Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dajkák fóruma!Aki oviban dajkáskodik, gyertek beszélgessünk!:) fórum

Dajkák fóruma!Aki oviban dajkáskodik, gyertek beszélgessünk!:) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
45. Zilon (válaszként erre: 44. - Anyuccci)
2013. júl. 30. 19:35
Akkor neked se kell sokat utaznod.2 műszakba dolgoztok?6-14 és 10-18?
44. anyuccci (válaszként erre: 37. - Zilon)
2013. júl. 30. 19:31

Én a XIkerben lakom és itt is dolgozom.Vegyes csoportom van...ezt csak most tudtam meg,mármint hogy kapunk kicsiket is mert eddig nem így volt.De hát mindegy....:)

Most szabin vagyok de csütörtöktől újra indul a meló és a konyhát is megkaptam szeptemberi,mert nincs konyhásunk,így 2 az 1ben leszek!:)5 csoport van az ovimban de ez most össze lesz vonva kettőbe.Várom is meg nem is....:)

2013. júl. 30. 19:25

Nekem is pozitív élményeim vannak az óvonéni dajka néni viszonyról.Én határozottan szeretem az óvonénieimet,nagyon jóban vagyunk.Mondjuk azt mondják Rám hogy nagyon talpra esett vagyok és mindig meglátom mit kell csinálni.Engem még sosem kellett semmiért sem noszogatni sőt ha valamit meg kell beszélni a csoporttal kapcsolatban általában az én véleményemet is megkérdik.Elvileg dajka nem vigyázhat gyerekre de halkan megsúgom ez csak elvileg van így,mert sajna kevés az óvónéni és sok a gyerek,így volt hogy én voltam a csoportommal,de ebből sosem csináltam problémát!Imádom a gyerekeket és a csoportomat meg főleg!

Az hogy mennyi a munka?Hát millió...Konyha,takarítás a gyerekek gondozása az óvónéni segítése...Szóval nem egyszerű de szerintem egy gyerekes nőnek aki szereti is a gyerekeket ez a legjobb munka....Igaz a pénz nem valami sok de hát manapság mér sehol sem sok és itt legalább tutira kifizetnek.

2013. júl. 30. 16:20
Ha jó munkakapcsolatot alakítasz ki az óvónőkkel és igyekszel elvégezni a rád bízott feladatokat, akkor nem hiszem hogy ugráltatnának az óvónők. Általában azokat kell "ugráltatni", akik maguktól nem veszik észre a tennivalót. Nálunk minden csoportban jó, sőt barátnői viszony van az óvónők és a dajkák között. Utalva egy korábbi bejegyzésre, nemhogy nem várom el a dajkámtól hogy kávét csináljon nekem, hanem sokszor még én csinálok neki is.
41. Zilon (válaszként erre: 40. - Garfield66)
2013. júl. 30. 14:18
Az az igazság,hogy a legnagyobb öröm,amikor odafutnak,hozzám a gyerekek csillogó szemekkel,a szülők nagy része,boldogan köszöni meg a hétköznapi munkámat,és megbecsülnek.A gyereked miatt neked se mindegy,hogy szabadak-e a hétvégék, az ünnepnapok,illetve a saját gyerekedet is betudod vinni az óviba,ezt nem biztos,hogy miden munka helyen megtehetnéd.A kollektíva mindenhol,változó nálunk is vannak tündéri óvónénik,és olyanok akik azt hiszik,hogy a személyi asszisztense a dajka.:(
2013. júl. 30. 14:06
Köszönöm a válaszokat! Igazából kb fél éve jutottam el odáig, hogy mindegy hogy mit, csak dolgozhassak, mert a gyes ugye tudjuk, hogy semmire se elég. Perzse nem álmaim munkája lenne, de még is kapna az ember fizetést, és lehet, hogy egy részét élvezném is a feladatoknak :) Sajnos azonban most bezséltem pár ismerőssel akik dajkaként dolgoznak, hogy sokszor az ovónők tényleg ugráltatják a dajkákat, és lekezelően bánnak velük. Én ezt mondjuk sajnos az irodai munakkörben is érzékeltem, tehát ember függő az ilyen viselkedés.
39. Zilon (válaszként erre: 33. - Garfield66)
2013. júl. 30. 13:59
Szia!A kérdésedre igen hosszú lenne a lista,hogy mit is kell csinálni a dadusnéniknek.Étkezéseknél,öltözéseknél,minden gondozási munka a mienk.Gyerekek felügyelete is nagyon sokszor,ha integrált az óvi ami manapság igen gyakori,akkor az sni-s gyerekekkel,többet kell foglalkozni,a foglalkozás alatt a csoportba kell lennünk,hogy az óvónők dolgozni tudjanak.Minden óviba más a szokás,nálunk még a dekorális is sokszor a mi feladatunk.
38. Noarashi (válaszként erre: 33. - Garfield66)
2013. júl. 30. 13:48

Szerintem manapság nem te vagy az egyetlen, aki diplomásként nem talál végzettségének megfelelő munkát. Nekem sok diplomás ismerősöm, barátom kint takarít Ausztriában vagy Németországban.

Az, hogy megalázó, hát szerintem ez leginkább rajtad múlik, hogy hogyan fogod fel.

Miután nők között fogsz dolgoni, lehet nem a dipid miatt fognak szívtani, hanem mert jobb az alakod, vagy akármi :)

Cseléd...hát mindenkinek megvan a maga munkaköre, szóval nem várhatja el az óvónéni sem, hogyha kávét kíván, akkor te ugorj és hozd neki.

Gyerekekre önállóan nem vigyázhat a dajka. Viszont sok gyerek felnőttként a dajkájára emlékszik és szeretettel gondol, míg az óvónőjére nem annyira :) Mondom ezt úgy, hogy óvodapedagógusnak tanulok. Szóval szerintem gyerekek közt dolgozni nem rossz munka. De azt is tudom és látom, hogy egy dajkának nagyon sokat kell dolgoznia.

37. Zilon (válaszként erre: 32. - Anyuccci)
2013. júl. 30. 13:40
Kimenő nagycsoport leszünk szeptembertől.Amugy III.kerületi óviban dolgozok.Ti hol laktok,illetve dolgoztok?
2013. júl. 30. 13:25

Nálunk ugyan úgy vigyáz is a gyerekekre a dajka, ő az aki segít pl a wc-n (fenéktörlés stb). Én nem hiszem hogy ez megalázó munka lenne, aki szereti a gyerekeket az miért ne csinálhatná? Nálunk pl. a takarításnak csak egy kis része az övé mert a közös helységekre, öltözőre,mosdóra stb van takarítónő.

Az pedig hogy valakinek van vagy nincs diplomája szerintem itt nem számít, én nem hinném hogy ezért szívatna bárki.

Végül is ugyan azt csinálnád mint otthon kicsit több gyerekkel :)

2013. júl. 30. 13:24

[link]


Ide csatlakozhatsz-tudnak segíteni:)

2013. júl. 30. 13:23

Nemrég nyílt egy ilyen fórum.

Van olyan óvoda,ahol a kerti munka is beletartozik a dajka feladatai közé.

Öltöztetés,anyagbeszerzés,stb.

Ugyanis a legtöbb helyen nyugdíjas kertészeket alkalmaztak,de már nem lehet nyugdíj mellett dolgozni.

Fél éve keresek állást itt a fővárosban,de még protekcióval sem tudtam elhelyezkedni:(

2013. júl. 30. 13:19

Azt tudom, hogy az étkezések megoldásában kell segíteni, mosogatás, takarítás is az ő dolguk. De ezen felül? Konkrétan kell a gyerekekre vigyázni, felügyelni őket?

Diplomás vagyok, de lenne esélyem gyesről egy óvodába dajkaként elhelyezkedni, mint dajka. Sajnos a régi munkahelyemre, irodai munkára nem vesznek vissza, mert megszűnt a cég. Nagyon kéne a fizetés, és már a munka is hiányzik, de egyik barátnőm azt monda, ez egy diplomásnak megalázó, mert mindenki cselédje leszek, és ha kiderül hogy van diplomám, még direkt szívatni fognak. Mondjuk neki nincs gyereke, nekem van, nekem az a fix 70 körüli összeg is jó lenne, és örülök, hogy a gyerekre azt mondták nem akadály...Ez ritka manapság úgy érzem.

32. anyuccci (válaszként erre: 31. - Zilon)
2013. júl. 29. 14:12

Szia!:)

Tudtam én hogy nem én vagyok az egyetlen!:)

Én sajna csütörtökön megyek vissza melózni...vége a szabinak.

De hát mindegy ez van.

Melyik kerületben vagy?

Milyen a csoportod?

31. Zilon
2013. júl. 29. 07:31
Sziasztok!Örülök,hogy van ilyen fórum,szeretnék csatlakozni,Budapesten vagyok dajka.Jelenleg jó megérdemelt szabadságomat töltöm,saját gyerekeimel.
30. jolanka_m (válaszként erre: 25. - Anyuccci)
2013. júl. 19. 08:33
Köszönöm a segítséget! :-)
29. tixtina (válaszként erre: 28. - Anyuccci)
2013. júl. 18. 23:40
Igen,az érettségim megvan-kérdeztük is,hogy nem kell speciális végzés hozzá?Azt mondta az igazgatónő,hogy egyelőre nem,mert most csináltak tömegesen státuszt,és még ők sem tudják,milyen egyéb végzettségek fognak kelleni-javasolta,hogy nyugodtan pályázzak-én is meglepődtem,de próba szerencse:D
28. anyuccci (válaszként erre: 27. - Tixtina)
2013. júl. 18. 22:33
Ahhoz éretségi is kell meg pedasszisztens végzettség.Legalább is Nállunk.
27. tixtina (válaszként erre: 26. - Anyuccci)
2013. júl. 18. 21:59
Voltunk bent az igazgatónőnél,és azt tanácsolta,hogy pályázzam meg a pedagógiai asszisztensi állásokat.Most fogják kiírni.Mivel már az összes dajka állás betelt itt a kerületben.
26. anyuccci (válaszként erre: 20. - Tixtina)
2013. júl. 18. 21:42

Na mi újság?

Van valami hír?

25. anyuccci (válaszként erre: 24. - Jolanka_m)
2013. júl. 18. 21:41

Amíg rossz idő van addig öltöztetünk.Ha bejön a meleg már nem.Viszont akkor is jó ha van plussz nadrág a zsákban.

AZ altatásnál egyre több oviban nem kérik a pizsit.Nállunk sem,abban alszanak amiben vannak napközben.Csak a nadrágot vetetjük le ha homokoztak.

Viszont az ágyneműt azt vinni kell.

24. jolanka_m (válaszként erre: 22. - Anyuccci)
2013. júl. 18. 08:39
Nagyon sokat segítettél, köszönöm! Lehet hogy hülye kérdés, de a benti és kinti ruha ősszel, tavasszal, amikor jó idő van, nem ugyanaz? Úgy értem, a gyerekeket mindig átöltöztetik ill átöltöznek? Vagy ez helyi szokás kérdése?
2013. júl. 17. 20:10
Én már most tanultam valamit, köszi!!
22. anyuccci (válaszként erre: 21. - Jolanka_m)
2013. júl. 17. 12:45

Szia!

Mivel bent a teremben meleg van érdemes egy rövidnadráágot,vagy kisszoknyát persze ami nem vágja a derekát.

Vagy vékony hosszú nadrágot.

Vékony hosszú póló.


Mivel most kezditek gondolom kicsike így érdemes alsó neműből legalább 2-3mat bevinni,mert vannak balesetek.

Zokniból is lehet plusz kettő a zsákban.Harisnyából is legalább egy.

A ruházatból 2-2 és egy pulcsi ha mégis fázna.

A váltócipő papucs semmiképpen se legyen,mert az kényelmetlen a kicsinek.A legjobb a szandi ami fogja a bokát.

Az udvarra olyat vigyetek amit nem sajnálsz.De abból is lehet legalább kettő nadrág.

És mindenbe rajzold bele a jelét,az hatalmas segítség Neki is meg a dajkájának is!:)


Kicsi zacsikat is tégy a zsákjába a pisis cuccoknak.Én mindig kérek a gyerekeim szüleitől.


Remélem segítettem,de ha van még kérdésed szívesen segítek még!:)

2013. júl. 17. 07:54

Sziasztok!

Bár nem vagyok szakmabeli, a kérdésemmel úgy gondolom a legjobb helyen járok: kislányom szeptemberben kezdi az ovit, és tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Milyen ruhákat szerezzek be neki? Miben szokták, miben praktikus "járatni a gyereket"? :-)

Köszönöm ha válaszoltok, szép napot mindenkinek!

20. tixtina (válaszként erre: 19. - Anyuccci)
2013. júl. 16. 19:12

Köszi szépen-holnap felkerekedem:)

Ma sajnos az egész napom ráment a fogászatra,de holnap remélhetőleg lesz időm.

Megnézem azt az oldalt is.

2013. júl. 16. 13:54

A közigallas.hu-t ismered?

Ott lehet dajka munkákat találni.

Hajrá-hajrá!Ha látják hogy talpra esett vagy és nem hagyos magad és szimpatikus is vagy akkor szerintem semmi gáz nem lesz.

De még most menj,mert szeptemberre most veszegetik fel az újjakat.Év közben már nehezebb elhelyezkedni.

18. tixtina (válaszként erre: 17. - Anyuccci)
2013. júl. 16. 13:43

Igen,ezt fogom tenni:))

Már én is gondolkodtam,hogy bemegyek személyesen.

Most sokan nyugdíjba mennek,illetve nem lehet nyugdíj mellett dolgozni,éppen ezért lesznek helyek.

Felkerekedem,és elviszem az önéletrajzomat.

2013. júl. 16. 13:39

Persze,ha tudok segítek szívesen!:)


tixtina,próbáld meg személyesen felkereni az ovika és akkor is hagyd ott az önéletrajzos ha azt mondják nem kell.Egyí barátnőm áprilisban gondolt eggyet és a kerület összes ovijának elküldte az önéletrajzát egy levéllel miért is akar dajka lenni.Múlt héten hívták az eggyik oviból be interjúra,és szeptember 1én kezdhet!

Van hogy azt mondják nem kell.de elteszik az önédet és ha hírtelen kelleni fog,mert van ilyen akkor elő veszik.

16. cicakaktusz (válaszként erre: 14. - Anyuccci)
2013. júl. 16. 12:06

Vezető váltás van, a régi nyugdíjba ment, az újat nég nem nevezték ki, szóval a háttérpolitika miatt tartok az egésztől. Így vagy úgy, de ez a helyzet mindenképpen hatással lesz az én gyakorlóidőmre.

Ha szükségem lesz tanácsra fordulhatok hozzád?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook