Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


2009. jan. 14. 13:41

Sziasztok!


Ma jot röhögtem magamon: mikor még cigiztem akkor ha valaki hivott telefonon mielött fölvettem volna köszörültem egyet a torkomon,de ez a szokás még megvan,tök vicces :)

2009. jan. 14. 13:39

Nagyon haragszom magamra! A narancs napom jól indult, de eddig bírtam..

Most eszem :(

Azt hittem, ha a cigit le tudom tenni,akkor a kaja is megy...

2566. 4df3fe1a4e (válaszként erre: 2559. - 4ac011eefb)
2009. jan. 14. 12:56
Én arra gondoltam,hogy a cigin megspórolt pénzt a lányom tanittatására fordítom!Már csak 5 év mire felsőoktatásba kerül.Az mostani áron 1.250.000Ft.Tudom nem sok de legalább ennyivel kevesebbet kell máshonnan elvenni!Szerintem ez jó motíváció.Az is jutalom,hogy nem mondja nap mint nap,hogy apa milyen büdi vagy:-)
2565. hdsb (válaszként erre: 2559. - 4ac011eefb)
2009. jan. 14. 12:53
Én, minden héten félre rakom azt a pénzt amit a cigire költöttem volna el. Ez napi kb. 1000Ft. mert a 2 doboz az elment.:-( Igaz ez még csak a 4. napom lesz, de mivel heti pénzt kapok, így ettől a héttől kezdem a gyűjtést. Még nem tudom mivel jutalmazom meg magam:-) , de én is nyaralást fontolgatom :-)
2564. 2db84fb50d (válaszként erre: 2553. - Siri)
2009. jan. 14. 11:25
Köszi,nagyon aranyos vagy.Még birom,a zabálás az meg megy rendesen.
2009. jan. 14. 10:41

Én az aszalt fügén kívül nem nagyon vettem magamnak semmit.:) Ami nagyon kellett az eddig is megvolt. Elég jutalom a szervezetemnek, hogy nem dohányzom:)

Ma már megvolt a torna és az első narancsom. Csak az estét is bírjam ki!

Úgy vagyok vele, hogy ha már ennyire szeretek nasizni, legalább korlátozom egy kicsit..

2562. Tóth Ádám (válaszként erre: 2559. - 4ac011eefb)
2009. jan. 14. 09:54
Én egy nagyon klassz bringát vettem, először magamnak, aztán kedvesemnek. Utána meg bringás cipőt, ruhákat. Meg egy kondibérletet. Igen, ezt mind a cigipénzből (eddig kb 200 000.-).
2561. Tóth Ádám (válaszként erre: 2555. - Siri)
2009. jan. 14. 09:53
Én csak simán mondtam volna neki, hogy nem mindenki olyan akaratgyenge, mint ő. Hülye bunkó.
2560. holdkő (válaszként erre: 2555. - Siri)
2009. jan. 14. 09:26

Szia Siri!

Kicsit kiakadtam attól, amit leírtál, mert az ilyen beszélgetések olyan elkeserítők, ill. felháborítók. Mert valaki nem bírta a 7. hónap után, nem értem, miért vonja le azt a következtetést, hogy más se bírja. Másrészt mi az, hogy nem bírja ki cigi nélkül a 7. hónap után? Sőt már egy hét után is, mint én!!!! Inkább örülni kell, hogy már nem kell!!!!! Szóval nem szabad másokra hallgatni, az bizos. Mondjuk, ami ennél is rosszabb, amikor kínálgatnak, hogy csak egy slukkot, stb. Nem bírom az ilyen arcokat. Ha egy kollégám oly szerencsés volt, hogy leszokott a dohányzásról, én mindig rászóltam azokra, akik bekóstolták!!!!

2009. jan. 14. 09:18

Sziasztok!


Arra gondoltam, hogy egy kis erőt meríthetnénk abból, ha mindenki leírja, mivel is jutalmazza meg magát azért, mert nem dohányzik.

Én személy szerint Isztambulról álmodozom, és rakosgatom szorgosan félre a megtakarított pénzt egy dobozkába, hogy a nyáron, vagy valamikor el tudjak utazni. Szerintem elég jó kis motiváció:)


Szóval, ti mivel jutalmazzátok meg magatokat?

2009. jan. 14. 08:58

Ma narancs napot tartok. Reggel,dében meg este egy..

Meg engedélyezek magamnak 2 capuccinot, azonkívül csak víz..

Csak sikerüljön megállnom :)

2557. c06c587f53 (válaszként erre: 2553. - Siri)
2009. jan. 14. 08:54

Én láttam (szerencsére csak a tv-ben) drogos anya drogos babáját. Megszületett a csöppség és adták neki az orvosok a kábítószert, mindig egyre kevesebbet. Jobban szenvedett szegény,mint a felnőtt leszokók,mert ő nem tudta, hogy mi ez csak a hiányát érezte..


De ez nem olyan,mint amikor az anya cigizik!!

A dohányos anyáknak nagyobb az esélyük a koraszülésre stb.. de össze sem tudom hasonlítani a kettőt! Én is hallottam olyat, hogy a doki azt mondta,hogy ha ideges a terhes nő,mert dohányzott,akkor inkább szívjon el 1-2 szál cigit,mert az kevésbé árt a babának.


De remélem, hogy Tina már nem is kívánja a cigit! :))

A gyümölcs evéssel lényegesen jobban járnak mindketten :-)

2556. hdsb (válaszként erre: 2425. - 4ac011eefb)
2009. jan. 14. 08:49
Köszönöm szépen a válaszod!
2555. Siri
2009. jan. 14. 08:43

Reggel egyik ffi munkatársammal a következő párbeszéd zajlott le!

- Mi van leányzó már nem cigizel!

- Nem már 4 hónapja!

- ÓÓÓÓ majd a 7. hónap után visszaszoksz én is visszaszoktam!!!


Hát köszi, én is visszaszoktam már egyszer a 9. hónap után, de istenem látjátok ez egy igazi "de jó neked hogy nem dohányzol de akkor sem mondom ezt ki" párbeszéd. Minden a fejben dől el. Ha én olyan hülye leszek, 9 hónap után vagy a 7. hónap után azt mondom, hogy óóó már ennyit kibírtam egy szál nem tesz semmit, akkor igen is vessek magamra!!! Az elválás egy életre szól!!!! Ebbe jobb ha beletörődünk. De hát őneki nem igen akartam kifejteni, hogy ha én nem akarok akkor sem fogok visszaszokni a 9. v. éppen a 7. hónap után!!!

nem???????

2554. Siri
2009. jan. 14. 08:37

Jelentem Kisalföld északi részén esik az ónos eső!!! Csúsznak az utak!

Mindenki vigyázzon magára!!! NO stressz!!

2553. Siri
2009. jan. 14. 08:37

Jó reggelt mindenkinek!

Szia Tina üdvözöllek a csapatban! Én csak annyit szeretnék neked mondani, hogy nagyon de nagyon szoríttok neked, de én úgy tudom, hogy nem tesz jót a kisbabának sem ha most teljesen ideges leszel. Ilyenkor szokták ajánlani, hogy fokozatosan szokjál le róla. De már túl vagy az 1 hét legnehezebb időszakon, úgyhogy csak így tovább. Nagyon drukkolok!


Szeretnék még egy dolgot megosztani veled és ez is remélem jobban elrendít attól hogy rágyújtsd. Egy kismama végig cigizett a terhessége alatt és a kisbabája megszületett szépen egészségesen. De az a nyomorult gyerek a homokozóba 1 évesen még mindig a csikkeket kereste és ette. Ezt az anyuka röhögve mesélte el, hogy szegény gyerek, lehet hogy elvonási tünetei vannak!!! Én úgy tudom, hogy a gyereknek éppen olyan elvonási tünetei vannak mint az anyának. Ha egész terhesség alatt szívja a kismama a cigit, akkor a megszülető gyerek aki ugye bár már nem kapja a nikotin utánpótlást az anyától ugyan úgy szenved. Ez ugyanaz mint a drog! Jó az keményebb.

Szegény ártatlan kis baby ne ez legyen az első élménye a világba nem??????

Nagyon drukkolok neked, a jó kis babaillat majd elfelejteti veled a cigire való sóvárgást.

Nagyon szorítok neked és ne idegeskedj inkább gyere a fórumra és levelezzünk. A hízásról meg annyit, hogy szerintem fogd fel úgy hogy ez sokkal fontosabb, rágjál inkább gyümit vagy zöldséget!!! Hajrá TINA

2009. jan. 14. 07:22

Jó reggelt Mindenkinek!


Tegnap elég hül.én fogalmaztam, nézzétek el nekem:))


Nagyon vigyázni az utakon!

2551. holdkő
2009. jan. 13. 21:12
Jó éjszakát mindenkinek, és szép álmokat! :-)
2009. jan. 13. 21:00

Sajnos a kis idegeskedések mellett egy a családban is van kiért aggódnunk, de rendben lesz minden,mert rendben kell lennie!

Rágyújtani nem fogok!

Neked is kitartást és sok erőt!!

2549. holdkő (válaszként erre: 2548. - C06c587f53)
2009. jan. 13. 19:49
KeserÉdes, ne add fel, biztos megnyugszol majd, de persze nem a cigitől. Természetesen nekem is most (pénteken) ütött be egy elég durva családi tragédia, ami most is folyamatban van, szóval nem egyszerű a helyzet, de emiatt végképp nem fogok dohányozni, mert úgy sem oldja meg a problémát, nem csinál meg nem történtté dolgokat. :-(
2548. c06c587f53 (válaszként erre: 2546. - Holdkő)
2009. jan. 13. 19:37

Ez így van. Olyan furcsa, de amikor cigiztem és moziban voltam, már a film felénél rágyújthatnékom volt. Ez sem lesz többet. Az esti filmnél is volt amikor nem is kívántam a cigit, de kimentem rágyújtani a reklám alatt, csak úgy..

Elárulom, hogy ma délután én is gondoltam a cigire,mert feszült vagyok egy probléma miatt,ami lehet, hogy nem is probléma csak én teszem azzá.. Nem egyszerű..

2547. c06c587f53 (válaszként erre: 2542. - 4ac011eefb)
2009. jan. 13. 19:29
Ha választhattam volna,akkor inkább Vin Diesel film ment volna:)) Szerintem azért ő volt az álmomban, mert múlthéten néztem egy filmet vele,amit a tv-ben adtak.
2546. holdkő
2009. jan. 13. 18:48

Sziasztok! Ma délután nekem is erősebb a nikotin éhségem, mint eddig valaha. Már felfaltam egy csomó szaloncukrot, meg egyéb kajákat is, de persze nem javul az érzés. Vicces. Persze rágyújtás meg sem fordul a fejemben, csak érdekes ez az éhséghez hasonló érzés. Azt gondolom, hogy ez is egy jel, hogy a bennem lakó nikotin szörnyike kezd elpusztulni.

Ma kiolvastam Allen Carr.Végre nem dohányzom c. írását. Már korábban olvastam, de most a páromnak direkt kinyomtattam, hogy motívációt nyerjen belőle. Egy csomó hasznos dolog van benne, ami segít helyrerakni a dolgokat a fejedben.

Csak egy idézet, amit igaznak tartok, és nagyon figyelemfelkeltőnek:

"Mindegy, hogy milyen rég óta nem dohányzik, vagy mennyire biztos Ön abban, hogy soha többé nem válik nikotin függővé. Tegye az életének a legfontosabb szabályává, hogy semmilyen okból nem gyújt rá ismét...Soha nem hagyná magát arra csábítani, hogy akár csak egyszer is kipróbálja a heroint, és mégis százezrekkel magasabb a nikotinhalottak száma a heroináldozatoknál a nyugati társadalmakban."

Ami még nagyon tetszik benne, az a pozitív megerősítés. Ne sajnáld, hogy nem cigizhetsz, hanem örülj neki!!! Egy nem dohányzó sosem feszeng, ha nem tud valahol cigizni, vagy nincs nála elég bagó, és nem kell rettegnie sem a leszokástól sem. Egyszerűen csak éli az életét illatosan!

MÁR MI IS!!!!!!

2545. 4ac011eefb (válaszként erre: 2543. - 4df3fe1a4e)
2009. jan. 13. 17:43
Egy pillanatig nekem is volt. Aztán nevettem egy nagyot magamon, mert ezért igazán nem kell hogy lelkiismeretfurdalásom legyen:) majd elmúlik ez is!remélem...
2009. jan. 13. 17:15

Holnap reggel leszek 9 napos!6 napig tök jól viseltem de ez az elmúlt 2 nap nem volt happy!

Remélem,hamarosan jobb lesz,mert tapasz lesz belőle:)

2543. 4df3fe1a4e (válaszként erre: 2541. - 4ac011eefb)
2009. jan. 13. 17:12

Sziasztok!


Nekem reggel volt lelkiismeret furdalásom.Baromi rossz olyasmiért "gyötrődni" amit el sem követtem:-)

2542. 4ac011eefb (válaszként erre: 2475. - C06c587f53)
2009. jan. 13. 17:11
De legalább az jó volt az álmodban, hogy Woody Allen filmet néztél:) (Én nagyon szeretem:) )
2009. jan. 13. 17:06

Sziasztok!


Gyors helyzetjelentés: nekem is megvolt az első cigizős álmom (10. nap), és tényleg nagyon rossz!Végig lelkiismeretfurdalásom volt tőle az álmomban.:)

2540. c06c587f53 (válaszként erre: 2537. - Csigusz 79)
2009. jan. 13. 17:01
Jó, de én a hagymateát javaslom. Nekem bevált!
2539. c06c587f53 (válaszként erre: 2535. - 2db84fb50d)
2009. jan. 13. 17:00
Nekem is itthon van a cigim. Azt hiszem.. Egyél csak:) Én sem okoskodásból írtam, látod sokat híztam, hanem azért, hogy engem leszidott a dokim.. De nyugodtan nasizz ha azzal "kiváltod" a cigit,akkor ne törődj 1-2 plussz kilóval. Megnéztem a képeidet:) Nagyon aranyos kis családod van!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook