Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás- tényleg bűn?! fórum

Életmódváltás- tényleg bűn?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltás- tényleg bűn?!

168. bd55e3f068 (válaszként erre: 163. - Titzi)
2012. okt. 7. 23:12
SzolidáRis maradtál, biztos... Tanították az élgimiben, nem? Mint a különbséget a szilencium és a silentio között :P
167. ivi79 (válaszként erre: 163. - Titzi)
2012. okt. 7. 22:24

még nemjártam semerre,fingon sincs másfelé mi zajlik, meg pénzem sincs amivel támogatnék, inkább engem kéne támogasson más:D de akkor is banális, h mennyi kaja kéne h szemétbe menjen, ami nem fogy el, és nem teheted ki egy dobozba a suli elé, h csövik elvihessék, ahelyett h a kukában túrjanak egy fél almáér..


angol lehet h könnyü annak aki anyanyelvi környezetben tanulja, és nem a rendszerváltás utáni béna tanárok teszik le a rossz alapokat.. komolyan jobban jártam volna ha tovább tanitják az oroszt és nem rajtunk kisérleteznek angoltanitás cimén..

mindenesetre próbálgattam latin nyelveket(olasz kajarecepteket megértem), de a dallamossága miatt jobban megmarad, meg vhogy több az ismert/hasonló szó a latin miatt

166. titzi
2012. okt. 7. 21:59

na mindegy,szerintem térjünk vissza a fogyihoz


csak ne olyan formában,hogy aki nem sportol az bizti mind igénytelen bunkó...

165. titzi (válaszként erre: 157. - Krisz42)
2012. okt. 7. 21:55

látod nekem nem volt fontosabb

valamit valamiert

de nem hiszem,hogy ez igy működik

felvettek egyáltalán 0. lépcsősbe?

164. titzi (válaszként erre: 161. - Ivi79)
2012. okt. 7. 21:53

az angoooool?????

annál könnyebb nyelv a vlágon nincsen!

163. titzi (válaszként erre: 162. - Ivi79)
2012. okt. 7. 21:45

az egy másik probléma,azt ki kell dobni

mondjuk én szolidális maradtam a szegényekkel,mert Magyarországon rengeteget éheztem,emiatt csak olyan helyet támogatok a pénzemmel,ahol megoldott a jótékonyság a rászorulóknak és hidd el bármerre jarsz a világban vannak ilyen helyek bőséggel!

az emberek megoldjak és nem tárogatjak a kezüket az Eu-s jogszabályok hiányos ismeretére hivatkozva!

162. ivi79 (válaszként erre: 160. - Titzi)
2012. okt. 7. 21:41

de ez nem becsomagolva van, hanem főttkaja, amit pl kényes kis pöcsök nem esznek meg, pedig sokuk ingyé kapja szoc alapon..bezzeg kólát meg csokit beviszik, amellett nem kell nekik menza.

igy ami nem fogy el, az megy éthordóba és jön haza..

161. ivi79 (válaszként erre: 159. - Titzi)
2012. okt. 7. 21:38
közel 20éve próbálok megtanulni, én nem ugy érzem h a legkönnyebb lenne:D
160. titzi (válaszként erre: 158. - Ivi79)
2012. okt. 7. 21:37
bocs,adhatod a homelessnek,ha érintetlen csomagolásban van és nem járt még le ! nem egyszer már megevett adagok kiosztásáról van szó!
159. titzi (válaszként erre: 157. - Krisz42)
2012. okt. 7. 21:34

milyen drága suli?én nem magániskolába jártam.

akkoriban úgynevezettt nulladik lépcsős iskola volt,ez azt jelentette,hogy a legjobb képességű gyerekeket fölözte le

sokat követeltek a kevésbéjó képességű hallgatókat az első két évben kigyomlálták közülünk

az angol a világ legkönnyebb nyelve:D

158. ivi79 (válaszként erre: 148. - Krisz42)
2012. okt. 7. 21:30

ezt akartam irni, h ja nem adhatod a hómlesznek, hanem kikell dobni..

anyós hazahordja(konyhás egy suliban) és ami moslék a kutyáink eszik, ami meg jó, azt mi.. az már más téma h a "jó" kaját néha a kutyámnak se adnám, annyira sok szemetet föznek meg, mindet liszttel dúsitanak fel, h megáll benne a kanál..

157. Krisz42
2012. okt. 7. 17:59
Én Kanadában éltem 10 évig.Angoltudás nélkül mentem ki,később a fiamnam segitettem a fogalmazását megírni az ottani iskolában.De te panaszkodsz a rendszer miatt,mikor nâlunk még csak szóba se jöhetett ilyen suli,pedig a szüleim nagyon akartàk,h egyetemre menjek.A képességeim megvoltak,csak a körülmények nem.Annál fontosabb volt,h ne éhezzek,mint hogy drága suliba menjek.Rengeteg embert ismerek,akik sokra vitték,pedig pocsék suliba jártak.Az akaraton múlik a legtöbb.
156. titzi (válaszként erre: 154. - Krisz42)
2012. okt. 7. 16:52

én nagyon jól jartam azzal a gimivel

miert?

anno a megyei gimiben csak oroszt lehetett tanulni

én pedig angolt,japánt ,franciat akartam tanulni

ebben a gimiben lehetett!

meg is tanultam! ráadásul anyanyelvi tanároktól!

a mai napig,ha kinyitom a szám Londonan,senki nem veszi észre,hogy nem vagyok britt

és ezt is a giminek köszönhetem:Dsok egyéb között


míg eközben akkoriban olyan tancsik oktatták az oroszt vidéken,akik kb egy leckévbel jartak a diak előtt


az unokatestvéreim ilyen helyi gimibe jartak


ott is amradtak,felsőoktatásba soha nem kerültek és ma közmunkákból élnek vidéken


az én sorsom ettől nagyon eltérően alakult!!

fiatalaon olyan volt az agyam mint a szivacs,nem volt elegendő nekem az átlagos képességű gyerekek között lenni,ennyi

155. titzi
2012. okt. 7. 16:46

egyébként általánossagban,anno voltak olyan sulik,ahol ingyen volt a kosár és kézi -az enyémben nem,de azért ha lett volna..kérdem én az mar valami?

mi van azokkal a gyerekekkel,akik nem arra vágynak,hogy a többiek fellökjék?

szóval úszás pl..tánc..aerobic..miert nincs a sulikban a huszárugrástól,gyűrűtől eltérő dolgo ingyen?amit uram bocsá még élvez is a gyerek

154. Krisz42 (válaszként erre: 149. - Titzi)
2012. okt. 7. 16:44
Egyáltalán nem volt biztosítva,h egy drágább suliban jobb az oktatás és akkoriban,főleg egy nem gazdag családnak az ésszerű egy erős szki lett volna,mert a gimik nem voltak túl jók.Ezért nem értem,h minek hoztak ésszerűtlen döntést.Nekem se volt túl jó anyagi hátterem,jó képességekkel szki-ba mentem.Onnan is tovább lehetett tanulni,de egy szakérettségi jobb volt,mint a gimis és ráadásul még szakmád is lett.Tehát eléggé irreálisnak tűnik az egész.
153. titzi (válaszként erre: 151. - Bd55e3f068)
2012. okt. 7. 16:42
dehogyisnem:D
152. titzi (válaszként erre: 147. - Bd55e3f068)
2012. okt. 7. 16:41

szerintem pedig az a hülye,aki ilyen alapon méricskél ,mint te:DDD

egy nagyváros kulturális előnyeit,felkészültebb pedagogusait nem is mertem említeni,mert gondoltam,hogy Te nem az a fajta ember vagy,aki az efféle úri bohoságokat értékeli valamire:DDDDD

151. bd55e3f068 (válaszként erre: 149. - Titzi)
2012. okt. 7. 16:39
Amilyen jegyárakat írsz, ahhoz nem stimmel a négyezres menza.
150. titzi (válaszként erre: 148. - Krisz42)
2012. okt. 7. 16:36

drága Krisz

nem! csak nem lehet felhasználni olyan körülmények között,ahogy Mo-on történt(rohad a múanyag hordoban összeerjedve és aztán odaadjak a disznónak,aki érdekes betegségeket szed össze tőle ,amitől őt magat antibiotikumokkal kell bombázni és ez bekerül a táplálékláncba


pl én csak olyan éttermekben vásárolok,ahol a cég a megmaradt élelmet kiosztja a rászorulóknak

nézd meg Pret a porter honlpajat Londonban vagy az Exki honlapjat ezek bio,organikus éttermek és a megmaradt élelem,Charity-be megy!!!!!!!!!

bármikor lehet ellenőrizni!

149. titzi (válaszként erre: 144. - Bd55e3f068)
2012. okt. 7. 16:32

sport:én nem bólogatok semmire és nem is takarózom semmivel,egyszerűen kijelentem es állítom,hogy mind ma 2012-ben ,mind pedig anno,már az én gyerekkormban is voltak akkora osztálykülönbségek,hogy voltak rétegek(és biztosan vannak is),akinek egy uszodai bérlet elérhetetlen álom maradt!miután az iskolák nem voltak olyan jól felszerelve vagy támogatva,hogy a kamaszok mozgatása biztositott lett volna



látom nem vagy szociologiai érzékkel megáldva,na akkor kicsit világot gyújtok a fejedben

1 ahol olyan a helyzet,hogy 1 kg kenyér megvásárlása is gondot jelent,az ilyen elesett családoknak nagy segítség,ha a gyermek koran kirepül és nem terheli tovább a szülőket

ha én ott maradtam volna velük, éppen egy vacak helyi gimibe iratkoztam volna,attól ők még nem tudtak volna nekem enni adni,fűteni,sőt még fajt is volna nekik,hogy naponta szembesülnek azzal,hogy ezeket nem tudjak megadni

2a nagyvarosokban jóval több a lehetőség az életbenmaradásra,,jószívűbbek az emberek,a kollégiumban a fűtés,melegvíz nem lehetett kérdéses,nyilvan azt sem nehéz kitalálni,hogy egy fővárosi élgimiben nem voltak olyan gondok a gyermekek ellátása tekintetében,mint egy vidéki suliban lett volna

3 ilyen alapon a tehetséges gyerek ne tanuljon,hanem 14 évesen álljon gyorsan munkába,vagy érje be átlagos képességű gyerekeknek szóló programokkal és lehetőleg maradjon meg abban az osztályban ahová született,igaz agostina?na ezért is tart ott az ország ahol...

4 végül az utazás haza,jegyár támogatás akkoriban létezettt a diákoknak 75-90% is megvolt namost azért ehhez nem kell valakinek egyetemet végeznie,hogy belássa,hogy ha heti ,vagy havi egy alkalommal 50 Ft különbséget kitermelt volna azzal,hogy a jegyét 150 és nem 250 km távolságban megváltja 90 -os ártámogatással azzal még rendszeresen nem spórol annyit,hogy rendszeresen kenyeret tudjon venni:D

vagy te arról beszélsz,hogy egy fejlődő kamasz szervezetének havi egyszer is elég két zsemlét megenni,mert ebben az esetben igazad van:DDDDDD ugyanis ennyi lett volna a jegyárkülönbözet:DDD

148. Krisz42 (válaszként erre: 145. - Titzi)
2012. okt. 7. 16:21
Sajnos manapság ki kell dobni a megmaradt ennivalót MINDEN UNIÓS ORSZÁGBAN.Régen itthon pl.disznóknak szállították,de nem sok helyen maradt,szemétbe főleg nem került.Tehát mire vannak megapoliszok,addigra nem tudom hogy nyernek meg maguknak bárkit,mikor törvény van rá,h még a disznóknak se lehet adni,ki kell dobni.
147. bd55e3f068 (válaszként erre: 145. - Titzi)
2012. okt. 7. 16:19
A lényegen jól átsiklottál. Akinek van pénze hetente 300 km-t utazni és közben moslékot eszik, ha adnak neki, az nem szegény, hanem hülye.
146. bd55e3f068 (válaszként erre: 143. - Krisz42)
2012. okt. 7. 16:08

Én emlékszem többezres menzapénzre, csak az nem a kommunmizmusban volt már. Itt valami összegekben és időrendben totál nem jön ki.

Bár nekem az is büdös, hogy aki olyan koponya volt, hogy éhezést is megérte a lehető legdrágább oktattatása, az hogy a fenébe nem tud közelítőleg sem rendesen magyarul írni.

145. titzi
2012. okt. 7. 16:06
nem igazán lopás a maradékból adni valakinek,(amit kidobnának)hanem könyörületnek hívjak,ezt egy fejletteb társadalomban a magyarnál egyáltallán nem kell elmagyarazni senkinek,nagy megapolisokban bizonyos menő élelmiszerhálózatok meg tudnak nyerni maguknak azzal vásárlókat,hogy kőkeményen kiosztjak a rászorulóknak a megmaradt ételt és nem dobjak egyenesen a kukába,mint a jóval szegényebb magyarországon
144. bd55e3f068 (válaszként erre: 141. - Titzi)
2012. okt. 7. 16:02

Csak az az aprócska különbség, hogyha mondjuk egy diák 50 km-re jár haza hétvégente és nem 150-re, hogy 800 km-rel kevesebbet utazik, amiből lehetne kaját venni, és nem arra kellene ácsingózni, hogy a konyhásnénik mások kifizetett kajájából lopjanak nekünk. A legtöbb embernek ezt sem kell magyarázni.


Különben meg ha bólogatsz arra, hogy 10 éves gyerek már magáért felel, akkor nem kellene a rendszerre meg a szüleid anyagi helyzetére mutogatni, hogy 14-18 évesen te miért nem sportoltál, és nem kellene azzal takarózni, hogy neked nem volt lehetőséged.

143. Krisz42 (válaszként erre: 142. - Titzi)
2012. okt. 7. 15:49
Érdekes akkor én más kommunista korszakban éltem,nálunk minden gimibe szakközépbe,szakmunkásba kb.ugyanannyi volt a kaja,vidéken is.Én is menzás voltam,voltak koleszos barátaim is,csórók is,de sehol nem volt több ezer ft-s menza-elsőben a pénzt is én szedtem,tudom miről írok.
142. titzi (válaszként erre: 138. - Bd55e3f068)
2012. okt. 7. 15:28

bizony- bizony kedves agostina Magyarországon mar a kommunizmus idejen is akkora osztálykülönbségek voltak,hogy annak a gyeremeknek,aki tanulni szeretett volna kőkeményen nyomorogni kellett volna

és nem voltak ilyen szintű támogatások

sőt! én semmit nem kaptam,soha! a gimi utolsó évében 3000 Ft-ot:D

141. titzi (válaszként erre: 138. - Bd55e3f068)
2012. okt. 7. 15:24

az ésszerű iskolaválasztásnak vajmi kevés köze van a hithez kedves Agostina

egy élgimibe járni vagy egy átlagos gimibe jarni nagy nagy különbséget jelent,a legtöbb embernek ezt nem kell magyarázni


ami pedig a legfontosabb,hogy attól,hogy 150 km vagy 250 km távolságban kellett volna befizetni az apámnak az ebédemet,attól az ő jövedeleme nem igen változott volna:D,teljesen mindegy volt,hogy hová nem tudja befizetni:D

140. 130454e42d (válaszként erre: 139. - Krisz42)
2012. okt. 7. 14:04
A korrepetálás ma is működik, a lányom is így keresi meg a zsebpénzét :)
139. Krisz42 (válaszként erre: 138. - Bd55e3f068)
2012. okt. 7. 14:00
Ráadásul gimibe régen az ment,aki tovább akart tanulni,vagy gazdag szülők gyereke volt.Ráadásul sokan korepetáltak kicsiket,h tudjanak pénzt keresni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook