Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élő anyukák gyertek beszélgetni fórum

Angliában élő anyukák gyertek beszélgetni (beszélgetős fórum)


39. Jasmine24 (válaszként erre: 38. - MelisUK)
2011. dec. 7. 12:54

Nekunk sincs meg gyerekunk, a mi agyar ismeroseink 70%-nak mar van gyereke es latom hogy nem konnyu. Mivel a csalad tavol van, igy nehez megoldani a gyerekek felugyeletet. Bizony sajnos nagyon sok a nursery, mikor eloszor hallottam hogy mennyi, majdnem leesett az allam.

Gyermeket meg mi sem tervezunk, mivel mi is szeretnenk csaladi hazba koltozni. 3 eve vettunk 1 kis lakast, ami kettonknek boven eleg, de ha csaladot szeretnenk mar nagyobb kellene. Es mi is sajat vallalkozason torjuk a fejunket, igy mindenkeppen kikellene epiteni, meg gyerek elott.

A sulival kapcsolatban annyit, hogy en 4 eve csinaltam meg a Level 3-at a konyvtarban, az teljesen ingyenes volt. Nekem nagyon bejott, mellette fizetosre is eljartam, valamint az egyetemet is elkezdtem Business management szakon. magyarorszagon 12 evet tanultam a nyelvet, ebbol is erettsegiztem, de oszinten max csak jo alapnak volt jo. parom aki semmit nem tudott mar teljesen olyan szinten tud mint en, raadasul allandoan azt mondjak az angol ismerosok, hogy teljesen jo az akkcentusa. Itt vette fel, nem pedig otthon a rossz kiejtesu angol tanaroktol (tisztelet a kivetelnek).

38. MelisUK (válaszként erre: 36. - Crawley girl)
2011. dec. 7. 11:06

Van vagy 30 gyerekes? Ez szerintem elég elenyésző ahhoz képest, hogy hány magyar él csak Angliában, meg még több egész Nagy-Britanniában.

Van egy olyan ismerősöm, akinek angol férje van, de ő nincs fent a hoxán. Már idősebbek és nincs gyerekük.

Én is azt reméltem egyébként, hogy azért kicsit több ember lesz, aki csatlakozik a témához. Jó lett volna iskolával kapcsolatos tapasztalatokat szerezni. Bár arra gondolok, hogy lehet, hogy azok az anyukák már általában nem érnek rá annyit netezni, hogy ilyen fórumozós honlapon fent legyenek, mert ugye ott a munka, a háztartás, a gyerek/gyerekek, a közös családi programok, stb. Rohanás az élet. Az a tapasztalatom, hogy az egész hoxát nagy százalékban a kismamák és a kisbabákkal otthon levő anyukák uralják. Könnyű is azoknak a magyaroknak, akik három évig otthon maradhatnak a gyerekkel, míg itt 9 hónapig jár csak a pénz, de ha 1 évig otthon marad a gyerekkel az anya, akkor még utána visszaveszik a munkahelyére, csak akkor is 3 hónapig jövedelem nélkül van otthon a gyerekkel.

Én személy szerint azért tudok itt lenni, mert dolgozom és nincs gyerekem. Össze-vissza dolgozom, általában úgy, hogy nem igazán találkozom a párommal.,, Ő mindig szokásosan elmegy 8.30-ra, az meg hogy mikor jön haza változó, ahogy végez. Egyéni vállalkozó. Ja, és még a szabadnapja is fix, a vasárnap. Én meg totál össze-vissza dolgozom, minden nap máshogy... Van, hogy késő éjjel érek haza és másnap kora hajnalban indulok dolgozni, van, hogy 4-5 órám van csak aludni és előtte levő nap is meg utána is 11 órát bent vagyok. Na ilyenkor eléggé ki vagyok. Ja, és még a szabadnapom se fix, de azért sokszor esik hétvégére.

Szóval a lényeg, hogy nekem így belefér, hogy fórumozzak, hisz jobbára mikor itthon vagyok egyedül vagyok. Bár jobban örülnék neki, ha a párommal lehetnék, de sajnos ez van. Ha együtt vagyunk itthon, akkor egymással foglalkozunk. :)

2011. dec. 6. 18:52
Nekem más a helyzetem itt kint mivel a párom Angol például jo lenne olyanokkal is beszélgetni kiknek Angol a párja szintén,,talán valaki jön majd..
2011. dec. 6. 18:50
Ezt megcáfolom keresd meg a Kismama vagyok Angliában nevü forumot van vagy 30 gyerekes van akinek 3 van és itt születtek vannak akik most várrják a babát..Csak ugye ök pici babások az én lányom meg már sulis..De mondjuk nem csak gyerekekröl lehet beszélni ..csak dobj fel egy témát..Engem pl érdekel minden féle ..
35. MelisUK (válaszként erre: 34. - Crawley girl)
2011. dec. 6. 13:26

Nem feltétlenül volt kár indiítani, szerintem idő, mire megtalálják az illetékes emberek. Egyébként is az a véleményem, hogy a legtöbb külföldön élő magyarnak nincs gyereke, mint ahogy nekünk sincs. Tervezzük is hogy legyen, meg nem is. Úgy vagyunk vele, hogy ha már kijöttünk, akkor érjünk el bizonyos dolgokat az életben, ne csak azért legyünk itt, mert itt könnyebb megélni. Itt könnyebb pl meggazdagodni. Könnyebb ingatlanokat venni. Nekünk is pl az a tervünk, hogy vegyünk egy nagy családi házat, a lakásunkat pedig majd albiba kiadjuk. Ha most fognám magam és teherbe esnék, akkor esélyünk nem lenne házat venni. Egy az, hogy kevesebb lenne a jövedelem, a másik pedig az, hogy az egy főre eső jövedelem is alacsonyabb lenne. Nem szeretnénk megragadni azon a szinten, ahol most élünk - bár most is jól élünk, de lehet ebből még jobbat is kihozni. Ha gyermekem lenne, akkor amíg nem menne suliba, addig csak részmunkaidőben tudnék dolgozni, a nursery sem olcsó mulatság. Suli mellett is újfent csak részmunkaidős állásról lehet szó. Így pedig csak megélni lehet, de nagy dolgokat tervezni nem igazán. A nagy családi ház után pedig saját üzletet szeretnénk, bár lehet, hogy ez lesz végül hamarabb, majd meglátjuk. Az üzletnek is kell pár év, mire nagyon jól megy, jó esetben egy év elég neki. Nem azért vannak ilyen nagyra törő vágyaink, mert beképzeltek vagyunk, hanem azért, mert látjuk, hogy összehozható dolgokról van szó. A gyerek téma pedig várhat még egy ideig.

Azt szeretném csak mondani ezzel az egésszel, hogy nem feltétlenül él Nagy-Britanniában sok olyan magyar, akiknek gyerekük is van, de ahogy telnek az évek valószínűleg egyre többnek lesz gyermeke.

Én pl szinte minden gyerekekkel, nursery-vel, iskolával kapcsolatos információt a lengyel és észt barátaimtól tudok. Egyetlen magyar ismerősöm van csak, akiknek van gyereke, ez a kis hercegnő is csak két hónapos.

2011. dec. 4. 14:08
Kár volt inditani ezt a forumot...
2011. dec. 1. 18:14
Sziasztok ..Melis ügyes vagy hajrá,sok sikert neked talpraesett lehetsz..Én a páromtol rengeteget tanulok,és nekem Angol tanáraim vannak nagyon jo velük tanulni,én is azt mondom hogy most már nem félek elmegyek bárhova és megértek szinte mindent ,ha mégsem megismételtetem velük és lassabban mondják vagy másként..De ez mind gyakorlás sokat kell beszélni ez az kulcsa mindennek,,Nekem a Tesco a cél remélem sikerül jövöre elmennem..És minden jo lesz..Hanyatka Angol tanár kell szerintem és alappal kezdeni..Nálunk van ingyenes suli meg fizetös is én mindkettöbe járok nincs különbség mindegyik jo..Imádok járni.Sok a barátom is.
2011. dec. 1. 11:20
Most szabin voltam egyébként 12 napig, tegnap volt az első napom, hogy dolgozni mentem. 3 és fél órát dolgoztam, most meg két nap szabad. Szépen fokozatosan szoktatnak vissza a munkába. :))) Bár a két szabadnap után 7 napot megyek egybe és hétfőn még leltár is lesz, de akkor is könnyebb így, mintha egyből 10-11 órát kéne bent lennem egy nap. :))))
31. MelisUK (válaszként erre: 30. - Hanyatka85)
2011. dec. 1. 11:18
Az kellemetlen. Pedig pont úgy nehéz egy nyelvet tanulni, ha az ember anyanyelvén magyaráznak... Ez a legrosszabb módja a nyelvtanulásnak szerintem. Ezt mutatja azt is, hogy angolul tanítva milyen gyorsan magasabb szintre kerültem, mint németből hosszú évek alatt.
30. hanyatka85 (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2011. dec. 1. 11:05

Sziasztok!!


Nálunk is lehet ingyen tanulni a könyvtárban.itteni magyarok többen is megpróbálták de mindenki abba hagyta mert lengyel tanár volt a tanulók többsége is lengyel sajna az ő nyelvükön beszéltek csak az órán....

29. MelisUK (válaszként erre: 19. - Hanyatka85)
2011. dec. 1. 10:54
Ha elköltöztök, akkor könnyedén találhatsz olyan helyet, ahol ingyen tanulhatsz angolul. Vannak különféle tanfolyamok college-okban, de a woman trust is foglalkozik ilyesmivel. A gyerekekre is vigyáznak addig, amíg tanulsz. :) Utána pedig mehet a munkakeresés is. Ha Edingurgh-ban lesztek, akkor fontos lesz, hogy megtanuld a nyelvet először, mert rengeteg a külföldi, mint itt Dundee-ban is. Nyelvtudás nélkül mondhatni esély nincs munkát találni. És sajnos bármikor beüthet valami. Ez történt egy barátaimmal is. Jobbára a férfi fizetéséből éltek, nagyon jól keresett, a lány a mekiben dolgozik. Már 6-7 éve ugyanannál a cégnél dolgozott a pasas, mire bezárt a cég, csődöt jelentett. Angolul nem igazán tud, ha behívják állásinterjúra nehéz dolga van, mert rengeteg olyan is jelentkezik, aki tud angolul, vagy ez az anyanyelve. Ők lesznek előnyben. Szóval szegény lány dolgozhat most heti 6 napot 9 órában. Az a szerencsélyük, hogy önkormányzati lakásban laknak, szóval alig kerül valamibe, így meg tudnak élni.
28. MelisUK (válaszként erre: 20. - Crawley girl)
2011. dec. 1. 10:43

Én is jelentkeztem a Tesco-ba, sajnos nem vettek fel. Továbbra is bombázni fogom őket a jelentkezési lappal, ezt ajánlották ott dolgozók. Rengeteg plusz juttatás van, ha ott dolgozol. 10% kedvezmény ha vásárolsz, üzemanyagból is van kedvezmény, mobiltelefonra is, adnak bent enni-inni, mindig adnak friss gyümölcsöt is. :)

Emellett én Lidl-ben dolgozom, ahol semmilyen juttatás nincs. Egyedüli jó dolog a nagyon kedvező nyugdíjpénztár, amit kötni lehet náluk, de szerintem ugyanez van a Tesconál is. :) Remélem, hogy a Tescoban is könnyen lehet felfelé jutni a ranglétrán, mert nem akarok kuli munkát végezni, végre elértem arra a szintre, hogy normális beosztásban vagyok. :)

27. MelisUK (válaszként erre: 23. - Crawley girl)
2011. dec. 1. 10:39
:) Ez nagyon jó! :))) Nekem is van egy magyar ismerősöm, akinek angol férje van. Hosszú udvarlási folyamat volt a férfi részéről, de azóta is együtt vannak és szeretik egymást! :)))
26. MelisUK (válaszként erre: 15. - Crawley girl)
2011. dec. 1. 10:36

Én egy évet tanultam középsuliban angolt, németet általános másodiktól tanultam. Szóval egy minimális alapom volt, ismertem pár szót, tudtam, hogy hogy kell kijelentő, kérdő, felszólító mondatot alkotni. Pár rendhagyó ige múlt idejét is tudtam és azt, hogy hogy van a jövő idő. (Ez a mennyiség, amit egy év alatt megtanítottak, kb pár nap, max egy hét alatt elsajátítható.)

Mielőtt kijöttem, tisztába voltam, hogy felszolgáló/pultos leszek egy kávézóban. Ezért megtanultam alaposan a számokat, hogy legalább az zökkenőmentesen menjen egyből, plusz igyekeztem olyan szavakat is tanulni, amik kapcsolódhatnak majd ahhoz a témához, amiben dolgoznom kell. Értem én mindenféle húsok neveit, alapanyagokat, mint liszt, cukor, meg olyan alap kérdéseket, hogy hogy rendelhetnek, hogy kérdezik meg mennyibe kerül.

Mondhatni semmi nyelvtudással érkeztem még így is ki, hiszen mikor megérkeztünk és a főnököm elszállásolt minket a kávézó fölötti B&B-ben és megkérdezte, hogy: Na, szeretnétek látni a kávézót? Akkor azt feleltem nagy büszkén, hogy nem kösz, mert azt gondoltam kávét akar adni és azt hittem értettem. :))))

Első nap annyi volt a feladatom, hogy álljak a felszolgáló mellett, másnap viszont már egyedül kellett csinálnom. Ha valamit nem értettem, akkor szólhattam a hátul (konyhán) levőknek, hogy segítsen valaki. Beledobdat a mélyvízbe. Azt vártam, hogy majd mosogatni tesznek be, de nem. :) És jó döntés is volt, mert tényleg meg tudtam csinálni. :))) Találtunk egy ingyenes nyelvtanfolyamot is, heti egyszer két óra volt. Ez nagyon jó volt a nyelvtan elsajátításához, bár először szegény tanárnak kézzel-lábbal kellett mutogatnia, mert olyan vegyes csoport voltunk különféle nemzetiségű emberekkel és alacsony nyelvtudással... :) Poénos volt, de a tanár vette az akadályokat, fantasztikus volt! Persze mindenki dolgozott is, élte az életét, szóval gyorsan fejlődött a szavak ismerete, így egy idő után kértük a tanárt, hogy csak a nyelvtant tanítsa. Fél éven belül olyan nyelvtudásra tettem szert, hogy bátran egyedül is bármit elintéztem, értem ezen a banki ügyeket, telefonos beszélgetéseket. Folyékonyan beszéltem, persze még nem minden témakörben, csak amik fontosak voltak. Ez a fél év alatt jobban megtanultam angolul, mint németül sok-sok év alatt a suliban, pedig még nyelvvizsgám is van belőle. :)

25. MelisUK (válaszként erre: 16. - Jasmine24)
2011. dec. 1. 10:23
Na az biztos, hogy ennyire nem foglalnám le a gyereket, ez biztos nagyon megterhelő lenne. Arra gondoltam, hogy itthon is foglalkoznék vele, mint ahogy velem is foglalkoztak a szüleim. Suli után tehát lenne még itthon is egy kis tanulás, de játékos verzióban.
24. hanyatka85 (válaszként erre: 23. - Crawley girl)
2011. nov. 30. 21:28
:))))))))))
2011. nov. 30. 21:20
Igen itt mikor kijöttem,picit muris volt pár szot tudtam Angolul sosem felejtem el az elsö randit nem volt könnyü..
22. hanyatka85 (válaszként erre: 21. - Crawley girl)
2011. nov. 30. 19:19

Igen NAGYON!!!...itt is nagyon barátságosak és segítőkészek az emberek...érdekes mert ugye nem igazán beszélek angolul megpróbálnak lassabban artikulálva beszélni hogy megértsem őket....


Párod itt ismerted meg?

2011. nov. 30. 19:11
Na es szeretsz itt lenni,én imádok,szeretem az Angolokat nagyon aranyosak barátságosak kedvesek..
2011. nov. 30. 19:10
Én jövöre szeretnék tescoba dolgozni ezért most nagyon ráhajtok az Angolra..
19. hanyatka85 (válaszként erre: 18. - Crawley girl)
2011. nov. 30. 19:08

Hű az szuper!! :))


én nem itthon vagyok a gyerekekkel..kis falu nincs meló..

2011. nov. 30. 19:04
Az én párom Angol ö tanit meg heti 3 xor járok suliba plussz magamtol is probálok..én is 2 éve vagyok kint..te dolgozol..
17. hanyatka85 (válaszként erre: 15. - Crawley girl)
2011. nov. 30. 18:35

Hm..én sose tanultam angolt.....januárban lesz 2 éve hogy kint élünk..valamennyi ragadt rám(játszócsoportból az a gyerekek miatt,boltból ,dokihoz járásból)

az itteniek szerint sokat javultam :)eladni nem tudnak :P

Ti hogyan tanultok angolt?van valami módszeretek?

16. Jasmine24 (válaszként erre: 5. - MelisUK)
2011. nov. 30. 18:18
Szia! En is Angliaban, igaz gyerek nincsen, de van olyan ismerosunk, akiknek a gyerekeik csinaljak az itteni suli mellett a magyar anyagot is es mennek haza minden evben levizsgazni, igy a lanynak megvan a magyar bizije. Hat nem tudom....en sajnalom a kislanyt, mert allandoan tanulnia kell. Ok az igaz hogy az oktatas joval gyengebb, igy a tudas is kevesebb, de en nem hiszem hogy ezt csinalnam a gyerekkel. Raadasul ehez foallasu anyanak kell lenni, mert full-time melo mellett ez lehetetlen.
2011. nov. 30. 18:15
Na es ki hogy tanul Angolul és hogy megy...
14. hanyatka85 (válaszként erre: 13. - MelisUK)
2011. nov. 30. 16:53
Kicsi a világ...de nagyon :D
13. MelisUK (válaszként erre: 11. - Hanyatka85)
2011. nov. 30. 16:52

Ezt a véletlent! :)

Szerencsére nem leszek sokáig, 5:30-kor kezdek és kb 9-re végzünk is. :)))

12. hanyatka85 (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2011. nov. 30. 16:48
Jó munkát :)
11. hanyatka85 (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2011. nov. 30. 16:48

Férjem vasárnap óta ott van jelenleg ismiknél lakik...voltunk ott már nagyon szuper hely!! :)

Egyik ismerősöm fia meg pont Dundeeba lakik :)))

2011. nov. 30. 16:47
Lassan készülök munkába - mire a párom hazaér én megyek...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook