Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "Csak azért is megcsinálom!" ... lefogyok és életmódot váltok! fórum

"Csak azért is megcsinálom!" ... lefogyok és életmódot váltok! (beszélgetős fórum)


62. b44881e33b (válaszként erre: 56. - 7e137d638c)
2014. aug. 7. 12:57
Kedves Inga14! Itt vagyok én is, köszi, hogy meghívtál!Majd ha lesz időm visszaolvaslak benneteket!
61. pink habroló (válaszként erre: 44. - 7e137d638c)
2014. aug. 7. 12:35

Én vagyok a 3.olvasód:-)


A naplótémához:

Szeretem,sokat segít.Ált.reggel írok bejegyzést és a tegnapot írom le,hogy mit tornáztam ilyenek.

Étkezést már nem írok,az általában jó szokott lenni,az edzést néha elsumákolom,vagy komfort zónázok,és úgy vagyok vele,hogy nem éghetek az olvasóim előtt,így késztetést érzek,hogy a nehezebb utat válasszam:-)

60. pink habroló (válaszként erre: 47. - 7e137d638c)
2014. aug. 7. 12:29
Tojásos leves+zsírszegénytúró és joghurt keverékéből krémtúró
59. Panka88 (válaszként erre: 53. - Acimity)
2014. aug. 7. 12:08
Nekem az IR miatt kifejezetten tilos a görögdinnye... hiába lédús meg "könnyű", sok a cukor benne :/ pedig én is imádom :)
58. 7e137d638c (válaszként erre: 57. - Panka88)
2014. aug. 7. 12:08

Majd erre még visszatérek d.u.

De: most megeszem a kis fogyókúrás ebédemet, és a déli híreket a rádióban hosszan elnyúlva szoktam hallgatni (különben le találok fogyni, és mi lesz velem?)

Majd jövök vissza kb. 2 óra körül!

Persze aki tud, vagy akar, az maradjon nyugodtan, tudtok ti nélkülem is beszélgetni! :)))

57. Panka88 (válaszként erre: 50. - 7e137d638c)
2014. aug. 7. 12:04
Egyelőre semmilyent... de nagyon úgy néz ki, hogy a 160 grammos szénhidrát diétát fogja kiírni a doki :/
56. 7e137d638c (válaszként erre: 53. - Acimity)
2014. aug. 7. 12:00

Akkor ahogy mondani szokták: össze lehet minket kötni, nálam jelenleg dettó ugyanaz!

Én is még év elején 90,7-ről indultam, majd lementem 87-ig, akkor elkezdtem hogy majd kevesebbet eszek, és gyorsabban fogok fogyni, ehelyett visszahíztam azt a 3 kilót (= a szervezet visszakapcsolt tartalékoló üzemmódba). Akkor mondták ne azzal,hanem a napi mozgás növelésével el is kezdtem, jöttek is az eredmények, de vele együtt a térdfáját is = szedettek velem MagneB6-ot, erre eltűntek az eremények (=a B6 átvágynövelő = hízlaló hatású)!

Szóval ezek a vargabetűk, júniusban ismét csak 90 kg, onnét mentem le most vagyok 88,6, norbi-kódok szerint eszek. 1-es kód, amit egész nap ehetek, 2-es kód, amit d.u. 15 óráig ehetek, és 3-as kód, amiket csak délig, + napi helybenfutás, vagy intenzív gyaloglás + a KalóriaBázis.hu vezetése.


Egyébként most a növő-hold hatása van vasárnapig, vagyis még ezek a napok a gyarapodás irányába hatnak, majd hétfőtől jön az a hold-állás, amikor minden-minden a fogyást, az elengedést támogatja. Addig légy kitartással, és csináld amit eddig is csináltál, csak valóban figyelj oda, hogy mit eszel-nem eszel!

55. Outback (válaszként erre: 53. - Acimity)
2014. aug. 7. 11:59

Mennyit eszel egy nap? Milyen időközönként? Mert sajnos nem csak a minőség számít, hanem a mennyiség is. Ha túl keveset eszel, a szervezet elkezd raktározni és a fogyás megáll. Valamin változtatnod kell, ez egyértelmű, főleg ennyi mozgás mellett sztem minimum napi 1200kcal-t enned kellene.

Na meg sok víz:) Legalább 2 liter naponta.

54. Acimity (válaszként erre: 52. - 7e137d638c)
2014. aug. 7. 11:46
Nekem nagyon jó a naplóírás,mert évek után is vissza lehet nézni,hogy csináltad,mit ettél,mit mozogtál. Pl. nekem ez most nagyon hasznos.
2014. aug. 7. 11:45

Sziasztok! Én is csatlakoznék,ha lehet. Jól jönne egy kis lelkesítés nekem is.

Én valaha 105 kg voltam két szülés után,előtte vékony,csinos. 2012-ben megelégeltem és lefogytam másfél év alatt 27 kg-ot. Okosan ettem és sokat mozogtam,legjobban futni szeretek. Idén sok problémám volt(haláleset,műtét,munka gondok) és ismét híztam . 90 kg lettem megint. Egy hónapja szépen eszek,nem lépem túl a keretemet,amit a Kalóriabázis.hu-n vezetek,heti 5-6 alkalommal mozgok .8-10 km-t futok,vagy 50-60 perces tornákat csinálok. Nem eszek sem fagyit,sem édességet,nem bűnözök. A dinnye az egyedüli,ami minden nap kerül a tányérra. Ennek ellenére a mérleg nem hogy lefelé mozdulna,10-20 dekák mozognak le,fel. Miért nem hat most a régi recept? Miért nem fogyok? Most nagyon el vagyok keseredve és az egész napomra és minden napomra rányomja a bélyegét a sikertelenség.

Ezért szeretnék csatlakozni,hátha egy kicsit szereznék a lelkesedésetekből és esetleg praktikát ellesni,hogy végre meginduljak lefelé,nem a lejtőn,hanem a mérlegen.

Sok sikert kívánok mindenkinek!

52. 7e137d638c (válaszként erre: 49. - Kangaroo Island)
2014. aug. 7. 11:43

Így van, meg majd kialakulnak ezek a dolgok, mondom eddig én sem vezettem soha naplót, mert úgy voltam vele, hogy oda nem írnám le azokat a dolgokat, amelyek nem tartoznak másra, akkor a többit leírni mi értelme...

... de igaza lehet Pannának, hogy később visszolvasni dolgokat, akár megnézni azt, hogy akkor vajon mit ettem, amikor olyan szépen fogytam?? ... ki tudja mire lesz még jó egy ilyen napló???

2014. aug. 7. 11:40

egyébként én ma szőlőt eszem délelőtt, ebédre saláta dresszinggel és csirkemellsonkával, reggelire volt egy barominagy cukros kávé 0,1%-os tejjel, aztán lehet benyomom még a mogyorós crunch-omat, mert nagyon kacsintgat felém :-D

este meg futni megyek 5-6kmt tervezek :-)

50. 7e137d638c (válaszként erre: 48. - Panka88)
2014. aug. 7. 11:39

Az fincsi!

Még Norbi sem tiltja, csak d.u. 15 órától "nem ajálja"!

Nekem maradt tegnapról egy kis főtt tészta a pörkölt mellől, most arra ütöttem egy tojást, az lesz az ebédem. Vacsira majd kitalálok még valamit!


Egyébként te milyen fogyis módszert követsz???

49. Kangaroo Island (válaszként erre: 42. - Panka88)
2014. aug. 7. 11:38
egyáltalán nem húztam fel magam :D marad akkor így, max. itt nem írok le olyanokat amiket leírnék máshova, de hát a súlyomon meg mit eszem, mit sportolok az nem olyan titkos dolog :)
48. Panka88 (válaszként erre: 47. - 7e137d638c)
2014. aug. 7. 11:20
Én hurkát sütök :)
2014. aug. 7. 11:15

Ti most főztök valamit, vagy mindenkinek van ebédje?

Nekem össze kellene ütnöm valamit, egyelőre még nem tudtam rászokni a reggelire, most már valóban lassan korog a gyomrom!


Ti mit ebédeltek?

46. Panka88 (válaszként erre: 44. - 7e137d638c)
2014. aug. 7. 11:06
Jó buli lesz meglátod :)
2014. aug. 7. 11:06
Nekem is van nyilvános diétás naplóm, ott mindenkit szívesen látok :)
2014. aug. 7. 11:04

Megcsináltam!

Első naplóm első bejegyzését, bárki olvashatja, a napló címe, ami a fórumé is!

Elvben még gyerekkori emlékeim alapján a napló titkos, és csak titkos-dolgokat tartalmaznak, ezért eddig soha nem vezettem... most elkezdtem, valóban, talán esetenként még jól is jöhet, ha valamit vissza kellene olvasni!

Bárki, bármikor belenézhet!

43. 7e137d638c (válaszként erre: 41. - Kangaroo Island)
2014. aug. 7. 10:58

Jajj ne érts félre!

Itt senkire, semmi nem kötelező!

Itt nincs más szabály, mint hogy, ha valaki ír valamit, akkor abban egymás személyének tiszteletben tartása, egymás segítése, legyen a célunk, stb. stb. ...

Mindenki csak annyit oszt meg másokkal saját magáról, amennyit jónak lát!

Aki akar vezet naplót, nyilvánosat-vagy zártat, az ő dolga!

Ez a kis közösség, hogy a fogyózásunk során tudjunk egymásba kapaszkodni, ha valami kérdésünk-problémánk van, azt itt megbeszéljük, vagy éppen egy-egy jófajta új receptet, hasonló dolgokat... amit éppen a napi élet hoz!!

42. Panka88 (válaszként erre: 41. - Kangaroo Island)
2014. aug. 7. 10:53
Ne húzd fel magad, senki nem mondta, hogy kötelező naplót vezetned :) Ez mindenkinek a saját döntése. Ha akarsz klubot csinálni, csináld meg, biztos lesznek jelentkezők.
41. Kangaroo Island (válaszként erre: 37. - 7e137d638c)
2014. aug. 7. 10:49
csak nekem nincs energiám naplót is meg fórumot is vezetni a fogyásról, mert ha írok róla fórumon akkor minek írjam le a naplóban. nem? nekem mindegy, csak én tuti nem fogok naplót kezdeni
40. Panka88 (válaszként erre: 39. - 7e137d638c)
2014. aug. 7. 10:40
Szerintem igen :)
2014. aug. 7. 10:37
Azt mondod, megéri naplót vezetni?
38. Panka88 (válaszként erre: 37. - 7e137d638c)
2014. aug. 7. 10:35

Én naplót is vezetek, az is nagy segítség :)

Ha majd sikerül a célom és elkezdem visszaolvasni, szerintem büszkeség tölt majd el :) És látni fogom, hogy mekkora kitartás kellett hozzá. De ez még igen messze van :)

Ha van kedvetek, jelentkezzetek, ott sokkal több mindent leírok magamról :)

2014. aug. 7. 10:27

Persze!

Lehet csinálni, csinálhattam volna azt is!

Én elvből nem vagyok hajlandó lakat alá menni! Másrészt az ilyen zárt közösségekre, zárt fórumokra pontosan azok az emberek nem találnak rá, akiknek az ilyenre van, lenne szükségük.


Úgy gondolom, hogy vannak dolgok, amelyek valóban nem tartozik mindenkire, azt senki nem fogja itt a nyílt fórumon megírni, lehetősége van saját zárt naplót vezetni és oda azt enged be olvasás céljára, akit akar!

Én személy szerint nem megyek zárt helyre, mehettem volna, sokan hívtak, persze aki most itt van, és úgy gondolja, hogy bemenne egy zártabb közösségbe IS, végülis saját döntés alapján, bárki, bármikor megteheti!

36. Panka88 (válaszként erre: 34. - Kangaroo Island)
2014. aug. 7. 10:19
Támogatom :)
35. Betsabé (válaszként erre: 34. - Kangaroo Island)
2014. aug. 7. 10:16
Én jobban örülnék neki!
2014. aug. 7. 10:13
mit szóltok egy klubhoz? mert ez így elég nyilvános
33. 7e137d638c (válaszként erre: 25. - Kangaroo Island)
2014. aug. 7. 10:12

Meg szeretném kérdezni tőled, hogy a neved:

- ott élsz, azért választottad ezt

- vagy voltál/üdültél ott

- vagy esetleg csak egy olyan nevet akartál, ami nem minden-napos!

Mert hogy nagyon szép napos hely! :)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook