr. 4. 16:26
Egy hónapja csinálod, ugye? Nagyon kíváncsi vagyok a további tapasztalataidra. Fogytál már?
87. 1dd00295ba (válaszként erre: 85. - Lhara)
2013. febr. 4. 14:04

Köszönöm szépen , figyelek rá!

Mindíg egy lépés... előre!!Üdv

86. Lhara (válaszként erre: 84. - 1dd00295ba)
2013. febr. 4. 12:32

Azt gondolom, hogy ezzel igazán nagy lépést tettél a javulásod felé.

Nagyon szeretem a hasam és biztosan én is túlzásba estem volna a főzéssel, sütéssel, de a sorsom nem tette lehetővé (szerencsém/nkre). Még így is voltam egyszer 115 kg. Mi lett volna, ha többet megad a sorsom? :)

85. Lhara (válaszként erre: 83. - 1dd00295ba)
2013. febr. 4. 12:25
Vannak gyógytea keverékek erre a célra is, azok közül bármelyik jó. Egyszerűen vesetisztító teakeverék van ráírva a dobozra a márkajelzésen túl (nem reklámozhatunk itt), ezeket keresd gyógyszertárakban, drogériákban. A használati útmutató is rajtuk van... tapasztalataim szerint lehet aszerint alkalmazni.
84. 1dd00295ba (válaszként erre: 77. - Tavasz51)
2013. febr. 4. 09:55

Élni szeretnék , és biciklizni is ... ez kor még jobban siettet!!

Nem vettem komolyan - csak néha - hogy hosszabbá ,élhetőbbé tehetem az éveimet !Csak a mának éltem és figyelmetlenűl , hanyagúl!!

Csodálatos , jó nagy menüket készítettem , minden szép látványú süteményt kipróbáltam!!Volt is siker , amig egyszer a Zoli fiam azt mondta , miért csinálom? Ő egyébként mindig szörnyen válogatós volt !Mindenki egyet megevett belőle , a többi ötöt meg én !!

Az Attila fiam meg már évek óta tudatosan főz és étkezik , azt mondja egy kissé kedveskedés , nagyrészt üzemanyag az evés !! Igaza van mind a kettőnek !Az én lakoma főzéseimnek is vége !!

83. 1dd00295ba (válaszként erre: 75. - Lhara)
2013. febr. 4. 09:46
A vesetisztító kúra miből áll? üdv Éva
82. 1dd00295ba (válaszként erre: 80. - Martini64)
2013. febr. 4. 09:44

Igen, én ezeket a népies ajánlásokat használom, használ is néha .

Ezt a remek keringést mégsem értem el semmivel, mert csak 5 dl volt a napi fogyaztásom.

Most , ahogy 2 liter , megindúl , nagyon örülök neki !

Ezek szerint igaz az , hogy a fogyáshoz , a keringés javításához kell legalább a 2 liter !

Azt is gondolom , hogy ami méregtelenités, salaktalanitás, a szervezetben kimosandó anyagok , most kimennek !!Bámulatos, hogy 68 évesen képes vagyok belátni és magaménak tudni ezt!! A létezésem függ már rajat !

Ezért mondom a fiataloknak , kezdjék el , mert rengeteget nyernek vele!!

2013. febr. 4. 06:37

Kedves Éva!


Nagyon megérintett a sorsod. Bár én nem vagyok olyan helyzetben mint te az ízületeiddel, de még lehetek, ha nem fogyok le. Az én súlyfeleslegem durván 30 kg, vagy a felett, mert a magasságom 156 cm és most 86,3 kg vagyok. Én a 30 kg mínusszal teljesen elégedett lennék. Én most a Dukan diétát csinálom. Ennek a lényege az, hogy a szénhidrátokat és a zsírokat messze száműzzük a szervezetünkből, amíg a fogyó szakaszokban vagyunk. Ezt követően van ennek a diétának egy súlymegtartó szakasza, ahol lassan és fokozatosan visszakerülnek a hasznos, nehezen felszívódó szénhidrátok és némi zsíradék is az étrendünkbe. Ez a harmadik szakasz garantálja, hogy ne alakuljon ki jojo-effektus és bár elég sokáig tart, tartalmaz heti 1 alkalommal egy jutalom étkezést is. Ezt követően pedig a negyedik szakasz visszavezet a normális étkezéshez, amit semmilyen más diéta nem ígér. A Dukan diéta alapja a színhús fehérje és a zöldségek, mindez zsír nélkül. Rengeteg zsírmentes tejterméket, hús- és halféléket, tojást, ha valaki szereti, akkor tofut is lehet enni, és a 2. szakaszban ezekben jön még a zöldség. Mindent meg lehet párolni, grillezni, illetve sütőzacskóban, vagy só- és zöldségágyon sütni. Ezt a diétát jan. 30-án kezdtem el a támadó szakasszal és 5 nap alatt 4-kg-t fogytam. Most térek rá a 2. szakaszára és ma pl.: székelykáposztát fogok enni. Mivel a hagymát nagyon nehéz zsíradék nélkül sütni, ezért újféle párolási módot találtam ki rá és működik. A többi hozzávalót pedig már el lehet készíteni párolással, főzéssel is.


Nem írtam arról, hogy a diéta amit csinálok most, nekem is létmentő, pedig most mindenemet ennek, vagyis az egészségem visszaszerzésének szentelem. Ez a diéta nem olcsó, ezért akár anyagi kárral is járhat, nem bánom. Az úszást egyenlőre heti 1 alkalommal én is beépítettem a diétámba és minden nap sétálok (nem valahová megyek, hanem a menésért megyek) legalább egy félórát.


Nagyon megérintett a helyzeted. nekem van időm, mert itthon dolgozom, így akár minden nap szabaddá tudom tenni magam egy délelőttre vagy egy délutánra. Ha gondolod, akkor nagyon szívesen ajánlom magam személyesen is társadként az életmódod és életmódunk váltásához. Óbudai vagyok, de tudok utazni, tehát ez nem akadály. Ha igényelsz egy társat ebben a nehéz időszakodban, akkor írj nekem privát.


Sok sikert kívánok mindenkinek, aki itt együttérzését fejezte ki Évának és persze aki ehhez a témához annyi hasznosat és jót akarva írt. Kívánom, hogy mindannyiunknak sikerüljön egészségessé válnunk!


Üdv: Éva

2013. febr. 3. 22:43
Sziasztok. A petrezselyem zöld is nagyon jó vízhajtó. Apróra vágva levesre, vajas kenyérre, rizsre, bármire szórva alkalmazható. Magában is szoktam rágcsálni :) A lényeg az szerintem, hogy ne pirítsuk, főzzük.
79. Lhara (válaszként erre: 68. - Ragyogás)
2013. febr. 3. 22:32

Pontosan így gondolkodom én is.

Csak így sikerülhet, ez alapvetően fontos nézet.


Minden lehető jót kívánok Mindannyiunknak!

78. Lhara (válaszként erre: 77. - Tavasz51)
2013. febr. 3. 22:07

Ez nagyon tetszik. Meg is csinálom.

A vöröshagymát csak párolva, sütve tudom megenni, azért is tetszik ez a recept. Érdekes, hogy a fokhagymát nyersen is, akár 4-5-gerezdet egyszerre, de a csíráját ajánlom mindenkinek kivenni belőle, hogy ne okozzon gyomorégést. Az még az ételekbe se teszem bele (mármint a csíráját).

2013. febr. 3. 21:50

Nagyon megható amiket írtál! Még jó,hogy el tudtad magad határozni és képes vagy változtatni.

remélem segítek egy recepttel ami az egyik kedvencem vacsira!

Pár levél friss saláta, 1 paradicsom, 1 mozarella sajt kockázva, 4-5 gerezd foghagyma és 1 vöröshagyma szeletelve és egy kanál kókusz olajban meg pirítva kicsit, az egészek összekeverni és kevés balzsamecettel meglocsolni só se kell bele.

76. Lhara
2013. febr. 3. 21:01
Ja és még valami. Időnként csinálok egy 3-4 hetes vesetisztító teakúrát. Azt nagyon meghálálja a szerveztem, egészen megkönnyebbedek tőle.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook