Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt fórum

Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt

128. angica0901 (válaszként erre: 118. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 12:34
Nem szeretnék marketinget tanulni, ha az megváltoztatna annyira, hogy ne gondoljak másokra. Nem mondom, hogy jó üzletember lennék, mert én tényleg szeretem, ha körülöttem boldogok az emberek, és az pedig még inkább jó érzéssel tölt el, ha az örömükhöz ebben a mocskos világban én is hozzájárulhattam valami kevéssel. Tudom, hogy lehetetlen mindenki kedvére tenni, de legalább megpróbálnék valamit annak érdekében, hogy elégedettek legyenek ezek is, azok is.
2012. aug. 8. 12:33

Igen, a molett divat butikokban nagyon gyakran találni szép, igényes, a dundiknak előnyös szabású, anyagú és színű, nagyon gyakran hazai gyártóktól származó holmikat - de horror áron.


Tény, hogy aki dundibb, az nagyon sokszor maga is tehet róla kicsit, és a társadalomnak is az az érdeke, ha minél egészségesebbek lennénk, amibe beletartozik a megfelelő testsúly és állóképesség, de az sem járja, hogy aki már 42-es méret felett van, és nincs 15.000 FT-ja egy tunikára, annak marad az XXXXL-es póló és a kisvakondnadrág. a turkálóhoz jó szem és szerencse is kell, vagy marad a slamposság.


Ha olyan városban vagy a közelében élsz, ahol van C&A, akkor oda azért érdemes lehet benézni, igaz, hogy erősen válogatni kell az egészen jó és a silány minőség között, de vannak nagy méretek is, és elég száles a választék, még elfogadható áron.


Vagy ha megengedheted magadnak, akkor még jobb valószínűleg néhány igazán jó minőségű alapdarabba befektetni klasszikus fazonokban és színekben, és ezeket variálni olcsóbb kiegészítőkkel. Én így oldottam meg.

126. michelle.r (válaszként erre: 123. - Michelle.r)
2012. aug. 8. 12:32
* aztán lebarmozhassuk az üzlettulajdonosokat, mert froclizzák a nagyméretű vásárlókat.
125. 0a84e34983 (válaszként erre: 5. - 1397c45af7)
2012. aug. 8. 12:32
Én két gyerek után 36-os vagyok,és nagyon nem fogom emiatt szégyellni magam.:)Te se tedd!!!
124. 04d410066e (válaszként erre: 122. - Bd55e3f068)
2012. aug. 8. 12:32
Hát biztos nem kereskedő a drága. :D
123. michelle.r (válaszként erre: 115. - Angica0901)
2012. aug. 8. 12:32

Nem, nem lehet megoldani. Ha mindenkinek meg akarsz felelni, semmit sem csinálsz jól. Nem véletlenül azok a cégek élik túl ezeket a válságos időket, akik pontosan tudják, hogy mi akarnak. Kell egy jól behatárolt vevőkör, azt profin ki kell szolgálni, magadhoz kötni.


És igen, valóban összefüggésben van az üzlettulajdonos intelligenciájával, de szerintem éppen fordított arányban, mint szerinted.


Nem véletlenül fordítanak egyes cégek százezreket arra, hogy megismerjék a vásárlóik összetételét.


Egyébként az alapfelvetését a cikknek továbbra sem értem. Százan leírták már, hogy hány helyen lehet akár 56-os ruhákat is kapni. Miért rugózunk azon, hogy a kis butikok - valószínűleg kis raktárkészlettel, miért nincsenek arra felkészülve, hogy 34-től 56-ig mindent tartsanak és lehetőleg több színben?

Kicsit úgy érzem, generált a probléma, mert máshol meg lehetne oldani, de házhoz megyünk a pofonért, hogy az

122. bd55e3f068 (válaszként erre: 111. - Angica0901)
2012. aug. 8. 12:31
Teljesen nonszensz amit írsz és köszönőviszonyban sincs a gyakorlati kereskedelemmel.
121. michelle.r (válaszként erre: 114. - Spinneli)
2012. aug. 8. 12:26
Csak a szája nagy? XDDD
120. michelle.r (válaszként erre: 111. - Angica0901)
2012. aug. 8. 12:25
Még ha emocionálisan egyet is értek veled a ducik védelmében, oltári nagy butaság diszkriminációnak tekinteni. De most hogy mondod, lehet hogy beperelem a Maybachot, mert nem tartanak számomra megfelelő autót :))
119. 04d410066e (válaszként erre: 111. - Angica0901)
2012. aug. 8. 12:25
Akkor ennyi erővel az Ulla P is diszkriminál engem, mert nem tart S-M méreteket... Vagy szerinted nekik kéne kisméretet is árulni? Szerintem nem. Aki nem molett, az nem megy oda, és kész. Vagy a végén még kiderül, hogy diszkriminálva vagyok? :D
118. 04d410066e (válaszként erre: 115. - Angica0901)
2012. aug. 8. 12:23
Marketinget kéne tanulnod. :) Nem jó üzletpolitika. Mindenkit sosem fogsz tudni kiszolgálni. Specializálódás sokkal működőképesebb üzleti modell manapság.
117. angica0901 (válaszként erre: 113. - Andi6020)
2012. aug. 8. 12:23
Fogyj le Te, ha súlyos pajzsmirigy beteg vagy! Ez pedig csak egyetlen példa volt, mert még számos betegség van, amivel akármennyire is nem eszel hamburgert és csokikat reggeltől-estig, nagyon nehezen lehet lefogyni.
116. 04d410066e (válaszként erre: 108. - Michelle.r)
2012. aug. 8. 12:22

Tényleg nem életszerű. Erre ott van a teccso... Ott aztán van mindent, mint a búcsúban. ;)

Ha én butikot nyitnék, biztos, hogy csak egyetlen célcsoportnak kínálnék ruhákat. És nem csak méretben húznám meg a határokat, hanem árban is, (vagy drága, minőségi, vagy olcsóbb, könnyen elérhető), és stílusban is. Eldönteném, hogy üzletasszonyokat, tiniket, fiatalokat, vagy az idősebb korosztályt stb. szeretném-e kiszolgálni. Igaz, hogy így rengeteg embert veszítenék, de aki az én célcsoportomba tartozna, az visszajárna hozzám, mivel nálam megtalálja, ami tetszik neki.

Marketingesként ezt tartom a legjobb megoldásnak. Igaz, csak online használom a specializálódás előnyeit, de offline ugyanolyan jól működik.

115. angica0901 (válaszként erre: 108. - Michelle.r)
2012. aug. 8. 12:21
Lehet, hogy az én gondolkodásmódom a rossz. Nem állitom, hogy én helyesen látom a dolgokat. Csupán azt mondom: én másként csinálnám. Számomra nem okozna fájdalmat az, ha tartanék nagyobb méretű ruhákat is, igy a vevőköröm is bővülne olyanokkal, akik ezekre tartanak igényt. Az nem hiszem, hogy negativ, ha egy vékony épp úgy megtalálja egyazon butikban azt, amit keres, mint amit keres egy duci. Ha csak 34-42-es ruhákat tartok, akkor a vevőkörömet is leredukálom azokra, akik ezt a méretet hordják, mig, ha csinálok egy-két polcot nagyobb méretű ruhákat is, nyilván jönnek hozzám a teltebbek is. Bővül a vevőköröm, esetlegesen ezáltal több a bevételem, és én magam is jobban érezhetem magam, amiért egy teltebb hölgynek is örömet tudtam okozni azzal, hogy vehetett magának nálam valami csinosat. De ez én vagyok, és én igy látom, mig mások, másként látják.
114. spinneli (válaszként erre: 113. - Andi6020)
2012. aug. 8. 12:20

Andi, te olyan kis apró vagy lábméretben is.

:)

113. andi6020 (válaszként erre: 111. - Angica0901)
2012. aug. 8. 12:18

Diszkrimináció??

Hát beszarás. Ez szánalmas szerintem.

Mindenki oda menjen vásárolni, ahol a rá való ruhákat árulják. Én sem nyekergek, nekem nem diszkrimináció, hogy alig kapok 35-ös cipőt. Oda megyek, ahol van.

Ráadásul ezen még változtatni sem lehet. Aki dagi, fogyjon le, vagy ne hőbörögjön. Ennyi.

112. spinneli (válaszként erre: 87. - Mazsinka)
2012. aug. 8. 12:16
Mi lenne a megoldás Mazsinka?
111. angica0901 (válaszként erre: 102. - Bd55e3f068)
2012. aug. 8. 12:11

Én nem megsértődésről, hanem diszkriminációról irtam, és a kettő, közel távol köszönőviszonyban sincs egymással. Megsértődni bármin meglehet, viszont az szerintem diszkrimináció, ha a butik tulajdonosa a vevőkörét a testalkata, súlya miatt megkülönbözteti. Esélyegyenlőségről beszélek egy butikot illetően, amely egyaránt érintheti a vékonyakat és a ducibbakat.


A kinálat pedig szerintem kellőképpen összefüggésben áll a butik tulajdonosának intelligenciájával is. Ha kellőképpen érdekelné az, amit csinál, akkor kellőképpen odafigyelne a vevők sokrétegűségének igényeire is. De leginkább az érdekli őket, hogy kellőképpen nagy haszonnal, elegendő mennyiségű pénzt tegyenek a zsebükbe, és tojnak a vevők összetettségére. Kereslet pedig, ahogy ezt a fórumot figyelemmel követem, igencsak lenne.

110. michelle.r (válaszként erre: 101. - VendrinerPiroska)
2012. aug. 8. 12:11
Persze, hogy különbség van. A legtöbb márkaboltban lassan méteres a belső cimke, mert fel van sorolva, hogy a ruha ami kezemben van, az olasz, a francia, a német, a magyar besorolás szerint hova tartozik. Vicces, hogy van, amelyik három különbözőbe, legutóbb a Promodban találkoztam ezzel.
109. michelle.r (válaszként erre: 107. - 6350755685)
2012. aug. 8. 12:09
Vágja ki. Egy mozdulat és soha többé nem frusztrálja.
108. michelle.r (válaszként erre: 97. - Angica0901)
2012. aug. 8. 12:05

Kardoskodhatsz emellett, de egyáltalán nem életszerű, ami szeretnél. Egy üzlet - de bármilyen cégről beszéljünk - akkor működik jól, ha behatárolja a saját célcsoportját és azt szeretné jól kiszolgálni. Nem lehet egyszerre teljes méret és színválasztékot ajánlani a két szélsőségnek. Mint ahogy te is nagyon okosan leírtad, ami 36-osban jól mutat, az lehet, hogy nevetséges 50-es méretben.

De egy üzletnek akkor lesz arculata és vásárlóközönsége, ha az ember tudja, hogy miért megy oda. Nagyon klassz ruhák vannak az Ulla Popken kirakatában, de eszembe sem jut bemenni, mert valószínűleg kiröhögnének ;)


És ami Görögországban jól működik, az nem valószínű, hogy máshol is.

107. 6350755685 (válaszként erre: 105. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 12:00
Engem sem érdekel, hogy mi van beleírva, ha jól áll, de egy tizenéves lány valóban cikinek érzi, ha az XXL-es sorban kell nézelődnie, vagy a legnagyobb méretet kell kérnie az eladótól. És anno engem is rettentően feldühített, hogy az XXL-ből miután 45kg-ot leadtam, belefogytam az XXL-be! :)
106. 04d410066e (válaszként erre: 98. - Bella 13)
2012. aug. 8. 11:57
De kis cukkermukker vagy. :) Pont így gondolom én is. :)
105. 04d410066e (válaszként erre: 88. - 6350755685)
2012. aug. 8. 11:54
Hát én ezzel sosem törődtem. :D Nemrég a kínaiban egy tök szép bolerót találtam nagyon olcsón, és xl volt beleírva, miközben rám jó. :D Én ilyenen csak röhögök. Nem azt nézem, mi van beleírva, hanem hogy tetszik, és jól áll, vagy sem.
2012. aug. 8. 11:53
Én nem rég bukkantam rá a bon-prixre, szerintem ott nagyon csinos ruhák vannak és nagyon nagy méretekben is rendelhetőek ugyanazon az áron. Csak ott épp arra kell vigyázni, hogy nagyobbak a méretek, mint amit megszokott az ember...
103. andi6020 (válaszként erre: 1. - Gabci68)
2012. aug. 8. 11:42

Ugyan már! Te nem elfogadtad, hanem győzködöd magad. Egyszerűen lusta vagy fogyózni.

Ha elfogadtad volna magad, nem csinálnál belőle problémát, hogy a molett rucikat árusító üzletbe járj vásárolni.

102. bd55e3f068 (válaszként erre: 97. - Angica0901)
2012. aug. 8. 11:39

Ha akarok, akkor megsértődök azok, hogy nincs paradicsomkonzert, mert bármin meg lehet sértődni. Vagy rugózhatnék én is azon, hogy a szemét dagi megint azt írja a cikkében, hogy bunkó szőke eladók, mert történetesen 36-38-as ruháim vannak, platina szőke és eladó is.



A kereslet-kínálat oda-vissza hat. Ha annyira lenne kereslet, akkor nyilván tartanának is. Vagy szerintem mi vezérli a gonosz butikosokat? Kamerát szerelenek be, és naphosszat röhögnek, hogy hááá-hááá, ez a kövér nő sem talált magának ruhát?

101. VendrinerPiroska (válaszként erre: 72. - 9d7907a17a)
2012. aug. 8. 11:35

Külföldön sem egységes a méret, legalábbis Angliában és az USAban biztos nem. Ha bemegyek pld.a Primarkba, nagy valószínüséggel 1, sőt 2 számmal nagyobb a rámvaló ruha, mint az H&M-ben. Vásároltam az USA-ban eleget és nemcsak, hogy a méret, de a szabás is alkalmazkodik a vevőkörhöz (pld. ha a vevők túlnyomó részt feketék ld. Old Navy, akikre kevésbé jellemző a vékony derék, akkor ugyanabban a méretben a nadrágnak bővebb lessz a dereka, mint a Gap-ben, ahol inkább fehérek vásárolnak.).

Különben tényleg egy tragédia Magyarországon vásárolni és nem is csodálom, hogy a vastagabb sorstársaim inkább depisek lesznek a vásárlás után, nem feldobottak. Én is sokat tapasztaltam, korábban főleg a mellméretem miatt, hogy nem kapok tisztességes fürdőruhát, olyan melltartót, ami egy huszonévesnek való, nem a 70 éves nagyanyámnak. Amint látom, a helyzet nem sokat változott 20 év alatt. Ha pedig az illető vidéki, akkor még a molett butikok, ha van egyáltalán, is főleg változatozatos sátrakat forgalmaznak a super duciknak. Hála Istennek én még itt viszonylag találok magamnak nagyobb normál méretben cuccot, meg topokat a kismama szekcióban, ugyhogy szépen össze tudom rakni magam, de sajnálom, akinek nincs lehetősége rá, akár az anyagiak vagy a választék hiánya miatt. Mert a jó kinézet motivál, hogy még jobban, esetleg még egy kicsit csinosabban nézzünk ki, míg egy szerencsétlen bevásárló út, inkább a Mekdönciben végződik.

100. Mazsinka (válaszként erre: 99. - Hidewatch)
2012. aug. 8. 11:26
Igen. A pálcika mindenhol pálcika többnyire, nem nehéz felöltöztetni. A duci meg...hát...én magas vagyok, sokkal vékonyabb, mint a legjobb barátnőm, mégis kb. egy méretű felsőt hordunk. Viszont ha felvennénk ugyanazt a blúzt, akkor rögtön látszódna, kin áll jobban. Szóval sok tényező közrejátszik itt, ahogy írod is.
99. hidewatch (válaszként erre: 91. - Mazsinka)
2012. aug. 8. 11:22
Ez egyébként valószínűleg azért van, mert amíg az emberen nincs súlyfelesleg, elég klönnyű megtippelni az alakot. De ha van tetemes súlyfelesleg, akkor az százféleképpen rakódik az emberekre, szinte nicns két egyforma kövér ember, szerintem ezért nagyon necces belevágni ilyenek forgalmazásába, és ezért zsák alakúak ezek a ruhák, mert az univerzális. Saját példámon látom, hogy nagy a mellem, és szinte nehezebben találok felsőt, mint valaki, akinek nagy és gömb alakú a teste. Persze nyilván mások az elvárások, de én a duci homokóra alakommal (nagy 46-os segg, 42-es derék, és kb. 48-as mell) anno +20 kilóval igazán megszívtam, sokkal jobban, mint a kismellű vastag fatörzs alakú ducik. Nekem a hatalmas mellem határozta meg a körvonalaimat a zsákruhában, nekik pedig gyakorlatilag követte a testük vonalát.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook