Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "Csak azért is megcsinálom!" ... lefogyok és életmódot váltok! fórum

"Csak azért is megcsinálom!" ... lefogyok és életmódot váltok! (beszélgetős fórum)


152. Panka88 (válaszként erre: 150. - Kékkaktusz)
2014. aug. 8. 12:12
Én úgy tudom, hogy nem szabad nehezet emelni annak, akinek rosszak a szemei.
151. Panka88
2014. aug. 8. 12:11

Sziasztok!


De jó, hogy ilyen aktívak vagytok :) Én a ma délutáni edzésemet kénytelen voltam áttenni most délelőttre. Megvolt a futás és erősítés. Jól bedurrant a vádlim, most pihenőn vagyok :)


Szép napot nektek :)

150. kékkaktusz (válaszként erre: 142. - Naphal)
2014. aug. 8. 12:06

miért nem lehet a szemed miatt konditerembe járni?

ha privát jellegű,akkor bocsi, nem kell válaszolni, csak kíváncsi vagyok, mert nekem nagyon rossz a szemem és járok kondizni is, de még senki nem mondta, hogy nem kellene...

2014. aug. 8. 11:55

Nagyon szívesen, forgassátok egészségetekre.

Van lementve nekem egész jó kalória-táblázatom is, kaja-féleségenként, sőt még a leg-gyakoribb főtt kaják is benne vannak, mindjárt ide teszem nektek azt is:


[link]


elég sokat olvasgattam, összehasonlítgattam benne dolgokat, a végén sikerült annyit megjegyeznem, hogy a különböző kategóriákban mely kajáktól óvakodjak (ch-tartalom alapján), és melyek, amelyek kifejezetten ajánlottak.

148. Vacak88 (válaszként erre: 142. - Naphal)
2014. aug. 8. 11:50

Kondi termet én is szerettem. Annyira rossz a szemed? :( A gerinc repedés, ó szegény, azzal tényleg nem kell emelni. Az a baj, túlhajtottam magam, még "tini" koromban, 125 kg-ot nyomtam ki lábbal, persze szétment már akkor a térdem. Nem tudom a mértéket, mindig lesérülök :( Azért próbálok most lassítani, pilatessel is lehet fogyni, de inkább formásodni :)


Én futócipőben, futószőnyegen futottam, sokkal jobb, aszfalton nem ajánlom, már a gerinced miatt sem.

Remélem rám is hasonló hatással lesz, mint Guruljkára :))

147. Vacak88
2014. aug. 8. 11:42
Ezt én is megnéztem, nagyon jó receptek vannak itt, köszi. :)
146. Naphal
2014. aug. 8. 11:35
Nem, ezt nem ismerem, el is mentem magamnak, köszi szépen. :-)
145. 7e137d638c (válaszként erre: 143. - Naphal)
2014. aug. 8. 11:25
Igen! Én még valamikor az őskorban, Guruljkától kaptam a tanácsot, de valójában csak az idén szoktam rá, addig tettem még 1-2 kört más egyéb termékkel, ami viszont "nem jött össze!"
144. 7e137d638c (válaszként erre: 140. - Outback)
2014. aug. 8. 11:23

Olyankor is írj nekünk, és légy velünk, amikor majd esetleg "megáll az eredmény!"

Egyrészt olyankor van a fogyózóknak leginkább szüksége a társakra, másrészt esetleg tudunk mondani olyan praktikákat, amikkel ismételten be lehet indítani a dolgokat...

... harmadrészt egész biztos lesznek pangásos időszakok: én ezt az egész hízás-fogyás-folyamatot olyannak képzelem, mint egy kémiai folyamatot = megesszük a kenyeret, sütiket, cukros, zsíros akármiket és a szervezet jó vastag derékövet készít belőle = kémiai folyamat során.

A fogyás, lebontás is valami hasonló módon megy végbe, és ahhoz is időre van szüksége a szervezetnek. Mindenképpen előfordul, hogy átrendeződések, egyéb belső folyamatok során "látszólag" nem történik semmi!

Szóval akkor is várunk, és azt is megbeszéljük, még annak is lehet tanulsága....

143. Naphal (válaszként erre: 142. - Naphal)
2014. aug. 8. 11:22
Látom inga14-nek is bevált a kurkuma. :-)
142. Naphal (válaszként erre: 136. - Vacak88)
2014. aug. 8. 11:21

Én a kondi teremmel jártam úgy, hogy imádom ill. imádnám, de egyrészt a szemem miatt nem lehet (elméletileg max. 6kg körül emelhetnék), másrészt 2x volt gerinc repedésem és nem hoszem, hogy tetszene neki a nagyobb terhelés. Persze azért nem adtam fel, majd ha lesz rá pénzem, beszélek erről egy normális edzővel.

Addig marad a torna és az ellipszis tréner - otthon. A futást nem merem, úgy olvastam, hogy a beton nem tesz jót az izületeknek - nálunk pedig szinte csak az van.


Tulajdonképp tudsz hasra, felsőtestre - próbáld meg a kurkumát. Tudom, nem csodaszer, de pld. Guruljka alig bírt járni az izületei annyira ki voltak és most már tornázik, stb.

141. 7e137d638c (válaszként erre: 139. - Vacak88)
2014. aug. 8. 11:16

Persze!

Az orvosi előírások mindennél előbbre valók, amiket én esetenként írogatok, azok majd csak ahhoz kiegészítők lehetnek, de az orvos által írottakat, mondottakat sohasem szabad figyelmen kívül hagyni!

140. Outback (válaszként erre: 134. - 7e137d638c)
2014. aug. 8. 11:11

Köszi és írni fogom mindenképp, persze csak ha továbbra is lesz eredmény :D


Egyébként pont erről írtam a naplómban ma, hogy ha csak havi 2kg-ot fogok fogyni én annak is nagyon fogok örülni, szerintem az a normális. A 4kg is még belefér, de azért én annak vagyok a híve, hogy lassan, de biztosan :))


A te napi gyaloglásaid is sokkal többek, mintha csak egy helyben ülnél, és nem csinálnál semmit :)

Úgyhogy hidd el sokat számítanak és biztos be fog lendülni nálad is !

139. Vacak88 (válaszként erre: 138. - 7e137d638c)
2014. aug. 8. 11:11
Van kurkumám, szoktam is fűszerezni vele, na nem ilyen mennyiségben :) ezt is bevetem akkor, de emellé még kell szednem a Donát is, hátha gorsabban gyógyulna :)
138. 7e137d638c (válaszként erre: 137. - Vacak88)
2014. aug. 8. 11:09

Ja! És amióta eszem a kurkumát, azóta jobban bírom a terhelést. A Wiki szerint napi késhegynyi kurkuma (őrölt borssal, bár én ezt általában elhagyom). Ill. amikor olyan kaját főzök, akkor abba teszem + a borsot is!!! A kaja ízén nem változtat, csak a színe lesz tőle kikirícs-sárga!!! Még a petrezselymes krumplihoz is kavartam.

Éli-boltban keresd a bors, babérlevés hasonló csomagolású termékek között, vagy gyógynövényben (bio-boltban) kis zacsival 250-ért kapsz!

137. Vacak88 (válaszként erre: 135. - 7e137d638c)
2014. aug. 8. 11:00
Ez lehet nem lenne butaság... rehabnak is jó lenne :) Ezt ma ki is próbálom, majd megírom hogy sikerült. Köszi a tanácsot. :)
136. Vacak88 (válaszként erre: 132. - Naphal)
2014. aug. 8. 10:57
Igen, a térdemben részleges szalagszakadás és porcleválás van. Max. a felsőtestre tudok súlyzózni, de igen, az is több a semminél. :) Csak olyan rossz, mert nagyon szerettem futni, mostmeg nem futhatok soha többé... elég rosszul érintett lelkileg.
135. 7e137d638c (válaszként erre: 129. - Vacak88)
2014. aug. 8. 10:52

Próbáld meg, nekem is fájtak (esetenként most is fájnak) a térdeim, de azért próbáld meg te is a helyben-járást:

Először csak 100-at lépkedtem, és napjában max. 3 alkalommal. Amikor ez már úgy-ahogy ment, akkor megpróbáltam összevonni, egy zsinórban a 300-at lelépkedni. Amikor már ez is ment, akkor naponta többször is nekikezdtem és megcsináltam., ez kb. 5 perc.

Most fél évvel utána ott tartok, hogy egyhuzamban a 15 perc (persze ekkorra már az én térdeim is visszadumálnak tisztességgel!), és ha a KalóriaBázis azt mutatja, akár 3x, 4x is megcsinálom egy nap, csak hogy a mozgással elégetett kcal több legyen, mint amit megettem.

134. 7e137d638c (válaszként erre: 128. - Outback)
2014. aug. 8. 10:45

A helyedben én is örülnék, mint ....

Én a havi 2 kg-nak is nagyon örülnék, bár az is igaz, hogy a te testmozgásodhoz képest az én napi gyaloglásaim semmiségek. De azért bízom benne, hogy nálam is most már egyre inkább belendülnek ezek a dolgok!


Csak így tovább, és írkáld ide légyszi szorgalmasan a kis eredményeidet, ez lesz az igazi ösztönző nekem is, a többieknek is... Köszi!

133. b44881e33b (válaszként erre: 131. - Naphal)
2014. aug. 8. 10:38
Akkor most már értem, mert előtte is írtad, hogy miket ehetsz és azért gondoltam, hogy a laktózmentes megoldás lehet, de mondjuk pont ezeket a laktózérzékeny nem is ehetné, mert inkább keményebb sajtokat lehet, azt hiszem Pannónia meg ilyenek. Egy paleos boltban láttam totu-t (ami túrószerű és tojásfehérjéből készítik)egyszer ettem is,de nekem nem jött be. Pedig otthon is el lehet készíteni. Meg nekem szerencsére nincs ilyen gondom, ehetek.
132. Naphal (válaszként erre: 129. - Vacak88)
2014. aug. 8. 10:35

Szia!



Sajnálom, remélem azért rendbe tudják majd hozni az izületed!

Az nem derült ki számomra, hogy a lábad érinti a probléma?

Vki írta, hogy lehetne súlyzózni - az nem áthidaló megoldás? Addig is csinálsz vmit és minél több az izom, annál jobban fogy az ember.

131. Naphal (válaszként erre: 126. - B44881e33b)
2014. aug. 8. 10:32

Nem azzal van gond, hanem hogy a tejet és ezáltal a tejtermékeket is rosszul emészti a gyomrom.

Ezeket mellőznöm kell pár hónapig mindenképp - bár lehet, hogy tovább is jó lenne, majd meglátom, hogy hogyan reagálom rá a "bélésem".

2-3 dolgot engedtek enni: Janga kefír, mozzarella sajt és feta sajt (ami baromi drága, ezért maradtam a feta jellegűnél-szerencsére nincs bajom tőle)

130. b44881e33b (válaszként erre: 128. - Outback)
2014. aug. 8. 10:30
Gratula! Az nagyon jó. :) Csak így tovább!
129. Vacak88
2014. aug. 8. 10:25

Sziasztok!

Olyan jó olvasni, hogy tudtok mozogni/edzeni, nagyon irigyellek titeket :))) Most pilatest kifogom próbálni, de ma is lecsapolták az ízületi folyadékot és megint véres volt :( nem akarom, hogy visszajöjjenek a kilók, így az étkezésen próbálok visszafogni, hátha az most elég :)Én egyáltalán nem eszem tésztaféléket, kenyeret csak ritkán, de abból is a glyx fajtát. Ma székelykáposztát csinálok :)

128. Outback (válaszként erre: 127. - 7e137d638c)
2014. aug. 8. 10:24

Én most örülök :) Az 1 hónap eredménye -4kg és -7cm (összesen) :)


Nekem ez tökéletes eredmény, most pedig indul a 2. hónap! :))


Bár most 3 nap pihi lesz, holnap szülinapozunk, vasárnap fotózni megyek...gyorsan el fog menni a hétvége.

2014. aug. 8. 10:22

Szevasztok!

Megjöttem a hét végi bevásárlásból.

Már 3 napja az én mérlegem sem mozdul, de valójában nem is bánom, a hét végéig ne is mozduljon, majd utána menjen csak lefelé.


Nálatok mi újság, úgy látom most eléggé nagy a csend errefelé. Mindenki dolgozik, vagy azt várja, hogy majd ha a másik.... :)))


Naphal!

Bubi54-től kaptam egy lóherét!

Hogy ez most azt jelenti-e, hogy ő marad ott ahol van, nekünk pedig sok szerencsét, vagy esetleg csak egy síma visszajelzés a privimre, amit küldtem neki??? Majd kiderül?

126. b44881e33b (válaszként erre: 125. - Naphal)
2014. aug. 8. 10:22
Laktózmentes túró?
125. Naphal (válaszként erre: 124. - B44881e33b)
2014. aug. 8. 09:15

Szomorú vagyok, én nem ehetek ilyet a túró miatt. Mást kell keresnem. :-(

Pedig nekem is bejönne, imádom a túrós dolgokat. :-)

2014. aug. 8. 08:54
Jó reggelt! Sajnos egyre kevesebb az időm...tegnap sokan voltak, így napközben alig jöttem fel. Most 3 napja nem mozdul a mérleg. Megsütöttem a ch szegény pitét. Finom lett. Bejött ez a túrós alaptészta, legközelebb majd egy kicsit variálom. Mondjuk meggyel biztos finomabb lett volna, de szilvával se lett rossz.
123. 7e137d638c (válaszként erre: 121. - Naphal)
2014. aug. 8. 08:18

Köszi, rákerestem: Súlykontroll alapján (fogyis módszer), de a WW a saját fogyis termékek forgalmazásával.

Persze aki ezt az utat választja, egész biztosan, ő ebben hisz! Mindenki saját döntés alapján indul el a testsúly csökkentés érdekében!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook