Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás- tényleg bűn?! fórum

Életmódváltás- tényleg bűn?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltás- tényleg bűn?!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
258. globus (válaszként erre: 257. - Csavargocsaj)
2012. okt. 9. 07:43
Sajnos azt kell mondanom, hogy éppen ettől a kajától lett epeköved. Ugyanis ha az epe nem ürül rendesen - mert nem fogyasztanak semmi zsiradékot- besűrűsödik, és maga a sűrű epe alkotja a követ. Ezért lényegesen gyakrabban fordul elő diétázgató nőkben, mint mindent zabáló férfiakban :)
2012. okt. 9. 07:39

Kedves Snow White,

cikkedet végigolvasva némi hasonlóságot véltem felfedezni 4 évvel ezelőtti önmagammal...

Akkor fogytam 25 kilót, nem kis erőfeszítés árán. Vegetáriánus lettem, semmi állati fehérjét nem ettem; és heti 5x tornáztam. Sajnos közben epekövem lett és megműtöttek. Nem gondolnám, hogy ettől az étrendtől, hisz nem ettem zsíros kajákat...

A műtét után hallgattam a környezetemre és elkezdtem húst enni, tejterméket fogyasztani; azóta visszaszedtem kb. 20 kilót. Most újra életmódot váltottam, bár más szempontok szerint étkezek mint annak idején, és próbálom leküzdeni újra a kövérségemet...5 kiló már lement, de még hol a vége?!

Tanulság???

Soha többet senkit sem engedek beleszólni az étkezésembe!!! Azt eszek, és annyit amennyi jól esik.

Ha jól érzed magad a bőrődbe, és NORMÁLIS a BMI-d, akkor ne hagyd magad.

Ismered a mondást "Dögöljön meg a szomszéd tehene is..."

Szóval, ne hagyd, hogy befolyásoljanak. szerintem...

256. Gavrilo1 (válaszként erre: 253. - Titzi)
2012. okt. 9. 06:54

Biztos, hogy valami anyagcsere problémád van- jobban ki kell vizsgáltatnod magadat.

Azt elmondanám, hogy az élsportolók sem edzenek napi 6-8 órát. A gyerekeim is azok én is az voltam. Max napi 2X 1- 1,5 órás edzések, de intenzíven. Sanyargatod a szervezeted. Azt is vedd figyelembe hogy ha ennyit edzel az izületedid tropára mennek (nem ilyen terhelésre vannak kitalálva)- sajnos nincs olyan nagy terheléssel edző sportoló akinek nincsennek sportspecifikus izületi problémái.

255. titzi
2012. okt. 9. 06:51
azt nem írtaqm,hogy anno ,amikor azt a 40 kg-ot ledobtam napi 6-8 óra folyamatos mozgással,napi egy salátán,akkor szedtem a pajzsmirigy bogyomat is ,de attol kihullott a hajam,abbahagytam,a kilok visszajöttek,meg a hajam is
254. titzi
2012. okt. 9. 06:49
OLVASTAM A PALEOROL,KIPROBALTAM,AZ ANNYIBAN TÖBB,MINT ,AMIT ÉN ETTEM,HOGY MAGVAKAT IS KELL ENNI,NA ETTŐL NÁLAM HÍZÁS ÁLLT BE,PEDIG ELÉG RENDESEN KISZÁMOLTAM,NAPI ÖT SZEM DIONAL TÖBBET NEM ENGEDEK MEG MAGAMNAK
253. titzi (válaszként erre: 251. - Ivi79)
2012. okt. 9. 06:46

hát ez az én nagy gondom

minden áldott nap napi 60 perc megállás nélküli úszással tudom elérni,hogy nem hízok tovább

amikor fogytam 40 kilot napi egy saláta és napi 6-8 óra edzés,úszás is,tudom,hogy rengeteg,már az edzőm sajnált,hogy mennyit tornázok, kérlelt,hogy csak minden másnap jarjak le,mert ez sok,emelett semmi mást nem igen lehet csinálni annyira kifáraszt ennyi torna, két évig tudtam csinalni ezt a spártai életmódot

aztán nem volt időm és pénzem tornára,visszajött 20 kg

én kajak terén nem bűnözök,csak egészhségeset eszem 8 éve,ezalatt értsd semmi cukor,szénhidrátból néha bab vagy lencse,halak,saláta,gyümölcs,zöldség,kenyeret,kenyérféleséget 15 éve nem ettem,mert a családom kétharmada nem eheti,irántuk való tapintatból sem,meg egyébként sem, sajtot kéthetente egyszer,ha eszem,azt is csak zsírszegény változatban,keveset,mert itt elég drága az élelmiszer,vörös húst csak a családom eszik, én soha

sok teát iszom,így kevés kaja is elég,mégis 100 vagyok

kivizsgáltattam magam-mindent rendben találtak,egyszer a pajzsmirigyre jött ki kicsit kevesebb érték

most vettem észre,hogy sajnos a napi 60 perces úszások után éjjel fáj a szívem,nem tudok aludni,PÁR NAPIG KIHYAGYTAM AZ ÚSZÁST ÉS NEM FÁJT SEMMI,NYUGODTAN ALUDTAM

KISSÉ TANÁCSTALAN VAGYOK

252. 731e5b9ffb (válaszként erre: 251. - Ivi79)
2012. okt. 8. 23:26
És általában az élsportolók sem egyben edzenek le 6 órát hanem reggel-délután vagy reggel-délben- délután..
251. ivi79 (válaszként erre: 247. - Titzi)
2012. okt. 8. 23:19

gyenge pontja, már simán másol járt az agyam mire ezt leirtam..


én is heti 6szor jártam terembe, mikor félévig nem dolgoztam, épp volt pénzem rá, mert kaptam végkielégitést, minden délelöttöt ott kezdtem..


az h te 6órát edzel nemtom mit takar, de totál felesleges, max 2óra elég, amugy túledzed magad.élsportolok nyilván edzenek többet, de annak más a célja..

ha neked 1órát kell úszni ahhoz h ne hizz tovább, akkor óriási gebasz lehet veled, és jobb volna megnézetni magad. én ha nem tartom be minden étkezési szabályomat(édességet nem szeretem, szal azt nem tömöm magamba soha) és meg sem mozdulok hetekig, akkor sem változik a súlyom..még mikor kezeletlen volt a pajzsmirigyem, akkor sem okozott ez gondot(csak lefogyni nem tudtam)

250. titzi
2012. okt. 8. 22:52
napi 6-8 óra edzés
249. titzi (válaszként erre: 233. - Ivi79)
2012. okt. 8. 22:46

nyilvánvaló

nálam másképp van,akkor tudok magamra figyelni,ha nem dolgozom

ilyenkor 6-8 óra edzés szigorú diéta

nekem az,hogy 10 perc vagy egy óra edzés nem elég

napi egy órát úszom,ami ahhoz elég,hogy ne hízzak tovább

248. titzi
2012. okt. 8. 22:42
egyébként én nem hiszem,hogy nem lehet megértetni az emberekkel,hogy a mozgás jó-USA-bam épp most van egy hatalamas propaganda show műsorok keretében ,eljut a célba, az emberek fogékonyak,változtatnak,rengeteg középkorú és idős issza ezeknek a show men orvosoknak a szavait és változtat
247. titzi (válaszként erre: 243. - Ivi79)
2012. okt. 8. 22:38

ha valakinek valami a gyengésje-az azt jelenti,hogy nagyon szereti

a gyenge pontja a mozgás-nyilván ezt szeretted volna kifejezni

246. titzi (válaszként erre: 237. - A0c1361e44)
2012. okt. 8. 22:34
az én anyósom 65 évesen aquafitness közben kapott embóliát,fiatalaon élsportoló volt,kajakos,egész életében egészségmániás volt,mindig mozgott,soha egy süti,este 6 után nincs vacsi,csupa természetes cucc,még kozmetikai termékek ,hajfestés terén is..aztán még sem óvta meg ez a szuper egészséges életvitel a fatális érkatasztófától
245. 731e5b9ffb (válaszként erre: 244. - Titzi)
2012. okt. 8. 22:34
Azt írta, hogy az ő anyukáját bírd mozgásra, nem a sajátod, olvass csak vissza:)
244. titzi (válaszként erre: 239. - Snow white)
2012. okt. 8. 22:28

jó ássuk el a csatabárdot

azt írtad-bírjam mozgásra anyumat

tévedés azt gondolni,hogy minden idős egyforma

anyum egész életében mozgott-70 évesen saját gazdasága van,el tudod képzelni ,hgy az mennyi mozgás minden áldott nap,hiszen vidéki lány vagy,állatok,növények,favágás,nincs megállás,lehet,hogy valaki 3 órát mozog a fitnessben,anyum nem pihen 3 órát egy nap!

Emellett volt kedve gombászni menni a hétvégén és gyógytornára jár.Nem hiszem,hogy ennél létezik aktívabb!Most nyilván nem azt kell elképzelni,hogy valaki 70 évesen zumbázzon.

szerintem vidéken aktívak az idősek,a kemény fizikai munka miatt,nyilvánvaló,hogy ,ha már 70-80-90 között elkoptak a mozgásszervei nem lehet tőle elvárni az intenzív testmozgást-ilyen szempontból előnyben vannak,akik jó sokat pihengettek életük során,nem kopnak el az izuleteik hamar

243. ivi79 (válaszként erre: 236. - A0c1361e44)
2012. okt. 8. 21:52

de én nem arra gondolok h aerobikozzanak v gyúrjanak(azt Titzi erölteti), hanem menjen el sétálni(gyorsgyalogolni) és akkor lead pár kilót, ezáltal izülete sem fog fájni annyira pl. kicsit változtasson a kajáján és talán naponta tud kakilni. és nem feltétlen arra gondolok, aki 40évet lehúzott a vasműben, esetleg nagyon le van robbanva, hanem sok másféle munka is van, ami nem éppen fizikai, ráadásul ez nem csak 50-60évesen probléma, hanem már sajna 30fölött..

mongyuk ismerek oylan srácot is, aki egész nap kamionokat pakol, és heti 3-4szer még eljár edzeni..

ahogy elnéztem a volt kollegáim, a jobban keresök kisebb része eljárt tornázni, kondiba, de a többi csak azon siránkozott h jaj micsináljak hogy fogyjak le, vette a drága teákat, de otthon meg este jött a pizza, tvzés és ufónak nézte azt aki megválogatja mit eszik, esetleg mozog.

jelenleg apóst(cukros)+anyóst(ir) nyúzom h másképp kéne csinálni, apósnak külön mozogni nem kell, de diétára mindig az a kifogás h neki nem lesz ereje zabkásától, csak a fehérkenyértől..cukra 8, hiába szed 2féle gyógyszert.. anyós igyekszik diétásan fözni, de bevan határolva mit esznek meg a többiek. egyszer volt barnarizs, és ment a finnyázás, h mi ez a szar. neki pl mozgás a gyengéje, tudja is nagyon jól, de képtelen rávenni magát, inkább ül tv elött órákig. mondtam menjen le sétáljon bringaútra, irtam ki neki 50+ dvdt, de hozzá sem nyúlt még.

és velük hiába próbálod megértetni h ha változtatna, akkor jobban érezné magát, több ereje lenne..izületvédőt is szidta, addig vettük neki, h elkezdte szedni, láss csodát már nem fáj annyira a lába..


az meg h gátolnak gyerekkorban: ha a szülő nem akarja h sportoljon a gyerek, mert macerás, pénzbe kerül, cipelni kell edzésre, akkor lebeszéli róla, és a jólnevelt gyerek elfogadja ezt és nem hisztizik..

242. a0c1361e44 (válaszként erre: 224. - Snow white)
2012. okt. 8. 20:37

A mai 50 felettiek többsége 14 évesen kezdte el a munkát.

De ez nem is lényeg...


Bátorítást vártál?

Legyen: Nehogy már azért abba hagyd, mert bárki szerint ez hülyeség! Nem hülyeség! Főleg, ha jobban érzed magad tőle. Egyél változatosan és mozogj sokat.

Ne foglalkozz a konok emberekkel, mert nincs értelme!


Egy dolgot ne tegyél: ne bántsd a szüleidet, akkor sem, ha okod van rá, örülj neki, hogy vannak...

241. snow white (válaszként erre: 235. - A0c1361e44)
2012. okt. 8. 20:31
Nem zártak be, játszottam az udvaron a barátokkal, göriztem is, szaladgáltam, labdáztam, de amikor szerettem volna tornára, vagy táncra járni, akkor azt mondták, hogy nem- előbbi pedig szerintem nem sport, hanem a gyereklét természetes velejárója. A labdajátékok engem nem érdekeltek, de egyébként amikor a válogatás volt és meséltem otthon, arra is azt mondták, hogy nem kell nekem ilyesmi. Hogy meddig fogok heti 5-ször edzeni? Nem tudom, mostani terveim szerint amíg babát nem vállalunk, aztán keresek majd annak megfelelő mozgásformát, hogy a terhesség se csak fekvéssel teljen, de jól érezze magát a baba.
240. snow white (válaszként erre: 238. - A0c1361e44)
2012. okt. 8. 20:28
Nem értem, miért gondolod, hogy sajnálom magam, vagy hogy elvárom, hogy így éljenek. Egyszerűen felvetettem egy kérdést, ami engem foglalkoztat és láthatóan másokat is. Én egy dolgot várnék tőle. Hogy vigyázzon Magára és tegyen azért, hogy lássa majd a gyerekeimet felnőni, hogy mondhassák neki, hogy Nagyi, ez nem hiszem, hogy olyan önző, vagy aljas elvárás lenne. De ha már erre nem hajlandó, akkor csak annyit, hogy ne csesztessen, csak mert szerinte vékony vagyok.
239. snow white (válaszként erre: 226. - Titzi)
2012. okt. 8. 20:26
Mikor említettem egyetlen szóval is a te édesanyádat?! Mellesleg eddig azt mondtad egy gonosz dög vagyok anyuval, mert szegény biztos mozogna, ha segítenék neki megtalálni a megfelelő formát és háláljam meg, hogy értem élt, most meg letunyázod? Mégis mit képzelsz Te magadról, mondd? Ha Anyukád nálam aktívabb, az nagyon szép dolog, és tiszteletem érte, sajnos kevés az aktív idős ember.
238. a0c1361e44 (válaszként erre: 201. - Snow white)
2012. okt. 8. 20:25

Én akkor is úgy érzem, hogy bántod őket.


Ha ők nem lennének, akkor te sem lennél. Lehet anyukád beléd fáradt, így már nincs energiája a tornára. Sokat vársz tőlük, miért kellene nekik úgy élniük, mint neked? Ez a bosszú? Mert szerintük sovány vagy?


Ha alkoholisták lennének, akkor megérteném, hogy ennyire sajnálod magad, de így....

237. a0c1361e44 (válaszként erre: 199. - Titzi)
2012. okt. 8. 20:22

Ahová én járok tornázni, ott délelőttönként van nyugdíjas torna:)

70 éves mamák is lejárnak az elmesélések alapján. Ha úgy érezzük majd a barátnőmmel, hogy sok a mostani torna, akkor oda fogunk beiratkozni:)

236. a0c1361e44 (válaszként erre: 197. - Ivi79)
2012. okt. 8. 20:18

Naaa, Ivi!

Lusták? Én nem ismerek ilyen 50-60 évest, de olyat igen, aki végig dolgozta az életét, mellette vezette a háztartást, felnevelt néhány gyereket, dolgozott hétvégén és ezért fizikailag nincs rendben annyira, hogy eljárjon aerobicra, de helyette most 60 évesen is végig takarítja a lakás, felássa kertet, stb. (mert ezt kell), illetve olyat is ismerek, aki a nyugdíja mellett elmegy takarítani, mert kevés a pénze.


Mi is leszünk ennyi idősek, képzeld el, ha rád is ezt mondják majd...


Valószínű, hogy engem azért érint érzékenyebben ez a téma, mert lassan 50 éves leszek, aztán 60...

A terveim között szerepel, hogy 50 éves koromra fogok tudni spárgázni:), de nem minden áron...

235. a0c1361e44 (válaszként erre: 179. - Snow white)
2012. okt. 8. 19:58

De meddig fogsz hetente 5x edzeni?


És persze nem értesz.


Én gyerek koromban játszottam sokat, mint írtam. Fogócska, bújócska, bicaj, tollas. Nem bent ültem a házban/lakásban. Az anyukám akart vinni műkorcsolyázni, de az egyik tanító lebeszélte, hogy nem bírná a lábam.

12 évesen kezdtem sportolni. Ekkor igen is oda álltam a szüleim elé és mondtam, hogy mit akarok csinálni, és bele egyeztek. Sok helyre nem engedtek. Nem mehettem ejtőernyőzni, nem mehettem kaszkadőrnek és katona sem lehettem:), de a sport mehetett. Ha nem mehetett volna, akkor kiegyeztem volna a suli sportokkal, mert a sport mellett ugyan úgy jártam az iskolába szervezett kézilabdára és kosárlabdára is. A fiamat elvittem 6 évesen sportolni, de nem tetszett neki, így kb. 1 év után abba hagyta, de 2 év múlva ő mondta, hogy menne focizni.

tehát szerintem már tízen éves korban is kell tudni ezeket. Ha másért nem, akkor csak azért, hogy ne unatkozzunk otthon.


Egyébként téged bezártak a lakásba és semmit nem mozoghattál? Sosem göriztél? Sosem kergettétek egymást a többi gyerekkel?

2012. okt. 8. 18:18
Jó estét mindenkinek. Nekem is az a véleményem, hogy az nem mozog, aki nem akar. Nekem is volt ilyan időszakom, hogy semmit nem sportoltam, egyszerűen csak azért, mert lusta voltam. Pedig akkor időm sookkal több volt. Pár éve viszont 10 órás munkaidő és család mellett rendszeresen sportolok, heti 4-5 alkalommal, jobban nézek ki mint huszonévesen, és jobban is érzem magam:)
233. ivi79 (válaszként erre: 217. - Titzi)
2012. okt. 8. 18:10

én majd 2évig úgy mozogtam, h 5kor keltem, 6kor indulás h 8ra beérjek, bentvoltam f5-5, indulás vissza pestre, 7re hazaértem ha nem jött közbe semmi,felkaptam az edzőcuccom és irány a terem(10p séta), kb 9ig, f10kor már fürdés, kis gépezés,csetelés pasimmal, aki szintén ekkor ért haza edzéséről, 11felé filmezés,alvás.. ezt hétköznap 2 és 3. vasnap délelött.

nem csak fizikai munkások 12óráznak, ennyi irodai ücsörgés után jólesik futni vagy emelgetni a súlyokat

232. ivi79 (válaszként erre: 209. - Titzi)
2012. okt. 8. 18:03
de nem érted h nem akarnak mozogni? semmit!! se túra, se semmi.. azon rinyál, h el kell menni a boltig. eccerüen nem akar megmozdulni. nem beteg, semmi baja(néha fájnak izületei, fiatalon focizott max 1évig, jól meghúzta lábát), 60évesen egész jól van(azonkivül h bagózik mint a gyárkémény),orvos közelébe sem megy, néha gazolgat a kertben, de jobban szeret rejtvényt fejteni, vagy tvt nézni.
231. 130454e42d (válaszként erre: 229. - Titzi)
2012. okt. 8. 17:51
A lustaság az ok. Nem keresek kifogásokat, egyszerűen lusta vagyok, ennyi. Időm lenne, lehetőségem is...
230. zsizsmizs (válaszként erre: 214. - Titzi)
2012. okt. 8. 17:45

10 óra az átlag, de van, hogy 12 óra. Igen, reggel 8-ra jar, és legritkább esetben van itthon 6-ra. Az akárhogy is számolom 10 óra. A tornateremben ott van 10 perc alatt, és 1,5 óras az edzés. Szóval fürdetésre itthon van. Most kiszámolhatod azt is, hogy mikor fektetjük a picit. :D

Ha meg húzós napja van, akkor kihagyja a tornatermet.

De olyan is van, hogy reggel korabban kel, hogy ott kezdjen.

Az meg hogy sokat vagyok itthon egyeedül, nem jó, de ez van. Apósom 54 evesen meghalt szívrohamban, mert nem figyelt magára. Ő még az unokájat sem láthatta. Valamit valamiért.

229. titzi (válaszként erre: 228. - 130454e42d)
2012. okt. 8. 17:30

pedig a sport rendszeresen ér valamit


amugy látod ez az,kampányszerűen,rövid ideig a legtöbb ember bírja ezt az életformát,de hosszútávon, család mellett....hááát :DDDD

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook