Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Én, a várandós, egygyermekes, lassan diákká váló élettárs és háziasszony fórum

Én, a várandós, egygyermekes, lassan diákká váló élettárs és háziasszony (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Én, a várandós, egygyermekes, lassan diákká váló élettárs és háziasszony

1 2 3 4 5
82. 0b18315731 (válaszként erre: 81. - Cindyke)
2011. szept. 16. 19:57
A te rosszindulatodra akkor mit írsz?:-))Az már nem tetszik mi mikor a másik részlegről is jön valaki és megírja a frankót,látom!Pedig Életke,olyat írtál burkoltan a férjéről amit te sem tudhatsz babám!Én csak belőled indultam ki!
81. Cindyke (válaszként erre: 64. - 0b18315731)
2011. szept. 16. 19:53

"Gondolom nem ért hozzátok, de gondolom tudta kikhez érjen!"

Erre csak annyit tudok mondani Doris, hogy mindenki magából indul ki... :-)))

Hát ha meg tényleg máshoz ért, na bumm, így jártunk, egészségükre váljék!

80. 13d03718f8 (válaszként erre: 78. - 0b18315731)
2011. szept. 16. 19:25

Jó, de én elfogadom a te véleményedet, ami nagyban különbözik az enyémtől-és nem "bántalak" azért, nem titulállak irigy, gonoszkodó némbernek csak azért, mert nem értesz velem egyet...

Tudod, szerintem ez is lényeges.

Elmondtad a véleményedet, és mi is. Nem KELL feltétlenül egyetértenünk:)

79. coci (válaszként erre: 78. - 0b18315731)
2011. szept. 16. 19:25
nem az a "gond", h 2 gyerekkel akar tanulni, hanem, egy csecsemővel... de természetesen, Ő tudja, Ő élete, mi csak véleményt mondunk, ahogyan Te is! a szex.. attól függ miért veszélyeztetett...
78. 0b18315731 (válaszként erre: 75. - 13d03718f8)
2011. szept. 16. 19:20

A diplomás dologgal egyet értek,többivel nem.Nem vettem fejét senkinek,én szerintem még lightosabban fogalmaztam a némbereknél,már elnézést de a direkt rosszindulatra nem tudok más jelzőt így hirtelen.Vannak tervei és ez igen szép dolog és hiába írta,hogy fáradt,boldog is.Sokan mennek dolgozni és adják bölcsibe a gyereket,azokra mit írsz?Aki megteheti,hogy tanuljon még,tanuljon,tudás nem vész el,más dolog,hogy valóban ebben az országban a diplomásokból már túlképzés van!Később a gyerek óvodába kerül és iskolába és délután este van a szüleivel,nem?Akkor az az idő mi?Nem pocsék?Olyanokba köttök bele,ami szerintem nem reális.Nekem mindegy a véleményem az ami,vagy tetszik vagy nem,nekem nem fáj!:-)Igazam van abban is,hogy azért mert valaki veszélyeztetett terhes és nemi életet él,attól még nem kevesebb,de jó nem is több.Mindig sokan abba a hibába esnek,hogy kiforgatják azt,ha egy nő őszinte és sikeres cikket ír,miért kell?

Szerintem sokan nem tudjátok,csak jól esik,hiszen nehogy már azt hidje ő milyen Szuper!Szerintem pedig az!

77. coci (válaszként erre: 75. - 13d03718f8)
2011. szept. 16. 19:20
ha meg is valósítja a terveit, akkor sem kell hanyatt esni, hisz hányan vannak még így??? csak Nekik természetes!!! Persze, büszke legyen magára, mert nem kis dolgot teljesít! irigy én sem vagyok, nem azért, mert úgy gondolnám, h nem kell diploma, mert szerintem is kell.Egyszerűen csak szeretem így az életem, ahogy van, boldog vagyok!!Imádom a férjem és a kisfiam.Mindenben segítjük és támogatjuk egymást és ez a legfontosabb!! mire legyek irigy??arra, h para van, ha nincs szex veszélyeztetett terhesen,talán nem vagyok jó feleség?? vagy, h szegény csajnak semmi segítsége?? hát köszi,de erre semmiképp nem irigykedem!!!
76. 0b18315731 (válaszként erre: 74. - Coci)
2011. szept. 16. 19:14
Én kérek elnézést,nem te írtad más:-)Sorry!
75. 13d03718f8 (válaszként erre: 73. - 0b18315731)
2011. szept. 16. 19:07

Tudod, szerintem sem kell hanyatt esni a cikk írója elött. Még semmit sem mutatott fel, csak a terveiről beszélt. Kiváncsi leszek, majd ha meg lesz a 2. gyerek is, akkor mit fog majd mondani.

Végül is neki kell a lelkiismeretével elszámolnia később.

De hogy azt az időt, amit nem a gyermekeivel töltött már sosem lehet visszahozni, az tuti biztos...

Tévedsz, ha azt hiszed, bárki is irigy rá. Legalább is, én nem vagyok.

Nap, mint nap látom, mire mennek manapság a diplomás emberek: finoman szólva is kitörölhetik a hátsó fertályt a papírjukkal.

Sokan mennek el fizikai munkát végezni, vagy bárhova, mert a diplomájukkal nem kellenek sehova se.

Erre kéne irigynek lenni?!

Rosszindulat sincs senkiben se szerintem, csak másképp látunk dolgokat.

De ettől még nem kell lehordani a másikat mindennek, mert nem ért egyet veled.

74. coci (válaszként erre: 69. - 0b18315731)
2011. szept. 16. 19:06
kíváncsivá tettél!! melyik szavammal hazudtolom melyiket??
73. 0b18315731 (válaszként erre: 72. - 13d03718f8)
2011. szept. 16. 18:58
Tudom!:-)Ez van!Cupp
72. 13d03718f8 (válaszként erre: 71. - 0b18315731)
2011. szept. 16. 18:47

Lehet a "némberek" is írnak, csak némileg finomabban fogalmaznak.

Tudod, sokszor nem a más véleményeddel van a baj, hanem a "körítéssel".

71. 0b18315731 (válaszként erre: 66. - 13d03718f8)
2011. szept. 16. 18:38

Büntiben?Hol olvastál te ilyet?Itt olyan is van?

Nem csak azt olvassák amit én írok,hanem azt is amit a némberek,ez ilyen!:-)Puszi!

Nem értem,amúgy ebben mi volt ami nem kulturált?Tudom az igazság fáj a hazugság jó,élj benne!:-)Szép életvitelt neked!

70. 0b18315731 (válaszként erre: 66. - 13d03718f8)
2011. szept. 16. 18:36
Óhhh hát másból kibújhat?Belőlem nem?Érdekes!
69. 0b18315731 (válaszként erre: 67. - Coci)
2011. szept. 16. 18:36
:-)))))Egyik szavaddal hazudtolod a másikat.Savanyú a szőlő mi?:-DDD
68. 0b18315731 (válaszként erre: 65. - Csgybzs)
2011. szept. 16. 18:35
Belefér!:-)Amilyen az adjon isten,olyan a fogadj isten!
67. coci (válaszként erre: 64. - 0b18315731)
2011. szept. 16. 18:28
Te BETEG vagy!!! :)))) Azt meg majd, h gyerekkel hogy leszel, akkor írd meg ha lesz is! Előre ne légy okos! És milyen jó, h te tudok,h mások férje kihez nyúl meg kihez nem...vagy esetleg a tapasztalat beszél belőled??
66. 13d03718f8 (válaszként erre: 64. - 0b18315731)
2011. szept. 16. 18:07
Látom, megint kibújt belőled a kultúra, csak vigyázz a szavaidra, mert úgy olvastam büntiben vagy Hoxánál...
65. csgybzs (válaszként erre: 64. - 0b18315731)
2011. szept. 16. 17:57
De remélem tudod, hogy így Te sem vagy különb egyikőjüktől sem..... :)
2011. szept. 16. 17:44

Veszélyeztetett terhes:Nővérem is az volt érdekes a kislánya gyönyör és a párja imádja és végletekig éltek nemi életet.


Van valami baja akkor nővéremnek és sógoromnak is?


Kétlem!

Ez mind mind direkt rosszindulat,felőlem oké,

hiszen a cikk írója feltehetőleg azzal öregszik meg,akivel most van,ti viszont nemhinném!

Gondolom nem ért hozzátok,de gondolom tudta kikhez érjen!

Jön a visíííííítáááás!:-))))Ez nem igaz,ezt te nem tudhatod Doriska!Hogyne!Én nem tudhatok semmit sem,csak azt,hogy mennyire sok negatív,depis,begyöpesedet,direkt rosszindulatú sárkány él mai napig is!

Ilyenkor sajnálom,hogy még nincs gyerekem és jobban nem melegedek bele,de ha lesz,szeretnék,sőt leszek olyan SZUPER ANYUKA mint a cikk írója.Ellenben veletek ti minta feleségeknek hiszitek magatokat című...naív...NŐK!:-d

2011. szept. 16. 17:27

Íme Magyarországon élő nők!Olvasgattam a kommenteket.


Minek?Bazzz,azért mert neki úgy jó,úgy éri,hogy eleget tett háziasszonyi mivoltának.

Önigazolás?Hol?Mikor?

Mindazok akik leszólják a cikk íróját,mind,mind,negatív,begyepesedett,nyomorban tengő szánalomra sem méltó(mert saját életed kovácsa vagy)irigy és sorolhatnám még című nők,akik nem boldogok és rosszul vannak egy sikeres nő őszinte cikkjétől.

Személyeskedtem?Helyes!Úgy ahogyan ti tettétek.Ne gratulálj neki akkor bazz...bírd ki szónélkül.

Ugyanis ha az ő hozzászólása önigazolás,akkor a te jájj önigazolod magad blablablabla...nem megyek bele...Írjátok már meg légyszike,hogy pár év múlva ti majd elváltok-e?Mondjuk én már nem leszek itt hogy olvassam.

A cikk őszinte sikeres nő cikkje volt,aki leszólja az mind mind irigy némber,mert egyikőtök sem tudná utána csinálni,lusta dizsnyók vagytok hozzá!:-)))))))))))



Üdvözlöm a Párotokat!Lelkes felhasználó tuti ott ahol én dolgozok!:-)))Nem is csodálom!Na ezért is van az,hogy a magyarországi nők a legjobbQ-vák,pontosan ezért,úgyhogy ne sírjon a szátok,nagyon is érdemlitek azt amit kaptok!.....

62. 0b18315731 (válaszként erre: 25. - E31f48b5f6)
2011. szept. 16. 17:16

rosszindulatú némber vagy!:-)))Rajtad mi tapsolni való van?Irigyled mi?Irigyelheted is!


Miért lenne önző,amúgy az,de később jó irányba térül meg!Úristen az égbe,gondolom jó nagy a nyomorod,de meg is értelek érte,hiszen pont azt kapod amit vársz az élettől.

Lehetnél kicsit pozitívabb is!Pont!

2011. szept. 16. 15:47
Szivesen!Sokan akarjanak olyanok lenni mint te én majd akarok és rajta leszek,ha lesz gyerekem.Kihozod magadból a maximumot.Szuper egy nő vagy!Gratulálok neked magadhoz és a férjednek hozzád és úgy egyáltalán!
60. 4c1a787e8f (válaszként erre: 58. - 731e5b9ffb)
2011. szept. 16. 14:03

Nem könnyű ez így se úgy se. Ha valaki dolgozik gyerekezés előtt, annak elég nagy törés a gyerekezés, szinte előről kezdheti az addig elért dolgokat, viszont akkor már általában jóval 30 felett. Ha meg addigra megvannak a gyerekek, akkor meg ugyan nem törik meg, de jóval nehezebben indul a dolog...


(bocs a kicsit offért a többiektől, de legalább kicsit látszik a dolog élesben is)


Én már csinálhatnám a jogosultságit, de azért 150000-et nem fizetek ki, hogy néha egy kicsit dolgozzak vele... Utána ugyanis évente tudni kell fizetni a 40ezrtet, ha meg nem fizeted, utána az újraélesztés már megint 100ezer körül van. Én úgy vagyok vele, hogy ha lesz is helyem, akkor se én leszek a vezető tervező valószínűleg, és ha szükséges, akkor majd megcsinálom. Ha már lesz miből fizetni a dolgokat. Az én esetemben nem valószínű, hogy sokat segítene az elhelyezkedésben ez a pecsét. Nálad már lehet, hogy inkább...


A passzív házak jó dolog. Mi anno épszerk 10-ből Lányival foglalkoztunk ilyesmivel, terveztünk is valami őrülteknek ilyesmit, bár az inkább "bio" volt, mint passzív, de ami elvet lehetett, onnan is használtuk... Csak ezzel is az a baj, - mint ami mindennel,- hogy itthon nemigen van rá tényleg fizetőképes kereslet... De hosszabb (remélem már középtávon is) tuti szükség lesz a tudásodra...


Milyen designer programokat illik manapság tudni? Hagy turbózzam itt az ismereteimet... Azért én még eléggé más világban tanultam ám, mint Te, pedig időben nincs sok a kettő között. Csomó dolgot, ami Nektek már természetes, hogy géppel van, nálunk még nem is engedték... Én még Archicad 6.1-et tanultam az egyetemen, és R14-s Autocad-et... Istenem. No azért nem mondom, hogy ma is ott tartok, de az bizti, hogy kell majd egy kis időt szánnom ezekre...


További részletekhez esetleg majd váltsunk át privibe..

2011. szept. 16. 12:57

Sajnos hogy ennyi mindennel foglalkozol, minthogy lazítanál inkább kicsit és élveznéd pihenten a gyermekeddel töltött első időszakot.

Tudom hogy az édesapád "nevelése" rögzítette nálad ezt a nagyfokú megfelelést, de arra még nem gondoltál, hogy magadnak felelj meg, és nagy magasról lesz..d az apádat meg a sóginőt is. Neki annyi dolga van csak hogy tanuljon, persze hogy fősulira jár és diplomázni fog. Ennyi dolga van!

A házaséletről inkább nem mondok semmit, mert szépen nem bírnám megfogalmazni sem amit (meg)teszel, sem a férjed hozzáállását. Az én férjem az utolsó 3 hétben már akkor sem akart hozzámérni ha én szerettem volna, annyira féltett minket... Pedig én nem voltam veszélyeztetett terhes.

58. 731e5b9ffb (válaszként erre: 57. - 4c1a787e8f)
2011. szept. 16. 10:31
Le a kalappal előtted..Én úgy terveztem, hogy 2 évig dolgozom, ezalatt meglesz a jogosultság, és utána a gyerek, hogy mellette esetleg bedolgozhassak valahová. Félek hogy ha most nem találok munkát, idősebb korban 2 gyerekkel már nem leszek "versenyképes". Azért próbálok addig én is fejlődni, ami a látványtervező programokat illeti, meg a németre is rá kéne gyúrnom. Ami a specifikusságot illeti én pedig a passzív ház épszerkjére mentem rá az utolsó két évben, remélem ennek azért majd hasznát látom.
57. 4c1a787e8f (válaszként erre: 55. - 731e5b9ffb)
2011. szept. 16. 10:00

Ja, a gyerekezéshez meg annyit, hogy azért lehet kicsit mellettük is dolgozni. Ha van meló, akkor lesz munkád mellettük is, mert a megrendlőt nem érdekli, hogy te hány gyerek mellett dolgozol. Persze meg kell osztani mással, ne legyen olyan nagy a diliház...

Ha meg nincs meló, akkor meg sehogy sincs...

56. 4c1a787e8f (válaszként erre: 55. - 731e5b9ffb)
2011. szept. 16. 09:58

Két gyerek mellett csináltam végig az építészkart, és 2009 nyarán diplomáztam... Igaz, az én gyerekeim bölcsisek voltak, de számodra talán érthető, hogy ezt másként nem lehetett volna, így is elég necces volt..


Csak tudod 2 gyerekkel az ember már bölcsebb, távolabbra is lát. (Persze közben éhenhal, az igaz.) Én úgy szerettem volna, hogy egyetem után 4-5 év meló, aztán a 3. baba. De mivel láttam, hogy meló sehol, ezért most jött a 3. baba.... Ennyi. Addig meg van időm azokat a dolgokat bepótolni, amik elmaradtak: angol nyelvvizsga, Nemecsek program, Win-Watt, meg ilynek...


De azért néha van egy kis meló, hogy teljesen ne hülyüljek el..


Egyébként telejesen igazad van, hogy nagyot cummantottunk, de egy kicsit másként kell ezt szemlélni, vedd úgy, hogy időt nyertél másra... Az evésről meg a cigány lova is leszokott...


Azt meg tudomásul kell venni, hogy direktben még a fellendülés idején is keveseket alkalmaztak építészként. Én amiket eddig csináltam, az azért volt, mert mindig próbáltam spec. területtel foglalkozni, mint pl. az energetika, panelházak szerkezete, stb.. amikor beindult a panelszigetelés, akkor az épszert tanszék engem ajánlott a tanácsot kérőknek... Aztán ha már ott voltam, akkor csináltam színterveket hozzá, az egyiket a mai napig oktatják az egyetemen... Pedig addig nem tartottak túl tehetségesnek... Ebből csak azt akartam kihozni, hogy ez nem az az állásra jelentkezős szakma...


Viszont az igaz, hogy mostanság szinte lehetetlen elkapni a zsinór végét, nekem sem sikerül, és ennek elsősorban nem a gyerekeim az oka...

2011. szept. 16. 08:52

Sziasztok, én még nem vagyok anyuka, és más oldalról szeretném megközelíteni az egészet. Hogy mi éri meg és mi nem. Világ életemben jó tanuló voltam, sikerült is elvégeznem az építészmérnöki egyetemi szakot. Rengeteg lemondással járt, lényegében ebben az 5 évben a sulin kívül túlzás nélkül mondhatom semmi másra sem volt idő,egy koli szobát kellett rendben tartani rajzleadáskor melegszendvicsen és pizzán éltem és így se sokat aludtam ebben az 5 évben. Az utolsó két évben sikerült állást is találnom részmunkaidőben. Lediplomáztam, viszont sejtettem hogy a munkáltatóm csak "diákként" tart igényt rám, így is lett. Ekkor kellett szembesülnöm vele (amit már eddig is sejtettem), hogy az építőipar tényleg haldoklik. 60 jelentkező pályázik egy állásra akkora bérigénnyel mint egy képzettség nélküli. Itt vagyok 25 évesen, máshoz nem értek, lassan gyereket szeretnék. De kérdem én, ha szülök 2 gyereket, és "vissza" szeretnék menni a munka világába 30 fölött, lényegében pályakezdőként, ki fog alkalmazni? Megérte vajon ez az 5 év non-stop egyetem? Mikor fog végre megtérülni az a mérhetetlen befektetett munka? Ha ezt gyerek mellett csináltam volna végig (bár építészből érthető módon nincs levelező) nyilván nem 5, hanem 7-8 év alatt, akkor most nagyon pipa lennék magamra és a világra.

A közgazdász jó szakma (az építész is az volt még amikor jelentkeztem), de azért ott se olyan egyszerű elhelyezkedni szerintem. Már úgy vagyok vele, nem véletlenül mondják, hogy sok a diplomás. Jobban járnak azok akik szakmát tanulnak. Esetleg abból is többfélét, hogy több lábon álljon az ember.

Ha kell ez a cikkíró önérzetének és úgy érzi, meg fog térülni a befektetett munkája, csinálja csak bátran, sok kitartást kívánok!

2011. szept. 16. 08:09

Sziasztok,


látom a téma mindenkiben mást vált ki.


Én elősször is gratulálni szeretnék a cikkírónak, és sok sikert a továbbiakhoz.


Nekem is van 2 kisgyermekem. Az egyik 2. osztályos, a kicsi 2 éves. Mellettük fejeztem be az egyetemet, és még most is tanulok. De ettől nem érzem magam szuper anyának, és úgy sem érzem, hogy a gyerekeim sínylik meg a dolgot. Mindent össze lehet hozni..éjjel tanultam, a nappalokat a gyerekeknek szenteltem. Vezetem a háztartást, nő, anya, feleség vagyok..és diák is. Nem hiszem, hogy csak azért, mert valaki tanul, attól még rosszat csinál..a gyerekeimre gondolok, jobb életet biztosíthassak neki.

Kedves cikk író, szerintem nyugodtan kezd el az iskolát.:-) Szorítok, és kitartást..könnyű biztosan nem lesz.

53. coci (válaszként erre: 31. - Ági05)
2011. szept. 16. 07:21
ennek a nőnek a fejét kellett volna a kavicsok közé verni! Az ilyen minek szül?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook