Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej fél egészség! fórum

Anyatej fél egészség! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyatej fél egészség!

163. bfd6e572b2 (válaszként erre: 105. - 1c4f1f6e5a)
2009. dec. 4. 09:28

Szervusz Katinka!

A noverem a most 6 honapos kisgyermeke szolgaltatta az alapot, hogy kibukjak! Az elso honaptol kezdve problemaja volt a szoptatassal. Belso mell(nem alakult ki a bimbo, amiert a gyerek meg a szajaba sem tudta venni a mellett, nemhogy szopni). Igaz van erre megoldas, szilikon mellbimbo, ami egyenlo a nullaval, mert a gyerek amig rajon, hogy vakumot kell csinaljon, addig sok nagyon sok ido tellik majd el. Azaz ehezik, mert csak nehany napos. En is orokoltem ezt a fajta mellett, bele sem merek ondolni, hogy milyen lesz, ha erre kerul a sor. A masik dolog, hogy harom honaposan, mivel csak nagyon keveset tudott szopni, elapadt a teje! Es hiddel emiatt mar szellemileg ki volt bukva, mert rossz anyanak erezte magat, alig tudtuk megnyugtatni. En mar probalkozom egy ideje, de a baboka nem jon ossze, de ha nem fogom tudni szoptatni (mert ezt a mellformat en is orokoltem), nem fogom rossz anyanak erezni magam. Megjegyzem a noverem gyermeke egesseges, es nyugodt gyermek.

162. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 161. - 471f3bbb7a)
2009. dec. 4. 09:11

természetesen értettem különbem ha nem én lennék engem is zavarna más a férjem előtt tuti!!!

de egyébként a mellemmel énis így vagyok elég kicsik voltak most meg szépek!

!

161. 471f3bbb7a (válaszként erre: 159. - Cbc7d5fe99)
2009. dec. 4. 09:07

Nem voltam én féltékeny, félre ne érts, csak én teljesen azt éreztem, hogy nem is kellett akkor szoptatni, viszont anyuka szerette volna megmutatni, valóban szép nagy és formás melleit. Maga mondta el, hogy szülés előtt milyen kicsi volt és hű meg ha hogy mekkora lett utána.


A másik, hogy sok esetben nem arról van szó, hogy naponta 5-szor vagy később 2-szer, 3-szor szopizás van, hanem arról, hogy bárhol-bármikor, ha gondol egyet a gyerek cicizik. tehát nincsenek etetési idők a nap folyamán.

Ez az anyuka is pl mondta, hogy a 10 hóssal még éjjel 6-7-szer kelt cicizni. Én ezt már a ló túloldalának érzem, de nem ítélem el ezt sem.

160. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 158. - 471f3bbb7a)
2009. dec. 4. 08:59

igen maguktól leváltak!!

de hidd el megint nem önző módon írom pedig mindenki ezt látja,,,

csak tapasztalatom!!

a lányaimmal úgy vagyunk mintha a húgaim lennének ,annyira belsőséges a kapcsolat!!

akkor elmondom,,én az anyukámmal soha nem voltam ilyen közel,,,

imádom én mostis de az másképp van!!

159. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 157. - 471f3bbb7a)
2009. dec. 4. 08:57

egyépként meg, szerintem ha a szoptatás közben nem szexi a mell!! főleg ha rajta van ugye a baba a férjemnek is ez a véleménye hogy abba semmi nincs ha szopik a gyerek valahol,,nem??

az más ha csak kiteszed a melled!!

itt a képemen se azt sugallja hogy jó a melle!!

mindenk a gyereket látja nem??

nincs abba semmi ha valaki máshol szoptat ,,nyugi szerintem a férjednek azt mutatta hogy vonzó,,,,mert szerintem ez a felállás!!!!,

158. 471f3bbb7a (válaszként erre: 156. - Cbc7d5fe99)
2009. dec. 4. 08:55

Neked a lányaid egyébként teljesen maguktól hagyták el a szopizást?

Mert én a környezetemben azt látom, hogy ahol még 2 év után is szopizik a gyerek, ott a végén már szinte erőszakosan választják el a gyereket. Egyik ismerősöm leragasztotta a mellbimbóit, mert már nem akarta szoptatni közel 3 éves lányát, de a kislány állandóan mászott rá (nem csak naponta 1X, bárhol-bármikor ha gondolt egyet) és ez anyukát már nagyon zavarta.

Másik helyen meg az volt a gond, hogy a nagy gyerek csak cicin volt képes elaludni. Így éjjel is felkelt, adni kelltt neki, különben képtelen volt álomba merülni. Ezeken a példákon én azt szűrtem le, hogy náluk nem egy meghitt dolog már a szoptatás, ami olyan jó nekik...

..persze te lehetsz kivétel, örülj neki!

157. 471f3bbb7a (válaszként erre: 155. - C95c921ae7)
2009. dec. 4. 08:47
persze, ezt egyáltalán nem általánosítva írtam!!! kíváncsi voltam, hogy ti mit gondoltok erről, mert én pl. nem szoptattam soha idegen helyen, mindig meg tudtam oldani, hogy etetésre haza érjünk. De ha mégis adódik olyan szitu, hogy megéhezik valahol a baba, akkor is van diszkrét módja, nem az, hogy kiteszem az egész mellem közszemlére. Ráadásul ebben a szituban nem is volt éhes a baba, szépen játszott, csak amikor meglátta a cicit, odamászott egy-két kortyra. Meg ha anyuka akarta volna, simán odébb ülheetett volna vagy átmegy másik szobába, hisz az ő otthonában voltunk. De nem! Szembe velünk, szinte félmeztelenre vetkőzött, én megdöbbentem, én ennél szégyenlősebb vagyok, de őt még a férjem sem zavarta, engem annál inkább.
2009. dec. 4. 08:41

én sem szoptatok senki előtt sőt csak akkor cicizünk ha este van vagy déli alvás igaz már szégyellek lassan erről írni!!

de a fiam se cicizne senki előtt nemigazán kéri ha van ott valaki tudja hogy megvan a helye ideje!

és cumi helyett nyugtatja,,,,

még akkor is azt írom hogy van egyfajta nyugalom összhang olyankor mikor cicizünk ,,szinte én ilyen anyának születtem ,,mint írtam a lányaim is 3 évs korig cicikéztek,,,

155. c95c921ae7 (válaszként erre: 150. - 471f3bbb7a)
2009. dec. 4. 08:31

De..ez elég idétlen helyzet lehetett:(

Ezért nem kell általánosítani. Én pl. senkinek nem meséltem soha a szoptatásról, nem szoptattam senki előtt, csak a család tudta, hogy még szopik a gyerek. Eleve mások előtt szoptatni csak pár hónapos(mondjuk6-7ig) babával kényszerülhet az ember, hisz nagyobbnak már mást is lehet adni. Tehát ha olyan helyen vannak és megéhezik, ehet gyümölcsöt, kekszet, főzeléket. Ebben is, mint minden másban, ahány ember annyi féle.

154. c95c921ae7 (válaszként erre: 144. - Manilu)
2009. dec. 4. 08:25
Ennél primitívebb megszólalást még nem sokat olvastam:(
2009. dec. 4. 06:45

most már kb 10 szer olvasom el én még mindig nem látom túlzásnak,,és bántónak sem,,

mindegy,,

szerintem senki nem olvasta el rendesen mi a lényeg,,,

én azoknak szántam ezt példaként akik csak azért nem szoptatnak mert sajnálják a mellüket és igenis rengetegen inkább kényelmesebbnek látják a tápszert!pl a fiatalok akik még most leendő anyukák nekik főleg tanulságos!!

most is marad ez a véleményem de ez van leírva!!

az most gondolom nem azok írtak itt most épp akire vonatkozna ez a dolog sajnálom!



még mindíg nem látom bántóbnak ezt a cikket ,mint amikor leírjátok szülésem csodás történetét,,és a másik meg azért küzd mert nem lehet gyereke vagy meghalt,,elvetélt,,neki is rossz ez,,

vagy egy szegényebbnek olvasni azt mások mien jól élnek!!

énis olvasok olyan cikket ami sokszor meglepő de soha nem hordom le a cikkírót,,,

ez a véleménye kész!

mindenki azért jött ide hogy kibeszélje magából a gondjait!

nem azért hogy ittis bántsák!!

mint eggyik véleményíróm mondta igen más területen nekem is vannak gondjaim és,,,

mindenkinek van!!!!

152. gyopár (válaszként erre: 144. - Manilu)
2009. dec. 4. 04:43
Sajnálatos, hogy ezt így gondolod. Számos előny, immunológiai, érzelmi, veszik így el, nem beszélve arról, ahogyan az anya.. testrészéről beszélsz (ha ezt lehet annak nevezni).
151. gyopár (válaszként erre: 111. - 18ba5935e0)
2009. dec. 4. 04:42
A mi gyerekorvosunk egyáltalán nem elvakult, de a sokáig, vagyis "normális" korig tartó szoptatásnak nagyon is sok értelmét látja, pont az immunanyagok miatt, ami az anyatejben van. Tudtommal pont az immunanyagok mennyisége növekszik meg a tejben a baba későbbi életkorában, mikor a tápérték már csökken, de ennek utána lehet nézni illetékes helyeken.
2009. dec. 3. 23:33
Et csak egy sztori, de hagy meséljem el: egy közelinek egyáltalán nem mondható ismerősünkhöz mentünk, amikor 10 hós gyereke volt. Én az anyukát alig ismertem, a férjem is csak párszor látta addig, férjét ismertük igazából mindketten. A vendégségben pár udvarias mondat után az anyuka elkezdte mesélni, hogy az ő kisfia mindenhol szopizik, liftben, áruházban, mozgólépcsőn, stb. S elmondta, hogy milyen nagyra nőttek a cicikéi szülés után. Majd felhúzta a pólóját, a gyerek rögtön rácuppant, kb. 3-at szívott, két perc volt az egész. Én totál azt éreztem, hogy az egész csak azért volt, mert mutogatni akarta a nő a szép-nagy melleit, amikre oly büszke volt. Mivel mindezt férjem előtt, én szemtelen dolognak éreztem. Szerintetek?
2009. dec. 3. 22:46

Kedves sznevmm!


Kicsit elfogultnak érzem a cikkedet!

Egyet értek veled abban, hogy az anyatej nagyon fontos egy kisbaba számára és abban, hogy szoptatni csodálatos dolog!

De én nem tartom normálisnak, ha egy 3 éves még szopizik. Ahogy az orvosod is mondta, neki már nincs rá szüksége! Az én 3 évesem gyakran az ölembe bújik, pont olyan helyzetben, mint amikor szopizott, később pedig cumisüvegből etettem ilyen helyzetben tápszerrel, amikor már kevés volt a tejcim. Ölelget, ez jó érzés mindkettőnknek, az érzés ugyanaz, de már rendes ételeket eszik, amik neki valóak! Ja, hangsúlyozom, hogy tápszeres babákat is ETETNI szokás, nem pedig TÖMNI!

A fejlődésről annyit, hogy az én lányom 9 hónaposan mondta az első szavát, másfél évesen mondatokban beszélt 10-ig elszámolt, 2 évesen pedig kívülről fújt több tucat gyerek verset, mondókát.

Én nagyon sajnáltam, hogy kevés ideig szopizott a lányom, sírtam miatta, de sose gondoltam, hogy ez határozná meg, hogy jó anya vagyok-e?

A második babámnál már tapasztaltabb leszek, de max. 1,5 éves koráig fogom hagyni cicizni, annál tovább biztosan nem.

Nekem semmi gondom azzal, aki úgy gondolkodik mint te, nkem fura ovis korú gyerekeket cicin látni, ennyi. Te viszont azt hiszem lenézed azokat, akik nem szoptatnak sokáig, így érzem a cikkedből, pedig hidd el, nem ezen múlik egy gyerek boldogsága, pláne nem az okossága! Az anyatej nagyon jó, de nem mindenható!

2009. dec. 3. 22:33

hát nemis tudok mit írni nektek ,,sajnálom azt aki sértőnek vette a cikkemet ..ezt én a saját életem útján vett dolgokból írtam!!

végigolvastam de ehhez szavam nincs!!!!!

147. Manilu (válaszként erre: 144. - Manilu)
2009. dec. 3. 22:14

BOCSI!!!

2-3-4...éves gyerek

146. Manilu (válaszként erre: 145. - Gavrilo1)
2009. dec. 3. 22:13

Nem 1évesre írtam,olvasd át mégegyszer!!!!!

Hiszen épp azt írtam,hogy nekem is az volt a cél hogy 1éves koráig anyatejet kapjon.

145. Gavrilo1 (válaszként erre: 144. - Manilu)
2009. dec. 3. 22:11

Egy 1 évesnek még igazán szüksége van anyatejre.

Undi?? Hát ez furcsa megjegyzés!

144. Manilu
2009. dec. 3. 21:53

Nagyon jó dolog az anyatej,egészséges kereteken belül.Egy 3éves gyereknek már nem kéne az anyja cicijén csüngni.Ha lett volna se szoptattam volna 1éves koránál tovább,sajnos nem adatatott meg,de aza 2hónap ,amíg szopizott csodás volt.

Attól mindigis rosszul voltam amikor egy 1-2-3-4éves gyerek gondol egyet és megy az anyja csöcsére....undi....

Félre ne értsetek,magával a szoptatással maximálisan egyetértek,én lennék a legboldogabb,ha a második bébivel sikerülne...a hangsúly a NORMÁLIS kereteken van,nem szeretem a szélsőséges dolgokat...

143. 228bb89282 (válaszként erre: 142. - C95c921ae7)
2009. dec. 3. 21:19

Persze, csak sajnos úton-útfélen ezzel lehet találkozni, hogy "jaj, nicns elég tejed?! nem tudsz fejni?!" és hasonlók. Szóval, aki mindent megtesz, de egyszerűen nem lesz több, annak bizony elég szar. ÉS a köztudatban tényleg az él, hogy minden nő tud szoptatni. Erre van is egy nagyon jó példám. Volt egy barátnőm, aki ugyanezt vallotta. Ő aztán nem ad tápszert a gyerekének, mert ugye minden nő... Aztán, amikor a gyereke nem fejlődött rendesen, mert nem volt elég teje, és már kiment hozzá a gyerekorvos is, hogy bizony itt elég nagy gond van, kedves anyuka. Úgyhogy erről meg ennyit.


Én tényleg tök örülök annak, ha valakinek sikerül, de a mai világ tényleg úgy kezeli a nőket sajnos, ha csak az az igazi anya, aki szoptat. És nekem elég nagy sérelmem van ezzel kapcsolatban a kislányom miatt, sokan bántottak és kaptam meg, hogy "ja egyszerűbb volt tápszert adni", pedig semmit nem tudtak, mennyit küzdöttem és teszem most is, de most talán nagyobb szerencsém van/rutinosabb vagyok, amiért sikerült.

142. c95c921ae7 (válaszként erre: 140. - 228bb89282)
2009. dec. 3. 21:11
Ezt nem venném magamra. Sosem mondtam senkinek, hogy én bezzeg..Itt is csak a többi hozzászólás láttán ért meg bennem a megszólalás iránti kényszer. És tejcsárda én sem voltam. Semmivel nem volt több, mint kellett, egy ml sem fejtem, 75/b-s melltartóméretem van-szóval a tejcsárda szó távol állt tőlem mindig.
141. ében11 (válaszként erre: 114. - *adelinda*)
2009. dec. 3. 18:45

egy 2-3 éves még inkább kisgyerek így nincs benne groteszk.szerintem lelkileg elégíti ki a gyereket.tudod az enyém 2-3 évesen még sokat cumizott-mivel nem szopizott és igényelte.egy ilyen pici gyerek és a mamája együtt hogy a fenébe lenne természet ellenes látvány?jobb ha tv elé ültetik és kakaózik?

nekem inkább az ennél nagyobb gyerekek a furcsák-hisz akkor már lelkileg sincs igénye rá-elkezd elszakadni a mamájától,kb akkor mikor közösségbe kerül 3-4 évesen.

140. 228bb89282 (válaszként erre: 96. - C95c921ae7)
2009. dec. 3. 18:23
Tudod, a bezzeganyukák folyamatosan lesajnálják azokat, akik nem tejcsárdák - mint pl én. Mint írtam, lányomnál hiába fejtem, bármit tettem, nem volt elég tejem. A fiamnál éppenhogy elég, de fejni pluszban nem tudok. És pontosan az ilyen miatt alakul ki a bizonygatási kényszer, mert 10ből 9 tudna szoptatni duma megy mindenhonnan és csak az az anya, aki szoptat és hasonlók. Tudom, miről beszélek, jópáan rúgtak belém bezzeganyukák, akik csak tejet adtak és éeztették, hogy ők mennyivel külöbek.
139. azure_
2009. dec. 3. 17:01

Nem semmi milyen érzelmeket váltott ki ez a cikk. :)

Lehet jó lenne az írója is hozzászólna... Egyébként én is elgondolkoztam és remélni tudom, hogy csak a szoptatásra akarta felhívni a figyelmet. Kicsit félresikerült de hát ez van...

138. Gavrilo1 (válaszként erre: 137. - 18ba5935e0)
2009. dec. 3. 15:43

Na ez az a szerkezet (az LL liga honlapján volt,csodálkozom hogy ők nem beszéltek neked erről)

"Legjobb, ha a pótlást a Szoptanít vagy az SNS készülék segítségével kapja a csecsemő. Az eredeti, angol neve supplementer vagyis hozzátápláló. Ez a készülék abban segít, hogy amíg nem indul be a tejtermelés, vagy kevés a tej, addig a pótlást ezzel adjuk a babának, megelőzve a cumizavart. A tej egy kis csövön keresztül áramlik, amelyet a mama mellére kell erősíteni. Így a baba akkor is stimulálja a mamája mellét, ha abban még nincs tejcsi, s közben hozzájut a táplálékhoz."

137. 18ba5935e0 (válaszként erre: 136. - Gavrilo1)
2009. dec. 3. 15:34
Erről nem hallottam, de jó, hogy írod, mert akkor ezt javasolni fogom más örökbefogadó anyukának!
136. Gavrilo1 (válaszként erre: 135. - 18ba5935e0)
2009. dec. 3. 15:26
Ez egy bimbóvédő volt amihet egy kis edényke csatlakozott . Ha a baba szopizott, akkor jött az eedénykéből a tej -természetesen az akkor tápi volt. Ugyanúgy szoptatta 3 óránként mintha a saját tejét itta volna, és kb. 2 hét után beindult neki a sok ingertől teljesen magától.
135. 18ba5935e0 (válaszként erre: 132. - Gavrilo1)
2009. dec. 3. 15:22

Én az LLL-nél kérdezősködtem. Ajánlottak mellszívót, de csak egy gyógyszeres kezelés során, ami a prolaktin szintet befolyásolja. A részletekre már nem emlékszem.

Mindesetre én is megpróbáltam volna, de így sem tragédia, hogy nem így történt.

134. Gavrilo1 (válaszként erre: 130. - *adelinda*)
2009. dec. 3. 15:22

Én szoptatok bárhol és bármikor, ha a gyerekem megkívánja. Úgy hogy azt senki sem veszi észre!

Most valami borzasztó visszataszító dologról beszéltem, elnézést akit megbotránkoztattam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook