Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt fórum

Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt

98. Bella 13 (válaszként erre: 90. - Hidewatch)
2012. aug. 8. 11:21

Ez igaz!

Ezekben az üzletekben az XS-es ugyan annyiba kerül, mint a XXL-es!

És minőségi, divatos, hordható cuccaik vannak nagy méretben is.

Én is duci vagyok, de eddig még mindig találtam magamra ruhát.

Szerintem meg kell találni azokat a helyeket, amik árban és minőségben megfelelők.

Én sem megyek be a Retro-ba, mert nyilván ott nem a rám szabott ruhákat találnám meg.

Aki duci, vagy fogadja el magát olyannak, amilyen, de akkor ne rinyáljon, vagy tegyen azért, hogy megváltozzon.

És nem kell bántani a másikat azért, amilyen. Se a ducikat, se a vékonyakat.

97. angica0901 (válaszként erre: 89. - Bd55e3f068)
2012. aug. 8. 11:21

A sarki közértes nem sért senkit, ha nem tart paradicsomkonzervet, nem különböztet meg általa senkit.


A másik pedig, hogy az ide nyaralni járó magyarok, szerbek, szlovákok, szlovénok, csehek, franciák, olaszok, bulgárok, skopjaiak, németek, románok... mind-mind megtalálják a méreteiknek megfelelő ruhát. Na és bizony nem nagyon tűnt fel, hogy amikről irsz, megmaradnának leárazottan, mert nem maradnak meg (legalább is annál a három butikosnál, akiket ismerek, nem). Nem betankolnak belőlük, hanem vesznek OLYAT is. Senki nem mondta, hogy vegyen a szélsőséges méretekből egy halommal. Csak arról van szó, hogy gondoljon a más méretekkel rendelkezőkre is.

96. bd55e3f068 (válaszként erre: 65. - Fibi82)
2012. aug. 8. 11:20
C&A, H&M, Voegele, Zara, Bershka, Otto, Quelle... Minden nagy és elérhető cég gyárt normál méretet, ami nem 36-nál záródik. Én nem is értem, honnan szedsz ilyesmit, hogy 32-36-es méeretből áll az átlag készlet.
2012. aug. 8. 11:16
Diétázz és ne egyél sok csokit. Adj le 10 kg legalább. Vagy, ha az evés fontosabb ne tedd ki magad ilyen helyzetnek és a cukrászdába menj a barátnőoddel. vagy könyvesboltba.
94. Mazsinka (válaszként erre: 92. - A0c1361e44)
2012. aug. 8. 11:14

Épp tegnap akadt meg a szemem egy kirakat előtt "ácsorgó" babára, olyan vékony nadrág volt ráadva, mint a karom. Gondoltam: nooooormááális???


Ezt már én is megtapasztaltam: keresek egy felsőt, majd elkezdi nekem mutogatni a hölgyemény azokat a blúzokat, amelyeket a nagyim talán felvenne, mert az van a méretemben. Attól, hogy duci vagyok, még nincs ízlésficamom, köszönöm szépen.

93. angica0901 (válaszként erre: 83. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 11:11

Átlagban olyan 65kg szoktam lenni (hol több, hol kevesebb). Most az állapotosságot 68kg-val kezdtem, utoljára 75-öt mértünk, jó lenne 80 alatt zárni. Nem csupán azért, mert utána a leadás esetleg gondot jelentene (ahogy már irtam korábban, én szeretek itthon tornázgatni dvd-re - Tatarek Rezsi, Czanik Balázs, Zumba - és tudom, hogy le fog menni), hanem, mert sziv problémám is van, és a súlyomtól sajnos fulladok már most.


Ez a meghizás nálunk egy bizonyos kor után mindhármunkat (hárman vagyunk lánytestvérek) utolért. 26 éves koromig nem igazán volt bajom a súlyommal, utána azért már edzegettem, 30 fölött már vigyáznom kellett, apu halála után meg nagyon kellett vigyáznom. Kislány koromban meg vitamin injekciókra hordtak, mert annyira gebe voltam.


Ez most erősen off volt a témát illetően, bocsánat!

92. a0c1361e44 (válaszként erre: 91. - Mazsinka)
2012. aug. 8. 11:09

Azért a teltek sem tudnak túl sokból választani, bár nem voltam még molett boltba, de azt látom, hogy a nagyobb ruhák fazonja, színe, mintája öreges.


Mondom ezt úgy, hogy a normál méretemhez elég kevés színt(fekete, szürke, kék, fehér, keki) veszek fel, mintásat meg sosem:)

91. Mazsinka (válaszként erre: 90. - Hidewatch)
2012. aug. 8. 11:06
A ducik még találnak elvétve, de a rendes kövérek... azok ne is álmodjanak a szép ruhákról.
90. hidewatch (válaszként erre: 87. - Mazsinka)
2012. aug. 8. 11:02
A kolleganőm duci, és tök jó ruhái vannak: Tesco, C&A, H&M, és nem drágábban veszi őket, mint a normál méretet.
89. bd55e3f068 (válaszként erre: 32. - Angica0901)
2012. aug. 8. 11:01

Komolyan az eszem megáll. A sarki közértest meg perepeljük, ha nem tart paradicsom konzervet? Vagy ha egy blúzból csak piros van, akkor perelünk, mert márpedig mi kékset szeretnénk?

Van egy kínálat. Ha kell megveszed, ha nem kell, nem veszed.


A konfekcióméret és az átlag készlet országomként eltér, mert az ottani átlaghoz kalibrálják. Azért nem tankolnak fel nagyon nagy meg nagyon kicsi méretekből, mert az szokoktt a nyakukon maradni. Ha nem tűnt volna még fel, ezekl szoktak fillérekre leárazva megmaradni, mert sokkal kevesebb embernek kell, mint az átlag méret,

88. 6350755685 (válaszként erre: 64. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 11:00

Még jó, sokan mit nem adnának nagyobb mellekért! :))


Engem éppen az zavar, hogy a méretek egyre kisebbek (ugye a magyar butikok egyre inkább veszik át a kínai/ázsiai konfekcióméreteket, holott a nyugati országokban szerintem sokkal normálisabb a méretezés) és ez sok fiatalban okoz testképzavart, mert igen, engem is zavarna, ha 170cm/60kg-val XXL-es méreteket kellene hordanom, mint ahogy az unokahugom teszi, és emiatt állandóan gátlásai vannak. Persze én hiába mondom, hogy ez kínai méret (sokszor gyerekméret szerintem, csak össze-vissza keverik), de ez akkor sem vígasztal senkit.

2012. aug. 8. 10:59

Szerintem meg jobb lenne, ha a ducik nem írkálnának ilyen jellegű cikkeket, ha tényleg hiszik, hogy elfogadják magukat olyannak, amilyenek. Aki elfogadja magát, az elfogadja a vele járó kellemetlenségeket is. A cikkírónál ez nyilvánvalóan nem áll fenn.


Nem is értem, mire jók ezek a cikkek? Hogy jöjjön a többi duci, és önigazolást kapjon, hogy tényleg nem lehet ruhát kapni? Csk a ducik épp mélyen hallgatnak legtöbb esetben, a ropik meg falkában pocskondiázzák azokat, akik a saját kakijukban kecmeregnek. Szóval a duci cikkírókról ma is kiderült, hogy mazohisták a javából. Megkapják a keserű kommenteket, és mehetnek vissza a béka feneke alatt csücsülő önbizalmukkal oda, ahonnan jöttek, és szépen le is tehetnek a plázásról.


Mit tehetünk? Vagy lefogyunk, vagy nem rinyálunk.

Ha rinyálunk, akkor tűrjük a megaláztatást, minden röcögős duci álma, hogy 625 kommentben fejtsék ki neki mekkora akaratgyemge, hogy nem tud lefogyni, és vessen magára, ha nem talál ruhát. Szóval hajrá ducik, magatok alatt vágjátok a fát! Írom ezt "duciként".


Különben tényleg nem lehet kapni normális méretű ruhákat, csak pálcikaemberekre valót, ez tény.

86. angica0901 (válaszként erre: 76. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 10:59
Jaaaaj tényleg ez is vicces nálam is. Elvben 38-as lábam van, de van 35-ös méretűnek irt is, és teljesen jó rám :)
85. angica0901 (válaszként erre: 73. - Dinkaanyu)
2012. aug. 8. 10:57
Igen, tudom mennyi áll benne (három görög butiktulajdonos barátnőm is van), de érdekes módon náluk kiforog az áru. Viszik az ilyen méretű, meg az olyan méretű, természetesen más-más szabásvonalú ruhákat is, mert VAN náluk.
84. angica0901 (válaszként erre: 71. - Castia)
2012. aug. 8. 10:53
Bizony-bizony!!! Ezt irom én is.
83. 04d410066e (válaszként erre: 63. - Angica0901)
2012. aug. 8. 10:49
Igen, bár szerintem Te a kivételek közé tartozol... Ill. azt látom még, pl. a saját családomban, hogy menopauza után midenki meghízik, és a fiatalkori súlyához képest egy tizessel több lesz, amit nem nagyon tud leadni. De szerintem 10 kiló plusz, főleg, ha lánykorodban kifejezetten vékony voltál, még nem olyan tragikus. Bár anyukámat bántja, és sokat fogyózik, de eléggé stagnál a súlya. Se fel, se le. Szerintem erre beállt neki, és nem akar megmoccani.
82. angica0901 (válaszként erre: 66. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 10:46
Na ez sajnos igy van :(..., és sajnos olyan varrodás ismerősöm is van otthon, akik szedik kifelé a kinai cimkéket a ruhákból, és varrják bele a bárakármi mást. Vagyis volt. Igy 7 év után nem tudom, hogy még megvannak-e.
81. 04d410066e (válaszként erre: 74. - Angica0901)
2012. aug. 8. 10:45
Hát szerintem ez alkati teljesen. Nekem mindig ilyen volt... Nem hiszem, hogy lehet tenni érte, vagy ellene. A sport csak arra jó, hogy feszesebb legyen, izmosabb, de a formádat nem tudod vele átváltoztatni. Olyan, mint a cici. Annak is mindig van egy formája, és ha belefeszülsz, se fog megváltozni. Itt is max. annyit ér a torna, hogy olyan maradjon, mint amilyen volt. De átváltoztatni nem fogja.
80. 04d410066e (válaszként erre: 78. - 9d7907a17a)
2012. aug. 8. 10:42
Hol külföldön?
79. 04d410066e (válaszként erre: 67. - A0c1361e44)
2012. aug. 8. 10:41
Szerintem sem a súly a meghatározó. Van olyan barátnőm, aki ugyanolyan magas, mint én, (vagy inkább alacsony :) ), 7 kilóval nehezebb nálam, és mindenki arra tippelne, hogy ugyanannyi kilók vagyunk. Gondolom, neki nehezebbek a csontjai, a háta is szélesebb picit, mint az enyém. Látok ilyen "furcsaságokat". :) Én 7 kilóval kövérebben már picit duci lennék, ő meg így pont jó.
78. 9d7907a17a (válaszként erre: 76. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 10:41
Cipőnél én is tapasztaltam, hogy az olasz kisebb, a spanyol nagyobb, stb. De konfekcióba még soha nem volt gond külföldön.
77. angica0901 (válaszként erre: 62. - 1397c45af7)
2012. aug. 8. 10:41
Na erre irtam, hogy másféle szabású és nagyobb méretű, de csinos ruhákat is beszerezhetnének a tulajok. Az egyértelmű, hogy ami jól áll egy vékony lánynak, az nem igazán áll hasonlóképp jól egy ducibbon.
76. 04d410066e (válaszként erre: 72. - 9d7907a17a)
2012. aug. 8. 10:39
Máshol is ez van. :) Márkánként eltérések lehetnek. Cipőm is van 35, 36 és 37-es is. Mind ugyanakkora. :D Nadrágom is van S, és M méretben, felsőm meg XS-től M-ig. A szabás is meghatározó. Mivel csak a cicim nagyon nagy, stretch polóból sokszor az XS-es áll jobban, mert az jó vállban. De blúzból meg kell az M-es, aztán általában beszűkítem a derekát, meg felhajtom az ujját, máskülönben nem férek bele odafent... Vásároltam külföldön is, (Ausztriában, Spanyolországban leginkább, plusz sok angol és amcsi turis cuccot is vettem) ugyanezt tapasztaltam.
75. 9d7907a17a (válaszként erre: 61. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 10:38

Off


Az pont az a fenék forma, ami nekem nagyon tetszik, még ha nehéz is rá vásárolni.

74. angica0901 (válaszként erre: 61. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 10:38
Világ életemben olyan fenékre vágytam, de sajnos nekem lapos feneket mértek fentről :(. Pedig annyit edzettem rá, hogy kerek legyen, és kerekedett is valamennyit annak idején, mig otthon éltem, és tudtam terembe járni, de olyan, amilyenre vágytam, sosem volt, és soha nem is lesz sajna.
73. Dinkaanyu (válaszként erre: 68. - Angica0901)
2012. aug. 8. 10:35

A butikosok,az átlag méretet tartják készleten.Görögországban más az átlag,mint Magyarországon.Tudod te mennyi pénz áll a ruhákban ami a boltban van?Azt meg is kell venni a nagykertől.Nem csak úgy van,hogy fogom és elhozom.

Németországban én meg álljak neki pityeregni,mert itt még az xs méret is bő rám,mert itt meg nagyobbak a számozások,csak ,hogy ne sértsék a molett hölgyek önérzetét.Pedig átlagosnak vagyok mondható.

72. 9d7907a17a (válaszként erre: 64. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 10:35

Ha ezt a konfekcióra szeretnéd ráhúzni, akkor már csak annyi a kérdés, hogy a külföldön kapható 42-es miért jó, míg az itthon kapható nem. Elvileg mindegyik kínában készül (mint ma már szinte minden).


Lehet, hogy külföldön kicsit komolyabban veszik a minőségi áruátvételt és a szabványok szerinti értékesítést? Magyarországra meg bármi jó, itt a selejtet is el lehet adni? És sajna ez nem csak a ruhaiparra igaz.


Nálunk mindent túlszabályoznak és mégis sz.. az egész, engem ez zavar a magyar kereskedelmben.

71. Castia
2012. aug. 8. 10:33
Alapvetően rossz az emberek hozzáállása idehaza, még mindig. Piacgazdaság, versenyhelyzet, még mindig nem értjük ezeket a fogalmakat, sajnos van egy olyan érzésem, hogy soha nem is fogjuk megérteni. Ha van IGÉNY - és nyilvánvalóan van - a konfekcióméretnek kinevezett sablon fölötti méretekre, akkor tessék tartani belőle. Már amennyiben a cél az eladás, a bevétel. Ugyanis a duci (sovány/magas/alacsony) pénze is pont ugyanannyit ér (avagy nem ér...), mint a konfekcióméretűé. A megoldás tehát egyáltalán nem az, hogy aki kilóg egy szűk keretből, az menjen máshova: tessék bővíteni azt a keretet, felismerni a lehetőségeket, és mindenki jól jár.
70. angica0901 (válaszként erre: 53. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 10:33
Ahogy kiirják a bőrszin szerinti megkülönböztetést a világban.
2012. aug. 8. 10:31

szerintem nem a ruhaboltnak kell maximálisan kiszolgálni minden testalkat-típust, hanem a különböző embereknek kell megkeresniük azokat az üzleteket, ahol a maguk ízlésének és alkatuknak megfelelő cuccokat megvásárolhatják.



Lehetetlen, hogy egy üzlet 34-56-ig minden méretben, színben és ízben tartson konfekcióruhát ,plusz még tartson ugyanígy a speciálisabb alkatúakra, pl. vékony derekú-de-széles csípőjű, nagymellű-de-csapott-vállú, hátrafelé nagy fenekű-de keskeny-csípőjű- alacsony , de széles vállú és még tudomisén , milyen egyéb formájú hölgyek számára is mindent....


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook