Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej fél egészség! fórum

Anyatej fél egészség! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyatej fél egészség!

103. hancsalean (válaszként erre: 102. - 18ba5935e0)
2009. dec. 3. 11:59

Valóban sok múlik a géneken, a környezetünk hozzáállásán, a babán és a mamán is.

Ma már rengeteg jó minőségű immunerősítő létezik, hihetetlenül drága áron-akinek nem megy valami okból a szoptatás, ami ingyenes és immunerősítő a babának, valamint rengeteg előnye van, az nyugodtan tud már olyan minőségű terméket vásárolni, amitől szintén jó immunrendszerű lesz a csemetéje. A középső 1,5 évig szopott, azóta tápszert kap és ritkán van gondja. Igaz jó minőségű a tápszer is és kap Béres cseppet, Cebiont és társait. :)

Ne legyen senkinek bűntadata, ha nem megy a szopi, akinek pedig összejön, örüljön és értse meg a másikat is:)!

102. 18ba5935e0 (válaszként erre: 100. - Hancsalean)
2009. dec. 3. 11:45

Én csak azt nem szeretem, mikor valaki megfellebbezhetetlen igazságként hirdeti a saját véleményét.

Különbözőek vagyunk, nem lehet azt mondani, hogy csak egyfajta út a helyes! Az én lányaim soha nem kaptak anyatejet, mégis sokkal egészségesebbek, mint bármelyik kisgyerek, akit ismerek. Ez nem az anyatejtől függ, sokkal inkább a szerencsés géneken és a családi környezeten múlik.

101. 1f9774333a (válaszként erre: 96. - C95c921ae7)
2009. dec. 3. 11:38

vagy éppen még egy tör a szívünkben. olyan okosok tudnak lenni néha az anyatejes anyukák. azt hiszitek, hgoy szórakozásból nem szoptatunk?

nézz már kicsit magadba mielött többeket megbántasz ezzel

100. hancsalean (válaszként erre: 97. - 18ba5935e0)
2009. dec. 3. 11:38

És kihangsúlyoznám, nem ítélem el a tápszeres anyákat, semmivel nem jobb, vagy rosszabb másnál.

Viszont sokan szándékosan nem szoptatják a babát, környezetemben is, mert féltik a mellüket, vagy mert nem akarják. Mindenki maga dönti el, mit nyújt a gyermekének. Az édességgel sokan tömik, de azt nem tartják károsnak.


Lehet, hogy a cikkíró nem jól fogalmazott, de hiszek benne hogy csak bíztatni akarta az anyukákat. Ne feledjük, ahány baba, annyi szopás. Valaki könynen szoptat, valakinek már véresre rágja a kicsi. Van aluszékony és éber baba is, van jó étvágyú és pille súlyú is.


Ne ítéljük el a másikat! Minden anya jót akar gyermekének.

99. hancsalean (válaszként erre: 97. - 18ba5935e0)
2009. dec. 3. 11:30

Nekem sem volt rá szükségem! Bölcsödés kisfiam alig látott, éjjelente jött és bújt, észrevétlenül felhúzta a pólóm és szopott. Örök élmény az a 2,5 év.

A középső már csak 1,5 évig tudott szopni. De sírt utána sokáig. Azóta pedig napi 2 alkalommal cumisüveg. Reggel, este. Tápszert kap, ízesítés nélkül. Így jó neki...

98. hancsalean (válaszként erre: 92. - Bfd6e572b2)
2009. dec. 3. 11:27

Csak pár sort szeretnék írni, mert éppen ezt a hozzászólást olvastam el.

3 gyermekem van, az első 2,5 évig szopott és nem károsodott az agya. Ennek semmi alapja nincs! És káros is lenne? Mitől? Láttál már felnőttet szopni? Én még nem! De látok sok olyat, aki cigarettázik, nyugtatja magát. Na az káros. Az anyatej nem.

Károsítja az agyat a cumisüveg is? Vagy a szívószál? Sportkupakos üdítő? Ugyan már! Ami igazán károsít: cukor, csoki, tv, számítógép, édes illetve szénsavas italok, chips, rágó, sorolhatnám...


Én tápszeres gyerek voltam-sajnos. 10 éves koromig állandóan beteg voltam-mára már ennek köszönhetően elég ellenálló. De addig...a kórház, szurik, betegágy, műtét...

Aki szopik, az is lehet beteg. De nem mindegy milyen betegségen esik át és meddig lábadozik!


Most is éppen szoptatok, elaludt a lányom az ölemben. Ha betegek a nagyok? Fejek tejet és megisszák!!! 1-2 nap és kutya bajuk. Persze van, amikor kell a gyógyszer, de évente talán 1 alkalom. Vagy annyi sem.


Mitől jobb egy állat teje? Az a bociknak van eredetileg.


Aki tud szoptatni, tegye bátran! Legkésőbb óvodás korig maguktól elhagyják a cicit. De van aki szopja az ujját vagy cumizik még ekkor is. Hagyjuk meg nekik a biztonságot!


Aki vmi okból nem tud szoptatni:

attól még nagyon jó anya!!!

Sőt, szegényeknek a társadalom álltal folytonos bűntudattal kell élni a napjaikat.

Attól még szeretgeti, dédelgeti, ha az ölében van, úgy eteti.


Emberek! Anyukák!


Az egészségnél nincs is fontosabb! Rövid az életünk...

Ha a baba, gyermek szopni akar, bújni, keresni a védelmet-adjuk meg NEKI! Nem tudhatjuk meddig szerethetjük!

97. 18ba5935e0 (válaszként erre: 96. - C95c921ae7)
2009. dec. 3. 11:12

Ja persze, mindenki, aki nem ért egyet a cikkíróval, az irigy, na ne már! :-DDD


Szerintem meg a cikkírónak van valami gondja, hiszen 3 évesen már tényleg nem a gyereknek kell a szoptatás, hanem egyértelműen az anya lelkének van erre szüksége. Persze ezt úgysem fogja bevallani...

96. c95c921ae7 (válaszként erre: 95. - Cbc7d5fe99)
2009. dec. 3. 11:00

Ne izgulj..Ez kényes téma, pont azokat érinti érzékenyen, akiknek vmiért lelkiismeret furdalása van. Mert aki igazán mindent megtesz és nem jön össze, az tudja, hogy nem az ő hibája, és nem bizonygatja.


Itt meg sokaknak savanyú a szőlő.

95. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 93. - Gyopár)
2009. dec. 3. 10:16

na sziasztok!! szerettem volna hozzászólni de megdöbbentem a reakcióktól sajnálom ez az én magán véleményem!!

ez olyan hogy leírjátok mien jó anyának lenni szép szülési élmény,,

másnak meg nemsikerül teherbe esni vagy netán meghalt a baba ...

nekik is ilyen élmény!!

de azért látom van aki megért,,

94. dittke14 (válaszként erre: 69. - C95c921ae7)
2009. dec. 3. 10:09

"Egyébként a cikk tényleg túlzó és lehet bántó is akár. "

A bántásról ennyit: "természetesen csak akkor, ha van rá lehetősége."

2009. dec. 3. 10:06

Én nem találtam semmi kivetnivalót a cikkben, megdöbbentem a hozzászólásokon.


Én úgy értelmeztem, a cikkíró egyszerűen csak dicséri az anyatejes táplálást, a szoptatást, és örül annak, hogy neki sikerült, biztatva ezzel másokat, hogy megy ez.



Persze lehet, hogy ez azért van, mert nekem is ment/megy a szoptatás, mai napig szoptatom a másfél éves gyerkőcöt, így nem érzek semmi negatv felhangot benne. ha kudarcélményem lett volna ezzel kapcsolatban, lehet, hogy másképp olvasnám.


A hozzászólásokból azért sok félreértés derül ki számomra:

- A szoptatásnak nincs "max" ideje. A WHO a 2 éves korig tartó szoptatást ajánlja a gyerek immunrendszere miatt, de az is bizonyított, hogy az ezen túl tartó szoptatás is számos immunológiai és érzelmi előnnyel jár. Szerintem mindenki döntse el maga, meddig szoptat, beleértve ezzel az anyát és a gyerekét.


-Természetes, hogy nem attól lesz jó anya valaki, hogy szoptat vagy nem. Azért én is elképedve látom azt, hogy egyesek mit meg nem tesznek azért, hogy ne legyen tejük, aztán meg irigykednek azokra, akiknek van, csak szerencséseknek tartják őket. Holott a tejtermelés fenntartása tudatos munka sokszor. nem ítélem el a tápszeres anyukákat, de sokszor látom, hogy vagy az információhiány, vagy a kényelmesség vezet a tápszerezéshez (tisztelet a kivételnek, ahol valóban nincs tej).

2009. dec. 3. 08:45
Meg en is kibuktam ezen a cikken, habar meg nincs gyermekem. En is babatapon nottem fel, es ezelott 24 evvel, meg nem mondhatni, hogy nagyon taplalo volt, foleg a hazai gyartmany. Mondhatni, hogy most az utolso evben tobbet voltam beteg mint addig 24 even keresztul, a kotelezo oltasokon nem kaptam egyebet szuri formajaban! Tehat az imunrendszerem is szepen kifejlodott. Edesanyam sem sajnalta volna a melleit, de nekem, (nem mint a testveremnek), nekem mar nem jutott anyatej, es megis felnottem. Az osbizalom meg tenyleg nem a szoptatasbol alakul ki, mert akkor az orokbefogadott gyermekek sosem ragaszkodnanak a neveleszuleikhez, nem de? Nem ertem, hogy miert szoptatsz a max. idon tul is, a gyereknek a fejlodesehez, mar nem szukseges, sot az orvosok ellenzik, semmi taplalo nincs mar a gyermek szamara benne, es allitolag a gyermek agyat is karositja. Ja, hogy jot tesz a sziluetednek,es ez megeri szerinted, ezert lennel jo anya? Miert nem olvasol utana egy csoppet, miert nem kerdezel meg tobb orvost, ha egynek nem hiszel? Kulomben is az emberek nem azert botrankoznak meg mert a gyermek 2.5 evesen meg szopikal, hanem mert az egy "nem egesseges mar a szamara", en ezt ahoz hasonlitanak, mintha sorrel itatnad ennyi evesen. A magad erdekeben nezz utana a dolgoknak!
91. madison79 (válaszként erre: 86. - 18ba5935e0)
2009. dec. 3. 06:57

Az én lányaimat nem én szültem, mégis imádjuk egymást és az enyémek

Na, erről van szó, nem az a lényeg, hanem a szeretet!!!!!!!!!!!!!:))))))

Nem kell elítélni senkit, nem azon múlik az anyaság, hogy valaki szoptat-e vagy tápszeres a baba, hisz minden gyereknek úgy is a saját anyukája a legjobb a világon.

2009. dec. 3. 06:54

Annyit még hozzátennék, az anyatejnek semmi jelentősége nincs a fejlődésben. Az anyatejes gyerekem a nagykönyv szerinti időben csinált mindent. A tápszeres gyerekem 2-2,5 hónappal szinte mindenben megelőzte, kivéve a beszédet, azt ő is 1 évesen kezdte:-)


Tényleg nagyon klassz dolog a szoptatás, ezt tapasztalatból mondom! Imádtam szoptatni!

De akkor sem szabad elkeseredni, ha nem megy valamiért. Nem a szoptatástól teremtődik meg az ősbizalom, hanem attól, hogyan viselkedsz, bánsz a kisbabáddal! Mindennek ez a kulcsa, nem az anyatej. És sajnos ezt is tapasztalatból mondom.

2009. dec. 3. 06:48

Nekem két gyerekem van. Az elsővel nagyon sok tejem volt, már előtej is.

A másodikkal már a kórházban sem volt olyan, mint az elsővel, aztán hamar a tápszerre is szükség volt. Háromhónapos korában feladtam, mert már nem tudtam semmit kipréselni neki:-( Pedig én tényleg mindennel próbálkoztam.

Biztos, hogy jó az anyatej, de ha akkor lett volna meg a mai tapasztalatom, nem esem annyira kétségbe. Persze ezt már csak utólag látja az ember. De a tápszeres gyerekem sokkal strapabíróbb, stramm kis kölyök, nem fújja el az első szél és nem is kap el minden fertőzést, pedig az anyatejes nagylányom bőven hozza haza az oviból-suliból. Ő szinte mindent összeszed.

Azt hiszem, nem minden az anyatej, kell hozzá egy jó kis immunrendszer is, amit úgy látszik, az anyatej nem mindig erősít meg eléggé.

2009. dec. 3. 06:15

Aki nem tud szoptatni az már nem is jó Anya???

Tömi a tápszerrel...pfújjj!Nekem és szerintem sokaknak ez jött le!

Azért mielőtt ilyet ír valaki,gondolkozzon már el!

Különben is mindenknek szíve-joga,h mivel táplálja a gyermekét!Ne ítélkezzünk mások felett kedves cikkíró!

2009. dec. 3. 01:45

Kedves cikkíró! Ha hiszed, ha nem, ÉN is tényleg mindent, de mindent megtettem -így szó szerint-, mint ahogy szerintem sok más anya is, hogy több tejem legyen, és mégis már az első héttől fogva tápszerrel kellett pótolnom. Amikor éjszaka a lányom elaludt, még neki álltam fejni, kb. 1 óra hosszat, hogy reggelre több legyen a mennyiség, piros, sebes mellel. Honnan tudod te, hogy miken mentem/mentünk keresztül, hogy mersz megítélni bárkit is, hogy ki a jó anya és ki nem? 7 hónapos koráig szoptattam a lányom, de sosem volt elegendő a mennyiség! A védőnő annyit mondott, tegyem többet mellre! Na ja, egész nap rajtam lógott szegénykém. Mit tettél volna te, ha a pár napos csecsemőd éjféltől hajnal 4-ig ordított volna, mert nem volt tej a melledben? Képzeld, pici cukorral vizet kapott. Reggel meg irány dokihoz tápszerért. Ja, azt még hozzá kell tenni, hogy nemhogy hízott volna, hanem egyre jobban fogyott... Amint ki lett pótolva az étkezése a tápszerrel, onnantól kezdett el hízni, és szépen lement róla a sárgaság is. Ja, és még annyit: a szomszédunknak rengeteg teje volt, a lánya mégis 3 hónapos korától befejezte a szopit, semmilyen formában nem fogadta el az anyatejet, tápszerezni kellett! :( Na, erre varrjál gombot! Ja, és a drága védőnőm utólag bevallotta, hogy nem gondolta volna, hogy nekünk ilyen sokáig, meg hogy egyáltalán sikerülni fog a szoptatás!

Úgyhogy, ha nem jártál még ilyen cipőben, nem kellene véleményt alkotni, mert nem voltál még ezen az oldalon. Örülj neki, hogy sok tejed van, ez alkati adottság is! Szerencsés vagy! Ennyi!

2009. dec. 3. 01:09

Eléggé szánalmas, ahogy a cikkíró a szoptatáson keresztűl próbálja magát különbnek érezni másoknál.

Miért kell itt virtuálisan verni a mellet, hogy lám, én milyen szuper vagyok, a többiek meg nem? Nekem ilyenkor mindig az az érzésem, hogy ezeknek az embereknek az élet más területén vannak komoly problémáik, azért van szükségük erre a kompenzációra...


Az én lányaimat nem én szültem, mégis imádjuk egymást és az enyémek, semmivel sem kevesebb a mi kapcsolatunk, mint bármely szülő-gyerek kapcsolat. A lányaim soha nem kaptak anyatejet, a vérszerinti anyjuktól sem és lám, mégis "vasból vannak", szinte sohasem betegek, ha igen, akkor max. 3 nap alatt teljesen felgyógyulnak.


Egészséges, boldog gyerekek!

Ez nem a szoptatáson múlik, hanem az anyán és a szerencsén!

85. fildus (válaszként erre: 79. - OlíviaAnna)
2009. dec. 2. 22:32

IGEN teljesen egyetértek VELED!


Ezen a cikken azért lehet sokan kifognak bukni. Nekem sem esett jól, bár önhibámon kívül nem tudtam szoptatni. Nem kényelemből etetem tápszerrel a babám. Tápszer ellenére okos, ügyes, jókedvű, jóétvágyú a gyermekem.

84. 228bb89282 (válaszként erre: 82. - Diana80)
2009. dec. 2. 21:35
Teljesen egyetértek. Szerencsés vagyok, hogy simán szültem, de megmondtam a dokinak, ha a legcsekélyebb esély van arra, hogy valami baj van/lesz, azonnal toljon a műtőbe, az életünk nem játék. Ugyanezt gondolom a tápszer/anyatej kérdésről. Már leírtam az elején is, felháborítónak találom, ha elítélik azokat a nőket, akik nem szoptatnak, hanem tápszert adnak BÁRMILYEN okból is. Én is abba a táborba tartozom, aki megküzd minden miliért, még mindig fejek, hogy legyen elég, pedig 5 hónapos a babám. És nekem sem aludt az első gyermekem jobban, csak mert tápszert kapott, ez ostobaság.
83. madison79 (válaszként erre: 11. - Azure_)
2009. dec. 2. 21:07

Szia! Igen, sajnos vannak ilyen anyukák, de szerencsére tényleg kevesen:(

Az én kisfiam 2 éves lesz, és én sem tudtam szoptatni sokáig, kb. 1 hónapos koráig, pedig rengeteg szenvedtem, és ezt nem kívánom senkinek. Mivel Márk születése után besárgult, állandóan aludt a kórházban, alig tudtuk felkellteni az etetésekkor, mindig elaludt a cicimen, és mivel befelé forduló mellbimbóm van, csak bimbóvédővel ment, de mivel annyira nem akarta elfogadni, teljesen begyulladtak a melleim, és mivel nem tudtuk rendesen lefejni, tejlázat kaptam, másfél hetes babával mehettünk vissza a kórházba, ő a gyerekosztályon, én a szülészeten feküdtem 39 fokos lázzal, négy nap után mehettünk haza, de pont a születésnapomon, így nagyon boldog voltam, hogy végre hazaértünk. Utána még itthon szenvedtem, minden szoptatás kész szenvedés volt, és utána teljesen el is apadt a tejem, nem hiszem, hogy valami hátránya volt a kisfiamnak abban, hogy tápszert kapott, hisz ezek a mai tápszerek már nagyon jók, soha nem volt igazán beteg, pedig minden ilyet lehet hallani, én is tápszeres baba voltam, és nem veszem észre, hogy valami bajom lenne:)

Nem azon múlik, hogy anyatejes-e vagy tápszeres-e egy baba. Mindenki lehet jó anya, és ne legyen megkülönböztetés! Mi van azokkal az anyukákkal akik eldogják a gyereküket?

Eszter

2009. dec. 2. 20:59

Sziasztok!

A masik kedvencem amikor azt hallom, hogy aki csaszarral szult, annak nem olyan a kapcsolata a babaval. NA, en csaszarral szultem mindkettot, es kizarolag anyatejet kaptak/kap. Akkor en milyen anya vagyok:)

AZ ANYA NEM AZ, AKI MEGSZULI A GYERMEKET ES ELDONTI HOGY MIVEL ETETI! AZ ANYA AZ, AKI VEDELMEZI, FELTETEL NELKUL SZERETI, GONDOSKODIK ROLA EGESZ ELTEBEN!

81. dzsigg (válaszként erre: 79. - OlíviaAnna)
2009. dec. 2. 20:31
Ugy tünik sokunk magàn véleménye ez!
2009. dec. 2. 20:01

Sziasztok!

Nos én mindkét oldalt tudom erősíteni.

Első gyerekemet csak a 6 hétig tudtam szoptatni és akkor is pótolni kellett.Hiába fejtem, masszíroztam nem lett több.

A második babámat maki 6 hónapos lesz nemsokára őt anyatejjel táplálom, bár mostmár néha pótolni is kell.

Szerintem sem attól jó anya valaki hogy szoptat.

Nos hogy kinek könnyebb?

Szerintem csak annak akinek dől a tej.

Én nem ebbe a kategóriába tartozom.Én megszenvedek minden egyes ml -tejcsiért.

Macerás éjszaka tápszert kevergetni az biztos és nem igaz hogy jobban tűr tőle a baba.

Szoptatni is nehéz, aki ilyen helyzetben van mint én az tudja.

Először szopi, és ha kell utána tápi elvégre a babóca nem éhezhet.

Mindenki nyugodjon meg mert igaza mindenkinek van csak nem mindegy milyen formában közli a másikkal.

Szerintem elég bántó a 6. bejegyzés.

79. OlíviaAnna (válaszként erre: 3. - Dzsigg)
2009. dec. 2. 19:47

Teljesen igazad van Dzsigg! Egyébként az általad kiemelt mondat ("Az én szememben csak az az igazi anya,aki anyatejjel tàplàlja a gyermekét, természetesen csak akkor ,ha van rà lehetösége.") kb. annyit jelent, mint azt mondani, hogy 'az én szememben csak az az igazi anya, aki természetes úton szüli meg gyermekét, természetesen csak akkor, ha van rà lehetősége'.


A tejtermelődés nem minden esetben befolyásolható. Anyukámnak sem volt teje, mégis a legjobb anya a világon.


Aki nem szoptat, az okkal teszi. Még ha ez az ok az is lenne, hogy retteg attól mi történik a mellével, vagy mert elviselhetetlen fájdalmat él át - a gyereknek sokkal jobb egy kiegyensúlyozott anyuka tápszerrel, mint egy állandóan szorongó, lelkibeteg anyuka. Akik meg szeretnének szoptatni és mégsem tudnak, épp elég a maguk csalódottsága, minek tetézni egy ilyen cikkel?


Egyébként gratulálok az egészséges gyerekeidhez, azonban egy idő után a tej már nem tartalmazza azt a tápanyagot, ami pl. egy 3 éves gyereknek szükséges. Nagyapám, aki orvos volt, mesélte, hogy a háború alatt - az élelmiszerhiány miatt - még volt, hogy 5 éves gyerekeket is szoptattak. Békeidőben azonban 3 éves gyereknek nem anyatejen kéne élnie. Groteszknek találom, de ez az én magánvéleményem.

2009. dec. 2. 18:48

És én még annyit szeretnék az egészhez hozzáfúzni, nem féltékenységből, mert engem abszolúte nem zavar, hgoy a fiam tápszeren nött eddig: engem már már taszít, ha egy 2-3 éves gyereket látok szopizni...

De ez magán vélemény, tudom...

77. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 74. - Dzsigg)
2009. dec. 2. 18:37
Ja-ja, értem. Ezt mondom, hogy egyformán macerás mind a kettő. Vagy hogy pozitív legyen, egyik sem macerásabb a másiknál :)
76. Pocok:) (válaszként erre: 74. - Dzsigg)
2009. dec. 2. 18:37
Én is frissen készitem a mai napig...a kezdő tápszereinknél ugyan nem volt gond a hőfok,de most a milupa csak kellően meleg vizben oldódik fel...
75. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 73. - 1c4f1f6e5a)
2009. dec. 2. 18:36
Igen, a harmadik gyereket. Illetve őt kicsit tovább, mint a többit. Szóval van összehasonlítási alapom.
74. dzsigg (válaszként erre: 72. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 2. 18:35

Persze nem azt mondom rosszul csinàlod,csak magamon meglepödök hogy a mai napig kifözök mindent.A tàpszert meg nem szeretem àllni hagyni,biztos ami biztos.Màr volt hogy a por leszàllt az àljàra 1 ora mulva,és megcsomosodott,de ez is tàpszer màrkàtol függhet talàn.

Mindegy azt akartam mondani,hogy nem maceràs de nem is könnyebb mint szoptatni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook