Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felháborodtam - láblógató anyukák? fórum

Felháborodtam - láblógató anyukák? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Felháborodtam - láblógató anyukák?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1165. 211d16142a (válaszként erre: 1161. - F758a7200f)
2011. márc. 8. 13:24
Hát az én férjem 14et dolgozik minden nap. És otthon is megcsinál rengeteg mindent, ahogyan én is, amit csak tudok, pedig én is dolgozom. De ha épp nincs vasalva az ing amit fel szeretne venni, akkor nekiáll szépen hajnal ötkor és kivasalja magának. A szeretet magában foglalja ám a kölcsönös tiszteletet is, és azért, mert valaki nem dolgozik munkahelyen, és a közös gyerekeket neveli, még nem számonkérhető rajta, hogy hogyan osztja be a napját. Szerintem.
1164. lujzacica
2011. márc. 8. 13:23
Az az anyuka, aki akár egy gyerek mellett is lógatni tudja a lábát koszban él vagy takarítónője van, rendeli a kaját és a gyereknek csak bébiételt ad. Nekem még csak egy gyerekem van, 13 hónapos, de minden nap takarítok, pakolom a rengeteg játékot, főzök magunknak és neki külön (ha a miénk olyan amilyet nem ehet vagy nem szereti), minden nap mosok és bevásárolok. Közben igyekszem őt levegőre vinni is meg játszani vele (olvasni, bábozni, bujócskázni...)Eltelik a nap és soha nem lógatom a lábam, néha amikor alszik (naponta egyszer 2 órát) leülök netezni vagy olvasni 10-15 percre.
1163. a10e31f3b5 (válaszként erre: 1161. - F758a7200f)
2011. márc. 8. 13:16

értem :D


és tényleg nagyon sajnállak, hogy ilyen méltatlan helyzetbe kényszeríted saját magad.


(meg azért is, mert megmagyarázod miért is jó cselédnek lenni. Dehát nem csoda, hiszen el sem tudnád viselni ezt a házasságot, ha nem hazudnál magadnak nap, mint nap.)


Valóban mindenki azt kapja, amit érdemel.

A cselédnek úr kell, a rabszolgának hajcsár, az áldozatnak zsarnok.

2011. márc. 8. 13:14

Elolvastam a cikket, meg sok oldal hozzászólást is, bár nem mindet. Biztos vannak láblógató anyukák, őket irigylem is rendesen, mert aki gyerek mellet tud lábat hintáztatni, az nyilván amúgy sem tesz máskor másként. Egy ilyen kijelentést nem kell az embernek magáravenni, ha tudja, hogy dolgozik rendesen.


Magam részéről el sem tudom képzelni, hogy 2-3 évig otthon legyek. Max. amennyit muszáj. Még úgy is, hogy nem igazán szeretnék gyereket, arról alkudozgattam a férjemmel "ha esetleg" kontextusban, hogy (hacsak nem az ő fizetése sokkal több) maradna-e ő otthon a gyerekkel. Amíg mi (esetleg) addig eljutunk, addigra lehet, hogy a bölcsi probléma sem lesz olyan lehetetlen M.o.-on.



Az utolsó bejegyzésből ez szemet szúrt:

"Igen, de a dolgozóktól is elvárják, hogy automatice rohangáljon a gyerekért iskolába, szakkörökre, stb. és utána még otthon ellátja a háztartást, mos-főz-takarít-szeretkezik. . ."

Azomorú, ha a szeretkezés házimunkává fajul, kötelező feladattá alacsonyodik, és nem örömforrás :(

1161. f758a7200f (válaszként erre: 1160. - A10e31f3b5)
2011. márc. 8. 12:51

Mert ő 12 órát dolgozik, és abból élünk.


Ja, és nem marad neki nagyon 3 perce...


De miért zavar, hogy teóriát gyártok mellé? Ha nekem megéri, és mellesleg megéri, akkor miért zavar? Talán te nem tudsz vasalni?


Nem értem mit értesz alárendeltségen? Nem én érek haza a melóból, hogy majd szétrobbannak az ereim a lábamon a fáradtságtól, hanem ő. HA a házasság egy szereteten alapuló viszony, akkor már csak ezért is kivasalnám neki.


Másrészt van cserébe olyan életszínvonal, amit egyedül nem biztos, hogy meg tudnék engedni magamnak, meg igaz is, aki nem tud egy minimálisan együttérezni a párjával, és csak a kávét várja magának, meg hogy az ura szolgálja ki, az valószínű, hogy nem is talál olyan férjet mint én, érted, mindenki azt kapja amit választ/érdemel

1160. a10e31f3b5 (válaszként erre: 1159. - F758a7200f)
2011. márc. 8. 12:38

ha a gatyavasalás csak három perc miért nem vasalja ki a férjed és közben főz neked egy kávét, nyom a fejedre egy puszit? Jó neked ez az alárendelt viszony, hogy még teóriát is gyártottál mellé?


Még hogy nem jól osztottad be a napod. Jéééééééééééééézusom, ilyen férjek vannak?

1159. f758a7200f (válaszként erre: 1156. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 8. 12:05

Igen, de a dolgozóktól is elvárják, hogy automatice rohangáljon a gyerekért iskolába, szakkörökre, stb. és utána még otthon ellátja a háztartást, mos-főz-takarít-szeretkezik...


Szóval értem én, hogy sokat csinálok, mert elvárják tőlem, vagy elvárom magamtól, de az iramot én határozom meg, nem a főnök ugráltat.

Mindegyiknek van jó és rossz oldala.


Ha gyerekeket levonva, a többi tennivalóra valaki igenis eltölt 6-8 órát, akkor nyugodjon meg a lelkiismerete és nem láblógató.


De speciel, ha már 4-nél kevesebbet, akkor láblógató kategória.


Az uram nem vesz fel vasalatlan alsógatyát, az alsógatyák neki a fiókban "teremnek" tisztára mosva, vasalva, hajtogatva.


Ha nem találja a "termést" akkor balhézik. De ilyenkor beismerem, hogy igaza van, mert egy alsógatya 3 perc alatt kivasalható, szóval ha nem tudtam beilleszteni a napomba még 2 gyerek mellett sem, akkor basszus, nem jól osztottam be a napom! Szóval ilyen balhézás nem gyakran fordul elő, mert igyekszem, persze, ugyanezt, ha dolgoznék, nem várhatná el, de mivel NEM dolgozom, elvárhatja, és igazat is adok neki ebben. Végülis egy alsógatyáról van szó, nem azt kérte, hogy hímezzem ki:)

1158. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1156. - 4c1a787e8f)
2011. márc. 8. 10:15
Most hogy mondod, ez tényleg így van :(
1157. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1154. - A0c1361e44)
2011. márc. 8. 10:13
?:)
1156. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1155. - F73c9c6283)
2011. márc. 8. 09:32
Erre mondta egyik ismerősöm (egyébként kohómérnök nő, szóval nem egy kényeskedő p.csa) a lányának, hogy bizonyos szempontból könnyebb azoknak, akik visszamennek dolgozni, mert azok ezt nem csinálják, nem is várják el tőlük. Viszont ha otthon vagy, akkor az "úgyis otthon vagy" égisze alatt sokmindent elvárnak, vagy éppen mi magunktól várjuk el, mielőtt más mondaná...
2011. márc. 8. 07:45

Életem legnehezebb évei voltak a gyeses évek. Soha nem dolgoztam annyit reggeltől estig mint akkoriban.

Hatalmas kert, csirke évi 60 db nevelése pucolása fagyasztóba helyezése.Fólia, mindent magam termeletm csináltam.Aztán vége lett, újra munkába álltam, szépen elmaradt a csirke nevelés, aztán a tojó tyúkok, aztán a kert. Abból mára egy zsebkendőnyi örömkert maradt.Virágokkal némi zöldséggel fűszerekkel, pradicsommal...

Fiatal voltam, rengeteg munka volt a ház és a gyerekek körül, apám ápolása halála. Csupa fájó nehéz élmény.A láblógatás meg a gyes ismeretlen fogalom.......de ebbe sem kéne belefszülni. Élvezni kellene a gyerekekkel töltött időt, igyekeztem de évekig halálosan fáradt voltam. Ez van.

1154. a0c1361e44 (válaszként erre: 1153. - Ab4b6bc17d)
2011. márc. 7. 22:52

Nem siklottam át csak eljátszottam, amit te csinálsz.

Érthetetlenkedek. 7-9 éves és nem iskolás? Mi bajuk van?

1153. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1143. - A0c1361e44)
2011. márc. 7. 22:36
Annyit még azért, hogy te meg az összefüggéseket nem értve hajtogatod a magadét:) a 7 és 9 éves gyerekek persze, hogy iskolások már, miért, ki mondta, hogy nem?? S mivel kapcsolatban írtam le őket hátrébb? Hát, afelett remekül átsiklottál, mert valahol elvesztetted a fonalat.
1152. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1133. - Pen80)
2011. márc. 7. 22:31

Kellene? Azt meg is eszed/iszod, ne aggódj!

Gondolj csak az ételekre, amik a tányérodra kerülnek, vagy a szmogra, amit beszívsz... és így tovább.

1151. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1130. - F36e266467)
2011. márc. 7. 22:28
Én is egyetértek :)
1150. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1127. - F758a7200f)
2011. márc. 7. 22:25

Nálunk van egy bácsi, nyaranta kecsketejet veszünk tőle. Érdekes, a férjem is, meg én is még az illatát se bírjuk, a lányunk viszont imádja. Bár tulajdonképpen minden tejet megiszik.

Felnőtt korban én úgy veszem észre, sok ember megundorodik a tejtől.

1149. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1129. - F36e266467)
2011. márc. 7. 22:23

Nem a sajátomról beszéltem :)


Szerintem van olyan gyerek sajnos, akire minden kilengését ráhagyva később már nemigen sikerül a nevelés :)

1148. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1144. - A0c1361e44)
2011. márc. 7. 22:21

Szerintem összekeversz valakivel, ráadásul... ah, de mindegy. Fárasztó vagy és most nincs kedvem újra leírni, amit már elolvashattál volna visszafele "böcsületből".

A dicséretet észre sem veszed, de ez már a te bajod :)

1147. Szabianyu (válaszként erre: 1146. - 9d68bc425f)
2011. márc. 7. 21:42
hát az biztos:)mindent borít pedig milyen pici!:)
1146. 9d68bc425f (válaszként erre: 1145. - Kastorp)
2011. márc. 7. 21:38
Ez a kávé dolog nagyon igaz, eleinte úgy keltem fel hogy csak addig ne ébredj fel ameddig meg nem ittam a kávém, de csak néha sikerült. Kb. 1 éve már megérti hogy neki tej nekem kávé és együtt isszuk meg :) Majd ha meglesz a kistesó biztos átalakul ez a szertartás.
1145. kastorp
2011. márc. 7. 21:02

Sziasztok! Nem olvastam végig a fórumot, csak a legelső bejegyzést.

Nekem 4 gyerekem van, és én tavaly láttam a TV-ben, amikor azt hiszem Bálint Antónia megjegyezte, hogy ő nem akar rögtön kistestvért, mert az anyukák azért vállalnak sokszor gyorsan mégegy gyereket, mert azok majd eljátszanak egymással. Ő nem akar olyan anya lenni, aki "lógatja a lábát", mert a gyerekek úgyis eljátszanak. Hát, látszik, hogy fogalma sincs erről. Lehet, hogy néha eljátszanak egymással, de ugyanannyiszor össze is vesznek, és nekem például csak akkor van egy kis "szabadidőm", ha már mind alszanak.

Láttam más láblógatós anyát, aki mindig lepasszolta valakinek a gyerekét, amikor tehette, és takarítónője volt, stb, de az anyukák többsége szerintem már annak is örülne, ha a reggeli kávét még melegen meg tudnák inni.

Ajánlanék nektek még valamit, az egyik blog-oldalamat. Azoknak, akik szeretik a romantikus, de humoros könyveket:)

[link]

Köszi, ha megnézitek!

Kellemes éjszakát mindenkinek!

1144. a0c1361e44 (válaszként erre: 1122. - Ab4b6bc17d)
2011. márc. 7. 19:12

Szerintem a 7-9 éves gyerekeknek, akikről beszéltél már igencsak sulisnak kell lenniük, hacsak nincs velük gond.


És ha te is megérted, amit irok, akkor rájössz, hogy én sem 6 hónapos gyerekről, hanem egy 2,5 éves gyerekről beszéltem, akinek szüksége van a saját korabeli gyerekek társaságára. Sajnálom a tiedet, ha te a téves teóriáid miatt ezt nem adtad meg neki.

1143. a0c1361e44 (válaszként erre: 1123. - Ab4b6bc17d)
2011. márc. 7. 19:09
A lényeget úgy sem érted, csak hajtogatod a magadét. De ha ez neked igy jó, ettől érzed jól magad, tegyed.
1142. a0c1361e44 (válaszként erre: 1132. - Pen80)
2011. márc. 7. 19:02

Ez megnyugtató:)

Azóta már én is találkoztam több anyukával, aki igy volt:)

1141. punka (válaszként erre: 1134. - Pen80)
2011. márc. 7. 18:33

Hát még ha nem látod, miket csinálhat :D

Nálunk a tesóm evett hangyát, de vöröset.

1140. Szabianyu (válaszként erre: 1139. - Pen80)
2011. márc. 7. 17:20

hát ilyen volt nálunk is!

könyörögtem hogy ne menjen a kandalló közelébe mert nagyon forró az üveglap.aztán egyszer anyósoméknál már nem volt túlforró a kályha de kellően meleg volt ahhoz hogy most már tiszteletben tartsa.

1139. Pen80 (válaszként erre: 1138. - Pen80)
2011. márc. 7. 16:54
rossz helyre került a kötőjelem :) hímes tojás-szerű :))
1138. Pen80 (válaszként erre: 1137. - F758a7200f)
2011. márc. 7. 16:53

:DDD

Ilyen nálunk is volt. hogy ott ültem mellette, de háttal volt és éppen falatozott valamit, amit nem kellett volna :)))

Én nem vagyok híve a hímes-tojásszerű bánásmódnak, sőt.

Amikor a sütő alatti fiókot kezdte kihúzni-betolni, nem a fogantyút fogta, hanem a fiók tetejét. Biztos volt, hogy előbb-utóbb nem engedi el és oda fogja nyomni az ujját. Ott álltam mellette és drukkoltam, hogy nyomja már oda, aztán menjünk tovább ezzel a tapasztalattal a zsebünkben. Most biztos kapok majd hideget-meleget, de nem baj, nekem nem az a célom, hogy megóvjam az eséstől. Hanem hogy megtanítsam, hogy hogyan kell felállni a lehető legkevesebb segítséggel. Szerintem neki ezzel teszek a legjobbat. Nem tudok egész életében minden lépésére vigyázni. Sajnos. Úgyhogy inkább megpróbálom felkészíteni.

2011. márc. 7. 16:46

Az enyem lopkod a taskambol, egyszer kilopott egy doboz ragot, de szepen elbujt vele mintha jatszana, neztem is, de hattal volt, szepen jatszott... Utana megfordult, tiszta feher volt a szaja korul es buszken mutogatta az ures dobozt:))))


Meg a hasa sem fajdult meg de jol ramijesztett

1136. Pen80 (válaszként erre: 1135. - Szabianyu)
2011. márc. 7. 16:41
Jaj, az enyém is! Ő 1 éves és ugyanez. Mászik és mire odanézel, már be is kapta a szöszt. És nem lehet annyit porszívózni, hogy ne találjon valamit. Már csak azt hallgatom, hoy "hamm". Mert ezt mondja és így bukik le, ha épp nem látom. :DDD De van, amikor látom, hogy nincs is semmi a kezében, csak úgy tesz, mintha... Huncutkodik.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook