Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
3431. Jaguár25 (válaszként erre: 3426. - Icuka86)
febr. 12. 01:22

Nagyon köszönöm az elismerő szavakat! ❤️

Néha azért jövök ugyanúgy, mint eddig, mert amúgy egyébként szeretem ezt a fórumot.

febr. 11. 17:46
Sajnálom hogy ide jutottunk el sem olvasom amiket iratok. Elköszönök inkább. Aztán maradok a magam extráival. Jó volt megbeszélni veletek. Sziasztok! :)
3429. Bluemoon55 (válaszként erre: 3422. - Jaguár25)
febr. 11. 13:51

Még annyit hogy én sosem mondtam hogy az én problémáim nem stressz alapuak, dehogyisnem ezt tudom.

A refluxos dologgal én nem mondtam hogy nem értek egyet de halistennek nekem speciel nincs köze az extrákhoz sosem Volt.

Ebben az egyben más vagyok akkor

3428. Bluemoon55 (válaszként erre: 3423. - Jaguár25)
febr. 11. 13:49

Márpedig nekem nincs köze a refluxhoz mert a refluxom 2003 óta van és kb 20 évig semmi extra nem volt akkor az hogy lehet?

Attol másnak lehet köze hozzá, az biztos hogy nekem nincs. Nem kellene általánosítani. Amúgy meg szerintem nálam nagyobb hipochonderek is vannak itt, de én nem szolom le őket mert a pszichés dolgokat ugyanugy kezelni kell és fontos róluk tudomást venni. Ha valaki úgy éli meg akkor úgy éli meg. Akkor is azt mondom hogy nem vagyunk egyformák de ebben mi a rossz? Én elfogadom más véleményét is de szerintem is mindenki a saját testéről tobbet tud, mint mi idegenek

3427. Bluemoon55 (válaszként erre: 3419. - Jaguár25)
febr. 11. 13:46
Amugy tényleg nem értem miért vagy ilyen mert te nem szoktál de lehet jobb is ha megint kevesebbet írok ide mint régen.. Csak most épp szabin vagyok mivel haza kellett jöjjek. Na ez az amit mondok, sajnos az orvosok sem tudják mi a jó, egyik szerint nemkell vernyomas csökkentő másik szerint kell. Szerintem az ember érzi magán hogy mi a jó és mi a nem, hidd el én inkább szedném, mint nem.azert is járok utána majd ha lesz rá időm újra. Nekem volt egy munkatarsam o pedig 140 Re kapott és azóta tok jol van. Szerintem minden ember teljesen mas, kinek milyen a szervezete
3426. Icuka86 (válaszként erre: 3423. - Jaguár25)
febr. 11. 13:45
Maximálisan egyetértek azzal amit írsz. Ahogy elnézem az utóbbi időben extrasystole témában már alig születik bejegyzés és kezd egy hipochonder ámokfutásba átcsapni a fórum. Pontosan ugyanezt mondta a kardiológusom, mint amit te is írsz. Az extrákat okozhatja reflux, stressz, hormonális változások, frontok, a szív terhelésének hiánya…stb.Van aki érzi, van aki nem, van aki csak a nagyobbakat, van aki az egészen picit is. Alkati, idegrendszeri kérdés. Megvisel ha érzem, halálfélelmem van, de nem merülök bele. Nem figyelem non-stop magam, mert igen, akkor az ember szinte minden nap felfedez valamit amin lehet szorongani. Azt mondta az orvos, hogy a futás nagyon jót tesz, mind az idegrendszernek, mind a szívnek. El kell telnie legalább fél évnek, hogy érezhető legyen a hatás. Látom itt ezt a psvt-t, az, hogy ezt találgatja itt valaki, hogy neki van-e vagy nincs, heteken hónapokon keresztül, sem számára, sem a többiek számára nem segítség. Ha bizonytalan az ember, el kell menni kivizsgálásra és rövidre zárni a dolgot. Sajnálnám, ha többet nem olvasnálak itt, mert jókat írsz.
3425. Bluemoon55 (válaszként erre: 3423. - Jaguár25)
febr. 11. 13:41
Ezt is nekem írtad? Mert én nem Bantasbol írtam Neked, szerintem nagyon jó meglatasaid vannak, sőt, " ésszel gondolkodsz és tudatosan, csak ahogy írtam már többször is, én csak azt tudom mondani amit a szemész látott az ereim állapotából abból viszont csakis a vernyomasra lehet következtetni.
3424. Bluemoon55 (válaszként erre: 3422. - Jaguár25)
febr. 11. 13:40
Lehetséges, egy orvos vetette csak fel ezt, rajta is van a papiromon. De ahogy írtam, engem sem érdekel igazán hogy az e vagy nem, mert most halistennek ritkán jött elő ez az érzés. Ha majd többszor lesz, utána nézek, addig nem érdekel. Az extra dolgokat halistennek elég jól kezelem, jót tett a munka hogy lefoglalom magam. Amikor 8 órába kb wcre se tudok elmenni, akkor az extra lenyegtelen
3423. Jaguár25
febr. 11. 13:28

Szerintem attól nem én vagyok a f..sz, hogy kicsit próbáltalak kihúzni a hipochondriádból.


Egyébként erre a nem vagyunk egyformák szövegre azt tudom mondani, hogy te meg váltig állítod, hogy a refluxnak semmi köze az extrákhoz, holott az orvosoknál köztudott, hogy van köze, rengeteg refluxos is tisztában van vele, nekem is megmondták, hogy attól van, sőt a 130-ra megugrott pulzusomra is azt mondták, h mivel evés után ugrott fel ez a reflux fiziológiás jelensége, szó szerint idézve. Tehát, akkor légyszi Te is fogadd el, hogy a refluxnak és az extráknak szoros kapcsolata van, a gyomrot és szívet beidegző vágusz ideg miatt. Másoknak meg a stressz hozza inkább elő. Na mindegy hagyom is. További jó fórumozást. Másokkal teszem hozzá semmi problémám nem volt.


Neked is csak annyi mondok már csak, hogy ha elfogadod, h a betegségeid nagy része, csak a stressz műve, akkor könnyebb életed lesz, ha meg megpróbálsz életmódod váltani, és elkezdeni sportolni, terhelni a szíved, akkor lényegesen javulni fog az egész életminőséged. Nekem ez bevált. Nyilván attól még az élet hoz problémákat, pl betegség a Családodban, vagy anyagi bármilyen más gond, ezekkel nem lehet mit kezdeni, de a saját egészségedért tudsz tenni.

3422. Jaguár25 (válaszként erre: 3418. - Bluemoon55)
febr. 11. 13:10

Azt azért meg kéne érteni, hogy ha egy évben x alkalommal megugrik egy pulzus akár 160-ig vagy mégtöbb, az nem psvt, mert akkor majdnem mindenki psvt-s lenne.


Ezt csak te állítod makacsul, pedig senki nem diagnosztizálta nálad, holott kismillió kardiológusnál voltál és nem egyszer volt rajtad holter is.


Lehet, hogy én türelmetlen ember vagyok, hát ez van, de elég a magam problémái is, viszont én legalább nem tagadom, hogy a nyavajáim 80%-a szorongásos alapon jön elő, főleg a szívvel kapcsolatos dolgok. A maradék 20% meg az alap betegségem, hogy autoimmun beteg vagyok.

3421. Jaguár25 (válaszként erre: 3417. - Nórika1988)
febr. 11. 13:06

Húha, akkor ne írj nekem több e-mailt légyszi, mert egy időben kb százasával írkáltál és én az alig semmi időmből is igyekeztem Neked válaszolni, segíteni. Sosem távdiagnosztizáltalak, ajánlottam neked sportot, étrendkiegészítőket, megnyugtattalak, hogy próbáljam megértetni veled, hogy SZORONGÁSOS betegség az alap bajod, hogy pontosan mi azt majd egy pszichiáter meg tudná állapítani. Én mostmár több, mint egy éve idejárok, nap mint nap, látom amiket írsz. Az a baj, hogy nem akarod elfogadni, hogy honnan fúj a szél, de akkor költsd az összes pénzed orvosokra, ha neked ez jó.


Bocsika, hogy próbáltam neked segíteni, mielőtt meg itt lejáratnál, azt ne felejtsd el, hogy hányszor váltottunk e-mailt és milyen kisregényekben próbáltam Neked segíteni. Mondjuk az elég fura volt mikor megkérdeztem 38x ugyanazt, amire már 38x válaszoltam, ezért nem írtam vissza egy idő után.


Azt neg gondold csak végig, hogy miért nem segített még rajtad egy orvos sem, vagy nem tudott.

3420. Jaguár25 (válaszként erre: 3416. - Bluemoon55)
febr. 11. 12:58
2 éve ingadozik a vérnyomásod? Akkor felmerül a kérdés, hogy miért nem szedsz csökkentőt? Az über okos orvosod miért nem írt fel? Akkor probléma meg lenne oldva. Az itteni dokik mondjuk nem írnak fel 140-150-es vérnyomásra csökkentőt, 160 felett már igen, amennyiben a holteren bebizonyosodik, hogy tartósan annyi körül mozog az érték.
3419. Jaguár25 (válaszként erre: 3414. - Bluemoon55)
febr. 11. 12:54

Én sem vitatkozom, de az viszont tény, hogy 140-160 között ingadozó vérnyomás, nem okoz semmilyen károkat a szervezetben, ennyi idő után és ennyi idősen..


Ezeket nekem is orvosok mondták, és nem háziorvosok, hanem sebészek az egyik ráadásul kardiológiai vonalon. Úgyhogy nem Anyukámból indultam ki, bocsi, de tőlem higyj amit szeretnél. Másik meg, hogy a szomszédodnak 170-nél volt stroke-ja, azon mi a csoda? Semmi, ha hosszan tartóan annyi volt a vérnyomása, akkor nyilván sanszos volt előbb utóbb, és gondolom nem 40 éves..

3418. Bluemoon55 (válaszként erre: 3417. - Nórika1988)
febr. 11. 10:51

A dokim is azt mondta hogy igenis lehet psvt olyannak pl aki egy 70 éves ember és először jött ki neki.

De abban igaza van jaguarnak hogy azert sűrűbben kene elojonnie, és időtartamra is hosszabbnak.most hogy nekem újra volt ez az érzés de csak két percig tartott én sem csinálok semmit, eleve el sem tudtam kapni ekgval( wiwe) addig szoba se állnak velem. Majd ha ne adj Isten újra lesz és sikerül elkapnom. Akkor legalább már van valami a kezemben.

3417. Nórika1988 (válaszként erre: 3411. - Jaguár25)
febr. 11. 10:32

A psvt pont hogy akár évente egyszer is jöhet. Nekem volt psvt mentes évem, aztán következő évben három, de soha nem volt ennél sűrűbben. Nem mondom, hogy csak ez az igaz a psvt-rohamok, amit én tapasztalam, lehet, hogy valakinek sokkal gyakoribb, de tapasztalat híján elég nagy felelősség távdiagnosztizálnod valakit.

Szerintem egy támogató fórumon minimum elől kéne hinned a másikról, hogy ismeri a testét, a tüneteit és elfogadni sem árt, hogy valaki esetleg fél, mert úgy érzi, valami nincs rendben. Ahogy te is meg vagy győződve elég határozottan a saját igazadról (amivel amúgy semmi baj), légyszi, mások igazságát is fogadd el, mert itt baromira nincs szüksége senkinek arra, hogy a látatlanban egy idegen orvosi véleményt adjon. Azért vagyunk itt, hogy meghallgassuk egymást, tapasztalatot cseréljünk, biztassuk, támogassuk egymást, akkor is, ha valaki teljesen melyen van.

Itt mindannyiunknak megvan a maga múltja, életútja, nehézségei, amelybe bizalommal engedjük be egymást pánik, szorongás, egyéb betegségek témájában. Sokkal jobb, ha erre mindenki tekintettel van.

3416. Bluemoon55 (válaszként erre: 3413. - Jaguár25)
febr. 11. 10:06
Nem villano fény nehéz leirni de amikor rakerdeztem a retina levalasra először kiakadt.. De nagyon sokáig vizsgált, az biztos nincs. Mosott szélű papilla passz a lenyeg hogy ő látta az ereket, tényleg, nem véletlen mondta. Azt Mondta ez olyankor fordul elő akinek ingadozó a vernyomasa. És a két év azért belefer simán.
3415. Bluemoon55 (válaszként erre: 3412. - Jaguár25)
febr. 11. 10:04
Sajnos nem sikerül mashova, ha az ember már 60feletti le se szarjak.ma pl nem Kapott kemot o injekcioba kapja, mert hogy a gyogyszertar nem Csinált. Mondom mi van???? Ez nem olyan hogy kimaradhat egy nap meg ilyenek. Hihetetlen
3414. Bluemoon55 (válaszként erre: 3413. - Jaguár25)
febr. 11. 10:01
Nem szeretnék vitatkozni nem Vagyok olyan allapotban nehari mert már többször szoba jött ez a vernyomas dolog. Először is nem vagyunk egyformák! Anyukad lehet el bírta a 200 ast is, a szomszed viszont 170 nel kapott strokot.ez egy nagyon jó szemesz de holnap vissza megyek hozzá, retina levalas sincs, sőt, nekem a jobb szemem csak - 1.25 os, hidd el ha azt mondta szűkek az erek és kaliber ingadozás van akkor azt én kivételesen elhiszem. Hiszen ez a vernyomas amit mondok hogy ilyen ingadozó az sem egy eve, mar több, és nem csak 140 az a Jobbik, volt sokszor 160 is. De majd ha hazajottem ujra egy honap mulva kb akkor meg csináljak a 24 orását és utána majd lesz valami. Ha a szemész nem biztos a dolgában, amit lát, szemfenéki dolog stb miatt, elkuldi koponya mr re kizárás miatt, ezt a neurológusom is mondta tegnap.szoval hidd el, attol mert lehet neked ( es örülj neki) jók az ereid, nekem még karosithatta, ettől függetlenül koleszterin stb miatt is lehet, bár az is annyira változó. Én csak azt nem szeretem ha valaki akinek az a valaki nem okoz problémát, attol ne hidd hogy masnak is olyan. Ha kivételesen nem faj a fejem és jó a vernyomas én 110-120 al érzem magam jól. Utána már nem.
3413. Jaguár25 (válaszként erre: 3383. - Bluemoon55)
febr. 11. 04:41

Pedig 140-es vérnyomástól még nem szűkültek be az ereid, annak más oka van, és többféle oka lehet. Ekkora érték a szemet sem károsítja, ahhoz évekig tartó, napi szintű 180+os vérnyomás kell, szóval ezeket nem tudom ki magyarázta be neked, de téves.


Villanó fényeket a retina leválása, vagyis kezdődő leválása okozhat, lehet ilyesmit láttak, annak is jó sok oka lehet, érdemes hamar lépni az ügyben. Daganat meg.. jajj Istenem, nem kell egyből a legrosszabbat feltételezni.

3412. Jaguár25 (válaszként erre: 3371. - Bluemoon55)
febr. 11. 04:30

Nem tehetnek meg ilyet és igen, fel kell keresni a betegjogi képviselőt, vagy a Kórház igazgatóságánál panaszt tenni.


Menjetek át más városba, ha meg tudja fizetni. Fehérváron nincsenek ilyenek, amiket írsz, itt korrektek.

3411. Jaguár25 (válaszként erre: 3370. - Bluemoon55)
febr. 11. 04:26
De nem is az extrákat mondtam a stressztől, hanem ezt az időnkénti pulzus bepöccenésed. Hidd el, hogy nem psvt, mert az lépten nyomon előjönne, nem évente egyszer.. időnként meg belefér, h vmilyen oknál fogva felpörög a szív, ennek számtalan oka lehet, a stressztől át a hormon eltérésekig, vagy szimpla kialvatlanság, dehidratáció, BÁRMI.
3410. Jaguár25 (válaszként erre: 3369. - Edina0821)
febr. 11. 04:23
Na még egy hülye háziorvos :D Még, hogy az extrákat nem érezni, Jézusom csórikám azt se tudja milyen rendezvényen van, veszélyes, hogy milyen "szakemberek" praktizálhatnak.
3409. Bluemoon55 (válaszként erre: 3402. - Liliom10)
febr. 10. 17:14
En is " csak" elkaptam de kb a halalomon voltam. De a fura az hogy ott nem volt semmilyen tunetem, ra x időre, kb fel ev vagy ilyesmi...
3408. Thesamoyedgirl (válaszként erre: 3407. - Napsugár7)
febr. 10. 16:32
Tényleg korunk betegsége ez a szorongás, pánik… Én is így vagyok ezzel, hogy azonnal a problémára fókuszàlok, és kèpes vagyok egèsz nap ezen pörögni, szorongani. Az elmúlt hónapokban folyamatosan a pulzusomat figyeltem, ès ez persze már generálta a beütéseket. Tényleg egy hülye ördögi kör. Nálam az is nagyon sokat rontott a helyzeten, hogy a nyáron meghalt egy közeli ismerősöm, 33 évesen, valami szív dolog volt ott is, igaz volt más alapbetegsége, de szörnyen megrémített.. De tényleg muszàj kizàrni minden erőnkkel ezeket a gondolatokat, mert nagyon sokat ront az életminőségen.
3407. napsugár7 (válaszként erre: 3400. - Thesamoyedgirl)
febr. 10. 14:37
Szia.Hát most én is küzdök újra, egyelőre nem csúszik pánikrohamba, de folyamatos szorongás.Amikor az agyam sem kapcsol ki, beszűkül a problémára.Hiába akarok másra figyelni, mintha nem tudnék.Mintha az agyam két irányba húzna egyszerre.El akarom terelni a gondolataimat, de valami mintha húzná akkor is a szorongásos gondolatokra.Hú...ez szörnyű.Azt hiszem, ilyet most tapasztalok először.Mintha levegőt sem tudnék nyugodtan venni, be vagyok egész nap feszülve.Ilyenkor nagyon erősen el kell határozni, hogy legyőzzük ezt a vackot, bármi áron.Ez nálam csak úgy működik, ha elfogadom azt, ami van...amíg nem mondja azt az orvos, hogy van még pár évem, addig nehéz lesz leküzdenem.Ha van még 5-10 évem, az már megnyugtatna...ha a vizsgálat után ezt a prognózist hallanám...Szóval az extra is borzasztó stresszelő, de ha mellé még jön kinek ez, kinek az...Kitartást...
febr. 10. 11:06
Covidos voltam de nem vagyok oltott. Annyi volt a covidnal hogy megindult nagyon az izzadasom mert amúgy nem izzadtam meg futás alatt sem. Én is megyek egy Laborra plusz majd egy holtert felrakatok mert sosem volt még. Ha minden okés akkor engem sem érdekel tovabb
3405. liliom10 (válaszként erre: 3404. - Thesamoyedgirl)
febr. 10. 10:38

ps://huntv.info/video/dr-paul-marik-valoszinuleg-a-tuskefeherje-az-egyik-legmergezobb-anyag‼%EF%B8%8F‼%EF%B8%8F‼%EF%B8%8F‼%EF%B8%8F/

Csak kb. 8 perc...


(A férjemnek neuropátiája lett a lábaiban.)

3404. Thesamoyedgirl (válaszként erre: 3402. - Liliom10)
febr. 10. 10:26
Covidos nem voltam, de beoltattam magam. Érdekes, mert az oltás után kezdtek jelentkezni az extrák. Hozzáteszem én nem voltam oltás ellenes, de anyukám is mikor beoltatta magát talán két alkalommal is a semmiből 170re ugrott a pulzusa, majd helyreállt. Nem tudom van e összefüggés, de személy szerint az oltást megbántam, mert ez nekem is megfordult a fejembe, hogy ez váltotta ki.
3403. Thesamoyedgirl (válaszként erre: 3401. - Andrea1993)
febr. 10. 10:21
Huu most ez hülyén hangzik, de nagyon megnyugtattál. Nálunk is ez van, ahogy nőnek, a nagy állandóan gyepálja a kicsiket, akik fejhangon ordítanak, aztán veszekedés, káosz halmaza. Brutálisan ki tud szipolyozni, emelett persze építkezünk, ami szintén sok feszkóval jár. És persze ott a háztartás. Nem akarok panaszkodni egyébként, de nagyon be tudok sokalni. Kardiológus is mondta, hogy az extrák oka csak is ez. Remélem nem megy át ez az egész pánikbetegség be, az aztán végleg nem hiányzik. Próbálom mantrázni, hogy ez a szorongás csak is az agyam szüleménye. Sokszor sikerül is és elmúlik. Azért egy labort még csináltatok, ha ott is minden ok, akkor én is leszarom, és próbálok végleg felülkerekedni rajta. :)
3402. liliom10 (válaszként erre: 3400. - Thesamoyedgirl)
febr. 10. 10:11
Voltál covidos ? Vagy beoltattad magad ? Az is lehet az oka.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook