Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt fórum

Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt

158. michelle.r (válaszként erre: 152. - Angica0901)
2012. aug. 8. 13:10
Minden esetre szólj, ha megnyitod a boltodat. Elmennék, megyek vásárolni. De jaj neked, ha nem találok magamnak színben, mintában, fazonban, divatban megfelelőt ;))
157. angica0901 (válaszként erre: 140. - Bd55e3f068)
2012. aug. 8. 13:10
Szerintem a disztingváció szó nem ideillő, mert semmi olyan nem hangzott el, ami illetlen lett volna. Nem káromkodtam, nem használtam helytelen kifejezéseket, sértő szavakat. Vagyis miért kellene disztingválnom? A véleményem helyességének, illetve helytelenségének megitélése pedig emberfüggő.
2012. aug. 8. 13:10

Azt értse meg mindenki, hogy nem lehet minden jó mindenre.

Egy kés sem jó arra, hogy fessenek vele a falra. KAristolhatsz vele, de nem lesz egyenletes szín a faladon.

Nem minden ruha típus, szín, méret lehet jó mindenkire.


A célcsoport nem baromság. Ha lehetne mindenből tartani mindenhol, és azt is minden színben, akkor nem lennének kis boltok Bershka meg Mango néven, hanem az egész Tesco global-ként működne..


Ha minden igényt mindenki ki akarna szolgálni, akkor seperc alatt a földön lenne, és tönkremenne. Mert mindenkinek megfelelni NEM LEHET!!!!!! És ezt kellene megérteni.. Nem tudunk megfelelni sokszor egyszerre Anyósnak, Apósnak, a Párunknak és a barátainknak. Idegeneknek meg a legkevésbé sem.


Van hely bulizásra a tiniknek, a 30asoknak, az 50-eseknek. Mindenki oda megy, ahol jól érzi magát, stb.


Ha minden túlsúlyos extra módon pajzsmirigy beteg, akkor ez a sok sok hiszti érthető lenne, de valljuk be, ez NEM IGAZ!!! Ezer erről szóló műsort láttam, újságot elolvastam, és továbbra sem változott a szám. A népesség 5, azaz 5%-a BETEGSÉG miatt túlsúlyos és nem is tud lefogyni. A legtöbben csak rámondják a genetikára, és a lustaságra. Bocsi mindenkitől, de így van.


Addig, amíg lehetőségek vannak, (márpedig vannak) mind a vékonyaknak, mind a középtávon levőeknek, mind duciknak, mind nagyon súlyosan elhízottaknak, addig ne a marketinggel hozakodjunk elő.

Lehet h a lehetőségek kissé szorosabbak, de erről egyik itt lévő sem tehet. Amit a piac megkíván..


Jah, és ui-ban: Aki annyira elfogadta magát, az nem fogja a másikat csak azért le "üresfejűzni", és stb, csak mert vékony.. Szerintem ez is sokat mond.


Annyi gond van a világban, komolyan jó folyton összekapni felesleges dolgokon??

155. michelle.r (válaszként erre: 148. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 13:09

Igen, ezen vigyorogtam magamban. De hát nekünk, empátipahiányos, gonosz kommunikátoroknak ugyebár eléggé egy rugóra jár az agyunk :o))


Minden esetre azért, lehet, hogy tényleg beperelem a Maybachot. Diszkriminálva érzem magam, mert nem tudok náluk autót venni :/.

:DD

154. globus (válaszként erre: 104. - 6350755685)
2012. aug. 8. 13:08
Ez egy csomagküldő szolgálat. Aki szereti felpróbálni a ruhát, mert ezer problémája szokott lenni, vagy megtapintani az anyagot, eléggé pofára eshet. Postaköltség oda-vissza háromszor.
153. a0c1361e44 (válaszként erre: 147. - Globus)
2012. aug. 8. 13:08

Ez igaz!

Sokszor eltöprengek, hogy vajon miért kellett ez a ruha valakinek?

Bár ez testalkattól független.

Sok kislány nem tudja, hogy melyik ruhát mikor kell hordani, illetve sok nő nem tudja, hogy sem a korának, sem az alkatának nem megfelelő, amit felvett.

152. angica0901 (válaszként erre: 139. - Michelle.r)
2012. aug. 8. 13:07
Én magamból indulok ki, ezért irtam azt, hogy ÉN megpróbálnám! Más nem próbálná meg, mert nem érdekelné csak a nyereség. Különbözünk, és ezzel szerintem semmi gond nincs. Én nem hülyézek le senkit azért, amiért másként csinálja, vagy csinálná. CSAKIS és kizárólag azt hajtogatom, ahogy ÉN csinálnám, és azt, ahogy én helyesnek látom a dolgokat. Nem járhat mindenkinek az agya egy rugóra, és a szive sem diktálhatja mindenkinek ugyanazt.
151. spinneli (válaszként erre: 145. - Angica0901)
2012. aug. 8. 13:07

Te érzelmi oldalról közelítesz meg tisztán üzleti stratégiákat.


Ennek így semmi értelme nincsen.

2012. aug. 8. 13:07

Tetszik a cikk és át is tudom érezni, hogy milyen lehet a cikk írójának, én is számtalanszor átéltem, évekig..ha találtam valami ruhát, ami rám jött, megvettem, még akkor is, ha lett volna olyan, ami jobban tetszik..és nekem is mondták, hogy fogadjam el magam, de nem tudtam. Lefogytam 22 kilót, és most legalább mindenből találok a méretemre, ami megtetszik. Én úgy vagyok vele, hogy miért fogadjam el a rosszabbat, ha lehet érte tenni, hogy jobb legyen?

Ugyanakkor én sem értem a ducik hozzáállását, hogy mindenkit utálni kell, aki vékonyabb..én aztán marhára tudom mind a két oldalról, hogy milyen az. Az eladó meg sajna tényleg nem tud mit tenni, ha nincs az adott méretben, de én valahogy nem csak agyatlan szőkékkel találkoztam.

149. michelle.r (válaszként erre: 143. - Bd55e3f068)
2012. aug. 8. 13:07
Remek ötlet :)))
148. 04d410066e (válaszként erre: 139. - Michelle.r)
2012. aug. 8. 13:04
Pont ugyanezeket írtam le pepitában. :) Szerintem felesleges volt már az is. :D Ne is fáraszd magadat.
147. globus (válaszként erre: 62. - 1397c45af7)
2012. aug. 8. 13:02
Sok embert egyáltalán nem zavar, hogyan néz ki. A ruha tetszik, kész :)
146. globus (válaszként erre: 60. - Angica0901)
2012. aug. 8. 13:01

Nagyot varrni nem éri meg, egy adott méreten felül sok modellbe már dupla mennyiségű anyag kell.

Minden bizonnyal felháborodás tárgya lenne, hogy miért kell "ugyanazért" többet fizetni?

145. angica0901 (válaszként erre: 136. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 13:00

Igy van: a butikok kicsik, DE meg lehet próbálni egy kis butikban is.


Nem, nem az az itélkezés, ha behatárolják a célcsoportot, az az itélkezés, amikor azt irják, hogy, aki kövér, fogyjon le, és ennyi. Utána máris mehet a plázákba, addig meg marad a dagi bolt.


De, esetlegesen valóban itélkeznek a vékonyak felett a dagi boltosok. Értelmezhető igy is, mint ahogy a teltek is akként értelmezik a "normál" méretű ruhákat áruló butikok árukészletét, hogy azzal itélkeznek felettük. Erre irtam, hogy a probléma generáltságával egyet kell értsek. Többször irtam azt is, hogy mind a vékonyak, mind a teltebbek érintettek a témában. Nem egyik, vagy másik mellett foglalok állást, hanem az a véleményem, hogy nem szabad itélkezni csupán a külseje alapján valaki fölött, és szerintem megoldható lenne kiszolgálni ennek is, és annak is az igényeit, ha erre van megfelelő törekvés az emberben.

144. globus (válaszként erre: 89. - Bd55e3f068)
2012. aug. 8. 13:00

Ez igaz. A kínálat szabja a divatot, ezért tudott teret hódítani a sok műszálas vacak, haspóló, holdjáró cipő, letépett vállú blúz, szíjpapucs, téli vékony kabát, vászondorgó fantázianéven, pengével cafattá tépett farmernadrág, és egyáltalán a mocskos színű koptatott farmer, amit jobb érzésű ember a kertben sem venne fel.

Nem hiszem, hogy ezek annyira szuper holmik, de hát ezt terítik. Eszi, nem eszi, nem kap mást :)

143. bd55e3f068 (válaszként erre: 139. - Michelle.r)
2012. aug. 8. 12:56
Belépőt kell szedni, hogy megcsodálhassák a szép, nagy árukészletet.
142. globus
2012. aug. 8. 12:55
A szituáció testsúlytól függetlenül cipő vonalon is fennáll. Az átlagos lábméret női cipőkből 37-38-39. Ezekből a jobb fazonokat pillanatok alatt elviszik, a maradék helyet foglal a polcon. Cipőboltos ismerősöm azt mondta, hogy ők nem tudnak rendelni direkt egy bizonyos méretet, hanem garnitúrában kapják. Ha jókor vagy jó helyen, akkor kifogsz egy jó cipőt :) Az, hogy extra méreteket, kicsit, vagy nagyot lehessen kapni, a többi vásárlótól függ.
141. andi6020 (válaszként erre: 114. - Spinneli)
2012. aug. 8. 12:54
Nem egyszerű 36-os cipőt sem kapni, nemhogy 35-öst. :D
140. bd55e3f068 (válaszként erre: 138. - Angica0901)
2012. aug. 8. 12:54
Kész, elfáradtam. Ha ennyire nem tudsz disztingválni, akkor nincs miről beszélnünk.
139. michelle.r (válaszként erre: 135. - Angica0901)
2012. aug. 8. 12:52

Ki a fene ítélkezik??? Az ítélkezés, hogy eldöntöm, hogy ki a célcsoportom egy üzletben?


Diszkriminálva vagyok, mert az Ulla Popken nem gyárt nekem ruhát? Ennyi erővel diszkriminál a Fornetti, mert nem hajlandóak nekem nyírfacukorral gyártani a túróstáskát?


Egyébként meg próbálnád a fenét. Igyekeznél úgy vezetni az üzletet, hogy nyereséges legyen, és valószínűleg a családod anyagi biztonsága jobban érdekelne, mint az, hogy ebben a mocskos világban egy nagyméretű ruhát keresőnek ne kelljen két megállóval arrébb mennie egy C&A-ba. Mert egyébként ha lenne is méret, akkor miért nincs pirosban, kékben, kockásban, pöttyösben?


Mondom, emocionálisan még meg is értem, de értsd meg, ebben a pillanatban igen szűk a fizetőképes kereslet. Nem garancia, hogy csak azért, mert választék van, valóban vásárolni is fognak.

138. angica0901 (válaszként erre: 134. - Bd55e3f068)
2012. aug. 8. 12:51

Éppen Ők azok :D (persze, hogy nem! én inkább utazási irodás ügyekben vagyok nevekkel -számomra, és az ide utazók számára ismert nevekkel - kapcsolatban)


De, akiket felsoroltál, azok éppúgy a gyakorlati kereskedelem részei (nem minőségről beszélve).

137. 04d410066e (válaszként erre: 129. - Angica0901)
2012. aug. 8. 12:47
Azok már nem butikok, hanem hatalmas üzletláncok, ahol hatalmas a raktárkészlet. A butikok kicsik. Nem lehet bennük minden.
136. 04d410066e (válaszként erre: 132. - Angica0901)
2012. aug. 8. 12:46

Az szerinted ítélkezés, hogy jól behatárolom a célcsoportom, és csak nekik kínálom a cuccaimat? Mert ennyi erővel mindenki csak ítélkezik. :) Hiszen van pl. pékség, ahol a lisztérzékenyek nem tudnak enni. Van tejivó, ahol a laktózérzékenyek nem fogaszthatnak. Vannak steak house-ok, ahol nincs vega kaja. És még sorolhatnám. Ezek az üzletemberek, akik ezeket megcsinálják, nem mind gonoszak. Megkeresték a saját ügyfélkörüket.

Meg ha már így látod, akkor a kifejezetten molett ruha üzletek, ahol 44 a legkisebb ruha, nem ítélkeznek az én S-M méretű külsőm miatt, ha rám ott nincs ruha? Erre a kérdésre kíváncsian várom a választ.

135. angica0901 (válaszként erre: 123. - Michelle.r)
2012. aug. 8. 12:42

A probléma generáltságával egyet kell értsek, hiszen valóban megoldható lenne.

Azt viszont továbbra is tartom, hogy nem itélkezek egy telt ember fölött, mert nincs a homlokára irva, hogy mitől olyan (csoki falás, vagy betegség), és azt is, hogy én legalább megpróbálnám másként csinálni.

134. bd55e3f068 (válaszként erre: 129. - Angica0901)
2012. aug. 8. 12:40
Pont én soroltam fel a legtöbbet. Egy kis butik között meg egy világon mindenhol fellelhető középkategóriás márka között van ám egy árnylatni különbség, de ha a butikos barátnőid a görög Amancio Ortegák, hát dobok egy hátast.
133. vikuka
2012. aug. 8. 12:38
a KIKben TACCOban is lehet nagy méretet venni.. kérdés kinek mennyi pénze van?? de jó a UllaPopkin is. de ez méreg drága!!! tudom mert rég innen vettem a cuccaimat! ma más akármelyik butikban vásárolhatok...
132. angica0901 (válaszként erre: 124. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 12:38
Nem, a drága valóban nem kereskedő, de dolgozott kereskedelemben, és működött. ...és a drága inkább legyen olyan, aki rendelkezik némi empátiával, mintsem itélkezzék csupán a külseje alapján valaki fölött, legyen az akár vékony, akár telt.
131. d71ef05a8e (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2012. aug. 8. 12:38

Nem tartom igaznak, hogy a LEGTÖBB vékony nő olyan lenne, amilyennek leírtad. Vagy ha tényleg "nincs" se ezük, se azok, lehet, hogy ők nem is akarnak, nekik ez tetszik. Illetve egészen más alkatú lehet ugyanaz a nő 17 évesen és 37 évesen.


nem tartom jó ötletnek "ledeszkázni" a karcsúakat, még akkor sem, ha a férjünk váltig állítja, hogy csak a mi kerekségünk az igazán nőies, és neki ez tetszik. Ha így van: remek, megtalálta zsák a foltját. De tényleg gáz rejtett irigységből így beszélni a vékonyakról - bocsánat, ha félreértettelek, aki meg van elégedve magával, "nyilván" n em irigy a karcsúakra.

130. spinneli (válaszként erre: 127. - D71ef05a8e)
2012. aug. 8. 12:37

Tesco szinte mindenhol van már, nem beszélve a jó minőségű angol turkálókról, ahol olcsó de jó minőségű dolgokat lehet találni, akár extra nagy méretben is-komolyan még csak nagy utánajárást sem igényel az egész.


Egyetértek michelle-el ez egyszerűen egy generált probléma, semmi több.

129. angica0901 (válaszként erre: 122. - Bd55e3f068)
2012. aug. 8. 12:36
Pedig a lányok korábban irtak nem egy olyan butikot, ahol mindenféle méret van. Akkor azok nem gyakorlati kereskedelmet folytatnak?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook