Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élő anyukák gyertek beszélgetni fórum

Angliában élő anyukák gyertek beszélgetni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
279. Jasmine24 (válaszként erre: 278. - B.Marcell)
2012. jan. 26. 11:52
A munkahellzel kapcsolatosan egzetertek. Mi 6 eve jottunk ki, akkor meg tenyleg siman ment a munkavaltas, egyszerre tobb ajanlat kozott is valogathattal, tenyleg nagyon rovid idon belul mar volt munkad, ha egy kicsit is odatetted magad. Azonban a helyzet mar itt is megvaltozott. Mar nem lehet olyan konnyen jmunkat talalni, ha az ember hallgatja a hireket, mi pl radiot szoktunk, akkor hamar arra lehet kovetkeztetni, hogy bizony nagyon megkell becsulni az embernek a munkajat, ha van, mert mar nem olyan konnyu mint 5-6 evvel ezelott, amikor viragzott a gazdasag es valsag elott voltunk.
278. B.Marcell (válaszként erre: 275. - MelisUK)
2012. jan. 26. 11:39

igen tudom,h a nyelvtudas az alap,ez alap.fix munkara jottunk ki mi is,beszelni is tudunk angolul,de nem perfekt meg,ezert folyamatosan csiszoljuk a dolgot.De ettol fuggetlenul meg tudjuk magunkat ertetni,

Mint irtam szerencse is kell a jo munkahely megtalalasahoz,es ismeretseg.Hat azert az allami tamogatas nem semmi,mert az kozel 500£ is lehet havonta,a fizetesen felul/Minden ev aprilistol aprilisig szol a tax ev,es az alapjan szamoljak ki a jutattast,h milyen volt az elozo evi beveteled,es az alapjan kapod a taxokat illetve a haus benefitet.figyelj neked a munkahellyel kapcsolatban szerencsed volt,mast enm tudok erre mondani.Picit gondold bele magad a masikak helyebe,nem annyira egyszeru dolog ez.Itt az agencikre epul az isten is,barhol eddig erdeklodtunk,mindenhol azt mondjak menjen az ember az agencibe eloszor,szoval itt nem egyszeru a full time-os melo megtalalsa,vagyis nem olyan konnyu.de termeszetesen addig megyunk amig valami ossze nem jon

277. B.Marcell (válaszként erre: 275. - MelisUK)
2012. jan. 26. 11:11
3 eves mult december vegen a kisfiunk,es 4 eves korig jarhat,jarna ez a tej,gyumolcs voucer,de mi nem kapjuk.egyszeruen kozolte velunk a Tax irodaba a tolmacs,akit fel kellett hivni,h ez nekunk nem jar,mert kapjuk a Child tax creditet,es meghaladjak a tamogatasaink a normat igy nem kaphatjuk,sajnos.mikor kitoltottuk a voucer kerelmunket,be kell vinni a Heality visitor centerbe alairatni a vedonovel,o atnezte nekunk,h pontos legyen a kitoltes,beadtuk es vartunk a csodara,kb 2 het mulva jott egy level,amit be kellett vinni a tax irodaba,es akkor mondtak meg,h nekunk ez nem jar.
2012. jan. 26. 10:41

Sziasztok! Parommal nyaron szeretnenk belevagni a babarpoject-be! :)Szeretnem kerdezni azokat az anyukakat akik mar atestek ezen a proceduran Angliaban, hogy milyen juttatasokra lehet szamitani pontosan? A korolmenyeink: mindkettonknek biztos munkahely, sajat lakas, rendezett nanyagi hatter.

Koszonom a valaszokat! :)

275. MelisUK (válaszként erre: 274. - B.Marcell)
2012. jan. 26. 10:03

Járjatok utána annak az utalványnak mégegyszer, mert attól, hogy fizettek taxot, még jár. Ez alanyi jogon jár mindenkinek, akinek van gyereke. Ha több gyerek van, akkor több jár. Három ismerősöm is van, akiknek nemrégiben született gyereke, egy lengyel, egy észt és egy magyar pár. Mindhármójuknál az anya is és az apa is dolgozik teljes munkaidőben, mégis jár nekik a zöldség-gyümölcs és tej utalvány. Ez már azelőtt is jár, hogy megszületne a baba. Azt viszont nem tudom, hogy a gyerek hány éves koráig jár, lehet, hogy ti azért nem kaptok, mert már nagyobb a gyerek. Bár ha most megy oviba, ahogy mondod, akkor még picike, mivel itt az anyák 9 hónapot maradnak otthon a gyerekkel, mert addig fizet az állam és a munkahely, utána megy a gyerek a nursery-be. Persze állami támogatás azután is van, de az majndem semmi.


Munkakeresés terén annyit tudok ajánlani, hogy a nyelvtudás legyen nagyon jó, ez az alapja. A másik pedig, hogy minden lehetséges helyre jelentkezni kell. Én is mikor ebbe a városba jöttünk 5 hónapig nem találtam csak részmunkaidős munkákat, majd ahová fölvettek teljes munkaidőbe, ott mondta is a főnök, hogy miért nem jelentkeztem már korábban is oda, akkor is fölvett volna. Pár hónap múlva supervisor is lettem a helyen és elkezdtek betanítani a hely managerének, mire találtam egy jobban fizető állást szintúgy managerként máshol, ahol azóta is vagyok. :) Biztos megvan az a hely, ahol alkalmazni fognak, csak jó helyen kell keresni. Sok sikert!

274. B.Marcell (válaszként erre: 273. - MelisUK)
2012. jan. 25. 22:04
igy ahogy mondod Meli a 2 fizu azert nagyobb biztonsagot ad az embernek!!Mi kepzeld,megigenyeltuk a tej,gyumi utalvanyt is,de azt nem kaptuk meg,mivel van Txunk,es egy gyermekunk van.De van ismink akinek ket gyerkoce van,ok mar kapjak,mivel ugye ott tobb fele oszlik a tax.Nem is olyan regen jott a level,h faradjunk be a Tax irodabaa levellel,es ott mondtak meg,h sorry de mivel van taxunk nem kapjuk a voucert.Mi soha nem mentunk le minuszba,es soha nem hasznaltuk fel a 100£ hitelkeretet,egy fizetes mellett sem,azert arra vigyazunk. persze,h jobban lehet elni mint magyarorszagon,csak azert megis odda kell figyelni,h mit vegyen az ember es mit sem,annyival tobbet tudsz elspajzolni,erted:)az igen-igen jo munkahoz szerencse is kell am Melis,nem olyan konnyu ratalalni.Mi mast nem csinalunk szinte csak 3,4 naponta adjuk le az oneletrajzokat,de ez idaig semmi valasz,erdemleges.A kisfiunk aprilistol kezdi az ovit,onnantol a parom is felszabadul,es megy angol tanfolyamra,utana kezdunk neki is keersgelni munkakat,celunk sajat lakas egy ido utan,szoval sporolunk ezerrel:) de ha ket fizetes lesz iigy ahogy mondod vigan meg lehet elni,2 gyerekkel is tegyuk fel,gyerek nelkul meg aztan rohogve,beiktatva 3,4 havonta nyaralasokkal egyutt
273. MelisUK (válaszként erre: 272. - B.Marcell)
2012. jan. 25. 20:14
Én egy szóval nem mondom, hogy a támogatást, ami jár ne vegye igénybe az ember, de a 9 hónap után menjen vissza a nő dolgozni. Két fizuból tökéletesen meg lehet élni. Mi ketten fél fizetésből is megéltünk 600 fotnos albi mellett, igaz néha lementünk az overdraft-ba, ha valami hirtelen bejött, de meg tudtunk élni. Azóta szerencsére mindkettőnknek van munkája, ráadásul igen-igen jó. :) Ja, és még munkanélküli segélyért se folyamodtunk, meg lehetett élni nélküle. Persze, ha lesz gyerekünk mi is igényelni fogjuk a zöldség-gyümölcs-tej levásárlási utalványt és társait, mert segítség.
272. B.Marcell (válaszként erre: 271. - MelisUK)
2012. jan. 25. 18:39

Szia MelisUK!

Igy igaz,ahogy mondod,de ahol csalad is van ott azert meggondolandusz,h mire koltunk,mert ha nem sporolna az ember,sitty sutty kifolyik a penz,es akkor bucsut inthet a sajat haznak:),h egyszer sajat hazban eljen barki is.Egy fore a minimalber valoban szuper jooo,de azert gyerek,gyerekekkel mar nem biztos,taxok nelkul annyira jo lenne:) es az sem biztos,h akkor havi 500fontokat felre lehetne tenni,ha azoka tamogatasok nem lennenek

271. MelisUK (válaszként erre: 257. - B.Marcell)
2012. jan. 25. 18:04
Minimálbérből szépen meg lehet élni, nem él szegényen, nem nehéz kifizetni a kifizetnivalókat. Sőt, még pénzt is lehet spórolni, nem is keveset. Albiból meg mihamarabb el kell menni saját lakásba, mert olcsóbb a havi kiadása, pár év múlva meg már csak a számlák lesznek.
2012. jan. 25. 15:22
Vagyis klubba mentem át bocsi..De ott az Angol tanulás megy inkább..
2012. jan. 25. 15:20
Sziasztok pár napja nem voltam átmentem egy zárt forumra ott Angolt is tanulunk nagyon jo kis klub ,gyertek oda aki akar tanulni ANGOLUL...
268. B.Marcell (válaszként erre: 267. - Kyuuketsuki)
2012. jan. 25. 13:42
Szia Draga!Okes,rendben nem fogok tobbet valaszolni Arrival baratunknak!De igazabol nem huztam am fel magam,en tok nyugodtan,irtam amit irtam neki!De ratok hallgatok,okos enged a hulye meg ugy is az marad!!!
267. Kyuuketsuki (válaszként erre: 257. - B.Marcell)
2012. jan. 25. 10:28
Ne húzd fel magad, csak adod alá a lovat!:)
266. Kyuuketsuki (válaszként erre: 261. - Blanka201004)
2012. jan. 25. 10:25

Így van, ne vegyük magunkra!

Én sem kértem még az életben soha segélyt!

Ennyi, zárjuk le a vitát.

265. Kyuuketsuki (válaszként erre: 263. - Vica66)
2012. jan. 25. 10:22

Mi még csak készülünk kifelé, de az én lányom is sulis lenne ezért már tájékozódtam:)


A suliban tud magának vásárolni, vagy csomagolhatsz neki ételt, de olyat is hallottam, hogy ha rászorulsz akkor adnak hozzájárulást.De azt hiszem ez csak a nagyon szegényeknek jár.Lényeg a lényeg, az étkeztetés kb hasonlóan zajlik mint itthon.

Javítsatok ki ha tévednék!:)



Én sajnos mindenhol ezt tapasztalom, a magyarok lenézik és ölik egymást..szomorú...egyre inkább kezdem elhinni, hogy létezik a turáni átok:P

264. Kyuuketsuki (válaszként erre: 259. - Arrival)
2012. jan. 25. 10:18

Remélem ezt te sem gondoltad komolyan..ha igen én a helyedben nagyon komolyan elgondolkoznék rajta, hogy pályát módosítsak!


Nem hiszem, hogy le kell nézni azt aki minimálbérért gürcöl és elkéri ami jár neki!Hiszen dolgozik, adót fizet, jár neki!Nem segélyekből él!Keményen megdolgozik érte!Érted a különbséget?Nem mindenkinek vitte fel az isten a jó dolgát az egekig, és ez nem attól függ sajnos, hogy mennyit dolgozik, vagy mennyire becsületes.


És igen, akinek a pénz, a karrier mindennél fontosabb az nem érti meg, hogy milyen az amikor nem a pénz az első!Kívánom ,hogy egyszer neked is részed legyen benne, hogy megértsd, milyen az, szülőnek lenni!Amikor nem csak saját magad, meg a kereseted miatti felsőbbrendűség érzése tölti el a szívedet.


Nagyon sajnálom, hogy nem vagy képes ember módjára megnyilvánulni.Ez sajnos nem rólunk állít ki szegénységi bizonyítványt!

263. vica66
2012. jan. 25. 09:27

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Ha még nem "öltétek meg" egymást, azt még megkérdezném, hogy az iskolai étkeztetés - étkezés az iskolában milyen? Mert azt tudom pl., hogy a tankönyvekért nem kell fizetni, és az étkezésért? Vagy visznek magukkal a gyerekek kaját?



De most tényleg, lányok, ne bántsátok egymást! Nem vezet az semmi jóra. Látom, mindenki beszól a másiknak (és nem hiszem, hogy mindent komolyan gondoltok), és egyre durvul a helyzet. Pedig biztos, hogy mindannyian megteszitek, amit tudtok - gyermekkel, vagy anélkül - és ezért minden tiszteletem, hát ne adjunk alapot annak, hogy a magyarok még itt is, így is ölik egymást.

Beszélgessünk türelmesen, jó?

262. blanka201004 (válaszként erre: 259. - Arrival)
2012. jan. 25. 08:55
uuuuuuuuuu, ez azért durva
2012. jan. 25. 08:36

huhh, kicsit eldurvult a helyzet

Arrival az, hogy gardírozol gyereket, vagy már szültél gyereket nem egy és ugyanaz.

én nem értelek, mert én nem csak a karrier szempontjából nézem az életet, te meg nem értesz engem, mert nincs gyereked.

amúgy én még sosem kértem segélyt így nem is kaptam, ja és 14 éve dolgozom, tehát nem veszem magamra

260. B.Marcell (válaszként erre: 259. - Arrival)
2012. jan. 25. 00:00
Te mire eskudtel,egeszsegugyis leven??? az aljassagra,gerinctelensegre es a gyilkossagra???undoritoooo,csak nehogy Teged nyaljon vissza a fagyi!!!mert az piszkosul fog fajni!!! Te barmivel egyenlo vagy az emberisegen ,kivul
259. arrival (válaszként erre: 257. - B.Marcell)
2012. jan. 24. 23:42
Remelem nem kell majd a leendo gyereked eletet megmentenem a korhazban. Tudod, a fagyi konnyen visszanyal.
258. arrival (válaszként erre: 256. - B.Marcell)
2012. jan. 24. 23:41
Igen, viszont akinek irtam a valaszt, nem lakik itt, csak erdeklodott, hogy milyen itt a rendszer ...
2012. jan. 24. 23:21
attol meg,h arriva-s fizetesbol el valaki nem kene lenezni a minimalberbol eloket,mert aki tudja Neked is tudnod kene Arrival ,h hogyan kepes az ember itt talpon maradni,maskulonben ha nem el a lehetosegeivel,szo szerint utcara is kerulhet!!!Amit adnak,nem ingyen adjak,ha nem dolgozol eleve nem jar a working tax,sem a child tax,sem a haus benefit,tehat ezekert tenni kell,es tudod van olyan aki ejjel 12 oraba verejtekezik,majd nem minimal berert,hogy fenn tudja tartani az alberletet,es annak vele jaroit!!!!szoval amig nem tudod ki mit tesz a megelheteseert,addig ha kerhetem ne minositgess senkit lenezo jelzokkel,ha viszont nem megy,menj innen a francba,KULONBEN SINCS MEG GYERMEKED!!!az csak egy dolog,h maset gardirozod,ki nem kakalja azt le,majd ha lesz sajatod,meg tudod a magyarok istenet!!!
256. B.Marcell (válaszként erre: 255. - Arrival)
2012. jan. 24. 22:51
igen az ovoda 3-5 eves kor kozott van,de nem 3 orat tamogat az allam hanem heti 15orat, 5 eves kortol mehet a gyerek iskolaba ami dijmentes,persze vannak fizetos iskolak,de oda a nagyon tehetos szulok gyermekei jarnak.nem olcso az ovoda ez teny,de ezt mindenki tudja aki gyermeket nevel itt kint
255. arrival (válaszként erre: 253. - Vica66)
2012. jan. 24. 22:34

Igen, foleg, hogy itt az ovoda (3-5 eves korig) csak 3 oras, vagyis 3 orat tamogat az allam, a tobbiert fizetni kell, nem keveset.

5 eves kortol kotelezo az iskola, az 6 ora egy nap, 9-3ig.

2012. jan. 24. 22:12

mert en nem segelyen eli vagyok mint a tobbiek.!!!Kedves Arrival!!

1,nem vagy anya

2,amit itt csaladok kapnak az tamogatas,es nem segely!!!segely magyarorszagon van,itt angliaban nem adnak segelyt bakker,ez jar a gyerekes csaladoknak,alapjaraton!!!Ha lenne neked is gyereked,biztos ilyen idiota lenne ,de az mar mas kerdes,de akkor is kapnal,persze ha ahhoz lenne agyad,h hogyan toltsd ki azt a hulye sok papirt amit adnaka tax irodaban,mert a budos bunko alfoldi parasztok akik itt vannak,ehhez is hulyek,hogy ugy toltsek kia papirt,hogy ne dobjak vissza nekik 6szor!!!Taxok nelkul minimalberbol meg sem lehetne elni,fenn sem tudnal tartani alberletet 6fontos oraberbol.egyebkent meg a working tax credit mindnekinek jar akinek a fizetese nem haladja meg azta bizonyos hatart.

253. vica66 (válaszként erre: 250. - Arrival)
2012. jan. 24. 21:32

Szia!

Köszönöm. Ezek szerint tényleg így van, ahogy hallottam. Hát nem egyszerű ott sem ez a téma.

252. arrival (válaszként erre: 251. - Blanka201004)
2012. jan. 24. 21:18

Gyerekem nincs, de evek ota az angol kozszferaban dolgozok, gyerekekkel kapcsolatban is, igy van nemi tapasztalatom.

Lehet, hogy tobb mint aki 3 honapja jott ki de van gyereke...

251. blanka201004 (válaszként erre: 250. - Arrival)
2012. jan. 24. 20:52

Az első mondatodat nem tudom értelmezni!!!!!!

Ilyenről nem is kérdeztek!

A fórum indító leginkább anyukákkal akart beszélgetni....neked nincs is gyereked, mégis állandóan osztod a "csóróknak" a bántó hozzászólásaidat.

üdv

250. arrival (válaszként erre: 249. - Vica66)
2012. jan. 24. 19:51

Szia, ha nem banod, valaszolok , mert en nem segelyen eli vagyok mint a tobbiek.


A gyerekek 14 eves korig nem lehetnek egyedul ( ha kiderul mehet bortonbe a szulo) . Ezert nehezebb megoldani a felugyeletet. Ezert is van itt rengeteg nanny, au pair, babyszitter.

Sokan olyan valalakit alkalmaznak, aki reggel elviszi a gyereket, du. Ertemegy, es vele van mig a szulok haza nem ernek.


Ha beteg a gyerek, a munkabol career leavet- t lehet kerni, ez olyan mint a tappenz.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook