Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás- tényleg bűn?! fórum

Életmódváltás- tényleg bűn?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltás- tényleg bűn?!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
378. Talentum (válaszként erre: 374. - Snow white)
2012. okt. 17. 13:35

én speciel nem eszek semmilyen húshoz, vagy pörkölthöz kenyeret, de igyekszem olyan ételeket választani, ami nem csöpög a zsírtól.

a tarját pl grillezve, vagy serpenyőben sütve magában is meg lehet enni, nem kell hozzá plusz zsír. én salátát esze mhozzá, meg savanyúságot.

377. Talentum (válaszként erre: 372. - Snow white)
2012. okt. 17. 13:26

az egészségtelen dolgokhoz nem lehet hozzászokni..csak azt gondoljuk. a következményeket kell látni. egészségtelen-> betegség, rossz közértzet..

egészséges -> energia meg amit akarsz:-D

376. Talentum (válaszként erre: 371. - Ivi79)
2012. okt. 17. 13:03
van abban valami, amit írsz, mert a rizs is emeli a vércukrot, de a basmati is. mercola írása szerint nem ajánlott a rizs a paleoban, mert lektint tartalmaz. ma ettem véreshurkát, abban van rizs, de érzem is, hogy nyom..ennyire elszoktam tőle..nagyon érdekes. de a nyomás érzése annyira nem jó.
375. ivi79 (válaszként erre: 374. - Snow white)
2012. okt. 16. 22:03

én akkor is épp szigorú diétán voltam, nem gondoltam h ennyire ehetetlen lesz a kaja.. szerencsénk volt h cég fizette a vacsikat, igy jó sokat ettünk, jókis husikból:) ja meg hotelben volt svédasztalos reggeli(persze a balatoni hotelek nyomába sem ér), onnan tojást és sonkákat kajáltuk fel:D

sokáig maradsz ott?

2012. okt. 16. 21:40
Hát, általánosítani nem akarok, de én zsíros, cukros ételeket kapok, rengeteg kenyér, és a zsíros ételeket nem is bírom el kenyér nélkül. Sem fehérjét, sem zabpelyhet nem hoztam, már bánom :S
373. ivi79 (válaszként erre: 372. - Snow white)
2012. okt. 16. 21:23
én egy nyaralásnál jártam igy h annyira elszoktam az átlagos kajától(pasim is), h mindketten szenvedtünk pukigörcsökkel. ja meg lengyelek nemtom hogy esznek, de cseheknél dolgoztunk és az ottani menzától pasim napokig fosott, én csak simán nem birtam megenni annyira nem az én izlésem, végül zabpelyhen+fehérjén éltünk estig, akkor meg mehettünk étterembe steaket enni:)
2012. okt. 16. 21:12
Sziasztok! Nagyon jó látni, hogy ennyi embert megmozgatott a témafelvetés ilyen vagy olyan irányban. Most 3 napig Lengyelországban vagyok munka kapcsán és az adott körülmények miatt sajnos az általam nem preferált lisztes, cukros cuccok kerülnek a tányérra többségében 3 napja. Sokan azt mondják, ehetsz bármit megfelelő arányban és biztos, hogy van akinél ez működik, de én speciel gyomorfájással, -égéssel és egyéb problémákkal küzdök itt 3 napja, alig várom, hogy végre hazamehessek és kitisztítsam magam :( Nem csak az egészségtelen ételekhez tud ezek szerint hozzászokni az ember ;) Szép estét Mindenkinek!
371. ivi79 (válaszként erre: 370. - Talentum)
2012. okt. 16. 20:35

én ugy értelmeztem, h mint gyors ch-t okolnád a sok cukibetegér és erre mondtam a lassabb verzióját.

én szeretem a rizst, inkább ezt eszem mint krumplit, amin azért megérzem h elnyom, mig a rizsnél nem érezni. mellesleg a rizst még pucolni sem kell:D

talán még paleoban is megtürt, de ebben nemvagyok biztos..

ma még nemsikerült ennem hajdinából, mert kaptam rakottkelt, na de majd holnap.. igy is sokat pisilek, már megszoktam, a 2kvs idöszakomban h a semmit is képes vagyok kipisilni kora reggel:D

370. Talentum (válaszként erre: 369. - Ivi79)
2012. okt. 15. 12:30

nos a rizsben akkor is benne marad a lektin. nem mintha szükségem lenne rá. maradok annál, hogy alkalmanként eszek, de többnyire nem. köszi a segítséget.

hajdinára vigyázz, mert rengeteget fogsz pisilni tőle. hajtja a vizet.

369. ivi79 (válaszként erre: 368. - Talentum)
2012. okt. 14. 17:57

basmati rizst egyél, annak sokkal lassabb a felszivódása, mint a simának, izre viszont sokkal finomabb. én ezt eszem évek óta, félcsomag(60g) ebédhez és nem vagyok tőle farkaséhes.

épp most tesztelem le a hajdinát, simán vizben megfőzve, állitólag tarhonyaize lesz, és tulajdonságaiban hasonló a zabpehelyhez.

legszivesebben zabpelyhet főznék köretnek is, de sehol nem találtam h ezt így enné bárki is.

368. Talentum (válaszként erre: 367. - Krisz42)
2012. okt. 14. 11:10

a rántott húsokat panírozzák, liszt, zsemlemorzsa és általában olajban (transzzsír) sütik ki. még itthon is. én megértem, ha fájt a fejed.

a csirkétől pedig érdekes módon, aki hisztaminérzékeny, azoknak nem ajánlják. bármi lehetett.

a rizsben is vannak lektinek, amiket a növények termelnek, és a bélfalat áteresztővé teszik. ez azt jelenti, hogy az immunrendszert módosítják, és közük van az autoimmunbetegségekhez. másrészt, Kínában, ahol a legtöbb rizst eszik, ott van a legtöbb cukorbeteg és eüs-probléma. Ha jól tudom, Indiában is. és alultápláltak ezek az emberek. nos tudom, itthon van lehetőség mást enni is. mint pl. burgonya, vagy egyéb pékáru, de ezek nem jelentenek jobb megoldást.

ja, még egy.

én egyszer kipróbáltam a rizs diétát, és a tapasztalatom az volt, hogy farkaséhes voltam tőle, és valóban, mivel keményítő, frankón nagy étvágyat csinál:-DD

367. Krisz42 (válaszként erre: 366. - Talentum)
2012. okt. 14. 09:22
A kisérletezéssel kapcsolatban,én régebben azt vettem észre,h a sertéshústól-ha rántva készült-megfájdult a fejem.Utána max.szárnyas jöhetett szóba.Szerintem a rizstől annyiranem kellene elzárkòzni.Nézd meg a kínaiakat.Persze mindenkinek más a jó.
366. Talentum (válaszként erre: 359. - Criscito)
2012. okt. 14. 08:42

én rendszeresen eszem a kókusztejet, meg a kókuszzsírt. nem transzzsír, mivel természetesen tudják kinyerni.

magvakat is rendszeresen eszek.

a krumplit sem fogyasztom. meg a rizst sem.

365. Talentum (válaszként erre: 358. - Titzi)
2012. okt. 14. 08:38

igazából az endometriózis rejtett gluténérzékenység és vitaminhiány okozza, ami az immunrendszer gyengeségéből fakad.

de egyértelműen nehéz megállapítani, hogy miért van.

azt figyeltem meg, amit nem tudnak megmagyarázni, hogy miért alakulhatott ki, azt ráfogják a stresszre, meg a légzésre, meg egyéb pszichoszomatikus dolgokra, de hogy az ember hogy él, mit eszik iszik, nem vizsgálják. mindegy.


a műtétre azért kerül sor, mert későn veszik észre és akkor már kell. nekem is kellett. ha viszont most lenne, akkor várnék vele fél évet.


és akkor ott van az, hogy miért újul ki? mert tünetileg kezelik és hormont is adnak rá, és ennyi. az okot vizsgálják, de tudományos válasz nincsen.

a strokerol nem tudok. nem is értem. ez szív és érrendszer, mi az összefüggés?

364. Talentum (válaszként erre: 356. - Titzi)
2012. okt. 14. 08:29

igen negyven alatt vagyok, és kísérleteztem a hüvelyes evéssel kapcsolatban. nem ettem őket most legalább már fél éve, aztán megkóstoltam, és nincsen jó tapasztalatom. nem fáj a hasam, de ugyanakkor nagyon megterhelte a gyomromat és hasamat is. arra figyeltem, hogy ne legyen más változás az étrendben.

aztán ott van a kukorica. azt sem ettem. és azt figyeltem meg, hogy, egy nap után az izületeim nagyon fájnak, és a borsónál is ez volt.

ja, meg fogyasztottam alkalomszerűen, meg ünnepekkor bort. és ettől is fáj az ízületem.

magamon kísérletezek:-)

363. pirosbegre (válaszként erre: 1. - Snow white)
2012. okt. 13. 23:46

Még csak most olvastam a cikked. Egész szép számú hozzászólás gyűlt össze.

Nem bűn az életmódváltás, de senkit nem lehet erőltetni.

Nekem akkor jött a döntés, amikor már nem magamat láttam a tükörben, hanem "test"-nek neveztem. Nem voltam kövér, csak kicsit "vastagabb". 170 centihez 77 kiló, lement 14, sokkal jobban érzem magam. Ne én se bírnék tárcsás súlyokat emelni. Jelenleg az itthoni dvd tornáknál tartok, de tervezem a futást is. Sokszor időhiány miatt nincs torna. Este 6kor hazaesni, másnapra főzni, stb, papírmunka. Diétával fogytam, de meggyőződésem, hogy az én életmódomhoz ez a Dukan diéta a megfelelő. Azt gondolom mindenki találja meg a magának megfelelő diétát, mozgásformát, de soha ne ítélje meg a másikat, hogy Te miért ez vagy azt csinálod. Mindíg arra alapozok, hogy felnőtt emberek vagyunk, csak tudja mindenki mi a jó neki.

Ja igen, jelenleg engem is "sovány"-nak tart a család. Még nekem is meg kell szoknom ezt az új képet, pedig nekem csak 2 évig kellett néznem a "vastagabb" énemet.

362. titzi (válaszként erre: 359. - Criscito)
2012. okt. 13. 14:56

őszintén ,ez nekem is a véleményem,nem mindig kell hallgatni az orvosokra

de

józan paraszti észt előveszi az ember és látja


a kókuszzsír szobahőn,plánehűtőben megdermed,tehát telített zsírsavakból van benne sok


nem vitatom,hogy enzimtartalma hasznos


dieta szempontjabol nem biztos,hogy ajánlatos rendszeresen enni

361. Krisz42 (válaszként erre: 359. - Criscito)
2012. okt. 13. 14:34
Igen,hiába tartalmaz telített zsírsavat,már az is kiderült,h akik rendszeresen fogyasztjàk a kókuszt,csökkent a koleszterinszint és semmiféle károsodás nem történt,viszont az egyik legegészségesebb táplálék,mert nagyon sokféle ásványi anyag találhatö benne,tápláló,az olaja rengeteg mindenre jò.Pl. védi a bőrt a káros napsugaraktól-UV sugárzás-lassítja az öregedést,stb.
2012. okt. 13. 12:18
Gratulálok a cikk írónak jól sikerült cikk:-)
359. Criscito (válaszként erre: 357. - Titzi)
2012. okt. 13. 09:09

" a kókusz az én orvostótól szerzett infoim szerint telített zsírsavakat tartalmaz,mint az állati zsiradék vagy a vaj,tehát nem egészséges "


Ismét egy példa arra, hogy miért nem kell hallgatni az orvosokra táplálkozásügyi kérdésekben. Egyébként amit mondott nem hülyeség, csak éppen attól nem lesz egészségtelen a kókuszzsír, mert éppen a nagy része telített zsír.

358. titzi (válaszként erre: 337. - Talentum)
2012. okt. 12. 23:04

az endometriozis elég komoly megbetegedés,tényleg úgy gondolod,hogy az,hogy ettél péksütit vagy tojast annak van halovány köze is ahhoz,hogy megbetegedtél??


a stressznek inkabb lehet köze,mint trigger,az alapbetegséget csak műtéttel lehet kezelni és úgy hallottam,hogy újra kiújul idővel a lézerrel kiégetett ciszta


most van egy új kezelés rá tenesseben,melegítik a cisztakat,így szívatjak fel


én úgy hallom szintén dokitól,hogy a műtét után a betegek stroke kockázata nagyobb,mintha nem vállaljak a műtétet

357. titzi (válaszként erre: 338. - Krisz42)
2012. okt. 12. 22:58

a kókusz az én orvostótól szerzett infoim szerint telített zsírsavakat tartalmaz,mint az állati zsiradék vagy a vaj,tehát nem egészséges

viszont hallottam,hogy a kókusz nincs jó barátságban pár emésztőrendszeri rákot okozó baktériummal,ezért néha érdemes enni annak,aki bteg,fertőzött-én így hallottam egy dokitól

356. titzi (válaszként erre: 348. - Talentum)
2012. okt. 12. 22:54
nehezen emészted a hüvelyeseket? akkor az emészőenzimeid nem működnek jól,azt hittem 40 alatt vagy!
355. titzi (válaszként erre: 340. - Criscito)
2012. okt. 12. 22:52

kérdés hozzád?ugyan!már bemutatkoztál!

köszi,inkább mást célozz az agresszioddal,én nem vagyok rád vevő.a továbbiakban nekem írott üzeneteidet itt sem fogom elolvasni,mint ahogyan a priviben küldöttekkel tettem eddig:D

354. Enya78 (válaszként erre: 352. - Krisz42)
2012. okt. 12. 21:22
Most egyelőre el van törve a csuklóm, épp görizés miatt, de ha helyrejövök, akkor én is nekiveselkedek valami aktívabb sportnak ismét... :) és több folyadékot is kéne innom, mert az is fontos! :)
353. Talentum (válaszként erre: 352. - Krisz42)
2012. okt. 12. 18:59

a warrior nekem is tetszik, meg amiket lehet az is elfogadható.

én most már arra törekszem, hogy a megbetegítő élelmiszerek, amik nem összeegyeztethetőek a szervezetünkkel, ne fogyasszam. pl. finomított szénhidrát, vagy a hüvelyesek, és tej tejtermék. a többi jó. ja, és persze a növényi zsírok.

352. Krisz42 (válaszként erre: 349. - Enya78)
2012. okt. 12. 18:44
Én az első terhességemig 54kg voltam,utâna 58 lettem-165cm-hez-de az pont ideâlis volt.Előtte se voltam túl vékony,csak fiatalon a sok mozgá ellenére se látszott annyira a testemen az izom.Na jó,a hasizmaim látszottak rendesen.Mostviszont a 3.gyerek után 70kg vagyok és nyáron is csak 68-ig sikerült visszafogynom.Jó nem nagyon volt időm magamra,mert mind a három gyerek otthon volt egész nap és hiába 16éves a legnagyobb,nem sok időm volt.Most végre kezdtem egy kicsit jobban figyelni-én a harcosok étrendjét próbálom-rögtön lejött 1,5kg másfél hét alatt.Annál se lehet pékárut,cukrot fogyasztani,de mindenkinek meg kell találnia azt,ahogy neki a legjobb.Egy idő után már tudni fogjuk mi használ.
351. Talentum (válaszként erre: 346. - Enya78)
2012. okt. 12. 18:35
egyébként ebben nagyon igazad van. csak a tisztító kurával az a baj, hogy sokkol. hiszen utána mi van? megint zaba. de erre épül az iparág. én inkább egyenletes terhelést szerenték a szervezetemnek, sajnos sok a téves info.
350. Talentum (válaszként erre: 349. - Enya78)
2012. okt. 12. 18:34
én 48 akarok lenni. most a bmi-met is figyelem. asszem olyan 21 körül vagyok, de zavar a narancsbőröm és nem áll jól ez a kevés súlyfelesleg sem. 18-19-es bmit akarok:-)
349. Enya78 (válaszként erre: 347. - Talentum)
2012. okt. 12. 16:15
én 162 vagyok és 59 kiló, de már érzem, hogy ez hozzám sok... volt, h idegi alapon lementem 52re, az meg már túl kevés volt, éreztem magamon.. nekem olyan 54 lenne az ideális, amiben jól érzem magam.. eddig soha nem fogyóztam, télen több szoktam lenni, nyáron kevesebb... pedig aztán nyáron is göriztem, bicóztam elég sokat... de most valamiért maradtam 58-59.. hm
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook