Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak holnap sikerüljön fórum

Csak holnap sikerüljön (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
325. liliom10 (válaszként erre: 324. - Regin_a)
márc. 10. 21:42

Nem tudom, miért nem sikerült találkoznotok. Majd valamelyik nap biztos sikerül !

Nagyon lehangolt vagy. Hidd el, nem attól függ, mire vagy jó, hogy egy barátnővel épp milyen a kapcsolatod ! Ha nagyon egyedül érzed magad, elmehetnél egy nyugdíjas klubba ! Ott lehet beszélgetni bármiről, és akkor mész haza, mikor akarsz.

Nem vagy olyan beteg, hogy ne legyen életkedved ! Mindened működik, kezed, lábad megvan, látsz is, süket se vagy,stb. el is tudod látni magad. Gondolkozz pozitívabban ! Sokkal rosszabb helyzetben is vannak emberek, mégis élni akarnak.

Annak is örülhetsz, hogy a barátnőd jobban van, él, pedig nagyon meg voltál ijedve... Majdcsak sikerül személyesen is beszélnetek !

324. Regin_a
márc. 10. 18:45

A mai nap sem sikerült, pedig készhültem. Végül is nem teljesen az ő hibája.

Mire vagyok jó azh életben? Semmire! aKKORMEG MI ÉRTELME VAN ÉLNI, MI AZ AMI ÖRÖMET OKOZNA? jELENLEG NEM TALÁLOK ILYEN OKOT

Nem vagyok egy öngyilkos alkat, voltam mát lejebb is de akkor meg reménykedtem hogy az orvosok segitenek és évtized múlt el a semmiért

Lószart, nem tudnak semmit

323. Regin_a (válaszként erre: 322. - Regin_a)
márc. 8. 20:49

Még azt sem mondhatom hogy a tokom :) tele van vele. Felhív, alig hallok valamit, hivjál újból, biztos rossz a vonal. Ujrahív? Persze nem! Ilyenkor mi járhat a fejében, néz ki belőle és nem érti amit mondtam, vagymi?


Ez az egész elmúlt pár hét, a lényegében kapcsolatnélküliség, lerontotta a kapcsolatunkat, részemröl, barátság szintre

Az se semmi, de Mi a francot akarok én?!

322. Regin_a (válaszként erre: 321. - Liliom10)
márc. 8. 20:13

Tartásiban majdnem úgy van minden ahogy mondod

Ha nem engedi be hogy ápolja? Jog szerint nem tudom hogy van


Gondolkodtam erősen az egészen

Ma tüdőkontrolon volt a b.nőm, semmi kóros nem látszik, friss volt a hangja is

Hurrá!

A fia ápolta, rendbejött, a fia telefonos dolgozó minek zavarjak be.

Egy ami kicsit, vagy jobban zavar, hogy az utóbbi időkben is beszélgettünk öregkorunk megoldásáról, miközben neki a fiókban volt a tartási szerződés. Mi lett volna ha elmondja akár utólag is? Semmi, hümmögtem volna, az ő dolga

Kicsit a lányát is sajnálom hogy kimaradt az örökségböl, dehát én nem vagyok a szüleje. Lehetett volna azt a tartásit más feltételekkel megírni. Az ő dolguk


Majd vasárnap elugrom hozzá. Ciki lesz, mert emlegeti a 20 évvel ezelötti nőnapot amikor nagy hancúr volt

Hát már nincs hancúr és idegesit amikor célozgat hasonló esetekre. Nem fogadja el hogy megöregedtem, pedig nagy papírra kinyomtattam neki :)


Örököltem kedves barátomtól vagy 12 évvel ezelött egy Sony hifit. Végre eladtam semmi pénzért. Mire tartogassam nem használom

Feltettem pár régi CD-t próbához, gyögyörűen szól. Át is szólt az szomszéd hogy hozza-e a barbeq sütőjét a kertipartihoz. Bár úgy lenne :(


Lomtalanitást rá kell bizni valakire. A nagyon fontos és nagyon apró semmi munkákat sem csinálom, akkormeg mindek a sok lom

Majd szombat délutánra, majd eladom, ez még jó lesz valamire. Aha

Azt se tudnám mit dobnak ki, igaz van egy halom spec. szerszámom amit sajnálnék kidobni

No jókat!

Valami majdcsak lesz

321. liliom10 (válaszként erre: 320. - Regin_a)
márc. 8. 13:55

Szerintem nem ugyanaz. A haszonélvező nem tulajdonos, de az ingatlan minden hasznát élvezi,(pl. kertes házban övé a gyümölcs ), fizeti a rezsit, a megélhetését, de nem költ az ingatlanra, nem újítja fel, stb. Haláláig ott lakhat. Erősebb jog, mit a tulajdonosé. Ha jól tudom, be se kell engednie a tulajdonost.

Az eltartott semmit nem fizet, őt eltartják ! Az összes pénzét arra költi, amire akarja. Majd a halála után lesz az eltartóé az ingatlan.


Vasárnap szabad ? Ma nem is mész oda ? Nem mondtad neki, hogy ma meglátogatod ?


Jó helyen laksz, maradj is ott, ha csak lehet !

Minden döntésnél a saját érdekedet nézd ! Egyedül vagy, rokonok nélkül ! Az ingatlan olyan érték, amiért még eltarthatnak valamikor.


A lomtalanítást csinálhatod apránként is, egyre több hely lesz, takarítani is könnyebb.

320. Regin_a (válaszként erre: 317. - Liliom10)
márc. 7. 20:15

Hogy lehet a barátnőd haszonélvező és eltartott egyszerre ?"

Normális, a tartási szerződésből következik

Ápolják a lakása fejében, de a lakásából nem rakhatják ki. Ez utóbbi a haszonélvezet. Igen, ez igy jogszerű


M kaptam egy telefont a b.nőmtöl, hogy vasárnap szabad, ha gondolom menjek oda

Mi az "ha gondolom" és mi az hogy szabad. Mintha a férj távollétében a szerető felosonna a nő lakására

Nem akarta érteni mire gondolok és erősen "pökhendi" volt a hangja. Nem akartam észrevenni, vasárnap elugrom hozzá

Azt viszont látom, hogy ennek igy vége

Majd meglátjuk.


Lánya elkeseredéséböl mondta hogy akkor őt is kihagyom, pedig mindig kedveltük egymást

Igen kedveltük, kötnék is vele eltartásit, de én maradok itt a saját házamban

Neki viszont az ő lánya, unokája van ott ahol él. Akkor ennyi.

Sokat kerestem házat aztán e-mellett kötöttem ki és szerencsém is volt

Mert ugye a rohadt pánik és az öregség

Körzeti és vérvétel 5 utcával arrébb, kórház szakrendelésekkel kb 4-5km, autóval max 10 perc, és kellemes csöndes hely, de a közelben a bevásárlás és műszaki boltok

Szoval én innen nem költözök el


Nagyon fáradt voltam, mégis hajnali 4 tájban ébredtem. Bevettem még Xanaxot majd altatót is, beállitottam a telefont ébresztőre

Tegnap a gy.tornásznő mondta, lehet nem tud jönni mert a kisfia...

Én meg fohászkodtam hogy a kisfia ne legyen jó, még ha le is köptök

9 tájban csörög a telefon hogy ma és holnap nem kell mennem, legközelebb jövő hét szerda, illetve valamikor bepótoljuk a kimaradt kínzást :)

Hétfőn tüdőgyógyász kontrollra. 1 órára csak elautózom Gödöllőre, lehet erős 10km


Helyben elég jó a szociális ellátás, beleértve a házi betegellátást is

Ha valami súlyosabb akkor ugyis kórház

Nem tudom mennyire éitsek erre

Nem tudok én senki eltartót szerezni, még két ember sincs aki a géppel irt v.rendeletemet tanúzná

Eladni a házat, konténer és kiszórni mindent, venni egy egyszobás kisebbet. Nagy munka ez már nekem

Nem tudom, csak jár az agyam

319. liliom10 (válaszként erre: 316. - Regin_a)
márc. 6. 22:21

Most nagyra nyílt a szemem ! Miért kellene Neked a barátnőd lányára pénzt hagyni ??? Elvárná ? Megáll az eszem ! Ha pénz kell neki, perelje be a tesóját !

Jó kis család, egyik 19, a másik egy híján 20.

318. liliom10 (válaszként erre: 315. - Regin_a)
márc. 6. 22:18
Nem tudhatod, hozzájut-e a barátnőd a számítógéphez ? Nem biztos, hogy nyűg neki az írás !
317. liliom10 (válaszként erre: 314. - Regin_a)
márc. 6. 22:16

Megkérdezhetnél egy jogászt, hogy lehet két szerződés egy lakáson ? Hogy lehet a barátnőd haszonélvező és eltartott egyszerre ?

Gondolom,kötöttek egy eltartási szerződést. Az rákerül a tulajdonlapra. És utána a barátnőd a fiának ajándékozta a lakását azzal, hogy ő haszonélvező lesz utána ? Ez az egész törvényes ? Megír ilyet egy ügyvéd ? A Földhivatal elfogadja ?

Nem hiszem, hogy fordítva volt. Ha már a fiáé a lakás, nincs értelme eltartási szerződést kötni az anyjával, anélkül is tulajdonos.

Persze, menj oda pénteken !

316. Regin_a
márc. 6. 19:51

Beszlgettem a lányával

Jaj, most hogy visszavontam a végrendelezeóótemet ő abból is kimaradt

Ilyen az élet

Dehát ő nem tehet a testvére ügyéröl

Mit mondjak, én se de ha az anyjára vonatkozó v.rendekeóóletet visszavonom, a két gyerknek sem jár semmi

Dehát ő...

Mennyit hagyjak rád, 1 vagy 5 millát és mit nyújtasz érte?

Én itt, te pár 100km-re odébb. Énnem költözök, te se

Akkormeg?

Akkormeg egy szolgáltatólányra költöm a pénzem :)mert igényem néha van, és a többi nem érdekel

Persze érdekel,mert kezdek vénülni :(

Csak forgok magam körül de semmit nem teszek magamért

315. Regin_a
márc. 6. 17:47

Úgy látszik hogy kefélni jó volt, de egy egyszerű emilt megereszteni az már nyűg

Azt hittem szeretet/szerelem volt közünk. Ezek szerint nem. Bezzeg amikor a kutyácska nálam volt egy hétig, hálából igért fűt fát

314. Regin_a (válaszként erre: 312. - Liliom10)
márc. 6. 16:53

Igen, úgy kell elképzelni

Nem tilthat meg a fia semmit, merthogy a b.nőm a lakás haszonélvezője, de ha nem enged be max elküldöm rendesen a francba, akkormeg a mama megint ideges lesz


Végül is nem tudom ki hogy intézte a tüdészt, de mivel korábban én kértem időpontot az én emilcimemröl, hozzám jön az időpont és még egy emil hogyha nem tudna jönni mondja egy nappal korábban stb. Továbbküldtem az emilcimére kiemelve az időpontot. Úgy válaszolt egy köszit mint neked. Gondolom a nettöl is el van tiltva


Gondolok az egészre nem gondolni. Ha a tornásznő gyereke nem beteg akkor ezen a héten még két nap torna, és mivel március 8. Nőnap, mindenféle előzetes kérdés nélkül délután odamegyek

Teszek rá ha dolgozik

Volt nekem egy afférom vagy 10 éve, de akkor még jó erőben voltam

Egy csöves nálam kereste a barátnőjét aztán zsarolással próbálkozott

Csak ugy lazán fürdőköpenyben voltam. Ajtó rács kinyit és rendesen orrbavágtam. Nem részletezem a többit de elég ciki volt, viszont a lelkem megnyugodott

Most is hasonló kellene/lesz, de hol van már az erőm, a lelkem viszont megnyugodna az első felindulás után :)


Ha rágom magam akkor a v.nyomás is felmegy, a diastole része is :) ma reggel 154/70 77-es pulzussal, most meg 135/54 88 pulzussal, Mindegy csak ócskán ne legyek és ne legyen pánikroham

Valami majdcsak lesz, olyan még nem volt hogy sehogysem volt :)

313. Regin_a (válaszként erre: 311. - Ágio8405)
márc. 6. 16:27

A lánya összepakolt és nem tud semmit a továnbbiskról

Nincs kézzelfogahtó törvénytelenség, szerződés szabályos, bevásárol és nem hagyja hogy a mamát felidegesitsék Szerintem meg a fizikai felépülés a lelki támogatástol is függ, dehát ő most "életvezetési tanácsadó" telefonon rendel azért kell csöndnek lenni

312. liliom10 (válaszként erre: 310. - Regin_a)
márc. 5. 16:54

Ezt hogy kell elképzelni ? Munkaidőben a barátnőd nem mukkanhat meg, nem telefonálhat, nem írhat ? Lábujjhegyen azért kimehet WC-re ? Remélem, le is húzhatja !

A fia nem tilthatja meg, hogy tartsátok a kapcsolatot, odamenj látogatóba ! Ez már szinte börtön !

Az orvost, a tüdőgyógyászt, kontrollt az eltartónak kell intézni, nem a szerencsétlen beteg eltartottnak !

Ez a pasi csak nem az anyja halálát várja ? Se látogató ne legyen, se az orvost nem intézi...mire gondoljak ? :(


A vérnyomásod, ha 115 az nem rossz, de a 42 nagyon-nagyon alacsony !!!

Jobbulást kívánok !

311. Ágio8405 (válaszként erre: 310. - Regin_a)
márc. 5. 16:40
A lánya tisztában van vele hogy mit csinál vele a testvére? Vagy nem is foglalkozik vele mert most meg van sértődve a szerződés miatt? Azért jó lenne tudnia róla mert ez kezd átmenni törvénytelenségbe.
310. Regin_a (válaszként erre: 309. - Liliom10)
márc. 5. 16:04

tegnapi telefon,rácsórógtzem ugye, nem hívott vissza, foglalt volt

Este jön az emil, hog "munkaiső" volt és már csöndben kell lennie, sőt a kuty is "be van tanitva" hogy ne ugasson, pedig ugatós fajta. Gondolom nem engedik a helyén az ablakpárkányon nézelődni az utcára :)


Odamennél, és? Ha egyáltalán feljutsz az első emeletre kinyitja a kisablakot "kiröhög" és még el sem tudod küldeni a francba

A b.nőm ilyen esetben sem állna ki. Nincs már akarata sem


Februárban emilben kértem neki időpontot a tüdészhez, Ekkor ugye a válasz az én emilemre jött, ezt továbbitottam a b.nőmnek. Rendben is

volt minden

Azt irja,állandóan telefonál kontrolra, de nem veszik fel a telefont

Most erre a továbbitott emilre, ami végül is az enyém, kér időpontot, de össze-vissza irogat benne mindenfélét + beutalót próbál szerezni

Ma reggel részletesen leirtam, hogy ne nekem válaszoljon hanem általam adott emilcímre , beutaló sem kell csak ha egy éven túl jelentkezik

Hát ennyit tud elintézni az "eltartó" az anyjának.

Biztos vagyok benne hogy még a laptopját se nyitotta ki


Nagyon kinlódtam ma tornán. Egyszer meg is kellett állni hogy levegyem a trikómat, mert abnormálisan ömlött rólam a víz. Hogy rosszúl vagyok-e, van szőlőcukruk meg csokoládé

Köszi, de csokim és üditőm nekem is van, de ez még a tegnapi pánikroham utózöngéje, csináljuk csak tovább. Végigcsináltam

Jó lett volna ott egy v.nyomásmérés, de hazajőve megmértem 115/42. Vicc az az egész mondanám, ha nem lenne komoly

309. liliom10 (válaszként erre: 308. - Regin_a)
márc. 5. 09:56

"Dehogy akarja felbontani, csak mondja hogy úgy látszódjon"

Ezt miért gondolod ? Téged bolondít ?


Szerencsére vannak még ilyen lelkiismeretes orvosok is !


Lehet, hogy a kevés oxigén - vagy más - hatására romlik a barátnőd memóriája. Mondd meg neki, hogy nem ezt mondtad, hanem neki kell(ett volna) a végrendeletet ajánlott levélben elküldeni Neked ! Te miért küldtél volna ajánlott levelet ? Mondja meg !

Ilyen hosszú kapcsolatban nem számít, ki hív kit. Miért filózol, miért nem hívod Te ? Jobb, ha ezen jár az agyad, miért nem hív ? Én addig hívnám, még föl nem veszi ! Nem tudhatod, ott van-e a fia, ha nem mondta.

Engem az se érdekelne, beenged-e a fia, odamennék ! Látod, hogy nem tesz jót a pánikodnak ez a " mi lesz, ha ?! "

Ha így felugrik a vérnyomás, a férjem Tensiomint vesz be, elszopogatja a nyelve alatt. Elég gyorsan leviszi a vérnyomást.

Menj csak gyógytornára ! A Te érdeked !

Mindegy, milyen hosszan írsz, Neked hosszú leírni, de én gyorsan elolvasom. :)

Jobbulást !

308. Regin_a (válaszként erre: 307. - Liliom10)
márc. 4. 18:17

Dehogy akarja felbontani, csak mondja hogy úgy látszódjon


Amugy meg majdhogynem elegem az egészböl

Ma hajnalban arra ébredek hogy ömlik rólam a víz, erősen fájdogál a csuklóm, és szép lassan jön a mellkas szoritás infarktus érzés

10 óra tájban nem birtam tovább, bementem a sürgősségire, délután 4-kor jöttem haza

Egy végtelenül empatikus doktornőhöz kerültem

Vérvétel, EKG, mellkas CT kontrasztanyaggal

És megint semmi/szerencsére/

Pánikroham volt

Annyira rendes volt a doktornő, hogy érdeklődött hogy és mint élek, merthogy egyedül mentem be

Persze kiömlött belőlem az elmúlt hetek történései. Amikor eljöttem, köszöntem a hozzáállását a bajomhoz. Már jó 10m-et mentem amikor utánam szaladt, hogy ne haragudjak de van egy kérdése. Igen, természetesen

Ugye nem fogok semmiféle olyat tenni ami...

Közbevágtam udvariasan, biztos nem leszek öngyilkos. Le a kalappal a doktornő elött

Ha lenne "betegek könyve" mint a boltokban, akkor egy csillagos 5-t beirnék neki

És éppen akkor csörrent meg a telefonom, mondtam neki várjon, biztos a b.nőm. Az volt. Örültünk mindketten


Bicegek kifelé, beszélgetünk, mesélem éppen honnan jövök és mi történt

És megint elkezdi, hogy én ajánlott levelet akartam neki küldeni, és az mennyire megviselte őt, ma is milyen rossz napja volt

Odaérek az autómhoz, azt mondja ha hazaérek csörögjek rá. Nem kell nekem azonnal elindulni. De de majd csörögjek


Szoval, még mindig azon a kibaltázott ajánlott levélen lovagol amit nem tudom honnan szed

Aztán , meg korábban is, az lehetett hogy mondtam neki küldje vissza a végrendeletemet. Valószínű mondtam hogy ajánlottan, de a fene sem emlékszik rá

Hazaérek, rácsörgök, merthogy ő szokott visszahívni, átalányt fizet a telefonjára

Foglalt volt

OK. amikor befejezi a beszélgetést a szolgáltató küld egy SMS-t hogy volt egy nem fogadott hívása

És azóta sem hívott vissza

Mégegyszer nem csörgetem, mert mittomén ott a fia vagy nem, "dolgozik"-e vagy nem stb.

Az bizonyára nem volt lényeges hogy ott van-e a fia, meg mi is van hogy is van úgy általában

Na ezért van elegem már a kapcsolatból, így sok évtized után


Tegnap és ma hajnalban is az járt az eszembe, hogy megyek hozzá megnézem. Aztán beugrott hogy simán nem enged be a fia mert nem szabad a mamát idegesiteni

Visszagondolva, ezen kezdtem el agyban pörögni, és ez lehetett az utolsó csepp a pánikrohamhoz

Majdhogynem most is annyira ócskán vagyok, legszivesebben visszamennék a sürgősségire

Persze nem, dehát megint felizélte az idegemet a nem telefonjával és az ajánlott levél históriával

Ócskán vagyok, félelem van bennem,vén fejjel bőgicsélek itt magamban, kiszáradt a szám és nem tudom mit vegyek be gyógyszert, vérnyomás 170 és fázok pedig fűtök

Nem tudom mit csinálok holnap, mert csak kellene az a gyógytorna, de ilyen állapotban ..

Ez van sajnos. Bocs a hosszú szövegért, de ha nem jön ki belőlem még rosszabb

307. liliom10 (válaszként erre: 305. - Regin_a)
márc. 4. 09:26

Talán ma már nincs ott a barátnőd fia, és tudsz vele beszélni !

Az is valami, ha szeretné felbontani a szerződést, de ahhoz nemcsak a szavak kellenek ! Mondd meg neki, hogy elviszed ügyvédhez, bontsa fel !

Ha Veled lakna a barátnőd, közösen fizetnétek a rezsit, úgy igazságos. Lehet, hogy több a nyugdíja, mint Neked, talán félretett pénze is van, amiből lehetne a szobájára költeni.

Ne a múlton rágódjon, csak a jövőt tervezze, tervezzétek !

306. liliom10 (válaszként erre: 303. - Regin_a)
márc. 4. 09:19

Úgy érzem, a barátnődet a fia próbálja ellened hangolni. Neki az az érdeke, hogy ne legyetek semmilyen kapcsolatban. Az anyját tudja befolyásolni, Téged nem, és zavarja, hogy Te tisztán látod a helyzetet.

Ha sosem akartál megnősülni, és így teltek el évtizedek, akkor most nem ez lenne a legfontosabb téma. Szerintem 70 év fölött nagyon nehéz lenne összeszokni egy lakásban/házban élve, valószínű lehetetlen is a Ti esetetekben. De van olyan, hogy valaki a nő halálos ágyán is elveszi a szerelmét feleségül, ha a nőnek ez boldogságot jelent.

305. Regin_a (válaszként erre: 303. - Regin_a)
márc. 3. 17:51

nekünk nem szabad kapcsolatban lenni"

bESZÉLGETTÜNK TELEFONON

hOGY KERESTE AZ AJÁNLOTT LEVELET AMIT IGÉRTEM

Én, minek küldtem volna?? De mondtam

Az igazság az hogy kértem, küldje vissza a végrendeletemet, mert megváltoztatom, nem gazdagitom különösen nem a fiát

Ezen elvitatkozgattunk, majd a "fáradt vagyok én ehhez" és letette, vagy letetettették vele, mert háttérhangokat hallottam

Újból felhívott

És még mindig azt hangoztatja hogy ő fel akarja bontani a szerződést mert "szabad" akar lenni

Vazze, gondoltam magamban, korábban meg kellett volna engem kérdezni

Azt viszont kimondtam, hogy egy mocsokvári gyereket nem gazdagítok azért kértem vissza a végrendeletemet, tehát nem én akartam küldeni ajánlott levelet

Azóta megoldottam az érvénytelenitést

Ő szeretné felbontani a szerződést akinek a kezében kinyomják a telefont?


És öregkorban majd együtt, dehát motor a szobában és a körülmények

Igen, a motor ott áll a szobában, már hónapok óta hozzá senyúltam ahhoz a kis dologhoz ami szükséges hogy eladjam

Az ő és a saját gondomon rágódok állandóan, nem azon hogy milyen csavar hova kellene. Amúgy meg egy 4x5m-es szobában elfér egy motor, dehát az "büdöS vas". A körülményeket irtam már. Nincs arra pénz hogy 6 helyiség állandóan fűtve legyen

OK nála cirkó de fogalma sincs mennyibe kerül a havi gáz, villany stb. Átalányban minden szolgáltató levonja

Én jelentem és annyit fizetek amennyit fogyasztottam, nekem nem mindegy


És csak ismétlem magam

Most amikor nagysz@r van, akkor "kötözködik" ilyen dolgokon

Nem is kell ezekre válaszolni, csak kieresztem a gőzt mert infarktust kapok ha nem :(

márc. 3. 17:49
úgy legyen
303. Regin_a (válaszként erre: 302. - Liliom10)
márc. 3. 16:42

Sajna nincs wsély találkozni

Látszik hogy kicsit jobban van és eléőhozakodott a régi témával hogy a volt ismerősei, beleértve egyik régi b.nőmet is jól bevásároltak maguknak férjet éws jól élnek

Nwm az első ilyen célzása hogy nem vettem feleségül, de nem gondol bele hogy volt időszak amikor nem is tudtam volna, késdőbb meg jól megvoltunk

A lényeg, hogy párszor jeleztem, mondtam neki, hagyjon engem ezzel a témával

Trehány vagyok, rendet egy évben kétszer ha rakok, és igen dohányoztam is és független vagyok, már ha ez neki függetlenség stb.

Kész! Azóta nincs válasz emil


Ilyedn kényes helyzetben ez a témája , a legnagyobb gondja hogy Bezzegh Pirike fogott magának férjet

Megint igaza van a fiának hogy eltiltja a telefontol, majd még az emilezéstöl is. Nyilván felkaptam ilyen szövegre a vizet

Neked nem volt elég hogy 30akárhány évig szerettelek és volt jónéhány olyan kedveskedés, meglepetés amiért más összetette volna a kezét/ö is örült, nem mondom/?

Ez tegnap volt

Késő este altató, hajnali 3 tájban ébredtem, ujabb altató és 9 órakor ébredtem, igen kellemetlen mellkasi problémára.

Na, itt a vég

Aztán még nincs itt, de látszik hogy nekünk nem szabad kapcsolatban lenni


Valaki kettönk közül /a fiával/ ki fogja késziteni a b.nőmet

Én, mert jópár olyan szövege van amit nem tudok hova tenni és igen megemelem a hangom, vagy a fia, mert elzárva ketrecben tartja


A kórházban is azért látogatják a beteget, hogy érezze a törődést, a családi, baráti támogatást

A gyógyulásba, szerintem, a jó pszichés állapot is beletartozik A fia meg életvezetési tanácsokat ad. A pofám leszakad

De lehet, nem nekem van igazam

302. liliom10 (válaszként erre: 300. - Regin_a)
márc. 3. 09:41

Remélem, a napokban már sikerül személyesen is találkoznotok ! Akár ma vagy holnap.:)

Miért ne jutnál be hozzá ? Olyan nincs, hogy eltiltanak tőle ! Ehhez a barátnőd is kell, hogy ne hagyja magát, nem gyerek !

301. liliom10 (válaszként erre: 298. - Regin_a)
márc. 3. 09:37

Nálunk is sok fölösleges tárgy van. Csak apránként lehet haladni. Átnézek egy fiókot, rendbeteszem, kiselejtezem, a maradékot csoportosítom, zacskóba, dobozba, mappába teszem, mindre ráírom a témát, pl. családi iratok, fotók, fontos levelek,stb.

Máskor a ruhák között nézem meg, mik azok, amiket évek óta nem hordtunk, és azokat zsákba teszem, továbbadom.

Rá kell szánni heti pár alkalommal 1-2 órát, és ha lassan is, de haladsz a házzal.

Jó érzés, hogy fogynak a " kacatok", és több hely lesz. :)

Külön tesszük azokat, amiket lomtalanításkor teszünk majd ki.

300. Regin_a (válaszként erre: 299. - Liliom10)
márc. 2. 20:56

Jól gondolod a %-okat

Nem temetném, de szembe kell nézni a tényekkel, a hirtelen fogyással és mint mondja a lelkiek miatt nem kíván enni. Én biztositom hogy szeretem, és szükségem van még rá, egyen ahogy tud, nyugodjon meg stb. de más a telefon, más az emil, mint a személyes találkozás

Na majd jön a Nőnap, de ha nem jutok be hozzá.....

299. liliom10 (válaszként erre: 297. - Regin_a)
márc. 2. 17:41

Talán itt minden összekeveredik. A haszonélvező tényleg fizeti a rezsit, de az eltartottnak semmit nem kell fizetni. Mi volt előbb ? A fia megkapta a lakást, tulajdonos lett, aztán még anyuka halála után is megkapja, mert eltartotta és eltemettette ?

Vagy kötöttek egy eltartási szerződést, de ugye azt fel lehet bontani, ezért még a lakást a mama életében magára akarta íratni a fia ? Elképesztő !

Az ápolót az eltartó fizeti ! Maga helyett másik embert keres az ápolásra.

A haszonélvező betegségéhez semmi köze a tulajdonosnak, a haszonélvező fizeti az ápolót.

Jól ki lett ez találva, ilyet még nem is hallottam !

A barátnődnek ügyvédhez kéne menni, de biztos nem fog. Lesz, ami lesz... :(

Ne temesd még szegényt ! Hogy van az oxigénnel ?

Ha a nyaraló a szülők nevén volt, akkor apuka részét a gyerekek örökölték, ha meghalt az apjuk. Tehát a lánynak 25 % jár az egészből. Ha anyuka a saját 50%-át is a fiának adta, akkor a fia 75 %-ot kap, ha a mamája meghal.(Az anyai 50 % fele helyett az egészet.)

Nem tudjuk, mi hogy van, csak Te írtad a negyed részt, ezért gondolom így a százalékokat.

298. Regin_a
márc. 2. 14:11

Hogy én mit csináljak magammal?

Senki akivel bármilyen tartásit köthetnék, pénzbeli tartás nem érdekel mert van annyi pénzem amiböl kijövök és a pénz nem ad egy pohár vizet sem betegség esetén

Maradna az öregotthon

Csak ahhoz "valami nagy nagy tüzet kéne rakni...ráhányni mindent ami antik"

Kiüriteni a házat, én életemben mindig megtartottam mindent, jó lesz az még valamire felkiáltással. Azt se tudom mim van. Ha valaki 3-4 dolog kivételével kiüritené a házat, fogalmam se lenne mi tünt el :)


Gyorsan irtam kézzel egy új végrendeletet, ami jó ronda lett de érvényes. Egy példány, ha akarom irok egy másikat vagy megsemmisítem


Egyelőre nincs két olyan ismerősőm akik egyszerre nálam vagy bárhol összjönnénk és tanusitanák az aláírásomat, ha sz.géppel irnám

297. Regin_a (válaszként erre: 296. - Liliom10)
márc. 2. 13:59

Hiszen nem tartja el az anyját !"

Többféle tartási szerződés van, ez ilyen lett. Jelenleg ápolja, ha hazautazik, mert van családja, nem tudom mi lesz. B.nőm se tudja, de irtam neki emilben hogy majd keritenek neked egy ápolót amit fizetsz

Szerződésben minden rezsit az Eltartottnak kell fizetni. Hogy az ápoló rezsi vagy nem , nem tudom

A fia "helyettese"/pongyolán fogalmazva/ a felesége. Lehet hogy ő jön majd

Az a szép a tartási szerződésben hogy azonnal bejegyzik a földhivatalban, amikor az ügyvéd beadja


Nem, nem hivja más telefonon és igen, ha velem beszél annak mindig sirás , idegesség, légszomj a vége. Elmondtam telefonba, leirtam emilben hogy nyugi és szeretem akárhogy is alakult a dolog, dehát nem látjuk egymást. Írtam már, legyengült nagyon, lefogyott és sirdogál.

Lassan elfogy, érzem hogy temetésre kell a közeljövőben mennem. Autózni 250km-t amikor a bp-i köztemetőbe sincs energiám kimenni anyámék sírjához

Nagyon kikészültem én is az utóbbi hónapokban

B.nőm adta az energiáját ami erőt adott. Lehet energiavámpír voltam:(


A nyaralóban , azt hiszem, a lányának van 1/3-d vagy 1/4-d része. A tartásival a b.nőm része is az "eltartóé"

Persze fel lehetne bontani a szerződést ha ő akarná és nem lenne annyira gyenge

Közel két hete erröl volt szó amikor a lánya ápolta 10 napig. Aztán kibukott a szeződás emilben meg is kapták a másolatot, jött a fia és veszekedés lett a vége, lánya hazautazott

296. liliom10 (válaszként erre: 294. - Regin_a)
márc. 2. 09:41

A barátnőd lánya ekkora örökségből ki lett semmizve ??? Akármi is volt régebben, a tesója a szememben egy erkölcsi nulla ! Mondtad a barátnődnek, hány millióból semmizte ki a lányát ? A nyaraló kinek a nevén van ?

Amiért segítséget kér pénzért a barátnőd, mindent a fiának kell fizetni ! Hiszen nem tartja el az anyját !

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook