Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej fél egészség! fórum

Anyatej fél egészség! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyatej fél egészség!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
223. Pocok:) (válaszként erre: 222. - Dzsigg)
2009. dec. 5. 13:57
Itt is csak 3kg alatti újszülötteknél vagy koraszülötteknél vagy ha a mamának komoly betegsége van.
222. dzsigg (válaszként erre: 221. - Pocok:))
2009. dec. 5. 13:54
Nàlunk meg abszolut nincs lehetöség erre.
221. Pocok:) (válaszként erre: 216. - Gavrilo1)
2009. dec. 5. 13:53

Ellenőrzik azt az egyet aki leadja,de h hány tejet keverve adja le azt nem tudni meg ott összekeverik és én nem szivesen adtam volna 2 hós gyereknek pl 6hós gyerek mamijának a tejét..de ez én vagyok.

Nekünk épp elég volt a tej meg a tápi együtt és már komoly hasfájása volt,mig miután csak tápit kapott minden rendeződött..

Na többet nem is reagálok,pedig megfogadtam az elején..csak úgy utálom mikor mindenki olyan okos h másnak mi jó.....

2009. dec. 5. 13:47
Jó levegőzést mindenkinek!!
2009. dec. 5. 13:46
Mi is indulunk. Csak én nem ebédeltem...:-SS Napi 2szer eszem kb /nem is vagyok éhes, meg kedvem sincs/, de még így is van felesleg.... Na mind1, nem is agyalok ezen, még így sem vagyok kövér, csak közelebb vagyok a férjemhez súlyban - aki mellesleg 100 kg:-))
2009. dec. 5. 13:33
Most hogy bevágtam egy tányér fokhagymakrém levest és egy adag milánói spagettit (nagyon "egészségesen" a laptop előtt ülve). Beteszem a lányom a babakocsiba és elmegyünk egy órácskát sétálni. Előtte még szopizik, hogy jót aludjon kinn a levegőn.legalább lesétálok egy keveset az ebédből.remélhetőleg
217. Gavrilo1 (válaszként erre: 215. - Bébé27)
2009. dec. 5. 13:29
igazad van, majd helyreáll minden!!
216. Gavrilo1 (válaszként erre: 214. - Pocok:))
2009. dec. 5. 13:26
Az biztos ha én nem tudtam volna szoptatni, akkor megpróbáltam volna anyatejet szerzni a gyerekemnek legalább az első hónapokban. Sajnos fogalmam sincs a rendszerről, de úgy tudom ellenörzik a tejadó anyukákat
215. Bébé27 (válaszként erre: 213. - Gavrilo1)
2009. dec. 5. 13:22

""Szoptatás alatt fogyás vagy hízás Mind a kettő teljesen normális folyamat, részben alkati, részben szokások kérdése. Általában azok fogynak vészesen, akik eleve vékonyak voltak, sokat híztak a terhesség alatt, de amúgy inkább fogyásra hajlamosak. Inkább azok híznak szoptatás alatt, akik már eleve hajlamosabbak a hízásra. Emellett a megváltozott életmód is okolható ezért. Gyakran pl. azt mondják, szoptatás alatt sok szénhidrátot kell enni, ami persze nem igaz, de emiatt a kismama rohamosan hízni kezd. Aki nem vagy csak keveset hízott a terhesség alatt, az a szoptatás alatt hízhat, mert a hormonok ilyenkor azt “mondják” a szervezetnek, hogy raktározzon zsírpárnákat, amiből a szoptatáshoz tud energiát nyerni.""

Az orvosom is azt mondta, hogy kár erőlködni, döntsem el, mit akarok. Szoptatni vagy fogyni. Sajnos a kalóriák csökkentése nálam azt eredményezte, hogy alig volt tejem, persze a súlyom meg sem mozdult. Úgyhogy döntöttem... Habár, most, hogy 1 éves múlt a babó nagyon lassan helyreáll a rend, de még mindig van felesleg, ami a szopuk elhagyásával szépen lassan csökkeni fog.

Ez van:-) Én már nem erőlködök, van jobb dolgom is, mint a kalóriákon aggódni. Amúgy nem eszem sokat egyátalán.

214. Pocok:) (válaszként erre: 201. - Gavrilo1)
2009. dec. 5. 13:18
És akkor mit csináljak????Mivel jobb hordani a tejet olyantól akit nem ismersz vagy épp hónapokkal idősebb babája van?
213. Gavrilo1 (válaszként erre: 212. - Bébé27)
2009. dec. 5. 13:16

Sajnos én bizony az igen lassú anyagcserések közé tartozom, de mégsem híztam a szoptatás alatt. Más okból kifolyólag nálam még mérték is, tehát elég tájékozott vagyok a témában.

De ha megnézed a sját táplálkozásodat, akkor ahoz hogy a szervezeted raktározni tudjon extra energiát kell bevinned- ez máshogy nem megy, a semmiből nem lehet raktározni.

212. Bébé27 (válaszként erre: 209. - Gavrilo1)
2009. dec. 5. 13:11

Vannak szerencsés típusú csajok, akiknek gyors az anyagcseréje és leolvad róluk a kiló a szoptatás alatt. Én nem ebbe a csoportba tartozom. Én a raktározó típus vagyok /állítólag ez a természetes, de ez nem vígasztal/, akinek kell a felesleg, hogy tudjon szoptatni, tartalékol a szervezete. Én mindent megpróbáltam, aztán mikor kevesebb lett a tejcs az akcióim miatt, azt mondtam, hogy akkor majd később.

Szóval van ilyen. Szerencsés vagy, hogy ezt nem tudtad....

2009. dec. 5. 13:08
Az ismerettségi körömben inkább a tápszeres babák anyukái akik túlsúllyal küzdenek, a szoptatók nagy része gyorsan visszafogyott, aki meg nem, az be is vallotta, hogy jóval többet evett mint kellett volna.
2009. dec. 5. 13:08

Ámen:-) Ez így van. "nem a tápszer dönti el hogy a gyermek nagyobb koràban milyen fejlett , milyen szép , vagy milyen ragaszkodo lesz. . . . ." A mondat pedig valóban meredek egy picit, ezt a szerző is belátta utólag, feltételezem.

Kicsit furcsa ez a vita most nekem, mert én pont azt szeretném, ha már nem cicizne a bébim. Már bőven eszik mindent, 13 hónapos, de sokszor kéri a cicit.... Le kellene szoktatnom, muszáj, mert erős gyógyszereket kellene szednem izületi problémáimra, de NEM MEGY. Szóval én most kb ott tartok, hogy de jó is volna, ha tápszeresek lennénk már...:-))

Amúgy már a gyeekorvos is furcsán nézett rám, mikor megmondtam, hogy még napi sokszor kéri a baba a cicit. NA meg mindneki a környezetemben. Szóval mikor kezdtük a szoptatást az ment az agyamra, hogy mindenkinek ez volt az első kérdése: "Szopik-e...?" Most meg ha meghallják, hogy igen kiakadnak. Nem egyszerű ez...

Amúgy meg a kárörvendő népségenk mindig meglesznek a "szíven szúrós" kérdései és válaszai, ahogy a gyermeked nő: áll-e már??tényleg nem jár még?? az enyém már mondatokban beszél, a tied még szavakat sem mond... fura...

STB. Szóval kár ezen felkapni a vizet, hiszen minden gyerek mindent eszik 3 évesen, jár és beszél... A lényeg nem itt kezdődik:-)

209. Gavrilo1 (válaszként erre: 206. - Bébé27)
2009. dec. 5. 13:05

Miért ne lehetne fogyózni ha szoptatsz. Csupán arról van szó hogy csak annyit eszel mint normálisan és akkor elképzelhetetlen hogy nem fogysz- mivel ha kiszámolod mennyi kalóriát adsz le az anyatejjel az bizony igen tetemes mennyiség, tehát a normál táplálékbevitel mellett fog fogyni az anyuka.

Hibás elképzelés hogy ilyenkor duplán kell enni- a szervezet úgyis kiveszi magának ami a tejbe való, az elfogyasztott étel mennyisége nem nagyon befolyásolja inkább csak a minősége.


A fogyás inkább alkati kérdés ,mint a hízás is. Meghízni sem kötelező a terhesség alatt, lehet kontrolálni a dolgokat.

208. a699eceb28 (válaszként erre: 207. - Dzsigg)
2009. dec. 5. 13:02

ez így van


azért nem értem ezen miért vitatkoznak az emberek nem mindegy x-nek hogy mit eszik y-on babája?????????

207. dzsigg (válaszként erre: 206. - Bébé27)
2009. dec. 5. 12:55

Én nem àlitom hogy a tàpszer egészségesebb.Söt.

És egy pohàrka bor nem oszt nem szoroz,de én nem is egy pohàrka borrol irtam.A dohànyzàst meg valljuk be egy szàl önmagàban igencsak oszt szoroz.Bàr itt ugysem lesz soha senki aki kijelenti,hogy igen én dohànyzom...Mert ezt szégyelli,inkàbb tagadja.Persze nem azt irom,minden szoptatos anya iszik,cigizik...Kinek nem inge.És a cikk se lenne rossz àltalàban.De a bekezdés az nagyon sértö .Nem ismétlem meg,tudjàtok mire gondolok.Az én babàm tàpszeres baba.Kicsattan az egészségtöl.Gylnyörüen hizik,nö,kiegyensulyzott baba.Söt mosolygos!

És szép baba,ezt nem azért irom mert a sajàtom.

Ugy gondolom nem az anyatej ,vagy a tàpszer dönti el hogy a gyermek nagyobb koràban milyen fejlett ,milyen szép ,vagy milyen ragaszkodo lesz.....

2009. dec. 5. 12:48

Látom itt már a békítő szavak nem sokat értek...:-))

Szerintem itt mindenki a legjobbat akarja a gyermekének és a lehetőségeihez képest a legjobbat is adja. Legyen az anyatej vagy tápszer. Manapság nagyon jó tápszereket lehet kapni, azzal azonban nem értek egyet, hogy jobb, mint az anyatej. Az anyatej is tele van vitaminokkal, ha az anyuka megfelelően táplálkozunk és szedünk vitaminkiegészítőket. De ennek is megvan a hátulütője /sokaknál hízás/. A tápszeres babák anyukái már rég fittek és szépek, még az anyatejesek mamáin még bizony van felesleg, hiszen a szoptatás nem mindenkit fogyaszt, ráadásul fogyózni sem lehet.

Egy pohárka bor nagyritkán az esti szoptatás után meg nem oszt nem szoroz.

Lényeg a lényeg, mindkét tábornak megvan a maga igaza és nehézségei. Ezen kár vitatkozni, szerintem.

205. Gavrilo1 (válaszként erre: 204. - Dzsigg)
2009. dec. 5. 12:48
csak beszélgetek.
204. dzsigg (válaszként erre: 202. - Gavrilo1)
2009. dec. 5. 12:45
Egészségedre.Nem kell kimgyaràzni:)Nem konkrétan hozzàd irtam.
203. Gavrilo1 (válaszként erre: 198. - A699eceb28)
2009. dec. 5. 12:37

Igen, műanyaggal, hordozóanyagokkal.

Ma az a trendi hogy minden vitaminozott, még a liszt is. De ha összeszámoljuk a napi szükséges bevitel hány százalékát esszük esetenként meg (a ráírt adatok alapján)akkor már néha a 3-4 szeresét is.

202. Gavrilo1 (válaszként erre: 200. - Dzsigg)
2009. dec. 5. 12:34
Nekem pl. konkrétan egy -egy kis pohárka (max 1 dl) vörösbort javasoltak az orvosok a vérképem javítására mind a terhesség mind a szoptatás alatt, mert a mű vitaminokat nem bírtam. Helyretette a vasamat, amit a gyógyszerek nem tudtak.
201. Gavrilo1 (válaszként erre: 199. - Pocok:))
2009. dec. 5. 12:31

De mindent meg tudnál adni.

nagyon sok balhé volt már világszerte a tápszerekkel- olyan anyagokis voltak benne aminek nem kellett volna lennie.

200. dzsigg
2009. dec. 5. 12:15
Arrol nem beszélve hogy nagyon sok!szoptatos anyuka,ha még nem is merik bevallani,ugyanugy cigizik,megissza néha azt a pohàrka alkoholt....
199. Pocok:) (válaszként erre: 198. - A699eceb28)
2009. dec. 5. 12:04
tele vannak bizony és sok olyan is van benne amit nem biztos h én meg tudnék adni tejcsivel
198. a699eceb28 (válaszként erre: 197. - Pocok:))
2009. dec. 5. 11:58
ha jó tudom és jól tudom a tápszerek tele tele vannak vitaminnal
197. Pocok:) (válaszként erre: 186. - Gavrilo1)
2009. dec. 5. 11:54

Én 6 hetes korától nem tudtam szoptatni sajna(pedig tényleg mindent megpróbáltam)és 8 hósan vagyunk mindjárt és 1x volt megfázva,ellenben más fórumtársammal aki szoptat és mégis havonta beteg a gyerkőc.

Én nem mondom h nem jelent sokat az anyatej de nem minden azon múlik

196. a699eceb28 (válaszként erre: 195. - Gavrilo1)
2009. dec. 5. 11:50

itt az igazság

akkor az immunredszer a lényeg


akkor nem írjuk hogy az anyatej csodaszer mert még akinek nincs el hiszi

2009. dec. 5. 11:05

csupán a te mondatodra reagáltam "nem hiszem hogy attól függ az egészség hogy ki mit eszik". Én úgy értelmztem, hogy általánosságban (nem babákról)beszélsz.

De mint előzőekben írtam az anyatej egy segítség az immunrendszernek, tehát ha van egy alapból gyenge, azzal nem tud csodákat tenni, de segíthet neki ,támogatja.

Nem udunk kontrollcsoportot a méréshez (max. ha egypetéjű ikreket vizsgálnánk- úgy hogy az egyik anyatejes, a másikpedig tápos , mert ők ugyan nagyon hasonló tulajdonságokkal rendelkeznek az immunrendszeer terén is. De nemtom volt-e ilyen kutatás. Elég érdekes lenne.)

194. a699eceb28 (válaszként erre: 192. - Gavrilo1)
2009. dec. 5. 11:01
de azt hiszem itt nem az volt a téma hogy az ismerősök miket esznek
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook