Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak holnap sikerüljön fórum

Csak holnap sikerüljön (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
295. liliom10 (válaszként erre: 293. - Regin_a)
márc. 2. 09:36

"elméletileg nem is telefonálhat, mert "felzaklatják"

Vagyis Te esetleg felzaklatod ? Vagy még ki rajtad kívül ? Ezt miért hagyja a barátnőd ? Miért terrorizálja a fia ? Persze, mert Te fel tudod világosítani az anyját, hogy mit csináljon, és mit ne hagyjon !

A fia jól bebiztosította magát ! Már bőven sok volt az eltartási szerződés is ! De még rá is íratta a lakást ? Akkor mindegy is, van-e eltartási szerződés, hiszen a lakás a fiáé !!! :( Azt csinál a fia,( a tulaj,) amit akar, ha nem tartja el a mamáját, akkor is övé a lakás ! :( A tulajdonjogot vissza lehet venni ? Ügyvéd tudja.

294. Regin_a
márc. 1. 23:37

Emileztünk, mert elmondása ellenére ő,

úgy érzem, hogy le van tiltva a telefonról

Biztositottam hogy szeretem bármi is történt

De mi lesz ha a fia hazautazik?

Majd szerez egy ápolót vagy szól a szomszédnak aki idáig is sokat segitett önzetlenül. Persze majd te fizeted ezt is

Jót nevettem, válaszolta

Megirtam finoman hogy a családi vitájukban én nem akarok részt venni, viszont a hogyléte nagyon is érdekel

Xsak egy példa a szerződésből

10millára lett értékelve a lakása. 15-ért vette, ma ugyanott 60millió


Jaaaj, nincs lányom, unokám, dédunokám

Nem szóltam rá semmit.

De ha folytatja az ÖNSajnálaTOT, vagy mit irjak, akkor kifejtem neki, hogy a szeretett fia hogy verte át


Eladhatta volna a lakását, odaköltözik hozzám, rezsi közös és vidáman osztogathatta volna a millióit a gyerekei, unokája között

Így is milliókat adott mindegyik gyerekének. Azok persze fillérbaszók, számolgatnak hogy melyiknek jutott idáig több

Afrancba!

293. Regin_a (válaszként erre: 292. - Liliom10)
márc. 1. 13:53

barátnődnél ott van a fia,és ha dolgozik"

Telefonos munka, coach. Két szoba van. B.nőm annyira el van "zárva+ hogy elméletileg nem is telefonálhat, mert "felzaklatják". Tegnap hívott mert a fia kutyát sétáltatott

Jaj, jönnek le kell tennem. Emilezzünk. Mondtam, én írtam emilt neked de semmi válasz. Majd megnézi, azóta sincs válasz



Nem akarok én akkor benyomulni ha telefonozik, de a telefon hívásomat nem veszi fel, hogy egyeztessek időpontot

A lakás már a fia nevén van, mondhatná hogy nem enged be. Viszont a b.nőm a haszonélvező

Nem tudom hogy lehet kikényszeriteni a láthatást

Olyat meg nem játszom, hogy valamikor titokban 5percre odasurrannék, vagy az utca-ablakból integetnénk egymásnak


Ma nem volt tervben a gy.torna. Aludtam reggel 8-ig, majd Xanaxok félálom, és nagy nehezen mostanság keltem


Jónéhány apró dolog is van akit el kellene intéznem

Autóm kipufogója rozsdás belül, rozsdát viz okozhatja. Megnéztem, nem fogy a hűtővíz, de azért különös. Hibakódot kellene kiolvastatni, mert néha nem indul elsőre. Szerelő, gyere ide megnézzük.

Ablaktörlőket vettem. Az egyik szélvédőlapát egy részen kihagy. Mutogatnom kellene a boltosnak, netán csere

Semmi energiám és a gy.tornára fogom hogy nincs időm. Délelött "halott" vagyok, mire felépitem magam, torna meg 1-töl 2ig tart.


Hogy csinálhatott ilyen marhaságot a b.nőm?! 2017-ben még rendszeresen úszni járt massziroztatott, fitt volt.

Ahogy elnéztem, a fia is nagyon normális volt hozta vitte évente a nyaralójukba

Egy hete még kért hogy menjek az anyjához jön ő is, merthogy...

Most meg?!

Áhhh!

292. liliom10 (válaszként erre: 291. - Regin_a)
febr. 29. 17:00

Tudom, mit jelentenek a hosszú évek. A férjemmel több, mint négy évtizede vagyunk házasok. Ahogy megfogadtuk, jóban,rosszban, egészségben, betegségben...volt minden. (Felneveltük a gyerekeinket is, már nagyszülők vagyunk.)


Ha a barátnődnél ott van a fia,és ha dolgozik is, nem hiszem, hogy senki be nem teheti a lábát. Egy szoba van ? A konyhában nem tudtok kicsit beszélgetni ? Talán csak nem akarja a fia, hogy odamenj, mikor ott van, hiszen esetleg elkezdesz a végrendeletről beszélni.

Lehet, hogy holnap délután már nem dolgozik, hétvégén pedig pláne.

Ne borítsd ki magad ! Mi értelme ? Muszáj többet aludnod ! Ismered a mondást : amin tudsz, változtass, amin nem tudsz, azon ne idegeskedj !

291. Regin_a (válaszként erre: 290. - Liliom10)
febr. 29. 10:43

Kiszolgáltatott neki, nem hozok példákat. Önállóan jogi ügyleteket soha nem tudott átlátni, most meg beteg és elkeseredett. Nem érti hogy nem akarom a gyerekeit "gazdagítani" azért kértem vissza a végrendelegtemet

A másik örökös új adatait kértem adja meg emilben és kézzel megirom az uj végrendeletet, mert úgy tanuk nélkül is érvényes

Küldök neki egy másolatot és leirom az eredetit hol találja

Ha mégis öregotthon akkor megsemmisitem, ha meg addig feldobom a talpam, legyen az övé minden

10évet éltem az anyjával és ővele maradtunk jó, de nagyon laza, kapcsolatban

Senki másom nincs


Mindegy hogy, kinek a szemszögéböl nézem az esetet. Egy behülyített, beteg, kétségbeesett "öregasszonyt" látok és szeretem

Én délelött nem tudok odamenni mert ha nem torna, akkor is úgy kell magam összekaparni

Délután meg a fia "dolgozik" csöndnek kell lenni

De látni szeretném azért és átölelni, megnyugtatni

Nézd, nem balhéztunk össze, a 36 év nem múlik el nyomtalanul, a szeretet nem illan el ilyen dolgon sem. Kapcsolatunk alatt sokat tett értem, gondolok a pánikbetegségemre. Tegnap is jól esett hogy felhívott

Áh, elbőgöm magam


Nagyon sz*rul vagyok fizikailag és lelkileg is

Ha ezt a napot is túlélem akkor vasember vagyok


Nagyon kiborultam, aludtam vagy 2 órát és mellkasi panaszok azóta is

Csakazért is gyógytorna lesz :(

290. liliom10 (válaszként erre: 288. - Regin_a)
febr. 29. 09:39

A barátnőd kiszolgáltatott ? A fiának ? Szerintem nem. Eltartási szerződést kötött, és ha a fia nem teljesíti a feladatait, bármikor felbonthatja a barátnőd a szerződést.

Mivel lehet megfélemlíteni ?

Én is sajnállak benneteket, de Téged jobban. A barátnődnek ott van a két gyereke, biztos nem hagyják/hagynák magára. Még eltartási szerződés nélkül sem...remélem.

Neked csak ő van, becsületesen tervezted vele a jövőt, és ő sem a szerződéskötést nem mondta el Neked, sem az elmúlt 6-7 év alatt nem mondta meg, hogy a fia fog róla gondoskodni, ő fogja eltartani. És most is azt mondja, hogy szeret Téged. Neki mi tartozik bele a szeretetbe ? Az őszinteség nem ? Legalább ilyen komoly döntéseknél. Ne haragudj, én csak magamból tudok kiindulni, ez az én felfogásom! Nem akarom, hogy kiszeress a barátnődből, csak azt, hogy mostantól képviseld a saját érdekeidet a hátralevő életedre ! Nem a szavak számítanak, hanem a tettek ! Azt mondja, szeret. És mit tesz érted ? Tudom, beteg. De annyira nem, hogy ne tudjon Veled őszinte lenni !!!

Próbálj úgy gondolni a helyzetedre, mintha pl. a legjobb barátod helyében lennél, és úgy nézd magadat kívülről ! Akkor mit tanácsolnál a jövődre nézve ? A kívülálló a mostani helyzetedben félreteszi az érzelmeket (felőled a barátnőd iránt), és az érdekeidet nézi.

289. Regin_a (válaszként erre: 288. - Regin_a)
febr. 28. 21:16
Nem gondolom hogy 5perc erejéig gond lenne úgy programozmni hogy javitani lehessen
288. Regin_a (válaszként erre: 287. - Liliom10)
febr. 28. 21:13

Pontosat ebben az estben nem tudok, ezért kell ügyvédhez fordulnom. B.nőm ebben a helyzetben kiszolgáltatott és tájékozatlan. Mondhatni, megfélelmitlenitve van

Sajnálom a csajt és sajnálom magamamat

287. liliom10 (válaszként erre: 286. - Regin_a)
febr. 28. 20:51

És ha megmondod neki, hogy adja vissza, mert úgyis érvényteleníted, semmire nem megy vele !

Mit lehet ilyenkor tenni ? Az önkormányzatnál van ingyenes jogi tanácsadás ?

Én akkor is írnék újat, ha pénzbe kerül !

Olyat nem lehet írni, hogy csak érvényteleníted az eddigit, de még nem írsz újat, mert még nem találtál méltó új kedvezményezettet ?

286. Regin_a (válaszként erre: 285. - Liliom10)
febr. 28. 20:32

Nem, mert hova irom le? Ügyvéd aki a "központi" végrendelet nyilvántattóba iktatja, ma már kb. 10ezer forintért + a levélírás. Legalább is ha jól tudom

Dühöngök magamban, hogy odamegyek és kissé megfenyítem a fiát. SMS-re nem válaszolt, barátnőm mintha karanténba lenne tőlem.

Nanehogymár!


vOLT HASONLÓ AFFÉROM, dE ÉN HÚZTAM A RÖVIDEBBET A BIRÓSÁG ELÖTT MÉg HA 4SZEMKÖZT A BIRÓ IS ELISMERTE HOGY iGAZAM VOLT. dehát akkor még fiatal voltam

Mit érek vele ,max a lelki nyugalmamat hogy adtam a pofájára

285. liliom10 (válaszként erre: 284. - Regin_a)
febr. 28. 19:49

Az nem elég, ha írsz egy új végrendeletet, és abban leírod, hogy minden eddigi mostantól érvénytelen ? A mai dátum rajta, stb.

Hát, ez furcsa... Azt se tudja, hol van a végrendelet, aztán eszébe jut, hogy odaadta a fiának ?

284. Regin_a
febr. 28. 17:42

Sajnos ez a szemét nem úgy működik hogy "ráolvasol"

Szépre gondolsz, mondasz és eltünik. Ha igy lenne munkanélkül maradna a sok pszicho szaGember


Nagyon kellemetlen helyzetben vagyok

Délben elmentem tornára, barátnőm rámcsörgött, vezetés közben csak annyit sziktam mondani "akárki vagy, vezetek"

OK

Most este felhívott mi hogy, kivel mi van, beszélgettünk

Komolyra vettem a figurát és kértem adja vissza a végrendeletemet én is rendezni akarom az életem

Dehát nem is küldtem neki semmi levelet. Mivan??

2016-ban irtam és adtam a kezedbe, a másikat másik részesedéssel másnak

Dehát ő azt se tudja hol van. Keresd meg. De ő szeret. Ehhez a szeretetnek semmi köze én is ugyanúgy szeretlek, de nekem is van egy életem aminek a végét rendeznem kall valahogy

Dehát a X/Zafianál van majd hazamegy hozza

Mivan??? Hogy kerül a fiadhoz? Az a végrendelet nem azért született hogy leszármazottaidat gazdagitsam amig élek

Ha feldobtam volna a talpam és az örökséged nekik adod, az engem már nem érdekelt volna, de egyelőre még élek és mivel te rendezted az életed, nekem is azt kell

Sírás zokogás hogy ő szeret és lerakta

Felhívtam a fiát, persze nem vette fel

SMS-t megirtam hogy hozza vissza a v.rendeletemet ami állitólag nála van


Basszus, mint egy rossz válóper, sose gondoltam hogy a nagy szeretetben ide jutunk

Nagyon sajnálom a csajt, mert tényleg nagyon szeretem és szeret, de nem tehetek mást mint keménykedek :(

éLŐ VÉGRENDELETTEL EL SEM ADHATOM A HÁZAM, HOGY VALAMI ÖREGOTTHONT KERESSEK


mIT GONDOLT Ő 2017-BEN AMIKOR KÖTÖTTE AZ ELTARTÁSIT ÉS A KEZÉBEN VOLT A 2016-OS VÉGRENDELETEM

mÁSROL SEM BESZÉLTÜNK KI KIT TART, MAJD EL, KI KIT ÁPOL HA ÚGY HOZZA A SORS

tŐLE NEM VOLT MIT ÖRÖKÖLNÖM, MERT VAN KÉT GYEREKE, JOGOS ÖRÖKÖSÖK/MÁR CSAK AZ EGYIK/

283. liliom10 (válaszként erre: 282. - Regin_a)
febr. 27. 21:28

Amit gondolsz vagy mondasz, az agy előbb,utóbb utasításnak veszi ! Rosszat ne mondj vagyis negatívat ! Mondd pl. ezt : " Eddig pánik volt, de most gyorsan elmúlik .Már jól érzem magam." Gondolj arra, ha több, mint 40 éve van, nem lesz semmi bajod, a pánik jön és megy !


A gyógytornát nem tudod kevésbé megerőltetően végezni ?

Próbálj a feladataidra koncentrálni, a végrendelettel kapcsolatban is !


Ne törődj azzal, mit gondolnak egyesek a pánikbetegségről ! Jó, ha tudják az orvosok, eü.dolgozók.

Remélem, segít a gyógytorna, aztán majd a fizikoterápia, és hamarosan pozitívabban gondolkodsz ! :)

282. Regin_a (válaszként erre: 281. - Liliom10)
febr. 27. 19:45

Ha most sincs baja a szívednek, ne legyen halálfélelmed ! Próbálj nagyokat és lassan lélegezni, ha lehet, kicsit sétálj a friss levegőn, pl. a kertben."


Mindig az mondtam magamban, idáig pánik volt, demostaztán infarktus és halál

Megmozdulni sem merek olyankor, nemhogy sétálni, pláne hajnali 2-5 óra tájban

Már moost félek előre hogy csináljam-e a tornát és kiprovokálom a rosszúllétet


Minhtha leirtam volna korábban, de leirom mégegyszer

32évesen tört ki az a szemétség rajtam

Mondták a mozgás jót tesz

Lovagoltram pár évig, rosszul lettekm abbahagytam

Munkanélküli lettem, átmentem villanyszerelőbe, mint alapszakmám. Fal fúrás vésés ami vele jár. Rosszul lettem. Akalmaztam segitőt, de már a napi talpon levéstöl is rosszul lettem. Átmentem vasipari munkába, rosszul lettem

Utolsó munkámat egy jó ismerősömnek csináltam. Kért hogy fejez7zem be a vaslépcsőjét , keze,m alá adnak mindent

mÁR AZ ELSŐ NAP ESTE ÉREZTEM HOGY NEM VAGYOK SZÁZAS, DE A MUNKABECSÜLET ODAVITT. bEFEJEZTEM ÉS ÚGY MUNKARUHÁBAN IRÁNY A KERÜLETI KARDIOLÓGIA. ekg, INFUZIO mentővel a Honvéd kórházba. Hajnali 2 tájban engedtek el hogy nincs baja a szivemben

Ráadásul egy jó-rossz szexnél is beugrott

Milyen már egy nő mellöl a sürgösségire rohanni?!

Az érdekes, hogy jellemzően az "erőkifejtés" után jóval leszek rosszul, nem akkor

Jaaj jópárszor rohantam itt is az SBO-ra

Nem élet ez így már!

Ez a gyógytorna erős volt, de eszembe sem jutott hogy ilyet provokál ki, habár egy nagy fűnyirás is tudta ezt tavaly


Az egyik végrendeletet nyilván könnyedén visszakapom. Ez utóbbi a problémás

Most kellene nyugalom, megszerkeszteni a v.rendelet hatálytalanitó szöveget, amit közjegyzőnél letétbe

Az bekerül valami országos adatbázisba


Nem tudom mit tegyek holnap. Életem ezen meséjét hiába is mondanám el a gyógytornásznak. Még a reuma doktornő is csak nézett amikor mondtam hogy pánikbeteg vagyok. Ez olyan szimuláció a legtöbb orvos szemében

Köszi mindent mégegyszer!

281. liliom10 (válaszként erre: 280. - Regin_a)
febr. 27. 16:42

"Miért sürgős a végrendeletügy Neked ?" Ezt úgy értettem, hogy a barátnőd kérdezte, és ő nem érti ! Én értem ! :)


"A barátnődnek miért volt sürgős az eltartási szerződés megkötése 6-7 éve ???" Ez nem volt sürgős, azóta se tartják el ! Viszont ő nem akarja érteni, hogy Neked most a jelenlegi helyzetben tényleg sürgős. Egyrészt ő nem Veled tervez, hanem az eltartójával, másrészt egyre betegebb, idősebb leszel, és Neked nincs eltartód, csak egy igazságtalan végrendeleted !

Ha most sincs baja a szívednek, ne legyen halálfélelmed ! Próbálj nagyokat és lassan lélegezni, ha lehet, kicsit sétálj a friss levegőn, pl. a kertben.

Az életkedvedet ne veszítsd el, nem olyan rossz a helyzet ! A pánikot már ismered, az is elmúlik ! A jövő héten a barátnőddel is beszélgethetsz rengeteget kettesben ! :)

280. Regin_a (válaszként erre: 279. - Liliom10)
febr. 27. 15:41

Miért sürgős a végrendeletügy Neked ?

Mert halálom/halála esetén az ő lemenői kisebb részt de tovább örökölnek. Igy van megszerkesztve

Én ezt nem akarom

Ha erre terelődik a szó, hogy kérem vissza, vagy tértivevénnyel érvénytelenitem, telefon kinyomva, vagy fáradt vagyok ehhez most, a válasz

Menjek és költsek most erre ügyvédi díjat aki hasonló levelet ír és küld, csak nála hitelesen ott van hogy mit küldött el, míg én nem tudom bizonyitani mi voltabban a boritékban amit küldök


A barátnődnek miért volt sürgős az eltartási szerződés megkötése 6-7 éve ???

Érthetetlen számomra. Értelmes válasz nem volt rá

Írtam, külön szoba nálam is lett volna, lányánál külön komplett házikó, igaz 250km-re

Nem tudom mi lesz vele a jövő héten ha a fia nem lesz ott.


Az én igényeimben igazad van. És akkor mit tegyek

Ez a ma éjjeli mellkas szoritás, halálfélelem kikészitett teljesen.

Nem tudok olyankor arra gondolni, hogy nagyon sok kardiologus nagyon sok pénzért komplikált vizsgálatok után kijelentették hogy rendben a szivem Nem akarok igy élni,hogy egy eghyszerű kar gyógytornát is abba kell hagynom


eGYRE TÖBBET GONDOLOK AZ ÉLETBÖL KILÉPÉSRÖL, AMI A LEGNAGYOBB PÁNIKOS KORSZAKOMBAN SEM JUTOTT ESZEMBE.Dehát okkor még fiatal, középkorú voltam, reménykedtem ami be is jött egy jó darabig

Ma már nincs idő reményre és nincs is remény, a többi, hogy miért kell élni üres szlogen

Jóbbakat neked!

279. liliom10 (válaszként erre: 278. - Regin_a)
febr. 27. 09:33

Annak nem nagy a valószínűsége, hogy találsz olyat, aki Nálad élne. Azt el tudom képzelni, hogy ahol élsz, pár km-en belül van olyan nő, pl. nyugdíjas volt eü.dolgozó , akinek jól jön a plusz pénz, ráér bármikor , és tud segíteni. Lehet autója is, és ha szükséges, Téged is tudna orvoshoz vinni.


Miért sürgős a végrendeletügy Neked ? A barátnődnek miért volt sürgős az eltartási szerződés megkötése 6-7 éve ??? Azóta se szólt erről Neked !

Én egy napig se gondolkodnék, azonnal semmissé tenném a mostani végrendeletet !


Mások is mondják, hogy kemény a gyógytorna, de utólag dícsérik, hogy használt ! Csak járj szorgalmasan ! :)

278. Regin_a (válaszként erre: 277. - Liliom10)
febr. 26. 18:51

Nagyon meggyötörtek a gyógytornán. Hazajöttem, jól be is kajáltam, most már rosszúllétig fáradt lettem, és persze bejött a pánik is

Pánik volt egész hajnal/reggel is


Biztos belemenne a lánya mert csak nyerhetne, de nem megoldás nekem.

Párszáz km-röl még egyedül vagyok és ez a rohadt pánikbetegség produkálja magát megint

Valaki kellene, aki ezt megérti, adott esetben "vigasztal", elkisér orvoshoz szoval nálam él


Ahogy olvasom a végrendeletemet, ha bármelyik örökös elhunyna, annak a törvény szerinti örökösei is örökölnek tőlem, de csak 50%-ot. Hoppácska


Ma beszéltem a b.nőmmel. Próbáltam erre is kitérni, rögtön "fáradt" volt a beszédhez

Meg se értette miért annyira sürgős ez nekem. Tudom, neki nincs szüksége az én kis vagyonkámra, de ezek után nekem is kell valamit kezdenem, hogy ne egyedül legyek és adott esetben legyen segitségem

Tudom, van szoc.ellátás, ápolás, nagyon jó itt mifelénk, de az olyan "idegen" nekem

Csak pár forintért sok mindent megcsinálnak, de mégsem tetszik.


Akár tértivevényes levélben is érvénytelenitem, mert igy a fia is örökölne 25%-ot ha netán a b.nőm elhunyna, majd én is. Hát nem!

Nem lehet most odamenni mert a fia ott dolgozik és akkor csöndnek kell lenni/coach/ ezen a héten


ELéggé megviselt a múlt heti családi viszály, jó lett volna még egy hosszút dumálni a lányával, neki menni kellett erős 250km-t és délután volt.

Hogyan tovább nem tudom, most csak picsogok magamban :(

277. liliom10 (válaszként erre: 276. - Regin_a)
febr. 26. 09:46

Eszembe jutott egy megoldási lehetőség. Lehet, hogy nem tartod jó ötletnek, de hátha...

Mivel a barátnőd mindent a fiának adott eltartási szerződéssel - amit a helyében én azonnal felbontanék, de ő nem biztos -, a lánya ott van kisemmizve az örökségből. Mivel nem akarsz távoli rokonra hagyni semmit, se idegenre, köthetnél Te eltartási szerződést a barátnőd lányával. Évtizedek óta ismered, ha egy kicsit is reálisnak tűnik az ötlet, megkérdezném a "lányt", mit szól hozzá. Ha nem akarja, még mindig gondolkodhatsz más megoldáson.

A végrendeletet mindenképpen semmissé tenném. Azért még szeretheted a barátnődet, mert nem rá hagyod ezek után a vagyonodat. Miért kéne sírnia ? Hiszen ő nem mondta meg Neked, hogy nem Veled tervez, a fiával eltartási szerződést kötött! Egy szava sem lehet ! A sírás ebben az esetben kissé érzelmi zsarolásnak tűnik. Semmi oka rá.

Jobbulást Nektek !

276. Regin_a (válaszként erre: 275. - Liliom10)
febr. 25. 15:51

"elmondhatnád neki, hogy miért költöztél ide, ahol laksz"

Ajaj, hányszor elmondtam amikor az együttélésröl volt szó

Nem kellett volna folyamatosan együtt mert tényleg msá az életritmusunk

A lakásfelújitásban részt vett, azon kivül ha 3-4szer volt itt. Én mentem hozzá


Igen, érvényteleniteni kell a végrendeletet

Ismerem a szabályait, korábban le is volt adva közjegyzőnél,, valamiért visszakértem

A lényeg hogy sz.géppel irtam 3 eredeti példányban és két tanu bizonyitotta hogy elöttük írtam alá

Bele van véve hogy az ő 90%-a , hanetán elhunyna, nem örökölhető tovább. A végrendelet azon része semmis

Igen, meg kell tennem, de nem tudom hogy

Odamegyek és azt mondom add vissza. Ciki

Ő mindig azt mondta, hogy neki nincs szüksége a vagyonomra, pénzemre, ami igaz is volt. Nekem volt ő rá szükségem hogy ne egy távoli oldaloági vagy az állam örökölje

Ha meg nem megyek oda hanem tértivevénnyel küldöm az érvénytelenitést, az olyan mint SMS-ben szakitani. Undorító és mindenhogy cikiés már látom is a sirás-rivást

Elöttem van mennyire egyedül volt a családi veszekedésben

A fél életemet megnyomoritó pánikbetegségben többek közt ő tartott életben

Nagyon szeretem őt mindentöl függetlenül

És ide jutottunk


A 10%-ot olyan valaki örökölné akivel sok évig éltem együtt, eljöttem onnan,barátságunk kellemesen megmaradt/nem nő az illető/

Az utóbbi időben mintha a világon sem lennék. Igaz, megvan a saját családja, élete, de akkor is úgy néz ki hogy nem mutat nagy segitséget még ha kis dolgot is kértem


Szoval vissza a babaruhát, aztán valami megoldást kell keresnem, csak fogalmam sincs hol, hogy.

A nagyobb gond a végrendeletnél az egyedüllét. Végrendelettel meg nem lehet még egy "szobatársat" sem keriteni


Igen, bár kedvem nincs, de én is érzem hogy a gyógytornán legalább emberek közt leszek. A lábamon ez nem segit, arra gyaloglok itthon

Áprilisban a karommal villanyoznak vagy fürdőztetnek, fogalmam sincs róla


Majd mesélek :)

275. liliom10 (válaszként erre: 274. - Regin_a)
febr. 25. 14:01

A végrendeletet visszakérném, hiszen megtudtad, hogy ő mindent a fiára (gyerekeire) hagyott. Sőt, eltartási szerződéssel, vagyis Neked nem kell vele törődni, ápolni.

Mivel ezt nem árulta el Neked,- nekem ez becsapás, óriási csalódás lenne - azt is lehet csinálni, hogy írsz egy új végrendeletet, mostani dátummal. Olvass utána, hogyan hivatalos ?! Azt hiszem, le lehet adni közjegyzőnél.

Amikor tudsz vele beszélni, lehetőleg személyesen, és csak ketten vagytok, elmondhatnád neki, hogy miért költöztél ide, ahol laksz. Én mindent elmondanék, ami az utóbbi napokban rosszul esett. Hátha megmagyarázza, vagy legalább belegondol...

Azért a szomszédod helyében se szeretnél lenni. Ki tudja, vele mi lesz 15-20 év múlva ? És megéri-e azt a kort ? Mindenkinek más bajok jutnak.

Menj csak gyógytornára, majd a gyógytornászok segítenek, és csak annyit tornázol, amennyit bírsz. Addig is emberek közt leszel, kicsit kikapcsolódsz a gondokból ! :)

Szívesen ! :) Most főleg az egészségeddel törődj ! Azt nem mondom, hogy a barátnődet ne hívd fel, de amíg ott van a fia, nem kell naponta meglátogatni.

274. Regin_a (válaszként erre: 273. - Liliom10)
febr. 25. 12:40

nehogy eláruld a lányának."

Jóban vagyok a lányával, de nem napi kapcsolatban, nem gondolom hogy ezért hallgatott róla. Ő maga sem tudott válaszolni erre, mellébeszélés, "elveszettnek" érezte magát

Elveszettnek, amikor írott végrendeletem ott van nála 90%-ban kedvezményezett

Azt is meg kellene szüntetni a 10%-kal együtt. Piszlicsáré ügyekben sem tud/akar segiteni, akkormeg minek

Nem úgy indult az egész, nagyon biztam mindkettőjükben

Mi a francot csináljak??


jÓVAL OLCSÓBBAN KAPHATTAM VOLNA MÁSHOL HÁZAT, DE KELLETT A KÉT KÜLÖNBEJÁRATÚ SZOBA ÉS OLYAN HELYEN HOGY NE LEGYEK TŐLE TÁVOL. Háztól házig 10km főúton.

Tegnap egy szóval se mondta hogy hiányzom, hogy ugorjak oda

Mintha csak egy ismerős egészsége után érdeklődtem volna

Visszaolvastam, közel egy éve indítottam ezt a témát és hogy megváltozott a helyzet


Nagyon ócskán vagyok, hőhullámok, pánik roham szerüségek, felkelni sem akartam, de már fájt a fekvés. Nem akarok ébren lenni, legjobb aludni


Amikor ideköltöztem volt egy jófej szomszédom, aztán pár hét és otthagyta az élettársa

Kibukott teljesen

Aztán megismerkedett egy nővel, elvette feleségül, el is költözött hozzá a másik helységbe. Most látom itt áll az udvaron az autója. Tudtam róla, hogy eljött a feleségétöl. Valami nagy családi balhé volt. Csak ő kb 15-20évvel fiatalabb, van még esélye az életre

Rátelefonáltam. Dőlt belőle a panasz

Milyen véletlenek vannak


Holnaptól 10 nap gyógytorna. Dehiszen a földről sem tudok felállni ha nincs mibe kapaszkodnom :(


Köszönöm a szóbeli támogatást nagyon kellett nagyon jólesett. Nem tudom hogyan tovább

273. liliom10 (válaszként erre: 271. - Regin_a)
febr. 24. 20:26

Ha a szerződés előtt nem szólt Neked, arra gondoltam, hogy utána nem mert, nehogy eláruld a lányának.

A felére nem kellett volna szerződést kötni, hiszen a két gyerekének fele-fele járt volna az örökségből.

Ez most egy csalódás Neked, de ez van. Ha ő csak egy gyenge, befolyásolható anya, nő, akkor már úgysem változik meg, ilyennek kell elfogadni.

Akármilyen is voltál, akár hűséges, akár nem, ő akkor is KÓROSAN féltékeny.

272. liliom10 (válaszként erre: 270. - Regin_a)
febr. 24. 20:19

Azt gondoltam, ebben a korban már nincs ilyen iszonyú féltékenység. De honnan vette, hogy Te a szomszédoddal szerződést kötöttél ? És amikor ez eszébe jutott, miért nem beszélte meg Veled ?

Meglátjuk, mi lesz, ha a fia visszautazik vidékre. Akkor hogy beszél, hogy viselkedik majd ?

271. Regin_a (válaszként erre: 269. - Liliom10)
febr. 24. 18:00

Lehet, hogy attól tartott, esetleg elmondod a lányának az eltartási szerződést ?"

A szerződés kötés elött kellett volna engem kérdezni. Egyfelöl akkor a felére kötötte volna és a lánya nem marad ki az örökségböl, nem nagyon hátrányos szerződést kötött volna, hamár köt


Sokkal korábban egy kb. 8milliós követelésböl húztam nagyon szerencsésen ami 2-8év fenyegetettséget jelentett volna

Megúszta egy, ha jól emlékszem, bírói figyelmeztetéssel azt is felfüggesztve


Mert te mindent összeolvasol a neten ahol csak kurvák vaNNAK, MONDTA HA VALAMIRE HIVATKOZTAM.

Most a sürgősségi beutalóval és az oxigénnel kapcsolatban is kételkedett, aztán csak igazam lett

Az egész kapcsolatunk nagyon bonyolultan indult.

Nem is lett volna semmi belőle ha nem "nyomulok"

Azóta is szlogen volt köztünk "aki nem evett banánt , nem tudja milyen"

Áhh, kár dühöngenem. Majd az idő megoldja, ahogy szokták mondani

270. Regin_a (válaszként erre: 269. - Liliom10)
febr. 24. 17:47

Besuzéltem vele, de mintha egy idegennel beszéltem volna

Ismerem beszéd ritmusát. EGYFELÖL BIZONYÁRA OTT VOLT mellette e fia, merthogy egy hétig ott lesz vele, másfeéöl nem lehet vele érdemben beszélni mert mellébeszél

Van egy szomszédnőm X a neve

Azért kötötte ezt a szerződést mert én már ezzel a nővel szerződtem

Mi a franc van, hogy jön ide X nő?

Mióta ideköltöztem és beszélgetés közben valamiért megemlitem a nevét, lángot fúj, pedig csak messziröl látta vagy kétszer

Mennyi nővel összehozott még amikor Pesten laktam

Jó is lett volna, de sajnos tévedett :)


Kezdte mondani a tartásit miért is, mondtam a családi dolgaid nem érdekelnek, én kettőnkröl kérdeztelek/beszéltem

Mellébeszélés jött és nem tud többet beszélni most mert fáradt. Éreztem nem is akar többet kmondani

Ha gond van találj meg, vagyok mindig. Ezzel asszem vége az egész kapcsolatnak, max. barátság, de ilyennel nem tudok mit kezdeni

:(

269. liliom10 (válaszként erre: 268. - Regin_a)
febr. 24. 13:17

Lehet, hogy attól tartott, esetleg elmondod a lányának az eltartási szerződést ? De ez, hogy tervezitek a jövőt, és már van eltartási szerződés... én is nehezen viselném a helyedben. Erről nem is írom le, mit gondolok. De nem jót.

A fia ennyire mindenki fölött áll, és most tessék, nem ápolja, nem tartja el. A lánya vérig sértődött (nem csodálom ), és még ha Téged is elveszít, akkor mi lesz vele ?

Néha azt mondom, már egy hétre se merek tervezni, mert annyi változást hoz az élet. Folyton " újratervezés" van.

Kint voltam a kertben, kicsit metszettem, kicsit gereblyéztem. Jó idő van. Engem a kerti tevékenység helyrehoz, elszáll a stressz nagy része. Azt írtad, kertes házban laksz. Kint szoktál ügyködni ?

Ismerek olyan egyedülálló nőt, aki azért jár naponta boltba, hogy lásson embereket, és esetleg összefusson egy ismerőssel, akivel pár szót tud váltani.

Ha összeszeded kicsit magad, azért hívd csak fel a barátnődet, lehet, hogy egyedül van, és nagyon maga alatt !

268. Regin_a (válaszként erre: 267. - Liliom10)
febr. 24. 11:51

De bizony a nyaralóban levő 2/3 rész is belevéve

Azt hziszem a lányának van abban 1/4 rész tulajdona, de nem beszéltünk róla

Nem lehet érdemben megtámadni, átolvastam a netet ebben a témában. Lehetne, ha...de olyan eset nem áll fent. Ez a 10 napos ápolás nem gondolom hogy nyomos indok lenne a biróság elött

Tegnap átveszekedték hárman a témát, nincs miröl beszélni

Barátnőmet bepalizta a fia. Ha nincs ez a szeződés fele-fele arányban örököltek volna halál esetén. Kevés volt neki


Nem tudom mi van vele, nincs erőm felhívni

Hányszor de hányszor beszéltünk mit kellene csinálni, megoldani az életünk öregkorát, közben neki rég megvolt a tartási szerződése

Egy alkalommal mondtam, valami nőt kellene keriteni, mégiscsak tud főzni és más egy női ápolás mint a férfi. Egy alkalommal költötte is a mesét hogy én már idevettem egy nőt

Édes Istenem!


Nagyon ideges vagyok és nagyon elkeseredett

Lehet autózom egyet , lemegyek a Pennybe hogy élő embert lássak, vagy a fene sem tudja mit csináljak :(

267. liliom10 (válaszként erre: 266. - Regin_a)
febr. 24. 10:13

Remélem, azért a nyaralót nem vette bele az eltartási szerződésbe ! Csak nem semmizte ki teljesen a lányát !

A fia nem számít, milyen messze lakik, gondolom, a szerződés megkötésekor is ott lakott. Ha van családja, a nejével együtt meg kell oldania az anyja eltartását ! A lány helyében én ügyvédhez mennék, és megtámadnám az eltartási szerződést, mert a tesóm nem tartja el anyánkat ! Azért még beszélnék a tesómmal előtte.

Ma sikerült már beszélnetek ? Hogy van a barátnőd ?

Te csak ne verekedj ! Végül is ez az ő családjuk ügye, és nehogy Te járj rosszul. Akár még rendőrt is hívhatnak...

266. Regin_a (válaszként erre: 265. - Liliom10)
febr. 23. 22:37

Eltartási és bármilyen szerződés akkor érvényes ha mindkét fél saját akaratából jogképesen aláírja

Márpedig ez így történt,olvastam ezt és más tartási szerződésben is

Nem gondolom hogy a fia ott maradt volna, bár tévedhetek, viszont van családja is és vagy 100km-re lakik


Hogy nekem miért nem mondta, vagy kérte ki a véleményemet,nem tudom

Sokkal korábban sokkal nagyobb pácból kihúztam

"Elkábitotta" a fia, mást nem tudok gondolni

Úgy gondolta hogy az jár neki, mármint a lakás amit 10millára értékeltek a szerződésben és ér vagy 40-50milliót Budapest 45m2 társasház, a nyaralóról nem beszélve, ahogy a neten nézem

És még sok mindent nem részleteztem


Mindegy is

Bár nyüzüge vagyok, de majd a temetésen jól pofán vágom hirtelenében a "gyereket", nehogy túl szomorú legyen

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook