Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás- tényleg bűn?! fórum

Életmódváltás- tényleg bűn?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltás- tényleg bűn?!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. okt. 10. 15:22

Én is pont ilyen problémával kuzdok, most kezdtem az életmódváltásom azzal , hogy néhány hónapig kiűztem/kiűzöm a szervezetemből a hust. Figyelek hogy minimális cukrot, és szénhidrátot vigyek be.

Ezt néhány honapig szeretném, egyrészt egy nagy tisztítókurának gondolom az elején...

egyszóval nagyon jó hogy elkezdted és így élsz...

ma reggel én pont anyumtól kaptam meg azt hogy ez az egész csak hiszti...

bánt bosszant, mert én ezektől az a"apró" változásoktól már most jobban érzem magam...

sajnálom, hogy Téged sem támogatnak...

317. 130454e42d (válaszként erre: 316. - Talentum)
2012. okt. 10. 15:08
A mai zöldségben-gyümölcsben sajnos jóval kevesebb a tápanyag, mint 60 éve volt. Főleg a multiknál kapható, hetekig szállított, tárolt gyümölcsökben.
316. Talentum (válaszként erre: 315. - Titzi)
2012. okt. 10. 14:24

egyáltalán nincsen. egyébként sokan attól félnek, ha el kezdenek vitamint szedni, akkor megjön az étvágyuk. ebben a reakcióban van valami, mégpedig azért, mert a szervezet ebben az esetben vitaminhiányos, és gyűjti a tápanyagot.

egyébként hogy lehet tápanyaghiányos a szervezet, ha valaki mindent eszik?

315. titzi (válaszként erre: 313. - Talentum)
2012. okt. 10. 13:49
a b vitamintól nincs étvágynövekedés?
314. titzi (válaszként erre: 311. - A0c1361e44)
2012. okt. 10. 13:45
miért kellett kivenni?
313. Talentum (válaszként erre: 308. - Ivi79)
2012. okt. 10. 13:25

én paleozok, és mióta szigorúbb vagyok magamhoz, pl. rizst sem eszek meg krumplit, kicsit se, azóta beindult a fogyásom és erősödött a körmöm, a bőröm sokat javult, rugalmasabb lett és nem vagyok farkaséhes.

no meg az endometriózisból kigyógyultam. Tök jó, és még egy adalék a női hormonokhoz, egyenletes lett a hormonháztartásom, valahogy egyensúlyba állt, nincsen premens tünetem, nem vagyok előtte farkaséhes, jobban bírom az éhezést is. ettől is fogyok:-)

én szedek magnéziumot, meg omega3 zsírsavat, és bvitamin komplexet, szelént. cvitamint. de nem multivitamint, hanem mindegyiket külön.

312. ivi79 (válaszként erre: 309. - Titzi)
2012. okt. 10. 07:18
estefelé vagy holnap leirom bővebben, most rohannom kell...
311. a0c1361e44 (válaszként erre: 304. - Titzi)
2012. okt. 10. 07:00

Leírom, hogy milyen a pm-es hajhullás:

Amikor hullott a hajam, akkor a hajmosásnál a tusoló tálca alján (80x80 cm) 1 cm-es rétegben állt a hajam, majd a hajszárítást követően körülöttem hasonló területen szintén. Kb. 1 hónap alatt kihullott a hajam 1/3-a. Nem mertem hajat mosni és fésülködni. Ekkor én alulműködtem, a TSH-m 7,31 volt.


Igyekszem 3 havonta nézetni TSH-t és ennek, illetve a többi érték alapján változtatok a gyógyszeren. Nekem nincs pm-em, mert kivették és 200 mg letroxot szedek.

310. titzi (válaszként erre: 308. - Ivi79)
2012. okt. 10. 00:20
gyerekek én nem tudom mi van a gluténmentes kajával,de az én családomban,akik eszik szó szerint megálltak az öregedésben,nem fog rajtuk úgy az idő,mint a kortársaikon
309. titzi (válaszként erre: 306. - Ivi79)
2012. okt. 10. 00:17

meggyőztél ,jövő hónapban megpróbálunk beszorítani egy kivizsgalast a kötlségvetésbe

a mell.vese soha nem volt nézve

ha gond van vele,milyen tüneteket produkálhat?

308. ivi79 (válaszként erre: 305. - Fc3b54dcf7)
2012. okt. 9. 22:28

paleoval kapcsolatban megoszlanak a vélemények..nagyon:D

ami tény, akinek csak simán alulmüködik(jódhiány, vagy vmi kisebb zavar), annak müködhet, de aki autoimmun(és 90%unk sztem az), annak immunrendszere felemészti "sorvad", tehát arra már mindig fog kelleni a hormon. van olyan nézet/tapasztalat, főként nyugaton, h a gluténmentes kajálással(tehát nem feltétlen paleo) viszonylag alacsonyan lehet tartani az antitestek számát, megáll, v lassabban sorvad.. ennek teszteléséhez sok idő és rendszeres kontrol kéne. van aki belevágott, én még nem szántam rá magam. elöbb szeretnék eredeti súlyomra visszafogyni, és utána lehet kipróbálom, mert a tésztákon kivül nem fogyasztok glutént eleve.


anyud kötve hiszem h változtatna, ez még egy reformétkezö számára is kemény dió. ráadásul ö a hagyományos kajákat szereti, viszont azt helyettesiteni(kenyér, tészta, nokedli) elég drága lenne

2012. okt. 9. 22:19
és jó éjt mindenkinek!!
306. ivi79 (válaszként erre: 303. - Titzi)
2012. okt. 9. 22:18

mér hol élsz?

hipofizis, vagy mellékvese, de ehhez kellenének a leletek, ill nem lenne hátrány ha frissebb lenne..

2012. okt. 9. 22:18

szörnyű, amiket írtok a pajzsmirigy-betegségről. Nem is gondoltam, hogy ez ennyire elterjedt dolog. Anyunak először alulműködött, aztán elkezelték, és túlműködött. Azóta meg csesznek rendesen megvizsgálni. Eleve nincs bizalma az egészségügyben, és Tesómmal hiába próbáljuk meggyőzni, hogy menjen magánúton dokihoz. Sajnos, makacs.

Írisz, azt hiszem, félreértetted Tesómat,ő sem ítélte el a szüleinket, de az azért tény, hogy elég maradi módon gondolkodnak. És akármennyire is felnőttek vagyunk, mégis adunk a véleményükre, mert szeretjük őket. És nagyon rossz, ha nem támogatnak a céljainkban/tetteinkben. De tuti, hogy előbb utóbb rájönnek, hogy ez az életmód nem ördögtől való dolog, csak idő kell nekik.

Szerintem egyébként az a lényeg, hogy az ember egyáltalán rájöjjön, hogy változtatnia kell ahhoz, hogy jobban érezze magát. És a Tesóm rászánta magát, így én tisztelem. Az életmódváltása előtt sokkal betegesebb volt és gyengébb, mint most.

Aki a betegsége miatt túlsúlyos, annak tényleg szörnyű lehet. De azért lássuk be, a többség nem ilyen cipőben jár.

A paleo táplálkozással kapcsolatban nagyon jó eredményekről hallottam, akár a pm-t illetően is. Mi a tapasztalatotok?

304. titzi (válaszként erre: 298. - A0c1361e44)
2012. okt. 9. 21:52

nekem még a billentyűre is hullik:D

milyen gyakran mérik Nálad ezeket az értékeket?

303. titzi (válaszként erre: 302. - Ivi79)
2012. okt. 9. 21:50

a hipofízis? mr-ték,rendben van az is,nekem mindenre azt mondtak rendben van,aztán mégis kaptam ezeket a bogyókat


kell mennem Mo-ra előkaparom a leleteim,itt sajnos semmire nincs lehetőségem,csak az afrikaiaknak van:D

302. ivi79 (válaszként erre: 300. - Titzi)
2012. okt. 9. 21:45

nincs természetes módszer, és az hogy a dokik mit mondanak jónak, arról páran tudnánk mesélni..

lehet tiroxin adagod nem volt jól beállitva, és amiatt nem tudtál aludni, vagy ami még lehetséges h nem pmed beteg hanem más szerv, ami azt irányitja.


ha megvannak a régi eredméyneid bemásolhatnád és akkor vagy én vagy Irisz tud segiteni

301. titzi (válaszként erre: 299. - A0c1361e44)
2012. okt. 9. 21:39

hány mg l tyroxint szedsz?

nem tudsz valami természetes alternatívát a pajzsamirigy rendbetételére?

300. titzi (válaszként erre: 296. - Ivi79)
2012. okt. 9. 21:23

ir diéta????valóban nem ismerem


l tirokintól nem tudok aludni,az alvásmegvonásba tényleg bele lehet őrülni

es a hajat is kigyomlálja nálam

hidd el,ezek a tünetek zavarobbak,az alvás nagyon fontos


szeretnék természetes megoldást találni,aki tud ilyet szólahat:D


az orvosok jónak mondtak az endot,valami nyilvan nem stimmel,bár helyre tudnam billenteni,panaszaim csernobil után kezdődtek

299. a0c1361e44 (válaszként erre: 291. - Titzi)
2012. okt. 9. 20:11

Nem gyógyszereket kell szedni csak egyet! Én minden reggel beveszek 2 szem gyógyszert és ennyi.

Ez jó a betegség kezelésére és a felsoroltak megelőzésére is...

298. a0c1361e44 (válaszként erre: 288. - Titzi)
2012. okt. 9. 20:10

3 éve szedek gyógyszert és természetesen még mindig pm. beteg vagyok. Minden hajmosásnál kihullik 5 szál hajam.

Van megoldás. A megfelelő FT3, FT4 és TSH szint.

297. a0c1361e44 (válaszként erre: 287. - Titzi)
2012. okt. 9. 20:09

Vagy ez is pm-től.

Sajnos társbetegsége ez is.

296. ivi79 (válaszként erre: 292. - Titzi)
2012. okt. 9. 15:57

ha ezeket szedted, akkor cseppetsem jó az endo részed..

metet cukorra ill, ir-re/pcos adják, tiroxin pmre, de gondolom ir diétárol fogalmad sincs, ahogy a kajádat elnézem. ha hazajönnél 20-30ezerből megnézetheted ezeket magánlaborban is.

hüyle vagy h nem szeded a tiroxint, én beleőrülnék abba ha 100kilóra hiznék.

ha kell ir-re diétás aynag, dobj egy mélcimet.

hajhullűást szard le, az majd helyrejön(nekem pl sosem hullott), de a súlyodba hamarabb belebetegszel

295. titzi
2012. okt. 9. 15:15

szóval ne legyetek előítéletesek,igen is van olyan,hogy valaki megbetegedésből kifolyólag van elhízva es pokol az élete


azért írtam le a küzdelmeimet,hogy ne ítéljétek el a kövér embert elsőre,mert lehet,hogy nem eszik sokat es betegsége miatt olyan,amilyen


nem jó az,ha azt gondoljuk,hogy aki kövér bizti igénytaln lusta és csak eszik szabadidejében

294. titzi
2012. okt. 9. 15:04
ma három óra van 2 tányér leves és 3 alma volt,amit eddig megettem és ez nem a diétás kajam,azt már egy ideje felfüggesztettem,ma is sok bajt megéltem,úgyhohgy leszartam,ki mertem szedni még egy tányér levest magamnak
293. titzi
2012. okt. 9. 15:02
szerintem az elbutulásban is lehet valami,mert egy ideig nem szedtem a bogyót ,mert itt nem tudtam hozzájutmi normális áron és feledékenné váltam,pedig nekem világ életemben remek memoriam volt
292. titzi (válaszként erre: 274. - Ivi79)
2012. okt. 9. 15:00

még egy nagy bajom van

nem tudjuk fizetni aq rendszeres kivizsgálásokat itt,ahol élünk


utoljár mielőtt idejöttünk volt vizsgálatom

otthon metformint es L tíroxint kaptam

metabolikus x szindoma,magas vérnyomi,inzulin intolerancia,pco jöttek össze

a pajzsmirigy bogyitól jobban hullik a hajam es ejjel nem tudok aludni,szóval a pajzsmirigy betegséggel járó állandó fáradtság jobb,mint ez az örök kialvatlanság,ha szedem

291. titzi (válaszként erre: 286. - A0c1361e44)
2012. okt. 9. 14:53

úristen,ez kemény

de ezek a gyógyszerek sem segítenek

nem tudom mi a megoldás

290. titzi (válaszként erre: 261. - Snow white)
2012. okt. 9. 14:50
húúú a kerti munkat nem is lehet úgy elvégezni,hogy ne menjen tönkre az ember..anyukámnak válogatottan hosszú a listája a mozgásszervi betegségekről és mégis küszködik,mert a keringésnek jó,erőnlétnek jó,de a porcok tönkremennek az igénybevételtől az egyértelmű
289. krisztinucika (válaszként erre: 268. - Snow white)
2012. okt. 9. 14:50
Jók a dimenzióid:) Én kb ezekhez 51-52 kg kell legyek, voltam 49 is, de az a gebe kategória volt már.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook