Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás- tényleg bűn?! fórum

Életmódváltás- tényleg bűn?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltás- tényleg bűn?!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
348. Talentum (válaszként erre: 346. - Enya78)
2012. okt. 12. 15:42
nos, én leálltam ezekről a vackokról. nem eszem péksütit és készkaját sem veszek a boltban. és a tej meg a keményítős , meg hüvelyes ételek sem játszanak nálam. érzem is. pl. nem puffadok, és nem erőlködök a mellékhelyiségben. minden nap rendesen tisztulok:-)))
347. Talentum (válaszként erre: 345. - Talentum)
2012. okt. 12. 15:39
én 160 cm vagyok és 58 kilóról fogytam eddig 55,5 kg-ra, már az anyucim szólt, hogy túl vékony vagyok és az arcom beesett lesz...na erről ennyit. engem ezek nem érdekelnek.
346. Enya78 (válaszként erre: 336. - Talentum)
2012. okt. 12. 15:38
:) ez aranyos.. de ők nem is esznek össze ennyi nem szervezetbe való dolgot, mint a mai 'modern' kor embere.. hidd el, ha mi is a kezdetektől csak a természetben fellelhető táplálékokat fogyasztanánk, nekünk sem lenne ennyi bajunk... egyébként meg szomorú, hogy a mai világban 'ajánlott' néha tisztítókúrát végezni, hiszen erre van a vese és a máj.. csak lehet már nem győzik a mai élelmiszereket...
345. Talentum (válaszként erre: 338. - Krisz42)
2012. okt. 12. 15:36
a tejtermékkel egy a gond, hogy gyulladásnövelő és hormonokba is bekavar.és vércukor emelő hatású. nemcsak a tej, hanem mindegyik tejtermék. a keménysajtok viszont eléggé fermentáltak ahhoz, hogy ne okozzanak problémát.
344. Krisz42 (válaszként erre: 342. - A0c1361e44)
2012. okt. 12. 15:27
Mutogatóst nevesd ki,h ilyen kicsivel te nem dicsekednél,biztos elmegy a kedve tőle:-)
343. Krisz42
2012. okt. 12. 15:25
Én a kisebbik fiamat bicajjal viszem-hozom oviból.Ő 17kg,az ülès 5-6kg,ugyhogy jò testedzés,főleg hogy én a vasúti aluljáróban se tolom fel a bringát,hanem feltekerek,mert nehogymár én toljam:),másokkal ellentétben.Imádok tekerni,még ha fáradt is vok,mikor felülök a bicajra,tekerek párat és már nem érdekel semmi,a fáradtság se.
342. a0c1361e44 (válaszként erre: 333. - Veronika27)
2012. okt. 12. 08:24
És a bicaj: Én nem kerékpározok forgalomba, mert félek, de nagy szerencsémre a Népsziget közelében lakunk, így oda járok ki bicajozni. Időnként unalmas, mert csak körbe-körbe tekerünk és csak ritkán megyünk át a Római partra, de a mozgás miatt ezen is képes vagyok túllépni, bár egyedül nem merek odamenni, mert sokszor kevesen vannak a szigeten és még úgy is összeakadtam egy mutogatóssal, hogy a férjem egy kicsit előrébb ment...
341. a0c1361e44 (válaszként erre: 333. - Veronika27)
2012. okt. 12. 08:21

Az sose tartson vissza, hogy egyedül kell menned!

Senki nem fog bámulni, kinevetni!

mindenki azért megy oda, amiért te akarsz!

Én simán elmegyek egyedül is, bár azért jobb, ha van partner, mert akkor nem csak magad miatt, hanem ő érte is képes vagy túllépni a nincs kedvem, fáradt vagyok, nincs időm kifogásokon.

340. Criscito (válaszként erre: 319. - Titzi)
2012. okt. 11. 23:13

Én szedek B vitamint, és ezzel egyidejűleg egy elég komoly diétát folytatok, de egyáltalán nem vagyok éhes. Kérdés?


A cikk írónak pedig gratulálok! Jól csinálod, de el kell fogadni, hogy nem mindenkinek a fontos a sport, illetve az egészséges(ebb) étkezés. Nem vagyunk egyformák.

339. ivi79 (válaszként erre: 338. - Krisz42)
2012. okt. 11. 22:28
én csak kókuszzsirral fözök -ill olivával, ha oylan a kaja jellege-, de tökre megvagyok vele elégedve, jó sokáig elég, mert csak 1-1kanállal teszek hús vagy más alá, bő zsiradékban nem sütök soha..
338. Krisz42 (válaszként erre: 330. - Titzi)
2012. okt. 11. 21:56

Az állati zsírt ,fehérjét lehet pótolni,de elég,ha tejtermékek,tojás megy.És ami jó,az a kókuszdió.Én úgy gondolom olcsóbb és még egészségesebb,mint a kókuszzsír és szinte minden megtalálható benne.A kókuszvíz pl. minden ásványi anyaggal el van látva,ajánlják sportolás után is,mint ami pótolja a vesztett sókat,folyadékot,stb.-t.Én megveszem,feltöröm és a kókuszt elrágcsálom pár napra elosztva.Nagyon finom.

Szerintem sem árt a tisztítókúra,főleg a mai világban.Az állatok is csinálnak pl.a macska,kutya a megfelelő fűvet rágcsálja,de egy növényevő miért csinálna?De az állatok csak nyers ételeket esznek.Mi viszont sajnos sok szemetet is,vagyis olyan dolgokat,amik lerakódnak a bélfalra.Ezért érdemes néha,de nem kell annyira drasztikusat.

337. Talentum (válaszként erre: 331. - Titzi)
2012. okt. 11. 18:35
egyet még az endometirózishoz. a hasi fájdalom akkor jelentkezett, amikor egy stresszes korszakon voltam túl. főiskolás voltam, végeztem, és emlékszem, hogy nem ettem jól, buliztunk és utána kezdtem el dolgozni. nem ettem tojást. sok kefírt, péksütit és olcsó dolgokat ettem..
336. Talentum (válaszként erre: 330. - Titzi)
2012. okt. 11. 18:33

én mióta olvasom a paleot, azt figyelem, pl, az állatvilág sem csinál tisztítókúrát. max, más kajára térnek át, más füvet legelnek. pl az antilopok. az oroszlán sem csinál tisztítókúrát, vagy a gorilla sem..

néztem videot idős 100 éves emberekről és azt vettem észre, hogy van egy életritmusuk, amit nem zavarnak meg kúrákkal. szerintem.

335. Talentum (válaszként erre: 333. - Veronika27)
2012. okt. 11. 18:30
nálunk sincsen jó út, ezért én futok, meg sétálok. arra jó. két gyerek mellett meg munka meg utazás mellett eddig nekem sem futotta erőm arra, hogy mozogjak, de már nagyon hiányzik, és ez lesz ami beindít. mindegy, hogy mikor kezdem el, nekem megy egyedül is, korábban is ment, kellően motivált vagyok belül.:-) pedig nálunk a családban engem sem vittek sehova.
334. Talentum (válaszként erre: 331. - Titzi)
2012. okt. 11. 18:27

kókuszzsír stb. én külföldi oldalakon is olvastam hogy az egyik legjobb az oliva után. b-vitamin: nekem nem írták fel, én magamtól kezdtem el szedni, de látod, hogy miket szedek mellé. lehet, hogy emiatt sem vagyok nagyobb étvágyú, vagy legalábbis nem tapasztaltam. de mivel már kb. fél éve szedem, lehet, hogy kell egy kis idő, míg az étvágy elmúlik, nem tudok ezzel vitatkozni.

tisztítókúra: én még soha nem tiszítottam, holott igen...talán, amikor is az endometriózisomra kezdtem inni a snrider teát meg a kapszulákat, de nem korlátoztam semmi ételt akkor sem.na, akkor kezdődött, hogy kezdtem jobban lenni.

aztán szültem, és az orvos császár közben megnézte, hogy van-e még valami lerakódás, aztán meg fél év múlva megvizsgált és azt mondta, hogy elmúlt.

de ami a legjobb volt, idén éreztem, kb. tavasszal, amikor már javában paleoztam, hogy nincsen diszkomfort érzésem, semmi. elég érzékeny vagyok, hogy érezzem, van-e vmi probléma. de nincsen. menzeszem is rendben, meg köztes vérzésem sincsen.

2012. okt. 11. 17:08

Tetszett a cikk!


Hát igen, ki milyen családban nő fel... Én is olyanban, mint a cikkíró és teljesen magamra ismertem benne. Nálunk is mindennaposak voltak a fehér lisztes, cukros, zsíros dolgok, kolbászka, disznó toros, stb...Most annyi változás van, hogy lett cukorbeteg a családban és így édesítőszerrel készülnek az ételek.


Én tavaly csináltam egy diétát, ami nagyon szigorú volt, lement 6kg, de persze vissza is jött egy fél év alatt.

Haszna azért mégis volt, cukrot nem használok és teljes kiőrlésű liszttel főzök, valamint barna kenyeret veszek többnyire. (Azért többnyire, mert nálunk nagyon drága és egy fizetésből élünk ketten, hát meg kell gondolni, hogy mire költünk.)


Viszont a mozgással hadilábon állok... Sosem sportoltam, sőt senki a családban és nekem is a tesi órák csak tortúrát jelentettek. Eddig úgy gondoltam, hogy majd biciklizek, de egyszerűen nem tudom rászánni magam. Hozzá kell tennem, hogy nem is jó erre felénk, mert hegyi út és nem biztonságos, jobban érezném magam bicikliúton. Na meg jön a rossz idő is, hideg is, hát kedvem sincs hozzá.

Eljárnék zumbázni, de legalábbis kipróbálnám, de nem egyedül! Sajnos nincsenek barátnőjeim, sem egyéb társaságom, így egyelőre maradok a fenekemen...

332. titzi (válaszként erre: 328. - Talentum)
2012. okt. 11. 16:30

amúgy ez a tisztitokúra kemény,nem tudom valaki próbálta-e közületek,de jó nagy stressz a szervezetnek,szeretnék olyanokkal beszélni,akik kibírtak

egy baratom csinalja a ramadamot és még a vénai is beesnek olyankor

331. titzi (válaszként erre: 327. - Talentum)
2012. okt. 11. 16:29

ez egy óriási dolog!minek köszönheted,hogy egy ilyen kemény betegségtől megszabadultál?

hogyan ellenőriztetted,hogy elmúlt??

330. titzi (válaszként erre: 328. - Talentum)
2012. okt. 11. 16:27

én erről úgy vélekedem,hogy a tisztítókúrák időről időre kellenek,minden vallás ismeri ősidők óta,ez nem lehet véletlne,sőt a legtöbbünk szervezete kívánja is időről időre,de a vegetariazmus már egy túlzás..a szép bőrhöz,kell az állati protein és az ép csontokhoz

azt még el lehet képzelni,hogy egy idős szervezetnek,ahol mar az emésztőenzimek sem működnek jól,jobb egy vega étrend

329. titzi (válaszként erre: 326. - Talentum)
2012. okt. 11. 16:25

:_))nem akarod tudni mi volt a pudingban?:D ez aranyos

a b vitamonokat nekem is felirtak,marha éhessé tett,de a szép bőr volt a jutalom a kopogó szemekért:)

a kókusz származékok telített zsírsavat tartalmaznak,éreltömők..,ugyanúgy a pálmaolaj is..

328. Talentum (válaszként erre: 320. - Titzi)
2012. okt. 11. 11:44

a sógornőm is most volt valami meditációs tanfolyamon, tisztulás, ahol 21 napos tisztót írtak elő húsmentes kávémentes stb.

előtte megkérdezte mit segített nekem a paleo. ja azt még nem is mondtam, hogy a bőröm simább lett és puhább, a körmöm meg erősebb keményebb. hát, kíváncsi vagyok, hogy fogja bírni a vegeterianizmust.

ahogy írod, az állati fehérjére szükség van. ez van.

327. Talentum (válaszként erre: 319. - Titzi)
2012. okt. 11. 11:36
szerintem nem vagyok eltérő, átlagos vagyok, sőt nekem endometriózisom is volt és műtöttek rá. nekem a méhem vagy hormonháztartásom billent ki. most már rendben van.
326. Talentum (válaszként erre: 319. - Titzi)
2012. okt. 11. 11:34

bkomplexet stresst szedek, amiben van 1000mg cvitamin, de emellé szedek külön magnéziumot is 500mg-ot. és szedem az ADEK vitaminokat meg omega3-at. és tényleg nem vagyok éhes, sőt fogyok, és először vitkinges b50-et szedtem, aztán rendeltem biovea bcomplexet meg twinlab bcomplex stress-t és a kettőt keverve szedem.

Amit eszem. Reggelente szoktam inni kávét, de feketén, reggelire be szoktam kapni vagy egy tojást, vagy magvakat, vagy husit, vagy kolbászt, de egy falatot, mert nem vagyok még éhes. gyümölcsöt is szoktam eszegetni. Ebédre meg saláta, husi, hal, sajtot, nasira délután magvakat, vagy ha csinálok magvas sütit, gyümit, este meg pl. tegnap este kolbászt ettem, meg sajtot, meg magot.

Tegnapelőtt spenótfőzeléket csináltam. kókusztej volt benne, meg ettem hozzá pörköltet. ja, tegnap este még sült tököt ettem. hát én minden zöldséget megeszek, és szeretem a husit és édességet is szoktam enni, a héten is ettem hétfőn, pudingot, az nem volt paleos. éttermi volt, inkább nem akarom tudni, hogy mi volt benne.

325. a0c1361e44 (válaszként erre: 322. - Ivi79)
2012. okt. 10. 16:43
A műtét után szedtem B vitamint, mert jó a sejtregeneráló "képessége", de leálltam vele, mert nem csak a jó sejteket hizlalja, hanem a rosszakat is...
324. a0c1361e44 (válaszként erre: 315. - Titzi)
2012. okt. 10. 16:39
Szerintem van és még sejtnövekedés is.
323. a0c1361e44 (válaszként erre: 314. - Titzi)
2012. okt. 10. 16:39
Mert megnőtt és ezáltal túlműködtem. Nagyon erőteljes tüneteim voltak.
322. ivi79 (válaszként erre: 319. - Titzi)
2012. okt. 10. 16:35
én megadózisú multivitamint szedek b vitaminok sokszorops mennyiségben vannak benne, mint az rda, és én nem lettem tőle éhesebb(igaz szedem már jópár éve), kb akkor kezdtem kemény diétába
321. titzi (válaszként erre: 313. - Talentum)
2012. okt. 10. 15:37

a rizs egy agyon gmo-zott,agyon nemesített termék,sok más gabonanövényhez hasonlóan

érdekes módon kezdenek visszajönni az őskorban haasznált módosítatlan genetiaki gabonak,pl az usaban egy szük réteg számára

pl ethiopiaban talaltak még és boliviaban is érintetlen,génpiszkamentes genetikájú gabonafajokat és azt figyelték meg,hogy ezekben még vitaminok!!! és fehérjék!!! is vannak,nem csak ch-t

sajnos a közegészségügyi ajánlások követése nagyon felborítja a szervezet érzékeny egyensúlyát,ebben tuti igazuk van a paleosoknak

320. titzi (válaszként erre: 318. - Évibabba)
2012. okt. 10. 15:31
állati fehérjében található meg az összes aminosav,növényekben nincs jelen az összes
319. titzi (válaszként erre: 316. - Talentum)
2012. okt. 10. 15:29

jobban átgondolva,én még olyan emberrel nem találkoztam,akinek ne lett volna éhesebb a b vitamin complex szedése után


nem azért lesznek éhesek mert vit. hiányosak,hiszen a patikai b vitamin mesterséges,szintetkikus,nagyon a szervezet nem is tud vele,mit kezdeni,csak hasonlít szerkezetileg a természetben megtalálható molekulaszervezetethez,de a receptorokba nem illeszkedik tökéletztesen


de mivel a szervezetben kínos egyensúly uralkodik,ha VALAMIBŐL TÖBBET VISZEL BE MÁSUTT HIÁNY KELETKEZIK és ezt a hiányt próbálja pótolni a szervezet,ezért van megnövekedett étvágy ,megpróbálja táőlálékból pótolni azt a nyxomelemet,amit a megnövekedett vit.bevitel eredményezett


valszeg a te szervezeted eltérő az átlagostól,ha nem a megszokott modon reagálja le,vagy van valami módszered,amit nem írsz le

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook