Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Én, a várandós, egygyermekes, lassan diákká váló élettárs és háziasszony fórum

Én, a várandós, egygyermekes, lassan diákká váló élettárs és háziasszony (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Én, a várandós, egygyermekes, lassan diákká váló élettárs és háziasszony

1 2 3 4 5
22. gota (válaszként erre: 19. - Zsuzsika83)
2011. szept. 15. 13:20
Igen, én is emlékszem, hogy nagyon nehéz volt... Az én lányom ugyan aludt délelőtt és délután is, sőt amikor én tanultam már éjjel is csak egyszer kelt fel, de nagyon fáradt voltam és nagyon nehéz volt. Reggelente fél 6-kor kelt, és olyan 9 óra körül aludt el... Én pedig nem tudtam lefeküdni, mert tanulnom kellett! Az egyik vizsgámon annyira fáradt voltam, hogy kínomban már röhögőgörcsöt kaptam... Szerencsére tudtam az anyagot, úgyhogy mondta a vizsgáztató (aki nő volt amúgy), hogy ha itt végeztem, menjek szépen haza, és feküdjek le aludni, különben a következő félévben megbuktat akkor is, ha tudom az anyagot... :)
2011. szept. 15. 13:17

Kedves Petra-anya!

Menni fog!!!!

Én együtt kezdtem az elsőt a fiammal. Ő az általánost én a gimit mert nem volt érettségim csak szakmám. Holnap kezdem az utolsó évem a felsőoktatásban.....

Ügyes vagy!

20. kocsisildi2 (válaszként erre: 16. - E31f48b5f6)
2011. szept. 15. 13:17
Szerintem igenis dicséretes és tisztelendő, márpedig azért mert énis anya vagyok a mindennapokban ugyanezt csinálom, de suli nélkül és baromira fárasztó dolog a háztartást a gyerek feleségnek lenni és pláne tanulni. Nekem nincsen diplomám csak egy szakmám, örülök hogy neked van faház, de kíváncsi lennék van e családod mert ha így beszélsz sztem nincsen és nemtudod milyen is az mikor ezer a dolgod és éjszaka sem alszol....stb. Nem veszekedni írtam hanem azért hogy ne fikázd már le a cikkjét hiszen ő büszke magára és azért írta le hogy adjon erőt azoknak akik ugyanezt csinálják és neki akarnak vágni a sulinak gyerek mellett ebben a mocsok világban. Abban sem értek eggyet hogy elveszi az időt a gyerekektől hiszen ha később jol eltud ezzel helyezkedni a gyerekeknek lessz jo, meg lessz alapozva az anyagi hátterük igaz 4 év kicsit tényleg sok, lehetne kevesebb is de hangsúlyozom ebben a mai világban.... Én gratulálok neked hozzá és kitartást kívánok és persze jo egészséget a kicsiknek és a családnak!!
2011. szept. 15. 13:12

Hát...nem is tudom, mit írjak...Egyrészt gratula a cikkírónak, mert tényleg nagyon ügyes, büszke lehet magára. De nekem 2 dolog fordult meg a fejemben, miközben olvastam. Egyrészt én is úgy gondolom, hogy szeretném a gyerekkel töltött idő minden percét kiélvezni és azt csak úgy lehet, ha van időm rá.

Másrészt, ln is segítségül szoktam hívni anyukámat néha, de nem azért, hogy magamat kíméljem, hanem a gyerek miatt. Mert ő nincs el egyedül szinte semennyit sem, folyamatosan igényli, hogy foglalkozzak vele. És nem annyira jó buli forró olajban sütögetni pl., amikor áll mellettem a mesekönyvvel, hogy meséljünk.

Másrészt eszembe jutott az is, hogy az én kislányom nagyon rossz alvó, kicsinek még rosszabb alvó volt. 5 hós koráig semmit nem aludt nappal, max babakocsiban 10-20 percet, éjjel jó ha 5-6 órákat, azt is rengeteg megszakítással. Hónapokon keresztül azt sem tudtam, milyen nap van a kialvatlanságtól. Nem tudom, akkor hogy jártam volna iskolába és mikor készültem volna a vizsgákra.

És akkor arról már nem is beszélek, hogy kb. 10 hós koráig semmit nem fogadott el anyatejen kívül, tehát 1-2 óránál tovább nem mehettem el mellőle...

18. gota (válaszként erre: 16. - E31f48b5f6)
2011. szept. 15. 13:11
Nos, nem ismerem a cikk íróját, de én úgy érzem, hogy egy kis bátorításra lenne szüksége. Arra, h valaki megerősítse a döntésében. Nem mondom, h irigység, amit írtál, természetesen mindenki másként olvashatja ugyanazt a cikket. De attól függetlenül hadd legyen büszke arra, hogy igenis anyukaként, feleségként, háziasszonyként és diákként is megpróbál helyt állni! Nagyon sokunknak jutott ez osztályrészül, lehetünk rá büszkék! (Amúgy sztem ha a férfiak nagy része csak 1-2 hónapra megpróbálna a helyünkben lenni, sikítva követelnének pszichiátert és szentté avatást egyszerre! :))
17. e31f48b5f6 (válaszként erre: 10. - 4c1a787e8f)
2011. szept. 15. 12:56
Már máshol írtad, hogy "kényszerből" vállaltad így, ezért nem is feszegetem a miérteket. De írod, hogy ráment az egészséged. Szerintem egy diploma nem ér ennyit. Önként miért vállalna az ember ilyesmit? Mondjuk a te eseted extrém, a szak amit végeztél extra nehéz, nem hasonlítható más iskolákhoz.
2011. szept. 15. 12:53

Én nem értem az ilyen cikkeket. Miért kellene hasra esnünk attól, hogy vki gyerek mellett elvégez (itt még csak elkezd) egy főiskolát? A cikkírónak lett volna lehetősége rá még "lánykorában", ráadásul a szülei pénzén, de nem élt vele. Most pedig hú de büszke, hogy a saját döntéséből fog ugyanolyan területen iskolába járni, úgy, hogy akárhogyis nézem a családjától vesz el időt és energiát. Ez miért jó? És kinek? Amúgy csinálja ha akarja, de azért nem kell úgy csinálni mintha nem tudom mekkora dolog lenne. Számomra inkább megkérdőjelezhető ez az egész: van -e joga egy családanyának annyi időt elvenni a gyermekeitől, amit egy ilyen iskola megkíván? Nem arról van szó, hogy mártír anyaként minden percben a gyerek mellett kell lenni, szüksége van mindenkinek a saját kis "játékaira", de azért szerintem van egy határ. Persze mindenkinek a saját döntése mit csinál, de ezért ne kelljen már hősként tisztelni.

(Mielőtt bárki irigységgel vádolna, van diplomám.)

2011. szept. 15. 12:45

Én hasonlóba belebuktam, nem ismerem a határaimat - sajnos - de már tudok ÁLLJ-t mondani magamnak. Muszáj! Pár év és Te is képes leszel:)


Sok sikert és ERŐT a terveidhez! Nah meg egy férjet, aki mindehhez majd partner lesz.

14. gota
2011. szept. 15. 12:39

Én ugyan nem bizonyítási vágytól vezérelve, de hasonló cipőben jártam, mint te. Nekem is pici gyerek mellett kellett tanulnom, és még dolgoznom is. Persze utólag büszke vagyok rá, hogy meg tudtam csinálni, de a mai napig furdal a lelkiismeret, amiért nem tudtam 100%-ban csak a gyerekemre figyelni...

Úgyhogy az én tanácsom az, hogy jól gondold végig, mi mit ér meg, mert aztán életed végéig furdalhat a lelkiismereted...

Mindenesetre drukkolok neked, rengeteg erőt és kitartást kívánok, és hogy sikerüljön elérned a kitűzött céljaidat! Sok sikert!

2011. szept. 15. 12:34
Én tuti halasztanék jövő őszig! Kemény lesz egy pici meg egy újszülött mellett. Nagyon sok stresszel jár a vizsgaidőszak, a zh-k stb...Én kiélvezném még az egy év babázást tanulás nélkül, nincs szebb időszak egy nő életében és bánni fogod ha felaprózod magad. Ez az én véleményem én nem bírnám csinálni pici mellett, lehet csak azért érzem így mert pár évvel idősebb vagyok nálad és egy kicsit már fáradtabb ;o)Sok mindent megéltem már, 13 éve vezetek háztartást,sokat tanultam, diplomáztam (én is közgazdászként), nyelvvizsgáztam, melóztam keményen, építkeztünk (önerőből) és nem csak egyszerűen babásodtam hanem évekig kezeltek hogy egyáltalán legyen gyerekem...Lehet ezért veszem igénybe néha anyámat ha takarítok :O)
2011. szept. 15. 12:09

"bebabásodom"


Jó, hogy nem vemhes leszel! Bocs, de ezektől a kifejezésektől falnak tudnék menni! :((((((

2011. szept. 15. 11:46
Gratulálok az elhatározásodhoz, sok sikert kívánok hozzá, és próbálj meg közben nagyon vigyázni magadra! Gyermekeidenek 100%-os anyára lesz szükségük!
2011. szept. 15. 11:23

Én 5 évig csináltam ezt a Műszaki Egyetem mellett... Ráment az egészségem, már soha nem leszek olyan, mint régen... Megviselte a gyerekeket is, bár ők amennyit vesztettek, annyit nyertek is dologgal... A férjem még megvan, de egy pár váza, meg egy monitor összetörött.. Azért büszke rám...őnélküle nem ment volna.


Viszont a "mifajtánkat" hajtja valami titokzatos erő, hogy muszáj jobbat, többet nyújtani, csinálni, magunknak, a világnak, a gyerekeknek, Istennek... És ezért sokan utálnak is, de ez a mi utunk, ne próbálj ellenállni a vágynak. Ez olyan, mint a szülés. Fáj, de jobb, ha megadod magad neki...

2011. szept. 15. 11:11

Szia!

Sok-sok erőt küldök neked a céljaid megvalósításához:) Egyre figyelj: sajnos sokszor az akaraterő nagyobb, mint az emberi teljesítőképesség:( Ha rám hallgatsz, akkor azt a variációt választod amit előbb írtál, vagyis csak 2012-ben kezdesz a sulinak amikor már "kicsit könnyebb". Ha most elkezded és netán nem menne, mert sok lenne így a csecsemővel és mindennel, akkor esetleg kudarcként élnéd meg... Nekem is 2 gyerekem van, a kicsi most kezdte a bölcsit és eddig is nagyon pörgősen éltünk, már 1 éve visszamentem dolgozni...

Szóval drukkolok nagyon...

2011. szept. 15. 10:35
gratulálok :)
2011. szept. 15. 10:31
Szia, mintha magamról olvastam volna. Nekem sincs segítségem a gyerkőc mellé, és meg tudok oldani minent én is. Néha jó lenne, ha lehetne szólni a mamának, hogy kicsit vigyázzon a gyerekre, de hát ezt hozta az élet. Szombaton kezdek én is egy felsőfokú pénzügyi sulit a 7,5 hónapos lányom mellett, de tudom, hogy menni fog. Neked is kitartást és sok sikert hozzá.
2011. szept. 15. 10:26
Gratula mindenhez:))
2011. szept. 15. 10:25
Szia! Nekem van egy másfél éves kislányom és jan. 21-re vagyok kiírva az öcsivel. Az én terhességem sem probléma mentes. Sőt! DE, ennek ellenére 2. éves vagyok a főiskolán és ezt a félévet is megszeretném csinálni. Mondjuk a tanárok jól állnak a kérdéshez és úgy néz ki decemberben levizsgázhatok mindenből. Úgyhogy szerintem vágj bele. Nem egyszerű, de akarattal menni fog.
2011. szept. 15. 10:01
Nem vagy semmi.Sikerülni fog.
2011. szept. 15. 09:57

Nem lesz könnyű, de ha azt mondogatod, hogy sikerülni fog, akkor az úgy is lesz.

Én máris gratulálok neked, és kitartást, jó egészséget, szép diákéveket kívánok!

2011. szept. 15. 09:36

Gratulálok!!

Nem kis fába vágtad a fejszéd, de miért is ne sikerülne?

Másnak is ment már:)

Sok sikert hozzá!! Mindenhez!!

2011. szept. 15. 09:29
A hosszú cím tömören a lényeg maga. Félidős várandós kismama, egygyermekes családanya vagyok, aki elhatározta pocakosan továbblép az életben. Milyen, amikor egy nő nem csak nő, hanem több is egy személyben.

Ugrás a teljes írásra: Én, a várandós, egygyermekes, lassan diákká váló élettárs és háziasszony
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook