Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt fórum

Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt

2012. aug. 8. 10:04
A ruházati eladó csak a modoráért felelős, az én túlsúlyomért én vagyok a felelős!
37. zebracsikó (válaszként erre: 35. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 10:03

Csakhogy az nem az ember önérzetébe gázolás, ha nincs szardellapasztájuk. És épp ezért vagyok biztos abban, hogy hiába is mondja valaki, hogy megbékélt a testével, ha valaki mégis felhívja annak anomáliáira a figyelmét, azért csak megsértődik!


SZóval diétára fel! :)

36. 04d410066e (válaszként erre: 29. - Dinkaanyu)
2012. aug. 8. 10:03
Igen, rengeteg ruhával, szerintem emészthető áron, és ki lehet fogni jó akciókat is.
35. 04d410066e (válaszként erre: 25. - 6f257fd90e)
2012. aug. 8. 10:02
Bakker, ez tény. Ennyi. Megsértődsz, ha azt mondják a kisboltban, hogy nem tartunk szardellapasztát???
34. 04d410066e (válaszként erre: 26. - RockyRoad)
2012. aug. 8. 10:01
Most már igen, bocs. :)
2012. aug. 8. 09:59
Egyébként rám se jó mindig a konfekció, mert 92-66-94 vagyok a 156 cm-höz, a vállam pedig keskeny. Tehát túl nagy a cicim a legtöbb, vállban, és ujja hosszban jó felsőhöz, és túl kerek a fenekem a legtöbb nadrághoz, és elállnak a derekamon. Ezért van egy csomó stretch anyagú ruhám... Ettől még nem haragszom az eladókra. Sőt, van, hogy kínomban már akár 20 ruhát is felpróbálok, hát ha valamelyik nadrág végre jó lesz, és a végén nem veszek semmit, mert nem jó. Ha még ilyenkor is kedves az eladó, és hajtogat helyettem, akkor minden tiszteletem az övé. :) Voltam olyan üzletben is, ahol csak hordták be, hogy valamelyik csak jó lesz. :) Persze van, ahol a pokolba kívánnak. :D Szóval nem csak a ducik nem találnak ruhát könnyen, hanem azok is, akik nem konfekció méretűek, mint én... Ettől még nem a boltra fogok haragudni. Ruhaiparisnak tanultam eredetileg, a konfekcióra szükség van, valami alapján mégiscsak kell gyártani a ruhákat.
32. angica0901 (válaszként erre: 5. - 1397c45af7)
2012. aug. 8. 09:58
Se vékony, se dundi nem vagyok. Inkább olyan átlagosnak mondanám magam (vagyis most, igy áldott állapotban talán kicsit dundibbnak, bár eddig alig hiztam), de nekem is problémát jelentett Magyarországon a ruha vásárlás, mert nem 34-36-os a méretem. Hála az égnek, itt Göröghonban a ducibb nőkre is gondolnak a butikokban, igy az öltözködés is könnyebb. Tehát a görögök ezek szerint nem normálisak? Lehet, hogy egy duci hölgy épp úgy kűzd azért, hogy ne legyen még ducibb, mint Te. Lehet, hogy hormonális problémái vannak valakinek (ahogy nekem is pajzsmirigy, és bizony épp eleget tornáztam itthon, hogy kordában tartsam a kilóimat. Itthon, ugyanis itt edzőterem nincs). Mindenesetre senkinek sincs a homlokára irva, hogy miért duci, úgyhogy én inkább azt tartom felháboritónak, ha egy vékony nő kapásból elitéli a ducibbat (rögtön a kilói mögé képzelve, hogy biztos egész nap csokival, édességgel tömi magát, és csak ül a kanapén a tv előtt) , na és azt még inkább, hogy a butikok tulajdonosai diszkriminativ módon csak a nádszál vékony lányokra-nőkre gondolnak. Van egy tv sorozat, ahol épp ezen diszkriminativ okokra hivatkozva nyert pert egy nő. Sok ilyen perre lenne szükség az életben is!!! Nem azért, hogy abba hagyhassam a tornát, hiszen alig várom, hogy majd újra kezdhessem, hanem azért, hogy észbe kapjon a világ. Miért nem tarthat egy butikos 34-es mérettől egészen 46-os méretig? Fájna Neki? Vagy a 46-os méretű ruha olyan hatalmas, hogy nem férne be a csöpp butikjába? Milyen jogon különbözteti meg a dundibbat a vékonytól oly módon, hogy csak kis méretű ruhákat tart? Szimplán a tulajdonos jogán? Mert akkor bizony kivánom Neki, hogy valaki pedig a dundi vásárló jogán jó kis pert akasszon a nyakába, és nyerje is meg.
2012. aug. 8. 09:58

A ducik azért sértődnek meg ilyenen, mert hiába is hangoztatják, hogy ők így fogadták el magukat, ez csak szlogen, belül tényleg sértve érzik még akkor is magukat ilyen esetekben, még akkor is, ha az eladó a legkedvesebb modorral közli velük, hogy nem tud adni a méretében göncöt.


Jómagam is túlsúllyal küzdök. Még 10 kilót kell leadnom. Én hízlaltam fel magam, én nem találok ruhát, én felelősségem.

És úgy, mint bármilyen más szakmában: az eladók közt is vannak kedvesek és kevésbé kedvesek. Csak ha a postás bunkó, azon baromira hamar túltresszük magunkat, míg ha az önérzetünkbe gázolnak bele, azon meg marhára felháborodunk. Mi ez, ha nem sértettség?


Pedig a ruházati eladó csak a modoráért felelős, az én túlsúlyomért én vagyok a felelős!

30. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 25. - 6f257fd90e)
2012. aug. 8. 09:57

A mosoly kötelező, mondani meg mit mondjon???


Szerintem felét hozzáképzeli aki olyan....szerintem krvára leszrja az eladó, hogy hány kiló vagy, a kötelezőmosollyal tényszerűen közli az igazságot.


Jobb lenne, ha olyan ruhákat mutatna, amit a próbafülkében fel sem tudsz húzni?

2012. aug. 8. 09:57
C&A,H&M sok molett csini cucc van jó áron.
2012. aug. 8. 09:56
Teljesen egyetértek a cikk írójával... Jajj ugyan miből tartana már még két centi anyagot hozzáadni ahhoz a ruhához? Jó, jelenleg valóban jobban hasonlítok egy bálnához, mint egy átlagos nőhöz, de alapjában véve (mikor nem vagyok terhes) szép homokóra alkatom van, tény, hogy nagyobb méretben, mint a "normál" átlagnak. És mit találok magamra? Max. zsák ruhákat a molett butikban, amelyek valóban rettenetesen drágák amellett, hogy öreglányosak és ízléstelenek is. Az első fiam megszületése előtt sem voltam vékony, de jól éreztem magam a bőrömben, hozzáteszem, akkor is alig találtam magamra ruhát, és mindig a legnagyobb méretet kellett megvennem... Miért kellene mindenkinek csontkollekciónak lennie? Egy ember éppen attól lesz vékony, hogy vannak nála kövérebbek, nem?
27. 42af71f255 (válaszként erre: 13. - RockyRoad)
2012. aug. 8. 09:56

Teljesen egyetértek!:)


Nekem is sok molett ismerősöm, családtagom, barátom van, így egyáltalán nem vagyok ellenük, sőt.


De sokkal jobban tetszik a "dolgozom az alakomért" felfogás, mint az "elfogadom magam olyannak amilyen vagyok".

26. RockyRoad (válaszként erre: 24. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 09:54
Ironikusan irtam, azt hittem egyertelmu...
25. 6f257fd90e (válaszként erre: 22. - 1f54aa1f71)
2012. aug. 8. 09:53
Szerintem meg nem. Mert a megvető mosoly sok mindent elárul. Meg az a mondat is, hogy "jaj, EBBEN a méretben mi nem tartunk ruhát".
24. 04d410066e (válaszként erre: 13. - RockyRoad)
2012. aug. 8. 09:53

"Meg csak a molett holgyeknek van biztos kisugarzasuk, szemelyiseguk is. . ."

Hát ezzel nem értek egyet. A kisugárzás semmiképp sem kilófüggő. A kisugárzás az, amit a belsőnk sugároz kifelé, és szerintem soványnak, kövérnek lehet kisugárzása. Meg ellent mondd annak is, hogy ennek ellenére tiszteled azokat, akik megdolgoznak az alakjukért.

Viszont igazad van, ha a cikkíró elfogadná magát, akkor nem ilyeneket írna.

23. 9d7907a17a (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2012. aug. 8. 09:51
:)
22. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 14. - 6f257fd90e)
2012. aug. 8. 09:50
Valószínűleg kedves akart lenni veled az eladó és olyat ajánlani, ami jó rád, ezzel szemben Te bunkó voltál....szerintem
21. 04d410066e (válaszként erre: 5. - 1397c45af7)
2012. aug. 8. 09:50
Bár én nem vagyok eladó, én is a vékony szőkébe tartozom. :) Nem értem, hogy a ducik miért ilyen ellenségesek a vékonyakkal? Elhiszem, hogy van olyan eladó, aki bunkó ilyenkor, de van, aki csak közli, hogy nincs ekkora ruhájuk. Miután az már molett méret. Ennyi. Nekem is van olyan tapasztalatom, hogy bunkó volt az eladó, de mindenhol vannak pályát tévesztettek... Ezen nem kéne ennyire kiakadni. Ha bemegyek a kisboltba, és már nincs kenyér, nem az eladóra haragszom. Ha nincs, hát nincs, ez van...
20. 1397c45af7 (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2012. aug. 8. 09:50
Pont ezt szoktam emlegetni,hogy az Ulla p****en-ben nem reklamálnak a vékonyabb hölgyek,hogy miért nincs rájuk ruha...
19. 1397c45af7 (válaszként erre: 16. - 9d7907a17a)
2012. aug. 8. 09:48
27 éves vagyok és van egy négy éves gyerekem.
18. zebracsikó (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2012. aug. 8. 09:47

Az üzletnek van egy adott kínálata. Nem megyek be vásárolni, ha tudom, hogy nem a méretemnek megfelelő ruházati cikkeket forgalmazzák.


A kínai kajáldában se reklamálok, mert nem árulnak mexikói ételt.

17. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 5. - 1397c45af7)
2012. aug. 8. 09:47

Persze az is kérdés, hogy miért megy be valaki sokadszorra abba a boltba, ahol nincs a méretében ruha...


Van sok olyan butik, ahol vannak nagyobb ruhák is, oda kell bemenni.

16. 9d7907a17a (válaszként erre: 5. - 1397c45af7)
2012. aug. 8. 09:47

Grat, hogy felvállaltad, hogy te vagy a szőke a másik oldalról.


Bár a korodat nem írtad, feltételezem, hogy fiatal vagy. Tehát azt nem tudhatod, hogy mi lesz mondjuk 10 év múlva.


18-20 évesen én is inkább egy mozgó ruhafogasra hasonlítottam, bár nekem mázlim van, hogy nagy mellekkel áldott meg a sors, így ez csak a többi testrészemre igaz.

26évesen még megengedhettem magamnak a napi két tábla egész mogyis milkát is a főiskolai hétvégék utáni estén.

A gyerekem elvesztése után megint csak az mentett meg a mozgó ruhafogas címtől, hogy nagyok a melleim.


Viszont megtaláltam a párom, megnyugodtam, boldog vagyok és ma már nem engedhetem meg magamnak a két tábla milkát. És a heti 4-5 torna ellenére még mindig 75kiló vagyok a 171cm-es magasságomhoz.


Van 40-es, 42-es, 44-es nadrágom is, érdekes módon mindegyik jó rám, nem nyom, nem laza, rendesen áll. Felsőt szinte egyetlen butikban nem tudok venni, mert ami jó mellben, annak rövid a dereka, aminek jó lenne a dereka, azt mellben nem rám szabták, itthoni butikokban.


Mert bizony külföldön és a turkálókban egy más világ tárul elém és nem kell magam gnómnak érezni, mert a 42-es ruhák biztosan úgy állnak ahogy kell.

2012. aug. 8. 09:46
Nehogy már az üzlet diktálja, milyen legyen az alakom!!! Nem lehet mindenki 42 kg és 176 cm!
2012. aug. 8. 09:46

Jaj, nekem kétoldai herótom van az ilyen magassarkús, hegyes körmű és hidrogénszőke eladónőtől... tisztelet a kivételnek, de egyetértek a cikkíróval. Én sem vagyok nádszálvékony, a testtömegindexem még a normális intervallumba esik, de inkább felülről veri azt a határt.


Pont tegnapelőtt láttam meg egy üzletben egy kis pöttyös tip-top ruhát, masnival, gondoltam pont meglepem vele magam a nyaralásra. Bemegyek, megjelenik az IQ harcos platinaszőke. Kérdi h miben segíthet. Mondom, hogy az a ruci kéne, csak 40-42-esben, nem 36-osban, mint a kirakatban. Végigmér (!!!) majd elmosolyodik, hogy sajnos ebben a méretben nem tartanak ruhát. Látszott az arcán a megvetés... Nem baj, nem nyeltem le. Nézelődtem tovább. Ő ajánlgatja a felsőket, többek között egy hasonlóan kivágottat mint ami rajta volt. Én elszörnyülködtem, és rámosolyogtam, hogy jaj, köszönöm, de ilyet csak a hidrogénszőke és műkörmös üresfejűek hordanak, akik nem tudják, mi az igazi érték, és kimentem a boltbol. A sajnálatos az, hogy nem hiszem, hogy megértette...

2012. aug. 8. 09:43

Lehet varrni / varratni magadnak nagyobb meretu 'divatos' ruhakat, de sosem fog ugy allni, mint a cikkben emlitett karcsu elado lanyokon.

Amugy egyetertek panni85-el, eleg szomoru, hogy aki tesz azert, hogy csinos legyen, az plazacica, meg biztos agyatlan meg mit tudom en milyen jelzokkel illetik oket. Meg csak a molett holgyeknek van biztos kisugarzasuk, szemelyiseguk is...

Ha a cikkiro tenyleg elfogadta volna magat ducusnak - ahogy irja, akkor nem lenne a keseru szajizu iromany - szerintem.

Ja es jomagam sem szoke sem vekony / csinos nem vagyok, de minden tiszteletem az olyan noke, akik nap mint nap kemenyen megdolgoznak a csinos alakjukert, nem pedig a konnyu megoldast valasztva 'elfogadjak magukat'.

12. 42af71f255 (válaszként erre: 9. - Rózsaszál:-))
2012. aug. 8. 09:43

Tényleg nem célom megbántani senkit...de hidewatch is megírta, tenni kell érte.


Hiába írja azt valaki, hogy "megszerettem/elfogadtam a testem"..ha ott áll a sok M-L ruha között, és nem talál XXL-est, akkor biztos, hogy eszébe sem jut a fenti mondat...


Nem voltam még L-esnél husibb, de én is fogytam 10 kilót, nekem nem kell magyarázni, hogy milyen nehéz. De meg lehet csinálni!


Én szurkolok mindenkinek, hogy tartson ki, mert megéri!

11. 1397c45af7 (válaszként erre: 10. - Hidewatch)
2012. aug. 8. 09:42

Pontosan ez történt velem is.Nem volt ruha,hát lefogytam.44-es volt a méretem korábban.

Jó kifogás sosem rossz-szokták mondani:-)

Mindenki le tud fogyni,aki akar.Betegen,hormonzavarosan IS!!!Csak el kell dönteni,hogy süteményt totlok az arcomba,vagy szép ruhában járok.

2012. aug. 8. 09:37

Ismerős a helyzet, de én megoldottam ezt a problémát, és inkább lefogytam 20 kilót. Probléma megoldva.


Engem sokkal jobban zavar az, hogy a mai divat nem párhuzamos az én stílusommal.


(A cikkírónak: az a fogyókúra, amiben kínlódni kell, nem jó semmire. Máshogy simán érhet el sikereket, csak TÉNYLEG akarni kell.)

9. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 8. - 42af71f255)
2012. aug. 8. 09:36
Hát ez az hogy ezzel bántassz....és megint beindul az ördögi körforgás a vékonyak és a husik között.Habár itt a normál méret is beleszól:-))))

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook