Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej fél egészség! fórum

Anyatej fél egészség! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyatej fél egészség!

133. 18ba5935e0 (válaszként erre: 131. - C95c921ae7)
2009. dec. 3. 15:21
Szerintem ez a cikk elég nagy vihart kavart mindenkiben. :-(
132. Gavrilo1 (válaszként erre: 125. - 18ba5935e0)
2009. dec. 3. 15:19
Nem gyógyszert szedett, hanem (a nevét nem tudom )bimbóvédő csővel kombinálva, előszőr onnan jött a tej, majd amikor beindult neki is, akkor már csak simán ciciből.
131. c95c921ae7 (válaszként erre: 128. - 18ba5935e0)
2009. dec. 3. 15:17
Ha olyanról mondok véleményt, amihez nagyjából halvány lilám sincs, akkor legalább megpróbálnék óvatosan fogalmazni. Nehogy ekkora marhaságot mondjak. De ..persze lehet véleménye..
130. *adelinda* (válaszként erre: 127. - C95c921ae7)
2009. dec. 3. 15:15

Honnan tudod hogy nincs gyerekem???

Abból az egyetlen adatból számítottad ki ami az adatlapomon van?!

Valóban nem szokták nyilvánosan szoptatni a gyerekeket, de én már láttam ilyet és fura látvány volt. Nem csak én hüledeztem. Ez ráadásul egy buszon volt.

Van aki még a tévében is szerepelteti magát! Én nem reklámoznám... mi több nem is csinálnék ilyet, de ez azt hiszem egyértelműen lejött.

Ajánlott?? Érdekes hogy többen (köztük a cikkíró) megjegyezték, hogy az orvosok szerint és magánemberek némelyike szerint sem ajánlott 2 éves kor körülig szoptatni.

129. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 124. - *adelinda*)
2009. dec. 3. 15:14
Mi az hogy nem normális????Ha így gondolod ne szoptasd a gyermeked de mások döntése fölött ne ítélkezz!!!!!!Úgy veszem észre rengeteg a téveszme a szoptatással kapcsolatban....is.
128. 18ba5935e0 (válaszként erre: 127. - C95c921ae7)
2009. dec. 3. 15:09
Véleménye azért lehet, nem?
127. c95c921ae7 (válaszként erre: 124. - *adelinda*)
2009. dec. 3. 15:01
A te gondolkodásmódodat nevezik letapadónak. De mindegy. Nem..nem afrikai, csak azt akartam ezzel érzékeltetni, hogy ez természetes, nem divat dolog. Miért látná meg vki? Nem szoptat senki nyilvánosan 2 éves gyereket..Még egy évest sem. Hisz nem hal éhen. Bármit mondasz, éppen nemcsak normális, hanem ajánlott. A vérnyomásom miatt ne aggódj, alacsony is túlságosan. Meg csak akkor leszek mérges, ha vitapartnerrel nem tudom megértetni magam. Te viszont nem vagy az, bocs..nincs gyereked..hogy tudnál erről bármit is.
126. 18ba5935e0 (válaszként erre: 123. - C95c921ae7)
2009. dec. 3. 14:55

"Sok ismerősöm van, ahol nehezen ment a leszokás, pedig egyik sem lelki sérült gyermek. Ez megint belemagyarázás."


A saját ismerettségi körömben szerzett tapasztalatokról beszéltem, nem rád értettem! Elhiszem, hogy boldog a kisfiad! :-)

125. 18ba5935e0 (válaszként erre: 121. - Gavrilo1)
2009. dec. 3. 14:52

Már ne is haragudj, de a tápszer, az pont nem a legkényelmesebb megoldás!

Mennivel egyszerűbb elővenni a cicit, mint cumisüveget sterilizálni, megfelelő hőmérsékletre melegíteni a cuccot, megfelelő arányban összekeverni, stb.!


Amúgy, mint örökbefogadó szülő, pontosan tudom, hogy milyen "praktikákkal" lehet megindítani a tejelválasztást. Konkrétan gyógyszert is szedni kell ehhez és annak, akinek az egészségét már tönkrevágták a sok hormongyógyszerrel (a korábbi próbálkozások, pl. lombik során), nem biztos, hogy bevállal még egy gyógyszeres kúrát.

Engem egy életre megbetegítettek a hormongyógyszerek, ettől függetlenül ha újszülöttet fogadtunk volna örökbe, akkor én is megpróbáltam volna szoptatni, mert én is nagyon fontosnak tartom (mondjuk nem 3 éves korig, ez nekem már a furcsa kategória). De nem dőltem volna a kardomba, ha mégsem sikerült volna, hiszen most már szülőként látom, hogy nem ezen múlik egy gyerek boldogsága!

124. *adelinda* (válaszként erre: 117. - C95c921ae7)
2009. dec. 3. 14:52

Mondom, első látásra úgy tűnne... de bármit mondasz akkor sem normális és nem hiszem hogy más nem nézne tágranyílt szemekkel ha egy ilyet meglátna...

Természetesen nem az afrikai népekre gondoltam hanem ránk, ki másra?

Gondoltam, hogy egy olyan fog reagálni a cikkemre aki a cikkíróhoz haaonlóan a többéves gyerekét még szoptatja.

Egyszerűen furán néz ki, ennyi... már-már rendellenesen...de nem használom töbet ezt a szót, nehogy most már felmenjen a vérnyomásod miattam :P

Amúgy meg természetes hogy nem az afrikai népere gondoltam. A cikkíró talán afriakai??

123. c95c921ae7 (válaszként erre: 120. - 18ba5935e0)
2009. dec. 3. 14:49

Lelki törést neki sem okozott, de nehéz volt. És úgy gondolom boldog kisgyerek most és eddig is az volt. A szoptatás mindig is jelent vmi mást is a gyereknek, mint táplálást. Ezzel nem mondtál sem sértőt, sem újdonságot. Ez a jó benne. Ezért mondják a tápszeres babáknál is, hogy a cumisüvegből etetéskor próbáljanak bőr kontaktusban lenni.

Sok ismerősöm van, ahol nehezen ment a leszokás, pedig egyik sem lelki sérült gyermek. Ez megint belemagyarázás.

122. Gavrilo1 (válaszként erre: 120. - 18ba5935e0)
2009. dec. 3. 14:47
Minnél kisebb egy gyerek annál könnyeb elválasztani. A nagyobbaknál természetesen már a lelki tényező a legfontosabb, ezért is szoptatnak általában sokáig.
2009. dec. 3. 14:45
Van ismerősöm, aki örökbefogadott csecsemőt szoptatott, úgy hogy sose szült, előtte nem volt teje. De lélekben annyira rákészült a dologra és persze időt, energiát is szánt rá, praktikákat vetett be, hogy be tudta indítania tejét és egy hónaposan már csak szopizott a babája a tápszert elfelejtették. És majd 2 éves koráig ő is "csüngette". Pedig neki aztán a tápszer lett volna a legegyszerűbb megoldás!
120. 18ba5935e0 (válaszként erre: 115. - C95c921ae7)
2009. dec. 3. 14:43

Senki nem mondta, hogy nem fontos a szoptatás, de azért az sem igaz, hogy szoptatás nélkül a gyerek nem lesz ép lelkű és egészségű!

Az én lányaim soha nem kaptak anyatejet, mégis sokkal egészségesebbek (testi és lelki értelemben egyaránt) a nagy többségnél!


Az pedig, hogy a 2 éves fiad vígasztalhatatlanul sírt az elválasztási kísérletnél, nem biztos, hogy az anyatejnek szólt, talán annak, hogy nálatok kialakult egy szokás, pl. ezzel nyugtattad meg, tehát nem pusztán táplálékbevitelre szolgált a szoptatás.

Persze ezt nem tudhatom, hisz nem ismerlek, de én azt látom, hogy az a gyerek, aki egyébként egyensúlyban van és boldog, annak nem feltétlenül okoz lelki törést az elválasztás.

119. 18ba5935e0 (válaszként erre: 113. - Gavrilo1)
2009. dec. 3. 14:38

Te is idéztél egy véleményt és én is egy orvosi véleményt.

De az tény, hogy egy idő után már semmi plusz hatás nem jár a szoptatással, kivéve az, hogy az anya jobban érzi magát tőle és belemagyarázza vagy teljesen meg van róla győződve hogy a gyerek is.


Erről nyilván el lehet vitatkozni, hiszen mindenkinek más a véleménye.


Itt egyszerűen csak arról van szó, hogy nagyon visszás volt az egész cikk, ahogyan szó szerint futatta magát a cikkíró, hogy ő milyen szuper pusztán azért, mert egy általa nem befolyásolható adottsága miatt (tehát nem az ő érdeme!) tudott sokáig szoptatni.

118. c95c921ae7 (válaszként erre: 116. - 1f9774333a)
2009. dec. 3. 14:35
Te meg szemellenzős vagy. Világosan azt írtam(én-hogy más mit írt , az nem érdekel), hogy annak szól, aki nem akarja, nem annak, aki nem tudja szoptatni a gyerekét.
117. c95c921ae7 (válaszként erre: 114. - *adelinda*)
2009. dec. 3. 14:33

Szerintem annak van rendellenessége, aki ilyen orbitális ostobaságot mondd. Az afrikai népeknél, ahol még nagyjából ösztönösen, természetesen zajlanak a dolgok, a dolgozó anyákon hord kendőben a két, három éves gyerekek bőven ott lógnak az anya testén és önkiszolgálják magukat, ha megéheznek.


Ez a szintű ostobaság már már kiborít. Méghogy rendellenesség. Te..tűrtőztetem magam..A "rendellenes" lányom már iskolás. és az egyik legjobb tanuló. Legalább nézzen utána annak, hogy mi a helyzet, mielőtt ilyet beszél. A WHO ajánlása szerint 6 hónapig kizárólag, ez után pedig lehetőleg 2 éves korig ajánlják a szoptatást.

116. 1f9774333a (válaszként erre: 107. - C95c921ae7)
2009. dec. 3. 14:28

te már csak tudod....


Nem tudsz te semmit, főleg nem arról, hog yegy tápos anyának mi eshet rosszul....

115. c95c921ae7 (válaszként erre: 111. - 18ba5935e0)
2009. dec. 3. 14:26

Ilyet csak az mond, aki nem próbálta. Én másfél évig akartam szoptatni kb. mind kettő gyerkőcöt. De olyan fontos volt nekik,hogy a fiamnak a kétéves szülinapján mondtam viccesen, hogy akkor most már nagy fiú vagy, nem szopizunk tovább..annyira vigasztalhatatlanul sírt, hogy nagyon óvatosan még egy hónapba telt mire le tudtam szoktatni. És persze tudja mindenki, hogy egy két éves nem a tápértéke miatt csinálja, de érzelmileg nagyon erősen hat rájuk. Még most -egy évvel később is-ha nyűgös, beteg, fáradt, akkor hozzám bújik és a kis kezét bedugja a pólómba, simogatja a hátamat, a bőrőmet, ettől megnyugszik. És ezt több szoptatott gyerekről hallottam már, hogy így van(persze nem 10 évesen, de még egy két évig szopi vége után.

Lehet itt vitázgatni, hogy ki a jó anya..ez szubjektív és nem is (csak)ezen múlik. De azt ne magyarázza meg egy gyermekét nem szoptató(tehát ez ügyben nem jártas)anya, hogy ez nem is fontos, vagy már mennyi idősen értelmetlen..stb. , mert kicsit nevetséges.

2009. dec. 3. 14:26

Egyetértek pár előte szólóval.

2-3 éves gyereket cicin csüngve látni... hát szerintem is groteszk...

Első látásra azt hinném, hogy annak a gyereknek valami rendellenessége van, mert ez nem normális...

113. Gavrilo1 (válaszként erre: 111. - 18ba5935e0)
2009. dec. 3. 14:23

Ki beszélt itt egészségügyi előnyről??

A lélek hat a testre nem fordítva.

Az átlag orvosok véleményére meg nem biztos hogy hagyatkozok.

Akkor szerinted 1 éves kor után mit kell adni a babának, annak amelyik nem volt tápszeres?


Íme egy rövid részlet bemásolva

"Sok tévhit kering a hosszútávú szoptatás káros mivoltáról. A tapasztalatok, és a legújabb kutatások azonban azt mutatják, hogy az egy éves kor utáni szoptatás számtalan előnnyel jár, mind a gyermek, mind az anya számára. Ezek közül a legfontosabb a gyermek immunológiai védelme, a későbbi krónikus betegségek megelőzése, az anya-gyermek kapcsolat elmélyítése, az anya védelme emlőrák és csontritkulás ellen, és a testvérek közötti nagyobb korkülönbség biztosítása. "

112. 18ba5935e0 (válaszként erre: 107. - C95c921ae7)
2009. dec. 3. 14:17

Marhaság.

Az ember már el sem mondhatja a véleményét anélkül, hogy ne neveznék irigynek? Mi lenne, ha mindenkinek ugyanaz lenne a véleménye?

111. 18ba5935e0 (válaszként erre: 109. - Gavrilo1)
2009. dec. 3. 14:15

Kérdezz meg bármilyen (nem elvakult) gyerekorvost és meg fogja mondani, hogy baja nem lesz a gyereknek, de igazából sok értelme sincs a sokáig szoptatásnak.

Egy év szopás után a tejben már nagyon lecsökken a tápérték, már nem immunizál. Ha valakinek fontos a saját anyai szempontjából, akkor csinálja, de akkor vállalja be és ne azt hirdesse, hogy csak az a jó, ahogy ő csinálja, hiszen egészségügyi előnye már nincs ennek a dolognak.

110. Gavrilo1 (válaszként erre: 107. - C95c921ae7)
2009. dec. 3. 14:06
Pontosan így gondolom én is!
2009. dec. 3. 14:03

Én semmi kivetnivalót nem találtam a cikkben. Nem írt semmi bántót, legalábbis én nem éreztem annak. Ugyan én mindig sokáig tudtam szoptatni, egyik kisfiam szintén majd 3 éves koráig szopott. A cikkíró nem azt mondja hogy csak az a jó anya aki szoptat- hanem az aki megpróbál mindent megtenni ennek érdekében.

A természeti népeknél akár 5-6 éves korukig is szoptatnak (pl. eszkimók).

Valaki írta hogy a sokáig tartó szoptatás az anya lelkének kell- szerintem ez (bocs)de marhaság. Ilyet csak olyan írhat, aki nem tapasztalta még meg.

Ha valakinek tápszerezni kell mert nincs elég anyatej attól természetesen még ugyanolyan jó anya, ezt senki sem vitatta. Én is kaptam tápszert anno hozzátáplálásként.

108. c95c921ae7 (válaszként erre: 98. - Hancsalean)
2009. dec. 3. 13:55
Szívemből szóltál:)
107. c95c921ae7 (válaszként erre: 101. - 1f9774333a)
2009. dec. 3. 13:52
Csak az bántódik meg, aki magára veszi, aki meg tudja, hogy rá nem igaz, az nem . Ennyi.
106. c95c921ae7 (válaszként erre: 104. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 3. 13:51
szerintem nem..bocs
105. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 92. - Bfd6e572b2)
2009. dec. 3. 13:21

Neked aztán igazán nem volt okod kibukni ezen a cikken!!!!!

Azok az anyukák írták ide a tapasztalatukat akik megtapasztalták a szoptatás illetve a tápszerrel táplálás lehetőségeit pro et contra.Ennyi.De a téveszméidnek nézz utánna mielőtt bárhova is leírod!!!Nem tudom hol olvashattál ilyet hogy a szoptatás károsítja a gyermek agyát és a többi sületlenséget..........brrrrrrrrrr felháborító!!!!!!

104. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 96. - C95c921ae7)
2009. dec. 3. 12:09
ez egy marhaság. bocs...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook