Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dajkák fóruma!Aki oviban dajkáskodik, gyertek beszélgessünk!:) fórum

Dajkák fóruma!Aki oviban dajkáskodik, gyertek beszélgessünk!:) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. okt. 23. 19:15

Én nem rég vizsgáztam és mondhatom nem volt nehéz!

Mondjuk van gyakorlatom de annak is sikerült ötösre a csoportomból akinek semmilyen gyakorlata sem volt.

Igen imádom a szakmám,nagyon cukik a gyerekek jó velük foglalkozni.Bár ki kell ehhez fogni egy jó ovit,mert hallottam olyat is hogy van ovi ahol nem engedik a dadust a gyerek közelébe.Inkább csak takarítanak...és ez szomorú,mert nem ennek kellene az elsődleges dolgunknak lenni...

74. Cippora (válaszként erre: 73. - Zilon)
2013. okt. 23. 15:48
Irigyellek,remélem én is el fogok tudni helyezkedni :)
73. Zilon (válaszként erre: 70. - Cippora)
2013. okt. 23. 15:47
Jó választás ez a suli:)Én nagyon szeretek dadus néni lenni,csak jókat tudok mondani erről a szakmáról.A fizetés sajnos kevés, de nem lehet minden tökéletes.
72. Cippora (válaszként erre: 71. - 5712acd374)
2013. okt. 23. 15:46

Akkor mesélj te is,neked hogy tetszik???


November végén vizsgázunk,még nincs konkrét időpont.

71. 5712acd374 (válaszként erre: 70. - Cippora)
2013. okt. 23. 15:44

:-)

Én is most járok....mikor lesznek a vizsgáid?

70. Cippora (válaszként erre: 69. - 5712acd374)
2013. okt. 23. 15:33

Szia!


Jó :) mondjuk most a gyakszival bajban vagyok.Hiába mondtam,hogy nekem el kell kezdenem időben mert kicsi gyerekem van aki bármikor beteg lehet,és számolnom kell ezzel a kiesett idővel is,csak sikerült az utolsó hetekre időzíteni.A héten nem is tudok menni,mert most engedték ki a kislányom a kórházból,így jövő hét kezdem.Remélem sikerülni fog teljesíteni az elvárt gyak.időt. Tételünk 58 db van,azokat már átvettem,van könnyebb van nehezebb,de szerintem nem lesz gond vele.Remélem :) jó lenne ha már túl lennénk a vizsgákon...

69. 5712acd374 (válaszként erre: 61. - Cippora)
2013. okt. 23. 14:48

Sziasztok!


Milyen a suli? :-)

2013. szept. 27. 20:07
Köszi szépen a választ. Érezni, hogy te tényleg nagyon szereted a munkádat.Ez nagyon jó
2013. szept. 27. 17:58
Bocsi a sok tök jóért!!:)))
2013. szept. 27. 17:56

75-85 körül van a fizu és van cafetéria ami viszont tök jó,mi egész nyáron ebből nyaraltunk!Plusz 8000 erzsébet.Kis gyerekesnek szerintem ez egy tök jó munka,mert ugyan azt csináljuk kb mint otthon,etetés,játék,öltöztetés,takarítás.Aki szereti a gyerekeket az szeretni fogja ezt a munkát.És nem utolsó sorban ami szerintem megint csak tök jó hogy ha kifogsz egy tök jó főnököt mint az enyém pl..:) akkor van hogy beviheted a gyerekeket,nekem 3 van és most lesz ősziszünet a suliban a két nagyot nem tudnám hová tenni de a főnökömnek természetes hogy bent lesznek velem.

A mi társaságunk csúcs szuper!

Ami nehéz egyedül az hogy bekerülj egy oviba.Álltalában ismerőst vesznek fel.De ha oda mész és megmutatod magad és szimpatikus is vagy akkor nem lesz gond.De az nem elég hogy elküldöd az önéletrajzod úgy nagyon kicsi az esélye hogy behívnak.Meg kell mutatnod magadat!!!

Fő egy ilyen találkozáson hogy mosolyogj,rendezett legyél és közvetlen!Azt kell mutatni hogy te imádod a gyerekeket és Neked ők a legfontosabbak ja és még ami kell az az empátia!!!Arra egy oviban nagy szükség van!

Remélem segítettem!:)

65. timothy75 (válaszként erre: 64. - Cippora)
2013. szept. 27. 16:40
A vevőszolgálati pultban dolgozom. Nem a két műszakkal van a gondom.Tudom hogy két műszak van,mert most fogjuk kezdeni a bölcsödét és a két nevelőnő is két műszakban dolgozik. Csak nem tudom hogy oldjuk meg ha én 22-ig vagyok apa meg 18-6-ig megy dolgozni.A másik meg a szentestei nyitva tartás. Eddig míg nem volt gyerek nem igazán érdekelt.
64. Cippora (válaszként erre: 62. - Timothy75)
2013. szept. 27. 13:59

Mit dolgozol? Kasszázol vagy irodán vagy?

Mondjuk a dajka is két műszakos,van hogy 6-ra kell menni,de hamarabb végzel,máskor meg később de 6-kor végzel.De a hétvége szabad.Szerintem minimálbér körül kereshetnek, 75.000 körül,de majd aki tudja,megírhatná nekem is.

2013. szept. 27. 13:20
Megkérdezhetem mennyi körül van a dajkák fizetése? Persze csak privátban.
62. timothy75 (válaszként erre: 61. - Cippora)
2013. szept. 27. 13:07
Ezt írhattad volna pár hónappal ezelőtt. Nem rossz ötlet én is szeretem a gyerekeket. Ráadásul család barátabb munka mint a mostani munkahelyem. December 5-én gyes mellett vissza kell mennem a tecoba
2013. szept. 27. 12:18

Ma beiratkoztam a suliba.

Most még a régi rendszerben tanulhatok,ezek az utolsó tanfolyamok,a következők már kétszer ennyi lesz időben,pénzben az OKJ átszervezése miatt. 75.000,és fizethetem részletben.Izgulok :) furcsa lesz így 6 év után ismét tanulni.Már van is 100 oldalam aminek nekiugorhatok :)

60. Cippora (válaszként erre: 59. - Anyuccci)
2013. szept. 25. 18:56
Itt mifelénk 58-85.000 között van.És van ahol kedvezményt is kapnék mert gyesen vagyok.Január környékén kezdeném,ha indul...
59. anyuccci (válaszként erre: 58. - Cippora)
2013. szept. 25. 17:42
Én az EFEB-re jártam ott 95-110 ezer ft.De a Kasza képzőben 65000.Viszont úgy tudom hogy nem sokára még drágább lesz és több idő is.Mostanában kell elkezdeni...
58. Cippora (válaszként erre: 57. - Anyuccci)
2013. szept. 23. 18:44
Nem is a pénz vagy a "rang" miatt,az engem egyáltalán nem érdekel,csak itt mifelénk most elég sokat kerestek,azért gondoltam...sajnos láttam,hogy elég drága és talán még drágulni is fog :( te hol végezted a képzést?Megkérdezhetem,hogy mennyibe került?
57. anyuccci (válaszként erre: 56. - Cippora)
2013. szept. 23. 17:39

Örülök hogy te is így döntöttél.Én nagyon szeretek dajkáskodni.A pedaszisztensen én is gondolkodtam de az a helyzet hogy semmivel sem jobbak mint a dajkák ahogy lentebb írták nem tehetnek többet nem egyenrangúak az óvónővel és a fizetésünk is ugyan annyi.Csak épp a tanfolyam ami ehhez kell 3x annyiba kerül időben és pénzben is....

Szóval teljesen jó dajkáskodni!!!!:)

2013. szept. 23. 11:00

Sziasztok!

Tök jó,hogy van egy ilyen fórum,bár sajna ahogy látom nem túl aktív.Az meg külön öröm,hogy ismerős is van ;) én kb. 2 hónapja döntöttem el,hogy dajka tanfolyamra szeretnék menni,ha minden igaz olyan január környékén már lesz lehetőségem elvégezni.Most nagyon lelkes vagyok,valahogy úgy gondoltam,hogy próba szerencse alapon ha meg lesz a végzettségem,felkeresem az összes itteni ovit és beadom az önéletrajzom ha kell,ha nem :D Szerintetek? A pedagógiai aszisztens képzés is érdekelne,de elsőnek a dajkát fogom megcsinálni.Sajnos az eredeti szakmámból (kozmetikus) képtelenség megélni,májusban pedig lejár a gyesem,kezdenem kell valamit.A dajkasághoz úgy érzem lenne érzékem,imádom a gyerekeket :)

55. Sakinah (válaszként erre: 54. - Elszabadult hold)
2013. szept. 1. 21:58

Ha óvónői végzettsége van miért ment pedaszisztensnek??

Oda elég egy érettségei és a tanfolyam is.

Amúgy meg azért keresnek ugyan annyit ,mert a takarításon kívül ugyan azt csinálják mint a dajkák.Ők nem lehetnek a gyerekekkel egyedül nem tevékenykedhetnek velük...nem egyenrangúak az óvónővel.Kb fél fokkal többek egy dajkánál de csak a takarítás miatt...

2013. szept. 1. 21:36
Én azt kifogásolom, hogy egy középfokú óvónői végzettséggel rendelkező pedagógiai asszisztens ugyanannyit keres, mint egy úgynevezett külsős dajka akinek ugye csak a munkakörének ez a neve, mert egyébként szabad az egész óvodát takarítania. Ez hogy van??
53. anyuccci (válaszként erre: 52. - Zilon)
2013. aug. 19. 15:36

Úr Isten.....

Na én nem engedem hogy bárki itt aludjon,de a lányomat sem engedem sehová...

52. Zilon
2013. aug. 19. 15:22
Az óvinkba van egy kislány,aki szeret az én lányommal játszani.Pénteken óvi után eljött hozzánk.Este csöngött a telefonom,anyuka kérdezte,hogy minden rendben van-e,és nem lenne gond ha nálunk aludna a lányzó...Ezek után kikapcsotlák a telefont majd mikor vasárnap sikerült őket felhívnom,szinte én kértem őket,hogy vigyék haza a gyereküket.Ezt jó pár óvis"barátnővel" eljátszották.Gondolhatod ezek után mikor jöhet hozzánk,ilyen szülők is vannak.
51. anyuccci (válaszként erre: 50. - Zilon)
2013. aug. 18. 21:28
Elég komoly fejet vágott rá....:)))))
50. Zilon (válaszként erre: 48. - Anyuccci)
2013. aug. 18. 19:55
Hétvégi nyitvatartás???Azt komolyan kérdezte?
49. Zilon
2013. aug. 18. 19:53

Az ügyeletről,csak annyit tudok,hogy 1 csoportban lesznek kb 20 gyerek.Szerdáig szabin vagyok,azután gyors ütemben takarítunk,és itt is lesz a szeptember.

Sajnos,mi is tapasztaljuk,hogy sokan szeretik a gyerekeket beadni az óviba,a szülő szabin van,vagy gyesen,vagy csak úgy.

Okosat nem lehet erre mondani,talán jobb helyen van az óviban,mint otthon ,ha ilyen a hozzá állása van a szülőnek.

2013. aug. 17. 21:52

Hát igen,telnek a napok az ovikban.

Takarítunk készülünk a szeptemberre és persze az ügyeletben lévő gyerekekkel foglalkozunk.

Szombaton 2 gyerek lesz bent.Nálatok hányan kértek ügyeletet?


Tegnap az egyik anyuka zárás után vissza jött a gyerek ágyneműjéért.Ami fura volt hogy előtte megbeszélték hogy nem viszi el,mert hétfőn hozták.Utána a legfurább a kérdése volt...megkérdezte hogy hétfőn kedden zárva lesz e az ovi...

Én komolyan nem értem ezt az egészet...némelyik szülő a saját gyerekétől menekül.Nekem volt olyan anyukám aki megkérdezte hogy lesz e olyan hogy hétvégén is nyitva lesz az ovi....

Tudtok erre valami okosat mondani?

47. Zilon
2013. aug. 17. 19:44
Nagy a csönd itt a fórumon, mindenki dolgozik?
46. anyuccci (válaszként erre: 45. - Zilon)
2013. júl. 30. 19:49
Hát kb fél óra mire beérek.Három műszakban dolgozunk.Nálunk köztes is van,8.30-16.30ig.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook